تماس با ما و ارسال مطلب

info@perslit.com

بازگشت به صفحه نخست

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4> 5>بازگشت به صفحه نخست انقلاب

به یاری زندانیان سیاسی بی دفاع در بیدادگاه های حکومت اسلامی بشتابیم و آنها را آزاد کنیم. همه یک صدا فریاد کنیم: زندانی سیاسی آزاد باید گردد

سه شنبه در تمام ایران اعتصاب عمومی اعلام شده ( ادارات، بازار، مدارس، ...) و از آنجائی که آیت الله صانعی همکاری با دولت را حرام اعلام کرده است اعتصاب به بازار هم کشیده شده لطفا ان پیام را به همه لیستهایتان بفرستید و برای کسانی که میتوانند از طریق تلفن اطلاع رسانی کنید، به پدر و مادر خودتون هم اعلام کنید، سازمان ملل گفت اگر نه آرامیها تا ۴۸ ساعت دیگه ادامه داشته باشه دولت ایران رو به رسمیت نمیشناسد.. .حتما به همگی بفرستید و خواهش کنید که حتما به این امر مهم دقت کنند.

اینجا نه فقط در حصار مرزها که در حصار آسمان و زمین هم زندانی هستیم.
ماهواره ها را قطع کرده اند. ده روز است که اس ام اس نداریم و به کل قطع شده است
از ساعت ۵ به بعد هم موبایل ها را قطع می کنند بسیاری از سیت ها فیلتر و سرعت انترنت بشدت پائین است
وحشتی ایجاد شده که مردم تلفنی هم نمی توانند در باره این مسائل صحبت کنند چون شایعه کرده اند که تلفن ها به وسیله دستگاه های هوشمند کنترل می شود.
دیگر هیچ دل و دماغی نمانده است.
نه جام شرابی نه پیمانه ای
نه بر عاشقان راه میخانه ای
به یزدان اگر ما خرد داشتیم
کجا این سرانجام بد داشتیم؟
بازداشت ۵ استاد دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین

خبرنامه امیرکبیر: چنند تن از اساتید دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین و از فعالین ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی در قزوین بازداشت شدند.
طی چند روز گذشته نیروی انتظامی با مراجعه به منزل حسین رئیسیان، فضلی، درویش، ایمانی، البرزی، که همگی از اساتید سرشناس دانشگاه می باشند، آنها را به بهانه مختلفی از منزل خارج نموده اما سپس آنها را بازداشت کرده است.
 گفته می شود این بازداشت در پی بروز اعتراض های اخیر در شهر قزوین و دانشگاه بین المللی امام خمینی به نتیجه انتخابات انجام شده است.
 شایان ذکر است تا لحظه درج این خبر نامبردگان در بازداشت به سر برده و از وضعیت آنان اطلاعی در دسترس نیست.
 همچنین ۵ دانشجوی بازداشت شده این دانشگاه با قید وثیقه آزاد شدند.

امضای 40 مرجع
در اختیار رفسنجانی است!

افشای یک مزدور دیگر از حکومت آدمکش اسلامی

مشخصات تعدادی از مزدوران لباس شخصی در شيراز

گزارش یکی از خوانندگان:

اسامی چند بسيجی لباس شخصی که در شيراز فعاليت دارند :
1- هادی تقی زاده 09173123173
2- فریبرزجمشیدی 09179193722
3- کيوان وارث 09177130630
4- مسعود ترکمان 09173088601
5- یدالله زارع
6- حاج نعمتاللهی
لازم به ذکراست ردیفهای 5و6ازپرسنل شرکت برق منطقه ای فارس هستندکه متاسفانه تلفن آنهاراگیر نیاوردم وظاهراازروسای بسیج میباشند.
میتوانید باتماس باآنهاتاییدیه بگیرید.
همگی دردرگیری خیابان ملاصدراوباغشاه شیرازحضور داشتند.
به زودی اسامی دیگری هم که به دست بیاورم اعلام میکنم.


فرمان ستاد کودتا که از سیما قرائت شد
اعلام غیر رسمی
منع رفت و آمد شبانه در تهران

بدستور ستاد کودتا، سیمای جمهوری اسلامی از شب گذشته زمزمه اعلام مقررات منع رفت و آمد شبانه را برای تهران آغاز کرد. هنوز معلوم نیست این اعلام منع رفت و آمد شبانه که از ویژگی های همه کودتاهای کلاسیک جهانی است، علاوه بر تهران برای کدامیک از مراکز استان های کشور در نظر گرفته شده است. سیمای جمهوری اسلامی شب گذشته در چند نوبت و در لابلای مطالب خود از مردم خواست از ساعت 8 شب به بعد از خانه بیرون نیآیند. البته بهانه این امر را پرهیز از درگیر شدن با اغتشاشگران اعلام کرد!،  از آنجا که در روزهای اخیر، سیمای جمهوری اسلامی نام هر دستور و تصمیمی و عملی را وارونه کرده، در این دستور غیر رسمی نیز منظور اینست که اغتشاشگران اصلی از ساعت 8 شب به بعد شهر را در کنترل می گیرند!

سیمای جمهوری اسلامی همچنین از مردم خواست تا از سفرهای درون شهری غیر ضروری نیز خودداری کنند تا گرفتار اغتشاشگران نشوند. این نیز، چیزی نیست جز تلاش برای قطع پیوند مردم با هم و پیشگیری راهپیمائی های ناگهانی و غافلگیرانه مردم.  این تصمیمات جدید ستاد رهبری کودتا که بخش رسانه ای آن به سردار ضرغامی فرمانده صدا و سیما سپرده شده، پس از آن ابلاغ شده که محمد خاتمی و میرحسین موسوی با صدور دو بیانیه در نفی سخنان رهبر در نماز جمعه تهران، غیر قابل پذیرش بودن نتیجه اعلام شده انتخابات را بار دیگر مورد تاکید قرار داده و از شهدای راهپیمائی شنبه تجلیل کردند.

اعتراض های خیابانی پراکنده بار دیگر تهران را فرا گرفت

دیروز در تهران اتفاقات عجیبی افتاد و این مورد شاید یکی از دهشتناکترین موارد باشد. اکثر پرسنل عادی نیروی انتظامی همکاری خوبی با مردم داشتند و به تعدادی از افراد بازداشت شده در حالی که دستهایشان بسته بود اجازه دادند فراری شوند.نیروهای لباس شخصی و پاسداران ضد شورش افراد دستگیر شده را شدیداً کتک زده، تحویل نیروی انتظامی میدادند تا با ماشین های ویژه آنها را به بازداشتگاه ببرند. یکی از افراد بازداشت شده (جوانی حدوداً 20 ساله) پس از فرار به سمت دانشکده دامپزشکی رفت که اساتید و پرسنل آن شلنگ آبی را بیرون انداخته بودند تا تظاهرکنندگان آب بخورند. این جوان قبل از اینکه به آب برسد توسط نیروهای لباس شخصی به دام افتاد و یکی از آنها او را به زمین انداخته، شاهرگ گردنش را با قمه برید که منجر به مرگ وی شد. صدای شیون و ناله از اساتید و کارمندان دانشگاه به پا خواست. از سازمانهای حقوق بشر بخواهید به دانشکده دامپزشکی بروند و از همه پرسنل و اساتید بپرسند چرا که حدوداً 30 نفر از آنها مستقیماً از پشت نرده های دانشکده شاهد ماجرا بودند
من کمتر از پنجاه متر با آنجا فاصله داشتم . از اول انقلاب پوشک بچه خریده بودم و دوتا نون بربری که یعنی دارم میرم خونه . یک آقا و خانم گریه کنان آمدند و خبر را برای چند نفری که گوشه بانک نشسته بودند گفتند . من فوری رفتم جلو و دیدم دارند جنازه پسرک را میبرند کنار . یک شلنگ آب تقریباً ضخیم سیاه رنگ از نرده های دانشکده دامپزشکی بیرون بود و چند نفر پشت نرده ها جمع بودند . اصلاً نشد که عکس یا فیلم بگیرم . تکرار میکنم که خبر کاملاً درسته من به چشم دیدم صحنه را ...
این خبر کاملاً درسته . دیروز من دقیقاً همانموقع آنجا بودم . صدها لنگه کفش در پیاده رو و مردمی که جیغ میکشیدند که "گردن جوانی را بریدند" . اول باور نکردم . بعد نزدیکتر شدم و خودم دیدم . بدلیل حمله لباس شخصی ها از محل دور

مراجع تقلید به بهشت نمی روند ! 

وقت انتخابات همه مراجع رای دادن را یک وظیفه شرعی و واجب اعلام کردند حالا که تقلب شده حالا که مردم را هر روز به خاک و خون می کشند آیا آیات اعظام و علم اعلام و حجج اسلام کر و کور شده اند به سوراخ خود خزیده و هیچ نمی گویند ؟! شما که تا به حال خود را شبان این گله گوسفندان می دانستید به سوی صراط مستقیم ! حالا که گرگ در گله افتاده در کدام سوراخ خزیدید؟ مگر اسلام دین سیاست نبود ؟! شما آخر به چه درد می خورید ای کاهنان معبد آمون ! اگر دین ندارید آزاده باشید .
 
یا مانند مصباح  شوید که حرص رهبری پس از مرگ صدام علی دجال کورش کرده  یا منتظری این بی طرفی دیگر چه حقه زشتیست ! (روی سخن با مراجع بی طرف بود که نمی شود به آنها مرجع گفت با پوزش و نهایت احترام خدمت آیات منتظری و صانعی و جوادی آملی و مراجع آزاده و خدا ترس

اسلامی کسانی که از درون حکومت اسلامی ( خودی ها ( دستگیر شده اند. گزارشی از بی بی سی فارسی : چه کسانی پس از اعلام نتایج انتخابات بازداشت شده اند؟

بیش از ده هلی کوپتر در دانشگاه صنعتی شریف به زمینن شستند و حدود پانضد تفنگ را برای بسیجیان تخلیه کر

مخملباف :از من خواسته اند که به مردم بگويم در خيابان ها باشند، چرا که سيستم اطلاع رسانی مختل شده.

به من مسئوليت داده شده است که به دنيا بگويم در ايران چه اتفاقی دارد می افتد. ستاد آقای ميرحسين موسوی، کسی که مردم ايران می خواهند او رئيس جمهورشان باشد، از من خواسته اند که اين کار را انجام دهم. آنها از من خواسته اند که بگويم که چطور ستادهای آقای موسوی توسط افراد لباس شخصی مورد تهاجم و تخريب قرار گرفت. از من خواسته اند که بگويم چطور فرماندهان نظامی به او دستور داده اند که بايد ساکت بماند. از من خواسته اند که به مردم بگويم در خيابان ها باشند، چرا که سيستم اطلاع رسانی مختل شده

پاس منو نداشتی / دنبال من گذاشتی / برادر بسیجی / چوبه دار می کاشتی
این ملت آزاده / آماده ی آماده / تا سرنگونی ظلم / باید بره سر داده
آتش به جانت سید / جان و جهانت سید / بساط ظلم و بر چین / حرامه نانت سید.
ایران من میرزمد / سید علی میلرزد
خامنه ای به پا شد / قاتل جان ما شد / با جنبش من و تو / تاج و عباش هوا شد
رهبر ما قاتله / ولایتش باطله
سید جد کمر زده / گلوله بی خبر زده / با همه بی مروتی / به پا زده به سر زده
لباس جنگی پوشیده / آلا پلنگی پوشیده / ولی ما آدم کشه / پوتین فرنگی پوشیده

بنده رهبر نمی خوام / امام آخر نمیخوام
ولی ما یزیدی / شمر مثه اون ندیدی
یزید دوران توئی / دشمن ایران توئی
احمدی بی خبر / فردا میشی دربدر

یک تظاهر کننده جوان بر اثر اصابت گل.له به سرش شهید شد
ار بیمارستانهای تهران خبر می رسد ببین 30 تا 40 نفر شهید شده و 200 نفر مجروح شده اند

امروز تظاهرات کنندگان بر عليه تقلب رژيم اسلامي با گلوله و باتوم مورد حمله قرار گرفتند. به گزارش باي بک٫ تعداد کشته شده ها در تهران از مر ز ۱۵ نفر گذشت. در آخرين حوادث٫ دختري مورد اصابت گلوله بسيجيان قرار گرفته و در مقابل چشمان پدرش جان باخت. پسري که از سوي لباس شخصيها مورد اصابت گلوله قرار گفرته بود نيز جان خود را به دليل ممانعت لباس شخصيها از ارائه کمک پزشکي به وي از دست داد. تلفن و اينترنت تبريز تقريبا به طور کامل قطع شده است. بين افرادي که اقدام به تظاهرات در خيابان کرده بودند و ماموران نظامي درگيريهايي رخ داده است. گزارشات تکميلي در صورت دريافت منتشر خواهند شد. اوضاع شهرهاي رشت٫ شيراز و اصفهان نيز بحراني گزارش ميشود

امروز ظهر حوالی ساعت ۱۲ خبر از خودکشی فردی در مقابل دفتر امام جمعه شیراز رسید. این فرد که می گویند خود را به وسیله کلت کمری کشته دلیل این کارش را اعتراض به رفتار و برخوردهای حکومت علیه مردم اعلام کرده. مقامات این موضوع را بایکوت خبری کردند و اجازه نشر آن را ندادند.

حکومت نظامی در اهواز بر قرار شده

ستگیری پسر خزعلی در درگیریهای امروز(خیابان نصرت)

از خیابان جمالزاده به خیابان نصرت امده بودیم که دیدم جمعیتی از دور نزدیک میشود در حالیکه صدای صلوات مردم هم به گوش میرسد.پسر ایت الله خزعلی تسبیح به دست جلوی تعدادی حرکت میکرد. مردم با این فکر که اگر ایشان جلو باشد به آنها حمله نمیشود پشت سر ایشون به راه افتادند.در کمتر از چند دقیقه جمعیتی چند صد نفری پشت ایشون حاضر شده بودند ولی با شلیک گاز اشک آور مردم متفرق شده و در این گیرو دار دیدم که از طرف گارد ویژه ضربه ای به کمر آقای خزعلی وارد شد و به زمین افتاده و سپس دستگیر شد.متاسفانه به علت شلیک گاز اشک آور نتوانستم برگردم ببینم چه بلایی سر ایشون اومد

کشته شدن دختر جوان توسط لباس شخصی

شاهدان عینی می گویند هلی کوپترها هم به مردم تیراندازی می کنند
مجروحان را به سفارتخانه های خارجی ببرید. سفارتخانه های کشورهای خارجی آمادگی پذیرش مجروحان و کشته شدگان را دارند
خبر مستقیم: به سه نفر در امیرآباد تیراندازی شد

خبرنگاری از شیراز : حداقل 2000 نفر در شیراز تظاهرات کرده اند

جلسه مخفیانه در قم با شرکت محمود احمدی نژاد و آیت الله های آدمکش در روز شنبه 23 خرداد 1388

تمام کوچه ها و خیابانهای منتهی به میدان نمازی و میدان دانشجو (علم) توسط لباس شخصی ها ( بسیجی های گردان عاشورا) مسدود شده و از اضافه شدن مردم به تظاهرات جلوگیری میکنند.

درگیری کماکان ادامه دارد و عده ای از پیراهن سفیدان که از ترس شناخته شدن با نقاب به خیابانها آمده اند به وسیله پرتاب سنگ و شعارهای درود بر بسجی و مرگ بر آشوب گر حتی به ماشینهای عبوری اعلام موجودیت میکنند.

مردم دسته دسته به طرف محل تظاهرات در حال حرکت هستند.

به امید پیروزی

فردی که گلوله خورده است، باید در عرض 10 دقیقه پس از اصابت گلوله در آمبولانس در راه بیمارستان باشد. فرد گلوله‌خورده را تکان ندهید مگر اینکه ایمنی او در معرض خطر باشد. از اصول اساسی کمک‌های اولیه استفاده کنید. اگر فرد مصدوم بیهوش است،‌ راه‌های هوایی او را باز و پاک نگهدارید. اگر مصدوم نفس نمی‌کشد به او تنفس مصنوعی بدهید. هر خونریزی را کنترل کنید. در صورتی که به سینه فرد گلوله خورده است،‌ با هر نوع پلاستیکی در دسترس‌تان است مانع از آن شوید که هوا به درون زخم کشیده شود. این کار از روی هم خوابیدن ریه‌ها و خفگی فرد جلوگیری کنید. اگر زخم گلوله فرد بالاتر از کمر است (به جز مواردی که زخم در بازو است) پاهای فرد را در وضعیت خوابیده بلند نکنید. زخم‌های گلوله در شکم و قفسه سینه در صورتی که پاهای فرد بالاتر از بدن او قرار داشته باشد،‌ سریع‌تر خونریزی می‌‌کنند، و به این ترتیب با فشاری که خون جمع‌شده روی ریه‌ها می‌آورد، تنفس مشکل‌تر می‌شود. اگر فرد مصدوم هشیار است،‌ باید او در وضعیت به پشت خوابیده قرار دهید ران و شانه او را با دو دست‌تان بگیرید و او را به سمت خودتان بجرخانید. در این وضعیت راه‌های هوایی فرد مصدوم باز می‌ماند و در صورت لزوم می‌توانید او را ماساژ قلبی بدهید. به فرد مصدون هیج مایعی از جمله آب ندهید

فوری: هرکجای تهران هستید در خانه نمانید و در میدان های نزدیک محل خود با تجمع یا ایجاد ترافیک و بوق زدن سعی کنید با کشاندن نیروهای سرکوب‌گر آنها را متفرق کنید. جان هزاران نفر در خیابان انقلاب در خطر است

هران خیابان آزادی خیابان خوش هم اکنون درگیری شدیدی میان نیرو های گارد ویژه و مردم در گرفته ، نیرو های گارد ویژه با اسپری و باتوم سعی در متفرق کردن مردم دارند در عوض مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور با پرتاب سنگ در حال مبارزه با مردم هستند صدای تیر هوایی در جای جای خیابان آزادی شنیده می شود این طور که ما مشاهده میکنیم این درگیری خشونت بار تر از این خواهد شد ، شاید باز هم شاهد شهید شدن جوانانمان باشیم ، چون درگیری واقعا شدیده

نامه ميرحسين موسوي به شوراي نگهبان
شور و شعور اجتماعی ملت ایران در حافظه تاریخ خود این بی‌عدالتی و قانون‌شکنی را باور نخواهد کرد

مردم از خيابانهاي فاطميه غربي و بلوار كشاورز به سمت ميدان انقلاب در حركت هستند.اطراف ميدان انقلاب مردم حضور دارند گزارش يك شاهد عيني حاضر در حوالي ميدان انقلاب حاكيست كه هم اكنون خيابان انقلاب حدفاصل تقاطع خيابان قدس و ميدان انقلاب مملو از جمعيت است خبر تاييد نشده : ميرحسين موسوي همراه عده اي از سه راه جمهوري دارن ميرن سمت انقلاب،انقلاب و خيابونهاي اطراف انقلاب خيلي شلوغ شده

در میدان علم شیراز درگیری شدید است
 تمام پياده رو هاي خيابان انقلاب تهران را بسته اند و تعداد زيادي از نيروهاي ناجا و تعداد زيادي از نيروهاي بسيج كه به شكل ضايعي به باتوم و كلاه و ماسك و سپرهاي نيروهاي انتظامي مجهز شده اند به جان مردم افتادن و دارن مردم را با باتوم به قصد كشت مي زنند. مردم هم از كوچه ها و خيابانهاي اطراف فرار مي كنند ولي آنجا هم نيروهاي مجهز به تجهيزات ايستادن و مردم را مي زنند. تمام خيابان را دود فرا گرفته و متروي دروازه دولت را هم پر از سرباز كرده اند و آنجا و دنبال مردم بي دفاع مي كنند. اصلا قابل مقايسه با آن تجمع دوشنبه گذشته نيست و خشونت بيداد مي كند. شده عين تير

پرتاب گاز اشک آور به سوی معترضان؛ میدان انقلاب تهران پر از دود شد
۱۳۸۸/۰۳/۳۰
نيروهای ضد شورش پليس عصر شنبه با بستن خيابان های اطراف ميدان انقلاب تهران اقدام به پرتاب گاز اشک آور به سوی تظاهر کنندگان کردند و هم اکنون فضای اين ميدان پر از دود است.
شاهدان عينی در تهران به راديو فردا و خبرگزاری های خارجی گفته اند: پليس ضد شورش خيابان های انقلاب، ميدان فردوسی، بلوار کشاورز و خيابان آزادی را به شدت کنترل می کنند و هزاران پليس و نيروی بسيج برای مقابله با تظاهر کنندگان به نتيجه انتخابات در اين مناطق مستقر شده اند.

6:01
metro/subway is closed...مترو بسته شده است
6:05
Shooting directly to the people in Azadi ST در میدان آزادی بطور مستقیم به مردم شلیک می کنند
6:07
Vanak Square reportedly full of civilian-dressed forcesمیدان ونک پر از نیرو های لباس شخصی است 
6:09
Amirabad was closed of my plain clothes basij, tear gas was used خیابان امیر آباد شمالی بسته شده است
6:10
50-60 basij bikers were present . the amount of people were 2000 in that area due to blockages of roads
6:35
HUNDREDS OF IRANIAN SECURITY FORCES INJURED IN RECENT CLASHES
6:42
Hard conflict in Enghelab Sq,Shooting directly to the people
6:50
Basidj leaving after being confronted with the masses of people!
6:53
polices & basijs are Launching Tear gas to people intermittently
6:55
injured protestors have nosebleeding due to gas used by police

هم اکنون خیابان آزادی درگیری شدید میان گارد ویژه و مردم 

تهران خیابان آزادی خیابان خوش هم اکنون درگیری شدیدی میان نیرو های گارد ویژه و مردم در گرفته ، نیرو های گارد ویژه با اسپری و باتوم سعی در متفرق کردن مردم دارند در عوض مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور با پرتاب سنگ در حال مبارزه با مردم هستند صدای تیر هوایی در جای جای خیابان آزادی شنیده می شود این طور که ما مشاهده میکنیم این درگیری خشونت بار تر از این خواهد شد،شاید باز هم شاهد شهید شدن جوانانمان باشیم،چون درگیری واقعا شدیده

سرمقاله های تایمز و دیلی تلگراف خواهان حمایت کشورهای اروپایی و آمریکا از مردم ایران در مقابل دولت سرکوبگر شدند

سه گزارش از تهران

گزارش یک شاهد عینی حاضر در حوالی میدان انقلاب حاکی است که هم اکنون پیاده‌روی دو سوی خیابان انقلاب در نزدیکی میدان انقلاب مملو از جمعیت است و نیرو‌های امنیتی موتورسوار در این خیابان در حال تردد هستند.

امروز که این بیچاره ها بخاطره نواله ی ناگزیر در مقابل مردم ایستاده اند، در فردای پیروزی چه خواهند کرد وقتی بالادستی های جنایتکارترشان می گریزند!؟ از هم اکنون به اینان هشدار می دهیم که از سرکوب و جنایت علیه مردم پرهیز کنید و با مردم همراه شوید پیش از اینکه در باتلاق متعفن حاکمان اسلامی غرق شوید

هیچ حکومتی ، هیچ ظلمی، هیچ ظالمی پایدار نیست و هیچ نیرویی قادر به ماندگاری ابدی هیچ حکومتی نیست. مردم و سرزمین مان همیشه و هماره ماندگارند. نان به سرکوب نخورید، با حاکمان و ظالمان نمانید. راهی که انتخاب می کنید سرافرازی یا سرافکندگی تان را رقم می زند. با شرافت زندگی کنید و نان به خون مردم این سرزمین نخورید. شرافت انسانی تان را به حکومت مشتی جنایتکار مالیخولیایی نفروشید

اینجا کجاست

بنا بر گزارشهای رسیده به بامداد خبر هم اکنون مردم در تهران در خیابانهای منتهی به میدان انقلاب حضور یافته اند و لحظه به لحظه بر تعداد مردم افزوده می شود.قابل ذکر است که از صبح امروز ستاد کودتا با تهدید گروهها و فعالین سیاسی و پخش شایعات فراوان کوشیدند تجمع امروز را لغو کنند.ظهر امروز بیانیه ای منتسب به مجمع روحانیون مبنی بر لغو تجمع منتشر شد .به گزارش خبرنگار بامداد خبر چه این خبر صحیح باشد یا خیر مردم تصمیم خود را گرفته اند و به خیابانها آمده اند.حضور نیروهای سرکوبگر چشمگیر است ولی تا کنون برخوردی گزارش نشده است.تجربیات چند روز اخیر نشان داده است که حضور گسترده مردم مانع از خشونت گسترده توسط حکومت خواهد شد.

آخرین خبر ساعت دو سی تهران 

خیابان های منتهی به انقلاب و آزادی به طور کامل بسته شده اند = پر از ماشین های سپاه و نیروی انتظامی هست==== بسیجیان رو ساماندهی کردند (قیافه های افتاب سوخته یی دارند همشون گویا از دهات و روستاها اومدن ) == خیابانهای وصال - فاطمی-کارگر جنوبی و جمهوری و امیرآباد که فاصله زیادی تا انقلاب دارند پر از بسیجیان چماق به دست همراه با کلاه خود هست=== قدم به قدم چماق به دستا وایستادن === والله بخدا شرف داشته باشید دهاتی های بسیجی کثافت زاده ======== در برابر مردم بی دفاع که راهپیمایی سکوت برگزار می کنند== این هست انصاف حکومت الهی

امروز خانم زهرا رهنورد(همسر مهندس موسوی)  در صفحه فیس بوک شان خطاب به حامیان موسوی گفتند که

راه پیمائی سرنوشت ساز سبز ها روز شنبه ساعت 4، با حضور موسوی، خاتمی و کروبی در میدان انقلاب تهران حتما برگزار خواهد شد و اطلاع رسانی به عهده شماست


راهپیمایی سرنوشت ساز روز شنبه ساعت 16 در معیت آقایان کروبی، موسوی و خاتمی از میدان انقلاب به سمت آزادی انجام خواهد شد.

از کلیه حامیان اصلاحات و تغییر درخواست می شود حضوری کوبنده داشته باشند تا فریادشان اعتراضی باشد به تقلب و دروغ و پشتیبانی از آن در بالاترین سطوح نظام. باشد که سیل جمعیت لرزه بر اندام هر مسئولی بیندازد که رای مردم را به پشیزی نمی انگارد.

شاهزاده رضا پهلوی خطاب به آیت الله خامنه ای

۲۹ خرداد ۱۳۸۸

آقای خامنه ای، سخنرانی تاسف بار امروز شما در نماز جمعه، نشان داد که شما از تاریخ نیاموخته و ظاهرا، آمادۀ پذیرایی رای آزاد مردم ایران نیستید. شما به جای گوش فرا دادن به درخواست های مردم ستم دیدۀ ایران، آن ها را تهدید کردید، و به جای پذیرفتن تخلف برنامه ریزی شده، بر آن مُهر تایید نهادید.

آقای خامنه ای، جنبش آزادی خواهانۀ مردم ایران، جنبشی ست کاملا مسالمت آمیز و قانون مدار، جنبشی دمکراتیک و مبتنی بر انسان دوستی ژرف، جنبشی که امروز تحسین و پشتیبانی معنوی بیشترین شمار از مردم جهان را برانگیخته است. امروز، همۀ آزادگان جهان به ایرانیان افتخار می کنند.

در این میان، هر چه پُلیسی تر کردن فضای جامعه و راه را برای نیروهای سرکوبگر باز گذاشتن، عملی ست که فقط به بیشتر ریخته شدن خون مردم بی گنـاه و ستم دیدۀ ایـــران می انجامد. آقای خامنه ای، شما، شخصا، مسئول هر قطره خونی هستید که از پیکر مردم دلیر ایران بر «بوم میهن ایرانزمین» ریخته می شود. از تاریخ درس بگیرید، و جلوی وخیم تر شدن امور را، تا دیر نشده است، بگیرید؛ چرا که تاریخ نشان داده است که هیچ نیرویی، هر چقدر نیز مهیب، توان ایستادگی در برابر ملتی را، که «تصمیمی قطعی» به آزاد کردن خود گرفته باشد، ندارد.

من، در همان حال که از مردم ایرانزمین می خواهم که همچنان به شیوه ای مسالمت آمیز بر درخواست های به حق خود پای فشارند و تا به دست آوردن آزادی کامل از پای ننشینند، از تمامی نیروهای انتظامی، بسیج، پاسداران و ارتشیان نیز مصرانه انتظار دارم که از هر گونه برخورد خشونت آمیز با مادران و پدران، با خواهران و برادران، با فرزندان و جگرگوشگان خود پرهیز کنند. سربازان ایرانزمین، ایرانی، تحت هیچ شرایطی، و به هیچ بهانه ای، نباید خون ایرانی را بریزد.

خداوند نگهدار ایران و مردم دلیر ایرانزمین باشد

رضا پهلوی

پیگیری اتهامات سنگین به احمدی‌نژاد در اتریش

دويچه وله : به گزارش خبرگزاری آلمان، میشائیل اشپندل‌اگر، وزیر امورخارجه‌ی اتریش، به درخواست احزاب اپوزیسیون این کشور، درصدد بررسی اتهاماتی سنگین علیه محمود‌ احمدی‌نژاد است.
به گفته‌ی سخنگوی مسایل امنیتی حزب سبزهای اتریش، احمدی‌نژاد در ۲۰ سال پیش در جریان ترور رهبران کرد در وین مشارکت داشته است. این اتهام تاکنون بارها از سوی نیروهای اپوزیسیون اتریش مطرح شده بود.
وزیرامورخارجه‌ی اتریش در تلویزیون این کشور اعلام کرد: «درستی یا نادرستی این اتهامات باید بررسی شود.»
به گفته‌ی پیلتس، سخنگوی حزب سبزهای اتریش، مدارکی در دست است، که طبق آنها احمدی‌نژاد در قتل سه تن از رهبران کرد در سال ۱۹۸۹ در وین دست داشته است.
به گفته‌ی پیلتس، این مدارک در اختیار دادستانی اتریش گذاشته شده و باید در داوری سیاسی درباره‌ی وضعیت حساس ایران مورد توجه قرار گیرد.
تحقیقات پلیس درباره‌ی عاملان این قتل‌ها در سال ۱۹۸۹ به سفارت ایران در وین منتهی شد، اما به علت فشارهای تهران، دولت اتریش مجبور به دادن اجازه‌ی خروج به این افراد از کشور شد. ظاهراً یکی از عاملان این قتل‌ها، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور کنونی ایران بوده است

 

شليک نوعي گلوله شيميايي از سوي لباس شخصي‌ها که موجب سکته قلبي مي شود- فوري! فوري! فوري!

بدین منظور ازهمه کارمندان و کارگران و شاغلان دولتی و غیردولتی، به غیر از مشاغل اورژانسی مانند کارمندان بیمارستان ها و مراکز درمانی و آتش نشانی، تقاضا میشود که روز سه شنبه دوم تیر ماه از رفتن به سر کار امتناع کنند. هم چنین از همه دانشجویان و دانشگاهیان عزیز تقاضا داریم که با تعطیل کردن دانشگاه در این روز با ما همراهی کنند. قصد ما این است تا با این روش مسالمت آمیز اعتراض خود را به وضع موجود اعلام نماییم.

تن از وکلای دادگستری ایران خواستار آزادی عبدالفتاح سلطانی شدند

جمعی از وکلای سرشناس دادگستری ایران در بیانیه‌ای که امروز در اینترنت منتشر شد، خواستار آزادی عبدالفتاح سلطانی وکیل دادگستری شدند. آقای سلطانی ۴ روز پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شده است.امضا کنندگان این بیانه ضمن پشتیبانی از خواسته مردم برای دفاع از آزادی و صیانت از آرا، که به گفته وکلا خواسته‌ به حق و قانونی مردم ایران است، توقف بازداشت‌های گسترده و غیرقانونی را خواستار شده‌اند.

طبق برخی شنیده ها ساعاتی پیش تانک ها وارد میدان آزادی شده اند و رفته رفته رژیم برای ورود به مراحل جدی سرکوب آماده می شود

نوکیا فروش ابزار شنود موبایل به ایران را تایید کرد

پاسخ یک بسیجی به رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ـ
لطفا داغ کنید تا درد دل سوخته من بسیجی را هم این کوردلان ببینند. ((رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به سئوالی درباره وجود لباس شخصی در اغتشاشات اخیر اعلام کرد :معمولا در این حوادث که افرادی فاقد مسئولیت هستند و از بسیج هم نیستند. )) بنده به عنوان یک بسیجی عرض می کنم: آقای بروجردی کاملاحق با شماست چرا که بیسیجیان راستین هم اینک همراه وپشتیبان میر حسین می باشند. این لباس شخصی ها آنهایی هستند که با اندک مواجبی که از احمدی نزاد و دارو دسته ی انجمن حجتیه گرفته اند بسیجیان راستین را به خون می کشند تا حکومتی که مصباح یزدی به دنبال آن هست را در جامعه حاکم سازند. تعجب میکنم حکومتی که تا دیروز ادعا می کرد که قوی ترین نیروی امنیتی را در منطقه دارد هم اینک از عهده چند صدنفر لباس شخصی بر نمی آید!!! بگیرید و در مقابل چشمان همه به دار بزنید ولی همه می دانند که اینکاره نیستید چرا؟ جوابش آسان است : چون خود حکومت انها را مامور کرده است. ما پیروان همت -باکری -زین الدین- جهان آرا و صدها شهید جبهه ها هستیم....شما پیرو که هستید؟ پیرو احمدی نژادی که معلوم نیست در زمان جنگ در کدام سوراخ موش قایم شده بود؟ یا مصباحی که امام در حقش فرمود حتی عرضه ندارد یک نانوایی را اداره کند. امام زمان ما را که در مقابل گلوله های دشمن صدایش می زدیم مصادره کردید که هیچ حالا به نام ایشان مارا به خاک و خون می کشید؟ ننگتان باد .... نردبانی از خون شهدا ساخته اید تا به اهداف پلیدتان دست یابید ولی مطمان باشید که حکومت با کفر باقی می ماند ولی با ظلم هرگز !!!

خبرنگار نیویورک تایمز: دیگر بازگشتی وجود ندارد

می‌دانم که زنان ایرانی در صف مقدم هستند. چند روز است که می‌بینم زنان، مردان کم‌تر شجاع را تحریک می‌کنند. تعدادی را دیده‌ام که کتک >>

مازیار بهاری خبرنگارهفته نامه نیوزویک در تهران بازداشت شد.

احمدی نژاد در سفری چند ساعته به قم با مصباح یزدی دیدارکرده و گزارش اوضاع اخیررا داده است هنوز خبری از اینکه در این جلسه چه گذشته نداریم.

مراسم یادبود « ندا صالحی » شهید راه آزادی قرار بود فردا درمسجد نیلوفر واقع درعباس آباد تهران برگزار شود که با تماسی از طرف مسجد این مراسم لغو شده است. گفته میشود به تمام مساجد تهران دستور داده شده است که اجازه برگزاری مراسم « ندا صالحی آقا سلطان » را ندارن.

عصر ديروز، یکشنبه سی و یک خرداد ماه حسین دلیر کارگردان سینما هنگام فیلمبرداری از تظاهرات مردم در تهران دستگیر و به زندان اوین منتقل شد. ساعاتی پیش نیز ماموران سرکوب با یورش مسلحانه به خانه مازیار بهاری مستند ساز او را دستگیر و به نقطه نامعلومی انتقال دادند. - عباس بختیاری

دانشجویان دانشگا های کردستان -پیام نور -علوم پزشکی -دانشگاه آزاد
و تربیت معلم در مناطق کردنشین از فراخوان اعتصاب عمومي سه شنبه حمايت کردند.اصلاح طلبان کرد،حزب دموکرات کردستان،کومله،حزب آزادي کردستان،کانون نويسندگان و فعالان مدني و سياسي و دانشجويي پيشتر از اين فراخوان حمايت کرده بودند

با درود و احترام، و عرض تسليت به مناسبت شهادت جمعي از هموطنان عدالتخواه، بيانيه تجديد همبستگي هواداران آيت الله بروجردي با جنبش سراسري مردم ايران

تظاهرات عصر امروز در شهر اراک

تظاهرات امروز دوشنبه 1 تیر 1388 در اراک راس ساعت شانزده ( چهار بعد از ظهر ) از میدان ولیعصر مقابل بیمارستان ولیعصر اغاز می شود و تظاهرکنندگان از انجا به سمت باغ ملی و سپس خیابان مخابرات رفته و اعتراض خود را به نمایش می گذارند.

از همشهری های عزیزم که شبها هم اعتراض خود را شجاعانه فریاد میزنند تقاضا میکنم در این تظاهرات شرکت کنند.

دست همه شما را می بوسیم و منتظر یاریتان راس ساعت مقرر در محل مذکور هستیم.

موسوى: مردم با خويشتندارى به اعتراض ها ادامه دهند

ای رهبر اجباری،  تو ظالم و خونخواری
دوران تو سر شد بین، مخفی نشو پشت دین
با جبه و عمامه،  باریش فریبانه
چشمت به یقین بر بند، ملت تو نکش در بند
مخلوق خدا هستیم، از ترس جدا هستیم
مازاده ایرانیم، از خدعگی بیرازیم
هر قطره که خون ریزی، حربه است که بگریزی
این است شعار ما،  از مردم بی پروا
آزاد کنیم ایران،  گر دادن خون و جان

از سیروس،  بیستم جون 2009 ،
کوستا مسا - کالیفرنیا

پدران و مادران ما با اعتصاب علیه شاه نتیجه ی قاطع گرفتند. ما هم اگر واقعا تغییر می خواهیم، می توانیم و باید همین شیوه را پیاده کنیم. اعتصاب سراسری کمترین هزینه ی انسانی و قاطع ترین نتیجه ی سیاسی را به دنبال دارد. این راهکار ظرف چند
هفته ماشین سرکوب خامنه ای را فلج می کند بدون اینکه حکومت بتواند از زرادخانه ی آدمکشی خود برای سرکوب جنبش استفاده کند. تظاهرات خیابانی به تنهایی نمی تواند رژیم را به پذیرش خواسته های دموکراتیک مردم در آورد. قدر هم عده ی مخالفان زیاد باشد تا وقتی که اعتراضات محدود به تظاهرات خیابانی است دیکتاتور به رآی مردم احترام نخواهد گذاشت. فاشیسم تا وقتی تیغ اش می برد از خونریزی ابایی ندارد. بنابراین تظاهرات تنها چاره ی کار نیست.  ۱۹ میلیون نفر به موسوی و ۱۳ میلیون نفر به کروبی رآی داده اند در مجموع رای ۳۲ میلیون نفر از جمعیت فعال این کشور توسط حکومت خامنه ای و شرکا ضایع شده. این ۳۲ میلیون نفر یعنی اکثریت مطلق فعالان اقتصادی ایران باید پای رآی شان بایستند. اگر به قدر آن قهرمانانی که جلوی صف تظاهرات جلوی دیکتاتور سینه سپر می کنند شجاع نیستم و از جان مان می ترسیم، سرکار نرفتن که خطرجانی ندارد. گیریم که همه ی این ۳۲ میلیون ضدولایت فقیه نباشند اما همه که مخالف دولت کودتای احمدی نژاد هستند. پس چه توجیهی دارد که برای دولت غاصب و کودتاچی کار کنیم وقتی که دیکتاتور رآی مان را سوزانده و بهترین جوانان مان را به خاک و خون کشیده است

برای به ثمر رساندن این جنبش تا خلع دیکتاتور خامنه ای و اراذل اطرافش با کمترین ضایعه ی انسانی بیاید از کارخانه،‌ اداره، پادگان، بازار و مدرسه ی خودمان ‌شروع کنیم تا در نهایت یک اعتصاب سراسری را سازمان دهیم. انتظار نداشته باشید کسی از بالا> این را از ما بخواهد یا برایمان بخشنامه ی <چگونه اعتصاب کنیم؟> صادر کند. اما خود ما مردم اگر اراده کنیم می توانیم بدون نیاز به آقابالاسر شریان های حیاتی دیکتاتوری را ظرف چند روز مختل کنیم و فقط خدمات حیاتی مثل بیمارستان ها و آتش نشانی در خدمت این جنبش باشکوه مردمی باشند. هیچ قدرتی نمی تواند در برابر اراده ی ۳۲ میلیون نفر اعتصابی مصمم بایستند.ما همه باهم هستیم.


پایگاه بسیج بولوار نواب به آتش کشیده شد

فرشته قاضی (خبرنگار): پایگاه بسیج بلوار نواب توسط مردم به آتش کشیده شد

برای شستن مایعات پاشیده شده از هلیکوپترها از صابون و آب استفاده نکنید. حتما از مایعات اسیدی استفاده کنید. مثل آب لیمو و سرکه. چون مایعات پاشیده شده خودشان باز هستند. صابون باعث تشدید التهاب پوست میشود. ---- این موضوع از طرف کسایی که خودشون مورد حمله بودن تایید شده و وقتی از صابون استفاده کردن بدتر

برهای کوتاه و فوری
تانکها  وارد میدان آزادی شدند

تانکها همین حالا وارد میدان آزادی شدند.

مجلس خبرگان حمایت قاطع خود را از سخنان دیروز آیت الله خامنه ای اعلام کرد.

محسن میردامادی چند روز پیش بازداشت وبه فاصله دو روز آزاد شده بود امروز مجددا بازداشت شد.

بیانیه ایکه ازسوی مجلس خبرگان منتشرشد توسط تعدادی ازاعضای این مجلس امضا شده نه همه اعضااما خبرگزاریهای دولت به اسم کل مجلس خبرگان منتشرکردند.

علی تاجرنیا و داوود سلیمانی، نمایندگان سابق مجلس جزو بازداشت شدگان هستند.

گزارش خوانندگان:

من خودم از نزدیک تیراندازی به یک پسر را در خیابان آزادی خیابان نمایندگی
دیدم زدند تو شکمش
مردم فحش می دادن و مرگ بر دیکتا تو و مرگ بر خامنه ای می گفتند.
رژیم گور خودش را کند
اگر اسلحه دست مردم برسد
تیکه تیکه شان خواهند کرد.
جنگ و گریز به کوچه های اطراف خ آزادی کشیده شده
با هلی کوپتر گاز اشک آور اندازه قابلمه از فاصله کم پرت می کردند.
خلاصه رهبر کثیف ماهیت احمدی نژادی اش را به مردم نشان داد.
ولی می دانم که امشب تا صبح پای بساط تریاکش یک لحظه هم چرت نخواهد زد و آرزوی تاجگذاری پسرش آقا مجتبی را به گور می برد

امشب یک ربع ساعت، آره دقیقا یک ربع ساعت برنامه های صدا و سیما رو دیدم. یکی نیست به این رسانه سراسر دروغ بگه اسم شهدای جنگ 8 ساله رو هی توی اون سگدونی نیارید. بی حرمتی زنده ها به درک، لااقل حرمت شهدای جنگ عراق و اونایی که توی این دنیا نیستن رو حفظ کنید و هی به نام اونا دروغ نگید و هی لجن پراکنی نکنید. اصلا اگر به دنبال حق بودن کار منافقینه و اگر این ها همش کار اوباش و اغتشاشگراست، من یکی به این صفاتم افتخار میکنم چون اول از همه نیت مهمه نه صفتی که اون سگدونی به مردم نسبت میده و دوما همه اینها بر فرض هم اگر درست باشه از دروغگویی و تقلب و آدمکشی و بی حرمتی زن و بچه مردم توی خیابون خیلی بهتره…! حالا شما هرچی دوست دارید بگید، هرجور دوست دارید تفسیر کنید، هر چقدر دوست دارید تصویر اغتشاش گرها رو شطرنجی کنید و باهاشون مصاحبه کنید و… تاریخ و آیندگان قضاوت میکنن. مطمئن باشید.

بيانيه موسوی : نقطه عطفی در تاریخ ملت ما در حال شکل گرفتن است/ درخواست ابطال انتخابات و تجديد آن حقي مسلم است

در میدان هفت حوض تظاهر کنندگان در حال عقب راندن نیروهای بسیج هستند

بر اساس آخرین اخبار رسیده محمود احمدی نژاد توسط تنی چند از فرماندهان سپاه ربوده شده.گفته می شود ربایندگان پاسداران با ایمانی هستند که او را عامل کشتار هموطنان می دانند.

9:09 AM me: ‫آقای همایون سلام. من ساعت 5/6 دوباره رفتم بیرون. اوضاع خیلی آشفته است. مردم را بخاک و خون کشیده اند‬
9:10 AM ‫از شش و نیم تا حالا دهها زخمی و غرق در خون دیدم‬
‫الان رسیدم خونه. چون در میدان آزادی تیراندازی شد‬
9:11 AM ‫در انقلاب دارند مردم را شدیدا" میزنند‬
‫در همه جا به مردم با نهایت وحشیگری حمله میکنند‬
9:12 AM ‫دو نفر بیشتر حق توقف و تردد نداریم. دستگیر

دختر جوان مقابل متروی نواب از ناحیه گردن مورد اصابت گلوله قرار گرفت و شهید شد
شنیده شده تعدادی اسلحه از نیروهای امنیتی به دست مردم افتاده است

صدای الله اکبر امشب بسیار بیشتر و کوبنده ترازشبهای قبل آغاز شده و مردم امشب در کنارالله اکبرشعار می دهند محمود جنایت می کند رهبرحمایت می کند
گزارش میشود یک دختر 16 ساله امروز با خردن تیر به صورتش کشته شده

صدای آمریکا(روی نایلست) اعلام کرد: بیش از سه میلیون نفر در خیابانهای تهران در حال تظاهرات هستند.ساعت 22
خیابان تهران پارس مسدود شده است. نیروهای امنیتی و مسلح در گیشا حضور دارند

مترو بسته است

مهدیه محمدی،همسر زیدآبادی گفت که امروز 4 نفر با انداختن کليد قصد ورود به خانه را داشته اند که گارد داخلی مانع ورود آنها شده است

شنیده ها حاکی است فائزه هاشمی هم در میان تظاهرات کنندگان حاضر شد 

دارند هموطنان را می کشند، به سمت مردم تیر اندازی می کنند

امروز و تاکنون چهار نفر به طور قطع در تهران کشته شده اند
در خیایان امی آباد مستقینم به مردم شلیک می کنند
شعارها مستقیما به طرف خامنه ای است
مرگ بر دیکتاتور

مردم در میدان تجریش جمع شده اند و فریاد می زنند مرگ بر خامنه ای
می کشم می کشم آنکه خواهر و برادرم کشت

درخیابان ستارخان شلیک تیر به مردم
مردم در اطراف میدان توحید توسط پلیس زخمیئ شده اند

یک نفر در بیمارستان لقمان و یک نفر در بیمارستان خمینی شهید شد

بر اساس اخبار تایید نشده وضعیت جسمی خامنه ای بسیار وخیم گزارش شده و پزشکان مخصوص وی در اطراف وی هستند
بسیج بر روی مردم در میدان صادقیه شلیک می کند و تا کنون چهار نفر کشته شده اند
صدای تیر از نزدیک بیمارستان خمینی و میدان آزادی به گوش می رسد

شعار مردم: ما کفته بودیم: اگر تقلب بشه بساطتون جمع می شه

هنگامی که یک مامور ویژه می خواست به مردم حمله کند یک زن یقه او را گرفت و گفت آیا تو ایرانی نیستی؟، مامور به نا گاه ناتوان ایستاد و دیگر نای حمله نداشت

تهران روز شنبه سی خرداد 1388

لباس شخصی ها به شدت کم سن و سال هستند و اکثرا بین 15 و 16 ساله هستند.

لباس شخصی ها شروع به کتک زدن مردم کرده اند و هراز گاه ، هر چند نفر به یک نفر حمله می کنند و او را کتک می زنند.

طبق پیام اینترنتی که از ایران داشتم خوابگاه دانشجویی نوید در خیابان زارع به اشغال نیروهای امنیتی درآمده است

به دلیل برخوردهای شدید و وحشتناک لباس شخصی ها و نیروهای امنیتی با مردم، شعار های مردم نیز خیلی تند شده است و علیه مقامات بالا شعار می دهند

فوری:قاضي مرتضوي امروزبه خانم محتشمی پور، همسر مصطفی تاجزاده گفته مداركي دال بررهبري شورش توسط مصطفي تاجزاده و ساير دستگيرشدگان به دست آمده.

حدود 4 ساعت پیش مطلبی در سایت کلمه درج شد مبنی بر انتشار بیانیه میرحسین تا ساعتی دیگر ولی هیچ خبری نآیا برای میر حسین اتفاقی افتاده؟شدههر اتفاقی برای میر حین بیافتد مقصر علی خامنه ای است.،

پرتاب گاز اشک آور به سوی معترضان؛ میدان انقلاب تهران پر از دود شد

نیروهای ضد شورش پلیس عصر شنبه با بستن خیابان های اطراف میدان انقلاب تهران اقدام به پرتاب گاز اشک آور به سوی تظاهر کنندگان کردند و هم اکنون فضای این میدان پر از دود است. شاهدان عینی در تهران به رادیو فردا و خبرگزاری های خارجی گفته اند: پلیس ضد شورش خیابان های انقلاب، میدان فردوسی، بلوار کشاورز و خیابان آزادی را به شدت کنترل می کنند و هزاران پلیس و نیروی بسیج برای مقابله با تظاهر کنندگان به نتیجه انتخابات در این مناطق مستقر شده اند. نیروهای ضد شورش برای متفرق کردن معترضان در حال پرتاب گاز اشک آور هستند و دود سراسر این منطقه را فرا گرفته است

پاسخ به رهبر هیتلر علی خامنه ای

از تهران خبر می رسد که تظاهرات امروز از هر روز

شلوغ تر است. این پاسخی است که مردم به سخنان هیتلر علی خامنه ای داده اند، شنبه 30 خرداد

همین الان یکی از دوستام که میدون آزادی مغازه داره تماس گرفت و گفت که جمعیت زیادی میدان آزادی جمع شدن و اکثرا کفن بر دست دارند!!! ( لینک تزیینی) 30 خرداد

دویچه وله: تهران در قرق پلیس

تظاهرات در میدان انقلاب تهران با درگیری آغازشده است. شاهدان عینی قبلا از تردد فشرده یگان‌های ویژه پلیس در خیابان‌ها خبر داده بودند. رادیو و تلویزیون پیوسته خبر لغو تظاهرات را اعلام می‌کرد. همه‌ی مغازه‌ها بسته‌اند.

تماس تلفنی با شرکت‌کنندگان در تظاهرات و کلیه کسانی که در مسیر راهپیمایی هستند، از ساعت چهار و نیم به وقت ایران قطع شده است. طبق خبرها، خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب از صبح زود، محل استقرار پاترول‌های پلیس بوده‌اند. یک شاهد عینی از دیدن پاترول‌های پلیس با دستکم ۸ سرنشین در خط ویژه اتوبوس در مسیر جمهوری به انقلاب گفت.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی از ساعت ۲ بعدازظهر، سرگرم اطلاع رسانی در باره لغو تظاهرات روز شنبه بود. مردم بی‌اعتنا به این اعلام، از ساعت سه در حال رفتن به تظاهرات بودند.

میدان هفت‌تیر با وجودی‌که مسیر راهپیمایی نیست، از صبح زود‌، مملو از یگان‌های ویژه پلیس بود.  یک شاهد عینی از برتری تعداد پلیس به رهگذران و مردم حاضر در میدان گفت. مامورانی که در مسیرهای مختلف مستقر شده‌اند، به نقل از شاهدان عینی، باتوم و اسپری همراه دارند.

جمعه شب، صدای الله‌اکبر از پشت‌‌بام‌های تهران بیشتر از شب‌های پیش به گوش می‌رسید.

یک شاهد عینی با اشاره به گستردگی قشرهای حاضر در اعتراض‌های جاری گفت: « خانم همسایه‌ی ما که چادری و بسیار مومن است، آمد امروز حلالیت طلبید و گفت من دارم به تظاهرات می‌روم. رای‌ام را حتی به قیمت کشته شدن می‌خواهم پس بگیرم.»

خبرگزاری فرانسه: ضرب و شتم تظاهرکنندگان در میدان انقلاب

به گزارش خبرگزاری فرانسه از تهران، نیروهای ضدشورش که بطور گسترده در میدان انقلاب مستقر هستند با زور از برگزاری تظاهرات جلوگیری می کنند و تظاهرکنندگان را مورد ضرب و شتم قرار می دهند.

سى ان ان: حكومت نظامى اعلام نشده در تهران

تلويزيون سى ان ان از يک حكومت نظامى اعلام نشده در تهران خبر داد. اين شبکه خبری به نقل از منبعی اعلام کرد در تهران يک شبه حكومت نظامى حاكم شده است. همين الان ما از يک بازرسى بسيج عبور كرديم.

یک گزارش دیگر از تهران حاکی از آن است که پس از سخنرانى خامنه اى در نماز جمعه دیروز، سپاه پاسداران اقدام به يک جابجايى مهم کرده است. به اين ترتيب كه نيروهاى بسيجى را از تمام شهرهاى استان تهران به شهر تهران و كرج منتقل نموده است. هم‌چنين از شب گذشته در كنار هر پاسگاه نيروى انتظامى، يک اتوبوس پر از بسيجى مستقر شده است.

توجه !! توجه !! دام وزارت اطلاعات براى به دام انداختن مردم ! اخيرا وزارت اطلاعات دو وبسايت تقلبى به نام موسوى راه انداخته. 2 وبسایت www.mirhoseyn.ir و www.mirhoseyn.com از شما می خواهند که نام، شماره تلفن و ایمیل خود را وارد کنید. با دادن شماره تلفن و یا آدرس ایمیل وزارت اطلاعات می تواند شما را دستگیر کند. این دام وزارت اطلاعات برای دستگیری مخالفان است. این دو وبسایت توسط شخصی با نام علی بهزادیان نژاد ثبت شده. >>این خبر را سریعا و وسیعا پخش کنید<< >>>>این خبر را سریعا و وسیعا پخش کنید

طبق آخرین اخبار موثق دریافتی سپاه پاسداران روز گذشته از سوی خامنه ای ماموریت یافته ظرف یک هفته تهران را ساکت نماید>>>ادامه

برگ زرین تاریخ ایران

یک هفته‌ای پس از انتخاباتی که همه چیز را به هم ریخت هنوز نمی‌توان مسیر رویدادها را به روشنی دید.

 
من فردا در راهپیمایی شرکت میکنم.شاید راهپیمایی فردا به خشونت کشیده بشه.شاید من یکی از کسانی باشم که قراره کشته بشم. دارم تمام آهنگ های زیبایی رو که تو عمرم شنیدم دوباره گوش میدم.حتی میخوام چند تا آهنگ لوس آنجلسی بذارم و برقصم. همیشه دلم میخواست ابروهام رو تا جایی که میشه نازک کنم.آره ، فردا قبل از این که برم یه سری به آرایشگاه هم میزنم!چند تا سکانس محشر تو فیلم هامون هست، اون رو هم باید ببینم. یه سری به کتابخونه ام باید بزنم، شعرهای فروغ و شاملو ارزش خوندن دوباره رو دارن. آلبوم عکس های خانوادگی رو هم باید بشینم و از اول ببینم. دوستام، به اونها هم باید زنگ بزنم و ازشون خداحافظی کنم .از مال دنیا فقط دو تا کتابخونه دارم که به خانواده ام سپردم که کتاب ها رو به کی بدن .دو واحد دیگه دارم تا مدرک لیسانسم رو بگیرم ولی گور پدر مدرک. ذهنم حسابی مغشوشه. این جملات پراکنده رو برای نسل بعد نوشتم تا بدونن ما جو زده و احساساتی نبودیم.برای اینکه بدونن برای بهتر شدن زندگیشون هر کاری که از دستمون برمیومد انجام دادیم.برای اینکه بدونن اگر اجدادمون در برابر حمله عرب و مغول تسلیم شدن ولی در برابر استبداد تسلیم نشدن. این نوشته تقدیم به بچه های فردا...( کلیک نکنید)

در خواست اعزام فرستاده ويژه نقض حقوق بشر به ايران

۱۳۸۸/۰۳/۳۰
دهها استاد ايرانی دانشگاه های مختلف جهان در نامه ای به بان کی مون، دبير کل سازمان ملل متحد، ضمن محکوم کردن حمله به تظاهرات مسالمت آميز معترضان به انتخابات، خواستار اعزام فرستاده ويژه نقض حقوق بشر به ايران شده اند.>>> ادامه

جام شوکران
همه ما میدونیم که هر رهبر جمهوری اسلامی میتونه یکبار زهر نوش جان بکنه همونطوریکه خمینی در خاتمه جنگ این زهر را نوش جان کرد و بلافاصله پادزهر آن را از انگلیس فرانسه آمریکا و شوروی به امام امت اسلامی رساندند تا خدا نکرده جان مسپارد

خبرهای رسیده حاکی از آن است که نیروهای گارد ویژه و انصار دانشگاه را محاصره کرده و نیروهای لباس شخصی، مستقیما با فرماندهی بسیج بابلسر، به دانشجویان حمله کرده اند. به هرحال تا زمانی که خبرها به دست ما رسیده است، چهارصد دانشجو در این دانشگاه محبوس بوده‏اند. گروهی از دانشجویان که دستگیر و به خارج منتقل شده‏اند، از تهدید بی‏نصیب نمانده‏اند. یکی از دانشجویان حاضر در محل دانشگاه پردیس مازندران، می‏گوید: در اعتراض به مخدوش بودن آرای انتخابات ریاست جمهوری، دیروز دانشجویان دانشگاه مازندران، تحصنی را با جمعیتی حدود سه هزار نفر برگزار کردند. امتحانات دیروز را هم دوستان ما با هم‏دلی دانشجویان، لغو کردند. حدود ساعت یک و نیم بعدازظهر نیروهای لباس شخصی اطراف دانشگاه را کاملا محاصره کردند و اجازه ورود و خروج هیچ دانشجویی را به دانشگاه نمی‏دادند. این نیروها، حتا دانشجویانی را هم که در این تحصن حضور نداشتند، به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‏دادند. با کابل، چماق و قمه‏های خیلی بزرگ به سر و صورت دانشجویان افتاده بودند. ما زخمی‏های زیادی را دیروز داشتیم. نیروی انتظامی هم متاسفانه، این صحنه‏ها را فقط مشاهده می‏کرد. اصلا به کمک دانشجویان نمی‏آمد و بیشتر از دور نظاره‏گر بود. تا این که ما توانستیم عده‏ی زیادی از دانشجویان را حوالی ساعت هشت شب ضمن ضرب و شتم‏ها، از دانشگاه بیرون ببریم. اما حدود سیصد دانشجو در دانشگاه ماندند. صد نفر از این سیصد دانشجو، با اتوبوس به کلانتری شماره‏ی ۱۱ بابلسر انتقال داده شدند. در حین این که این دانشجویان با اسکورت نیروی انتظامی منتقل می‏شدند، باز هم اتوبوس‏های آنان مورد حمله‏ی لباس شخصی‏ها قرار گرفت. با یکی از دوستان که تلفنی تماس داشتیم، می‏گفت که این‏ها با فریاد به ما می‏گویند: «داریم شما را می‏بریم کشتارگاه». الان جو رعب و وحشت بسیار زیادی حتا سطح شهرستان بابلسر را فرا گرفته است. ریاست دانشگاه مازندران، آقای علیزاده، یک لیست بیست و یک نفره را به اداره‏ی آموزش دانشگاه داده است که از آنان امتحان گرفته نشود. پانزده، شانزده نفر از این لیست، در بازداشت نیروی انتظامی هستند

کروبی، موسوی و خاتمی در راهپیمایی روز شنبه شرکت می‌کنند

ستاد مهدی کروبی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که راهپیمایی فردا، شنبه ۳۰ خرداد، با حضور موسوی، کروبی و خاتمی برگزار خواهد شد. در این اطلاعیه آمده است: «از کلیه حامیان اصلاحات و تغییر درخواست می‌شود که حضوری کوبنده داشته باشند تا فریادشان اعتراضی باشد به تقلب و دروغ و پشتیبانی از آن در بالاترین سطح نظام. باشد که سیل جمعیت لرزه بر اندام هر مسئولی بیاندازد که رای مردم را به پشیزی نمی‌انگارد».

قتل مادر و فرزند زاده نشده اش، جنایتی که مسئولیت مستقیم آن به عهده رهبران اسلامی در ایران است

جناب آقای بان کی مون،

دبیر کل محترم سازمان ملل،

ما ا مضا کنندگان زیر، استادان ایرانی دانشگاههای مختلف کشورهای جهان، مراتب نگرانی عمیق خود را از اوضاع ایران اعلام میداریم. دولت جمهوری ادامه 

 

 

بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب تماس با سردبیر درباره ما