تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر

فوری؛ میدان ولیعصر در دست مردم

خبر فوری
تو را به خدا خبر رسانی کنید
من نمیتونم به بالاترین لاگین بشم
میدان ولیعصر در دست مردم
همین الان نیروهای ضد شورش از میدان ولیعصر به خیابانهای اطراف عقب نشینی کردند
جمعیت زیاد شده

در میدان های ولیعصر، هفت تیر و سهروردی تهران تجمع هایی شکل گرفته است و معترضان شعار سرداده اند."

اعتراضات مردم تهران در میادین اصلی و مرکزی شهر

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" از لحظاتی پیش تعداد زیادی از مردم در میدان ولی عصر تجمع کردند وبا سر دادن شعار اعتراضات خود را آغاز کردند.
مردم تهران و جوانان از حوالی ساعت 13:00 بسوی میادین اصلی شهر مانند میدان انقلاب،ولی عصر،ازادی ،امام حسین ،میدان پاستور و سایر نقاط در حال حرکت هستند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود. در میدان ولی عصر تعدادی زیادی از جوانان اقدام به سر دادن شعار نمودند و حرکتهای اعتراضای خود را آغاز کردند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود. همچنین جمعیت در مسیر آزادی_ انقلاب حضور دارند مردم و جوانان مصمم هستند که مراسم شب هفت گرامیداشت 2 شهید راه آزادی که توسط نیرهای ولی فقیه به قتل رسونده و ربوده شده اند را به اعتراضات گسترده تبدیل نمایند. نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای بصورت گسترده در میادین اصلی و مرکزی شهر مستقر شده اند. میدان انقلاب و میدان پاستور در محاصرۀ ماشینهای شیشه دودی نیروهای سرکوبگر و گارد ویژه قرار گرفته است.همچنین تعداد زیادی از نیروهای گارد ویژه در خیابانها در حال گشت زدن هستند. نیروهای موتور سوار لباس شخصی در حال دور زدن هستند و با مانور دادن سعی در ایجاد رعب و وحشت دارند.

01 اسفند 1389 برابر با 20 فوریه 2011

تجمع تظاهرکنندگان در برابر صداو سیما

جرس: خبرهای رسیده از سطح خیابانهای شهر حاکی است، جمعی از مردم در برابر ساختمان صدا و سیما در خیابان ولی عصر تجمع کرده اند. به گزارش شاهدان عینی مردم در خیابانهای سهرودی، میدان هفت تیر، انقلاب و ولی عصر تجمع کرده و شعار می دهند.

شلیک گاز اشک آور بسمت تظاهرکنندگان در میدان ولیعصر

من مستقیما از میدان ولیعصر گزارش میکنم / میدان ولیعصر شلوغ شده پلیس ضد شورش به سمت جمعیت لحظاتی پیش گاز اشک آور شلیک کرد
من از طریق ایرانسل و با اپرا مینی این پیغام رو گذاشتم .

میدان ولیعصر متشنج شده از 25 بهمن هم بدتره

تو میدان ولیعصر هستم ... اینجا واقعا متشنج شده از 25 بهمن هم بدتره

تظاهرکنندگان در مسیر میدان ونک و چهار راه ولیعصر

گزارش خبرنگار ما از تهران: با پایان یافتن ساعت کاری ادارات و سازمان ها هر لحظه بر تعداد مردم و آزادی خواهان اضافه می شود. حضور گسترده نیروهای امنیتی و لباس شخصی در خیابان های انقلاب و آزادی مشهود است. تعداد زیادی از تظاهرکنندگان در مسیر میدان ونک و چهار راه ولیعصر حضور دارند. بخشی از نیروهای سپاه که پادگان آنها در پایین سازمان صدا و سیماست مسوول حفاظت از این سازمان شده اند. گستردگی مسیرهای تظاهرات امروز تمرکز نیروهای امنیتی را برهم ریخته و خودروهای آنان در تمام این مسیرها در حال رفت و آمد هستند. هوای تهران کاملا ابری است و با نسبتا شدیدی می وزد که از جهاتی به نفع تظاهرکنندگان است و کار نیروهای امنیتی را در پرتاب گاز اشک آور سخت می کند. لباس شخصی ها از کتاب فروشی های حوالی دانشگاه تهران می خواهند تا هرچه سریع تر مغازه های خود را تعطیل کنند. در مقابل دانشگاه تهران و دانشگاه شریف تعداد زیادی از خودروهای انتظامی و موتورهای یگان های ضد شورش مستقر شده اند. درب پایگاه مقداد کاملا باز است و می نی بوس های لباس شخصی ها و اوباش درحال آماده باش هستند. میدان آزادی در تصرف کامل نیروهای امنیتی قرار دارد و دورتاور این میدان تبدیل به پارکینگ انواع و اقسام خودروهای امنیتی شده است. میدان ونک نیز در چنین شرایطی به سر می برد. تراکم جمعیت در بخش های شمالی تهران و همینطور برخی نواحی از میدان انقلاب و خیابان جمالزاده بیشتر است. کافی نت های واقع در مسیرهای اصلی تعطیل شده اند و سرهر چهارراه چنیدن یگان لباس شخصی ها بر روی موتورهای خودنشته منتظر فرمان هستند. هر لحظه بر تعداد تظاهرکنندگان افزوده می شود و چهره شهر کاملا ملتهب است.

تظاهرات پر شور مردم ایران در 25 بهمن ، همدلی قهرمانانه با جنبش انقلابی مردم مصر و تونس !

قبل از رفتن به خیابان بخوانید... نکاتی درباره حضور در راهپیمایی
انتشار نقشه خانه موسوی در شبکه های اجتماعی: در پی اعلام حصر خانگی میرحسین موسوی، سایت خودنویس در گزارشی از اقدام کاربران شبکه های اجتماعی در انتشار نقشه خانه آقای موسوی که در نزدیکی بیت رهبری و ریاست جمهوری قرار دارد، خبر داد.

فراخوان مراسم هفتم شهدای ۲۵ بهمن

پشت پرده واردات کامیونهای غیر استاندارد چینی «هوو» که تاکنون سبب کشته شدن دهها نفر شده کیست؟

سبز کوچک: من دیگه الله واکبر نمیگم فقط مرگ بر دیکتاتور

یک کاربر اینترنتی با نام "یک سبز کوچک": من دیگه الله واکبر نمیگم فقط مرگ بر دیکتاتور یا مرگ بر خامنه ای

دیگه الله واکبر بسه، ملاحظه بسه، فقط مرگ بر دیکتاتور

من دیگه الله واکبر نمیگم فقط مرگ بر دیکتاتور یا مرگ بر خامنه ای ۱۰۰% اثرش بیشتره

بیانیه مادران صلح کردستان به مناسبت شهادت صانع ژاله
اعلام یک هفته عزای عمومی  و تعطیلی کلاس های درس دانشگاه هنر تا آزادی دانشجویان در بند

تجمع خانواده‌های بازداشت شدگان دو روز اخیر مقابل زندان اوین

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، بیش از 600 تن از اعضای خانواده بازداشت شدگان تجمعات دو روز گذشته شهر تهران از ساعتی پیش و به منظور کسب اطلاع از وضعیت بازداشت شدگان خود در مقابل زندان اوین تهران حضور پیدا کرده‌اند.
این تعداد هر لحظه در حال افرایش بوده و با توجه به برخورد تند روز گذشته نیروهای انتظامی با خانواده بازداشت شدگان، احتمال وقوع درگیری و افزایش بازداشت‌ها می‌رود.
همچنین بنا بر آخرین جزئیات دریافتی از دستگیری‌های روز دوشنبه شهر تهران، بخش عمده‌ای از بازداشت‌های صورت گرفته در بیست و پنجم بهمن ماه توسط نیروهای انتظامی و امنیتی در مناطق منتهی به میدان انقلاب و به ویژه میدان انقلاب تهران صورت گرفته است. در پی تجمع مسالمت آمیز روز دوشنبه تظاهرکنندگان که در حمایت از جنبش‌های اعتراضی دو کشور آفریقایی مصر و تونس صورت گرفته و با مداخله مأموران انتظامی و امنیتی جمهوری اسلامی و شلیک گاز اشک آور و استفاده از سلاح گرم به خشونت کشیده شد، 2 تن از هم وطنانمان کشته، و ده‌ها نفر نیز زخمی شدند. گزارش‌های رسیده طی 48 ساعت گذشته از بازداشت بیش از 1500 نفر از معترضین حکایت داشت که طبق آخرین اخبار رسیده قریب 800 تن از این تعداد در میدان انقلاب و خیابان‌های منتهی به این منطقه بازداشت شده‌اند.بيست و هفتم بهمن ۱۳۸۹ برابر با شانزدهم فوريه ۲۰۱۱

با حضور سران نظام و برخی فرماندهان، برای بررسی حوادث
جلسه غروب 25 بهمن در حضور علی خامنه ای

ادامه حضور نیروهای امنیتی در منزل حسین کروبی

سحام نیوز: نیروهای امنیتی همچنان در منزل مسکونی حسین کروبی فرزند ارشد مهدی کروبی حضور دارند. به گزارش سحام نیوز نیروهای امنیتی که برای دستگیری فرزند مهدی کروبی با شکستن درب منزل وارد خانه شده اند همچنان در منزل مسکونی وی مستقر هستند. نیروهای اطلاعاتی چندی پیش حسین کروبی را با اداره اطلاعات احضار و برای چند ساعتی وی را بازدداشت کرده بودند و پس از اعلام درخواست موسوی و کروبی از وزارت کشور برای برگزاری راهپیمایی 25 بهمن در حمایت از قیام های آزادیبخش عربی، ماموران امنیتی با استقرار در مقابل منزل مسکونی مهدی کروبی مانع دیدار فرزندان وی شده بود.

کروبی: از سرنوشت دوری حکومت ها از مردم عبرت بگیرید
روایت یک شاهد عینی از آنچه در دانشگاه هنر گذشت - دانشجویان در برابر ضرب و شتم لباس‌شخصی‌ها مبهوت بودند و گریه می‌کردند
پیام میرحسین موسوی خطاب به ملت درباره راهپیمایی ۲۵ بهمن

25 بهمن؛ گزارش دریافتی: گزارش از داخل سپاه

این گزارش از طریق ایمیل برای سایت ارسال شده که عینا درج می شود:

گزارش اضطراری از داخل سپاه>>بنا به یک گزارش موثق از ادارهٔ اطلاعات سپاه، در پس بر ملا شدن شرکت صانع ژاله در دیداری با آیت‌الله منتظری، شکاف عمیقی بین اطلاعات سپاه از یک سؤ و بیت رهبری از سوی‌ دیگر ایجاد شده است.

دفتر تحکیم وحدت: اجازه مصادره خون پاک شهدای راه آزادی را به قاتلانشان نمی‌دهیم

نگرانی دختران موسوی از وضعیت میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

ایجاد جو پلیسی در خیابان های تهران

گزارش ها از تهران حاکی از آن است که فضای بسیاری از میادین و خیابان های اصلی شهر، امنیتی- پلیسی ست. بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در خیابان های ولیعصر، ونک و انقلاب جو حاکم از عصر امروز سه شنبه بیست و ششم بهمن ماه، به شدت امنیتی می باشد و نیروهای گارد وِیژه به وفور به چشم می آیند. گفته می شود حضور مردم نیز در محل های مذکور به قصد تجمع زیاد است هرچند که ایشان هیچ گونه شعاری سر نمی دهند. روز گذشته راهپیمایی مسالمت آمیز مردم با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد که در پی این خشونت کشته شدن سه تن از شهروندان معترض توسط نیروهای امنیتی برای خبرگزاری هرانا مسجل شده است.

خشم دانشجویان دانشگاه هنر از دروغ پراکنی های رسانه های حکومتی درباره دانشجوی شهید
فراخوان دانشجویان برای مراسم تشییع جنازه صانع ژاله

برگرفته از فیسبوک: دوستان گرامی این خبر از منبعی در سپاه پاسداران تهران ، به من رسیده و من فقط ناقل آن هستم و قضاوت درباره آن باشماست.

 " فرماندهی سپاه پاسداران که مدیریت بحران کنونی در کشور را بر عهده گرفته به تمامی پرسنل خود که در کنترل بحران شرکت داشتند اعلام کرده به هیچ وجه نباید مشاهدات خود را از حضور مردم حتی به اعضای خانواده خود بگویند.  به کادرهای سپاه وعده داده شده پس از عبور از بحران کنونی به هر کادر رسمی سپاه بنا بر نوع شرکت در کنترل بحران پاداشی نقدی تحت عنوان "حیدر " داده شود.

جالب توجه آنستکه شب گذشته به ما گفته شد با حضور پر رنگ سپاه در تهران احدی جرات نخواهد کرد  وارد خیابان شود. ولی تظاهرات در بیش از 17 نقطه تهران اعتماد به بولتن داخلی سپاه را کاهش داده و این سوال را در بدنه سپاه مطرح کرده که اگر تظاهرات ادامه پیدا کند چه باید کرد؟! بسیاری از پرسنل سپاه طرفدار مهندس موسوی هستند و  میگویند بجای شلیک به مردم ، به هوا تیراندازی کرده اند.  

نکته قابل توجه دیگر ماسک تظاهرکنندگان است که باعث شده نتوان آنها را شناسایی کرد.

بنابرگزارش داخلی سپاه 16 عضو سپاه زخمی شده و  بیش از هشتاد نفر  تظاهرکننده نیز در تهران دستگیر شده اند.

سردار حسن عباسی (یدالله قزوینی)  پس از جلسه امروز سران سپاه به بیت رهبری پیشنهاد داده در صورت ادامه تظاهرات سردار  محمدرضا نقدی را از سازمان بسیج مستضعفین که  بازوی کنترل پایتخت است برکنار کنند.  درگیری بین دکتر عباسی با سردار نقدی به گوش بدنه سپاه رسیده است." 

25 بهمن؛ حضور چند هزار نفری مردم رشت

ایمیل خوانندگان: مردم رشت در خیابان مطهری جمع شدند. طبق معمول ترافیک این خیابان بسیار سنگین است و مردم در پیاده رو ایستاده بودند . حضورشان بسیار چشمگیر بود. اکثر مغازه ها کرکره ها را پایین کشیده بودند و یا در داخل مغازه بودند و در جلوی مغازه ایستاده بودند. نیروهای انتظامی، بسیج و نیروهای امنیتی تمام شهر را از شب گذشته قرق کرده بودند. و تمام تلاششان در این بود که مردم از طریق دهنه ی صیقلان و سه راه حاجی آباد به سمت مرکز شهر نروند. جوانان که حضورشان چشمگیر بود با شعار مرگ بر دیکتاتور با نیروهای بسیجی که تا دندان مسلح بودند درگیر شدند. مردم با هو کردن باعث عقب نشینی بسیجی ها شدند. ماشین ها هم با بوق مردم را همراهی می کردند. تا ساعت 30/7 که من شاهد بودم. با ماشین ون نیروی انتظامی تعدادی از معترضین را بازداشت کردند.

العربیه: موسوی و رهنورد توسط نیروهای امنیتی به منزل بازگردانده شدند

العربیه.نت : میر حسین موسوی از رهبران معترضان ایران و همسرش زهرا رهنورد که برای حضور در تظاهرات از خانه خارج شده بودند، توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران به منزل باز گردانده شدند. از صبح امروز دوشنبه 14-2-2011 نیروهای امنیتی منزل موسوی را برای ممانعت از خروج او محاصره کرده بودند. همچینین رهنورد هم دو بار قصد خروج از منزل و پیوستن به تظاهر کنندگان را داشت که با ممانعت نیروهای امنیتی حاضر در محل روبرو شد.

سر انجام موسوی و رهنورد موفق به خروج از منزل شدند. اما نیروهای امنیتی مانع از حرکت آن ها به سوی مردم شدند و به منزل بازگردانده شدند. میرحسین موسوی و مهدی کروبی ، دو تن از رهبران مخالفان دولت در ایران، در نامه ‌ای به وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران خواستار صدور مجوز برای "راهپیمایی مردمی" در روز 25 بهمن با هدف حمایت از حرکت‌های اعتراضی در تونس و مصر شده بودند. اما وزارت کشور ایران به این درخواست پاسخ نداد. با این وجود معترضان ایرانی بر برگزاری تظاهرات خود اصرار دارند. احزاب وگروهها و تشکل های اصلاح طلب بسیاری با صدور فراخوان های جداگانه از مردم خواستند یکبار دیگر به خیابان بیایند. از تهران خبر می رسد که شمار تظاهر کنندگان بالاست به گونه ای که میدان آزادی مملو از جمعیت شده است. همچنین گزارش های از برخورد نیروهای موسوم به لباس شخصی و بسیجی با تظاهر کنندگان می رسد که حجم این برخوردها و شمار دستگیر شدگان هنوز مشخص نیست.

: تظاهرات در اصفهان و بازداشت دهها نفر در تهران

خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت شاهدان امروز از درگیری شدید میان تظاهرکنندگان و نیروهای حکومتی در شهر اصفهان خبر دادند. تظاهرکنندگان در حالیکه شعار مرگ بر دیکتاتور سر می دادند، با ماموران درگیر شدند. همچنین در تهران شاهدان می گویند ماموران حکومتی دهها نفر از تظاهرکنندگان را بازدااشت کرده اند

تظاهرات 25 بهمن در رشت و گرمسار

در خیابان مطهری رشت تظاهرات به خشونت کشیده شد و موتورسواران بسیجی وحشیانه به میان مردم می روند تا آنها را متفرق کنند

****

اخبارقيام 25 بهمن ملت سلحشور ايران
ايران كارگر
گرمسار-25بهمن-دانشجويان دلاور گرمسارنيز راهپيمايي خود را شروع كردند آنها شعار ميدادند
چه ايران با موتور ـ چه قاهره با شتر مرگ برديكتاتور
بسيجي ها وحراست به بچه هاي دانشجو حمله كردند ودانشجويان آنها را هو ميكردند

درگیری شدید در میدان ولیعصر

در ميدان وليعصر ، درگیری و کتک کاری بين مردم و مزدوران در جريانست. يگان ويژه مردم را ميزنند ولي مردم با سنگ وچوب جواب ميدهند.

شعارها مرگ بر خامنه اي و مرگ بر ديكتاتور هست

. همچنين درگيري بين مردم و نيروهاي سركوبگر در نبش فاطمي- جمالزاده , مقابل وزارت كار در خيابان آزادي درجريانست

درخيابان ابوريحان تقاطع انقلاب مردم شعار ميدادند نيروي انتظامي حمايت حمايت وبراي نيروي انتظامي گل انداختند .يك نفر از نيروي انتظامي برايشان دست تكان داد واز يك نقطه درمسير حركت مردم نيروي انتظامي ازجلوي جمعيت كنار رفت مردم به راه خودشان ادامه دادند.


نیروهای امنیتی در میدان انقلاب به تظاهرکنندگان حمله کردند

به گزارش شاهدان عینی، نیروهای امنیتی به شماری از تظاهر کنندگان در میدان انقلاب حمله کرده اند.
در اطراف میدان انقلاب صدای شلیک تیر هوایی شنیده شده و گفته میشود تعدادی از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با استفاده از موتور سیکلت سعی دارند جمعیت را پراکنده سازند.
گزارشهایی هم درباره برگزاری راهپیمایی در شهرهای اصفهان، شیراز و کرمانشاه دریافت شده است

ایمیل دریافتی: میر حسین به قصد همراهی با راهپیمایان از منزل خود خارج شد طبق اخبار رسیده میرحسین موسوی برای همراهی با مردم از منزل خود خارج شده است با توجه به قطع امکان تماس با نزدیکان میرحسین، خبر دقیقی از محلی که وی به مردم خواهد پیوست در دست نیست ، اما گزارش های تایید نشده حاکی از این است که میرحسین موسوی قصد دارد در حوالی خیابان شادمان به جمع مردم بپیوندد

درگیری شدید نیروهای سرکوبگر و مردم در خیابان آزادی

در گیری شدید نیروهای سرکوبگر و مردم در میدان انقلاب و خیابان آزادی
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" درگیریهای شدید در اطراف میدان انقلاب بین نیروهای سرکوبگر و مردم به شدت ادامه دارد .
روز دوشنبه 25 بهمن حوالی ساعت 16:15 جمعیت درمیدان انقلاب و اطراف دانشگاه موج می زند . مردم با فریادیهای گسترده مرگ بر دیکتاتور شعار سر می دهند و مسیر خود را به سوی میدان آزادی ادامه می داهند.تعداد جمعیت به حدی گسترده است که غیر قابل تصور است.
حوالی ساعت 16:20 دقیقه نیروهای وحشی ولی فقیه به سوی مردم یورش بردند و درگیری گسترده ای بین مردم و نیروهای سرکوبگر روی داد . نیروهای سرکوبگر ولی فقیه به سوی جمعیت حمله ور شدند و آنها را آماج باتونهای خود قرار دادند. مردم و بخصوص جوانان به مقابله برخواستند تعدادی از جوانان و مردم در اثر ضربات باتون زخمی شدند. نیروهای سرکوبگر سعی داشتند که صفوف به هم فشرده مردم را بگسلند ولی مردم با عزمی جزم به راه پیمایی خود ادامه می دهند و مسیر خود را به سوی میدان آزادی ادامه می دهند.
نیروهای سرگوبگر بصورت گسترده ای حضور دارند ولی عملا کنترل خیابان آزادی به دست مردم افتاده است و نیروهای سرکوبگر قادر به واکنش نیستند.

25 بهمن 1389 برابر با 14 فوریه 2011

25 بهمن؛ تظاهرات در کرمانشاه

خبرنامه کرمانشاه – بنابراخبار رسیده شلوغی مناطق مصدق و نوبهار و خیابان منتهی به پاساژ ارگ توسط جوانان تأیید شده است . نیروهای یگان ویژه در مصدق و نوبهار مستقر شده اند . این گزارش می افزاید سطح شهر کرمانشاه ملتهب و مردم از طرق مختلف اخبار حوادث تهران را دنبال می کنند . یک شاهد عینی از استقرار چند دستگاه ماشین یگان ویژه در نوبهار خبر می دهد .از میدان مصدق نیز خبر می رسد افراد پلیس در پیاده رو و میدان حضور دارند .

ضرب و شتم مردم در خیابان انقلاب تهران

تجمع های اعتراضی مردم از ساعاتی قبل در قسمت های مختلف خیابان آزادی و انقلاب و خیابان های منتهی به آن شکل گرفته ضرب و شتم مردم در خیابان انقلاب تهران، با این حال مردم همچنان به سمت میدان آزادی در حال حرکتند. موبایل ها در مرکز شهر قطع شده. اولین شلیک های گاز اشک آور شروع شده - در ۴ راه ولیعصر در میدان آزادی تعداد بسیاری زیادی مامور امنیت و نظامی است و در ضلع جنوبی و کنار پارک المهدی نیروهای لباس شخصی مستقر هستند در خیابان 16 آذر و در زیر پل کالج تهران درگیری روی داده و مردم مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند

حمله مزدوران رژیم به مردم در تظاهرات اصفهان

در میدان انقلاب اصفهان جمعیت بسیار زیادی به طور بی‌ سابقه آماده اند نکتهٔ قابل توجه حملهٔ شدید نیروهای بسیج و انتظامی است که به شدت مردم را مورد ضرب شتم قرار میدهند و با باتوم به خودروهای مردم میزنند و هم اکنون خبر موثق از دستگیری ۴ جوان در میدان انقلاب اصفهان رسیده است

شهر تهران در حالت انفجار قرار دارد

ایمیل دریافتی: جنب و جوش مردم به حداکثر رسیده و شهر در حالت انفجار قرار دارد. به هیچ وجه و در هیچ راهپیمایی پیشینی چنین جوی را تا کنون ندیده‌ام. یک پلیس در نزدیکی میدان انقلاب به شدت مصدوم شده و تعدادی موتور سوار گارد ویژه به مکان نا معلومی حرکت کردنداز دقایقی پیش جمعیت در چهارراه کالج شکل گرفته و به سمت میدان آزادی می رود.

قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

گفتار حسن حسام در مورد تحولات خاورمیانه و ایران

یکی از توطئه های سپاه برای یک اسفند آشکار شد

...سپاه از پیش اعلام کرده که بسوی مردم تیراندازی نخواهیم کرد با این ترفند قصد دارد از طریق لباس شخصی های مسلح ...چند تا از افسران سپاه را که مخالف هستند ترور کند و
به گردن مردم بندازد برخی از افسران میهن پرست در طی تماسی با نقشه شوم سپاه بیان کردند
مشاوران موسوی و کروبی خواستار " پیوستن سپاه به مردم " شدند
فراخوان جمعی از فعالان ایرانی مقیم خارج از کشور جهت تجمعات اعتراضی ٣٠ بهمن و اول اسفند
بیانامه‌
پشتیبانی از حرکت اعتراضی روز یکم اسفند
اعلامیه هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)
از فراخوان های تظاهرات گسترده ی روز اول اسفند حمایت می کنیم
میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی / محافظان عزل شده‌اند
پیام جدید کروبی: برای محاکمه در دادگاه علنی آماده ام
فرماندهان ارشد سپاه: به مردم خود قول می دهیم که بسوی آنان تیراندازی نمی کنیم
ین تصاویر از فقیر ترین کشور افریفا نیست: روستای للر از توابع مسجد سلیمان

 خبرگزاری مهر: روستای محروم للر از توابع شهرستان مسجد سلیمان در استان خوزستان که به تازگی از نعمت برق برخوردار شده اند اما همچنان بی بهره از حداقل حقوق اولیه زندگی به سر می برند.
تجمع گسترده خانواده های دستگیرشدگان در مقابل اوین

سرکوب مردم در 25 بهمن؛ عفو بین ‌الملل خواستار تحقیقات

سازمان عفو بین‌الملل با انشتار بیانیه ای در باره تظاهرات ضد حکومتی 25 بهمن و اقدامات خشونت آمیز رژیم علیه تظاهرکنندگان، خواستار تحقیقات مستقل در این باره شد. در این بیانیه آمده است: درخواست تحقیقات مستقل در رابطه با خشونتهای صورت گرفته در اعتراضات تهران

عفو بین‌ الملل برای یک تحقیقات مستقل در مورد گزارشات مربوطه به قتل دو نفر و دهها مجروح و ثبت تعداد دستگیرشدگان تظاهرات در تهران و شهرهای دیگر به حمایت از مصر و تونس، فراخوان داد. شاهدان صحنه به عفو بین‌الملل گفتند که خشونت وقتی آغاز شد که لباس ‌شخصیها به صف تظاهرات در میدان توحید حمله‌ ور شدند.

چند ایمیل دریافتی از خوانندگان از قم و تهران

در ادامه بازداشت ها و دستگیریهای روزهای اخیر ، حسام الدین جدیدی اول از فعالین سیاسی و از نزدیکان میرحسین موسوی بازداشت شد. قابل ذکر است مهندس حسام جدیدی در روزهای اخیر دیدارهای متعددی را با سران اصلاحات داشته است که گمانه زنی ها حاکی از آن است که علت اصلی بازداشت وی همین عامل می باشد.
لطفا اطلاع رسانی فرمائید.....

****

امروز قم خیلی شلوغ بود مردم تو خیابون ریخته بودند مثه اینکه یه بانک اعتباری میگن ورشکست شده اس ام اس هم فرمانداری داده که تکذیب کنن

****

من عضوانجمن اسلامي دانشکده هنر دانشگاه تهران هستم دقايقي پيش نيروهاي لباس شخصي به اتاق مجاور اتاق ما در خوابگاه حمله ور شدند و تعدادي از دانشجوها را بطرض وحشيانه دستگير کردند و با خود بردند . در صورت نياز بفرماييد تا اسامي بچه هارا براتون بفرستم... به اميد ايراني اباد و ازاد
****

در ارتباط با تظاهرات روز جمعه حد فاصل ميدان ونک تا ميدان تجريش همزمان با نمايش رژيم در ميدان انقلاب:
به اين ترتيب رژيم ناچار ميشود مزدورانش را در دو جبهه تقسيم کند. هم از قدرت مقابله مزدوران با مردم کاسته ميشود هم از رونق نمايش در ميدان انقلاب! همرزماني که نميتوانند به مسير تعيين شده بيايند بايد در محل هاي ديگر با دوستان خود جهت تظاهرات پراکنده و برق آسا هماهنگي کنند. فيلم برداري فراموش نشود! در شهرستانها هم همينطور. نبايد رژيم بتواند مزدورانش را با خيال آسوده در ميدان انقلاب تهران جمع کند!

وحشت رژیم از برگزاری مراسم برای جان باختگان 25 بهمن

گزارش دریافتی: من الان انقدر هیجان دارم و اعصابم داغونه که نمیدونم از کجا شروع کنم و بگم. من الان از دم خونه محمد مختاری (حوالی خیابان دردشت) از کشته شدگان 25 بهمن بودم . اونجا پر بود از اوباش بسیجی و لباس شخصی و پر پلیس بود .جنازشو نه با آمبولانس بلکه با ماشین سپاه پاسداران آوردند.برنامه رو اینجور طراحی کرده بودند که مراسمو این بسیجیها بدست بگیرند و بر علیه موسوی و کروبی داشتند شعار میدادند .الانم جنازه رو بردند بهشت زهرا خاک کنند .
انقدر صحنه زننده بود که باورتون نمیشه. و اگه اونجا کسی کوچیکترین اعتراضی حتی به شخص بقل دستیش میکرد میگرفتنش میبردنش .یعنی همه فقط حرص میخوردند.من از فرط عصبانیت داشتم آتیش میگرفتم که اینا خودشون کشتند خودشون این همه اوباش بسیجیو جمع کردند آوردند دم در خونش مراسم گرفتند و میگفتند این سند جنایت موسوی و کروبیس. خجالتم نمی کشیدند .
تو رو خدا اطلاع رسانی کنید به همه بگید بیاند دردشت نارمک نذارید اینو به حساب خودشون بریزند نذارید سیاست کثیفشونو اعمال کنند.

گزارش از اوضاع متشنج در دانشگاه هنر
جان جوانانی که در تظاهرات آرام ۲۵ بهمن دستگیر شده اند، در خطر است
بدین منظور تظاهرات های بزرگی در شهرهای پاریس، بروکسل، کلن، برلین، استکهلم، وین و دیگر شهرهای دنیا، در روز های جمعه و شنبه ۱۸ و ۱۹فوریه تدارک دیده شده است
با همه نیرویمان در این گردهمایی ها شرکت کنیم
باید خواهان آزادی همه آنانی باشیم که در ۲۵ بهمن برای پشتیبانی از مردمان تو...نس و مصر در شهرهای ایران تظاهرات کردند و زندانی شدند

پیام فوری: دانشجویان و اساتید در تالار فارابی حبس شده اند

خبر فوری: دانشجویان و اساتیدی که برای مراسم تشییع جنازه شهید صانع ژاله در دانشگاه هنرحاضر شدند در تالار فارابی این دانشگاه حبس شده اند. مستقیم از دانشگاه هنر: در تالار کاربردی محاصره شدیم، نیروهای کودتا مسلح اند، کمک کنید... تو رو خدا هر کس می...تونه کمک کنه

حملۀ لباس شخصی ها به منزل مهدی کروبی

خبرگزاری هرانا - جمعی از لباس شخصی ها که گفته می شود از حامیان دولت اند بعدازظهر امروز سه شنبه، در برابر منزل مهدی کروبی تجمع کردند و شعارهایی بر ضد وی سر دادند. این تجمع به دنبال فراخوان امروز یکی از وبسایت‌های منسوب به دولت مبنی بر تدارک تحصن در ميدان ارك تهران بر ضد مهدی کروبی و میرحسین موسوی از مخالفان دولت، شکل گرفته و گروه حاضران در میدان ارک، پس از ساعتی به سمت منزل دبیر کل حزب اعتماد ملی حرکت کردند. به گزارش ادوار نیوز، این افراد در حال حاضر در برابر منزل وی تجمع کردند و اقدام به سر دادن شعارهایی بر ضد مهدی کروبی کردند

شماری از کارگران پالایشگاه نفت آبادان اعتصاب کردند

خبرگزاری هرانا - صبح روز گذشته، مورخ ۲۵ بهمن ماه بیش از ۵۰ تن از کارگران پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به بیکاری، دست به اعتصاب زدند. بنا به اطلاع گزارشگران ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران "هرانا"، کارگران پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان در قبال وضعیت معیشت ایشان در مقابل درب پالایشگاه بر روی زمین دراز کشیدند و مانع رفت و آمد به پالایشگاه شدند. در پی این حرکت اعتراضی مامورین نیروی انتظامی و حراست پالایشگاه سریعا خود را به محل تجمع رساندند و سعی در متفرق کردن کارگران معترض داشتند. گفته می‌شود مامورین با دیدن کوتاه نیامدن کارگران اقدام به تهیهٔ فیلم و عکس از آنان نمودند. این تجمع تا ساعت ۱۲ ظهر ادامه داشت. لازم به ذکر است این کارگران برای بار دوم است که در اعتراض به بیکاری در مقابل پالایشگاه تجمع می‌کنند

توئیتر: جمعیت در میدان آزادی لحظه به لحظه بیشتر می‌شود و برخی از معترضان همراه خود لباس گرم و مواد خوراکی برای باقی ماندن در ساعات آتی دارند/ اعتراضات شبانه در تهران ادامه دارد/ مردم در صدد فتح میدان آزادی و حفاظت از آن برای آزادی ایران هستند

آنچه درزيرميخوانيد گزارش شماره 13 كانون در مورد تظاهرات گسترده مردم در 25بهمن است كه توسط خبرنگاران و خوانندگان كانون ارسال گرديده است : - تهران :   در استاد معين مردم با نيرويهاي انتظامي درگير شدند. جوانان شعار ميدهند : ميمانيم مي ميريم پرچم رو پس مي گيريم. عده اي از مردم با شعار مرگ بر ديكتاتور و مرگ بر خامنه اي به سمت صادقيه در حركت بودند.  - تهران : روبروي مسجد لولاگرنزديك خيابان آزادي -نواب جواني بالاي درخت رفته و عكس خامنه اي را پاره كرد . مردم با كف وسوت او را تشويق كردند .بلافاصله نيروي انتظامي وارد صحنه شده وگاز اشك آور زدند. 

- تهران :  به گزارش يكي از شاهدان عيني از ميدان فردوسي شروع كرديم تا اينكه به نزديكي هاي ميدان انقلاب رسيديم  خيلي شلوغ  شده  بود تا اينكه يكي از بسيجي ها با موتور به ميان مردم آمد و اقدام به زير گرفتن آنها كرد كه بر روي يك خانم رفت و مردم بر سر بسيجي ريختند و اورا گوشمالي دادند. به محض اينكه 5 متر اينطرف تر آمديم آن بسيجي با زنجير كلفت به جان يك پير مرد افتاد. مردم شروع به شعاردادن كردند: 

مرگ بر ديكتاتور /  مرگ بر خامنه اي /  مرگ بر بسيجي /  مبارك بن علي نوبتته سيد علي و الله اكبر و نترسيد نترسيد ماهمه باهم هستيم و از آنجا تظاهرات بررگتر شد و شروع به آتش زدن كردند

 - كرمانشاه :   در تجمع مردم كرمانشاه ، جمعيت زيادي به خيابان آمده بودند كه تعداد  زيادي دستگير شدند ومردم متقرق شدند

 - تهران :  گزارش هاي دريافتي حاكي از آمار بالاي زخمي ها است. با اين وجود مردم تا ساعات پاياني روز از پاي ننشسته وهمچنان درخيابان ها شعار داده وحضور دارند

تا ساعت 8 شب خيابان هاي پائين وبالاي خيابان ازادي در دست مردم است. در اين محدوده ها درگيري شديدي بين ماموران رژيم ومردم درجريان است

 - تهران : مردم خشمگين با رشادت درمقابل نيروهاي سركوبگر ايستاده و سطلهاي آشغال را درخيابانهاي جيحون ,كميل و رودكي را   به آتش كشيدند. انبوه جمعيت برغم حضور گله هاي  زياد  نيروهاي سركوبگرانتظامي وبسيجيهاي وحشي موانع و وسايل مزدوران را تخريب كردند.

 - تهران:  ساعت 2000در ميدان انقلاب جمعيت خيلي زيادي همچنان حضور دارد  .مردم روي زمين نشسته اند و صحنه را ترك نميكنند. نيروي انتظامي با باتون به آنها حمله ميكنند ولي مردم سرجاي خود نشسته اند.

 

خیابانهای شیراز در تسخیر مردم 25 بهمن

ایمیل دریافتی: از نخستین ساعات آغاز تظاهرات امروز هموطنان شیرازی همگام با دیگر ایرانیان میهن پرست خیابانهای شهر را به تسخیر خود در آوردند، میزان جمعیت و تعداد مردم برای رژیم غیر قابل تصور بود و سیل خروشان مردم به سمت مسیر های اصلی از پیش اعلام شده روان می‌شد به اندازه ای که رژیم جهت جلوگیری از به هم پیوستن مردم و خروج اوضاع از کنترل به اجبار چهار راه ملاصدرا به سمت فلکه نمازی را مسدود کرد، با این وجود تعداد جوانان چندین برابر نیروهای سرکوبگر رژیم بود، انواع خودروهای نظامی و مینی بوس های خاص نیروی انتظامی به همراه انبوهی از موتورسواران بسیجی و لباس شخصی با چهره هایی خاص و مجهز به باتوم و گارد ضد شورش حضور داشتند ولی مردم ضمن حفظ آرامش بر تعداد خود اضافه می‌کردند. چندین مورد صدای شلیک گلوله هم به گوش رسید و آمبولانسها به سمت میدان دانشجو در حرکت بودند، تعداد اتومبیل های مردم بسیار زیاد بود و برای همراهی با مردم صدای بوق خودرو ها به صدا در آمده بود و جوی بسیار ملتهب وجود داشت. در انتها من به عنوان یک دانشجوی ایرانی پیامی برای سران رژیم دارم: ملت ایران شما را نمی‌خواهد، ما نه حکومت دینی شما را می‌خواهیم و نه هدفمندسازی هایتان را و تنها یک پیشنهاد برایتان داریم، آن هم کناره گیری شما از قدرت و بازگرداندن کشور ایران به مردم است. مرگ بر دیکتاتور، سرنگون باد جمهوری اسلامی.

شمار تظاهرکنندگان نسبت به صبح، در حال افزایش است!

شمار تظاهرکنندگان نسبت به صبح، در حال افزایش است. خبرگزاری فرانسه و سی ان ان تعداد تظاهر کنندگان در ایران را هزاران نفر برآورد کرده اند.

شاهدان عینی می گویند بعضی از موتورها و ماشین‌ها رایگان یا ارزان مردم معترض را جابه‌جا می‌کنند. منابع خبری می گویند شمار تظاهرکنندگان نسبت به صبح، در حال افزایش است.

خبرهای کوتاه: مردم شعار ميدهندخامنه ای حیا کن مبارکو نگاه کن ...

محاصره منزل عبدالله نوری و منزل محمدخاتمی

به گزارش منابع خبری از ایران همزمان با 25 بهمن ، از صبح امروز منزل سید محمد خاتمی ومنزل عبدالله نوری ازسران منتقدان و مخالفان رژیم جمهوری اسلامی توسط نیروهای امنیتی و یگان ویژه نیروی انتظامی جهت جلوگیری از پیوستن آنها به راهپیمایی حامیان جنبش سبز به محاصزه کامل درآمده منزل مهدی کروبی ومنزل میرحسین موسوی و زهرارهنورد  ، رهبران جنبش سبزازروز پنجشنبه گذشته تحت کنترل نیروهای امنیتی ، انتظامی میباشد. پایان 

مردم شعار ميدهندخامنه ای حیا کن مبارکو نگاه کن

kanoonjb: ازميان نامه هاي رسيده به كانون :به رغم درگیری شدید در نواحی مرکزی، مرکز به سمت غرب و میدان ولیعصر,جمعیتی در حدود هزار نفر تقاطع خ شادمان و آزادی ایستاده اند و شعار می دهند
”خامنه ای حیا کن مبارکو نگاه کن”,به گفته يك شاهد عيني كسي ديگر از باتوم و موتور و مزدور گاردويژه نميترسد,به رغم حضور نیروهای بسیجی و گارد با موتور و تمام لوازم سرکوب، بسیار زیاد با حمله‌های آنی پی‌ در پی درچهارراه ولی‌عصر و وصال،اما جمعيت عزم خود را جزم كرده است ,شعاری که اکنون در تهران سر داده می‌شود: نظامی جدا شو با ملت هم صدا شو
همچنين درگیری شدید نیروهای نظامی با مردم در خیابان جمالزاده، نزدیک میدان انقلاب تهران و شلیک گاز اشک‌آوروجود دارد وشعار مرگ بر دیکتاتور شنيده ميشود.

تجمع چند هزار نفری در اصفهان و شیراز

هزاران نفر از مردم اصفهان در خیایان انقلاب این شهر و سی و سه پل تجمع در پاسخ به فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای برگزاری تجمع اعتراضی در حمایت از مردم مصر و تونس و دیگر ملتهای منطقه تجمع کرده اند.چند هزار نفر از مردم شیراز نیز در پاسخ به این فراخوان در خیابان ملاصداری این شهر تجمع کرده اند.
به گزارش خبرنگاران کلمه از اصفهان و شیراز مردم معترض در تظاهرات مسالمت امیز خود شعارهای الله و اکبر، مرگ بر دیکتاتور و یا حسین -میرحسین سر داده اند اما با خشونت شدید نیروهای پلیس و لباس شخصی روبرو شده اند.ماموران امنیتی و انتظامی در یورش مکرر به مردم در اصفهان و شیراز سعی کردند مردم معترض را پراکنده کنند.این نیروها در حمله به مردم از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرده و تعدادی از مردم را نیر مجروح کرده اند.اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.

استفادهٔ از سلاح گرم برای متفرق کردن مردم

خبرگزاری هرانا - نیروهای امنیتی برای متفرق کردن مردم معترض به سلاح گرم متوسل شده اند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، جو تظاهرات ۲۵ بهمن ماه، بسیار متشنج و ملتهب است و نیروهای لباس شخصی با تفنگ‌های موسوم به "پینتبال" در مسیر چهار راه ولیعصر به سمت میدان انقلاب سعی در ایجاد تنش و تفرقه بین مردم دارند. این در حالیست که مردم به صورت مسالت آمیز به تجمع ادامه داده‌اند و تنها به سر دادن شعار "مرگ بر دیکتاتور" و "الله اکبر" می‌پردازند. از سویی نیروهای امنیتی به شلیک گلوله هوایی در میدان فردوسی نیز روی آورده اند. حضور مردم در مسیرهای منتهی به میدان انقلاب به حدی است که خطوط "بی آر تی" از حرکت باز ایستاده اند. گزارش ها حاکی از آن است که هم اکنون مردم از تمامی مسیرها به سمت میدان آزادی در حرکت اند.

درگیری نیروهای لباس شخصی و معترضان در مرکز تهران

میرحسین موسوی وزهرا رهنورد به تظاهرکنندگان پیوستند

خبرهای کوتاه: حمله لباس شخصی ها به تجمعات مردم ...

حضور گسترده جوانان در شهر ؛ هجوم یگان ویژه به نوبهار و مصدق

خبرنامه کرمانشاه – بنابراخبار رسیده شلوغی مناطق مصدق و نوبهار و خیابان منتهی به پاساژ ارگ توسط جوانان تأیید شده است . نیروهای یگان ویژه در مصدق و نوبهار مستقر شده اند . این گزارش می افزاید سطح شهر کرمانشاه ملتهب و مردم از طرق مختلف اخبار حوادث تهران را دنبال می کنند . یک شاهد عینی از استقرار چند دستگاه ماشین  یگان ویژه در نوبهار خبر می دهد .از میدان مصدق نیز خبر می رسد افراد پلیس در پیاده رو و میدان حضور دارند .

مختل شدن ارسال اس ام اس

یک شاهد عینی درتهران از حضور نیروهای امنیتی دور تا دور میدان آزادی خبر داد. همچنین گفت در ضلع جنوبی این میدان در کنار پارک المهدی نیروهای لباس شخصی دیده می شوند.
یک شاهد عینی به بی بی سی گفت ارسال اس ام اس از طریق تلفن های همراه در حوالی خیابان ویلا مختل شده است.

حمله لباس شخصی ها به تجمعات مردم

به گزارش خبرنگار ندای سبز آزادی؛ در حالیکه از لحظه حضور مردم در خیابانها و حرکت آرام آنها در مسیر اعلام شده تا کنون خبری مبنی بر در گیری مامورین با آنها نبوده لحظاتی پیش طبق گزارش شاهدان عینی با دخالت مامورین لباس شخصی جو بسیار متشنج و ملتهب گشته و در حالیکه مرد آرام به حرکت خود ادامه میدهند و تنها شعار الله اکبر سر میدهند با حمله مامورین لباس شخصی با تفنگ های موسوم به پینتبال سعی در ایجاد تنش و تفرقه بین مردم شده اند
این گزارش خبر از در گیری در مسیر چهار راه ولیعصر به سمت میدان انقلاب  حکایت میکند

گزارش خوانندگان از اوضاع شهر مشهد

در مشهد خیابان سه راه راهنمايی تا میدان تقی آباد قدم به قدم مامور انتظامی و بسیار لباس شخصی و اطلاعاتی با بی بسیم فراوان در خیابان قدم می زنند

نامه دانشگاهیان خارج از کشور به بان‌گی‌مون در محکومیت اعدام‌های ایران

حضور گسترده جوانان در شهر ؛ هجوم یگان ویژه به نوبهار و مصدق خبرنامه کرمانشاه – بنابراخبار رسیده شلوغی مناطق مصدق و نوبهار و خیابان منتهی به پاساژ ارگ توسط جوانان تأیید شده است . نیروهای یگان ویژه در مصدق و نوبهار مستقر شده اند . این گزارش می افزاید سطح شهر کرمانشاه ملتهب و مردم از طرق مختلف اخبار حوادث تهران را دنبال می کنند . یک شاهد عینی از استقرار چند دستگاه ماشین  یگان ویژه در نوبهار خبر می دهد .از میدان مصدق نیز خبر می رسد افراد پلیس در پیاده رو و میدان حضور دارند .

اعتراضات گسترده مردم تهران با شعار مرگ بر دیکتاتور

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" اعتراضات گسترده مردم تهران و بخصوص جوانان در نقاط مختلف تهران که از صبح امروز شروع شده است با گستردگی تمام ادامه دارد.
حوالی ساعت 12:30 اعتراضات مردم و بخصوص جوانان در نقاط مختلف تهران که آغاز شده رو به گسترش است و تمامی نقاط تهران را در بر گرفته است . در حال حاضر میدان امام حسین ،میدان انقلاب و مسیر انقلاب به سوی آزادی مملو از جمعیت است . مردم شعارهای خود را با صدایی رسا فریاد می زنند . شعارهایی که در اعتراضات سر داده می شود مرک بر دیکتاتور و همچنین شعار مرک بر خامنه ای در میان مردم شنیده میشود.
مسیر آزادی به میدان انقلاب از جمعیت موج می زند و فریادهای مرگ بر دیکتاتور فضای تهران را آکنده کرده است.
از طرفی دیگر نیروهای سرکوبگر ولی فقیه گسترده حضور دارند . نیروهای گارد ویژه ،سپاه پاسداران و نیروهای ویژه سپاه ( لباس شخصیها ) در همۀ نقاط دیده می شوند . چند مورد درگیری بین نیروهای سرکوبگر و مردم روی داد. در یک مورد نیروهای سرکوبگر قصد دستگیری یکی از دختران در خیابان آزادی را داشتند که با اعتراض مردم شدید مواجه شدند و دختر جوان از چنگال سرکوبگران رهایی یافت. ترس و وحشت بر نیروهای ولی فقیه مستولی شد و قدرت حرکت را از آنها سلب کرده است .
گزارشات تکمیلی از اعتراضات گسترده مردم ایران متعاقبا ارسال خواهد شد.

25 بهمن 1389 برابر با 14 فوریه 2011

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست