تماس با ما و ارسال مطلب     > info@perslit.com
هنر و ادبیات پرس لیت  > ویژه انقلاب

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 > 10 > 11> 12 >   13 > 14> 15> 16>17

پدر آرش رحمانی پور می گوید از اعدام فرزندش خبر نداشت 

بامداد پنج شنبه دو جوان به نام‌های محمدرضا علی‌زمانی و آرش رحمانی‌پور بعنوان محارب و اغتشاشگر در تهران اعدام شدند. 
پدر آرش رحمانی پور به رادیو فردا گفت از اعدام او خبر نداشت.
برپایه گزارش ها دونفر ِ اعدام شده، پیش از انتخابات ریاست جمهوری 22 خرداد بازداشت شده بودند و حکم دادگاه تجدید نظر آنها هنوز اعلام نشده بود. 
دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرده است که علاوه بر این دو نفر، 9 نفر دیگر هم به مرگ محکوم شده اند. اتهام های محکومان، محاربه ، عضویت در انجمن پادشاهی ایران و سازمان مجاهدین خلق اعلام شده است.
آمریکا، بریتانیا ،سازمان عفو بین المللی و دیگر سازمان های مدافع حقوق بشر این اعدام ها را محکوم کرده اند.

مراسم چهلم آيت الله منتظرى برگزار شد  

مراسم چهلمين روز درگذشت آيت الله حسينعلى منتظرى، از مراجع منتقد در نظام جمهورى اسلامى، امروزبعد از ظهر در قم برگزارشد. 
خانواده آيت الله منتظرى گفته بوند بدلیل محدودیت هایی كه در برگزارى مراسم وجود دارد، این مراسم در منزل و دفترآیت الله منتظری برگزار می شود. 
همچنین برپایه گزارش ها، روز پنج شنبه بازار شهر نجف آباد بمناسبت چهلم آیت الله منتظری تعطیل بود. 

آرش رحمانی و محمد رضا علی زمانی بدست حکومت جنایتکار اسلامی به قتل رسیدند

آرش رحمانی‌پور و محمدرضا علی‌زمانی دو نفر از محاکمه‌شدگان در دادگاه گروهی بازداشت‌شدگان پس از انتخابات موسوم به دادگاه «کودتای مخملی» هستند که بنا بر اعلام دادستانی تهران سحرگاه پنج‌شنبه اعدام شده‌اند.

شبکه جنبش راه سبز (جرس): سید محمد خاتمی چندی پیش نامه ای به رهبری نوشته و در آن ضمن تشریح وضع موجود و روند فزاینده قانون شکنی ها و تجاوز به حقوق شهروندی و سلب آزادی>>>

از حسین و یزید گفتن بس کنید! از همین خامنه ای قاتل بگویید

به گزارش تلگراف یک دختر 16 ساله در بنگلادش بعد از آنکه توسط مردی مورد تجاوز واقع شد به دلیل باردار شدن محکوم به 101 ضربه شلاق شد. یک دختر 16 ساله در بنگلادش بعد از آنکه توسط مردی مورد تجاوز واقع شد به دلیل باردار شدن محکوم به 101 ضربه شلاق شد.
همچنین پدر این کودک هم محکوم به جریمه نقدی شد و به اعضای خانواده او هشدار داده شد در صورتی که این مبلغ را پرداخت نکنند مورد عضب مردم روستای محل اقامتشان قرار میگیرند. به گزارش تعدادی از فعالان حقوق بشر این دختر بعد از حمله سریعا ازدواج کرد ، اما چند هفته بعد زمانی که تست بارداری او مثبت اعلام شد از همسر خود جدا شد.
روزنامه دیلی استار بنگلادش در این باره گزارش داد بعد از این حادثه قربانی به قدری سرافکنده بود که هیچ اقدامی برای شکایت بر علیه فرد متجاوز انجام نداد. قضیه تجاوز به او بعد از مشخص شدن بارداری او مطرح شد و تعدادی از بزرگان روستا دستور دادند دختر باید با ضربات شلاق تنبیه شود ، این در حالی است که فرد متجاوز مورد بخشش قرار گرفت.
خانواده این کودک تا زمانی که مجازاتهای اعمال شده بر علیه آنها را اجرا نکنند از نزد اهالی روستا طرد خواهند شد.

اعتصاب اعتصاب اعتصاب > یک اعتصاب سراسری این حکومت جهل و جنایت را به زیر می کشد

به شهادت خونهای ریخته شده کل حکومت اسلامی فاقد مشروعیت است تا چه رسد به رهبر و رئیس جمهورش. قاتلان فرزندان میهن را به رسمیت نشناسید. نافرمانی و اعتصاب پاسخ این مرحله از برخورد با حکومت اسلامیست.

ریختن فرزندان و نزدیکان مقامات حکومتی از ایران

سایت ندای سبز آزادی: چندین نفر از فرزندان و نزدیکان مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی از کشور خارج شده و از کشورهای غربی تقاضای پناهندگی کرده اند. پیش از این نرگس کلهر، دختر مهدی کلهر، مشاور ارشد احمدی نژاد، از جمله فرزندان مقام های جموری اسلامی بود که با اعلام برائت از مواضع پدر خود به اروپا پناهنده شد.

بیانیه جمعی از فعالان کرد

جنبش سبز، جایگاه و مطالبات ما

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی و فرهنگی

دربارۀ جنبش سبز مردم ایران

سید حسن احمدیان، رییس کمیته مردمی ستاد میرحسین موسوی ناپدید شده است/ وی روز شنبه باید تحت عمل جراحی قرار گیردبنابر گزارشهای دریافتی سید حسن احمدیان، رییس کمیته مردمی ستاد میرحسین موسوی که از شهریورماه در بازداشت نیروهای امنیتی و در بند 209 زندان اوین به سر میبرد و به دلیل تشدید ناراحتی کلیوی قرار بود روز شنبه مورد عمل جراحی قرار گیرد، ناپدید شده است

یکی از حامیان فعال مادران عزادار همچنان در سلول انفرادی

پروانه راد یکی از حامیان فعال مادران عزادار همچنان در سلولهای انفرادی بند 209 بسر می برد

عدنان حسن پور و حبیب لطیفی دست به اعتصاب غذا زده اند

عدنان حسنپور روزنامه نگار و حبیب لطیفی دانشجو ، دو تن از زندانیان سیاسی کرد در زندان سنندج به سلول انفرادی منتقل شده اند.
بنا به گزارشات رسیده به پایگاه خبری تحلیلی روانیوز، دوزندانی کرد پس از انتقالشان به سلول انفرادی از روز 28 دیماه دست به اعتصاب غذا زده اند.
انتقال این دو فعال کرد به سلول انفرادی بدنبال اعتراض  به یورش زندانبانان به بند زندان و تفتیش وسائل شخصیشان صورت گرفته است.

گزارش خوانندگان؛ محموله های مشکوک سپاه

محموله های مشکوک سپاه؛
در راه تهران چالوس در جائی نزدیک به تهران سپاه زمینی به مساحت بسیار زیادی را با دیوارهای بسیار بلند محسور نموده و درجه مراقبت و امنیت از آنجا بسیار بالاست. ظاهرا در این مکان در حال تولید چیزیست که نمیخواهد کسی از آن سر در بیاورد. راننده کامیونی که در این مورد اطلاعاتی داشت می گفت برای ورود به آنجا برای حمل بارهایشان شرایط امنیتی بسیار شدیدی وجود دارد و باید از فیلترهای متعدد گذشت و سرانجام محموله هائی را به صورت پلمپ شده به کامیون بار میزنند تا به مقصد برساند. ظاهرا بیشتر این محموله ها به خارج از کشور صادر می شود و هیچ کس از محتویات این محموله ها مطلع نیست
دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند لطفا بازگو نمایند.

میرحسین موسوی در پیام تسلیتی مسعود علی محمدی را استاد سبز دانشگاه تهران خواند 

میرحسین موسوی، از رهبران مخالف دولت در پیامی، دکتر مسعود علی محمدی را استاد سبز دانشگاه تهران خوانده و مرگ وی را تسلیت گفته است.
در پیام تسلیت میرحسین موسوی که در سایت کلمه قرار گرفته آمده است: « دشمنان ملت ایران برای تحقق منافع خود، قصد دارند از شرایط بحرانی سود ببرند و مسلما این اقدام جنایتکارانه بخشی از طرح وسیعی است که ضرورت دارد همگان فارغ از تمایلات سیاسی، برای کشف ابعاد دیگر آن به مراقبت و تامل بپردازند». پایان نقل قول.
در پیام تسلیت میرحسین موسوی همچنین آمده فقدان «دکتر مسعود علی محمدی فاجعه ای نیست که هر ایرانی علاقمند به سرنوشت کشور و انقلاب بدان بی تفاوت بماند». پایان نقل قول.

استاد ترور شده از حامیان جنبش سبز بود

سایت راه سبز : در حالی که رسانه های وابسته به دولت سعی دارند با اتخاذ ادبیات خاص مسعود علی محمدی دانشمند هسته ای کشورمان را از حامیان دولت محمود احمدی نژاد معرفی کنند، اطلاعات خبرنگار جرس حکایت از آن دارد که این استاد دانشگاه تهران همچون اکثر دانشگاهیان از حامیان جنبش سبز بوده است.

مراسم خاکسپاری استاد علی محمدی را سبز کنیم

بالاترین: دوستان سبز هرچه سریعتر باید این حربه کودتاچیان را نقش بر آب کنیم. برگ برنده در دست جنبش سبز است. این استاد دانشگاه حامی میرحسین بوده و جزو اساتید سبز دانشگاه تهران او این روزها در کنار مردم و همراه دانشجویان بوده است. بنابراین باید در مراسم خاکسپاری شرکت گسترده داشته باشیم و این مراسم را سبز کنیم. نباید بگذاریم کسانی که خون این استاد را بر زمین ریختند از جنازه او نیز سواستفاده کنند. سریعاً اطلاع رسانی کنید

پخش خبرنامه در دانشکده فنی دانشگاه تهران برای آغاز اعتصاب

در پی اعلام تحصن و تحریم امتحانات در برخی دانشگاه های کشور، دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران نیز با پخش خبرنامه هایی اولین قدم را در جهت اعلام اعتصاب و تحریم امتحانات را آغاز کردند. به گزارش خبرنامه امیرکبیر دانشجویان دانشکده فنی با انتشار "خبرنامه اعتصاب سبز" اعلام کردند در اعتراض به بازداشت دانشجویان دست به تحصن خواهند زد.  این دانشجویان اعلام کرده اند که تنها با همراهی همکلاسی هایشان بر سر امتحانات حاضر خواهند شد.  در این نشریه همچنین اسامی ۱۱ دانشجوی دربند دانشگاه تهران عنوان شده است که عبارتند از: سجاد ساده، محمدحسین مشاعی، ادرشیر بانگیان، امین بنی هاشم، زهرا توسلی، علیرضا خالصیان، مهرداد بزرگ، حمید سوزنده، سینا ولایی، خسرو مقصودی و آرش احسان زاده.

وکیل دادگستری : اجرای حکم اعدام دو تن از زندانیان برای جلوگیری از اعتراضات دوره ای مردم انجام شد

خبرگزاری هرانا : یک وکیل دادگستری در گفتگو با مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گفت:مرتبط کردن اعدام های اخیر به ماجرای عاشورا برای ایجاد جو خاص در بین مردم است.  محمد حسین آقاسی،وکیل پایه یک دادگستری گفت:هر دو اعدام شدگان به تظاهرکنندگان روز عاشورا نسبت داده شده اند،این در حالی است که این افراد دو ماه پیش از جریان انتخابات ریاست جمهوری دستگیر شده بودند و هیچ ارتباطی به معترضان در انتخابات ندارند. وی ادامه داد:آنانکه تحت تاثیر عوامل موسوم به انجمن پادشاهی تصمیم به ساخت بمب و انفجار در برخی مراکز گوناگون داشتند بدون آنکه موفق به انجام این کار شوند دستگیر  و سرانجام در محاکمه ای بدون حضور وکلای خود و با وکلای انتخابی دادگاه (تسخیری) محکومیت یافته و بدون ابلاغ حکم صادره به کسانی که از ناحیه آنها برای وکالت انتخاب شده اند ،حکم مذکور به اجرا در آمد.وکیل شجریان و چند چهره شاخص دیگر در جریانات پس از انتخابات افزود: این اعدام ها و وصل کردن اعدام شدگان به حوادث انتخابات به ویژه عاشورا برای ایجاد جوی خاص در میان مردم است.  وکیل متهم ردیف اول دادگاه ویژه پس از انتخابات تاکید کرد:برخی از افراد با انتشاراخبار کذب در میان مردم قصد دارند که جلوی اعتراضات مردم را به صورت دوره ای بگیرند.

دفتر حزب پان ایرانیست در محاصره لباس شخصی ها

گزارش دریافتی: دفتر حزب پان ایرانیست واقع در شهرک غرب خیابان سرو هم اینک در محاصره گارد یگان ویژه نیروی انتظامی و نیروهای لباس شخصی می باشد . ماموران اجازه خروج به اعضای این حزب که طبق سنت چندین ساله خویش هر هفته چهارشنبه برای بررسی رویدادهای ایران جلسه برگزار می کنند دور هم جمع می شوند، را نمی دهند. گزارشها حاکی از آن دارد که ماموران خواستار دستگیری همه شرکت کنندگان در جلسه حزب را دارند. بنا گفته ی بر شاهدان عینی تعداد ماموران نیروهای لباس شخصی حدود 150 نفر براورد شده است

شبکه جنبش راه سبز (جرس): مصطفی و یاسر شفیعی به اتهام توزیع سی دی هایی در حمایت از جنبش سبز و به عنوان تبلیغ علیه نظام از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب رشت به اشد مجازات محکوم شدند. به گزارش جرس این دو برادر عصر روز 11 آبانماه دستگیر و به مدت  12 روز در بازداشتگاه اداره اطلاعات و زندان رشت مورد بازجویی بودند.  گفتنی است مصطفی و یاسر شفیعی توسط نیروهای بسیج دستگیر شدند و روز گذشته با استناد به ماده 500 قانون مجازات اسلامی و به اتهام تبلیغ علیه نظام به اشد مجازات محکوم شدند.   بر طبق ماده 500 قانون مجازات اسلامی "هر كس عليه نظام جمهوري اسلامي ايران يا به نفع گروهها و سازمانهاي مخالف نظام به هر نحو فعاليت تبليغي نمايد به حبس از سه ماه تا يكسال محكوم خواهد شد  "

زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی: من نمی توانم آینده را پیش بینی کنم که چه اتفاقی خواهد افتاد و چه خواهد شد، فقط امیدوارم هر اتفاقی که می افتد به نفع ملت ایران باشد و به سربلندی ملت ایران ختم شود.میخواهم بر این نکته تاکید کنم که نه دولت احمدی نژاد را به رسمیت می شناسیم و نه پشت پرده سازش می کنیم

کروبی: مسئله امروز انتخابات نیست، مسئله کشته شدن جوانان....

سایت ندای سبز آزادی: به گفته یکی از شاهدان در کنگره حزب مردم سالاری، مهدی کروبی در پاسخ به نائب رئیس مجلس شورای اسلامی که به وی گفته بود، شماها آدم های خوبی هستید و به نظام و امام اعتقاد دارید اما برگردید به دامان رهبری و نظام، گفته است، برادر، اصلا مسئله انتخابات نیست . مسئله این است که در این کشور در کهریزک 4 نفر جوان کشته شدند . در زمان شاه ما زندان بودیم اگر چریک را که براندازی اش قطعی بود می گرفتند و شکنجه هم که می کردند بعد می بردند بهداری درمانش می کردند . اما الان آنقدر شکنجه می کنند که طرف زیر شکنجه می میرد . اینها مسئله اصلی است . شما چشمتان را باز کنید و ببینید چه اتفاقی دارد می افتد و با مردم چه می کنند ؟ البته ما از مردم نخواسته ایم بیایند خیابان و اعتراض کنند . این تصمیم خودشان هست و باید این واقعیت را درک کرد که این تصمیم، تصمیم مردم هست نه من مهدی کروبی.

کوهیار گودرزی با سر شکسته در زندان اوین: «شرط همکاری من با بازجو، آزادی تمامی زندانیان سیاسی است»

تش نشانی: چهارشنبه سوری قطعا مشکل داریم

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران، امروز در جمع خبرنگاران گفت: «برای چهارشنبه سوری امسال قطعا مشکل داریم و باید برنامه های ویژه ای پیش بینی کنیم.»  به گزارش ندای سبز آزادی، حاجی بیگی توضیح بیشتری در مورد «ویژه» بودن چهارشنبه سوری امسال ارائه نکرد اما آنطور که خبرگزاری ایسنا نوشته، به خبرنگاران وعده داده که در این باره در فرصتی دیگر مفصل صحبت کنند. به نظر می رسد با توجه به موج نارضایتی موجود در جامعه که در ماه های پس از انتخابات از هر مناسبتی برای حضور در خیابان ها و اعتراض مسالمت آمیز خود استفاده کرده، مسوولان امسال بیش از همیشه نگران چهارشنبه سوری هستند.

بیانیه سازمان ادوار گیلان

اموال فعال کُرد محکوم به اعدام مصادره شد

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی بنا به خبری که به ستاد مرکزی کمپین رسیده ، بعد از صدور حکم اعدام برای فعال کُرد عزیز محمد زاده که چند روز پیش در دادگاه شهر سقز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محاربه با خدا به اعدام محکوم شده بود دیروز خانه و ماشین وی توسط اداره اطلاعات شهر بانه مصادره شد. شايان ذکر است ماشین شخصی نامبرده همکنون در پارکینگ ادراه اطلاعات شهر بانه قرار دارد و نیز خانه شخصیش پلومب شده است . عزیز محمد زاده 26 سال سن دارد . نامبرده اهل شهر بانه که در تاریخ 21/7/ 1388 توسط نیروهای امنیتی این شهر دستگیر و به بازداشت گاه این شهر منتقل میشود که بعد از 3 ماه آزار و شکنجه هاي شدید به زندان شهر سقز منتقل يافته و همكنون در سلول انفرادی زندان شهر سقز بسر میبرد و در وضعیت جسمی نامناسبی قرار دارد.

بنابه گزارش  " فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"، خانواده های زندانیان سیاسی محبوس در بند مخوف 209 زندان اوین از صبح امروز برای ملاقات ، اطلاع یافت و آزادی عزیزانشان اقدام به تجمع اعتراضی کردند

سوم بهمن؛ تجمع هموطنان در محل قتل ندا در تهران

کاسپین ماکان نامزد ندا در مصاحبه ای گفته از طریق سایتهای اجتماعی متوجه شدم که مردم به صورت خودجوش قرار گذاشته اند که عصر روز سوم بهمن (شنبه) به محله امیرآباد و جایی که ندا به شهادت رسید بروند و با روش کردن شمع و اهدای گل، یاد او را گرامی بدارند. وی همچنین گفته همزمان با سوم بهمن سالروز تولد ندا، ویژه برنامه هایی در برخی از شهرهای بزرگ جهان از جمله تورنتو، استکهلم، مونیخ، کپنهاک ، اورنج کانتی، لندن و آتلانتا از سوی ایرانیان و آزادیخواهان برگزار خواهد شد.

ننگند که باهزار رنگ آمده اند

وزبیم ِ حضور تو به تنگ آمده اند

زینگونه که غرق وحشتند از نامت

باسنگ مزار تو به جنگ آمده اند

باز هم تجاوز در زندان

>>قاضی صلواتی سوال کرد که یعنی چه کاری و پسر جوان گفت: یعنی تجاوز، به من مدام تجاوز می‌‌کنند،‌ التماس می‌کنم من را از دست‌شان خلاص کنید. قاضی هم گوش می‌داد و چند سوال در مورد این‌که چه کسانی هستند،‌ پرسید. به مامورها هم گفت برش گردانید و زندان و به پسر هم گفت پی‌گیری می‌کنم>>>

آزدای در قاموس این حضرات جز حرف توخالی و پوچ نیست! ببینید هیچ نشده چه موضعی در مقابل یک مصاحبه از همفکران خودش می گیرد!!! فردای سیاسی ایران اگر در قدرت باشند چه خاکی در چشم مردم خواهند پاشید :

مهاجرانی: از اینکه اسمم در کنار گنجی قرار گرفت، شرمنده ‌ام

پارلمان‌نیوز: عطالله مهاجرانی وزیر ارشاد اسلامی در دوره نخست ریاست‌جمهور سید محمد خاتمی در میزگردی با حضور برخی کارشناسان سیاسی در یکی از شبکه‌های خبری فارسی‌زبان، به شدت از موضع اخیر اکبر گنجی انتقاد کرد.

عطالله مهاجرانی در واکنش به سخنان اکبرگنجی علیه اعتقادات اهل تشیع گفت:«این سخنان بی‌ارزش، نیاز به پاسخ ندارد.»

وی خاطر نشان کرد:«توهین به ائمه و امام زمان که از سوی گنجی انجام گرفته، من را نسبت به امضای نامه 5 تن از روشنفکران خارج از کشور، دچار تردید کرده، چرا که به هیچ وجه علاقه‌ای ندارم اسمم در کنار چنین اندیشه‌ای قرار بگیرد و از این بابت شرمنده‌ام.

 


پرونده 7 نفر ديگر از متهمان حوادث اخير به دادگاه ارسال شد

ایسنا: پرونده 7 نفر ديگر از متهمان حوادث اخير با صدور کيفرخواست به دادگاه ارسال شد.  به گزارش روز چهارشنبه پايگاه اطلاع رساني دادسراي عمومي و انقلاب تهران پرونده متهمان ياد شده در پي رسيدگي و تکميل تحقيقات به دادگاه انقلاب اسلامي تهران ارسال شده است.  اسامي اين متهمان عبارتند از "عيسي سحرخيز" ، "محمدرضا رجبي" ، "داوود سليماني" ، "آذر منصوري" ، " مهدي محموديان"، "هادي عرب قبادي" و " اميرعلي آقاياري" مي باشد.  محاکمه اين متهمان با حضور وکلاي آنان و نماينده مدعي العموم در دادگاه مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.

سبز در برابر دو رنگ سیاه و خونی

مقابله کودتا با 22 بهمن

بازداشت، انفجار، ترور

مهران بهنیا

جمهوری ننگین اسلامی در نفسهای آخرش سعی دارد که تا میتواند بگیرد و بزند و بکشد و به دار بیاویزد

محاربه با  شیخ علی !

نوشته ی نیما فرمین ( دکترای حقوق از دانشگاه مونت پلیه ـ فرانسه)

عملیات «ترور خاموش» بر علیه رهبران جنبش سبز

افراد طرد شده وزارت اطلاعات که تخصص آنها ترور مخالفین حکومت از طریق دارو بوده مدت چند ماهی است که دوباره به وزارت بازگشته و در بخشی مستقل که مستقیماً زیر نظر مصلحی وزیر اطلاعات است مشغول بکار هستند. روش عملیاتی این تیم که تا کنون پروژه هایی>>>

فرزندم نگران نباش ، مادرت مصمم تر شده !

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >91011 > 1213 > 14 > 15 > 16 >17>>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما