تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر
ویژه انقلاب

فرا رسيدن جشن تيرگان و سالروز حماسه آرش
اين مظهر دفاع از تماميت ارضي ميهن تا سر حد جان خويش
بر تمامي دوستداران اين آب و خاک گرامي باد
انجمن ايران شناسي کهن دژ - تيرماه 1389

روانکاو بالینی و پژوهشگر سوربن
آیا بیانیه شماره  ۱۸  آقای موسوی، از دل برمی‌خیزد ؟
"چند نکته ساده در مورد اعلامیه شماره ۱۸ آقای موسوی"

تجمع اعتراضی گروهی از کارگران پالایشگاه نفت آبادان و دستگیری دو تن

خیانتی که برای 25 سال دامن کشور را خواهد گرفت
دکتر نژاد حسینیان معاون سابق امور بین‌الملل وزارت نفت خبرداده است :
اگر حجم صادرات به هند و پاكستان روزانه 60 میلیون متر مكعب باشد، از جیب مردم ایران روزانه 25 میلیون دلار به هندی‌ها و پاكستانی‌ها تخفیف داده می‌شود و اگر 150 میلیون متر مكعب در روز صادر كند، میزان تخفیف روزانه بالغ بر 55 میلیون دلار خواهد شد و در دوره 25 ساله قرارداد برای حالت اول 225 میلیارددلار و برای حالت دوم 495 میلیارد دلار تخفیف داده می‌شود. به طور خلاصه قرار است برای رفع تنش بین هند و پاكستان از طرف هر ایرانی 2.3 تا 7 میلیون دلار به شركت‌های گاز هند و پاكستان كمك بلاعوض شود . اصرار به امضای آن حتی با قیمت های پائین دارند تا به مردم بگویند قراردادی را كه چندین سال در دست مذاكره بوده و دو دولت قبلی نتوانسته بودند آن را امضا كنند، ما با قاطعیت امضا كردیم با توجه به اینکه این قرارداد باید در مجلس تصویب شود، باید همه مردم را ازخیانتی که برای 25 سال دامن کشور راخواهد گرفت، آگاه کنیم و از نمایندگان بخواهیم جلو آنرا بگیرند .


نگذارید مادرمان را سنگسار کنند!
استمدادنامه فرزندان خانم آشتیانی، متهم محکوم به سنگسار

قاچاق زنان و دختران در مشهد

خبرگزاری هرانا - اخیرا یک باند قاچاق زنان و دختران در مشهد شناسایی شده‌اند که باز هم بر گستره ی این عمل غیر انسانی مهر تائید می زند. اعضای آن پس از شناسایی خانواده‌های فقیر که برای سفر زیارتی به این شهر می آمدند، دختران این خانواده‌ها را به عقد خود درآورده و سپس به یکی از کشورهای همسایه برده و در آنجا برای فحشا می‌فروختند. خبرگزاری افق که این خبر را منتشر نموده، از افشای جزئیات بیشتر خودداری کرد.گفتنی است به تازگی و بر اساس گزارش سالانه بررسی قاچاق انسان در جهان که توسط وزارت خارجه آمريکا تهيه می‌ شود، عملکرد دولت ايران به دليل عدم انطباق قوانين با حداقل معيارهای حقوقی و نيز عدم تلاش برای مبارزه با برده‌داری مدرن، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

تجمع معلمان 18 تیر ساعت 17 درب جنوبی دانشگاه تهران

وبلاگ اتحاديه معلمان ايران: تجمع معلمان 18 تیر ساعت 17 درب جنوبی دانشگاه تهران - ازادی معلمان دربند را فریاد می زنیم

همکاران ارجمند همانطور که مطلع هستید نیروهای امنیتی وعده داده
بودند تمامی معلمان دربند بعد از ۲۲ خرداد ۸۹ از زندان ازاد خواهند شد .
از این رو فعالان جامعه ی معلمان نیز به امید ازادی همکاران خود
سکوت کرده بودند . متاسفانه به نظر می رسد انچه که نیروها ی
امنیتی اظهار داشته اند وعد ه تو خالی بیش نبوده از این رو اتحادیه معلمان
ایران از همه ی همکاران ارجمند خود می خواهد در اعتراض به زندانی
نمودن معلمان شریف مجدا دست به تجمع اعتراض امیز بزنند - تجمع معلمان استان تهران در اعتراض به زندانی کردن معلمان

زمان ۱۸ تیر - ساعت ۱۷
وعده ما......... درب جنوبی دانشگاه تهران

مجلس ار مجلس اسلامی وُ گر رهبر آن خامنه ایست
بر چنین مجلس و بر رهبر آن باید رید

انتقال مجید توکلی و چند زندانی دیگر به بند ۳۵۰ اوین

رهانا: درپی قطع ارتباطات تلفنی زندانیان بند ۳۵۰ به بهانه تعمیرات ساختمانی، مجید توکلی به همراه تعداد نامعلومی از زندانیان بند هفت زندان اوین به بند ۳۵۰ منتقل شده اند. به گزارش دانشجونیوز، این بند در حال حاضر تلفنش قطع و شرایط پزشکی و بهداشتی مناسبی ندارد و مدتی است که در آن ساخت ساز می شود که هنوز هم ادامه دارد. به نظر می رسد انتقال این زندانیان با اهداف خاصی صورت پذیرفته باشد. در روزهای اخیر اخباری از شرایط بسیار نامناسب زندانیان این بند به خارج از زندان ارسال گردیده بود. پایان پیام

به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر هم اكنون اطراف خانه ندا آقا سلطان را ماموران بسته اند و آنجا مملو ا زلباس شخصي است .
به هيچ ماشيني اجازه عبور نميدهند ودو طرف خيابان ر ابسته اند .
درميدان سعادت آباد تعداد ماموران امنيتي بسيارزياد است وحكومت سركوبگر ازنيروهاي خود گله وار استفاده كرده است . در ميدان انقلاب 700 نفر مامور چيده اند .

برگه جریمه بانوان بد حجاب

اجتماع کارگران شهرداری آبادان

ايلنا:کارگران منطقه یک شهرداری آبادان به دلیل عدم پرداخت سه ماهه حقوق ، مزایا و عدم پرداخت پنج ماهه بیمه خود دست از کار کشیده و خواستار پرداخت مطالبات خود شدند . در همین رابطه آنها اظهار داشتند : وضعیت بیمه تکمیلی آنان نیز مناسب نبوده و طی یکسال گذشته ماهیانه مبلغ 25000ریال از حقوق کارگران بابت بیمه تکمیلی کسر می شده ولی متاسفانه تا کنون هیچگونه اقدامی در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن آنان از سوی کارفرما صورت نپذیرفته است . این در حالی است که عدم پرداخت حقوق و مزایای 360 کارگر این شهرداری موجبات سنگینی را برای کارگران و خانوادهای آنان بوجود آورده و آنان رامجبور به استفاده از ویزیت درمانی و داروها بصورت آزاد کرده است و از سوی دیگر این عدم پرداخت موجبات نامیدی خانواده های این زحمت کشان را با این وضعیت گرانی در پی داشته است . شایان ذکر است کارگران شهرداری مرکزی آبادان نیز با عدم پرداخت دوماهه حقوق خود روبرو می باشند .

هرانا؛ پس از ده سال حبس، سعید ماسوری همچنان محروم از حقوق اولیه

خبرگزاری هرانا – دکتر سعید ماسوری زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر که به حبس ابد محکوم شده است با تحمل یک سوم حبس خود همچنان از حق مرخصی برخوردار نیست. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دکتر سعید ماسوری که به اتهام ارتباط و همکاری با یک سازمان سیاسی ابتدا به اعدام و سپس به ابد محکوم شده است با گذشت ده سال تا کنون از داشتن مرخصی که به عنوان حقوق اولیه زندانی در قانون تعریف شده است برخوردار نبوده است. خانواده این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا اعلام داشت ماه گذشته برای موافقت مسئولین با مرخصی وی به دادستانی تهران مراجعه نموده است ولی دادستان تهران آقای دولت آبادی به دلیل اینکه از وضعیت پرونده این زندانی اطلاعی نداشته است پاسخ به درخواست ایشان را به آینده موکل کرد.

حمله نیروهای امنیتی به جمعی از دانشجویان دانشگاه آزاد

جرس: ساعتی پیش نیروهای امنیتی دانشگاه آزاد واحد تهران شمال، به جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور که به منظور بحث و هم‌اندیشی در طبقه هم‌کف این دانشگاه جمع شده بودند، حمله کردند. به گزارش جرس، این هم‌اندیشی امروز میان برخی از اعضای ستاد انتخاباتی مهندس موسوی که در دانشگاه‌های مختلف بودند، برگزار و موضوع آن بررسی دلایل توهین مجدد کیهان و وطن امروز عنوان شده بود. برگزار کنندگان جلسه در نظر داشتند تا با برگزاری تجمع در مقابل دفاتر این روزنامه‌ها اعتراض خود را به این رفتار نشان دهند، اما با حمله نیروهای امنیتی جلسه ناتمام ماند. هم اکنون اطلاعی از وضعیت دانشجویان مورد حمله قرار گرفته در دست نیست.

« خرسندی ولایت »
بشد خرسند ولایت ارغمت بود            
به دل خون واگرهم ماتمت بود
نبودت روز و شب جز آه و ناله  
به گونه تواگر اشک و نمت بود

گورهای دسته‌جمعی دستگیرشدگان اعتراضات پس از انتخابات

شهرزاد نیوز: تعداد نامشخصی از بازداشت‌شدگان اعتراضات پس ار انتخابات، بعد از دستگیری و اعمال شکنجه به قتل رسیده و بيرون از محوطه کهريزک، در گورهای دسته‌جمعی در منطقه بيابانى بين تهران و قم دفن شده‌اند. به گزارش "سايت خبرنگاران سبز"،در حال حاضر 7 تن از بازداشت شدگان بندهای ويژه زندان مخوف افسريه ، افرادی هستند که شاهد حداقل دو مورد قتل عام جمعى از بازداشت شدگان جوان و معترض پس از انتخابات بوده اند که اين رويداد در ماههای خرداد و تير سال گذشته صورت گرفته است. در تاييد ارتکاب اين جنايات همين بس که برخی مقامات رژيم هم بطور سرى سوالاتی را پيرامون آن پرسيده اند اما فرماندهان سپاه با عنوان کردن رفتار خودسرانه برخی نيروهاى بسيج آن را توجيه کرده اند. بنا به گزارش های رسيده پس از اين اقدامهای هولناک، تعدادى از قربانيان در همانجا مدفون و تعدادى را نيز مخفيانه در بهشت زهرا به خاک سپرده اند.

وقتی همه می دانیم چه بلایی سرمان می آید، ملاحظه کاری یا سکوت چرا!؟, گیل آوایی

  واقعیت تلخ زندگی ما ایرانیان با همه ی تحقیر و نکبتی که از حکومت اسلامی بر ماست، دست و پا زدن در یک انتظار واهی ایست که مصداق همان بزک نمیر بهار می آید است و در غلتیدن چندین باره به سیه روزی و سواری دادن به کسانی هزار چهره است که برای ماست مالی کردن استادند

شاید تا ساعاتی دیگر: زينب جلاليان فعال سیاسی کرد در آستانه اعدام  

در۴۸ ساعت گذشته بنابر اخباررسيده دايره اجراى احکام منتظر نامه ى استيذان است، جهت اجراى آن.... سازمان حقوق بشر کرد در اروپا : هفته پيش پرونده اين متهم محکوم به اعدام براى گرفتن استيذان جهت اجراى آن به دايره ى اجراى حکم فرستاده شده است. زينب جلاليان، فعال سياسى اهل ماکو که از دو سال پيش در زندان به سر مى‌برد، به اتهام محاربه و همکارى با گروه کرد پژاک در دادگاه بدوى و تجديدنظر به اعدام محکوم شده بود.بر اساس راى دادگاه متهم به دليل عضويت در يکى از احزاب مخالف نظام و فعاليت تبليغى مشمول محاربه شناخته و به مرگ محکوم شده است. دادگاه رسيدگى به اتهامات زينب جلاليان بدون حضور وکيل مدافع برگزار شده و تنها چند دقيقه به طول انجاميده است. پرونده زينب جلاليان، که چندى پيش حکم اعدامش در دادگاه تجديدنظر نيز تاييد شد بود، به ديوان عالى کشور فرستاده شد، که در ديوان عالى نيز همان حکم تاييد؛ و به دايره ى اجراى احکام فرستاده شده است.

کارنامه خون نسل ما را به جهان دیگری فراخواند
مجید آزنگ

خانواده زندانيان سياسی رجايی شهر خواستار آزادی بستگان خود شدند 

موسوی و کروبی صبح امروز دیدار کردند- 2 تیرماه 13389

سایت ندای سبز آزادی: میرحسین موسوی و مهدی کروبی صبح امروز ۲ تیرماه در دفتر مهندس موسوی به دیدار و گفتگو در مورد حوادث دو هفته گذشته پرداختند. شرح این دیدار متعاقبا منتشر خواهد شد.

سند ي از انتقال كشته شدگان كهريزك

سفرت بخیر امّا ...
مینا انتظاری

سی خرداد؛ فراخوان دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و شریف

دانشجویان سبز دانشگاه های شریف و امیر کبیر برآنند تا در روز یکشنبه 30 خرداد و به پاسداشت شهدای این روز، تجمع اعتراضی برگزار کنند. به گزارش دانشجونیوز، دانشجویان دانشگاه امیرکبیر امروز اعلامیه ها و تراکت هایی در دعوت از دانشجویان و اساتید در سطح دانشگاه پخش کردند که در آن محل و ساعت برگزاری تجمع ذکر گردیده بود. این دانشجویان محل تجمع خویش را مقابل دانشکده معدن و ساعت گردهم آیی اعتراضی را 12 ظهر اعلام کرده اند. همچنین دانشجویان سبز دانشگاه شریف در اطلاعیه ای دانشجویان را به گردهم آیی اعتراضی در روز 30 خرداد ساعت 12 و در مقابل دانشکده کامپیوتر فراخوانده اند.

افزایش گشتها و ایستهای بازرسی در آستانه 30 خرداد

به گزارش دریافتی، رژيم درمانده در وحشت از اعتراضات مردمی در روز یکشنبه 30 خرداد (سالگرد قتل ندا)، نیروهای سرکوبگر خود را در تهران به حال آماده باش درآورده است. بنابه گزارشها گشتها و ايستهاى بازرسى 24 ساعته نيروى انتظامى در بسيارى از خيابانهاى شهر ديده مى شود كه باعث ترافيک سنگينى شده است.

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست