تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر
دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
هنر و ادبیات پرس لیت - ویژه انقلاب

ننگ و تحقیر و حقارت از سراپای حکومت اسلامی می بارد از اصولگرایش گرفته تا اصلاح طلبش – گیل آوایی

مادران پارک لاله : بازداشت مادر زینالی و مادر ترمسی ، همراه دختران شان را محکوم می کنیم!
گزارش محرمانه پیش بینی فروپاشی اقتصاد ایران

قطعنامه پارلمان ایتالیا در حمایت از سکینه محمدی

پارلمان ایتالیا قطعنامه بی ‌سابقه‌ ای را در حمایت از سکینه محمدی آشتیانی، زن ایرانی محکوم به سنگسار تصویب کرده است. در قطعنامه پارلمان ایتالیا که به اتفاق آرا به تصویب رسید از دولت این کشور خواسته شده از هر امکانی برای جلوگیری از سنگسار و اعدام این زن ایرانی استفاده شود. در پی تصویب این قطعنامه، دولت ایتالیا اطلاع داده است تلاش خواهد کرد اتحادیه اروپا را به تشدید فشارها بر رژیم تهران ترغیب کند. پیش تر خبرگزاری ایتالیایی آنسا گزارش کرده بود که وزیر امور خارجه ایتالیا خواستار ملغی شدن حکم اعدام سکینه محمدی شده است. بنابراین گزارش، وزیر خارجه ایتالیا خطاب به رژیم تهران گفته است، به شما گوشزد می کنم که اجرای این حکم را متوقف کنید. این مقام ایتالیايی اعلام کرد، مخالفت با حکم سنگسار و اعدام سکینه محمدی، مبارزه برای نجات جان همه کسانی است که در معرض اعدام قرار دارند.

تخلف ۳۰۰ ميليارد تومانی در بوشهر : بر پایه گزارش های رسیده از ایران، غلامحسين كرمی، رئيس سازمان بازرسی جمهوری اسلامی در استان بوشهر، از بررسی پرونده تخلف ۳۰۰ ميليارد تومانی در بوشهر، مرکز آن استان، خبر داده است. غلامحسين كرمی همزمان وعده داده است که اطلاعات مربوط به این پرونده را پس از «جمع بندی» آن افشاء کند

خبرگزاری فرانسه: رژیم اسلامی ایران دست جوانی را که گفته می شود مرتکب سرقت شده است، قطع کرد. روز سه‌ شنبه خبرگزاری ایسنا گزارش کرد، مقامات قضايی دست مردی را که به جرم دو مورد سرقت، گناهکار شناخته شده بود در شهر مشهد قطع کردند. دست این فرد در جلوی چشم سایر زندانیان قطع شده است. اجرای حکم قطع عضو در ایران در ماههای اخیر افزایش یافته است. مقامات قضايی در ماه ژوییه گذشته، دستان پنج نفر را به جرم سرقت در شهر همدان قطع کردند. افزایش سرقت در ایران ناشی از گسترش فقر در این کشور است
انفجار در يک پادگان نظامی در خرم آباد؛ چند کشته: ایرنا: وقوع يك انفجار در يك پادگان آموزشي در خرم آباد در روز سه شنبه ، تعدادي مجروح بر جاي گذاشت. اين انفجار منجر به مجروح شدن تعدادي نظامي مستقر در اين پادگان شده است. در پي وقوع اين انفجار، ماموران امداد و نجات و آتش نشاني بلافاصله به محل حادثه اعزام و مجروحان به بيمارستان منتقل شده اند. خبرگزاری فرانسه در گزارشی از تهران به نقل از منابع دیگر خبری از کشته شدن چند نظامی در این انفجار خبر می دهد.

کشته شدن يک دانشجو در حادثه تیراندازی سنندج : خبرگزاری حکومتی فارس: يكي از دانشجويان دانشگاه جامع علمي كاربردي در حادثه تروريستي شهر سنندج به درجه رفيع شهادت نائل آمد. در اين حادثه كه عصر روز 15 مهرماه در ميدان آزادي سنندج به وقوع پيوست، مصطفي كرامتي دانشجوي رشته مترجمي اسناد و مدارك دانشگاه جامع علمي كاربردي به شهادت رسيد

پدر زندانی: پسرم در حال مرگ است/نظر کاربر اینترنتی
پیام اعتراضی حنا مخملباف، کارگردان جوان ایرانی
عکسهای خبری از حافظیه شیراز تا مدارس خودگردان کودکان افغانی در مشهد

 جنوب تهران

۱,۴ میلیون کودک کار و ۳۰۰ هزار کودک بازمانده از تحصيل در ایران

حمایت و همبستگی زندانیان سیاسی با نسرین ستوده

مهدی کروبی : همه باید برای مبارزه با دروغ‌گویی و خرافه‌پرستی تلاش کنند

جزئیات بیشتر در مورد درگیری مسلحانه سنندج

گزارش سایت کردی رنسانس نیوز: روز پنج شنبە دو فرد ناشناس با حملە مسلحانە بە نیروهای انتظامی مستقر در میدان اقبال(آزادی) سنندج چهار نفر را کشتند. یک منبع خبری رنسانس نیوز کە خود در محل حادثە حضور داشتە است، با بیان جزئیات این حادثە میگوید: دو فرد ناشناس با استفادە از اسلحە کلاشینکف بە دو ماشین سمند متعلق بە نیروهای انتظامی حملە کردند و چهار نفر از آنان را کشتند. یکی از دو سمندی کە مورد حملە واقع شد متعلق بە حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی سنندج بودە کە هر چهار سرنشین آن در نتیجە این حملە کشتە شدند. سمند دوم نیز متعلق بە نیروی انتظامی شهر دیواندرە میباشد کە احتمال میرود فرماندە نیروی انتظامی این شهر در آن بودە باشد. این منبع می افزاید کە پس از حملە دو فرد ناشناس و فرار آنان از محل، نیروهای انتظامی در میان ازدحام جمعیت شروع بە تیراندازی بە سوی آنان کردند کە در نتیجە آن یک نفر درجا کشتە و حدود 20 نفر دیگر از عابرین زخمی گشتند. او افزود کە هر دو مهاجم کە یکی از آنها لباس کردی پوشیدە بود پس از دور شدن از محل درگیری وارد کوچە ارشاد شدند و متواری گشتند. برخی دیگر از منابع خبری کردی گزارش دادەاند کە یکی از دو فرد مهاجم بعد از درگیری و بە هنگام فرار با سر دادن شعار "اللە اکبر" از محل دور شدە است. اسامی بعضی از کشتەشدگان و زخمیهای حملە مسلحانە در سنندج: کشتە شدگان احمدجعفري هاشمي، مصطفي كرامتي، رامين اميرقلي، شهرام نصرالهي و علي محمدی(مدنی)زخمی ها رسول سلگي، سهراب نجفي، علي حيدري(مدنی) و علي خسروي.

گزارش هایی از وضعیت نگران کننده نسرین ستوده در زندان اوین

این فعال حقوق بشری در آخرین تماس تلفنی خود تاکید کرده بود چنانچه اجازه تماس تلفنی منظم (هر چهار روز یک‌بار) به وی داده نشود، اعتصاب غذا خواهد کرد و بنا به شواهد و قرائن، احتمال اینکه وی در اعتصاب غذا به سر می برد، قوی بوده و تا کنون نیز از وضعیت روحی و جسمی وی نیز خبری در دست نیست. به گزارش جرس حاکی از آن است که وی مادر دو کودک سه و ده ساله است؛ که از هنگام بازداشت تاکنون، نتوانسته با پسر خردسالش صحبت کند. نسرین ستوده که از حدود یک ماه پیش در بازداشت به سر می‌برد، حتی موفق به شرکت در مراسم تدفین پدرش، که پنجشنبه‌ دو هفته پیش درگذشت، نیز نشد و با وجود تامین وثیقه‌ اعلام شده از سوی مراجع قضایی، و پیگیری‌های حقوقی و گفت‌وگوهای فراوان خانواده‌ ستوده با مسئولان قضایی و امنیتی مرتبط با پرونده‌اش، با اعطای مرخصی موقت به وی نیز موافقت نشده است. همسر نسرین ستوده، هفته گذشته نامه ای به دادستان تهران نوشته و نسبت به ادامه روند فعلی هشدار داده بود. رضا خندان طی نامه ای به عباس جعفری دولت آبادی، عدم دسترسی این وکیل زندانی به فرزندانش را “مجازات کودکان به خاطر عملکرد بزرگترها” و “شیوه‌ای کاملا غیر انسانی” دانسته و خاطرنشان کرده بود “قطع ارتباط با خانواده و محبوس کردن در سلول انفرادی، توهین (توسط بازپرس اولیه و بازجو) به فرض محال اگر هم نتیجه دهد بی‌پایه و بی‌اعتبار است.” گفتنی است نسرین ستوده از وکلایی است که سابقه‌ دفاع از بسیاری متهمان کودک و نوجوان را در کارنامه‌ خود دارد و از حقوقدانان مدافع حقوق بشر در ایران است. وی همچنین وکیل بسیاری از فعالان سیاسی و مطبوعاتی و مدنی ایران، از جمله شیرین عبادی، عیسی سحرخیز، کیوان صمیمی و حشمت‌الله طبرزدی است. ستوده همچنین برنده جایزه‌ حقوقدان مدافع حقوق بشر در سال ۲۰۰۸ از سازمان بین‌المللی وکلای مدافع حقوق بشر ایتالیا است.

میر حسین موسوی: فرض کنید ما همه دشمن و یا فریب خورده دشمن باشیم شما بدون توجه به ما میثاق بین خود و مردم را که رعایت حقوق مردم و حفظ آزادی ها واجرای بدون تنازل قانون اساسی و حق حاکمیت مردم بر سر نوشت خودشان است، رعایت کنید. شما با بازگشت به سمت مردم و قانون و دوری از استبداد خودتان پرچم سبز را بلند کنید. چه کسی به شما اختیار داده است که با ماجراجوئی واستبداد رای کشور را در مقابل همه جهان قرار دهید واین شرایط وخیم را در وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور ایجاد کنید. خودتان برای خودتان هورا نکشید! رفراندوم برگزار کنید ببینید آیا مردم این سیاستهای ویرانگر را قبول می کنند یا نه؟

اعتصاب در دو کارخانه لاستيک سازی در تهران و کرمان  

اتحاديه آزاد کارگران ايران اعلام کرد که کارگران کارخانه لاستيک البرز (کيان تاير) از روز شنبه در اعتراض به عدم پرداخت چهار ماه دستمزد معوقه خود و ساير مشکلات موجود در کارخانه دست به اعتصاب زدند که روز يکشنبه نيز ادامه يافت. بر اساس اين گزارش، کارگران پس از شکست مذاکرات با مديريت کارخانه لاستيک البرز، مديران اين واحد صنعتی را از آنجا بيرون کردند و گفتند تا رسيدن به خواست های خود، کارخانه را ترک نخواهند کرد. کارگران لاستيک البرز خواستار دريافت چهار ماه دستمزد خود و پرداخت حق بيمه های شان هستند که از تير ماه امسال به سازمان تامين اجتماعی پرداخت نشده است. اتحاديه آزاد کارگران ايران همچنين خبر داد که ۳۵۰۰ کارگر کارخانه لاستيک بارز در استان کرمان نيز هفته گذشته در اعتراض به شرايط کاری خود و پرداخت نشدن اضافه کاری شان دست به اعتصابی سه روزه زدند. اين اعتصاب در پی وعده رئيس اداره کار کرمان برا يرسيدگی به خواست های کارگران پايان يافت.

شلیک ماموران انتظامی بسوی مردم در رشت

به گزارش واحد مرکزی خبر ، در پی فوت زنی 60 ساله در بیمارستان رازی رشت ، فرزندان و جمعی از بستگان وی بـا ادعـای رسیدگی نـامناسب عوامل پزشکی ، بـه منظور ضرب و شتم پـزشک معـالج و پرستاران به بیمارستان رازی حمله ور شدند . فرمانده انتظامی گیلان گفت: با ورود این عده که شمارشان بیش از 10 نفر بودنـد ، مـاموران کـلانتری 11 رشت وارد عمل شدند و بین ماموران انتظامی و مهاجمان درگیری شدیدی روی داد. سردار امیری مقدم افزود: در این درگیری سه مامور انتظامی مصدوم و فرزند متوفی با شلیک گلوله یکی از ماموران زخمی شد. وی گفت : 8 تن از مهاجمان که بیشتر آنان فرزندان و بستگان بیمار فوت شده هستند ، هم اکنون در بازداشت بسر می برند.

بی اعتنايی مراجع؛ سفر خامنه ای به قم لغو شد

سایت ندای سبز آزادی: در شرایطی که قرار بود سید علی خامنه‌ای طی روزهای جاری سفری به قم داشته باشد، به خاطر خودداری علما و روحانیون قم از رفتن به استقبال رهبری و حضور در سخنرانی وی در حرم حضرت معصومه(س)، این سفر لغو شد. به گزارش تحول سبز، قرار بود طی روزهای جاری سید علی خامنه‌ای به شهر قم سفر کند و به همین خاطر به دفتر مراجع عظام قم اعلام شده بود که به استقبال او بروند اما مراجع از این اقدام خودداری کردند. دفتر رهبری جمهوری اسلامی پس از مواجهه با این برخورد مراجع و علمای قم، از آنها خواست تا برای سخنرانی خامنه‌ای در حرم حضرت معصومه حاضر شوند، اما مراجع باز هم امتناع کرده‌اند. با رد درخواست بیت رهبری از سوی مراجع و علمای برجسته قم، سفر سید علی خامنه‌ای به قم لغو شد.

مزدوران رژیم زنی را کشتند و دخترش را کور کردند

خبرگزاری هرانا - ماموران پلیس در حمله به خانه های ساخته شده در یک زمین واقع در فریدون کنار، مادر دو معلول را به قتل رساندند و دختر ۱۹ ساله ای را از یک چشم کور کردند.

اولين بيانيه انجمن سبز دانشگاه تهران شرق

با درود خدمت تمامي دانشجويان سبز دانشگاه تهران شرق: هم دانشگاهي وهم رزم بعد از بررسي هاي مختلف وراه كارهاي متنوع از سوي فعالين سبز دانشگاه تهران شرق قرار بر ايجاد انجمني آزاد براي ارائه راهكارها و همچنين طرح هاي بنيادي وعملي در راستاي اهداف جنبش سبز شد. دانشگاه تهران شرق بنا به تازه تاسيس بودن آن وهمچنين نبود انجمن هاي سياسي در سال گذشته نتوانست همانند مابقي دانشگاه هاي تهران به فعاليت هاي عملي وكاربردي بپردازد اما هم اكنون پس از ماه ها جلسات متعدد اولين انجمن سياسي وسبز دانشگاه راه اندازي شد تا به بهبود سطح كيفي جنبش سبز در دانشگاه بپردازد. اين امر به كمك تك تك شما دانشجويان فعال وسبز دانشگاه ميسر مي شود پس ما را در اين راه دشوار ومقدس همراهي نماييد تا علاوه بر شعار نويسي كه در سطح گسترده دانشگاه هميشه پر رزگ بوده است اين بار كارهاي عملي تر به كمك شما انجام شود. اولين بيانيه به معرفي كلي انجمن پرداخته شد اما در بيانه هاي بعدي انجمن دانشگاه به بررسي وراهكارهاي جنبش خواهد پرداخت

براي همراهي و همكاري وارائه نظرات وشركت در مباحث به وبلاگ زير مراجعه بفرماييد. http://tehranshargh.wordpress.com: اين وبلاگ تنها وبلاگ سبز دانشگاه مي باشد ودر صورت تغيير وبلاگ يا ايجاد صفحات در فيس بوك اخبار را از همين وبلاگ دنبال كنيد

تجمع بیش از ششصد معلم خرید خدمتی مقابل مجلس

این معلمان در اعتراض به سیاست‌های جدید وزارت آموزش و پرورش در بحث استعلام و مدیریت نیروی انسانی در آموزش و پرورش اقدام به تجمع کردند. نماینده نیروهای تجمع‌کننده در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به اینکه هیچ‌کدام از مسئولان آموزش و پرورش پاسخی به اعتراضات و مطالبات ما نداده‌اند، گفت: اکثر نیروهایی که امروز دست به تجمع زده‌اند با سه تا چهار سال سابقه برای آموزش و پرورش و سیستم آموزشی این کشور زحمت کشیده‌اند و با مدارک بالا همچون لیسانس و فوق‌لیسانس تدریس می‌کنند اما مسئولان آموزش و پرورش تمامی سهمیه‌های خود را برای استخدام به نیروهایی داده‌اند که در آزمون استخدامی قبول شده‌اند. وی افزود: ما با درخواست خود این وزارتخانه به مدارس رفتیم و حالا در اوایل راه و پس از گذشت سه سال دیگر می‌گویند نیازی به حضور شما نیست. نیروهای خرید خدمتی زمانی به داد آموزش و پرورش رسیده‌اند که این وزارتخانه با کمبود نیرو مواجه بود و با کم‌ترین حقوق کار کردیم. وی ادامه داد: اما امروز که آموزش و پرورش دیگر نیازی به حضور ما نمی‌بیند، ما را پس می‌زند. پایان پیام

انتشار قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

گزارشی از تلاش وابستگان بيت رهبری (گروه ۲۵ نفری) برای اقامت در آمريکا
آداب و رسوم زیارتی گیلانیها در وادی فراموشی

عدالت اسلامی؛ حكم قطع دست برای سرقت از قنادی

سایت عصر ایران: يكي از شعب مجتمع قضايي بعثت،‌ براي يك سارق قنادي، حكم قطع يد صادر كرد. به گزارش فارس، دادگاه اسلامی این جوان 21 ساله را با استناد به آيه شريفه «السارق و السارقه فاقطعوا ايديهما» به قطع يد محكوم کرده است.

نسرین ستوده وکیل زندانی تحت فشارهای شدید قرار دارد

نسرین ستوده؛ بیانیه چهار تن از زندانیان سیاسی

خانم ستوده در کنارمان بمانید، مسئولان تاریخ را در مقابل خود بگذارید

مادران عزادار دستگیرشده تحت شکنجه برای اعتراف

مادران عزادار دستگیر شده تحت شکنجه برای گرفتن اعترافات تلویزیونی

منبع حکومتی: دستگیری چهار تن از مادران عزادار

سایت فرارو: روزنامه ایران طی گزارشی از دستگیری چهار نفر از اعضای گروه "مادران عزادار" خبر داد و نوشت: «خبرهاي رسيده از روشن شدن بخش‌هايي از ارتباط گروهك تروريستي منافقين و ضد انقلاب خارج نشين با زهرا رهنورد حكايت دارد.» این روزنامه در ادامه آورده است؛ 4نفر از اعضاي گروهي كه به سركردگي رهنورد نام «مادران عزادار» بر خود نهاده اند پس از آنكه ارتباطشان با اعضاي گروهك تروريستي منافقين مسجل شد هنگام سفر به آلمان جهت تماس با رابط مهم اين گروهك دستگير شدند. بنا به نوشته ارگان رسانه‌ای دولت، منابع مطلع از انتشار اسناد جديد در آينده نزديك در اين باره خبر مي دهند و در عين حال اين منابع جزئيات برخي ارتباط گيري هاي عناصر مهم منافقين با موسوي و همسرش را فاش كردند.

اسامی زندانیان سیاسی محبوس در زندان ارومیه
سه پیشنهاد مهم رئیس قوه قضائیه به خامنه ای
در پی شکایت لاریجانی از دخالتهای مجتبی خامنه ای، طائب و نقدی

کنفرانس بین المللی حقوقدانان ایران تریبونال برگزار شد

بسیاری از قربانیان اعدام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ در خاوران مدفون هستند

کارزار تدارک دادگاه مردمی بین المللی برای محاکمه رژیم جمهوری اسلامی به جرم جنایت علیه بشریت

سجاد و هوتن کيان و دو خبرنگار آلمانی در تبريز دستگير شدند

حلق آویز چهار نفر در ایران در روز جهانی علیه اعدام

خبرگزاری هرانا - صبح امروز یکشنبه هجدهم مهرماه، چهار شهروند در زنجان از راه حلق آویز اعدام شدند. به گزارش ایسنا، حکم این چهارتن به اتهام قاچاق مواد مخدر در محوطه زندان مركزي زنجان واقع در اسلام آباد به اجرا در آمده است. 3 نفر از اين اعدام شدگان مرد و يك نفر نيز زن بودند كه حكم آنان پس از طي مراحل و تشريفات قانوني به اجرا درآمد.

نیروهای دولتی در نقش لباس شخصی
امير حسين شيراني که بوسیله جندالله به گروگان گرفته شده است

گروه "جندالله": یک کارشناس اتمی را دستگیر کردیم

این اطلاعیه از طریق ایمیل برای سایت ارسال شده و عینا درج می شود: اطلاعيه جديد جنبش مقاومت جندالله (دستگيري يكي از كارمندان اتمي ايران)

بسم الله الرحمن الرحيم
بدينوسيله جنبش مقاومت مردمي ايران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ايران مي رساند كه فرزندان سلحشور و مومن بلوچستان در يك عمليات اطلاعاتي در شهر اصفهان يكي از كارمندان اتمي رژيم ايران را دستگير كردند. در اين عمليات موفق كه چند روز پيش در شهر اصفهان انجام گرفت آقاي امير حسين شيراني فرزند محمد شيراني متولد24 /6 / 1350 با شماره شناسنامه 2428 كارمند كارگاه انرژي اتمي در جنوب شرقي اصفهان با سرپرستي آقازاده توسط مبارزان جنبش مقاومت جندالله دستگير شد و اكنون در بازداشت مبارزان و در كوههاي بلوچستان مي باشد. جنبش مقاومت اطلاعات بيشتر همراه با فيلم اعترافات اين شخص را به زودي منتشر خواهد كرد.

پيش بينی مهدی بازرگان از آينده جمهوری اسلامی
مراد ویسی

گزارش فوری خبرگزاری پاسداران از درگیریهای امروز سنندج

درگیری شدید مسلحانه در شهر سنندج

خبرگزاری هرانا - عصر امروز پنج شنبه، پانزدهم مهرماه، در پی یک درگیری مسلحانه در سنندج چندین تن کشته و زخمی شدند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در این درگیری که در میدان اقبال شهر سنندج بین نیروی انتظامی و تعدادی دیگر از افراد مسلح که از هویت ایشان اطلاعی در دست نیست، رخ داد؛ بیش از ده تن کشته و تعدادی نیز زخمی شدند. شاهدان عینی پنج تن از افراد کشته شده را شهروندان و پنج تن دیگر را مامورین نیروی انتظامی دانسته اند خبرگزاری دولتی مهر نیز ضمن تایید خبر فوق تاکید کرده که آمار دقیقی از افراد آسیب دیده در دست نیست. شایان ذکر است که جو کنونی سنندج ملتهب گزارش شده است.

کارگران شرکت واگن پارس دو سال است که حقوق نگرفته‌اند

عضو کمیسیون صنایع و معادن در تذکری به وزیر صنایع، از تجمع کارگران شرکت واگن پارس در جلوی مجلس خبر داد و گفت: کارگران شرکت واگن پارس ۲ سال است که حقوق خود را دریافت نکردند. به گزارش خانه ملت «سیداحمد لطفی آشتیانی» نماینده اراک و کمیجان در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر شفاهی مطابق ماده ۱۹۲ و اصل ۸۸ قانون اساسی با اشاربه به برخورد کشور کره جنوبی با تجار ایرانی گفت: انتظار ما از وزیر امور خارجه این است که به دلیل برخورد نامناسبی که دولت کره جنوبی با تجار و صنعت گران انجام دادند با احضار سفیر کره به آنها تذکرات لازم را بدهند. نماینده اراک، کمیجان در مجلس شورای اسلامی درخصوص تذکر دوم خود گفت: باتوجه به مشکلات زیادی که صنایع و ایران کو، واگن پارس و آوانگان و استان وجود دارد انتظار ما از وزیر صنایع این است که مشکلات را حل کند. وی با بیان اینکه کارگران شرکت واگن پارس ۲ سال است که حقوق خود را دریافت نکردند گفت:‌ این کارگران در حال حاضر در خیابان و جلوی مجلس تجمع کرده اند این تجمعات برای دولت خوب نیست و راه را برای کسانی که به دنبال سوءاستفاده هستند باز می کنند. شهاب الدین صدر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت:‌ انشاءالله همکاران وزارت خارجه در ارتباط با تذکر اول آقای لطفی و برخورد نامناسبی که از طرف کره جنوبی به تجار ما صورت گرفته اقدامات لازم را انجام داده و گزارش آن را به مجلس منعکس کنند و همینطور درخصوص تذکر به وزیر صنایع انشاءالله ایشان توجه می کنند.

كارگران ريسندگی خاور رشت: هفت ماه است حقوق نگرفته ايم

ايران كارگر : هفت ماه است حقوق نگرفته ايم . پول نداريم حتي روپوش براي فرزندانمان تهيه كنيم ! هفت ماه است كه به كارگران كارخانه ريسندگي خاور رشت حقوق نداده اند و اين كارگران به شدت در تنگناي معيشتي قرار دارند . يكي از اعضاي شوراي كارگران زحمتكش كارخانه ريسندگي خاور- رشت در حاليكه بشدت عصباني بود گفت :” اين حكومت اصلا كارگران را آدم حساب نميكند , اصلا برايش مهم نيست كه كارگران چه دردي دارند و چه ميكشند , هفت ماه است كه به ما حقوق نداده اند , فرزندم روپوش ندارد, پول ندارم روپوش بخرم و فرزندم را به مدرسه بفرستم......ما كارگران به كي بايد درد خودمان را بگوييم , اينها فقط بلدند ما را بچاپند, و از ما كار بكشند

بزرگداشت خفتگان در خاوران ها
 و
 یادواره هزاران آزادی خواه گمنام خاک شده در گورستان های ناکجا آباد باختران ها و شمال و جنوب های ایران

کمپین خانوادۀ زندانیان سیاسی آغاز به کار کرد 

کمپین خانواده زندانیان سیاسی با شعار "خانواده ام را آزاد کنید"، در حمایت از زندانیان سیاسی، فعالیت خود را آغاز کرد. به گزارش سایت جرس وابسته به اصلاح طلبان، اهداف این کمپین شامل همبستگی جهانی با زندانیانِ سیاسی و خانواده های آنان از طریق "عضویت" در کمپین، تلاش جهانی برای آزادیِ زندانیان سیاسی از طریق فعالیت "آهسته" و "پیوسته" برای زندانیان و جلب افکار عمومی است. در اطلاعیه ای که در رسانۀارتباطی این کمپین به صورت پرسش و پاسخ درج شده، در رابطه با دلایل آغاز به کار این کمپین آمده است: تعداد زیادی از شهروندان در ایران به خاطر ابراز عقیدۀ خود و برخورداری از اندیشه ی متفاوت از حاکمیت در زندان هستند. خانواده های آنان نیز از طرف حاکمیت تحت فشارند که خبرهای مربوط به عزیزان شان را به گوشِ دیگران نرسانند. این اطلاعیه افزوده است، فشار روی خانواده های زندانیان جرقه ای شد تا "کمپینِ خانواده بزرگ زندانیان سیاسی" آغاز شود.

نمی دونین بازار ایران چه خبره
شیر تو شیر
من تو بازار کامپیوتر هستم---لپ تاپ از هفته پیش از 60 تا 90 هزار تومان گران شده. دلار نیست و همه چیز گران و حتی نایاب شده
سی پی یو تقریبا حالت نایاب پیدا کرده --همکاران جنس شون رو نمی فروشن و نگه داشتن تا گران بشه - چون نیست بازار سیاه پیش اومده --اصلا اوضاعی هست که بیا و ببین - واقعا همه موندن چی کار کنند
حالا این ها هم بگن دلار ارزان میشه ولی وقتی دلار نیست چی؟
غیر از اینکه ما بمونیم تا جنس دوباره وارد بشه یعنی 20 روز دیگه تا 20 روز دیگه این بساط هنوز باقی خواهد ماند - تو شهرستان ها که وضع خیلی افتضاح تره چون از تهران جنس می گیرند

فرمانده کل قوا، کنترل داخلی را بدست گرفت . تصمیم مخفیانه . برای حالت فوق العاده در کشور

گفته می شود، بر اساس تصمیم علی خامنه ای، اختیارات وزارت اطلاعات درحد مسائل خارجی مانند جاسوسی و ضد جاسوسی محدود و بخش عمده وظائف داخلی آن به سازمان امنیت سپاه پاسداران منتقل شده است. آماده باش برای مقابله تظاهرات مردم،اعتصابات و قیام های قومی و مذهبی در چارچوب مسائل داخلی دسته بندی شده و کنترل آنها تماما به سپاه منتقل شده است. با آنکه، این تصمیم رسما اعلام نشده و خواه نا خواه دلیلی هم برای آن بیان نشده، اما تمام حدس و گمان ها پیرامون این تصمیم، که گام بزرگی در جهت حالت فوق العاده و برقراری کامل حکومت نظامی در کشور است به دو پیش بینی بر می گردد:

1- اعلام یک تصمیم بزرگ اتمی و پیش بینی حمله قریب الوقوع به ایران و شورش مردم - 2- تشدید گرانی و کمبود و در نتیجه، اعتصابات و اعتراضات و شورش های مردم و همسوئی احزاب و فعالان سیاسی منتقد اوضاع جاری در کشور با آنها.http://www.pyknet.net

پخش اعلامیه در محله های پایین شهر

امروز در شهر ری افرادی اعلامیه پخش کردند.این اعلامیه که به همراه یک سی دی بود مربوط به راهپیمایی روز عاشورا است.من الان که در خیابان بودم فهمیدم که این اعلامیه در اکثر نقاط شهر ری پخش شده است.در حال حاضر ماموران انتظامی در حال گشت زنی در خیابان ها هستند و به صورت گروهای 6-7 نفره با موتور تو کوچه ها گشت میزنند.

قتلهای زنجیره ای؛ مامور اطلاعات: بدستور خامنه ای بود

سایت جرس: شنیده‌ها حاکی است که یکی از عوامل قتل‌های زنجیره‌ای به نام مسلم (کارمند وزارت اطلاعات) در جمع چند تن از همکاران خود با با بیان این که "ما به نام انقلاب، نظام و ولایت مرتکب قتل شدیم" اذعان کرد: هم آبرویمان رفت و هم زندگی‌مان از هم پاشید، فکر می کردیم اگر بگویند حکم شرعی داریم و دستور ولایت فقیه هست، می‌توانیم آدم بکشیم، اما اشتباه کردیم و تبدیل به یک آدمکش و جنایتکار شدیم که آبرو و زندگی و همه سوابق خود را نیز از دست دادیم و آخرتمان را هم قطعا بدتر از حال است. این شخص که پس از این اتفاقات صاحب فرزندی معلول شده است، معتقد است که پس از انجام این قتل‌ها که وی تاکید دارد "به دستور رهبری و با حکم شرعی انجام می‌شد" خداوند برای تقاص کارش چنین بچه‌ای به او داده است. مسلم می‌گوید: کشتن پیرمردی مثل فروهر که بعدا فهمیدیم هیچ گناهی نداشت، با این تصور که کار خیر و ثواب انجام می دهیم، همه چیزمان را گرفت، تمام آن گناه بود و ما مرتکب گناه شدیم. این شخص در میان متهمان قتل‌های زنجیره ای در دادگاه بدوی نیز محکوم شده بود که به همراه سایرین بلاتکلیف، اما آزاد است.

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست