راهنمای استفاده از پرس لیت نشانی برای هرگونه تماس> info@perslit.com  ویژه گیل آوایی / GilAvaei
ارسال مطالب تماس با سردبیر ویژه شهلا آقاپور بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر پیوندکده بازگشت به صفحه نخست

،ماه فرید منصوریان خبرنگار و مترجم دستگیر شد

گزارش دریافتی:  ماه فرید منصوریان خبرنگار و مترجم، دستگیر شد. ساعاتي پيش در نيمه شب ماه فريد دستگير شد. آنها بدون هيچ حكم بازداشتي و صرفا با داشتن يك حكم كلي كه از نظر آقايان براي دستگيري يك ملت كفايت ميكرد خانه را گشتند و او را همراه با مقداري خرت و پرت با خود بردند --- خواهش میکنم در پخش این خبر بکوشید

كارگران معترض تونل توحيد را بستند

روزنامه آفتاب یزد: كارگران تونل توحيد، در پي پرداخت نشدن حقوق خود مقابل ورودي تونل اجتماع كردند.‌به گزارش شبكه ايران، بعدازظهر ديروز جمعي از كارگران تونل توحيد در مقابل اين تونل تجمع كردند.اين تجمع سبب ‌شد تا مسير شمال به جنوب بزرگراه چمران از برج ميلاد تا درب تونل با ترافيك شديدي همراه شود.‌پيگيري شبكه ايران حاكي است، جمعي از كارگران تونل توحيد به دليل عدم پرداخت حقوق معوق خود در حالي كه ‌برخي از آنها لباس كار پوشيده بودند به نشانه اعتراض در برابر ورودي‌هاي اين تونل خوابيده و از عبور و مرور ‌خودروها جلـوگيري كردند.‌اين اقدام آنها تا قبل از آمدن پليس راهنمايي و رانندگي، سبب شده بود تا نزديك به نيم ساعت، خودروها در ‌ورودي و داخل تونل محبوس شوند. اين مسئله سبب شد تا برخي از مسافران اين خودروها با پاي پياده از تونل ‌خارج شوند. همچنين برخي از شهروندان با تلفن همراه خود براي گرفتن عكس و فيلم از اين تجمع روانه تونل ‌شدند كه اين امر نيز بر شدت ترافيك افزود.‌

بيانيه هجده تن از مادران فعالان سياسي – مدنی دربند خطاب به مردم ایران در اعتراض به تداوم بازداشت غیرقانونی فرزندانشان

موسوی اردبیلی به خامنه‌ای می‌گوید: «شما در تمام امور مملکت و جزئیات دخالت می‌کنید، و خودتان را بدین ترتیب، در یک سوی همه نزاع‌ها قرار داده‌اید».
خامنه‌ای در پاسخ گفته است که «من، فقط در چارچوب، اصل ولایت فقیه و رهبری عمل می‌کنم».

دو هنرمند در ایران بازداشت شدند 

جمیله دارالشفایی، فیلمنامه‌نویس و بنفشه دارالشفایی، مدرس موسیقی، پنجشنبه گذشته به دفتر پی‌گیری وزارت اطلاعات احضار و کمی بعد به زندان اوین منتقل شدند. وزارت اطلاعات پس از احضار جمیله دارالشفایی از او خواست تا با خانواده خود تماس بگیرد و از خواهر، پدر و مادرش بخواهد تا به اداره اطلاعات بروند. ماموران وزارت اطلاعات پس از چند ساعت بازجویی از آنها، دو دختر این خانواده را بازداشت کردند. پیش از این سه عضو دیگر این خانواده هم بازداشت شده بودند که دو تن از آنها جمعه آزاد شدند.

هجوم گسترده به فعالان سیاسی و مدنی در آستانه 22 بهمن

ساین ندای سبز آزادی: در شب های گذشته ماموران امنیتی تعدادی از فعالان طیف چپ را بازداشت کرده و برای دستگیر کردن تعدادی دیگر از آنها نیز اقدام کرده، اما موفق به بازداشتشان نشدند.

فریادهای پيمان عارف در نامه ای از بند 350 اوين

اعدام های سیاسی را متوقف کنید
فریادهای پيمان عارف در نامه ای از بند 350 اوين

فردا چهلم جان باختگان تظاهرات روز عاشورا در بهشت زهرا

سایت ندای سبز آزادی: چهارمین روز دهه فجر سبز، جمعه ۱۶ بهمن، مصادف با چهلم شهادت مظلومانه تعدادی از هموطنانمان در عاشورای ۱۳۸۸ است. برای بزرگداشت این روز و به یاد شهدای عاشورایی جنبش سبز از ایرانیان معترض به کشتار هموطنانمان دعوت می‌شود رأس ساعت ۹ بامداد روز جمعه ۱۶ بهمن در بهشت زهرای تهران و مزار شهدای جنبش سبز حضور یابند

جلسه محرمانه 4 ساعته
در ویلای بادامچیان در لواسان

شماری از مدرسین و طلاب قم و نجف به مجلس خبرگان: شما مکلف به رسیدگی هستید و پس از اثبات، رهبر را عزل و نظام اسلامی را از خطر سقوط نجات دهید .»

یکی از حامیان مادران عزادار ربوده شد

یکی از حامیان مادران عزادار بیش از 4 هفته است که ربوده شده و در بازداشت بسر می برد

خبرنامه امیرکبیر از بازداشت سه تن از فعالان سابق دانشجویی خبر داد 

خبرنامه امیرکبیر، پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران، گزارش داد، نیمه شب گذشته، نیروهای امنیتی وحید عابدینی، نوید عابدینی و اسماعیل ایزدی خواه، از فعالان سابق دانشجویی، را بازداشت کرده اند. بنا بر این گزارش، وحید عابدینی عضو اسبق انجمن دموکراسی خواهان دانشگاه تهران و نوید عابدینی دبیر سابق انجمن اسلامی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران بوده اند. هنوز دلیل بازداشت این افراد اعلام نشده است.

گفت و گوی‌ کلمه با میرحسین موسوی پیرامون مسایل مهم کشور

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۸ - ۰۲ فوريه ۲۰۱۰

تجمع حانواده ها برای سومین شب متوالی در مقابل اوین

تجمع نزدیک به 1000 نفر از خانواده های زندانیان سیاسی و مردم در مقابل زندان اوین

تفکر اين جانور باور کردني نيست

پاسخ به تهدیدات فرمانده سپاه : اگر در 22 بهمن به مردم حمله کنید ، با واکنش سختی مواجه خواهید شد .
ظهر عاشورا را به خاطر آورید . ما بدون سلاح با حفظ کامل استراتژی مبارزات بدون خشونت به میدان آمدیم و شمایان با سلاح و خشونت در مقابلمان ایستادید . نتیجه چه شد ؟ رودررویی مستقیم .
هشدارتان میدهیم که به قصد خشونت به خیابان نمیاییم اما در مقابل خشونت هم ساکت نخواهیم بود . دیگر زمان کتک خوردن و دم برنیاوردن گذشته است . امروز ، روز سکوت نیست در برابر شما حرامیان . زدید ، به بند کشیدید و کشتید . سکوت کردیم چرا که از گسترش خشونت بیزاریم . و شما پنداشتید که زورتان زیاد است . رجز میخوانید و عربده میکشید .
حرف آخر :
این هشدار را جدی بگیرید . ما برای خشونت نمیاییم اما در برابر خشونت ، سکوت نخواهیم کرد .

کنسرت صلح جمهوری اسلامی در هلند به خاطر تظاهرات مخالفان در داخل و بیرون سالن بهم خورد. آقای هری فان بومل از حزب سوسیالیست هلند در تظاهرات شرکت کرد و در سخنرانی خود گفت: این کنسرت صلح نیست.این کنسرت خون را تحریم باید کرد. او بطور سمبولیک بلیط ورودی کنسرت را پاره کرد تا همبستگی خود را با جنش مردمی در ایران نشان دهد. در  ساعت 9:30 کنسرت به خاطر تظاهرات داخل سالن بطور کامل لغو گردید .

زندانیان بند 1 زندان گوهردشت کرج  را آزاد کردند

مامورین وزارت اطلاعات 2 زندانی سیاسی دهۀ 1360 را دستگیر کردند
بنابه گزارش " فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" ،با یورش مامورین وزارت اطلاعات دو زندانی سیاسی سابق بنام تیمور رضائیان و حسین نیاکان دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.
روز یکشنبه 18 بهمن ماه زندانی سیاسی تیمور رضائیان 50 ساله و حسین نیاکان  از زندانیان  سیاسی دهۀ 1360 با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر  و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. این یورش نیمه های شب صورت گرفت. بازجویان وزارت اطلاعات اقدام به بازرسی منزل آنها نمودند و وسائل شخصی آنها را ضبط و با خود بردند. 
خانواده رضائیان و نیاکان از زمان دستگیری عزیزانشان برای آگاهی یافتن از وضعیت و شرایط و محل بازداشت آنها روزانه  به دادگاه انقلاب و زندان اوین مراجعه می کنند اما  از دادن پاسخ مشخص به خانواده های آنها  خوداری می کنند .
یورش شبانه به منازل ،ربودن و دستگیریهای  گسترده و لاینقطع در تهران وشهرستانها ادامه دارد. هدف از این دستگیریها ایجاد رعب و وحشت در آستانه اعتراضات گسترده 22 بهمن می باشد.

وخامت حال دکتر ملکی و انتقال وی به بیمارستان

: ادوارنیوز وخامت حال دکتر ملکی و انتقال وی به بیمارستان
دکتر محمد ملکی که از اواسط تابستان در بازداشت است و اخیرا به اندرزگاه هفت زندان اوین منتقل شده به بیمارستان منتقل شد.
بر اساس این گزارش امروز دکتر محمد ملکی که به سرطان پروستات نیز مبتلاست فشار خون اش افت کرده و به هشت رسیده و ضربان قلب نامنظم داشته است که با نظر پزشک به بیمارستان انتقال یافته است.

مراکز استقرار نیرو های سرکوبگر بسیج شهرستانی در مساجد تهران ، مرکز تدارکات غذایی و مرکز تجهیزات آنها

اخبار موثق رسیده :
بخشی از مراکز استقرار نیرو های سرکوبگر بسیج شهرستانی و روستا ها در مساجد تهران که از هم اکنون این مراکز مملو از نیرو میباشد :
۱- مسجد المهدی ، میدان دهکده المپیک
۲- مسجد شهرک چشمه
۳- حسینیه پایگاه منتظران
۴- مسجد لو لا گر
۵- پایگاه بسیج مقداد
۶- هیئت رزمندگان غرب تهران ، پایگاه شمال غرب تهران در خیابان آزادی به سمت انقلاب
مسجد نظام معافی جنت آباد ، مرکز تدارکات : کیک ، ساندیس و...
مرکز تجهیزات ( موتور ، باتوم ، گاز اشک آور ، چماق ) : قرارگاه بسیج حیدر کرار در شهرک چشمه ، که یکی از مرکزی است که غرب تهران را برای سرکوب به لحاظ تجهیزات تحت پوشش قرار میدهد.

22 بهمن؛ اعلام چهار نقطه استراتژیک جایگزین در تهران

این اطلاعیه از سوی شماری از فعالین داخل کشور برای سایت ارسال شده است:

حالت فوق العاده در میدان انقلاب

بنا به يک گزارش دريافتی  احتمال اعدام قريب الوقوع متهمين به محاربه در ملاعام ( همين امروز )  داده ميشود.  در خبر دريافتی  آمده است ، "همين الان توي پياده رو هاي حوالي خيابان انقلاب شاهد بودم كه تعداد زيادي كارگر در حال زدن داربست هستند و حضور ماموران امنيتي بخصوص لباس شخصيها چشمگير است . لطفا از طريق خبرنگاراتون در تهران و منابع موثق تري از اصل ماجرا با خبر شويد.  محدوديتهاي عبور و مرور نيز در اين خيابان صورت گرفته و من وقتي از يكي از ماموران ماجرا را از داخل ماشين پرسيدم فقط از من خواستند با سرعت از آنجا دور شوم !   
در همين رابطه یک سايت خبری  از استفرار 20 ماشين يگان ويژه در نزديکی چهار راه وليعصر تهران خبر ميدهد. همچنين يک گروه 15 نفري از موتور سواران يگان ويژه که مجهز به تمام امكانات سركوب هستند به طور متناوب بين انقلاب و امام حسين مانور ميدهند. اين خبرها هنوز از سوی منبع ديگری تائيد نشده است.

دو خبر

علیرضا فیروزی و سورنا هاشمی در زندان اوین هستند >>تجمع خانواده ها در مقابل زندان اوین برای پنجمین شب متوالی

چهار سال زندان برای يک نويسنده

جواد ماهزاده نويسنده و روزنامه نگار ادبي كه از اوايل آبان در بازداشت به سر مي برد ، پس از محاكمه به 4 سال زندان تعزيري محكوم شده است .
به گزارش ندای سبز آزادی، او هم اكنون در زندان اوين و همراه چند تن ديگر از بازداشتي هاي پس از انتخابات 22 خرداد نگهداري مي شود .  آخرين رمان او با نام" لبخندت را از من بگير" يكي از كتاب هاي پرفروش در برخي از كتابفروشي هاي تهران است.  چندي پيش بيش از 90 نويسنده ، منتقد و روزنامه نگار ادبي در نامه اي به رييس قوه قضاييه خواستار رعايت قانون درباره او آزادي سريعش شدند.

علی محمد اسلامپور سردبیر نشریه « نوای وقت » کرمانشاه بازداشت شد 

خبرهای رسیده از کرمانشاه حاکیست که علی محمد اسلامپور، روزنامه نگار و سردبیر نشریه ی « نوای وقت » روز سه شنبه بازداشت شده است. بنا بر این گزارش ها، آقای اسلامپور به دادگاه انقلاب احضار و به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و فحاشی از طریق وبلاگنویسی بازداشت شده است. نوای وقت کرمانشاه از نشریات هوادار میرحسین موسوی در دوران انتخابات ریاست جمهوری بود.

نخبگان دانش آموزی به پیشواز اعتراضات 22 بهمن می روند

آژانس ايران خبر: در پی اعلام احتمال انحلال سازمان های آموزشی وابسته به دانش آموزان ودانش آموختگان نخبه دانش آموزی ودانشجویی این گروه ها اعلام کرده اند که در روز پنج شنبه 15بهمن در خیابان طالقانی دست به اعتراض خواهند زد>

دهه سبز از فردا شروع میشود . هر روزش را بر ضحاک زمان ، سیاه کنیم .
راهپیمایی های اعتراضی ناگهانی در متروها ، پیاده روهای شلوغ و محل های تجمع - شعار نویسی در حد گسترده - اسکناس نویسی و انتقال شعارهای سبز و افشاگرانه - بوقهای ممتد در ترافیک شهر در حالیکه به ماشینهای اطراف لبخند میزنیم و آنها را هم به همراهی دعوت میکنیم - قراردادن سرود ملی ای ایران بر زنگ موبایل - داربی سبز - بحثهای گاه و بیگاه در هر مکانی که امکان یافتیم ، در تاکسی ها ، اتوبوسها ، مغازه ها ، شرکتها و ادارات و طرح ظلم و جور حاکمان - فشار بر بانکها در خروج سرمایه هر چند کوچک -سر دادن الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور بر بامها - ایجاد تشکلهای کوچک برای اطلاع رسانی و سازماندهی - دعوت و دعوت و دعوت به همراهی برای بزرگترین تجمع تاریخ سبز در 22 بهمن .

تجمع صدها تن از کارگران «لاستیک البرز تهران» در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق  

منابع کارگری خبر می دهند که حدود ۷۰۰ تن از کارگران کارخانه لاستیک البرز تهران، كيان تاير سابق، در دو روز گذشته در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حقوق خود، اقدام به تجمع در داخل این واحد تولیدی کرده اند. یکی از کارگران این کارخانه به « رادیو فردا» گفت که در پی این تجمع اعتراضی، مسئولان دولتی وعده داده اند که حقوق معوقه کارگران به زودی پرداخت خواهد شد. در ماه های اخیر، تجمع ها و اعتصاب هایی از سوی کارگران کارخانه های شهرهای گوناگون ایران در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق شان صورت گرفته است.

  

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >91011 > 1213 > 14 > 15 > 16 >17>18>>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما