تماس با ما و ارسال مطلب     > info@perslit.com
هنر و ادبیات پرس لیت  > ویژه انقلاب

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 > 10 > 11> 12 >   13 > 14> 15

مـداح، قمـه کش و عابـر پیـاده!

پـویـان انصـاری 

حسین کروبی: پدرم در تهران است و به جد پیگیر مسائل روز / کسانی از مردم فرار میکنند که ظلم و جنایت کردهاند!

پارلماننیوز: فرزند دبیرکل حزب اعتماد ملی در واکنش به انتشار برخی شایعات مبنی بر خروج میرحسین موسوی و مهدی کروبی از تهران و حرکت آنها به سمت شمال کشور، این شایعات را زائیده ذهن کسانی دانست که چون میدانند به آرزوی خود دست نمییابند میخواهند با انتشار شایعاتی از این دست حداقل برای دقایقی در قالب خبر به این آرزو دست پیدا کنند.
حسین کروبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلماننیوز»، گفت:«کسانی از مردم فرار میکنند که ظلم و جنایت کردهاند نه کسی مانند پدرم که سوابق روشنی دارند و امروز آقای کروبی و موسوی با مردم و مردم مخالف ظلم با آنها هستند.»
وی افزود:«آقای کروبی مانند روزهای قبل در تهران هستند و به جد پیگیر مسائل روز و مطالبات مردم هستند.»  کروبی خاطر نشان کرد:«انتشار شایعاتی اینچنینی توسط کسانی صورت میگیرد که چون میدانند به این آرزوی خود دست نمییابند میخواهند با انتشار شایعات دروغی مانند آنچه امروز منتشر کردهاند برای دقایقی احساس کنند که به آرزوی خود رسیدهاند و احساس سرخوشی کنند.»

حاکمیت سراپا دروغ!!! و فریبکاری: تظاهرات خودجوش از نوع حکومت اسلامی

کودتا در کودتای جوجه دیکتاتورها ,گیل آوایی

همه نشانه ها در میهن ما خبر از سردرگمی و بلبشویی در حکومت اسلامی دارد. حکومت جوجه دیکتاتورهای غرق در اوتوپیای صاحب زمان و رهبر حقیر خودبزرگ بین شان که خود فریبانه نمی خواهند باورکنند که باتلاق اوتوپیای اسلامی ِ خود ساخته شان، دهان باز کرده و هر حرکتی که می کنند بیشتر در منجلاب متعفن ِ آن فرو می روند.

فوری فوری :لطفا خبر رسانی کنید.مزدوران رژیم از هیچ حیله و مکری برای خاموش کردن شعله خروش مردمی کوتاهی نخواهند کرد به همین علت قصد بمب گذاری در تظاهرات حامیان خودشان را دارند،با اطلاع رسانی از ریخته شدن خونهای بیشتر جلوگیری کنیم

درگیری شدید در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

جنبش راه سبز (جرس): دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات از ساعاتی پیش شاهد تجمع صدها دانشجو معترض به وقایع اخیر است. به گزارش منابع دانشجویی این تجمع با درگیری شدید بین دانشجویان و نیروهای بسیج مستقر در دانشگاه همراه است. به گزارش یک شاهد عینی هم اکنون تمامی دانشجویان در درون ساختمان های دانشکده حبس شده اند و اجازه خروج به کسی داده نمی شود. بسیج و نیروهای حراست دانشگاه تهدید کرده اند خروج به محوطه باز منجر به دستگیری می شود . اکثر دانشجویان معترض در درون ساختمان های دانشکده حبس شده اند و به منظور جلوگیری از شناسایی صورت خود را پوشانده اند.

میدان هفت تیر؛ یورش مزدوران رژیم با باتوم به مردم

شبکه جبش ره سبز (جرس): از دقایقی پیش درگیری های پراکنده ای در میدان هفت تیر تهران آغاز شده است.  به گزارش خبرنگار جرس در تهران پلیس با استفاده از باتوم سعی در متفرق کردن مردم معترض دارد. صدها نیروی یگان ویزه با خودروهای خود در این میدان و برخی خیابانهای تهران مستقر شده اند.

درگیری؛ ایستگاههای متروی مرکز شهر تهران تعطیل شد

ایستگاههای متروی بهشتی، مطهری و هفت تیر به دستور مقامات نظامی بسته شده است. به گزارش خبرنگار جرس، از دقایقی پیش حضور نیروهای گارد در مناطق مرکزی تهران تشدید شده است و در گیری های پراکنده ای در سطح شهر خصوصا در میدان هفت تیر منتشر شده است. همچنین به دستور پلیس و برای کاهش تردد مردم، ایستگاههای بهشتی، مطهری و هفت تیر تعطیل شده است.

فراخوان برای اعتصاب عمومی

تحلیل

رفتار رژیم‌های سیاسی در شرایط فروپاشی: دوران پهلوی و ولایت فقیه

مجید محمدی - جامعه شناس

در جریان درگیریهای امروز در تبریز چهار نفر کشته شدند 

خبرگزاری رویترز به نقل از یک وبسایت مخالف دولت گزارش داد که در جریان درگیریهای روز یکشنبه در تبریز، دست کم چهار نفر کشته شده اند.  بر پایه این گزارش در برخورد نیروهای امنیتی با معترضان در شهر تبریز، عده ای نیز مجروح شده اند. شبکه اینترنتی جنبش راه سبز (جرس) پیشتر گزارش داده بود که در تهران نیز چهار نفر به ضرب گلوله ی نیروهای امنیتی از پای درآمده اند.

امير ارشدي 23 ساله که در اثر ضربات پي در پي مزدوران حكومتي به سرش کشته شد، از جمله جانباختگان امروز بود. بکوشیم تا نام و تصاویر دیگر عزيزان را هرچه زودتر بیابیم..

کشته شدگان امروز :سید علی حبیبی موسوی، خواهر زاده میرحسین موسوی ، مهدي فرهادي نيا ، محمد علي راسخي نيا ، امير ارشدي ، شهرام فرجي

اعلام حكومت نظامي در نجف آباد
شبکه جبش راه سبز (جرس): در پی شدت گرفت درگیری ها در شهر نجف آباد زادگاه آیت الله العظمی منتظری پلیس اعلام حکومت نظامی کرد. به گزارش خبرنگار جرس، در نجف آباد در ساعت 21 امشب پلیس با بلندگو در سطح شهر اعلام حکومت نظامی کرد و از مردم خواست تا از خانه های خود خارج نشوند

حمله نیروهای امنیتی به مراسم عاشورا در مشهد و بازداشت دهها تن از دانشجویان و مردم

حمله نیروهای امنیتی به مراسم عاشورا در مشهد و بازداشت دهها تن از دانشجویان و مردم نیروهای امنیتی شهر مشهد با حمله به مراسم عزاداری مردم و دانشجویان در بیت آیت الله صانعی ، دهها تن از مردم و دانشجویان مشهدی را در حاشیه این مراسم بازداشت کردند. این گزارش حاکیست نیروهای امنیتی و لباس شخصی دست کم 7 تن از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و 10 تن از مردم عادی را در حوالی خیابان آزادی و چهار راه شهدا مشهد بازداشت کردند. حسین قابل برادرزاده احمد قابل ، هادی سجادی ، مهدی جعفری و علی منصوری  از فعالان دانشجویی مشهد هستند که امروز در از اطراف بیت آیت الله صانعی بازداشت شده اند. اسامی دیگر بازداشت شدگان ظهر روز عاشورا در مشهد تا کنون منتشر نشده است. گفتنی است در روز تاسوعا نیز پس از مراسم عزاداری در بیت آیت الله صانعی ، جمعی از مردم الله اکبر سر دادند که با حمله نیروهای پلیس متفرق شدند  و 3 تن از مردم بازداشت شدند. برخی اعتراضات پراکنده نیز از خیابان امام رضا مشهد پیش از ظهر روز عاشورا گزارش شده است. شایان ذکر است معترضان مشهدی در حاشیه مراسم امروز برای الله اکبر شبانه از پشت بام ها قرار می گذاشتند.

تهران؛ انتقال کشته شدگان به یکی از ساختمان های اداری

گزارش دریافتی: انتقال اجساد به یکی از ساختمان های اداری در خیابان طالقانی
شاهدان عینی از ورود اتومبیلهای حامل اجساد قربانیان درگیریهای امروز به ساختمانی اداری در خیبان طالقانی خبر میدهند. اتومبیل جیپ دو کابین در حالی که اجساد عقب آن قرارداشتند و به طرز ناشیانه ای سعی شده بود تا با کاپشن روی آنها را بپوشانند و برادران بسیجی خائن روی اجساد ایستاده بودند، وارد این ساختمان شد.
پس از آن اتومبیل پژو که عقب آن نیز اجسادی قرار داشتند به این ساختمان رفتند و مدتی بعد با تخلیه اجساد در ساختمان ، از آن خارج شدند
آدرس دقیق ساختمان محل نگهداری اجساد: خیابان طالقانی – روبروی مسجد سازمان آموزش و پرورش-کوچه شهید اسد الله دستخوش –ساختمان سازمان آموزش و پرورش (معاونت نظری،مهارتی) ساختمان شماره 3

درگيریهای شديد در خيابانهای تهران فتح ميدان ولیعصر بهدست مردم! به آتشکشيدن ونهای پليس يک کشته در چهارراه ولیعصر

خيابانهای تهران از صبح امروز شاهد تجمعات و درگيریهای متعدد است. بنا بر خبرهای منتشرشده، از آغاز امروز به شکل بیسابقهای نيروهای نظامی و ضد شورش در خيابانهای تهران مستقر شدهبودند. برخی گزارشها اين حضور را در شش ماه گذشته بیسابقه دانستهاند. ماموران برای جلوگيری از تجمع گستردهی مردم برخی خيابانها را مسدود کردند. با اين حال مردم معترض علیرغم ممانعتهای گسترده، در نقاط مختلف تجمع کرده و شعارهايی سردادند. در برخی نقاط درگيریها شديد شدهاست و مردم حتی موتورهای ماموران را به آتش کشيدند. مردم معترض سد نيروهای پليس را در ميدان ولیعصر شکسته و به معترضين ديگر پيوستند. جمعيت معترضين بسيار چشمگير گزارش شدهاست. گزارشها حاکی از کشتهشدن يکی از تظاهرکنندگان در چهارراه ولیعصر و سه تن ديگر در پل کالج است. خبرگزاری الجزيره علاوه بر درگيریهای شديد در تهران گزارش میدهد که اصفهان و شيراز نيز تظاهرات گستردهای در حال انجام است. طبق آخرين گزارشها مردم ميدان ولیعصر تهران را فتح کردند و ماشينهای ون پليس را به آتش کشيدند

فیلم دیگری از تظاهرات ضد حکومتی در تهران

http://www.youtube.com/watch?v=Vt6k2eqo0o8

درگیری شدید در اصفهان و نجف آباد

سایت راه سبز: در پی مداخله و حضور یگان های ویژه در شهرهای اصفهان و نجف آباد هزاران تن از مردم عزادار این دو شهر از ساعتی پیش با نیروهای نظامی درگیرهای گسترده و شدیدی را آغاز کرده اند. در میدان انقلاب و منطقه حسین آباد اصفهان و همچننین خیابان سپه شهر اصفهان درگیری ها گسترده گزارش شده است.خبرنگار جرس در نجف آباد نیز سطح درگیری هایی این شهر بسیار شدید توصیف کرده است.

عاشورایی متفاوت، پلیس به عزاداران حمله می کند

رادیو فرانسه: همزمان با روز عاشورا در ایران، شهرهای کشور چهره ای متفاوت بخود گرفته است. نیروهای نظامی و انتظامی از ساعات اولیۀ صبح روز یکشنبه، عاشورا، در مناطق مختلف تهران مستقر شده اند.   به گزارش خبرگزاری فرانسه از تهران، از اولین دقایق حضور هزاران مخالف در خیابان انقلاب، نیروهای نظامی با گاز اشک آور به تظاهرکنندگان حمله کردند.  این خبرگزاری می افزاید عزاداران مخالف حکومت با به آتش کشیدن سطل های زباله سعی در خنثی کردن گازهای ناشی از گلوله های گاز اشک آور کرده اند.

درگیری در چند نقطه مرکزی تهران

بنا به گزارشهای رسیده ، عصر امروز در چند نقطه مرکزی شهر تهران تظاهرات پراکنده و درگیری رخ داده است. گزارشها حاکیست در میدان هفت تیر تهران بین مردم و نیروهای رژیم درگیری روی داده است. میدان انقلاب نیز در اشغال کامل نیروهای ضد شورش قرار دارد. شماری از مردم در مقابل مترو ميدان انقلاب در حال تجمع بودند كه مورد يورش گارد ویژه قرار گرفتند. شاهدان گفتند متروی انقلاب نیز در اين ساعت بسته شده است.

حرکت خودروهای سنگین زرهی به سمت تهران

سایت جنبش راه سبز: از ساعتی پیش صدها نیروی نظامی و دهها خوروی سنگین زرهی حرکت خود را از کرج به سمت تهران آغاز کرده اند. برخی از این خودروها که ویژه سرکوب تظاهرات های درون شهری است تاکنون در خیابانهای تهران مشاهده نشده بود.

گزارش یکی از مادران عزادار از روز عاشورا

انتشار: فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران : امروز مردم نشان دادند كه به هر آنچه بخواهند میتوانند دست یابند واكنون به نقطه ای رسیدند كه میگویند ولایت را نمیخواهند !
از خانه كه بیرون زدیم كمی تردید داشتیم بخاطر سركوب روز گذشته ومردمی كه كمتر به خیابان آمده بودند.

حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی

سایت جنبش راه سبز: بولتن داخلی ویژه خبرگزاری دولتی ایرنا اعلام کرد، اعضاء اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات پس از جمع بندی شرایط حفاظتی موسوی و کروبی که به دلیل شعله ور شدن آتش خشم مردم تهران از اعمال آن دو از وضعیت قرمز عبور کرده بود ، با هدف حفاظت از جان موسوی و کروبی ، آنان را در یکی از شهرکهای کلارآباد مازندران پناه دادند. خبرگزاری دولت به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: در حال حاضر موسوی و کروبی تحت کنترل شدید نیروهای وزارت اطلاعات و سپاه بوده و در کلارآباد مستقر هستند.

درگیری و زد و خورد در دانشگاه علم و صنعت
زخمی شدن ده دانشجو در درگیری های امروز دانشگاه علم و صنعت

نامه سرگشاده فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی : از دست نیروهای لباس شخصی امنیت جانی نداریم

در برابر هرگونه اتفاق برای خانواده ام حکومت مسئول است

بازداشت سه روزنامه نگار ديگر از جمله  خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایلنا

شبکه جنبش راه سبز (جرس): شب گذشته سه خبرنگار رسانه های اصلاح طلب بازداشت شدند.  به گزارش پارلمان‌نیوز نسرین وزیری خبرنگار پارلمانی خبرگزاری ایلنا و سایت خبرآنلاین نزدیک به علی لاریجانی بازداشت شد. همچنین خبرهای رسیده حاکی از آن است که بدرالسادات مفیدی دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران و نیز کیوان مهرگان دبیر سیاسی ضمیمه اعتماد بازداشت شده اند

جنبش راه سبز (جرس): طی درگیری‌هایی که در خیابان‌های حسین آباد اصفهان رخ داده است، ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر دستگیر شده و به زندان اصفهان منتقل شده‌اند و تا این لحظه بخش قابل توجهی هم‌چنان در زندان‌ هستند. در ميان دستگیر شدگان، حبیب نوری، برادر عبدالله نوری و دو نفر از برادر زاده‌‌های ايشان وجود دارند. حبیب نوری، برادر آقای عبدالله نوری، ۵۰ ساله است و رضا نوری فرزند او و برادر زاده‌اش، مهدی نوری فرزند اسدالله نوری در ميان دستگیرشدگان هستند.

بنا به گزارش های دریافتی صبح امروز ماموران حکومت در یورش به خانه ی خانم مهین فهمیی از مادران صلح، وی، فرزند او و عده ی دیگری را دستگیر کرده اند. خانم مهین فهیمی و فرزندش امید منتظری که در جریان بازداشت اخیر دستگیر شده اند، همسر و فرزند زنده یاد حمید منتظری هستند. حمید منتظری در جریان قتل عام زندانیان سیاسی در سال 67 به دست حکومت جمهوری اسلامی اعدام شد"

دولت سوئد که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، اتحادیه اروپا نگرانی خود را از ادامه خشونتها در ایران که روز گذشته منجر به کشته شدن تعدادی از تظاهرکنندگان شد، ابراز می دارد. این اتحادیه اعمال خشونت علیه تظاهرکنندگان ایرانی را محکوم کرده و خواهان آن است که معترضان در ایران بتوانند عقاید خود را آزادانه بیان کنند.

دستگیری فعالان سیاسیبه گفته خبرگزاری‌های خارجی و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در ایران برخی از فعالان سیاسی و مذهبی در روز دوشنبه (۷ دی) بازداشت شده‌اند.

این سند خیلی محرمانه از شورای عالی امنیت ملی :  سند آماده سازی برای فرار خامنه ای به روسیه

نا آرامی های تهران در روز عاشورا یکشنبه شب ادامه یافت

خبر خیلی فوری از تهران: مردم بسوی رادیو و تلویزون یورش برده اند. درگیری شدیدی میان مردم و نیروهای سرکوبگر حکومت جنایتکار اسلامی در جریان است. برای یاری رساندن به مردم از هر طریق ممکن اقدام کنید
شهادت يك مرد در «ميدان ولي عصر» بوده است. پس از آنكه آن مرد بر اثر اصابت گلوله به زمين افتاد يك خودروي نيروي انتظامي دنده عقب از روي جسد وي رد شده و بدن او را له كرده است. اين گزارش كاملا موثق است و حادثه جلوي چشم ده ها تن از مردم اتفاق افتاده است

استقرار نیروهای رژیم در اطراف بیمارستان ابن سینا

گزارش خوانندگان: نیروهای یگان ویژه وسگهای وحشی بسیجی سوار بر موتور در آریاشهر (فلکه دوم صادقیه) مستقر شده اند.
مردم بیایید تا این حرامیان را از مقابل بیمارستان ابن سینا دور کنیم شاید مرهمی بر زخم های شهدا و خانواده هایشان باشد...

سایت راه سبز: در پی انتشار خبر شهادت خواهر زاده میرحسین موسوی در درگیری های امروز و انتقال پیکر این شهید در بیمارستان ابن سینا گروههای زیادی از مردم به سمت این بیمارستان در فلکه دوم صادقیه در حال حرکت هستند. بسیاری از این افراد با شنیدن خبر حضور میرحسین موسوی در کنار پیکر فرزند خواهر زاده شهیدش در بیمارستان ابن سینا، به سمت این بیمارستان در حال حرکت هستند. گفتنی است پیش از این معترضین وعده داده بودند که اعتراضات خود را امشب و هزمان با شام غریبان ادامه دهند.

به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلماننیوز»، خواهرزاده35ساله مهندس موسوی ظهر امروز در میدان انقلاب از ناحیه قلب هدف گلوله قرار گرفت و بعد از انتقال به بیمارستان ابن سینا واقع در فلکه دوم صادقیه به شهادت رسید. هماکنون مهندس میرحسین موسوی، والدین این شهید جنبش سبز و جمعی از شخصیتهای سیاسی در این بیمارستان حاضر هستند

سفارت اتریش آمادگی خود را برای ارائه خدمات پزشکی به مردم رو اعلام کرده است. درهای سفارت باز هستند

بیمارستان نجمیه تهران مملو از مجروحین است

گزارش خوانندگان: به گزارش شاهدان عینی بیمارستان نجمیه تهران واقع در تقاطع حافظ و جمهوری مملو از مجروحین است. به دلیل کثرت مجروحان و غافلگیری کادر بیمارستان احتمال مرگ مجروحان بالا رفته است. یک شاهد عینی می گوید کسانی که به بیمارستان آورده می شوند از ناحیه سر و سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند. همچنین از سطح شهر خبر می رسد مردم در میدان ولی عصر ایستگاه پلیس را به آتش کشیده اند. دامنه ناآرامی ها کم کم به محله های حاشیه شهر کشیده می شود. همچنین مردم در ایستگاه های مترو در محاصره وحشیانه نیروهای رژیم هستند

 

در در گيري هاي امروز یکی از کشته شدگان در میدان انقلاب بر اثر شدت ضربات باتوم بر روی سرش کشته شد. مردم
جنازهی اين مرد را که حدود پنجاه سال داشت را تا چهار ولیعصر بر سر دست
حمل کردند؛ اما در چهارراه وليعصر نيروهاي انتظامي به مردم حمله کردند و
جنازه را از... آنها گرفتند.حدود
نیم ساعت جنازهی این مرد گوشهی خیابان ماند تا نیروهای نظامی او را با
خود بردند. در حالی جنازهی این مردم نیم ساعت در گوشهی خیابان بود که
آمبولانس در کنارش ایستاده بود.همچنين
به نقل از يک شاهد در ميدان ولي عصر مردي در ميدان ولي عصر بر اثر اصابت
گلوله بر روي زمين افتاده و ماشين نيروي انتظامي دنده عقب از روي او رد
شده و بدنش را له کرده است

شيراز : شليك مزدوران و مقاومت ابنوه جمعيت
در خيابان زند غلغله هست. از سمت سينما سعدي تا پارامونت نزديك به بيست هزارنفر تجمع كرد اند وهمه شعارها عليه خامنه اي است رهبري كوتوله دمت رو بذار رو كوله ت درگيري شديد هست . مزدوران شليك هوايي ميكنند وگاز اشك آور ميزنند ولي مردم به مقابله پرداخته و زد وخورد شديد است

به آتش کشیدن یک خانه در خیابان آزادی تقاطع خارک توسط مامورین

از خیابان آزادی تقاطع خیابان خارک خبر می رسد مامورین یک خانه را به آتش کشیده اند و همچنان به وحشیانه ترین شکل ممکن مشغول سرکوب مردم هستند.
روبروی وزارت کار در خیابان آزادی نیز درگیری شدیدی میان مردم و نیروهای امنیتی رخ داد که با ایستادگی مردم نیروهای امنیتی مجبور به فرار شدند ./پایان خبر

حمله مزدوران لباس شخصی با چاقو و قمه به مردم

سایت راه سبز: نیروهای لباس شخصی و بسیج با چاقو و قمه به مردم معترض حمله ور شده اند. نیروهای لباس شخصی و بسیج به شدیدترین وجه ممکن با معترضین مقابله می کنند و علاوه بر چوب و زنجیر اینک به وسیله قمه و چاقو نیز به مرم حمله ور شده اند. گزارش ها از بروز درگیری های شدید مقابل پارک لاله و خیابان طالقانی حکایت دارد. از خیابان انقلاب خبر می رسد که مردم بخش های زیادی از این خیابان به وِزه در چهار راه ولیعصر را در کنترل خود دارند.

 

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >91011 > 1213 > 14 > 15> >>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما