تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر

برخی منابع به العربیه خبر دادند

شایعه دستگیری موسوی و کروبی همزمان با تشدید فضای امنیتی در تهران

مدیریت اعتراضات خیابانی و کشتار قطره‌ای مخالفان
مجید محمدی -  جامعه‌شناس

بیانیه شماره ۳ شورای هماهنگی راه سبز امید

احتمال تظاهرات در تهران و آشفتگی نیروهای سرکوب رژیم

گزارش خبرنگار ما از تهران: از حدود ساعت 14:30 امروز بوقت تهران تعداد بیشتری از نیروی های امنیتی و پلیس ضد شورش در نقاط مرکزی تهران مستقر شدند. در برخی خیابان ها همچون تخت طاووس، میدان ولیعصر تا تقاطع جمهوری و در میدان انقلاب و نزدیک دانشگاه هر لحظه بر تعداد این نیروها افزوده می شود. فضای شهر تهران همچون روزهای 25 بهمن و 1 اسفند ملتهب است و در این فاصله مردم نیز خود را به بخش های مرکزی شهر رسانده اند. شنیده ها حکایت از آن دارد که امروز از ساعت 17 در تهران تظاهرات برپا می شود. گرچه برپایی این تظاهرات نسبت به تظاهرات گذشته چندان با فراخوان های گسترده ای روبرو نبوده است اما آنچنان باعث ترس و دلهره مسئولان حکومتی شده که چندین یگان پیاده و سواره در خیابان ها مستقر و حکومت نظامی برقرار کرده اند.
گزارش پیش از ظهر

امروز تردد نیروهای امنیتی و ضد شورش در خیابانهای مرکزی تهران و اطراف دانشگاه بیش از روزهای گذشته بود. در برخی نقاط شهر به ویژه میادینی چون هفت تیر، ولیعصر و پارک دانشجو بیش از همیشه نیروهای ضد شورش و موتورسوار مستقر شده است. فضای سایت های اجتماعی نظیر فیس بوک و تویتر گویای بسیاری از موضوعات مهم جامعه امروز ایران است. سقوط دیکتاتوری های منطقه، روحیه جوانان ایران برای ادامه اعتراضات را بیش از پیش بالا برده و به همین میزان در بین مسئولان حکومتی ترس و دلهره و در نتیجه یاوه گویی به همراه داشته است. پاسدار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در گفتگو با خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) از افزایش نیروهای این سازمان در سطح شهر تهران در ایام عید خبر داده و دلیل آن را تامین امنیت مردم برای خرید عید بیان کرده است.

فشار بر خانواده کروبی و سکوت مراجع و اصلاح طلبان
اعلام اخطار خانواده کروبی؛ احتمال کشتن وی با سم

مقامات و کارگزاران رژیم پولهای خود را از کشور خارج می کنند

گزارش دریافتی از درون رژیم: از ترس فروپاشی رژیم، برخی مقامات عالیرتبه وابسته به جناح محافظه کار تا کنون صدها میلیون دلار پول از کشور خارج کرده اند. آنها بیم دارند که موج اعتراضها در کشورهای عربی به ایران هم برسد و توده های مردم را به خیابانها کشانده و باعث نا آرامی هایی در سراسر کشور شود، که طبق ارزیابی آنها، وخیم تر از ناآرامی های سال گذشته خواهد بود و ممکن است اوضاع از کنترل خارج شده و باعث فروپاشی رژیم شود،

اعتصاب كارگران پارس سويچ زنجان

از روز شنبه 30 بهمن كارگران و كاركنان شركت پارس سويچ زنجان كه 850 نفر هستند و وابسته به وزارت نيرو است دست به اعتصاب زدند . اعتصاب در ابتدا در اعتراض به كيفيت بد غذا شروع شد و سپس به مشكلات دستمزد كشيده شد . روز يكشنبه جهت سركوب اعتصاب كنندگان نيروهاي سركوب از شهرستان بروجرد (استان لرستان)به كارخانه اعزام شدند.
اعتصاب تاكنون (سه شنبه 3/12/89 )ادامه دارد.

خبرگزاری فرانسه: قطع کامل ارتباط کروبی با دنیای خارج

خبرگزاری فرانسه امروز در گزارشی از تهران نوشت، با یورش ماموران حکومتی به منزل کروبی، ارتباط وی با دنیای خارج بطور کامل قطع شده است. این منبع نوشت، مامورین امنیتی عصر دوشنبه با یورش به منزل کروبی، وی و همسرش را در اطاق های مجزا محبوس کرده و سپس اقدام به تعویض کلیه قفل ها کردند. ماموران یکی از فرزندان مهدی کروبی را بازداشت کرده و از آن پس هیچ خبری از اعضای این خانواده در دست نیست.

تجمع چندصد نفری شهروندان گیلانی مقابل استانداری

حامد نور محمدی دانشجوی لرستانی ترم چهارم رشته زیست شناسی دانشگاه شیراز، روز یکشنبه در محدوده میدان دانشجوی شهر شیراز به شهادت رسیده و رییس دانشگاه نیز این امر را تایید کرده است.

برپایی تجمعات مردمی اول اسفند به رغم تمام فشارهای امنیتی
الجزیره خبر داد: معمر قذافی، دیکتاتور لیبی گریخت. خاورمیانه، خاورمیانه ی من

گزارش از رشت در یکم اسفند

وبلاگ جنبش ملی >>حدود ساعت 4 تا 5 خیابان مطهری شلوغ بود…و تجمعاتی شکل گرفت…ولی توسط مزدوران به شدت برخورد شد… و 12 تا 15 نفر را انجا گرفتند…حضور بسیجیان بی شرف و بسیجیان نامحسوس بسیار واضح بود…بعد از تاریکی هوا هم خیابان مطهری شلوغ شد و جمعی از بسیجیان در مقابل مغازه ی “آیس پک” خیابان مطهری شعار : حیدر – حیدر می دادند…و در موازات همان مغازه مردم تجمع کرده بودند…و مردم بسیجیان را “هو” کردند و مزدوران به سمت مردم حمله بردند…و درگیری شدیدی آنجا اتفاق افتاد و چند نفر هم دستگیر شدند و بقیه فرار کردند… لازم به ذکر هستش که حرامیان رژیم به مردم عادی و حتی خانم ها مشکل ایجاد می کردند و با بررسی کارت شناسایی و حتی گشتن محتویات موبایل افراد از عبور آنها در پیاده رو های آن خیابان (مطهری – حاجی آباد) جلوگیری می کردند…

کشته و زخمی در مهاباد/حمله با قمه به مردم در رشت

گزارش خوانندگان

اقا این پیام رو با هزار بدبختی از رشت با ایرانسل براتون میفرستم لباس شخصی ها با قمه و زنجیر به مردم رشت تو خیابون مطهری حمله کردن اما جوانان هنوز مقاومت میکنن ساعت 7:40

****

من از مهاباد هستم
امروز عصر در مهاباد در یک جنگ و گریز خیابانی ، نیروهای امنیتی به سوی مردم شلیک مستقیم کردند که در این بین یک زن میانسال کشته و سه نفر دیگر به شدت زخمی شدند .
در حال حاضر خبر دقیقی از حال مصدومان که به بیمارستان منتقل شدند اطلاعی در دسترس نیست

مردم در تهران شعار می ‌دهند: سید علی وقت رفتنه

ایمیل خوانندگان: در ولیعصر مردم شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ‌ای می‌ دادند. در پارک ‌وی شلوغ شده بود و مردم درگیر شدند. آنها شعار می‌دادند سید علی وقت رفتنه.

رادیو آلمان: بر خلاف ۲۵ بهمن، لباس‌شخصی‌ها، بسیجی‌ها، یگان‌ویژه و همه ماموران امنیتی به سلاح‌های گرم مسلح هستند. سایت کلمه: حضور گسترده اما غیر متمرکز مردم در تمام نقاط تهران موجب سر در گمی نیروهای نطامی، امنیتی و انتظامی شده است.

خوانندگان؛ تیراندزای بسوی مردم در مهاباد

گزارش یکی از خوانندگان: نیروی نظامی برای بدست گرفتن کنترل اوضاع از دست رفته شهر مهاباد،به صورت مستقیم به سمت تضاهرات کندگان آتش گشود. اوضاع بسیار متشنج است.مردم عصبانی تر رو در رو در حال جنگ و گریز با نیروهای سرکوبگر هستند. مهاباد به منطقه جنگی تبدیل شده است

15:12 یک شاهد عینی از تهران می گوید: "جمعیت معترضان در خیابان ولی‌عصر و خیابان میرداماد در حال افزایش است و این برای نخستین بار است که مردم تلاش می‌کنند خود را به ساختمان تلویزیون ایران نزدیک کنند."

تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۸۹, ساعت ۱۸:۰۱
گزارش شاهدان عینی: شهادت یک نفر بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی در میدان هفت تیر
  جرس: دقایقی پس از شکل‌گیری تجمع اعتراضی امروز، مامورین نظامی-امنیتی در میدان هفت تیر به سوی مردم تیراندازی کردند.

 به گزارش دانشجونیوز بر اثر شلیک این نیروها که مجهز به سلاح گرم بودند، یک نفر از معترضین در میدان هفت تیر به شهادت رسید. همچنین بر اثر درگیری ها در میدان هفت تیر تعدادی دیگر از مردم نیز مجروح شدند.  یکی از حاضران در صحنه به دانشجونیوز گفت: شدت جراحت وارده بر فردی که مورد هدف گلوله قرار گرفت، به حدی بود که این شهروند پس از دقایقی در میدان هفت تیر جان سپرد.  این در حالی است که بی بی سی فارسی هم به نقل از یک شاهد عینی دیگر گزارش کرده است که صدای تیراندازی از حوالی خیابان عباس آباد در تهران شنیده است. از صبح امروز ماموران گارد ویژه و نیروهای انتظامی به همراهی نیروهای بسیج مجهز به انواع سلاح های سرد و گرم، در میدان های اصلی شهر حضور یافتند تا مانع از شکل گیری تجمع های اعتراضی مردم شوند ولی با این وجود در برخی از نقاط شهر تهران همچون میدان ولیعصر، میدان هفت تیر، میدان ونک و مقابل پارک ملت مردم تجمع کرده و شعارهایی بر علیه حکومت سر دادند. مسئولین مختلف جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته هشدار داده بودند که به شدت با تجمع مردم برخورد خواهند کرد. خبرگزاری فارس نیز از صبح امروز با انتشار خبری، پیشاپیش اعلام کرد که مردم توسط نیروهای مخالف جمهوری اسلامی کشته خواهند شد. اما علیرغم این مسئله گزارش های متعدد حاکی از آن است که شهرهای مختلف ایران از جمله اصفهان، شیراز، مهاباد، سنندج، رشت و... شاهد حضور و تجمع مردم معترض است.

 در تهران اخبار رسیده حکایت از درگیری نیروهای امنیتی با معترضان در میدان انقلاب دارد. گزارش ها همچنین حاکی از آن است که حوالی میدان ونک و پارک ملت شاهد انبوده جمعیت معترض بوده است. بی بی سی ساعتی پیش گزارش داده است که جمعیت معترض سبز در بلوار کشاورز در حال شعار دادن و حرکت به سمت میدان ولیعصر بوده است. این در حالی است که برخی گزارش ها حکایت از آن دارد که در میدان ولیعصر پلیس ضد شورش به سمت جمعیت گاز اشک آور شلیک کرده است. همچنین شاهدان عینی می گویند حوالی چهار راه پارک وی نیز گروهی از معترضان علیه رهبر جمهوری اسلامی ایران شعار هایی سر داده اند. همچنین تجمعاتی در خیابان سهروردی و خیابان ولیعصر مقابل جام جم نیز شکل گرفته است. آخرین گزارش ها حاکی از آن است در میدان انقلاب جمعیت معترض موفق شده اند به هم بپیوندند و جمعیت در حال افزایش است

کشته شدن دستکم یک نفر در تظاهرات امروز تهران

دانشجونیوز: دقایقی پس از شکل گیری تجمع اعتراضی امروز مامورین نظامی-امنیتی در میدان هفت تیر به سوی مردم تیراندازی کردند. بر اثر شلیک این نیروها که مجهز به سلاح گرم بودند، یک نفر از معترضین در میدان هفت تیر به شهادت رسید. همچنین بر اثر درگیری ها در میدان هفت تیر تعدادی دیگر از مردم نیز مجروح شدند.

خبرنگار ایران پرس نیوز از تهران پیش تر از تیراندازی بسوی تظاهرکنندگان خبر داده بود.

شلیک گاز اشک آور و تیرهوایی در اطراف صدا و سیما

خبرگزاری هرانا - گزارش ها حاکی از آن است که در حوالی ساختمان "صدا و سیما" درگیری شدیدی ایجاد شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در حوالی ساختمان صدا و سیما بین مردم معترض و نیروهای امنیتی درگیری شدیدی ایجاد شده و نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک آور و تیر هوایی سعی در متفرق کردن مردم دارند. شایان ذکر است که کماکان فضا در میادین اصلی شهر تهران به شدت امنیتی است و هزاران تن از ماموران امنیتی با استقرارشان در خیابان ها، از شکل گیری تجمعات ممانعت به عمل می آورند

اعتراضات گسترده نقاط مختلف تهران را در بر گرفته

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" دامنۀ اعتراضات و گستردگی آن به سایر نقاط شهر تهران کشیده شده است.
اعتراضات گسترده مردم تهران و بخصوص جوانان تمامی میادین و خیابانها را در بر گرفته است. در حال حاضر حضور گسترده مردم و اعتراضات آنها از میدان آزادی تا انقلاب و از انقلاب تا فلسطین و میدان ولی عصر و همچین میدان 7 تیر ،میدان امام حسین و آرایشهر ادامه دارد و هر لحظه بر حجم و گستردگی آن افزوده می شود.مردم در چهار راه ولی عصر و فلسطین اقدام به سر دادن شعارهای مانند مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتورنمودند .
نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای بصورت گسترده در نقاط مختلف تهران و بخصوص در مناطق مرگزی آن حضور دارند. نیروهای سرکوبگر با ماشینهای شیشه دودی ، موتور سوار و پیاده در میادین و خیابانها چیده شده اند. ترس و وحشت در چهرۀ آنها عیان است و از هر واکنشی عاجز هستند.
در یک اقدام دیگر بازجویهای وزارت اطلاعات از اوین و زندان گوهردشت کرج و حتی شهرستانها به تهران آورده شده اند. بعضی از آنها در نقش فرماندهی نیروهای سرکوبگر عمل می کنند و بعضی از آنها با پوشش شبیه جوانان معترض در میان آنها به عنوان اعتراض کننده حضور دارند و هدایت نیروهای سرکوبگر را به عهده دارند. این جنایتکاران به سادگی قابل شناسایی هستند به خاطر نوع برخورد و رفتارشان در حرکتهای اعتراض می باشد.

شاهد عینی از رشت به گروه 25 بهمن : خيابان مطهرى رشت، لباس شخصى ها با چوب و چماق و كابل به سرکوب مردم پرداختند

اعتراضات گسترده نقاط مختلف تهران را در بر گرفته

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" دامنۀ اعتراضات و گستردگی آن به سایر نقاط شهر تهران کشیده شده است.
اعتراضات گسترده مردم تهران و بخصوص جوانان تمامی میادین و خیابانها را در بر گرفته است. در حال حاضر حضور گسترده مردم و اعتراضات آنها از میدان آزادی تا انقلاب و از انقلاب تا فلسطین و میدان ولی عصر و همچین میدان 7 تیر ،میدان امام حسین و آرایشهر ادامه دارد و هر لحظه بر حجم و گستردگی آن افزوده می شود.مردم در چهار راه ولی عصر و فلسطین اقدام به سر دادن شعارهای مانند مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتورنمودند .
نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای بصورت گسترده در نقاط مختلف تهران و بخصوص در مناطق مرگزی آن حضور دارند. نیروهای سرکوبگر با ماشینهای شیشه دودی ، موتور سوار و پیاده در میادین و خیابانها چیده شده اند. ترس و وحشت در چهرۀ آنها عیان است و از هر واکنشی عاجز هستند.
در یک اقدام دیگر بازجویهای وزارت اطلاعات از اوین و زندان گوهردشت کرج و حتی شهرستانها به تهران آورده شده اند. بعضی از آنها در نقش فرماندهی نیروهای سرکوبگر عمل می کنند و بعضی از آنها با پوشش شبیه جوانان معترض در میان آنها به عنوان اعتراض کننده حضور دارند و هدایت نیروهای سرکوبگر را به عهده دارند. این جنایتکاران به سادگی قابل شناسایی هستند به خاطر نوع برخورد و رفتارشان در حرکتهای اعتراض می باشد.

فوری؛ میدان ولیعصر در دست مردم

خبر فوری
تو را به خدا خبر رسانی کنید
من نمیتونم به بالاترین لاگین بشم
میدان ولیعصر در دست مردم
همین الان نیروهای ضد شورش از میدان ولیعصر به خیابانهای اطراف عقب نشینی کردند
جمعیت زیاد شده

در میدان های ولیعصر، هفت تیر و سهروردی تهران تجمع هایی شکل گرفته است و معترضان شعار سرداده اند."

اعتراضات مردم تهران در میادین اصلی و مرکزی شهر

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از لحظاتی پیش تعداد زیادی از مردم در میدان ولی عصر تجمع کردند وبا سر دادن شعار اعتراضات خود را آغاز کردند.
مردم تهران و جوانان از حوالی ساعت 13:00 بسوی میادین اصلی شهر مانند میدان انقلاب،ولی عصر،ازادی ،امام حسین ،میدان پاستور و سایر نقاط در حال حرکت هستند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود. در میدان ولی عصر تعدادی زیادی از جوانان اقدام به سر دادن شعار نمودند و حرکتهای اعتراضای خود را آغاز کردند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود. همچنین جمعیت در مسیر آزادی_ انقلاب حضور دارند مردم و جوانان مصمم هستند که مراسم شب هفت گرامیداشت 2 شهید راه آزادی که توسط نیرهای ولی فقیه به قتل رسونده و ربوده شده اند را به اعتراضات گسترده تبدیل نمایند. نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای بصورت گسترده در میادین اصلی و مرکزی شهر مستقر شده اند. میدان انقلاب و میدان پاستور در محاصرۀ ماشینهای شیشه دودی نیروهای سرکوبگر و گارد ویژه قرار گرفته است.همچنین تعداد زیادی از نیروهای گارد ویژه در خیابانها در حال گشت زدن هستند. نیروهای موتور سوار لباس شخصی در حال دور زدن هستند و با مانور دادن سعی در ایجاد رعب و وحشت دارند.

01 اسفند 1389 برابر با 20 فوریه 2011

تجمع تظاهرکنندگان در برابر صداو سیما

جرس: خبرهای رسیده از سطح خیابانهای شهر حاکی است، جمعی از مردم در برابر ساختمان صدا و سیما در خیابان ولی عصر تجمع کرده اند. به گزارش شاهدان عینی مردم در خیابانهای سهرودی، میدان هفت تیر، انقلاب و ولی عصر تجمع کرده و شعار می دهند.

شلیک گاز اشک آور بسمت تظاهرکنندگان در میدان ولیعصر

من مستقیما از میدان ولیعصر گزارش میکنم / میدان ولیعصر شلوغ شده پلیس ضد شورش به سمت جمعیت لحظاتی پیش گاز اشک آور شلیک کرد
من از طریق ایرانسل و با اپرا مینی این پیغام رو گذاشتم .

میدان ولیعصر متشنج شده از 25 بهمن هم بدتره

تو میدان ولیعصر هستم ... اینجا واقعا متشنج شده از 25 بهمن هم بدتره

تظاهرکنندگان در مسیر میدان ونک و چهار راه ولیعصر

گزارش خبرنگار ما از تهران: با پایان یافتن ساعت کاری ادارات و سازمان ها هر لحظه بر تعداد مردم و آزادی خواهان اضافه می شود. حضور گسترده نیروهای امنیتی و لباس شخصی در خیابان های انقلاب و آزادی مشهود است. تعداد زیادی از تظاهرکنندگان در مسیر میدان ونک و چهار راه ولیعصر حضور دارند. بخشی از نیروهای سپاه که پادگان آنها در پایین سازمان صدا و سیماست مسوول حفاظت از این سازمان شده اند. گستردگی مسیرهای تظاهرات امروز تمرکز نیروهای امنیتی را برهم ریخته و خودروهای آنان در تمام این مسیرها در حال رفت و آمد هستند. هوای تهران کاملا ابری است و با نسبتا شدیدی می وزد که از جهاتی به نفع تظاهرکنندگان است و کار نیروهای امنیتی را در پرتاب گاز اشک آور سخت می کند. لباس شخصی ها از کتاب فروشی های حوالی دانشگاه تهران می خواهند تا هرچه سریع تر مغازه های خود را تعطیل کنند. در مقابل دانشگاه تهران و دانشگاه شریف تعداد زیادی از خودروهای انتظامی و موتورهای یگان های ضد شورش مستقر شده اند. درب پایگاه مقداد کاملا باز است و می نی بوس های لباس شخصی ها و اوباش درحال آماده باش هستند. میدان آزادی در تصرف کامل نیروهای امنیتی قرار دارد و دورتاور این میدان تبدیل به پارکینگ انواع و اقسام خودروهای امنیتی شده است. میدان ونک نیز در چنین شرایطی به سر می برد. تراکم جمعیت در بخش های شمالی تهران و همینطور برخی نواحی از میدان انقلاب و خیابان جمالزاده بیشتر است. کافی نت های واقع در مسیرهای اصلی تعطیل شده اند و سرهر چهارراه چنیدن یگان لباس شخصی ها بر روی موتورهای خودنشته منتظر فرمان هستند. هر لحظه بر تعداد تظاهرکنندگان افزوده می شود و چهره شهر کاملا ملتهب است.

درگیریهای شدید در نقاط مرکزی تهران

خبرنگار ما از تهران: میدان ولیعصر به صورت کامل و بخش هایی از خیابان آزادی در دست مردم است. پیاده روها آکنده از آزادیخواهان است و لباس شخصی ها می گریزند. دود و آتش این مناطق را فراگرفته و نیروهای امنیتی به سوی مردم تیراندازی می کنند.

تا کنون 3 نفر زخمی شدند اما از تلاف احتمالی و دستگیری ها به هیچ عنوان آمار دقیقی نیست. مردم به سوی نیروی های امنیتی گلوله های آتشین پرتاب می کنند و هرلحظه گوشه ای از خیابانها درگیری و جنگ گریز می شود. ماشین ها با بوق ممتد و کر کننده از تظاهرات حمایت می کنند. لباس شخصی ها با موتور به صفوف تظاهرکندگان حمله بر شدند اما مردم با واکنشی شدید آنها را فرار دادند. تهران در آتش است.

شهرهای سنندج و مهاباد بسیار متشنج است

شهر های کردستان بخصوص سنندج و مهاباد بسیار متشنج است
بر اساس مشاهدات در شهر مهاباد،مردم در میدن استقلال جمع شده و با نیروهای بسیج ر گیر شده و یک خودروی متعلق به سپاه به اتش کشیده شده است. نیروهای سرکوب و لباس شخصی هادر سنندج با سلاح قناسه و دوربين دار مشغول گشت زني هستند

طبق اخرین خبر از شهر سنندج، شهر کاملا در اعتصاب بسر می برد. درب همه مغازه ها بسته است. نیروهای سرکوب و لباس شخصی ها کاملا در تمامی شهر مستقر شده اند با در دست داشتن سلاح قناسه دوربین دار مشغول به گشت زنی هستند


مردم با بسته شدن پاساژها در آنجا محبوس شدند

بسیاری از مردم با بسته شدن پاساژها در آنجا محبوس شده است
نیروهای امنیتی با یورش به پاساژ‌های اطراف چهار راه ولیعصر، پاساژ ایرانیان، پاساژ ولیعصر، پاساژ رضا و... اقدام به تعطیلی آن‌ها نموده که موجب محبوس شدن برخی از شهروندان در پاساژ‌ها شده است.

گزارش درگیری در مهاباد

جمعیت بسیار زیادی میدان استقلال و مناطق حوالی شهر مهاباد را در ختیار گرفته و نیروهای نظامی عملا کنترل را از دست داده اند.
مردم در حال شعار دادن به طرف نیروهای نظامی سنگ پرتاب وبه طرف انان هجوم می برند.شعله های اتش از دور دست در مناطق مختلف و کوههای اطراف به چشم می خورد.

گفتار حسن حسام در مورد تحولات خاورمیانه و ایران

یکی از توطئه های سپاه برای یک اسفند آشکار شد

...سپاه از پیش اعلام کرده که بسوی مردم تیراندازی نخواهیم کرد با این ترفند قصد دارد از طریق لباس شخصی های مسلح ...چند تا از افسران سپاه را که مخالف هستند ترور کند و
به گردن مردم بندازد برخی از افسران میهن پرست در طی تماسی با نقشه شوم سپاه بیان کردند
مشاوران موسوی و کروبی خواستار " پیوستن سپاه به مردم " شدند
فراخوان جمعی از فعالان ایرانی مقیم خارج از کشور جهت تجمعات اعتراضی ٣٠ بهمن و اول اسفند

درگیری مردم و نیروهای امنیتی در امیرآباد

خبرنگار ماز ار تهران: در یکی از فرعی های تقاطع خیابان امیرآباد بلوار کشاور بین مردم و نیروی های ضد شورش درگیری شدیدی به وجود آمد و مردم با پرتاب سنگ از خود دفاع کردند. شرایط بسیار متشنج است. هرگوشه تهران آتشی از خشم برپاشده و نیروهای امنیتی سراسیمه به تمام جهات گاز اشک آور شلیک می کنند. صدای تیراندازی به گوش می رسد.

پلیس و بسیجیان سعی دارند تا با ایجاد سر و صدا و رعب وحشت مردم را پراکنده کنند. تظاهرکنندگان در تمام نقاط به شدت مقاومت می کنند. خیابان انقلاب نبرد شدیدی بین نیروهای لباس شخصی و مردم به راه افتاده است. جوانان خشمگین کمر آنها را شکسته اند و دلاورانه مبارزه می کنند و شعار سر می دهند.

قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

حکومت نظامی آرام در تهران/ امیرارجمند: مردم هوشیار باشند

در پی ایجاد حکومت نظامی آرام در پایتخت کشورمان و هیاهوی رسانه های تبلیغاتی دکتر اردشیر امیر ارجمند ضمن دعوت مردم به هشیاری و حساسیت نسبت به اخبار گفت: جو فوق العاده امنیتی و تبدیل تهران به پادگان نظامی که از چند ساعت گذشته از طرف نیروهای امنیتی در شهر حاکم شده است و تکرار اتهامات وقیحانه از رسانه های اقتدارگرایان نسبت به رهبران جنبش سبز علاوه بر اینکه نشان از استیصال و ترس اقتدارگرایان است از برنامه های احتمالی و مشکوک آنها نیز خبر می دهد.

مشاور میرحسین موسوی همچنین ضمن هشدار به اقتدارگرایان تاکید کرد مردم رشید و شجاع ایران نسبت به سرنوشت رهبران خود کاملا حساس بوده و در مقابل هر گونه تعرض جدید نسبت به آنها خاموش نخواهد نشست. وی همچنین از مردم خواست تا هوشیاری خود را حفظ کنند.

پزشکان: استفاده از گازهای شیمیایی علیه معترضان ایرانی
مشاور کروبی : مردم را به تجمع دعوت می کنیم

متن کامل ویراست دوم
منشور جنبش سبز

متن کامل ویراست دوم منشور جنبش سبز، که به امضای میرحسین موسوی و مهدی کروبی رسیده است،

مشاوران ارشد، مسولین راه سبز امید فراخوان حضور جهت حمایت از میر حسین و شیخ شجاع را صادر کنید.

تاکتیک تظاهر کنندگان اول اسفند در رشت

تجمع گسترده و گرامیداشت یاد حامد نورمحمدی در شیراز

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"، روز سه شنبه 3 اسفند ماه از ساعت 8 صبح همزمان با شروع کلاس ها ی دانشگاه ، دانشجویان دانشگاه شیراز در محوطه دانشکده علوم دست به تجمع اعتراضی گسترده زدند و از حضور در کلاس ها خودداری کردند.این تجمع اعتراضی برای گرامیداشت جانباخته راه آزادی و اعتراض علیه جنایت جدید نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای در شیراز صورت می گیرد .
دانشجویان همچنین در سطح دانشگاه اقدام به نصب عکس های شهید راه آزادی مردم ایران نمودند . در زیر عکس ها نوشته ای به این مضمون به چشم می خورد :
گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب ... گر پدر مرد تفنگ پدری هست ... گر مردان قبیله همه کشته شدند... توی گهواره چوبی پسری هست هنوز
این تجمع در حال گسترش یافتن است .نیروهای سرکوبگر حراست دانشگاه و اطلاعاتی از ترس خشم دانشجویان از هر گونه واکنشی بازمانده اند .
گزارش ها ی دیگری حاکی است جو سایر دانشگاههای شیراز متشنج است و دانشجویان قصد دارند مراسم گرامیداشت و اعتراضات گسترده علیه این جنایت برپا کنند. 03 اسفند 1389 برابر با 22 فوریه 2011

شکستن شیشه‌های منزل کروبی و پرتاب نارنجک صوتی
این ایمیل را امشب از تهران دریافت کردم، مرا تحت تاثیر قرار داد، عینا می آورم :
خ...انم اقبال سلام، من فردا تظاهرات میرم به همراه تعداد زیادی از دانشجویان. فقط خواستم بگم وصیتمو نوشتم و گفتم که من هیچ وصلی به این نظام فاسد ندارم. یک مرگ بر خامنه ای درشت هم نوشتم و دادم دست یکی از افراد خانواده م که اگه فردا اتفاقی افتاد نتونن شهید دزدی کنن. ولی اینو بگم ما با روحیه کشته شدن نمیریم. میریم که کشورمونو از دست اینا در بیاریم. بخدا همه مردم دیگه خسته شدن. دیگه این وضع نمیتونه ادامه داشته باشه. پس بدونید من و دوستام نه تنها بسیجی نیستیم بلکه مرگ بر خامنه ای هم میگیم. پدر این بسیجیا رو هم اگه بخوان به ما حمله کنن در میاریم. دوستدار شما/ حمید از تهران

اتحادیه دانشجویان سبز دانشگاه های تهران خواستار تداوم حضور خیابانی جنبش شد

جرس: در ادامه اعلام حضور حامیان جنبش سبز و در تداوم خیزش های اخیر، اتحادیه دانشجویان سبز دانشگاه های تهران از مشاوران میرحسین موسوی و مهدی کروبی خواستار صدور فراخوان مجدد برای حضور خیابانی حامیان جنبش در روزهای سوم و چهارم اسفند ماه شدند. به گزارش جرس، اتحادیه دانشجویان سبز دانشگاه های تهران در بیانیه شماره سوم خود که در شامگاه اول اسفند و پس از تجمعات گستردۀ حامیان جنبش در بزرگداشت شهدای اخیر صادر کرده، آورده است: با درود و سپاس فراوان از شما ملت ایران که اول اسفند با تمام محدودیت ها و سرکوب ها به خیابان آمدید و ایران را سبز کردید. با توجه به اینکه تمام توانشان را در سرکوب دیدیم نباید فرصت را از دست دهیم و اعتراضات را زود ادامه دهیم... لذا با وجود سرکوب های شدید از قطع اینترنت تا پارازیت بروی کانال های ماهواره ای و... از آقایان واحدی و امیر ارجمند مشاوران رهبران در حصر تقاضای بیانیه حضور در خیابان ها در سوم و چهارم اسفند را داریم.
با آرزوی سربلندی و آزادی ایران
با امید به فردایی روشن ما پیروزیم
اتحادیه دانشجویان سبز دانشگاه های تهران
(دانشگاه های امیرکبیر، تهران، علامه، علم و صنعت، بهشتی، خواجه نصیر ،آزاد تهران جنوب، تهران شرق، علوم و تحقیقات، تهران مرکز)تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ساعت ۰:۰۹

مرگ بر دیکتاتور و آتش زدن عکس خامنه ای در زاهدان

وبلاگ می مکران : امروز اول اسفند هم زمان با سایر نقاط کشور و در گرامی داشت هفتمین روز شهادت صانع ژاله جوان دانشجوی کرد و محمدمختاری دانشجوی دانشگاه شاهرورد در ۲۵ بهمن، صدها نفر از جوانان و مردم زاهدان در حوالی ساعت ۴ بعد از ظهر از خیابان دانشگاه به طرف میدان امام علی در حال حرکت هستند و با فریاد مرگ بر دیکتاتور خشم و نفرت خود را از حکومت اسلامی نشان دادند ، و به تعداد تجمع تظاهر کنندگان لحظه به لحظه افزوده میشود ، و در این تجمع با شکوه تظاهرکنندگان حمایت خود را از جنبش سراسری مردم ایران با آتش کشیدن عکس خامنه ای نشان دادند.

بکارگیری شیوۀ جدید اعتراضی توسط جوانان در تهران

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" اعتراضات در خیابانهای مرکزی شهر تهران ادامه دارد و مردم بصورت گسترده در خیابانها و میادین مرکزی حضور دارند.
روز یکشنبه اول اسفند ماه حوالی ساعت 20:00 مردم و جوان در نقاط مرکزی گسترده حضور دارند. مردم بصورت دسته های چند صد نفره اقدام به تجمع می کنند و شروع به سر دادن شعار می نمایند شعار ها علیه ولی فقیه علی خامنه ای متمرکز است با گسیل شدن نیروهای سرکوبگر به آن نقطه آنها پراکنده می شوند. همزمان دستۀ دیگری از جوانان در نقطۀ دیگری شروع به اعتراض می نمایند و همچنین اقدام به سر دادن شعار می کنند.
این شیوۀ اعتراضی با تاریک شدن هوا در نقاط مختلفی ادامه دارد . از جمله نقاطی که این شیوۀ اعتراضی بکار گرفته می شود مسیر انقلاب تا چهار راه ولی عصر و میدان ولی عصر ،میدان انقلاب بسوی آزادی ؛میدان 7 تیر و خیابانهای اطراف آن ،میدان ونک و سایر نقاط تهران می باشد. شیوۀ جدید اعتراض باعث سر در گمی و کلافگی نیروهای سرکوبگر و همچنین به هم ریختگی سازماندهی آنها شده است. نیروهای سرکوبگر به موقع قادر به واکنش و سرکوب و دستگیری اعتراض کندگان نیستند. 01 اسفند 1389 برابر با 20 فوریه 2011

حضور گسترده اما غیر متمرکز مردم در تمام نقاط تهران و سر در گمی نیروهای نظامی و انتظامی

حضور گسترده اما غیر متمرکز مردم در تمام نقاط تهران موجب سر در گمی نیروهای نطامی، امنیتی و انتظامی شده است.هزاران نیروی یگان ویژه همچنان در سطح شهر تهران حضور دارند . گزارش خبرنگاران کلمه از خیابان های پارک وی، میرداماد ، میدان ولی عصر و بلوار کشاورز حاکی است که در این مناطق درگیری هایی میان مردم و نیروهای گارد ویژه روی داده است و نیروهای پلیس به طرف مردم گاز اشک آور شلیک کرده اند. حضور گسترده اما غیر متمرکز مردم نیز در خیابان ها و میدان های شهر تهران همچنان ادامه دارد.

رادیو آلمان: درگیری شدید در خیابان میرداماد و صدای تیراندازی

براساس گزارش یک شاهد عینی، در خیابان میرداماد درگیری شدیدی میان مردم و نیروهای انتظامی و لباس‌شخصی در جریان است. گاها صدای تیراندازی نیز به گوش می‌رسد. شاهد عینی به دویچه وله گفت همه‌ی خیابان‌های منتهی به آزادی و انقلاب و ولیعصر نیز در اختیار موتورسوارهای امنیتی و پیاده نظام آنهاست. رفتار مامورها بسیار تحریک‌آمیز است.

درگیری شدید در اطراف میدان انقلاب

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نیروهای سرکوبگر ولی فقیه به سوی مردم و جوانان در اطراف میدان انقلاب یورش بردند آنها را مورد ضرب و جرح قرار دادند و حداقل یک زن جوان دستگیر شد.
روز یکشنبه اول اسفند ماه حوالی ساعت 17:55 جوانان و مردم در حوالی میدن انقلاب در حالی که بسوی میدان انقلاب در حال حرکت بودند اقدام به سر دادن شعار مرگ بر خامنه ای نمودند که با یورش وحشیانۀ لباس شخصیها و نیروهای گارد ویژه مواجه شدند . نیروهای سرکوبگر با باتون بسوی تظاهر کنندگان یورش بردند و آنها را مورد ضرب وجرح قرار دادند. در این یورش حداقل یک زن جوان توسط لباس شخصیها دستگیر شد. مردم سعی داشتند که او را از دست سرکوبگران ولی فقیه نجات دهند که با یورش گسترده نیروهای سرکوبگر مواجه شدند.
در حال حاضر مردم در اکثر نقاط تهران حضور دارند و علیه دیکتاتوری ولی فقیه به اشکال مختلف اقدام به اعتراض میکنند به نظر می آید که شدت اعتراضات با تاریک شدن هوا بیشتر خواهد شد.. نیروهای سرکوبگر خیابانها ومیادین شهر را قرق کرده اند و با گله های 30 الی 40 موتور سوار در خیابانها مانور وحشت به راه انداخته اند و از این طریق سعی دارند که مردم را مرعوب کنند آنها همچنین در کوچه و پس کوچه حضور دارند و سعی در دستگیری مردم را دارند. امام مردم به اعمال سرکوبگرانۀ آنها توجه نمی کنند و از هر طریق اقدام به اعتراض می نمایند. 01 اسفند 1389 برابر با 20 فوریه 2011

اعتراضات مردم از خیابان ولیعصر به سمت خیابان میرداماد حدفاصل ولیعصر و پل میرداماد رسیده، نیروهای امنیتی به معترضان تیراندازی میکنند و مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور به سمت پارک فرار کردند، هم اکنون یگان ویژه کل خیابان را بسته و از خودرو ها میخواهد که از کوچه جنب موزه دفینه حرکت کنند. .خودروها نیز با بوق اعتراض میکنند
فضای خیابان میرداماد به شدت متشنج است
به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــــــــــــــر, دروازه شيراز اصفهان بسيار شلوغ است. هرجا چشم كار مي كند, مردم حضور دارند. آنها از مسيرهاي مختلف خود را به اين مكان رسانده اند. نيروهاي سركوبگر, نيز براي مقابله با انعكاس خشم و خروش مردم, موبايل هاي آنها را مي گيرند و به د...اخل رودخانه مي اندازند
۱ اسفند۱۷:۱۸

آژانس ايران خبـــــــــــــر: دانشجويان شهر كرد و نجف آباد در حال حركت به سمت دروازه شيراز در اصفهان هستند و دانشجويان دانشگاه اصفهان هم در ساعت 3 به آنها پيوسته اند. فضاي شهر اصفهان ملتهب است .

۱ اسفند ۱۷:۱۷: تعدادي از مردم در جريان درگیریها در میدان هفت تیرتهران دستگير شده اند

۱ اسفند ۱۷:۱۵>> یک شاهد عینی از خیابان های تهران در صفحه فیس بوکش نوشته است: «در خيابون شهيد مطهرى و  رشت، برادران لباس شخصى افتادن به جون مردم و با چوب و چماق و كابل و زنجير دارن كتكشون مى‌زنن! زن و بچه و جوون و دختربچه و محصل و عابر پياده و... هم نداره! همه رو مى‌زنن.»

۱ اسفند ۱۷:۱۴>> یک شاهد عینی از شهر شیراز به بی بی سی فارسی گفت که نیروهای امنیتی تلاش می کنند تا از تجمع مردم در چهار راه ملاصدرای این شهر جلوگیری کنند.

۱ اسفند ۱۷:۱۳>> معترضان در شهر تهران شعار جدیدی علیه رهبر ایران سر داده اند و به مناسبت اول اسفند گفته اند: "اسفند دونه دونه، سید علی سرنگونه."

۱ اسفند ۱۷:۰۷>>  شهر های کردستان بخصوص سنندج و مهاباد بسیار متشنج است بر اساس مشاهدات در شهر مهاباد،مردم در میدان استقلال جمع شده و با نیروهای بسیج ر گیر شده و یک خودروی متعلق به سپاه به اتش کشیده شده است. نیروهای سرکوب و لباس شخصی هادر سنندج با سلاح قناسه و دوربين دار مشغول گشت زني هستند.

۱ اسفند ۱۷:۰۰>>یک شاهد عینی از تهران می گوید که صدای تیراندازی از حوالی عباس آباد (واقع در شمال مرکزی پایتخت) شنیده است.

۱ اسفند ۱۶:۵۰>> از ساعاتی پیش، تماس تلفنی از خارج کشور با تهران با مشکل روبرو شده است.
۱ اسفند ۱۶:۴۶>> در همدان دانشجويان دانشگاه بوعلي دست به تجمع اعتراضي زدند . آنها در تجمع خود شعارهاي ضدحكومتي سردادند.

۱ اسفند۱۶:۴۶>> آژانس ايران خبـــــــــــــر: مردم در آبرسان تبريز حضور يافته اند اما ماموران انتظامي به آنها اجازه توقف و شكل دادن تجمع نمي دهند. به آنها گفته شده كه حركت كنند و حق توقف ندارند. افرادي كه در آبرسان حضور دارند, اغلب از دانشجويان هستند.
همچنين گزارش شده است كه كمي بعد از حضور مردم در آبرسان, صداي چند بمب شنيده شد كه ماموران براي يافتن علت و محل انفجار بمب هاي دست ساز به سمت صدا رفتند. مردم در ميدان ساعت تبريز نيز تجمع كرده اند.


۱ اسفند ۱۶:۴۵>> خبرگزاري فارس: با وجود تبليغات گسترده رسانه‌هاي صهيونيستي و فراخوان منافقين براي برگزاري تجمع در خيابان‌هاي تهران و همچنين اتخاذ تصميماتي در خارج براي كشته سازي، شاهد برقراري آرامش كامل در تهران هستيم.

۱ اسفند ۱۶:۴۳>> نیروهای امنیتی از طریق بردن آمبولانس به داخل جمعیت به جای ماشین انتظامی، مردم را دستگیر و با آمبولانس خارج می کنند. چون می دانند مردم به ماشین های انتظامی حمله می کنند.

۱ اسفند ۱۶:۴۰>> به گزارش سحام نیوز تجمع گسترده و مسالمت آمیز مردم در برخی از مناطق با واکنش نظامیان و لباس شخصی ها رو به رو شد. حوالی میدان ونک و پارک ملت از دقایقی پیش شاهد انبوده جمعیت معترض است و از سوی دیگر لباس شخصی های موتور سوار نیز در اطراف میدان ونک مشغول مانور دادن و سردادن شعارهایی چون “ماشا الله حزب الله ” هستند
۱ اسفند ۱۶:۳۵>> به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران، درگیری ها در نقاط مرکزی تهران بسیار شدید است و بخشهایی از میدان آزادی و خیابان ولیعصر در کنترل مردم است.

۱ اسفند ۱۶:۳۱>> گزارش های شاهدان عینی از شهرهای اصفهان و شیراز از شکل گیری تجمع های اعتراضی در این شهرها حکایت دارد.

۱ اسفند ۱۶:۳۰>> شاهدان عینی در تهران می‌گویند حضور نیروهای امنیتی در سطح شهر، در مقایسه با ۲۵ بهمن پررنگ تر شده است. تجمع نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان‌های دولتی و مراکز حساس نظیر صدا و سیما چشمگیر است. گزارش‌هایی هم از قطع تلفن‌های همراه در حوالی میدان ولی‌عصر منتشر شده است.

۱ اسفند ۱۶:۲۴>> آژانس ايران خبـــــــــــــر: شماري از مردم با تجمع در برابر ساختمان صدا و سيما در خيابان ولي عصر اقدام به سر دادن شعار الله اکبر کرده اند.
به گزارش خبرنگارآژانس ايران خبــــــــــر درحال حاضر مردم در خيابانهاي سهرودي، ميدان هفت تير، انقلاب و ولي عصر تجمع کرده و شعار مي دهند.
پليس ضد شورش به سمت جمعيت لحظاتي پيش گاز اشک آور شليک کرد .

۱ اسفند ۱۶:۱۹>> حضور مردم در مسیر میدان هفت تیر به سمت میدان ولیعصر بسیار چشمگیر میباشد و تجمع مردم به صورت پراکنده شکل گرفته است، بنا به گزارش شاهدان عینی شعارهایی از سوی مردم در مخالفت با حکومت نیز به گوش میرسد
۱ اسفند ۱۶:۱۷>> اخبار تهران حاكي از اين است كه به دليل تجمع زياد مردم در حوالي ميدان وليعصر و خيابان هاي اطراف ، نيروهاي ضد شورش با سازش نسبي كمي عقب نشيني كرده اند .

۱ اسفند ۱۶:۱۴>> شاهدان عینی از تهران می گویند که حوالی چهار راه پارک وی (شمال تهران) "گروهی از معترضان شعار هایی علیه رهبر ایران" سر داده اند.
۱ اسفند۱۶:۰۶>> یک شاهد عینی از قطع کامل اینترنت در خیابان انقلاب تهران خبر داد.
۱ اسفند۱۶:۰۴>> در یکی از فرعی های تقاطع خیابان امیرآباد بلوار کشاور بین مردم و نیروی های ضد شورش درگیری شدیدی به وجود آمده است و مردم با پرتاب سنگ از خود دفاع میکنند.همچنین از اصفهان خبر می رسد میدان انقلاب در آن شهر نیز متشنج است..
۱ اسفند۱۶:۰۲>> شاهدان عینی از تهران، از تجمع نیروهای امنیتی و لباس شخصی در میدان ونک خبر می دهند که شعار "حیدر حیدر" سر داده اند.
۱ اسفند۱۶:۰۰>> از ساعتی پیش دادستانی تهران با برخی بازداشت شدگان سابق که با وثیقه آزاد هستند تماس تلفنی می گیرد و از ایشان می خواهد که با فارس و صدا و سیما مصاحبه کنند و حرکت اعتراضی امروز را به آمریکا و اسرائیل نسبت بدهند.
محمد عطریانفر، روزنامه‌گار اصلاح طلب که پس از وقایع انتخابات سال گذشته بازداشت شد، امروز در یادداشتی در خبرگزاری فارس نوشت: «25 بهمن بستری برای پیمان‌شکنی، خودخواهی و نفوذ نفاق یود.»
۱ اسفند ۱۵:۵۴
به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران، سیستم جی میل و جی تاک از امروز در تهران مختل شده است.این در حالیست که خبرگزاری فارس امروز در گزارشی نوشت: «در پي تشديد جنگ سايبري مقامات آمريكا در مواجهه با جمهوري اسلامي ايران، موتور جست‌وجو‌گر "گوگل " نيز رسما به خدمت وزارت خارجه اين كشور در حمايت از جريان ضد انقلاب درآمد.»
۱ اسفند ۱۵:۵۲>> شاهدان عینی از خیابان های مرکزی تهران می گویند که حوالی میدان ولی عصر، تردد قابل توجه نیروهای امنیتی و انتظامی مشاهده می شود و صدای آمبولانس نیز به گوش می رسد.
۱ اسفند ۱۵:۴۵>> بنا بر گزارشهای رسیده از تهران ، نیروهای امنیتی به پاساژهای اطراف چهار راه ولیعصر یورش برده اند و مردم در آنجا محبوس شده اند.
۱ اسفند۱۵:۳۳>> طبق خبرهای رسیده،مغازه های شهر سنندج در استان کردستان، بسته است و حضور نیروهای امنیتی در سطح شهر مشاهده می شود.
۱ اسفند ۱۵:۳۰>> بخشی اذ نیروهای پادگانی که نزدیک به صدا و سیما است، مسئولیت حفاظت از این ساختمان را به عهده گرفته اند.

۱ اسفند ۱۵:۲۷>>تجمع در برابر ساختمان تلویزیون ایران در خیابان ولی عصر تهران.

۱ اسفند ۱۵:۲۲>>در خيابان سهروردي به سمت 7 تير , جمعيتي بالغ بر 50 نفر جمع شده اند و شعار مرگ بر ديكتاتور ميدهند

۱ اسفند-۱۵:۱۹>> شلیک گاز اشک آور به سمت تظاهرکنندگان در میدان ولیعصر.

۱ اسفند ۱۵:۱۲>> نقشه ترافیک شهر تهران راس ساعت ۱۵ از دسترس خارج شد.

۱ اسفند ۱۵:۰۴>> به گزارش شاعدان عینی از تهران، تمامی کارکنان اداره برق منطقه فارابی را از ساختمان این اداره بیرون کرده اند و نیروهای امنیتی در این ساختمان مستقر شده اند.

۱ اسفند ۱۵:۰۴>>  شاهدان عینی از تهران می گویند: "نیروهای ضد شورش در میدان پاستور، چهارراه گارگر و خیابان آذربایجان تهران حضور دارند. نزدیک به 150 مامور نیروی انتظامی در ضلع شرقی میدان انقلاب مستقر شده اند و ماموران شهرداری هم سطل های زباله را جمع می کنند تا از آتش زدن آنها جلوگیری شود."

۱ اسفند ۱۴:۵۳>> کلیه کلاس های دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز امروز عصر تعطیل شد. اول اسفند ماموران حراست دانشگاه از کلیه اساتید و دانشجویان خواسته اند که دانشگاه را تا قبل از ساعت ۱۲ ظهر ترک کنند.

۱ اسفند-۱۴:۵۰>> به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران، میدان انقلاب در محاصره نیروهای گارد ویژه موتوری و لباس شخصی هاست.همچنین اطراف پل گیشا نیروهای امنیتی و نظامی حضور کسترده ای دارند.

۱ اسفند-۱۴:۳۸>> به گزارش خبرگزاری کنفدراسیون دانشجویان ایرانی از تهران،هم اکنون میدان پاستور به شکل فوق العاده ای به حالت امنیتی درآمده است و برای  نخستین بار است که نیروهای یگان ویژه در آرایشی  خاص با صورتهای پوشیده در اطراف این میدان مستقر شده اند.

۱اسفند-۱۴:۴۷>> پمپ های بنزین خیابان انقلاب تا آزادی در محاصره نیروی انتظامی قراردارند و همچون گذشته به کناب فروشی ها و فروشگاه های نزدیک دانشگاه تهران دستور داده شده است که زودتر از همیشه کار خود را پایان دهند و قبل از تعطیلی ادارات بسته باشند. فضای شهر ملتهب است و جوانان خود را برای تظاهرات آماده می کنند.

معترضان در شهر تهران شعار جدیدی علیه رهبر ایران سر داده اند و به مناسبت اول اسفند گفته اند: "اسفند دونه دونه، سید علی سرنگونه."
خبر از اصفهان:
فوری بچه ها میدان انقلاب اصفهان شلوغه . تعداد بسیجی ها پراکنده و کم هست . سریعا به ما بپیوندید . بچه ها در حال شعار دادنهای پراکنده هستند. یگان ویژه به اندازه دفعه قبل نیست . اوباش بسیجی در دروازه شیراز حدود 50 نفر مستقر هستند . در خیابان نظر شرقی موتور سواران لباس شخصی پرچم جمهوری اسلامی را می تابونند. حدود ده نفر هستند
بیانامه‌
پشتیبانی از حرکت اعتراضی روز یکم اسفند
اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)
از فراخوان های تظاهرات گسترده ی روز اول اسفند حمایت می کنیم
میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی / محافظان عزل شده‌اند
پیام جدید کروبی: برای محاکمه در دادگاه علنی آماده ام
فرماندهان ارشد سپاه: به مردم خود قول می دهیم که بسوی آنان تیراندازی نمی کنیم
ین تصاویر از فقیر ترین کشور افریفا نیست: روستای للر از توابع مسجد سلیمان

 خبرگزاری مهر: روستای محروم للر از توابع شهرستان مسجد سلیمان در استان خوزستان که به تازگی از نعمت برق برخوردار شده اند اما همچنان بی بهره از حداقل حقوق اولیه زندگی به سر می برند.
تجمع گسترده خانواده های دستگیرشدگان در مقابل اوین

سرکوب مردم در 25 بهمن؛ عفو بین ‌الملل خواستار تحقیقات

سازمان عفو بین‌الملل با انشتار بیانیه ای در باره تظاهرات ضد حکومتی 25 بهمن و اقدامات خشونت آمیز رژیم علیه تظاهرکنندگان، خواستار تحقیقات مستقل در این باره شد. در این بیانیه آمده است: درخواست تحقیقات مستقل در رابطه با خشونتهای صورت گرفته در اعتراضات تهران

عفو بین‌ الملل برای یک تحقیقات مستقل در مورد گزارشات مربوطه به قتل دو نفر و دهها مجروح و ثبت تعداد دستگیرشدگان تظاهرات در تهران و شهرهای دیگر به حمایت از مصر و تونس، فراخوان داد. شاهدان صحنه به عفو بین‌الملل گفتند که خشونت وقتی آغاز شد که لباس ‌شخصیها به صف تظاهرات در میدان توحید حمله‌ ور شدند.

فراخوان مراسم هفتم شهدای ۲۵ بهمن

پشت پرده واردات کامیونهای غیر استاندارد چینی «هوو» که تاکنون سبب کشته شدن دهها نفر شده کیست؟

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست