هنر و ادبیات پرس لیت

صفحه ویژه انقلاب >>>>>> استقلال ...........................آزادی .....................جمهوری ایرانی >>>>>>صفحه ویژه انقلاب

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 > 10 > 11 >

امکان ارجاع پرونده قضایی ایران به شورای امنیت

رشوه گیری برای صدور مدرک دکترا در آلمان ابعادی گسترده یافته است 

۱۳۸۸/۰۶/۰۱  ,  در آلمان ، ماجرای رشوه گیری برای صدور مدرک دکترا، ابعادی گسترده یافته است. دادستانی آلمان اعلام کرد که در حال تحقیق از حدود صد استاد دانشگاه در سراسر این کشور به ظن رشوه گیری برای کمک به صدور مدرک دکترا است.  سخنگوی دادستان شهر کلن گفت: این تحقیقات بر موسسه ای به نام «انستیتوی مشاورۀ علمی » متمرکز است. وی از دادن توضیح بیشتر خودداری کرد.  به گزارش رسانه های آلمان، صد ها دانشجوی رشته دکترا هریک هزاران دلار به این موسسه پرداخته اند تا آنان را برای دریافت مدرک دکترا در رشته های مختلف« کمک کند».   تحقیقات دادستانی آلمان، دانشگاه های متعددی را از جمله در شهرهای فرانکفورت، توبینگن ، لایپزیگ، هامبورگ ،‌برلین و کلن در بر می گیرد.

تایمز: 'رضا' شاهد زنده مدعای کروبی است

با بالاگرفتن واکنش ها به اخبار منتشر شده درباره سوء رفتار با بازداشت شدگان در جریان حوادث پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، روزنامه تایمز بر مبنای گفتگویی که مدعی است با یک قربانی تجاوز دربازداشت صورت گرفته، گزارشی را منتشر کرده است.

وبلاگ؛ طانب جنایتکار به ترانه موسوی تجاوز کرده است

سرکوب تظاهرات مسجد قبا توسط قرارگاه ثارالله که زیر نظر طائب می باشد صورت گرفت. دستگیرشدگان آنروز با ون های سیاه رنگی از صحنه منتقل شدند که این ون های سیاه انحصاراً متعلق به قرارگاه ثارالله می باشد.

نيک‌آهنگ کوثر و کارتون بيست و هشت مرداد

NikAhang.jpg
از "روزآنلاين"

دستور توقیف روزنامه کیهان "تکذیب شد"یک مقام قضایی گزارشهای حاکی از دستور توقیف روزنامه کیهان به دلیل بی اعتنایی مدیرمسئول آن به احضاریه دادگاه را تکذیب کرده است.
جمعه در مقابل اوین و ورزشگاه آزادی/شنبه اعتصاب

این اعلامیه از سوی فعالین داخل کشور برای سایت ارسال شده است

برنامه هاي جاري جنبش سبز: جمعه 30 مرداد ساعت 11 صبح مقابل زندان اوین به عنوان پشتیبانی از زندانیان سیاسی   جمعه 30 مرداد ساعت 5 عصر ورزشگاه آزادي 100000 نفر سبزپوش: شوك سبز ......  اعتصاب سراسری در ایران روز شنبه 31 مرداد در این روز عدم مراجعه به ادارات دولتي، مالي و نهادهاي وابسته. فرصت نداريم، اطلاع رساني کنید

تئوری توطئه در ایران: تاریخچه و ریشه‌ها

گزارش شکنجه و تجاوز در زندان اوین(1):خانم مينا انتظاری

http://www.youtube.com/watch?v=4WorFkr12Rw

گزارش شکنجه و تجاوز در زندان اوین(2):خانم مينا انتظاری

http://www.youtube.com/watch?v=dxOFoICLB7w

تظاهرات امروز: استقلال آزادی جمهوری ایرانی

http://www.youtube.com/watch?v=T3ITeKMHxs4

۱۳۸۸/۰۵/۲۶

در درگیری ماموران امنیتی با تظاهرکنندگان در تهران عده ای بازداشت شدند 

خبرگزاریها گزارش میدهند در درگیری ماموران امنیتی با تظاهرکنندگان در مرکز تهران، شماری از تظاهرکنندگان بازداشت شده اند.  بنا بر گزارشها، تظاهرکنندگان در اعتراض به توقیف روزنامه اعتماد ملی در نزدیکی دفتر این روزنامه در تهران گرد هم آمده و شعارهای مرگ بر دیکتاتور سر داده اند.
گزارشها حاکی است ماموران امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از باتوم استفاده کرده اند و بنقل از شاهدان افزوده اند دستکم دو جوان مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی قرار گرفته اند.  خبرگزاری رویتر شمار تظاهرکنندگان را صدها تن و خبرگزاری فرانسه، تظاهرکنندگان را در گروههای بیست و سی نفره گزارش کرده اند.

هاشمی رفسنجانی بعد از چند ماه در مراسمی رسمی حاضر شد

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از غیبت در مراسم سوگند و تحلیف رئیس جمهوری، در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید قوه قضائیه شرکت کرده است.   در این مراسم، محمود احمدی نژاد، احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، علی اکبر ناطق نوری رئیس دفتر بازرسی دفتر آیت الله خامنه ای، محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مسئولان دولتی حضور داشتند.

شکنجه گر سابق ساواک در خدمت احمدی نژاد

شهرزاد نیوز: به گزارش "ولت آنلاین" آلمان، احمدی نژاد برای در هم شکستن زندانیان سیاسی، جواد آزاده، بازجویی که حرفه خود را در ساواک آموخته، را به خدمت گرفته است. در ادامه گزارش آمده است: جواد آزاده متخصص اعتراف گیری های اجباری است. به نظر وی، دیر یا زود حقیقت برملا می شود. روزنامه روشنفکری ایتالیا "ایل فوگلیو"، به نقل از خاتمی، درباره وی می نویسد: " او مظهر شکنجه گران قرون وسطی است."   جواد آزاده، همان بازجویی است که در سال 1998 متهمین قتل های زنجیره ای را بازجویی می کرد و همسر سعید امامی، متهم اصلی پرونده، را وادار کرده بود تا اتهام وابستگی به اسرائیل و ارتباطات نامشروع خود را بپذیرد.  در آن زمان اصلاح طلبان اعمال او را محکوم و محافظه کاران او را طرد کرده بودند، اما اکنون مدتی است که وی دوباره به کار گرفته شده است.

تجمع معترضان امروز در مقابل دفتر روزنامه اعتمادملی

سایت موج آزادی: معترضان به توقیف روزنامه اعتمادملی امروز در مقابل دفتر روزنامه تجمع خواهند کرد. به دلیل فشارهای وارده بر کروبی از سوی کودتاگران، تجمع حامیان کروبی و معترضان که قرار بود امروز، دوشنبه، ساعت ۴ بعدازظهر در مقابل دفتر روزنامه واقع در زیر پل کریم‌خان برگزار شود از طرف مهدی کروبی ملغی اعلام شد. با این حال جمع کثیری از وبلاگ‌نویسان و کاربران اینترنت خبر از برگزاری تجمع در اعتراض به توقیف روزنامه اعتمادملی در مقابل دفتر این روزنامه داده‌اند. به نظر می‌رسد، گرچه مهدی کروبی تحت فشار مجبور به ملغی اعلام کردن این برنامه شده اما معترضان به توقیف این روزنامه روز دوشنبه در مقابل دفتر روزنامه تجمع خواهند کرد و فریاد اعتراض سر خواهند داد.  پیشتر تجمع روز دوشنبه برای ساعت 4 بعدازظهر اعلام شده بود.

روزنامه جمهوری اسلامی: وزاری معرفی شده توسط رئیس جمهور پرونده دار هستند!روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع شماره دوشنبه اش نوشته که : اعلام اسامي بعضي از وزراي كابينه آينده توسط رئيس جمهور آنهم از تلويزيون با توجه به پرونده دار بودن آنها موجب تعجب مردم شد.
به نوشته جمهوری اسلامی، خانم فاطمه آجرلو كه براي وزارت رفاه در نظر گرفته شده به دليل هم پرونده بودن با ماجراي پاليزدار اكنون تحت تعقيب دستگاه قضائي است و وزير صنايع كنوني كه وعده ابقاي وي داده شده داراي محكوميت در دادگاه مي باشد

نامه سرگشاده به آقای مهدی کروبی  - ايرج مصداقی

آقای کروبی بلافاصله پس از خواندن نامه تان به رفسنجانی مطلبی که در پی می آید را نوشتم، 5 روز  است که با خودم کلنجار می روم آن را منتشر کنم یا نه؟ به ویژه که هجوم سنگین گماشتگان ولی فقیه در نهادهای دولتی و نمایشات نماز جمعه برعلیه شما با هدف جلوگیری از افشای واقعیت نیز آغاز شده است. >

۱۳۸۸/۰۵/۲۴

شاهزاده رضا پهلوی جنبش ایران را اصیل و ملی خواند  

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی با عنوان « بازنگری در جنبش آزادیخواهانه ملت ایران » جنبش دموکراسی خواهی ایران را یک جنبش اصیل و ملی خوانده و آنرا از هرگونه وابستگی به هر نیروی بیگانه بری دانسته و خطاب به جوانان افزوده است « این جنبش به هیچکس جز یکایک پویندگان راستین راه آزادی که سازندگان ایران خوشبخت فردا هستند تعلق ندارد ».
شاهزاده رضا پهلوی در بخش پایانی پیام خود « نه » به جمهوری اسلامی و « نه » به هرگونه مبارزه خشونت آلود را عالی ترین هدفهای جنبش آزادیخواهی نسل نوین ایران خوانده است.

والله چه عرض کنم!؟ نفرت به اون که خشت اول این بنا رو تو اسلام گذاشت!!!

حماسه ای دیگر از حماس :ازدواج 450 دختر 6 تا 10 ساله با مردان 16 تا 36 ساله

دفاع موسوی از اقدامات کروبی

میرحسین موسوی در نشستی با اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، ضمن انتقاد مجدد به رویدادهای پس از انتخابات، روزنامه کیهان را متهم به "همسویی با بیگانگان" کرد. وی همچنین بر توسعه حرکت‌های اجتماعی و سازمان یافته تاکید نمود.

۱۳۸۸/۰۵/۲۲ گزارشگر ویژه سازمان ملل میگوید ادعاهای مستند شکنجه شدگان در ایران باید رسیدگی شود 

گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه شکنجه، روز پنجشنبه گفت ادعاهای مستند درباره شکنجه زندانیان در ایران بمنظور اعتراف گیری از آنها باید مورد رسیدگی دقیق قرار گیرد. مانفرد نوواک گفت، به مقامهای جمهوری اسلامی اطلاع داده که بیش از سیصد پرونده اتهامی شکنجه و بدرفتاری با دستگیرشدگان اعتراضات اخیر، به سازمان ملل ارایه شده است.گزارشگر ویژه سازمان ملل گفت، بسیاری از این اتهامات ، مواردی چون ضرب و شتم، شوک الکتریکی و فشار جسمی و روانی با هدف گرفتن اعترافات است. وی افزود، هنگامیکه کسی به سازمان ملل روی میآورد و ادعا میکند که شکنجه شده، کشور عضو، باید این ادعا را بطور دقیق مورد تحقیق قرار دهد.

مهدی کروبی: قربانیان تجاوزها از ترس سکوت می‌کنند به گفته‌ی کروبی در ایران فضای رعب و وحشتی که "برخی" ایجاد کرد‌ه‌اند به حدی است که قربانیان تجاوزها و شکنجه‌ها «جرات طرح این مباحث را ندارند و حتی شاید در شرایطی قرار گیرند که بگویند، در زندان به ما نماز شب یاد می‌دادند.

فعالان حقوق بشر در ایران

خبرگزاری هرانا : جسد یک زندانی امنیتی پس از خروج از زندان در حاشیه شهر سقز پیدا شد.  کمال محمد پور اهل شهر سقز که سال گذشته به اتهام نزاع با ماموران انتظامی به سه سال زندان محکوم شده بود، روز چهارشنبه مورخ 7 مردادماه زمانی که در مرخصی بسر می برد به طرز مشکوکی به قتل رسید و جنازه وی در اطراف شهر توسط مردم پیدا شد.  با شکایت خانواده متوفی، تحقیقات در خصوص قتل این شهروند صورت خواهد پذیرفت.

اعتراضات شبانه در تهران مناطق بیشتری را در بر می گیرد

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران:  بنابه گزارشات رسیده اعتراضات شبانه مردم تهران در نقاط مختلف با بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور برای چندمین هفته پی در پی ادامه یافت.
امشب مردم تهران بر بام منازل و در کوچه ها قرار گرفتند و اقدام به سر دادند بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور نمودند. اعتراضات از ساعت 10:00 شب آغاز شد و تا ساعت 10:30 ادامه یافت.
اعتراضات شبانه که تقریبا تمامی مناطق تهران را فرا گرفته است که از جملۀ آنها ؛ تجريش ، هفت حوض ،‌شمس آباد ،‌توحيد ،‌ستارخان ،‌ونك ،‌مير داماد ،‌سيدخندان ، جنت آباد ،‌شهرك غرب ، پونك ،‌صادقيه ،‌اكباتان ،‌فردوس ،‌شهران، گيشا ،‌سعادت آباد بود. در مناطقی مانند میرداماد،سیدخندان،تجریش،گیشا و صادقیه نسبت به سایر مناطق تهران با شدت بیشتری همراه بود. 21 مرداد 1388 برابر با 12 اوت 2009

رفسنجانی نامه کروبی را به رئیس قوه قضاییه داد
شاهرودی:در زندانهای زیرنظرقوه قضاییه چنین رفتارهایی نشده !


  روزنامه جمهوری اسلامی  : آیت الله هاشمی رفسنجانی نامه آقای کروبی را بلافاصله بعد از دریافت برای رئیس قوه قضائیه ارسال نمود و از وی خواست موضوع را بررسی نماید. جواب آیت الله شاهرودی نیز این بود که در بازداشتگاه هائی که زیر نظر قوه قضائیه قرار دارند چنین رفتارهائی با بازداشت شدگان نشده است . این پاسخ عینا توسط دفتر آیت الله هاشمی رفسنجانی برای آقای کروبی ارسال گردید البته احتمالا تا رسیدن به دست آقای کروبی کمی بیش از 10 روز وقت تعیین شده توسط وی طول کشیده است .
گفتگو با یکی از قربانیان تجاوز جنسی در زندانهای جمهوری اسلامی ایران

  رضا علامه زاده : چهار سال پیش به دعوت آقای «بابک عماد»، یکی از مسئولان «کانون زندانیان سیاسی ایران – در تبعید»، برای مصاحبه و فیلمبرداری از دو شیرزن ایرانی که با شهامت آمادگیشان را برای شهادت دادن در مورد فاجعه‌ی تجاوز جنسی در زندان‌های رژیم جمهوری اسلامی اعلام کرده بودند به استکهم رفتم، جائی که آندو نیز از انگلستان و آلمان، محل سکونتشان، به آنجا آمده بودند. در طول این چهار سال منتظر فرصتی بودم تا توجه عمومی به این درد بزرگ اجتماعی در جامعه ما جلب شود تا این دو سند تاریخی را منتشر کنم. در طول بیست و چهار ساعت گذشته کاری جز این نکردم که گفتگویم را با یکی از این دو قربانی به ساده‌ترین شکل ممکن تدوین کنم تا کمترین خدشه‌ای به سندیت غیر قابل انکار آن وارد نشود. ویدئوی پانزده دقیقه‌ای زیر حاصل این تلاش است. در فرصتی دیگر گفتگو با قربانی دیگر را هم به تماشا خواهم گذاشت.

فیلم؛ قربانی تجاوز جنسی؛ زهرا بنی یعقوب را چگونه کشتید؟

دکتر زهرا بنی یعقوب در یکی از پارک های همدان توسط گشت منکرات بازداشت و به زندان منتقل شده و 24 ساعت بعد به خانواده او اطلاع داده شد که وی خودکشی کرده است! این درحالی بود که تمام نشانه ها حکایت از تجاوز به وی در بازداشتگاه و هنگام بازجوئی داشت. یعنی درست همان سرنوشتی که زهرا کاظمی در تهران طی کرده بود. شیرین عبادی وکیل خانواده زهرا بنی یعقوب در همین مورد، در تازه ترین اظهار نظر خود گفت: من به اتفاق سه وکیل دیگر برای خواندن پرونده به دادسرای همدان رفتیم و از محل بازداشت زهرا دیدن کردیم. مسوولان به ما نشان دادند که زهرا چطور خود را حلق آویز کرده بود. آنچه ما دیدیم در واقع صحت ادعای خانواده زهرا مبنی بر اینکه خانم دکتر جوان خودکشی نکرده است را تایید می کند.

http://www.youtube.com/watch?v=suT416_xt9U


آغاز تظاهرات مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور در جلوی بازار سرپوشیده

۱۳۸۸/۰۵/۲۱

گزارش های رسيده حاکی از استقرار گسترده ماموران انتظامی در بازارتهران است 

بازار تهران و خيابان های اطراف آن، امروز شاهد تدابير شديد امنيتی است. گزارش های رسيده حاکی است که ماموران انتظامی بطور گسترده ای در خيابان های ناصر خسرو، بوذرجمهوری و چند خيابان ديگر مستقر شده اند. برپايه همين گزارش ها، بازار طلا فروشان نيز بدلائل ايمنی و حساس بودن آن تعطيل است. اين تدابير امنيتی در پی فراخوان هواداران مير حسين موسوی برای حضور معترضين به انتخابات در بازار تهران و اعلام امروز بعنوان روز «خريد سبز»، برقرار شده است.

 

در حالی که مراسم افطار خانواده‏های اسرای در بند که قرار بود تا پایان ماه رمضان، هر شب در مقابل زندان اوین برگزار شود در شب دوم متوقف شده‏است آن‏ها تاکید کردند که هر شب هنگام اذان در این محل تجمع خواهند کرد.

جنبش سبز و دیگر انقلاب‌های اجتماعی ایران: مشابهت‌ها و تفاوت‌ها

خامنه ای از فجایع رخ داده در زندان‌ها مطلع است
«موج سبز آزادی» مطلع شده که یکی از بازداشت‌شدگان در گفت‌وگو با یکی از نزدیکان رهبر نظام، جزئیات چند مورد از شکنجه‌های اعمال شده بر روی خود او را فاش کرده است.  به گزارش موج سبز آزادی، این فرد که عکاس بوده و چندی قبل هم آزاد شده، از طریق یکی از نزدیکان به آقای خامنه‌ای خبر رسانده که در زندان با باتوم به وی تجاوز شده است.   وی همچنین فاش کرده که در زمان بازداشت، نیروهای امنیتی نظام برای تحقیر وی، روی صورتش ادرار کرده‌اند.

افشای جنایت ماموران لباس شخصی از زبان شاهد عینی مریم فتوحی سرا

اینجانب مریم فتوحی سرا دانشجوی حقوق روز 23 خرداد درپی انتخابات دروغین و نشان دادن اعتراض خود از شهرستان  ساعت 7 صبح با هماهنگی قبلی با دختر خا له ام به مقصد تهران حرکت کردم ساعت 3 بعداظهر وارد تهران شدم در ترمینال دختر خاله ام منتظرم بود

موقعیت شکننده و متزلزل خامنه ای؛ تعویق اجلاس خبرگان

در پى نامه جمعى از روحانيان قم، اصفهان و مشهد به خبرگان رهبری در باره عزل خامنه اى، ولى فقيه رژیم كه طلسم ولايت خود را درهم شكسته يافته است، برگزارى جلسه سالانه خبرگان را به تعويق انداخت. صدا و سیمای رژیم در این باره گفت، جلسه سالانه مجلس خبرگان پس از ماه رمضان برگزار مى شود. به گزارش دفتر رئيس مجلس خبرگان، هيئت رئيسه مجلس خبرگان در جلسه اى پس از بحث و بررسى مقرر كرد اجلاسيه ششم اين مجلس كه طبق روال جارى مى بايست در اوايل شهريور برگزار شود با يكماه تاخير برگزار می گردد.

"انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران"

جمهوری اسلامی یعنی 30 سال زندان، شکنجه، اعتراف سازی، اعدام

*** خداوندا!... خداوندا!... ***

ببار  باران ِ  مَرگت  را،...  برین  جُمهور ِ اسلامی

رهایی  بخش  مردم  را،... ز  ُظلم  و  زور ِ اسلامی

گرُزین کِلک©

سیل ِ پاکسرود

 این اعلامیه از سوی فعالین داخل کشور برای سایت ارسال شده است:   تجمعات اعتراضی بمناسبت چهلم جان باختگان 18 تیرماه

«آدم‌ربایی بی‌سابقه به منظور باج‌خواهی از ملت»

تعدادی از احزاب و سازمان‌های سیاسی و مدنی عضو "کمیته پیگیری بازداشت‌های خودسرانه"، طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن بازداشت "فله‌ای و غیرقانونی" فعالان سیاسی و محاکمه‌های اخیر، در مورد پیامدهای نقض حقوق شهروندان هشدار دادند.

فیلم؛ تظاهرات امروز: دیکتاتور حیا کن کشورمو رها کن:http://www.youtube.com/watch?v=dKv8jrG3L1s

فیلم؛ تظاهرات امروز: خامنه ای قاتله، ولایتش باطله: http://www.youtube.com/watch?v=hOIQwNlBQo4

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

درگیری پراکنده مقابل دفتر اعتماد ملی

خبرنگار «آینده» گزارش داد عصر امروز خیابان کریم‌خان زند که دفتر روزنامه اعتماد ملی در آن قرار دارد شاهد درگیری‌های پراکنده‌ای بود.  بنابراین گزارش، در حالی که صبح امروز اخباری درباره توقیف موقت این روزنامه منتشر شده و فراخوان‌هایی در اینترنت برای حضور در ساعت 16 در مقابل دفتر این روزنامه وابسته به مهدی کروبی انجام شده بود عصر امروز شماری از نیروهای انتظامی در همین محل مستقر شدند. برخی اخبار از درگیری‌های پراکنده و مختصر در حوالی دفتر این روزنامه حکایت دارد.   گفتنی است روز جمعه نیز برخی گروه‌های تندرو با انتشار اطلاعیه‌ای در حاشیه نمازجمعه تهران خواستار برخورد در روز شنبه با عوامل مهدی کروبی شده بودند که منجر به درخواست مدیر روزنامه اعتماد ملی برای تأمین امنیت دفتر روزنامه شد و نهایتاً اتفاق خاصی در آن روز نیفتاد.

احتمال برکناری دادستان بدنام رژیم در تهران

سایت حکومتی جهان نیوز: استقرار آیت الله لاریجانی در قوه قضائیه که تغییرات گسترده ای را نوید می داد در یکی از مهم ترین و خبرسازترین اقدامات، دست به جابجایی دادستان تهران یعنی سعید مرتضوی خواهد زد. قاضی سعید مرتضوی که یکی از خبرسازترین مسئولان در سال های اخیر بوده است به زودی از دادستانی تهران کنارگذاشته شده و به مقصد نامعلومی نقل مکان خواهد کرد. جانشین مرتضوی نیز دادستان یکی از شهرستان های شرقی کشور خواهد بود که به زودی به پایتخت آمده و به عنوان دادستان تهران معرفی خواهد شد.

تجمع مادران عزادار در رشت

تغییر برای برابری: مادران عزادار در رشت این هفته نیز همگام با مادران عزادار تهران در یکی از پارک های رشت، با نماد های عزاداری گرد آمدند.   در این برنامه که روز شنبه برای سومین هفته متوالی در رشت برگزار شد، مادران سیاهپوش با گره زدن روبانهای سیاه به بوته ها و درختان پارک یاد شهدای اعتراضات اخیر را گرامی داشتند. این مادران که همگام و هم زمان با مادران تهران بین ساعت 7 تا 8 غروب شنبه، در پارک تجمع کرده بودند، قصد دارند تا شناسایی و مجازات آمران و عاملان شهادت شهدای اخیر این حرکت اعتراضی را ادامه دهند.

پزشک روانشناس: احمدی نژاد یک بیمار روانی خطرناک است

یک چهره‌ی دانشگاهی اصولگرا ضمن رد پیشنهاد احمدی‌نژاد برای حضور در کابینه‌ی دهم، رئیس دولت کودتا را یک بیمار توصیف کرد و به او پیغام داد که برای درمان خود به دکتر مراجعه کند.  به گزارش سایت موج آزادی، این استاد سرشناس روانشناسی که سابقه‌ی ریاست یکی از دانشگاههای مهم تهران را در کارنامه‌ی خود دارد، به گروهی از استادان دانشگاه خبر داده که در پاسخ به فرستاده‌ی رئیس دولت گفته است: ایشان به لحاظ تخصص من بیمار است و باید برای درمان خود به دکتر مراجعه کند!  این گزارش حاکی است، استاد دانشگاه مزبور پیشنهاد حضور در کابینه را نیز رد کرده و حضور در سازمان مربوط به حوزه تخصصی خود را بر حضور در دولت دهم ترجیح داده است.

فیلم؛ کروبی حکومت دینی ایران را به دروغگویی متهم کرد

http://www.youtube.com/watch?v=3sEjHF3b1FE

اعتراضات شبانه مردم رژیم را به ستوه آورده است

سایت جهان نیوز نزدیک به باند احمدی نژاد: اخیرا برخی هموطنان ساکن در بعضی محلات تهران با مراجعه به برخی کلانتری ها و دادسراها خواهان رسیدگی و برخورد با برهم زنندگان آرامش و آسایش مردم از پشت بام ها شدند .  با گذشت بیش از دو ماه از انتخابات ریاست جمهوری برخی معترضان به نتایج انتخابات در برخی مناطق تهران همچنان اقدام به سردادن تکبیر و شعارعلیه دولت می کنند که این مساله موجبات ناراحاتی قشر عظیمی از مردم آن مناطق را فراهم کرده است .  گفته می شود قوه قضائیه به شکایات مردم درخصوص سردادن برخی شعارها وتکبییرها بر پشت بام ها که مصداق برهم زدن آرامش و مخل نظم عمومی باشد رسیدگی می کند.

سوال از وزیر خارجه سوئد توسط نماینده حزب سبزها در پارلمان

در مورد حوادث اخیر در ایران

تجمع مخالفان کروبی برگزار نشد • گفت‌وگو با مدیرمسئول اعتماد ملی استمداد مدیر مسئول روزنامه اعتماد ملی از دادستان، فرمانده نیروی انتظامی و استاندار تهران برای تامین امنیت این نشریه بی پاسخ نماند. از ساعت سه و نیم شنبه، یک خودرو و یک ون نیروی انتظامی، از دفتر روزنامه محافظت می‌کنند.

به گزارش سایت نوروز، مير حسين موسوي در ديدار با اعضاي انجمن اسلامي جامعه پزشكي ايران در باره گزارشهای مربوط به تجاوز به زندانیان در زندانهای جمهوری اسلامی گفت، اخباري كه متاسفانه رسيده است اگر درست باشد جا دارد انسان سر زير خاک كند.  موسوی گفت، آيا اين نحوه برخورد با مردمي كه با شعار الله اكبر به صحنه آمده اند به نفع كشور است. به نظر من اين گونه عمل كردن موضوع را بغرنجتر مي‌كند و راه‌حل آن را از دسترس دورتر مي‌برد و زمينه بدبيني و اعتراضات را وسعت مي‌بخشد.

اطلاعیه شماری از فعالین در داخل کشور:  تجمع فردا زیر پل کریمخان برای حمایت از کروبی

کروبی: یک قدم هم عقب نخواهم نشست

سحام نیوز : مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتمادملی با اشاره به پخش اعلامیه ای در نماز جمعه ی امروز و انتشار آن در سایت های خبری مبنی بر حضور منتقدین روزنامه ی اعتمادملی در روز شنبه در مقابل ساختمان این روزنامه گفت:ما از حضور منتقدین استقبال می کنیم و از هواداران نیز می خواهیم که برای حفظ آرامش روز دوشنبه حضور بیابند.  کروبی خطاب به هوادارن افزود: بنده نیز به همراه شما برای حمایت و تشکراز دست اندر کاران روزنامه اعتماد ملی و بیان نظرات و پیشنهادها ، روز دوشنبه ساعت 16مقابل ساختمان روزنامه اعتماد ملی حضور خواهم یافت.  دبیرکل حزب اعتماد ملی در پایان به جوسازان و خشونت طلبان هشدار داد که راه تعامل مثبت را در پیش گیرند و فکر نکنند که با فشار،ُ تهدید و تخریب می توانند ما را از مسیر دفاع از حقوق مردم خارج نمایند،بلکه بنده یک قدم هم عقب نخواهم نشست.

حمله شدید احمد خاتمی و سردار جوانی به موسوی و کروبی

همایش روحانیون سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، این بار به تریبونی برای حمله به موسوی و کروبی تبدیل شد. احمد خاتمی کروبی را "پررو" و "پرده‌در" خواند و سردار جوانی محاکمه موسوی را خواستار شد.

امامان جمعه چند شهر بزرگ ایران در حملاتی کم سابقه خواستار محاکمه مهدی کروبی به دلیل درخواستش برای رسیدگی به موضوع تجاوزهای جنسی در بازداشتگاه های ایران شدند.

من شنیده ام که افراد را در کهریزیک لخت می کردند و چهار دست و پا می نشاندند و سوار بر انها می شدند و به انها می گفتند که صدای حیوانات را در بیاورید اخر این مایه تاسف جمهوری اسلامی است و یا اینکه برخی را دستگر کرده و انها را لخت کرده اند و روی هم خوابانده اند و آب بر روی انها ریخته اند . حتی شنیده ام که هنگامی که افراد را شکنجه می کردند به انها می گفتند با صدای بلند بگویید که مادرتان .... است

چه قصاب خانه‌یی است این دنیای بشریت."
احمد شاملو

متن کامل اطلاعیه شماره 21 این کمیته بدین شرح است:

پس از گذشت قریب به دوماه از موج گسترده بازداشت‌ فعالان سیاسی – اجتماعی و شهروندان معترض به نتایج اعلام شده انتخابات، گرچه بخش عمده‌ای از بازداشت شدگان که در مجموع شمار آنها در سراسر کشور بیش از چهار هزار نفر تخمین زده می‌شد،

۱۳۸۸/۰۵/۲۱

سازمان ملل می گوید، پیام تبریکی برای محمود احمدی نژاد نفرستاده است

خبرگزاری رویترز گزارش داد، سازمان ملل می گوید نامه ای که بعد از مراسم سوگند محمود احمدی نژاد برای وی فرستاده است، حاوی پیام تبریک نبوده، بلکه این سازمان از این فرصت استفاده نموده تا بر پایداری همکاری ایران و سازمان ملل متحد تاکید کند. پیشتر اعلام شده بود که بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد پیام تبریکی به مناسبت پیروزی محمود احمدی نژاد برای وی فرستاده است.   خبرگزاری رویترز، همچنین می افزاید، فرستاده ی ویژه ی ایران به سازمان ملل متحد برای اظهار نظر در این باره در دسترس نبوده است.   نتیجه ی انتخابات بیست و دوم خرداد ماه، و حوادث پس از آن، موجب شده است که برخی از رهبران کشورهای غربی از فرستادن پیام تبریک به محمود احمدی نژاد خودداری کنند.

(درگیری بین مردم و مزدوران رژیم و پرتاب گاز اشک آور در بیرجند)


سه شنبه شب ساعت 00:30 دقیقه حوالی میدان ابوذر درگیری بین مردم و گارد ضد شورش رخ داد.مزدوران رژیم مراسم عروسی را به کام همه تلخ کرده و اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند.ماموران انتظامی با اعمال زور قصد تعطیل کردن مراسم و عروس کشان را داشتند که باعث اعتراض یکی از مهمانان شد که درگیری فیزیکی بین آن 2 رخ داد.هنگامی که درگیری بین مهمانان و مزدوران تشدید شد گارد ضد شورش وحشیانه به مردم حمله ور شده و با باتوم انها را مورد ضرب و شتم قرار دادند که سپس مردم آن منطقه با شعارهای مرگ بر دیکتاتور و الله اکبر از خانه خود به خیابان آمده و با مزدوران درگیر شدند که در همین حین از ترس تجمع بیشتر مردم گاز اشک آور را جلوی ماشین عروس شلیک کردند.پس از متفرق شدن مردم مزدوران گارد از ترس و وحشت تجمعات مردم در دیگر مناطق شهر تا ساعت 3:30 نیمه شب به گشت زنی پرداختند. در این درگیری بیش از 7 نفر زخمی شده و عروس این مراسم و یک خانم حامله به دلیل استشمام گاز بیهوش شدند.

۱۳۸۸/۰۵/۲۱

دبیرکل سازمان ملل برای محمود احمدی نژاد پیام تبریک فرستاد 

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل، انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد به ریاست جمهوری ایران را به او تبریک گفت. خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی سازمان ملل اعلام کرد، نامه تبریک دبیرکل سازمان ملل، روز دوشنبه ارسال شده است. تاکنون رهبران کشورهای غربی به خاطر مواضع ضد اسراییلی محمود احمدی نژاد وهمچنین سیاست های دولت او در ادامه برنامه های اتمی، از ارسال پیام تبریک به وی خودداری کرده اند. باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا، گوردون براون نخست وزیر بریتانیا، نیکلا سارکوزی رییس جمهوی فرانسه و همچنین انگلا مرکل صدراعظم آلمان رسما اعلام کرده اند، پیام تبریکی برای آقای احمدی نژاد ارسال نخواهند کرد.

گاف بزرگ در گزارش صدا و سیما میلی در بارۀ ترانه موسوی

 

 

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >910 > 11>>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما