تماس با سردبیر: perslit@gmail.com درباره ما تماس با نویساد و ارسال مطلب: info@perslit.com بایگانی پیوندکده بیانیه ها و برنامه ها سیاسی کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱ فوریه ۲۰۱۴

رنجنامه مادر ستار بهشتی: آن فرد در برابر دیدگانِ حاضرین از من عذرخواهی کرد و گفت: “ستار را زیر شکنجه کشته است”

2- غلام‌علی حداد عادل: «شب ‌های شعر انستیتو گوته کار انگلیسی ‌ها بود»؟!
1-اجلاس داووس و بحران اقتصادی جهان و ایران
بهرام رحمانی

اختلاس ۱۷۰۰میلیاردی تنها گوشه ای ازفساد است

اطلاعيه جبهه ملی در خصوص دكتر علی رشيدی

به نام خداوند جان و خرد

جای بسی تعجب وتأسف است که در هنگامی که سوء استفاده های کلان و دزدیهای میلیاردی و ثروت اندوزیهایی با ارقام نجومی در همه محافل سیاسی و غیرسیاسی و بین افراد ملت ایران مورد بحث و انتقاد واقع گردیده و موضوع به حدی بالا گرفته که طنین آن گوش فلک را کرکرده است جمهوری اسلامی به بهانه نوشته شدن یک مقاله انتقادی درباره دزدی سه هزار میلیاردی در 2سال پیش از طرف آقای علی رشیدی یکی از برجسته ترین اقتصاد دانان ایران و عضو هیأت رهبری شورای مرکزی جبهه ملی ایران دستگاه حکومت اورا با دوسال محکومیت درسن 77 سالگی به زندان انداخته است آیا به جای استفاده از نظریات اقتصادی این اقتصاد دان کم نظیر در راه حل مشکلات اقتصادی و پیش گیری ازین گونه تعدّیات به ما و منال ملت، چنین اقدامی از طرف حکومت با عقلانیت و خیرخواهی برای ملک و ملت هیچ گونه هماهنگی دارد؟

باری جبهه ملی ایران به این محکومیت ناروا شدیداً معترض است و آن را جز به غرض ورزی با جبهه ملی ایران که بنیان گذار ملی شدن صنعت نفت و قطع ایادی بیگانه از مخازن زرخیز آن بود نمی داند ونیزآن را پاداش جبهه ای می شناسدکه سالهاست موجبات سرازیرشدن دلارهای بی حساب نفت را برای دولتهای ایران فراهم کرده است .

تهران 28 دی ماه 1392: جبهه ملی ایران

ابراهیم یزدی متن مذاکره با »سایروس ونس« را پس از ۴۳ سال منتشر کرد

آن ها که آردشان را بیخته و الکشان را آویخته اند!
گیسو شاکری

گزارشی از وضعیت بند کارگری زندان مرکزی زاهدان

محمود دولت آبادی: اگر دیر نشده باشد!

شالوده حزب سبزهای بلژیک ـ اکولو ـ ECOLO
برگردان از انور میرستاری، عضو حزب اکولو

بابک زنجانی با کمک سگ نگهبان میلیاردر شد

گزارش تفصیلی، آماری نقض حقوق بشر در آذرماه ۹۲
هشتاد و سه نفر در آذر ماه سالجاری در ایران اعدام شدند

6-بابک زنجانی ها و رضا ضراب ها، دلال ها و واسطه های سران و ارگان های حکومت اسلامی هستند!

5-نقش مداحان در ترویج و تبلیغ خرافات مذهبی و بقای حکومت اسلامی!

4-پرونده قتل های سیاسی موسوم به «قتل های زنجیره ای»، هم چنان باز است!

3-فساد اقتصادی در حکومت اسلامی ایران، فراگیر و گسترده است!

2- اکثریت مردم گرسنه اند در حالی که بخشی از ثروت خامنه ای، 95 میلیارد دلار است!

1- تاراج سرمایه های سازمان تامین اجتماعی ایران، توسط غارتگران حکومت اسلامی!
بهرام رحمانی

فراخوان کارزار لغو گام به گام اعدام ( لگام ) جهت حذف هرچه سریع تر شیوه های بیرحمانه اعدام

واکنش یکی از قربانیان کهریزک به سخنان احمدی مقدم

فرخنده حاجی زاده:به یاد حمید و کارون حاجی زاده

ما ایرانی‌ها چه می‌خواهیم؟
حد قربانی دهناری

هرانا؛ گزارش تفصیلی، آماری نقض حقوق بشر در مهر ماه ۹۲
حبیب الله عسگراولادی، یکی از هیولاهای حکومت اسلامی صبح سه شنبه در تهران به درک رفت. / ۱۳۹۲/۰۸/۱۴
حبیب الله عسگراولادی، از بنیانگذاران حزب مؤتلفه اسلامی، صبح سه شنبه در سن ۸۲ سالگی در بیمارستان دی تهران به درک رفت!

سازمان ملل: گنجاندن مسئله حقوق بشر در مذاکره با ملاها

جان متزلر، خبرنگار سازمان ملل متحد طی مقاله ای که در "ورلد تريبون" درج شده نوشت: نقض وحشتناک حقوق بشر در ایران بايد در مذاکرات اتمی با رژيم تهران روی ميز قرار گيرد.  وی نوشت: نقض سيستماتيک حقوق مدنی، سياسی، اجتماعی و فرهنگی ایرانیان با وجود انتخاب حسن روحانی ادامه دارد. چنين تجاوز وحشتناکی به حقوق بشر، بخشی از جوهره سياسی رژیم حاکم بر کشور باستانی ایران بوده که مايه ننگ است.

خامنه ای حرامزاده مملکت را به این روز انداخت؛ بخوانید

سایت موسوم به "دیپلماسی ایرانی": شامگاه پنجشنبه هفته گذشته در سالن اجتماعات باشگاه نفت، فارغ التحصیلان دانشکده صنعت نفت در جلسه ای با حضور بیژن نامدار زنگنه یاد و نام شهید تندگویان را با حضور خانواده وی گرامی داشتند. به گزارش خرداد، وزیر نفت دولت یازدهم طی سخنانی در این جلسه با انتقاد از تهمت زنی ها و بداخلاقی های سیاسی، آن را در راستای منویات و خواست شهدا و خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ندانست و تصریح کرد: طوری اقدام کنیم که هر ایرانی افتخار کند به ایرانی بودنش. زنگنه با اشاره به تاثر رئیس جمهور پیرامون یک رویداد ناگوار گفت: چند روز پیش آقای روحانی گفتند که من خیلی متاثر شدم. ایشان گفت یکی از وزیران پیشین آمد پیش من و به من گفت که من رفتم امارات و خواهش کردم و یک مقدار پول از آنها گرفتم و آوردم ایران. آقای روحانی گفتند ایشان وقتی که رفتند من نشستم و گریه کردم که کشور ما به کجا رسیده که وزیر ما باید برود و از یک شیخ اماراتی خواهش کند که چهار قران پول به ما بدهد برای امور جاری کشور.

کمپین گفت و گو درباره انرژی هسته ای؛ فردا دیر است

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه پلی اکریل ایران‎
آدینه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱ نوامبر ۲۰۱۳
کارگران کارخانه پلی اکریل ایران در اعتراض به جداسازی برخی از شرکت‌های زیر مجموعه و تعدیل نیرو و همچنین حذف گزینه سختی کار از فیش حقوقی روز پنجشنبه ۹ آبان اقدام به اعتراض و تجمع مقابل این شرکت کردند.
به گزارش تسنیم، بر اساس گفته کارگران برخی از مسئولان کارخانه این شرکت که در ۴۵ کیلو متری جاده اصفهان مبارکه قرار دارد و دارای حدود ۶ شرکت زیر مجموعه است که به صورت یک هلدینگ با یکدیگر همکاری می‌کنند، به دنبال جدا سازی شرکت های زیر مجموعه بوده و در همین راستا نیز تعداد نیروی کاری برخی واحدها را تعدیل کردند که منجر به افزایش فشار به کارگران باقی مانده شده است. به گفته یکی از کارگران این کارخانه، جداسازی شرکت‌های زیر مجموعه این شرکت نیاز به تعدیل نیرو دارد و یکی از واحد ها که با ۲۰ کارگر فعالیت می‌کرد به ۵ نفر کاهش پیدا کرده و همه فشار کار بر روی این ۵ نفر است و آنها نیز برای اینکه اخراج نشوند نمی توانند اعتراض کنند. از آنجاییکه کارگران این کارخانه به دلیل سر و کار داشتن با مواد شیمیایی در پایان کار خود با بیماری های ریه و قلب مواجه می‌شوند حذف گزینه سختی کار از حقوق آنها اقدامی غیر انسانی و غیر قانونی است
حمله انتظامات دانشگاه امیرکبیر به زهرا خندان، دانشجوی ممنوع الورود
آدینه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱ نوامبر ۲۰۱۳
خبرگزاری هرانا - ماموران انتظامات دانشگاه امیرکبیر با حمله به یکی از دانشجویان دختر دانشگاه، وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. به گزارش دانشجونیوز، روز شنبه ۴ آبان ماه، زهرا خندان دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پس از ورود به داخل دانشگاه توسط ماموران انتظامات مورد حمله قرار گرفت و مامورین انتظامات به دلیل شرکت این دانشجو در مراسم جشن مرخصی مجید توکلی سعی داشتند که وی را از صحن دانشگاه اخراج نمایند.

اسامی تعدادی از اعدام شدگان امروز در زاهدان

به گزارش « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » اسامی ۱۰ نفر که صبح امروز بنا به گفته خود دادستان زاهدان به تلافی حمله به پاسگاه مرزی سراوان و کشته شدن ۱۴ مرزبان اعدام شدند به شرح زیر است :
۱ـ عبدالمالک میر بلوچ زهی معروف به حمزه ریگی متولد سال ۱۳۶۳، وی بیش از ۳ سال در سلول انفرادی بسر برد.اودر زمستان ۸۸ دستگیر و به اعدام محکوم شد.
۲ ـ عبدالوهاب ریگی هنگام دستگیری در مهر ماه ۱۳۸۹ هفده ساله بود.
۳- ـ مهر الله ریگی مهر ماه ۱۳۸۹ هنگامی که ۱۷ سال سن داشت با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر گردید.این نوجوان زندانی مدتی در زندان سمنان در تبعید بسر می برد.
۴ ـ نوید شجاعی ۲۱ ساله در اسفند ۱۳۸۹ دستگیر شد. وی بدون داشتن وکیل و حق دفاع از خود به اعدام محکوم شد.
۵-ـ حبیب الله ریگی نژاد شورکی متولد ۱۳۵۹ حدود ۵ سال پیش با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شد او به مدت ۱۸ ماه در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات زاهدان بود.
۶-ـ حامد وکالت ۲۰ ساله در سال ۱۳۸۸ در شهرستان چابهار دستگیر و در دادگاه زاهدان به اعدام محکوم گردید.
۷-ـ بشیراحمد حسین زهی ۲۷ ساله ،در سال ۱۳۸۹ در شهرستان سراوان دستگیر شد و در شعبه ۱ دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد.
۸ـ زندانی سیاسی جیهند ریگی در سال ۱۳۸۹ دستگیر شد . زندانی سیاسی جیهند ریگی توسط مه گلی به اعدام محکوم شد .
۹-ـ ناظر ملازهی ۲۶ ساله ۱۰ ماه سلول انفرادی تاریخ دستگیری تابستان ۸۹ حکم اعدام محل دستگیری سراوان
۱۰ـ-شیراحمد حسین زهی ۲۸ ساله ۱۳ ماه سلول انفرادی تاریخ دستگیری تابستان ۸۹ حکم اعدام محل دستگیری سراوان
در مراسم انتقام گیری کینه توزانه اعدام ۱۶ زندانی سیاسی هموطن بلوچ، محمد مرزیه (دادستان زاهدان) و ماه گلی و بازجویان وزارت اطلاعات حضور داشتند و گفته می شود که خود محمد مرزیه دادستان ولی فقیه در این استان طناب دار را بر گردان جانباختگان راه آزادی انداخت.

واکنش کوتاهی به سیلی خوردن دختر کسی که خود اسیر لمپنهای برآمده از دوران طلایی خمینی جلادش است.
فقط در حکومت لُمپنهاست که چاقو دسته اش را می برد.
لُمنهای هیولایی که از آستین روحانیت به در آمده اند، به هیچ چیز جز منافع و موقعیت خود، آن هم به هرقیمت، پایبند نیستند. روندی که امروز شاهدیم، روندی ست که از بدو روی کار آمدن حکومت اسلامی آغاز شده است. این روندِ بی  حرمتی، مصداق گویایی ست از چاقویی که دسته اش را می برد. و همان است که روزگاری شاهدش بودیم چگونه به آیت الله شریعتمداری بی احترامی کردند چگونه آیت الله طالقانی را کشتند چگونه منتظری را، چگونه هر کس و هر مخالفی را از میدان به در می کردند و چگونه به حتی واجبی خوراندن رسیده اند و زنِ سعید امامی در اوین و ماجرای بازجویی های ویژه همین لمپنها را بسیارانی شنیده و دیده اند.
چه کسی فکر می کرد دختر رفسنجانی را در روز روشن مقابل چشم مردم چنان به فحش و ناسزا بگیرند چه کسی فکر می کرد رفسنجانی به اینجایی برسد که حتی قدرت یک سخنرانی نداشته باشد. چه کسی فکر می کرد هیچ آیت اللهی جز مجیز گویی و ماست مالی کردن، جرات دم بر آوردن نداشته باشد چه کسی فکر می کرد نخست وزیر دوران طلایی!! خمینی جلاد امروز به آنجایی برسد که به گوش دخترش سیلی بزنند! چه کسی فکر می کرد حکومت اسلامی به اینجا برسد که بوی متعفنِ آن حتی دامن الله و محمد و قرانشان را بگیرد و پرده از روی این دین و فرهنگ نفرت و انتقام و بی پرنسیپی بکشد!
کسانی که امروز بر اریکه قدرت در حکومت اسلامی تکیه زده اند، بسیار باید احمق بوده باشند که این روند را نبینند! واقعیت این است که شیرازۀ همه چیز از دستشان در رفته و جان کندن در همین گنداب لمپنها هیچ مفری ندارند! خامنه ای بدتر از جنتی جنتی بدتر از مصباح مصباح گند تر از همه شان، در ساختار چنین لمپنیسم انسانسوز قدرت دارند. تردیدی نیست که فردا همینها به همین بی حرمتی بدست جوجه لمپنهای همین حاکمان امروز دچار می شوند! از کوزه برون همان تراود که در اوست!
تنها درد اینجاست که مردم تا کجا می خواهند تاوان بدهند و به چنین حاکمیت سیاه و بی حرمت گردن بگذارد و به سبز و بنفش و مزخرفات کلید بدست دل خوش کنند!!!!
گیل آوایی / پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲ - ۲۴ اکتبر ۲۰۱۳

برگزاری یادمان بیست و پنجمین سالگرد جان باختگان سال ۶۷ و
گرامی داشت یاد همه قربانیان در دوران رژیم اسلامی در ایران
تهیه گزارش از انور میرستاری

زمینه تحقق «اعلامیه جهانی اصول و حقوق بنیادین کار» را فراهم کنید

قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

چرا روحانیت شیعه قابل اعتماد نیست؟
احد قربانی دهناری

یادداشت خانم ایزابل دوران، معاون پارلمان اروپا و عضو حزب سبزهای اروپا،
در باره سفر هیئت نمایندگی پارلمان اروپا در امور ایران و اروپا به تهران
برگردان انور میرستاری، عضو حزب سبزهای اروپا

اجرای توافق ژنو از ۳۰ دی؛ ایران و غرب چه باید بکنند

یک اقتصاددان: هنوز نمی دانيد چه بر سر مملکت آمده
گزارش نقض حقوق بشر در ایران؛ سال ۲۰۱۳

آمار تکان دهنده بیکاری در استان های کشور

سخنان تکاندهنده یک زندانی سیاسی بند 350 اوین
اسدالله هادی، زندانی ۵۴ ساله بند ٣۵٠: فقر و عوارض زندان موجب پاشيدگى کانون خانواده ام شده است

چوب هر نخل که منبر نشود، دار کنیم
زندیک

تناقضات چاره‌ناپذیر جمهوری اسلامی
احد قربانی دهناری

بیانیه پشتیبانی از «کارزار لغو گام به گام اعدام» با امضاهای جدید

پیشنهاد جمعی از زندانیان سیاسی: تاسیس کمپین ملی اصلاحات قضایی

بازداشت تاجر ایرانی در ترکیه به اتهام پولشویی ۸۷ میلیارد یورویی

انتقال ۸۷ میلیارد یورو پول از ایران به ترکیه

شصت سالگی جنبش دانش جویی ایران!
بهرام رحمانی

از کارزار «لغو گام به گام اعدام» در ایران
پشتیبانی کنیم!

نقض حقوق بشر؛ گزارش تکاندهنده وکیل دربند از زندان اوین
نام ايران در صدر كشورهاى ناقض حقوق بشر قرار دارد
عبدالفتاح سلطانی

بیست و پنجم نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان!
بهرام رحمانی

اسامی و مشخصات ٢٤ زندانی سياسی کُرد محکوم به اعدام

جای بسیاری از روشنفکران و هنرمندان جامعه ما، در مبارزه علیه اعدام خالی است!
(بخش چهارم و پایانی)
بهرام رحمانی

۱۳متن کامل توافق‌نامه ایران و ۵+۱ در ژنو
۹۲/۹/۳

به یاد «جو هیل - Joe Hill» شاعر، ترانه سرا و کارگر انقلابی!
بهرام رحمانی

یکم آذرماه، پانزدهمین سالگرد قتل فجیع داریوش و پروانه فروهر فرامی‌رسد.

اموال تحت کنترل خامنه ای به روایت رویترز
تحقیق ویژه رویترز در شرح قدرت رهبر ایران: نهاد ناشناخته ای که برای کمک به محرومین شکل گرفته بود، به یک جریان اقتصادی تبدیل شده است که میلیاردها دلار پول در اختیار دارد.

چه کسی «مجرم» است «تبعیدیان» ایرانی یا حکومت آدم کش اسلامی!
بهرام رحمانی

دیدار و گفتگوی: نمایندگان مادران جان باختگان دهه ۶۰ ، / حامیان مادران پارک لاله، / همبستگی برای حقوق بشر در ایران/ و تنی چند از مدافعان ایرانی حقوق بشر

با نمایندگان پارلمان اروپا در بروکسل
برای اعتراض به اعدام ها در ایران

افشای نام قاتل و شکنجه گر «شهید سید ستار بهشتی» برای نخستین بار

اعدام 11 زندانی دیگر در زندانهای کرمانشاه، بم و کرمان

خبرگزاری هرانا - پنج زندانی متهم به قتل در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شدند.

به گزارش ایسنا، مجتبی ملکی دادستان استان، اظهارکرد: پنج نفر از محکومین به قتل به نامهای «ت– ر»، «ن – ص»، «ب – ف» و «ج – د»، «الف، ش» همگی به جرم قتل و محکوم به قصاص در زندان مرکزی کرمانشاه اعدام شدند. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کرمانشاه، اجرای حکم این اعدامی ها مربوط به چندی پیش است. لازم به ذکر است، نهم آبان ماه نیز هرانا خبر از اعدام سه زندانی متهم به قصاص در این زندان داده بود.

اعدام شش زندانی در زندانهای کرمان و بم

خبرگزاری هرانا - شش زندانی متهم به قاچاق مواد مخدر در زندان کرمان به دار آویخته شدند. به گزارش واحد مرکزی خبر،دادستان کرمان گفت متهمان به جرم حمل، توزیع، مشارکت در تهیه و نگهداری انواع مواد مخدر از جمله تریاک، هروئین و مرفین به اعدام محکوم شدند. موحد افزود احکام صادره درراستای ماده ۳۲ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام از سوی دادستانی کل کشور مورد تأیید و تنفیذ قرار گرفت. وی افزود با توجه به رد پیشنهاد و تقاضای عفو محکومان از سوی کمیسیونهای عفو استان و مرکز و نیز موافقت ریاست قوه قضاییه با اجرای آن‌ها، پس از سیر مراحل قانونی در محوطه زندانهای کرمان و بم اجرا شد.

خبر فوری ، شیرکو معارفی اعدام شد

گزارشی کامل از مراسم اولین سالگرد به قتل رسیدن ستار بهشتی

اعدام دستکم سه زندانی در زندان لاکان رشت

خبرگزاری هرانا - طی هفته گذشته دست‌کم سه زندانی در محوطه زندان لاکان رشت اعدام شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، متهم اول یوسف رضایی نام داشت که به اتهام یک فقره قتل عمد سحرگاه روز دوشنبه ۶ آبان ماه به پای چوبه دار رفت. یوسف رضایی که ۳۰ سال سن داشته است از حدود ۴ سال پیش در زندان بسر می‌برد. علی وهابی ۳۳ ساله و کامران سحرخیز ۳۵ ساله دو زندانی دیگر بودند که به اتهام قتل روز گذشته پنج‌شنبه ۹ آبان ماه از طریق چوبه دار اعدام شدند.  علی وهابی ۳۳ ساله از ۵ سال پیش در زندان بسر می‌برد و کامران سحرخیز ۳۵ ساله از ۸ سال پیش به اتهام قتل در زندان بسر برده است.  یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: "مدتی است دادستانی و مدیریت کل و ریاست زندان شهرستان رشت زندانیان را بالاجبار به تماشای صحنه اجرای حکم می‌برند و وادارشان می‌کنند به صحنه جان دادن همبندیان خود نگاه کنند."

حکومت اسلامی ايران، در صدر جدول اعدام ها در دنيا!
(به مناسبت یازده اکتبر روز جهانی مبارزه با اعدام)
متن سخنرانی بهرام رحمانی؛ عصر دوشنبه ١٤ اكتبر 2013، لیگانو - سوئیس

هرانا؛ جزئیاتی از نحوه اعدام حبیب‌الله گلپری پور
شنبه 04 آبان 1392 ساعت 20:11 |
خبرگزاری هرانا - حبیب الله گلپری پور که دوستانش وی را هوال باهۆز (رفیق طوفان) صدا می‌کردند، در حالی که سرود "هوال" را می‌خواند به پای چوبه‌ی دار رفت.
یکی از زندانیان سیاسی زندان ارومیه به گزارشگر هرانا گفت: "حکم حبیب‌الله گلپری شب گذشته ساعت ۱۲ به اجرا در آمد. مسئولین با خونسردی تمام این حکم را اجرا کردند. قبلاً برای زندانیان متهم به مواد مخدر که قرار بود حکم اعدام اجرا شود، درهای بند قفل می‌شد و تلفن‌های زندانیان نیز قطع. هم‌چنین گارد ویژه نیز در تمام زندان مستقر می‌شد؛ ولی حبیب الله را بدون هیچ تدبیر امنیتی خاصی بردند. حتی تلفن‌ها را نیز قطع نکردند. تنها زندان‌بان‌ها و مسئولین از صبح تا غروب روز جمعه به ما دروغ گفتند که وی را تبعید کرده اند."
وی در ادامه گفت: "زندان‌بان‌ها (روز جمعه) یک‌بار هم به دنبال وسایل حبیب‌الله آمدند و باز به دروغ به ما گفتند قرار است که وی تبعید شود. ساعت ۸ شب تلفن‌ها و هواخوری زندان طبق روال معمول هر روز بسته شد. یکی از مامورین ساعت ۸ شب به ما اطلاع داد که حبیب‌الله همچ‌نان در قرنطینه‌ی زندان است. نماینده‌ی زندانیان سیاسی خواستند با وی ملاقات کنند که یکی از مسئولین قضایی گفت به ما دستور داده‌اند که ملاقات به او ندهیم. ساعت ۹ شب یکی دیگر از زندانیان سیاسی به نام علی احمد سلیمان را نگهبانی صدا می‌کنند و به سلول انفرادی در بند قرنطینه منتقل می‌کنند. علی احمد سلیمان تا ساعت ۱۱ و نیم شب موفق به صحبت با حبیب‌الله گلپری پور شد. حبیب‌الله به سلیمان گفت قرار بود حکمش دیروز صبح اجرا شود و نمی‌داند چرا به تاخیر افتاد. ساعت ۱۱ و نیم حبیب‌الله را از سلول انفرادی، به پای چوبه‌ی دار بردند و در حضور ماموران وزات اطلاعات و قوه‌ی قضاییه اعدام شد."
وی در ادامه خاطر نشان کرد: "دو تن از زندانیان محکوم به اعدام مواد مخدر نیز به همراه حبیب‌الله به انفرادی منتقل شده بودند که صبح امروز به داخل بند برگشتند. حبیب‌الله قبل از اعدام به زندانیانی که در سلول انفرادی بودند گفته بود: به هیچ وجه نگران نباشید. زمان زیادی منتظر این لحظه بودم. این زندانیان تعریف کردند که وی در مدت انفرادی سرود ای رفیقان را برایمان خواند."

«نرمش قهرمانانه» در خارج و «سرکوب وحشیانه» در داخل!
بهرام رحمانی

سانسور را بردارید، خودمان پاسخگو هستیم
214 نویسنده خطاب به جنتی نامه نوشتند: سانسور را بردارید، خودمان پاسخگو هستیم
این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست