تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر
کزارش کلمه از تظاهرات امروز تا اين لحظه

تجمع های اعتراضی مردم از ساعاتی قبل در قسمت های مختلف خیابان آزادی و انقلاب و خیابان های منتهی به آن شکل گرفته است.گزارش خبرنگاران کلمه از سطح شهر تهران بویژه خیابان های انقلاب و آزادی حاکی است که نیروهای امنیتی و نظامی نیز در سح شهر حضور دارند.

گزارش خبرنگاران کلمه در لحظه تنظیم این خبر (۲۵ :۱۵) از میدان انقلاب تهران از حضور چند هزارنفری مردم در میدان انقلاب و خیابان های اطراف خبر می دهد.مردم در حال حاضر شعار نمی دهند و در سکوت کامل تجمع کرده اند.نیروهای امنیتی و انتظامی نیز تاکنون برخوردی با مردم نکرده و نظاره گرند.

گزارش های رسیده به کلمه حاکی است که در برخی از نقاط تهران مردم از صبح امروز خود را برای حضور در تظاهراتی که براساس فراخوان میرحسین موسوی و کروبی اعلام شده است، آماده کردند. در نخستین ساعات صبح امروز از چهار راه قصر-نزدیک دادگاه انقلاب خبر رسید که جوانی با بالارفتن از جرثقیل ساختمانی پارچه سبزی به سر و گردن خود بسته و شعارهایی در حمایت از جنبش سبز سر می دهد. جمعیت زیادی اطراف وی جمع شدند. برخی اقدام این جوان را نقطه آغازین تظاهرات امروز دانسته اند. ارتفاع این جوان در بالای حرثقیل به قدری با مردم زیاد بوده که تشخیص این موضوع که جوان معترض زن بوده یا مرد برای شاهدان عینی دشوار بوده اما در عین حال بسیاری از شاهدان تایید کرده اند وی یک دختر جوان بوده است

تازه ترین گزارش خبرنگاران کلمه(ساعت ۱۵:۴۲)، از خیابان انقلاب حاکی است که هر لحظه بر شمار مردم تظاهر کننده افزوده می شود . یکی از خبرنگاران کلمه در خبری که با عجله زیاد مخابره کرده، می نویسد :”تعداد مردم در خیایان انقلاب خیلی خیلی زیاد است و تا چشم کار می کند جمعیت است اما نیروهای امنیتی و انتظامی با یورش های مکرر به مردم هر لحظه در تلاش برای ایجاد شکاف در تجمع گسترده مردم هستند.”

در حالی که مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت از روز پنجشنبه تا کنون در شرایط حصر خانگی به سر می‌برد، گزارش‌های رسیده از تهران حاکی است که نیروهای امنیتی با مسدود کردن بن‌بست محل اقامت میرحسین موسوی، امکان رفت و آمد وی و ساکنان این منطقه را سلب کرده‌اند.
بر اساس گزارش وب سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی، از صبح روز دوشنبه یک ون پلیس و چندین ماشین دیگر که پشت سر آن پارک شده، کوچه بن‌بستی را که منزل میرحسین موسوی در آن قرار دارد، مسدود کرده‌اند و به این ترتیب امکان رفت و آمد ساکنان کوچه از آنها سلب شده است.
این گزارش حاکی است که زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی و از چهره‌های شاخص مخالف دولت نیز تا ظهر روز دوشنبه دوبار قصد خروج از منزل را داشته اما نیروهای لباس شخصی از خروج وی جلوگیری کرده‌اند. اعتراض زهرا رهنورد به این اقدام نیروهای امنیتی و انتظامی مستقر در محل، بی‌نتیجه مانده و خانم رهنورد پاسخ گرفته است که این نیروها «مأمور و معذورند.» همچنین گزارش سایت‌های خبری نزدیک به میرحسین موسوی حاکی است که از روز یکشنبه تلفن‌های منزل میرحسین موسوی و همچنین خطوط تلفن همراه او و زهرا رهنورد قطع شده و برقراری ارتباط با آنها ممکن نیست.

شلوغی میدان امام حسین و اقدام مردم به تحصن تایید شد

سبزها اصفهان و شهرهای اطراف بخصوص نجف اباد و خمینی شهر خود را به میدان انقلاب و خیابانهای اطراف رسانده اند.. میدان انقلاب و خیابان های اطراف ان بویژه خیابان چهارباغ در دو طرف سی و سه پل بسیار شلوغ است.. طرفداران جنبش سبز از شهرهای اطراف اصفهان نیز خود را به میدان انقلاب رسانده اند..

25 بهمن؛ گزارش اوضاع تهران تا ساعت 13:30

گزارش خبرنگار ما از تهران: نيروهاي امنيتي تقريبا دور تا دور ميدان امام حسين مستقر شده اند. به نسبت روزهاي اين چنيني حضور سپاه و بسيج كمتر ديده مي شود. در ميدان عشرت آباد (در داخل حوزه نظام وظيفه) گرداني از پليس ضد شورش مستقر شده اند. خودروهاي مشكي رنگ تويوتا و بخشي از تجهيزات نيروي ضد شورش در اين مكان مستقر شده است.

من در سطح تهران با موتورهايي سنگين برخورد كردم بدون پلاك كه راننده آن با لباس شبه نظامي كوله پشتي بر دوش گشت زني مي كرد. در ضلع شرقي ميدان هفتم تير عده اي بسيجي در كنار نيروي انتظامي مستقر شده بودند. آنها نيز پلاك موتورهاي خود را كنده بودند. حدود 20 دستگاه موتور سيكلت به رديف در اين منطقه مستقر شده است.

با تعطيل شدن ادارات بر حضور مردم افزوده شده و اندك اندك ميزان آن بالا مي رود. تا اين لحظه خبري از دستگيري نبوده و حركت در شهر جريان دارد.

25بهمن:ندای سبز آزادی: اولین حرکت جمعی مردم در تهران شکل گرفت. به گزارش خبر نگار ندای سبز آزادی از تهران؛ لحظاتی پیش زمانی که مامورین گارد انتظامی قصد داشتند تا در میدان آزادی مستقر شوند مردم با ایجاد ترافیک مصنوعی از شکل گیری آن جلو گیری کرده اند. گفتنی است حضور مامورین نیروی انتظامی در نبود نیروهای بسیج و سپاه در سرتاسر شهر به چشم میخورد.
فریاد اعتراض شبانه مردم تهران ، شیراز، اصفهان، رشت ، تبریز ...
بیانیه دوم جمعی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران
توطئه نهاد نمایندگی ولی فقیه با هماهنگی  سپاه پاسداران

تظاهرات 25 بهمن؛ تلاش و فعالیت گسترده جوانان

تلاشها و فعالیتهای گسترده جوانان برای برگزاری گسترده اعتراضات 25 بهمن

اعلام شرکت مادران پارک لاله در تظاهرات 25 بهمن

همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر-بخش شهرستانها

نامه سرگشاده نرگس محمدی به دادستان تهران:احساس می‌کنم دیگر مرگ ما را سزاوار است و بس

اعلام حضور دانشجویان دانشگاههای تهران، تبریز و علوم و تحقیقات در تظاهرات ۲۵ بهمن

تاريخچه ساخت کوکتل مولوتوف

پارلمان هلند خواهان محاکمه رژیم در دادگاه بین المللی

پارلمان هلند خواهان بررسی امکان محاکمه جمهوری اسلامی در دادگاه بین المللی شد

شهرزاد نیوز: پارلمان هلند روز چهارشنبه 9 فوریه (20 بهمن) با حمایت از پیشنهاد حزب سبزها، خواهان بررسی امکان محاکمه ایران در دادگاه بین المللی به خاطر ممانعت یک کشور (ایران) از امداد رسانی به شهروند هلندی (زهرا بهرامی) شد. این مصوبه پارلمان هلند، دولت این کشور را موطف می سازد تا با آغاز یک پروسه حقوقی علیه ایران ، امکان عملی شدن محاکمه ایران را بررسی کند. اعدام زهرا بهرامی، هلندی ایرانی تبار، موجب تنش های دیپلماتیک بین دو کشور شده است. هلند در سلسله اقداماتی در اعتراض به اعدام زهرا بهرامی سفیر خود در ایران را برای رایزنی فراخوانده است.

کهریزک به روایت کهریزکی‌‌شدگان

بدستور سپاه 20 کیلومتر از خاک ایران به دولت عراق هدیه شد!

گزارش تصویری، فیلم از اعطای خون تظاهر کنندگان مخالف اعدام

بیش از هزار کارگر کارخانه لاستیک البرز از روز شنبه اعتصاب کرده اند 

1300 کارگر کارخانه لاستیک البرز تهران در روزهای شنبه و یکشنبه در اعتراض به اجرا نشدن تعهدات وزارت صنایع و کارفرمای خود دست به اعتصاب زدند. وزارت صنایع و کارفرمای کارخانه لاستیک البرز در پی اعتصاب دی ماه کارگران این کارخانه، به آنان وعده داده بودند که حقوقشان به موقع پرداخت و به وضعیت نابسامان تولید پایان داده شود. بر اساس گزارش ها، کارگران لاستیک البرز در این دو روز اقدام به تجمع در داخل و خارج از کارخانه کردند. همچنین شماری از کارگران، تعدادی لاستیک فرسوده را در محوطه کارخانه لاستیک البرز آتش زدند.۱۳۸۹/۱۱/۱۸ رادبیوفردا

مصر و تونس؛ درخواست راهپيمايی کروبی و موسوی

سایت سحام نيوز: مهدي کروبي وميرحسين موسوي درنامه اي مشترک به وزارت کشوردرخواست صدورمجوزبراي دعوت راهپيمايي مردمي درجهت حمايت ازقيام مردم مصروتونس راخواستار شدند. متن نامه به اين شرح است

جناب آقاي نجار
وزيرمحترم کشور

بدينوسيله به اطلاع مي رساندکه به منظوراعلام همبستگي باحرکت هاي مردمي درمنطقه بويژه قيام آزاديخواهانه مردم تونس و مصربرعليه حکومت استبدادي درکشوردرخواست صدورمجوزبراي دعوت به راهپيمايي مردمي طبق اصل بيست وهفت قانون اساسي درجهت حمايت ازقيام مردم اين دوکشورمسلمان رادرروز دوشنبه25 بهمن ساعت 3 بعدازظهر ازميدان امام حسين تاميدان آزادي راداريم

مهدي کروبي ميرحسين موسوي

بيانيه و فراخوان جمعي از دانشجويان دانشگاههای تهران، چمران اهواز،کردستان،سیستان وبلوچستان،شیراز و مشهد در روز پنجشنبه 14 بهمن

مجتبی خامنه ای 6 هزار خودرو وارد ایران کرد
پیک نت : طی یک برنامه هماهنگ شده، حدود... ۳ هفته پیش منطقه آزاد تجاری سلفچگان برای 24 ساعت واردات خودرو را بدون پرداخت گمرکی آزاد اعلام کرد. طی همین مدت مجتبی خامنه ای اقدام به وارد کردن6 هزار دستگاه خودرو کرد که با توجه به متوسط قیمت خودروی وارداتی که حدود 40 میلیون تومان است، سودی معادل 240 میلیارد تومان نصیب ایشان شد. این معافیت که در سکوت اعلام شده بود بعد از24 ساعت در سکوت هم لغو شد.

خانم لوخبیلر، رئیس امور ایران و اروپا در پارلمان اروپا و خانم هایدی هوتلا، رئیس کمیسیون فرعی حقوق بشر اروپا طی بیانیه ای مطبوعاتی، اعدام خانم زهرا بهرامی را به شدت محکوم کردند.

میرحسین موسوی:فراعنه زمانی صـــــدای ملــــت را می شنوند که دیر شده است

میرحسین : اتکای جنبش سبز به مردم را افتخار آن می دانم
کشتار کارگران و درگیری درایران خودرو

روسیه: ویروس باعث شد تا سانتریفیوژهای نیروگاه بوشهر از کنترل خارج شوند 

دیمیتری روگوزین، سفیر روسیه در ناتو می گوید حمله ویروس «استاکس نت» به کامیپوترهای نیروگاه هسته ای بوشهر باعث شد تا سانتریفیوژهای این نیروگاه از کنترل خارج شوند.
سفیر روسیه روز چهارشنبه پس از شرکت در اجلاس ناتو در بروکسل اضافه کرد که چنین حمله ای می توانست سبب بروز فاجعه ای در مقیاس انفجار راکتور هسته ای چرنوبیل شود. او از ناتو خواست تا در مورد ویروس «استاکس نت» تحقیق کند. مسئولان سازمان انرژی اتمی ایران تاکنون تاثیر این ویروس بر سانتریفیوژهای نیروگاه بوشهر را تکذیب کرده اند.۱۳۸۹/۱۱/۰۶

برگزاری مراسم تولد ندا آقا سلطان در بهشت زهرا

همسرجعفر کاظمی: به دنیا بگویید که اینها چه جنایت کارهایی و چه جانیانی هستند/ تا کی می خواهید بیانیه

قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

به خشونت کشیده شدن تجمع مسالمت آمیز مردم در اطراف میدان انقلاب

با آغاز تجمع اعتراضی مردم در ۲۵ بهمن ماه، پلیس ضد شورش در برابر جمعیت معترض، دست به خشونت زده است. بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پلیس ضد شورش به تجمع مسالمت آمیز مردم در حوالی میدان انقلاب حمله کرده و چندین گاز اشک آور پرتاب کرده است. گزارشگران هرانا هم چنین خبر از بازداشت تعدای از شهروندان معترض داده‌اند. در حال حاضر نیز خیابان جمال زاده و خیابان های اطراف میدان انقلاب مملو از جمعیت اند و معترضان شعارهایی نظیر "مرگ بر خامنه ای"، "مرگ بر دیکتاتور" و "الله اکبر" سر داده اند.

یک شاهد عینی به دویچه‌وله می‌گوید جمعیت بسیار زیادی در چهار راه ولی‌عصر جمع شده‌اند و فضا بسیار ملتهب است جمعیت بسیار زیادی از میدان فردوسی تهران به سمت میدان انقلاب هم اکنون در حرکت است در حال حاضر نیروهای امنیتی و نظامی با مردمی که از سمت میدان فردوسی در حال حرکتند هیچ برخوردی نکرده است محوطه دانشگاه تهران به طور کامل هم اکنون در قرق نیروهای نظامی و امنیتی است و در برابر سردر دانشگاه تهران ایستاده‌اند

آغاز تجمعات اعتراضی ۲۵ بهمن در میدان فردوسی/ پرواز بالگردها بر فراز مرکز شهر تهران...
بيست و پنجم بهمن ۱۳۸۹ برابر با چهاردهم فوريه ۲۰۱۱

آغاز تجمعات اعتراضی ۲۵ بهمن در میدان فردوسی

با رسیدن موعد زمان اعتراض در ۲۵ بهمن ماه، دسته‌های پر تعداد مردم معترض به سمت میدان انقلاب در حرکت‌اند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ده‌ها هزار تن از مردم که اکثرا با توجه به فشردگی بیش از حد در پیاده رو‌ها حضور دارند، از میدان فرودوسی به سمت انقلاب راهپیمایی سکوت را آغاز کرده‌اند.
گفته می‌شود که هیچ گونه دخالتی از سوی نیروهای امنیتی با مردم صورت نگرفته است و نیروی انتظامی تنها به هدایت مردم پرداخته است.
عدم نیروی‌های لباس شخصی تا این لحظه و نبود خشونت از نکات قابل توجه است.
از سویی نیز گفته می شود که نیروهای امنیتی در دانشگاه تهران مستقر شده اند

اعلام آماده باش 100% نيروي انتظامي

خبرهاي غير رسمي حاكي از اعلام وصعيت آماده باش 100% به نيروهاي خود را نموده است.
به گزارش سحام نیوز، يك منبع آگاه گفت احتمالا تمامي نيروهاي انتظامي امشب را نيز در حالت آماده باش كامل به سر ميبرند.
تمامي نيروهاي انتظامي اعم از كادر و وظيفه با تمام سطوح وضعيتي سلامت در حالت آماده باش قرار گرفتند.

تجمع دانشكده مهندسي دانشگاه فردوسي مشهد

به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــــــــــــــر,صبح امروز, 25بهمن ماه 60 تا 70 تن از دانشجويان دانشكده مهندسي دانشگاه فردوسي مشهد تجمعي برگزار كردند. آنها در اين تجمع شعار دانشجوي باغيرت حمايت حمايت سردادند. حراست دانشگاه در وحشت از ادامه دار شدن تجمع وارد شد و دانشجويان را متفرق نمود.

پرواز بالگردها بر فراز مرکز شهر تهران

از ساعتی پیش چند فروند بالگرد در فضای مرکز شهر تهران به گشت زنی میپردازند.
به گزارش سحام نیوز این اقدام به احتمال زیاد در جهت ارعاب از حضور مردم در راهپیمایی صورت میگیرد. بنا به برخی خبرها و گزارش ها جمع کثیری از مردم تهران خود را برای حضور در راهپیمایی اماده می کنند و از سوی دیگر بنا بر همین گزارش ها به احتمال بسیار نیروهای نظامی در صورتی که جمعیت معترضین زیاد باشد نیروهای نظامی دستوری برای برخورد شدید با مردم ندارند از همین رو با این اقدامات قصد دارند تا مردم را نسبت به حضور در راهپیمایی مردد کنند.

هرانا؛ آغاز حرکت‌های اعتراضی ۲۵ بهمن ماه

افزایش شمار تظاهرات‌کنندگان و نیروهای امنیتی در خیابان‌های تهران

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، خبر صدور مجوز برای راهپیمایی امروز را تکذیب کرد. پیشتر، سایت آفتاب نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر گزارش داده بود که وزارت کشور ایران در پاسخ به درخواست عبدالله گل، رئیس جمهوری ترکیه که به تهران سفر کرده است، برای راهپیمایی امروز مجوز صادر کرده است

به گزارش سایت آفتاب نیوز وزارت کشور مجوز راهپیمایی را صادر کرد>

به گزارش واحد مرکزی خبر، وزارت کشور در پاسخ به در خواست عبدالله گل رئیس جمهور کشور ترکیه که هم اکنون در تهران به سر می برد، راهپیمایی سکوت امروز، ساعت 3 ظهر، 25 بهمن ماه را در صورت همکاری و مساعدت مردم مجاز و قانونی خواند. وزارت کشور در ادامه پیام با اشاره به اینکه ،"مبادا گرفتار وسوسه عوامل های بیگانه و منافق شوید" افزود، "در صورت تخطی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و ایجاد صدمات مادی و معنوی، تمامی مسئولیت ها بر گردن رهبران جنبش سبز خواهد بود".

سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور در میدان صادقیه

ایمیل دریافتی: سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور در میدان صادقیه. میدان صادقیه شاهد حضور بسیار زیاد نیروهای امنیتی است

میدان امام حسین داره شلوغ می شه

ایمیل دریافتی: امام حسین داره شلوغ می شه.ولی مامور هم زیاده.یه عده نشستن رو زمین و تلاش می کنن بقیه رو هم به این کار دعوت کنند.تعداد مامورا خیلی زیاده.اگر می تونید سریع خودتون رو برسونید به امام حسین.شدیدا به جمعیت احتیاج هست

چند خبر کوتاه از امروز دوشنبه 25بهمن روز گردهمایی اعتراضی سراسری در ایران
امام حسین داره شلوغ می شه.ولی مامور هم زیاده.یه عده نشستن رو زمین و تلاش می کنن بقیه رو هم به این کار دعوت کنند.تعداد مامورا خیلی زیاده.اگر می تونید سریع خودتون رو برسونید به امام حسین.شدیدا به جمعیت احتیاج هست

میر حسین موسوی و کروبی در راهپیمائی فردا شرکت میکنند

اردشیر امیر ارجمند مشاور ارشد میر حسین موسوی  چند دقیقه قبل در پاسخ به سوال مجری بی‌ بی‌ سی‌ فارسی گفت میر حسین موسوی و کروبی در راهپیمائی فردا شرکت میکنند

تظاهرات 25 بهمن؛ گزارشی از فعالین در تهران

اعلام مسیرهای راهپیمایی ٢۵ بهمن در ٣۵ شهر کشور
اطلاعیه مطبوعاتی فعالان حقوق بشر: آزادی تجمعهای مسالمت آمیز روز ۲۵ بهمن را تضمین کنید
دومین بیانیه ی "دانشجویان آزادی خواه شیراز" – پایداری تا پیروزی
بيانيه دانشجويان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقيقات تهران به مناسبت فراخوان براي 25 بهمن

پیام مهندس عباس امیرانتظام به ملت شریف و آزادیخواه مصر

آغاز برخوردها، بازداشت ها و حصر خانگی در گفتگو با شیخ مهدی کروبی
وبلاگ؛ راه کارهایی عملی در نحوه حضور در 25 بهمن
بیانیه میر‌حسین موسوی و مهدی کروبی به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
درخواست نظارت سازمان ملل بر راهپیمایی 25 بهمن
قتل در کلانتری
15 شهر رشت

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

نامه سرگشاده
خطاب به نیروهای طرفدار دمکراسی، سکولاریسم و حقوق بشر

کرمانشاه، هوای صاف و اندکی برف 
بیانیه آقای جرزی بازک، رئیس پارلمان اروپا در مورد اعدام زهرا بهرامی در ایران برگردان از انور میرستاری

در منطقه سلفچگان
مجتبی خامنه ای 6 هزار خودرو وارد ایران کرد
طی یک برنامه هماهنگ شده، حدود ۳ هفته پیش منطقه آزاد تجاری سلفچگان برای 24 ساعت واردات خودرو را بدون پرداخت گمرکی آزاد اعلام کرد.  طی همین مدت مجتبی خامنه ای اقدام به وارد کردن6 هزار دستگاه خودرو کرد که با توجه به متوسط قیمت خودروی وارداتی که حدود 40 میلیون تومان  است، سودی معادل 240 میلیارد تومان نصیب ایشان شد. این معافیت که در سکوت اعلام شده بود بعد از24 ساعت در سکوت هم لغو شد

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست