تماس با ما و ارسال مطلبinfo@perslit.com
بازگشت به صفحه نخست

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8

مردم! شکنجه و کشتار جوانان ما در بیدادگاههای حکومت اسلامی ناشی از ضعف و هراس حکومت از سرنگونیست. همت کنید که این حکومت با دست توانمند ما رفتنی است. سرنگونی این حکومت جنایتکار را رساتر از هر وقت فریاد کنیم. زنده باد آزادی، زنده باد ایران

درخواست های مکرر مرخصی نیروهای افسرده امنیتیآژانس ايران خبر: بخش عمده ای از نیروهای امنیتی وضد شورش به دلیل فشارهای روانی هفته های گذشته درمواجهه با مردم دچار سرخوردگی شده اند.سرخوردگی وافسردگی وناراحتی نیروهای ضد شورش وافرادی که به عنوان نیروهای گارد ویژه در جریانات هفته های اخیر وبرای مقابله وسرکوب اعتراض های مردمی به خیابان ها گسیل شدند در حرکات ورفتار آنها به خوبی قایل تشخیص است.نوعی هراس از برخورد با مردم در چهره ی این افراد دیده می شود واز سوی دیگر گوشه گیری وعدم مراوده با دوستان وسایر مردم برمشکلات روحی آنها افزوده است.براساس گزارشات رسیده از پادگان ها,احساس سرخوردگی در بین این نیروها چنان زیاد شده است که تعداد مرخصی , درخواست های مرخصی واستراحت از سوی این افراد عملا به مشکل تازه ای برای فرماندهان آنها تبدیل شده است.در این بین فشارهای روحی به نیروهای شهرستانی پادگان ها بیشتر شده ودرخواست های مکرر مرخصی آنها نیز بدون پاسخ قانع کننده ای رد می گردد.در عوض فرماندهان نیروهای امنیتی وضد شورش با مرخصی شهری وساعتی قصد جبران وبازگرداندن روحیه از دست رفته وتضعیف شده ی سربازان وکادر خود را دارند.این روزها خیابان های تهران مملو از سربازان ونیروهای کادری است که ساعت ها در خیابان ها بدون هدف پرسه می زنند. خستگی واحساس سرخوردگی از چهره ی این افراد می بارد.

رفسنجانی: نظر من همان پیشنهاداتی است که در نماز جمعه مطرح کردم

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه (۲۶ ژوئیه / ۴ مرداد) در دیدار با جمعی از استادان دانشگاه علم و صنعت، بر پیشنهادهایی که در نماز جمعه‌ی ۲۶ تیرماه برای حل بحران داد تأکید کرد. رئيس مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد که رهبری جمهوری اسلامی با توجه به افکار و تجارب خود برای حل مشکلات جاری اقدام کند. رفسنجانی همچنین وجود جنگ قدرت در سطوح بالای نظام جمهوری اسلامی‌ را رد کرد و گفت، اختلافات مربوط به انتخابات و عوارض آن است و اگر این اختلافات حل شود، نزاع موجود تمام خواهد شد. آیت‌الله رفسنجانی گفت، بارها از زبان آیت‌الله خامنه‌ا‌ی شنیده است که، اگر «این‌ها که به آسانی مردم را به زندان می‌برند» طعم زندان را چشیده بودند، چنین نمی‌کردند.

بانک "تات"

با سلام

مطلب مهمی درمورد بانک جدید التاسیس "تات" دارم. خواهش می کنم آنرا منتشر نمایید.
این بانک با سرمایه اولیه حدود 224 میلیارد تومان از محل

1- مبلغ 140 میلیارد تومان وجوهات به جا مانده از آیت اله بهجت

2- مبلغ 84 میلیارد تومان وجوهات به جا مانده از آیت اله فاضل لنکرانی که در هردو مورد با دستور مستقیم رهبر جمهوری اسلامی گرفته شده و در اختیار آقایان 1- مجتبی خامنه ای فرزند رهبر (رئیس کودتا) 2- غلامعلی حداد عادل رئیس اسبق مجلس هفتم و 3- احمد جنتی دبیر شورای نگهبان قرارداده شده تا به عنوان سهامداران اصلی اقدام به تاسیس این بانک نموده و در شرف پذیره نویسی هستند (مطابق تبلیغ در سیما).

مردم را تشویق به تحریم این بانک و عدم پذیره نویسی آن بنمائید .

حمید از تهران

حرکت تعداد زیادی از مردم تهران بسوی صدا و سیما

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران : بنابه گزارشات رسیده مردم تهران  برای گرامیداشت یکی از شهدای قیام مردم ایران به صورت دسته های چند نفره از خیابانهای مختلف به سوی  صدا و سیما در حال حرکت هستند.
از ساعت 15:00 دسته های چند نفره از مردم تهران برای شرکت در مراسم گرامیداشت جان باخته آزادی محسن روح الامینی که در مسجد بلال  قرار است برگزار شود در حرکت هستند. در حال حاضر تعداد زیادی از مردم و بخصوص جوانان دختر و پسر بصورت گروههای چند نفره از نقاط مختلف تهران به سوی مسجد بلال که در محوطۀ  صدا و سیما است  درحال حرکت هستند. همچنین از ونک گروهای متعددی از مردم در حال حرکت بسوی آن نقطه هستند. قرار بود که در مسجد بلال صدا وسیما مراسم گرامیداشت جانباخته راه آزادی مردم ایران راس ساعت 16:00 برگزار شود .
نیروهای سرکوبگر گارد ویژه در میدان و نک و  جلوی دانشگاه خواجه نصیر مستقر شده اند. و همچنین  نیروهای سپاه پاسداران و بسیج و لباس شخصیها در نقاط مختلف مسقر شده اند و بر تعداد آنها افزوده می شود. همچنین نیروهای خبر چین وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی در بین گروههای از  مردم نفوذ کرده اند  که البته با هوشیاری مردم  این افراد شناسائی می شوند و به همدیگر نشان داده می شوند. و در مواردی آنها را هو می کنند که مجبور به فرار از جمعیت می شوند.

حمایت جهانی از مردم ایران، در ۱۱۰ شهر، شش قاره

 پیام بانوی ایران ، شیرین عبادی، به مناسبت 25 جولای روز جهانی همبستگی برای ایران

مراسم یادبود (چهلم ) جان باختگان حوادث اخیر

روز پنجشنبه 8/5/88 ساعت 18 الی 30: 19 بعد ازظهر در محل مصلای بزرگ تهران

جنایات علیه بشریت که حکومت اسلامی به آن مرتکب شده است

مجلس ختم
شهید روح الامینی فرزند دکتر روح الامینی رییس انستیتو پاستور روز یکشنبه در مسجد بلال برگزار می شود
فرزند عیسی سحرخیز
دنده های سینه ام را شکستند
حالا، در سلول انفرادی هستم
از این فیلتر شکنها استفاده کنید

مراسم سالگرد شاملو؛ محاصره مزار شاعر توسط لباس شخصیها

برخی از جوانان در ابتکاری جالب در میان حضار خرما پخش می کردند و به طنز می گفتند که این خرمای مجلس ختم جمهوری اسلامی است و تاکید داشتند که ما مجلس ختم جمهوری اسلامی را بر سر مزار شاملو برگزار کرده ایم.

در جلسه دیدار خانواده بازداشت شدگان و مفقودین با اعضای شورای شهر در صبح روز پنجشنبه یکم مرداد، مادر سهراب خطاب به اعضای شورای شهر صحبت میکند .

پنجشنبه 1 مرداد

مهاباد؛ لباس شخصی ها جوان 16 ساله را به قتل رساندند : سایت روژهلات: جوانی کرد در شهر مهاباد بدست نیروهای لباس شخصی رژیم به ‌قتل رسید. بنا به‌ اخباری که ‌از شهر مهاباد به‌ دستمان رسیده ‌است ساعت 7 صبح امروز در حوالی پارک استاد مجدی شهر مهاباد یک خودرو از نوع پژو که‌ حامل چندین لباس شخصی رژیم بوده پیرزنی را زیر گرفته ‌است و تلاش کرده‌اند که‌ محل را ترک کنند اما جوانی کرد به نام آرمان رسالت با آنها درگیر می شود که‌ نیروهای لباس شخصی با چاقو وی را هدف قرار داده‌ و در مقابل دیدگان همه وی را به‌قتل رساندند.‌ جنازه‌ آرمان 16ساله را امروز از بیمارستان به‌ خانواده‌اش تحویل دادند

یک نماهنگ تازه از حسام فریاد

http://www.4shared.com/file/119980187/daac9e8b/IRAN.html

http://www.youtube.com/watch?v=7hVGI5CjLP8

تظاهرات ساكنين شهرك آپادانا 31 تيرماه ساعت 22 به وقت تهران

تب و تاب غریبیست!

گیل آوایی

هشت مرداد گردهمايی خانواده های جانباختگان در بهشت زهرا

روز پنج‌شنبه هشتم مرداد هم‌زمان با چهلمین روز قتل ندا آقاسلطان و مسعود هاشم‌زاده قرار است خانواده‌های این دو شهید به همراه خانواده سهراب اعرابی در بهشت زهرا گرد هم آیند. مادران این کشته‌شدگان می‌گویند از خون فرزندانشان نخواهند گذشت.

احمدی نژادِ، در متنِ زیر، دلیلِ شکستِ طرفِ مقابلش راناپایداریِ رقبایش بر درخواستِ خویش میخواند. پس بیاییم، تا آخرین نفس، بر خواستِ به حقّ خویش اصرار ورزیم و صحنه را با سکوت و نرفتن به خیابان، خالی نکنیم؛ چرا که استقامت بر خواستۀ به حقّ خویش نصیحتی قرآنی نیز هست. اینهم آن متنِ مکالم/سخنرانیِ در خفای) احمدی نژاد:>>>

موسوی: باید زمینه تولد یک هویت بزرگ اجتماعی را فراهم کرد 

۱۳۸۸/۰۴/۳۱ ميرحسين موسوی روز چهارشنبه در دیدار با گروهی از مديران رسانه‌ها، اساتيد دانشگاه و روزنامه‌نگاران بر ادامه پيگيری مدنی مطالبات مردم تاكيد كرد و از مردم خواست تا به گفته او در اين راه، بر« تدبير و قانون اساسی» تكيه كنند.
به گزارش خبرگزاری ايلنا، آقای موسوی گفته است: قانون اساسی جمهوری اسلامی اين پتانسيل را دارد كه مردم از هر گروه و طيف بتوانند دور آن حلقه بزنند و مطالبات خود را پيگيری كنند. او افزوده: در آينده بايد زیر شعارهايی جمع شد كه بتوانداجماع عمومی را ايجاد كند و همه بر سر حداقل‌هايی به توافق برسند و آنها می خواهند با يك مركزيت كوچك سياسی متشكل از برخی چهره‌های سياسی زمينه تولد يك هويت بزرگ اجتماعی را فراهم کنند.
میر حسین موسوی همچنین گفته است که « نخبگان تمايلی برای كار كردن در دولت احمدی نژاد ندارند و فقدان كارآمدی و مشروعيت دولت می‌تواند مشكلات داخلی و خارجی را افزایش دهد.»

دعوت از ایرانیان ساکن بلژیک به شرکت در تظاهرات در آمستردام
اتحاد برای ایران
روز جهانی اقدام برای حقوق بشر در ایران

حکومت نظامی اعلام نشده در مشهد

سایت موج آزادی: مشهد روز گذشته در حالتی شبیه حکومت نظامی قرار داشته است و پلیس ضد شورش، نیروهای امنیتی و انتظامی و لباس شخصی‌ها در خیابان‌ها حضور پررنگی داشته‌اند. این گزارش‌ها از حضور بسیار گسترده و قرق مناطق اطراف دانشگاه فردوسی و داخل پارک ملت شهر مشهد و نیز حضور نیروهای انتظامی و شبه نظامی در خیابان‌های امامت، باهنر، سجاد، راهنمایی، احمدآباد، فلسطین، بلوار وکیل آباد و میادین آزادی، راهنمایی، چهارراه آزادشهر و بلوار معلم خبر داده‌اند. گزارش‌های همچنین حاکی است که این نیروها با تجهیزات کامل و به طور مشهود از ظهر تا ساعات انتهایی نیمه‌شب در خیابان‌ها حاضر بوده و به عابران در این مناطق تذکر می‌داده‌اند. یکی از شاهدان عینی گفته که در خیابان سجاد، ماموران اجازه‌ی توقف را به هیچ‌یک از عابران حتی در پیاده‌روها نمی‌دادند و گروه های بیش از سه نفره را متفرق می‌کردند. همچنین گزارش برخی شاهدان عینی حاکی است نیروهای لباس شخصی حاضر در پارک ملت و میدان آزادی، تعدادی از مردم عادی را بازداشت کرده‌اند. تعداد بازداشت‌شده‌ها دست‌کم 20 تن گزارش شده است.


عبدالله نوری: هاشمی رفسنجانی تحت فشار است

سایت موج آزادی: عبدالله نوری، وزیر کشور دولت اصلاحات و از چهره‌های شاخص منتقد حاکمیت، با مقایسه‌ی شرایط فعلی کشور با سال‌های میانی دهه‌ی پنجاه شمسی، یادآور شد: آن موقع هم اصلا کسی باور نمی‌کرد که با این مبارزات محدود، یک روزی بیاید که شاه با آنکه نمی‌خواهد اما مجبور شود از مملکت برود. وی که این سخنان را در دیدار با خانواده «محمدرضا جلایی‌پور» از فعالان سیاسی بازداشت شده بیان می‌کرد، همچنین اعتراضات کنونی را بسیار جدی، گسترده و حتی نگران‌کننده توصیف کرد. عبدالله نوری ضمن محکوم کردن بازداشت‌های گسترده اخیر، خواستار اعاده جمهوریت نظام و آزادی سریع همه‌ی زندانیان شد و برای خانواده‌ی جلایی‌پور که تاکنون سه شهید در راه انقلاب و اسلام داده‌اند، آرزوی صبر کرد. وی همچنین از مواضع اخیر هاشمی رفسنجانی حمایت کرد و از تحت فشار بودن وی سخن گفت و روحیه‌ی بالای همسر و دیگر اعضای خانواده‌ی او را مورد ستایش قرار داد

فیلم؛ حضور چماق بدستان رژیم در میدان هفت تیر

در جايی از فیلم (ثانیه 10 تا 16) یکی از مزدوران رژیم با سلاح کمری در دست بروی اتوموبیل ها می کوبد و از رانندگان می خواهد که نایستند و حرکت کنند. http://www.youtube.com/watch?v=4D0iJVSRaE8

مراسم چهلم ندا آقا سلطان هشتم مردادماه در بهشت زهرا برگزار می شود  

۱۳۸۸/۰۴/۳۰ به گفته يکی از بستگان ندا آقا سلطان، خانواده و خويشان او ، روز پنج شنبه، هشتم مرداد ماه، در چهلمين روز کشته شدن ندا، بر سر مزار ش در بهشت زهرا حاضر می شوند. خانواده ندا آقا سلطان گفته اند که برای آن مراسم اعلام عمومی نخواهند کرد، اما از حضور مردم در آن استقبال می کنند. خانواده ندا پس از پايان مراسم در بهشت زهرا، پذيرای دوستداران او در منزل خود خواهند بود. همچنين برخی گزارش ها حاکی است که مراسم يادبود برخی ديگر از کشته شدگان اعتراض های پس از انتخابات، که چهلمين روز کشته شدن آنها با هفته اول مردادماه مصادف می شود، همزمان در يک روز، با مراسم چهلم ندا برگزار خواهد شد. ندا آقا سلطان، دختر جوان ۲۷ ساله در روز ۳۰ خرداد در تهران، بر اثر شليک گلوله به قلبش کشته شد. تصاوير نحوه بقتل رسيدن او مردم جهان را تکان داد.
 

گزارش ها:درگذشت یک جوان دیگر پس از شکنجه در بازداشتگاه های ایران 

۱۳۸۸/۰۵/۰۶  گزارش ها حاکی است رامین قهرمانی، ۳۰ ساله، ساکن منطقه شهر آرای تهران، چند روز پس از آزادی از بازداشتگاهی نامعلوم، بر اثر عوارض شکنجه در گذشته است. به نوشته سایت های اینترنتی، رامین قهرمانی پس از اعتراض های انتخاباتی، ۱۵ روز درمحلی نامعلوم در بازداشت بوده و پس ازآزادی، آثارشکنجه بر بدن او دیده می شده است. این جوان به مادرش گفته بوده که در مدت بازداشت، چند روز پیاپی او را، سرنگون، و از پا آویزان کرده بودند. رامین قهرمانی پس از آزادی به علت لخته شدن خون در ریه هایش در بیمارستان در می گذرد. بر پایه این گزارش ها، خانواده رامین قهرمانی فرزند خود را، زیر نظارت شدید ماموران امنیتی بی سر و صدا به خاک سپرده اند چون از برگزاری مراسم سوگواری و انتشار خبر درگذشت فرزندشان منع شده بودند.

این اطلاعیه از سوی فعالین داخل کشور برای سایت ارسال شده است: حکومت کودتا را تا زمستان 88 سرنگون می کنیم
ادامه برنامه حذف خامنه ای با عزل وزیران اطلاعات و فرهنگ

نظر خوانندگان؛ آقایان ! چرا از ملت کمک نمی خواهید ؟

در عجبم چرا این آقایان اینقدرکوتاه بین هستند
آقای کروبی شما دولت احمدی نژاد را نامشروع میدانید بعد نامه فدایت شوم برای وزیر اطلاعات میفرستید که انرا هم با تیپا میندازن بیرون.
اقای منتظری شما نامه به کروبی و دست اندرکاران سابق مینویسید وتقاضای کمک میکنید واقعا شما نمیدانید کودتا شده.حتی حرف خامنه ای هم خریدار نداره وبعنوان ابزار از ایشان بهره میگیرند . دستور خامنه ای بعد از 6 روز برای برکناری معاون اول احمدی نژاد اجرا نشد ومنحصرا استعفای ان را پذیرفتند.
تا کی ملت را به بازی میگیرید چرا این نامه ها را مستقیما برای ملت نمی نویسید

بمب گذاری در بانک صادرات میدان شهدای کرج

خبرگزاری هرانا : به گزارش شاهدین و به نقل از نیروهای نظامی مستقر در محل، صبح روز جاری مورخ 5 مردادماه چند تن که هویتشان هنوز مشخص نشده، مبادرت به بمب گذاری در بانک صادرات میدان شهدا کرج نمودند که با حضور نیروهای امنیتی و تیم خنثی سازی بمب مذکور خنثی و محل پاکسازی شد.

شیرین عبادی: بان‌کی‌مون شخصا به ایران سفر کند در تظاهرات روز شنبه ۲۵ ژوییه

درآمستردام، شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل، خواستارسفردبیرکل سازمان ملل متحد به ایران شد. وی همچنین برلزوم اتحادگروه‌های مختلف ایرانی تاکید کرد.در حاشیه‌ی مراسم با او گفت‌وگویی انجام دادیم.

ای میهن

گرُزین کِلک

 

ای میهن، تو سرمست مُغان

خاکت نبود جای دغان

ادامه

سه جوان بلوچ به اسامی ایوب ریگی و مسعود گمشادزهی و احمد اسحاق زهی اعدام شدند

بشکن بسوزان دود کن

http://www.youtube.com/watch?v=HcSTZQ5Dj78

مرگ برطالبان ، چه کابل چه ایران ، مرگ بر دیکتاتور

اژه ای، وزير اطلاعات، برکنار شد

یک منبع آگاه در دولت به خبرنگار مهر گفت: در پی درگیری لفظی وزیر اطلاعات با رئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت بر سر معاون اولی اسفندیار رحیم مشایی علیرغم مخالف رهبری ، محمود احمدی نژاد، غلامحسین محسنی اژه ای را از کار برکنار کرد . این در حالی است که ساعتی پیش خبر رسید رئیس جمهور محمدحسین صفارهرندی وزیر ارشاد کابینه خود را نیز به همین دلیل از کار برکنار کرده است . بنابر برخی گزارشات تایید نشده دکتر کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین محمد جهرمی وزیر کار و امور اجتماعی نیز امروز با حکم رئیس جمهور برکنار شده اند. این اخبار هنوز رسمی تائید نشده اند .

فرمانده بسیج اعتراف می گیرد، گزارش می دهد
منشی و پسر علی خامنه ای
بر اعتراف گیری ها اشراف دارند!

گردهمائی بزرگ ایرانیان / اتحا با ایران / مونیخ / آلمان
25.7.2009

با این بازی می خواهند مردم کودتا را فراموش کنند!
رحیم مشائی ماندن و رفتنش
برای مردم بی تفاوت است!

بگذار سخن بگویم

علی کریمی

 

اعتصاب غذای ایرانیان در برلین برای همبستگی با مبارزات داخل کشور امروز 25 جولای نیز ادامه یافت و مورد استقبال قرار گرفت

من الان از میدان ونک اومدم.ترافیک عجیبی در همه خیابانهای منتهی به میدان ونک ایجاد شده است. قیامت بود مردم زیادی اومده بودند. دور تا دور میدان نیرو پیاده کرده بودند 4 ون گشت ضلع شمالی میدان مستقر شده بودند و درکوچه های فرعی هم ماشین های گشت ایستاده بودند نیروهای انتظامی هر 3 نفر به فاصله های نزدیک از هم دور تا دور میدان ایستاده بودند.تمام مغازه های دور میدان بسته بود. به یک پسر که ظاهر مرتبی داشت گیر دادند که برای چی اومدی؟ به طرف پارک وی نیروی گارد ویژه از خیابان عبور می کردند. درحدود ساعت 7 با بیشتر شدن جمعیت نیروهای ضد شورش که درمجتمع خرید ونک مستقر شده بودند با موتورهاشون در پیاده رو به مردم حمله کردند و با باتوم جوانها را مورد ضرب و شتم قرار می داند مردم شروع کردند به شعاردادن که باعث عصبانیت بیشتر نیروهای وحشی رژیم شد بعد از آن شروع کردند به دستگیری و زدن گاز اشک آور و ضرب و شتم وحشیانه حتی در کوچه های اطراف هم دنبال مردم می کردند . مردم هم کمی عقب رفته و دوباره باز می گشتند.تعدادی از خانمها با نیروهای انتظامی صحبت می کردند و ازشون می خواستند که مردم را نزنند ولی لباس شخصی ها نمی گذاشتند که مردن با نیروهای انتظامی حرف بزنند و آنها را متفرق می کردند. مثل همیشه باز حضور بانوان بیشتر به چشم می آمد حتی چندین دختر جوان با شجاعت کامل در مقابل نیروهای ضد شورش دستهای خود را به علامت پیروزی بالا گرفته بودند. ما پیروزیم و آزادی را به زدی در آغوش خواهیم گرفت.

سناريوي بعدي کودتاچيان طراحي انفجاري خودساخته است که
درآن قرار است تعداد زيادي از بسيجيان، لباس‌شخصي‌ها و نيروي انتظامي
کشته شوند تا حضور مردم در خيابان‌ها با يک عزاي عمومي به مدت يک هفته به
تعويق بيفتد. به گزارش چريک آنلاين،‌ تئوريسين‌هاي کودتاي انتخاباتي
محمود احمدي‌نژاد و نويسندگان اصلي سناريوي کودتا به اين تصميم
رسيده‌اند که با يک خودزني بزرگ خود را در برابر دوربين‌هاي تمامي‌
رسانه‌هاي جهان به عنوان قربانيان اصلي و مظلومان اين وقايع معرفي کنند.

کشته شدن چند جوان ديگر در اعتراض های خيابانی پس از انتخابات  

۱۳۸۸/۰۵/۰۲ سايت اينترنتی «موج سبز آزادی» می گويد گزارش هايی به آنها رسيده که جوانی به نام «رامين قهرمانی» ساکن محله‌ی شهرآرا تهران پس از حدود ۱۵ روز بازداشت، بلافاصله پس از آزادی در منزل دچار تشنج شده و قبل از رسيدن به بيمارستان، جان باخته است. او به خانواده‌ خود گفته بوده که در زندان او را از پا آويزان کرده بودند. همچنين گزارش هايی نيز حاکی است که «آرمان استخری پور»، جوان ۱۸ ساله پس از حمله ماموران انتظام به او با باتوم در اعتراض های محله ی ابيوردی شيراز، دچار ضربه مغزی شده و چند روز بعد در گذشته است.
گزارش ديگری هم حاکی ازدرگذشت يک نوجوان۱۷ ساله به نام «ميثم عبادی» است که در روز ۲۳ خرداد به ضرب گلوله‌ی افراد ناشناس در ميدان صادقيه تهران کشته شده و در بهشت زهرا دفن شده است.
 

آيت الله منتظری: یادآوری می کنم مشروعيت و مقبوليت نظام به آراء اکثريت مردم بستگی دارد  

۱۳۸۸/۰۵/۰۲ آيت الله حسينعلی منتظری در پيامی ضمن ابراز تاثر و تاسف ازتوهين و ايجاد مزاحمت برای مهدی کروبی و عبدالله نوری در نماز جمعه ۲۷ تير ماه به امامت هاشمی رفسنجانی، گفته است: ‏آنچه را وظيفه شرعی و ملی خود می‎دانسته تا کنون متذکر شده، و‏ ‏بار ديگر ياد آوری می کند که «مشروعيت و مقبوليت نظام، بستگی به رضايت‏ ‏و آراء اکثريت مردم دارد، و اين مسأله ای است که هنگام تصويب قانون اساسی‏ جمهوری اسلامی ‏مورد توافق خبرگان ملت قرار گرفت و در مقدمه و اصول متعدد قانون اساسی‏ ‏به آن اشاره شده است.»
مهدی کروبی هنگاميکه قصد داشت در نماز جمعه ۲۷ تير ماه شرکت کند، مورد حمله لباس شخصی ها قرارگفت و عمامه اش از سرش افتاد و آنها به او و عبدالله نوری، دشنام دادند و توهين کردند.

اعتصاب غذای یکی از زندانیان در اردبيل

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران :  بنابه گزارشات رسیده از زندان مرکزی اردبیل ،بابک دادبخش در اعتراض به فشارهای و اذیت وآزارها ، جدا کردن از سایر زندانیان سیاسی و ادامه بازداشت خود دست به اعتصاب غذا زد.
در روزهای اخیر فشارها و اذیت وآزارها علیه زندانیان سیاسی در زندان اردبیل شدت یافته است. در اقدامی غیر انسانی زندانیان سیاسی را از هم تفکیک و آنها را به بندها مختلف منتقل کردند. همچنین دستور انتقال آقای بابک دادبخش را به سلولهای انفرادی داده شده است.ملاقاتها و ارتباطات آنها را با خانواده هایشان محدود شده است و از این طریق سعی دارند که فشارها بر زندانیان و خانواده ها افزایش دهند.

نسیم شمال ایهالخانین فرار کنید

ایرانیان سکولار طرفدار آزادی و دمکراسی – برلن :   از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی سابق و سایر فعالین سیاسی در برلن حمایت

می کنیم!

داد بخواهیم این بیداد را

یکی از سندهای جنایات حکومت اسلامی در زندانهای نهان و آشکاری که در جای جای میهنمان بر پاشده است. این عکس از جانباختگان در زندان اوین، مشتی نمونه خروار است

خاکسپاری محمد کامرانی از بازداشت شدگان ۱۸ تير
محمد کامرانی , ۱۳۸۸/۰۴/۳۰
پيکر محمد کامران، از بازداشت شدگان ۱۸ تير، که پنجشنبه گذشته بر اثر جراحت‌های وارد شده در بيمارستان مهر تهران از دنيا رفت، شنبه، در بهشت زهرا تشييع و به خاک سپرده شد. به گزارش سایت امیر کبیر، محمد کامرانی که تنها ۱۸ سال داشت و جمعه گذشته قرار بود در کنکور پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کند، روز هجدهم تير در حوالی ميدان وليعصر تهران دستگير و به بازداشتگاه کهريزک منتقل شده بود.

طبق اخبار دريافتی از شهرستان ها، صدا و سيما برای مقابله با تصميم معترضان برای مبارزة برقی ساعت 9 شب سی تير، اخبار مربوط به اين ساعت را در شهرهای مختلف به طور ناهماهنگ و بدون پخش تيتراژ آغازين آن پخش کرده است. به طوريکه کسانی که منتظر شروع اخبار و اتصال وسايل برقی خود به برق بودند به يکباره با مجری برنامه روبه رو شده اند.

رويتر: خامنه ای قادر به مهار اوضاع نيست

خبرگزارى رويتر در گزارشی نوشت، جنگ قدرت پس از انتخابات ریاست جمهوری در ايران پايه هاى جمهورى اسلامى را به لرزه در آورده است. نشانه ای از اينكه خامنه اى بتواند مردم خشمگین را آرام كند يا بتواند دو باره اعتماد سياستمداران و روحانیونی كه از او رانده شده اند را ‌بدست بياورد، ديده نمى شود.

تائید بازداشت برادر زهرا رهنورد پس از یک ماه
زهرا رهنورد و همسرش میرحسین موسوی
۱۳۸۸/۰۴/۳۱
رسانه های وابسته به دولت خبر بازداشت برادر زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی، را پس از گذشت یک ماه تائید کردند.
گرما و کلاه و لباس سرکوبگران
هم میهن
بخاطر بسپارید که بزرگترین بلای جان سرکوبگران کلاهخودها و لباسهای محافظی است که بر تن دارند.
با بالا رفتن درجه حرارت، بخصوص در ساعات میان ظهر و 4 بعد از ظهر، این مزدوران ناچارند که یا لباسشان
را در بیاورند و کلاهشان را از سر بردارند وگرنه چون مرغ آبپز باید بالا و پائین بپرند و از قابلیت مانورشان
کاسته میشود.
بهترین ساعات درگیری در ساعات گرمتر روز است.
پیروز و پایدار باشید
سرباز

هشتاد روز نگهداری آیت الله بروجردی در سلول انفرادی

فعالان حقوق بشر در ایران : خبرگزاری هرانا : آقاي بروجردي نزديك به 80 روز است كه در بند انفرادي زندان مركزي يزد، تحت انواع فشارها و محدوديتها قرار دارد.
این زندانی عقیدتی پس از نگارش نامه ای در تاریخ 7 اردیبهشت ماه خطاب به دبیرکل سازمان ملل در خصوص نامشروع خواندن حکومت ایران و درخواست برگزاری رفراندومی در خصوص این موضوع، از 10 اردیبهشت ماه به سلول انفرادی منتقل شد، وی در این مدت دست کم یک بار اعتصاب غذای یک ماهه ای را پشت سر گذاشت و مدتی را نیز در بهداری این زندانی به سر برد. این روحانی معترض تاکنون درخواست های مکرری را برای ملاقات با نمایندگان سازمان های حقوق بشری، وکلای آزاد و رسانه های مستقل داشته است که علیرغم این موضوع توفیقی حاصل نشده و آقای بروجردی حتی برای تماس با خانواده خود نیز کماکان تحت محدودیت به سر می برد.


فراخوان برای اعتصاب غذای سه روزه در همبستگی با مبارزات قهرمانانه مردم ایران

فیلم:   شلیک مستقیم پلیس و لباس شخصی به مردم
نامه فيروزآبادی به امام زمان :  نیروهای حافظ امنیت هیچ‌گاه سلاحی در دست نداشتند

 

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 >7 >> 8>>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما