هنر و ادبیات پرس لیت

صفحه ویژه انقلاب >>>>>> استقلال ...........................آزادی .....................جمهوری ایرانی >>>>>>صفحه ویژه انقلاب

نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران >>> استقلال  آزادی جمهوری ایرانی

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 > 10 > 11> 12

اکبر هاشمی رفسنجانی بار ديگر از امامت جمعه‌ی تهران کنار گذاشته شد

طبق اعلام ستاد نماز جمعه تهران، احمد خاتمی نماز جمعه اين هفته را امامت خواهد کرد. در سال‌های پيش، به طور معمول، اکبر هاشمی رفسنجانی نماز جمعه روز قدس را امامت می‌‌کرد. پس از ايراد خطبه‌های نماز جمعه ۲۶ تيرماه که در آن از معترضان به نتايج انتخابات حمايت شده بود، آقای رفسنجانی عملاً از امامت جمعه‌ی تهران کنار گذاشته شده است. روز دوشنبه آقای رفسنجانی با صدور اطلاعيه‌ای از همگان دعوت کرده بود که در راهپيمايی روز قدس شرکت کنند. در همين حال گروه‌ها و شخصيت‌های اصلاح‌طلب، از جمله محمد خاتمی، مهدی کروبی و ميرحسين موسوی، نيز اعلام کرده‌اند که در راهپيمايی اين روز شرکت خواهند کرد.

دعوت موسوی از مردم برای حضور در تظاهرات روز جمعه

یک منبع نزدیک به میرحسین موسوی به «موج سبز آزادی» خبر داد که او گفته است در راهپیمایی روز قدس حاضر خواهد شد و با مردم سبز در اعتراض به خشونت‌طلبان و سرکوب‌گران همراهی خواهد کرد. به گفته‌ی این منبع موثق، به احتمال زیاد میرحسین به زودی بیانیه‌ای را نیز با موضوع دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس منتشر خواهد کرد.> سه شنبه، 24 شهریور ماه 1388

سایت موج آزادی: عصر دیروز خبر رسید که سه فرزند حجت‌الاسلام احمد منتظری، پسر آیت‌الله العظمی منتظری، بازداشت شده‌اند. اکنون مشخص شده که که دستگیری فرزندان روحانیون اصلاح طلب قم گسترده تر بوده و فرزندان چند روحانی دیگر نیز دیروز بازداشت شده‌اند.

فراخوان
رفقای مبارز!
ما جمعی از چپ های شهر کلن جهت هماهنگ کردن مبارزات عملى، سياسى  و نظرى خود در سطح شهرکلن و به پشتيبانى از مبارزات آزاديخواهانه مردم ايران، جلسه بحث و گفتگوئی پیرامون آنچه که چپ می تواند حول آن هماهنگ شود، برگزار می کنیم واز شما دعوت می نمائیم در این گردهمائی شرکت کنید. زمان جلسه ٢٠   سرنگون باد جمهورى اسلامى
زنده باد آزادى
زمان جلسه ٢٠ سپتامبر
ساعت ١٦
محل جلسه
Barbarossaplatz 10
تلفن تماس ٠١٧٨٦٢٤٢٥٤٦

اعلام مسیرهای راهپیمایی (قدس) روز کابوس رژیم

واحد مركزی خبر: این راهپیمایی از ساعت 10 صبح جمعه 27 / 6 / 1388 به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار می شود.

اعلام مسیرهای راهپیمایی:  مسیر شماره 1: میدان امام حسین، خیابان انقلاب ، دانشگاه تهران> مسیر شماره 2: میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان قلعه مرغی، خیابان قزوین، خیابان كارگر، میدان انقلاب دانشگاه تهران. >  مسیر شماره 3: میدان منیریه، خیابان ولی عصر، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران. >  مسیر شماره 4: خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران >  مسیر شماره 5: میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران. >  مسیر شماره 6: میدان جهاد، خیابان دكتر فاطمی، خیابان فلسطین ، بلوار كشاورز، دانشگاه تهران. >  مسیر شماره 7: میدان هفتم تیر، خیابان كریم خان، میدان ولی عصر، بلوار كشاورز، دانشگاه تهران

کارگران شرکت واگن پارس سالن غذاخوری را با خاک یکسان کردند

امروز کارگران شرکت واگن پارس بعد از سه ماه کار بدون حقوق و چندین اعتراض نمادین تمام شیشه ها، میزها،صندلیها، تابلوها و دیگر وسایل سالن غذاخوری این کارخانه را شکستند. این اعتراض از حرکت ساده ی کوبیدن قاشقها بر روی میزها قبل از صرف نهار شروع شد و به دلیل بی توجهی مدیران این شرکت و تهدید کارگران توسط حراست این کارخانه به خشونت کشیده شد. لازم به ذکر است دو کارخانه ی مهم دیگر کشور یعنی شرکت ماشین سازی اراک و شرکت آذر آب نیز به زودی رسما اعلام ورشکستگی خواهند کرد. به دستور مقامات امنیتی مدیران این دو شرکت در تلاش هستند تا اعلام ورشکستگی این دو کارخانه را به تاخیر اندخته تا از همزمان شدن اعتراضات کارگری احتمالی در این دو کارخانه با دیگر کارخانه های ورشکسته جلوگیری کنند. تمام کارخانه های بزرگ صنعتی در حال پاکسازی نیروهای قراردادی خود هستند و حتی کارگران ماهر قراردادی با بیش از 15 سال سابقه ی کار نیز در بین اخراجی ها قرار دارند. مدیران غولهای صنعتی ورشکسته به کارگران رسمی خود فشار آورده اند که با قبول بازنشستگی پیش از موعد از کارخانه ها خارج شوند.

دستورخامنه ای برای بازداشت کروبی

شبکه جنبش راه سبز(جرس): شنیده ها ازمنابع آگاه خبری تهران حاکیست خامنه ای دستور بازداشت کروبی را صادر کرده است. اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار با اعضای مرکز تحقیقات استراتژیک وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام که ریاست آن را حسن روحانی به عهده دارد با اشاره به جلسه خودش و آیت الله خامنه ای گفته است:  من از همه چیز کناره گیری خواهم کرد ،اجازه اقامت  نماز جمعه را هم که نمی دهند. اوهمچنین از اینکه همه چیز در اختیار سپاه است و اوضاع توسط نظامیان سپاهی کنترل می شود اظهار نگرانی کرده است. وی در ادامه اشاره کرده که به آیت الله خامنه ای گفته:  شما نباید دستور دستگیری مهدی کروبی را صادر می کردید. وی در پایان دیدارش اعلام کرده با ادامه این روند، اوضاع پیچیده تر خواهد شد و پاسخی که آیت الله خامنه ای به او داده تنها سکوت بوده است.

بازداشت ها همچنان ادامه دارد:
بازداشت یکی از اعضای ارشد ستاد ایثارگران میرحسین موسوی

بازداشت یکی از اعضای ارشد ستاد ایثارگران میرحسین موسوی
حمد عزلتی مقدم، از اعضای ارشد ستاد ایثارگران میرحسین موسوی، شامگاه دیروز در منزل خود بازداشت شد. عده‏ای با حضور در محل منزل محمد عزلتی مقدم، که از سال‏ها سابقه حضور در سپاه در دوران جنگ برخوردار است ابتدا به تفتیش منزل وی اقدام کردند و سپس او را بازداشت کردند و با خود بردند.  به گزارش سحام نیوز به نقل از سلام، حدود ساعت 8:20 شامگاه دیروز(سه شنبه) عده‏ای با حضور در محل منزل محمد عزلتی مقدم، که از سال‏ها سابقه حضور در سپاه در دوران جنگ برخوردار است ابتدا به تفتیش منزل وی اقدام کردند و سپس او را بازداشت کردند و با خود بردند.
  با وجود پی‏گیری‏های صورت گرفته، هنوز اطلاعی از محل نگهداری و سلامت این عضو ارشد ستاد ایثارگران میرحسین موسوی در دست نیست.

کروبی به صادق لاریجانی:  چرا نگویم که بعد از این ارعاب ها و بگیر و ببندها مصرتر از پیش نیز شده ام 

آنکه امامشان بود چنان گندی زد، از نوچه هایش چه انتظار دارید!

کارگران شرکت کشت و صنعت هقت تپه اعتصاب کردند
برگزاری هرانا : صبح روز جاری چهارشنبه  مورخ 18 شهریور صدها تن از کارگران کشت و صنعت هفت تپه  دست به  اعتصاب  زدند . به گزاری واحد کارگری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ، کارگران معترض خواستار منظم شدن پرداخت حقوق و پاسخ گویی مدیران این شرکت درباره کاهش اضافه کاری، کاهش دست مزد دریافتی، اجرایی نشدن طرح طبقه بندی مشاغل و عدم اجرای طرح ضریب ریالی  بودند.کارگران که  با همراهی اعضای سندیکای کارگری شرکت کشت و صنعت هفت تپه از ساعات ابتدایی کار شرکت دست به تجمع روبروی درب دفتر مدیریت کارخانه  زده بودند به دلیل دریافت نکردن پاسخی از سوی مدیران ، این تجمع را تا پایان ساعت کاری امروز ادامه دادند.

فیلم؛ دعوت به تظاهرات علیه رژیم کودتاچی در روز قدس

http://www.youtube.com/watch?v=spcUFnzq7RY

دفتر مهد کروبی به حکم دادستانی تهران پلمپ شد ۱۳۸۸/۰۶/۱۷ اسماعيل گرامی مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی اعلام کرده است که دفتر مهدی کروبی به حکم دادستانی تهران بسته شده است. به گفته آقای گرامی مقدم ، ماموران امنيتی حوالی ساعت سه بعد از ظهر امروز با حکم دادستان تهران به دفتر مهدی کروبی در جمشيديه تهران رفتند و تمامی اسناد و مدارک، کامپيوتر، فيلم و سی دی ها را بردند.
سخنگوی حزب اعتماد ملی همچنين از بازداشت محمد داوری، سردبير سايت سحام نيوز، سايت اينترنتی حزب اعتماد ملی خبر داده است.
دفتر مرتضی الويری نيز جستجو شده است.
تیراندازی نیروهای لباس شخصی در قم
هفده شهریور 1388

فعالان حقوق بشر  در ايران : یک شهروند میانسال در قم توسط نیروهای لباس شخصی هدف گلوله قرار گرفت ظهر روز جاری، مورخ 17 شهریورماه، فردی میانسال ( 35-40 ساله ) که به همراه همسر و فرزند خردسال در خیابان 19 دی شهر قم با ماشین سواری پراید ( مدل 132 ) به سمت کمربندی کاشان در حال حرکت بود توسط عده ای از نیروهای لباس شخصی که سوار بر اتومبیل پژو ( مدل جی ال ایکس) بودند دستگیر شد. عوامل لباس شخصی پس از توقف در مقابل اتومبیل فرد مزبور و سد راه وی با ضرب و شتم در مقابل همسر و فرزند خردسال ایشان سعی کردند وی را به داخل اتومبیل خود منتقل کنند که با مقاومت و اقدام به فرار این فرد، توسط عوامل لباس شخصی با تیر اندازی مستقیم در بین جمعیت از ناحیه کتف هدف گلوله قرار گرفت.  نامبرده پس از اصابت تیردر حالی که به سر دادن شعارهای سیاسی منجمله " مرگ بر خامنه ای" می پرداخت توسط نیروهای لباس شخصی به همراه خانواده اش به داخل خودرو نیروهای مزبور برده و نهایتاً به نقطه نامعلومی منتقل شد. لازم به ذکر است هویت و اتهام شهروند مذکور و همچنین نهاد و رسته نیروهای لباس شخصی مشخص نیست، اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.

روز قدس را به روز عزای رژیم کودتاچی تبدیل کنیم

دیگر برای آزادی قدس تظاهرات نمی کنیم، برای آزادی خودمان تظاهرات می کنیم. برای رساندن صدای برادر و خواهری که مورد تجاوز قرار گرفتند، برای کسانی که شکنجه شدند، برای کسانی که به شهادت رسیدند و مخفیانه به خاک سپرده شدند.

منتظرى سكوت در مقابل باند خامنه ای را گناهى بزرگ دانست

دفتر آیت الله منتظرى سكوت در مقابل فجايع و جنايات باند خامنه ای را گناه بزرگ دانست.  دفتر منتظرى در پاسخ به سؤالى در باره شكنجه در زندانها و اعتراف گيرى گفت:   با سلام و تحيت و تقدير از احساس مسئوليت شما نسبت به مظالم و فجايع جاري يادآورى مى كنيم، بلى سكوت در مقابل اين همه مظالم و فجايع و تضييع حقوق كه متأسفانه به نام اسلام و حاكميت اسلامى انجام مىشود گناه بزرگ است.

برخی از پرونده‌های بازداشت‌شدگان هنوز در دست مرتضوی است در حالی که در روزهای گذشته تنی چند از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر از زندان آزاد شدند، اما همچنان عده‌ای بدون ملاقات و در زندان انفرادی نگه داشته می‌شوند. کیوان صمیمی، بهمن احمدی امویی و عیسی سحرخیز از جمله این افرادند. 

ادامه تجمعات اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان در مقابل دادگاه انقلاب و زندان اوین

ضرب و شتم منصور اسانلو در رجایی‌شهر

به گزارش خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران-هرانا و طبق گفته‌ی همسر منصور اسانلو، صبح امروز فرزندان این فعال کارگری  برای ملاقات با پدر خود به زندان مراجعه کرده اما اسانلو با وضعیت بسیار بد روحی و با تاخیر به دیدار فرزندان‌اش رفته بود

اسلام ِعزیز،صدر ِکارست!

م.سحر

خود کشی جوانی پس از آزادی از زندان

یکی از بازداشت شدگان اخیر که بنا به گفته خانواده وی در زندان مورد تجاوز و شکنجه قرار گرفته است، پس از آزادی از زندان خود را از پل عابر پیاده به قصد خودکشی به پائین پرت میکند و پس از دقایقی بر اثر ضربه مغزی جان خود رااز دست میدهد. شخصی را که در ویدئو میبینید پدر این جوان ۲۳ ساله میباشد.

به خانواده کشته شدگان جنبش حق طلبانه ی مردم ایران
به مردم آزادی خواه سراسر ایران
به همه ی کسانی که از ستم رنج می برند و می خواهند پایانی بر بیعدالتی ها بگذارند.

لزوم توجه به شرایط دانشجویان زندانی

چند فعال دانشجویی که قبل و پس از انتخابات دستگیر شده‌اند، شرایط مساعدی در زندان ندارند و با اتهام‌های امنیتی سنگین روبرو هستند. کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، مدافعان حقوق بشر را به پیگیری وضع آنان فرا می‌خواند. 

آیت‌الله منتظری:بزرگ‌ترینستمبهاسلامرفتارمستبدانهبامردماست

آیت‌الله العظمی حسینعلی منتظری، به نامه‌‌‌‌‌‌ی ۲۹۳ تن از روشنفکران و نخبگان ایران پاسخ داد. وی در پاسخ خود از مسئولان نظام خواسته که با «دادگاه‌های نمایشی» و «پخش اعترافات آنچنانی»، بیش از این قضاء‌اسلامی را مسخره نکنند. »

یکی از دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد پس از گذشت بیش از یک ماه نحوه ربوده شدن و ضرب و شتم وحشیانه خود را بازگو کرد.

تجمع خانواده های دستگیرشدگان در مقابل دادگاه فرمایشی

مرگ بر دیکتاتور برای دومین شب پیاپی در دانشگاه شیراز

از شیراز خبر می‌رسد که اعتراضات دانشجویی در دانشگاه شیراز، برای دومین شب متوالی به شکل‌های مختلف ادامه یافته است.  به گزارش سایت موج آزادی، دوشنبه شب خوابگاه‌های دستغیب و مفتح که متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز هستند، برای دومین شب متوالی شاهد اعتراض‌های دانشجویی بود.   بر اساس این گزارش، دانشجویان از ساعت 23 ابتدا در خوابگاه پسرانه دستغیب و سپس در خوابگاه مفتح فریاد الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور سر دادند و اعتراض خود را برای شب دوم به کودتاچیان اعلام کردند.  اعتراض‌ها به شعارهای شبانه محدود نمی‌شود، بلکه شعارهایی همچون مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر دولت کودتا و شعارهایی علیه رهبری به وفور در مکان‌هایی چون آسانسورها، داخل سرویس‌های اتوبوس و ... دیده می‌شود.

 

فیلم؛ اعتراضات شبانه مردم، کوبنده تر از همیشه: http://www.youtube.com/watch?v=Y-Qr54mD8K4

مهدی کروبی فردا ساعت 11 از ميدان هفت تير راهپيمائی را آغاز ميکند
وبلاگ مهدی کروبی .karroubi.ir   مهدی کروبی فردا صبح با حضور در جمع مردم در راهپیمایی روز قدس شرکت خواهد کرد.
 کروبی ساعت 11  در میدان هفت تیر به جمع مردم خواهد پیوست.

فیلم؛ سخنرانی دستغیب در شیراز که طی آن خامنه ایی را خائن نامید: http://www.youtube.com/watch?v=P6hYbVfcn1I

استتار دانشگاه تهران با برزنت!
از دانشگاه تهران خبر می‌رسد که عوامل ستاد نمازجمعه در حال نصب چادرهای برزنتی بلند به دور محوطه اصلی نمازجمعه هستند.  به گزارش موج سبز آزادی، این چادرها به نحوی نصب شده است که محوطه اصلی نمازجمعه از بیرون مشخص نباشد.  مشخص نیست قرار است امروز و فردا در این محوطه چه کار کنند که نباید کسی آثار آن را مشاهده کند!

خویشتن را باور کن

شعله روشن این خانه تو باید باشی

هیچ کس چون تو نخواهد تابید

سرو آزاده این باغ تو باید باشی

راهپیمایی روز قدس از ساعت 10 صبح جمعه 27/6/88 به صورت همزمان درسراسرکشور برگزار می شود. مردم می توانند با حضور در مراسمی مانند نماز جمعه که نیاز به مجوز ندارد و نمی تواند موجب برخورد نیروهای نظامی و امنیتی شود، اعتراض خود را اعلام کنند.

بازداشت سه نوه‌ی آیت‌الله  منتظری!
امروز, بيست و سوم شهريور ۱۳۸۸ برابر با چهاردهم سپتامبر ۲۰۰۹
ساعتی پس از انتشار نامه‌ی مهم و تاریخی آیت‌الله العظمی منتظری به مراجع و علما، سه نوه‌ی این مرجع بزرگوار تقلید دستگیر شدند.
به گزارش موج سبز آزادی، محمدمهدی، محمدعلی و محمدصادق منتظری، سه فرزند احمد منتظری - پسر ارشد آیت‌الله - در آستانه‌ی افطار در منزل ایشان در قم بازداشت شدند.

ايرنا : امامت جمعه هاشمي رفسنجاني در روز قدس برای جلوگيري از بهره‌برداري‌هاي سياسي  منتفي شد 

يک منبع آگاه خبر داد امامت هاشمي رفسنجاني براي نمازجمعه روز قدس تهران منتفي شده و تصميم براي جايگزين وي تا فردا(چهارشنبه) اعلام مي‌شود.    اين منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي ايرنا، علت اين تصميم را جلوگيري از بهره‌برداري‌هاي سياسي برخي جريان‌هاي تفرقه‌افکن با توجه به نمازجمعه روز 26 تيرماه هاشمي رفسنجاني خواند. وي ادامه داد: جايگزين هاشمي رفسنجاني صبح فردا(چهارشنبه) طي اطلاعيه‌اي رسمي از سوي ستاد اقامه نمازجمعه تهران معرفي خواهد شد.

درگیری در تبریز

امروز جمعی از مردم تبریز که برای اعلام در خواست گاز در کنار ساختمان شهرداری تجمع کرده بودند(اکثرا زن بودند) که با حضور نیروهای امنیتی رژیم به خشونت کشیده شد در این درگیری چند جوان فقط به جرم فیلم برداری به وسیله موبایل خود مورد ضرب وشتم قرار گرفته و بازداشت شدند در این میان زنی با سر دادن شعار ضد حکومتی به ماموران رژیم حمله ورشد ولی نتوانست آن جوانان را از دست ماموران رژیم بگیرد.

 طرح پیشنهادی از یک جوان ایرانی خارج از ایران

تجمع مادران عزادار و زندانیان سیاسی و مردم در میدان آب نمای پارک لاله
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران : بنابه گزارشات رسیده از پارک لاله تهران، مادران عزادار ،مادران زندانیان سیاسی ، زنان و دختران جوان و تعداد زیادی از مردم  در پارک لاله تهران اقدام به تجمع اعتراضی نمودند.
اعتراضات همانگونه که اعلام شده بود از ساعت 18:00 آغاز شد. در این اعتراضات مادران عزادار ، زندانیان سیاسی دستگیرشدگان قیام، ویکی از خانمها که  کارگردان و فیلم ساز وهمچنین تعداد زیادی از زنان و دختران جوان و مردم در این حرکت اعتراضی شرکت دارند.در ادامه اعتراضات تعداد بیشتری از مردم به مادران پیوستند  آنها از ساعت 18:00 حرکت اعتراضی خود را دور فلکه آب نمای پارک لاله آغاز کردند. و چند بار حول این میدان بصورت دستجمعی حرکت کردند. علیرغم تهدیدات نیروی سرکوبگر مادران تا ساعت 19:00 به اعتراضات خود را ادامه دادند. تعداد زیادی از مردم که زنان و مردان بودند و قصد پیوستند به مادارن  را داشتند با ممانعت نیروی انتظامی مواجه شدند.موتورهای نیروهای سرکوبگر ولی فقیه در اطراف مادران مانور می دادند.در اعتراضات امرز بیش از 100 نفر از مادران شرکت داشتند.
 مادران با اعتراضات خود سعی دارند توجه مردم ایران و جهانیان نسبت به ظلمی که بر آنها  روا داشته شده معطوف بدارند.آنهایی که عزیزانشان به گلوله بسته شدند و یا در زیرشکنجه های سبعانه جانباختن و یا اینکه هنوز صدها نفر از عزیزانشان در زندانها بسر می برند  و تحت شکنجه های قرون وسطائی قرار دارند.
از طرفی دیگر نیروهای سرکوبگر مادران را تهدید می کردند که متفرق شوند و در صورت ادامه دادن به اعتراضات خود آنها را دستگیر خواهند کرد. علاوه بر حضور یک خودوری نیروهای سرکوبگر و تعدادی موتور سوار بسیجی تعداد دیگر از نیروهای انتظامی از کلانتری 148 به آن منطقه گسیل شدند . مادران را در احاطه خود داشتند. مادران نسبت به تهدیدات آنها توجهی نمی کردند و به اعتراضات خود ادامه می دادند.

اطلاع رسانی کنید

با سلام- من سرهنگ باز نشسته نیروی هوایی، رضا پژوه هستم .مدت 68 ماه هم  با صداقت در جبهه  جنگ دوران دفاع مقدس انجام وظیفه کرده ام. امروز پنج شنبه  19 شهریور بیستمین روزی است که دخترم  فریبا پژوه، در انفرادی 209 اوین به سر می برد، بدون اینکه مورد اتهامی وی مشخص شده باشد. انفرادی یعنی مصداق کامل شکنجه روانی، یعنی نقض حقوق بشر. روز سه شنبه، با اینکه در شرایط جسمانی مناسبی نیستم، بدون اینکه به کسی چیزی بگویم  به  داد سرای انقلاب، نزد باز پرس پرونده اش رفتم  تا خواهش کنم هر طور که می تواند فرزندم را حداقل از انفرادی نجات دهد. برای همه جا اطلاع رسانی کردم، شما را هم با خبر کردم تا اطلاع رسانی کنید.

بیانیه افشا گرانه‌ و اطلاع رسانی
آکسیون ١١ سپتامبر ٢٠٠٩‌ آمستردام
از سه دهه جنایات رژیم جهموری اسلامی در ایران

گزارش خوانندگان؛ درگیری در دانشگاه اصفهان

حدود ساعت 10 صبح جلوی در شمالی دانشگاه اصفهان درگیری شد،ظاهرا ماجرا این بود که چندتا دانشجو دیشب با دانشجو های بسیجی به علت شعار درگیر شده بودند و امروز درگیری ها به جلوی در کشیده بود.نیروهای امنیتی و حراست دانشگاه سریعا بچه ها رو متفرق کردن و درب شمالی دانشگاه تا حدود ساعت 11:30 بسته بود.

شعار مرگ بر دیکتاتور در خوابگاه دانشگاه تهران

سایت موج آزادی: بانگ الله‏اکبر و مرگ بر دیکتاتور دانشجویان ساکن در خوابگاه چمران دانشگاه تهران وسیع‏تر از شب‏های گذشته و در فضای منطقه طنین‏انداز شد.  با وجود دستگیری‏ها و سرکوب‏های گسترده‏ای که تاکنون صورت گرفته و همینطور تهدیدات مکرر وزیر نو رسیده علوم و نهادهای نظامی بر علیه دانشجویان، شب گذشته بانگ الله‏اکبر و مرگ بر دیکتاتور دانشجویان ساکن در خوابگاه چمران دانشگاه تهران وسیع‏تر از شب‏های گذشته و در فضای منطقه طنین‏انداز شد.  دانشجویان دانشگاه تهران چند روزی است که به دلیل برگزاری امتحانات‏ به خوابگاه‏ها بازگشته‏اند. به نظر می‏رسد که فعالیت‏های دانشجویان، روزهای سختی را برای حامیان کودتا با آغاز به کار دانشگاه‏ها رقم خواهد زد.

موسوی: روزهايی خطير در پيش‌رو قرار گرفته است

سایت کلمه : متن کامل بیانیه شماره 12 میرحسین موسوی بدین شرح است:

«ترس بر اصولگرایان هم حاکم شده است»

•حمله به دفتر کروبی و پلمپ آن، دستگیری یکی از مشاوران وی و دستگیری مشاور ارشد مهندس موسوی می‌تواند نشانه‌هایی از زمینه‌چینی برای بازداشت کروبی و موسوی باشد. حسین باستانی می‌گوید جناح حاکم آمده است تا تکلیف را یک سره کند. 

هشدار شدیداللحن هواداران موسوی به رژیم کودتاچی

سایت موج آزادی متعلق به هواداران موسوی: در صورت بازداشت موسوی یا کروبی، منتظر تکرار 15 خرداد 1342 باشید پاسخ رفتار یزیدی، قیام حسینی است، نه صلح حسنی

به گزارش سحام نیوز، مهدی کروبی شب گذشته در جمع اعضاي تحريريه روزنامه اعتمادملی اعلام کرد که در تظاهرات روز قدس همه حضور خواهیم داشت.  کروبی گفت، حزب اعتمادملی هفته آینده به مناسبت روز قدس بیانیه ای را صادر و از مردم دعوت می کند که حضوری پرشکوه در راهپیمایی روز قدس داشته باشند .  کروبی هفته گذشته خطاب به باند خامنه ای و احمدی نژاد گفته بود، در روز قدس بار دیگر قدرت مردم را خواهید دید و متوجه می‌شوید که مردم از چه فکر و اندیشه‌ای حمایت می‌کنند.

شدت یافتن اعتراضات شبانه در آستانۀ شبهای احیا

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران : بنابه گزارشات رسیده اعتراضات شبانه مردم تهران در مناطق مختلف ادامه دارد و در آستانۀ شبهای احیاء که مردم خود را برای اعتراضات گسترده شبانه آماده می کنند بر شدت اعتراضات افزوده می شود. اعتراضات شبانه مردم تهران از ساعت 22:00 با قرار گرفتن بر پشت بام منازل و در کوچه ها و با سر دادن بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور آغاز می شود و این اعتراضات تا ساعت 22:30 ادامه می یابد. مردم تهران در مناطقی مختلفی دست به اعتراضات شبانه می زنند که از جملۀ آنها مناطقی مانند؛ ونك ، امام حسين ، تهران پارس ، جمهوري ، آذربايجان ،‌آزادي ، صادقيه ، شهرك غرب ، شهرك ژاندارمري ،‌توحيد ، سيدخندان ، ميرداماد ،‌فاطمي ،‌ولي عصر ،‌گيشا ، تجريش ، كريمخان می باشند. شدت اعتراضات شبانه که با بانگ الله اکبرو شعار مرگ بر دیکتاتور در مناطقی مانند تجریش،شهرک ژاندارمری و ونک بیشتر از دیگر مناطق تهران بود. 17 مرداد 1388 برابر با 07 سبتامبر 2009

اعتراض اصلاح‌طلبان به محدود کردن آزادی‌ها در ایران روز یکشنبه (۱۵ شهریور) مصادف بود با انتشار یک بیانیه و دو سخنرانی در ارتباط با محدود کردن آزادی‌ها در ایران. بیانیه‌ی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، سخنرانی محمد خاتمی و سخنان آیت‌الله بیات زنجانی، مرجع تقلید. 

جواد آزاده (شکنجه گر )، متخصص اعتراف گیری های اجباری  + عکس

mirhusein.net : به گزارش "ولت آنلاین" آلمان، احمدی نژاد برای در هم شکستن زندانیان سیاسی، جواد آزاده، بازجویی که حرفه خود را در ساواک آموخته، را به خدمت گرفته است. در ادامه گزارش آمده است: جواد آزاده متخصص اعتراف گیری های اجباری است. به نظر وی، دیر یا زود حقیقت برملا می شود. روزنامه روشنفکری ایتالیا "ایل فوگلیو"، به نقل از خاتمی، درباره وی می نویسد: " او مظهر شکنجه گران قرون وسطی است." جواد آزاده، همان بازجویی است که در سال 1998 متهمین قتل های زنجیره ای را بازجویی می کرد و همسر سعید امامی، متهم اصلی پرونده، را وادار کرده بود تا اتهام وابستگی به اسرائیل و ارتباطات نامشروع خود را بپذیرد. در آن زمان اصلاح طلبان اعمال او را محکوم و محافظه کاران او را طرد کرده بودند، اما اکنون مدتی است که وی دوباره به کار گرفته شده است.

میرحسین موسوی بیانیه ای خطاب به ملت ایران صادر کرد. به گزارش "کلمه" متن کامل بیانیه شمار 11 میرحسین موسوی بدین شرح است

خمینی جنایتکار - سخنانی که هیچگاه پخش نشد

کروبی: اين است رافت اسلامى؟

مهدی كروبى طى مصاحبه ای موارد ديگرى از شكنجه در زندانهاى رژیم را بر ملا كرد و گفت، اکنون کار به جايى رسيده که در نظام جمهورى اسلامى فردى را بازداشت مى کنند بعد از پنج روز که او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند، چشم و دست بسته در کنار خيابان رها مى کنند تا اينکه او پس از نيم ساعت با فريادهايش کمک بخواهد و مردم به کمک او بيايند و او را به خانواده اش تحويل دهند.  کروبی گفت، یک پسر جوان به همراه مادرش که فرهنگى است و پدر و نامزدش به نزد من آمد. خانواده وى همان روز اول از آثار جراحاتى که بر بدن وى بود فيلمبردارى کرده بودند و يک سى دى تهيه شده است که هر کسى که اين سى دى را ديد متاثر و اشک در چشمانش جمع شد. بدن اين پسر از نوک انگشتان پايش تا فرق سرش زخم و کبود است. آيا اين است رافت اسلامى که در قبال مردم چنين برخورد مى شود.

آيت الله منتظرى: ولى فقيه بدون انتخاب آزاد مردم مشروعيت ندارد 

آيت الله حسينعلى منتظرى از مراجع تقليد ساكن قم، در فتوايى تازه اعلام كرد: مشروعيت ولى فقيه با انتخاب صحيح و آزاد مردم محقق مى شود و بدون آن نه مشروعيت دارد و نه مقبوليت.

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران : اعتراضات شبانه مردم با بانگ الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور

بنابه گزارشات رسیده ، اعتراضات شبانه مردم در مناطق مختلف تهران با بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور ادامه دارد. اعتراضات شبانه مردم تهران که هر شب از ساعت 22:00 شروع می شود و مردم با قرار گرفتن بر پشت بام منازل ،درکوچه ها و خیابانهای فرعی با بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور ادامه یافت. در اکثر مناطق صدای اعتراضات مردم به گوش می رسد که از جملۀ آنها مناطقی مانند ؛ توحيد ،‌جمهوري ، ونك ، پارك وي ، تجريش ، رسالت ، آزادي ، ميرداماد ، صادقيه ، تهران پارس ، شهرك غرب ، فرمانيه ، شمس آباد،‌گيشا می باشد. شدت اعتراضات شبانه در مناطقی مانند میرداماد و گیشا نسبت به سایر مناطق بیشتر بود. این اعتراضات تا ساعت 22:30 یافت.   10 شهریور 1388 برابر با 31 اوت 2009

کروبی: سرنوشت بسیاری از بازداشت‌شدگان هنوز نامعلوم است

مهدی کروبی در نامه‌ای به رئیس جدید قوه قضائیه‌ی ایران نوشت، هنوز هیچ‌اقدامی در خصوص سوله‌های کهريزک و دیگر بازداشتگاه‌های غیرقانونی و مجازات خاطیان صورت نگرفته و سرنوشت بسیاری از بازداشت‌شدگان هنوز نامعلوم است. 

برکناری مرتضوی و تشکیل یک هیئت نظارت صادق لاریجانی، رئیس جدید قوه قضائیه، فرد دیگری را به جای سعید مرتضوی، دادستان تهران، منصوب کرد. هم‌زمان، به دستور لاریجانی، هیئتی نیز برای نظارت بر رسیدگی به حوادث کوی دانشگاه و بازداشتگاه کهریزک تشکیل شد. 

کودتاچی ها درمحاصره چشم و گوش یک ملت

کشف یک بازداشتگاه کودتا

در خیابان شریعتی، نبش میرداماد

خیابان شریعتی جنوب – شمال 10 متر مانده به ابتدای میرداماد، سمت راست خیابان کوچه ایست با نام " بهشت آسا ". نبش این کوچه ساختمانی است که روی در ورودی آن نوشته شده "مرکز چاپ و نشر". این ساختمان در اختیار ستاد کودتای انتخابات 22 خرداد است و در  جریان کودتا از آن بعنوان زندان مخفی استفاده شد. روزی که کارگران شهرداری کانالی که در پیاده روی همین ساختمان بود را کندند تا مخابرات بتواند خطوط تلفن را ارتقاء دهد، با دیواره های این زندان مخفی روبرو شدند. پیمانکار نظامی فورا دستور داد منطقه ای را که کنده و خاک برداری کرده بودند پر کنند. کارگران ابتدا اعتراض کردند، سرکارگر نظامی داخل مرکز باصطلاح چاپ و نشر شد و سپس همراه چند سرباز بیرون آمد و خطاب به کارگران گفت که اگر از پرکردن منطقه ای که کنده اند خودداری کنند همه را دستبند زده و زندانی خواهد کرد. به این ترتیب آن گودال دوباره پر شد و دیواره زندان مخفی پشت خاک ها پنهان.: برگرفته از پیک نت

پارسا پیلتن، بی بی سی فارسی  : همزمان با بیست و یکمین سالگرد اعدام مخالفان جمهوری اسلامی، مرکز اسناد حقوق بشر ایران با انتشار گزارشی اعلام کرد که اعدامهای دسته جمعی سال ۱۳۶۷ از مدتها پیش از صدور فتوای آیت الله خمینی برای سرکوب آنها برنامه ریزی شده بود.

کارگران "واگن پارس"، قربانیان بحران مالی

کارگران کارخانه واگن‌سازی پارس ۴ ماه است دستمزد نگرفته‌اند. آنان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود، از روز سوم شهریور مقابل کارخانه تحصن کرده‌اند. بسیاری کارگران قراردادی این واحد صنعتی به دلیل بحران مالی اخراج شده‌اند

کاریکلماتور های کودتایی

ی. صفایی

انتخابات، شیپور جنگ قدرت را به صدا درآورد!

رستم، مهرورزانه پهلوی "سهراب" را درید.

"ندا"ی  مهرورزی بر کف خیابان شان خونین شد.

امام زمان از افشای کودتاچیان به دلیل دوستی های قدیمی صرف نظر کرد!

۱۳۸۸/۰۶/۰۳ محمود رضاییان مدیرعامل سازمان بهشت زهرا از سمت خود برکنار شد.

 

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >91011> 12>>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما