تماس با ما و ارسال مطلب

 

بازگشت به صفحه نخست

کشیش لهستانی کتاب راهنمای سکس نوشت

کتاب راهنمای سکس

کتابی برای تغییر دیدگاه های تعصب آمیز درباره سکس

یک کشیش کاتولیک لهستانی کتابی را منتشر کرده که حاوی راهنمای مذهبی و عملی برای زن و شوهرهاست تا بتوانند هیجان بیشتری به زندگی جنسی خود ببخشند.

کساوری کنوتز، در این کتاب با عنوان "آن چه درباره سکس نمی دانید: برای زن وشوهرهایی که به خدا عشق می ورزند"، قصد دارد دیدگاه های تعصب آمیزی را که بسیاری از افراد نسبت به رابطه جنسی دارند، تعدیل کند.

این کشیش می گوید سکس در زندگی زناشویی نباید خسته کننده باشد، بلکه باید "لذت بخش، شگفت آور و خیال انگیز" باشد.

این کتاب که با حمایت کلیسای کاتولیک لهستان منتشر شده، در جدول کتاب های پرفروش این کشور قرار گرفته است.

پس از آن که پنج هزار نسخه از این کتاب در عرض چند هفته به فروش رفت، ناشر کتاب، چاپ مجدد آن را آغاز کرده است.

در این کتاب که از آن به عنوان "کاماسوترای کاتولیک" یاد می شود، پدر کنوتز برای روشن کردن مطالب از طرح و نقاشی استفاده کرده، اقدامی که در کلیسای کاتولیک به هیچ وجه متداول نبوده است.

او می نویسد: "بعضی از مردم وقتی درباره قداست رابطه جنسی در ازدواج می شنوند، بلافاصله تصور می کنند منظور آن است که چنین رابطه ای باید بدون لذت و تخیل، و مقید به شیوه های معمول باشد. فکر می کنند باید مثل یک سرود کلیسایی غم انگیز باشد."

'خشنودی خداوند'

پدر کنوتز در کتاب خود نوشته است: "هر عملی، اعم از ناز و نوازش و تغییر شیوه های مرسوم در رابطه جنسی، با هدف رسیدن به اوج لذت مجاز است و باعث خشنودی خداوند می شود. زن و شوهرها هنگام عشق بازی می توانند به هر شیوه ای عشقشان را ابراز کنند."

او معتقد است که رابطه جنسی، شیوه بسیار مهمی برای نشان دادن عشق به همسر و همین طور نزدیک شدن به خداست.

این کشیش در کتاب خود می نویسد: "درک این موضوع که خداوند به زندگی جنسی موفق زوج ها علاقه مند است و به این دلیل به آنها پاداش می دهد، برای زن و شوهر ها مشکل است."

با این حال این پدر روحانی تاکید می کند که این کتاب با دیدگاه کلیسا نسبت به رابطه جنسی تناقض ندارد. او در این کتاب استفاده از وسایل و داروهای جلوگیری از بارداری را تقبیح می کند و می نویسد که این ابزار "زوج را از مسیر فرهنگ کاتولیک منحرف می کند و باعث می شود آنها شیوه زندگی کاملا متفاوتی در پیش بگیرند."

پدر کنوتز درعین حال انتقاد کسانی را که می گویند یک کشیش مجرد صلاحیت نوشتن چنین کتابی را ندارد، رد کرده و گفته است که تجربیات او حاصل مشاوره با زوج ها و همین طور اداره یک سایت اینترنتی است که حدود یک سال در همین زمینه فعال بوده است.

برگرفته از: http://www.bbc.co.uk/persian/world/2009/05/090514_rs_priest_sex_book.shtml

 

چاپ کنید

بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب تماس با سردبیر درباره ما