تماس>info@perslit.com بایگانی بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر بازگشت به صفحه نخست

چهارشنبه، تجمع مادران و خواهران اعدام شدگان

چهارشنبه، تجمع مادران و خواهران داغدار اعدام شدگان ۱۹ اردیبهشت

خبرگزاری هرانا - خواهران و مادران تنی از زندانیان اعدام شده ۱۹ اردی بهشت ماه، در اعتراض به عدم تحویل پیکر عزیزانشان از سوی دستگاه قضایی-امنیتی روز چهارشنبه ۲۹ اردی بهشت ماه، دست به تجمع اعتراضی خواهند زد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، با توجه به عملی نشدن وعده های مکرر مسولان و حتی ایراد اظهارات غیررسمی مبنی بر دفن شدن این جان باختگان و با توجه به اینکه خانواده ی ۵ زندانی سیاسی اعدام شده، تحویل گرقتن اجساد را جزئی از حقوق خود می دانند؛ ایشان امروز اعلام داشتند از ساعت ۱۱ صبح چهارشنبه مورخ ۱۹ اردی بهشت ماه، مقابل استانداری کردستان واقع در شهر سنندج برای تحویل گرفتن پیکر عزیزان خود دست به تحصن خواهند زد. لازم به ذکر است خانواده ی زندانیان جان باخته، از روز دوشنبه ۲۰ اردی بهشت ماه در سفرهای متعدد به تهران خواهان تحویل پیکر عزیران خود شده اند اما مسئولان در این رابطه علی رغم وعده ها اقدام موثری انجام نداده اند و عدم تحویل پیکر جان باختگان دوچندان بر ناراحتی خانواده های داغدار افزوده است. اعدام شدگان ۱۹ اردیبهشت اشاره به واقعه اعدام ۵ زندانی سیاسی به نام های فرزاد کمانگر، شیرین علم هولی، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان دارد که در تاریخ مذکور در زندان اوین به صورت مخفیانه صورت گرفت.

گزارشهای کوتاه خوانندگان از شهرهای کردستان

ضرب و شتم مردم اشنويه
درگيري بين مردم و نيروي انتظامي شروع شده
پليس براي متفرق كردن مردم از ركيكترين الفاظ استفاده ميكنه
دربازارچه سنگان تيرهوايي شليك كردن
سرعت اينترنت در پايينترين حد ممكنه

***

درگیری در شهرك هاي زركتان و شين اباد پيرانشهر
درگیری میان معترضين با ماموران صورت گرفته است و نیروهای انتظامی به جوانان یورش برده
در گیری هم اکنون ادامه دارد

***

از سردشت مزاحمتون ميشم
امروز با موتور گشتي درشهرزدم ببينم خبري هست يا نه
تمام مغازه ها بسته بود.شهر كاملا تعطیل.
تنها ادارات دولتی بازند
اعتصاب كامله حتي براي اعدام احسان فتاحيان هم سردشت انقدر هماهنگ و يكپارچه اعتصاب نكرده بود
شهر حالت حکومت نظامی گرفته

خانواده‌ پسر رفسنجانی ایران را ترک کرد

رادیو آلمان: چند سایت خبری ایران گزارش دادند که همسر و دو فرزند مهدی هاشمی ایران را به مقصد لندن ترک کرده‌اند. مهدی هاشمی، فرزند هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است. حکم جلب وی یک ماه پیش صادر شده و او در حال حاضر در لندن به‌سر می‌برد.

اوج گيری اعتراضات مردمی و تير اندازی در دهگلان

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

بنا به گزارشي كه از شهر دهگلان به ستاد خبري كمپين رسيده ، تعداد زيادي از جوانان و مردم شهر دهگلان به خيابانهاي اين شهر ريختنند و در حركتي
غرور افرين اعدام جوانان كرد را محكوم نموده اند كه نيروهاي سركوبگر رژيم با تير اندازي و ايجاد فضاي رعب و وحشت با تضاهرات كنندگان درگير شده اند

قطع خطوط تلفنی شهر بوکان و احتمال درگیری

یکی از خوانندگان: اقدام هماهنگ مردم بوکان حکومت را دچار وحشت کرده‌.. حکومت اسلامی از ترس پخش اخبار اعتصاب همه‌ی خطوط تلفنی شهر بوکان را قطع کرده‌ است. تمام میادین ونقاط حساس شهر از جمله‌ فلکه‌ی فرمانداری، بلوار کردستان، چهاررا‌ شهربانی، چهارراه مولوی، فلکه‌ی اسکندری، چهار راه استاد حقیقی، خیابان مولوی شرقی و غربی، به‌ کنترل نیروهای امنیت در آمده‌ است.. مدارس تمام مقطع تحصیلی تعطیل است. دانشجویان دانشگاه آزاد و پیام نور به‌ کلاسهای درس نرفته‌اند و عملا حکومت نظامی حکم فرماست . شهر ملتهب است و احتمال درگیری وجود دارد.


ا
اعتصاب غذای زندانیان سیاسی اوین

خبرگزاری هرانا - زندانیان سیاسی زندان اوین، در اقدامی اعتراض آمیز دست به اعتصاب غذا زدند. به گزارش منابع آگاه، جمعی از زندانیان در اعتراض به "اعدام‌های روز گذشته و انتقال تعدادی از زندانیان به مکان‌هایی نامعلوم"، ظرف‌های غذا را پس داده و اعلام اعتصاب غذا کردند. به گزارش کمیته گزارشگران جقوق بشر، زندانیان اعلام کرده‌اند که این اعتصاب غذا تا روز "پنج‌شنبه" ادامه خواهد داشت. روز گذشته، اخباری مبنی بر انتقال برخی زندانیان از جمله داوود سلیمانی، رسول بداغی، حشمت الله طبرزدی، مهدی محمودیان، رضا رفیعی فروشانی و عیسی سحرخیز به زندان رجایی‌شهر و مکان‌هایی نامعلوم منتشر شده بود. دیروز، پنج زندانی سیاسی در زندان اوین اعدام شدند. فرزاد کمانگر، شیرین علم هولی، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان این افراد بودند.

تهران را ترک نکنید کاسه ای زیر نیم کاسه است!

وبلاگ برای آزادی ایران

تهران را ترک نکنید کاسه ای زیر نیم کاسه رژیم است
این رژیم کاری نمی کند که در آن نفع مردم باشد !

تعطیلی پایتخت نه بدلیل شهادت دخت نبی اکرم و نه اجلاس گروه 15 است .این رژیم ضد مردمی برای بقای خود نقشه ای شوم در سر دارد .بهوش باشید ، واکنش ضد خواست رژیم انجام دهیم و تحت هیچ شرایطی پایتخت را ترک نکنید این رژیم کاسه ای زیر نیم کاسه دارد .این رژیم کاری نمی کند که در آن نفع مردم باشد .پایتخت را ترک نکنید این یک هشـــــــــــدار است این رژیم کثیف نقشه ای دارد


وضعيت شهرهاى كردستان ملتهب است

گزارش دریافتی: به دنبال اعدام 5 زندانى سياسى از جمله 4 زندانی کرد، فضاى شهرهای كامياران، سقز و سنندج ملتهب است. فضاى شهر سقز بسيار امنيتى شده و مزدوران لباس شخصى و مأموران سركوبگر نيروى انتظامى در وحشت از خشم و اعتراض مردم به طور گسترده در سطح شهر مستقر شده اند و حكومتى نظامى برقرار كرده اند. در شهر سنندج نیز هم اكنون مردم در ميدان آزادى تجمع كرده اند.

تجمع خانواده های اعدام شدگان در مقابل زندان اوین

در پی حضور گسترده نیروهای امنیتی در مقابل دانشگاه تهران، تجمع خانواده های اعدام شدگان مقابل زندان اوین برگزار شد

همسر مهرداد کمانگر (برادر فرزاد کمانگر) :  ما راهی تهران هستيم

جابجایی برخی از زندانیان سیاسی از اوین به بازداشتگاههای دیگر

کلمه:داوود سلیمانی، رسول بداغی، حشمت الله طبرزدی، مهدی محمودیان، دکتر رفیعی و عیسی سحرخیز از زندان اوین منتقل شدند. مهدی سخرخیز، پسر عیسی سحر خیز زندانی سیاسی در بند با اعلام این خبر به کلمه گفت که امروز پدرش همراه با دو نفر دیگر به زندان  رجایی شهر و بقیه به  زندان پردیس کرج منتقل شده اند. اطلاع دقیقی از اینکه چه کسانی به زندان رجایی شهر و چه کسانی به پردیس کرج منقل شده اند و علت آن چه بوده دردست نیست. لازم به ذکر است در دو روز گذشته تلفن های زندان اوین قطع شده وخانواده ها با عزیزان دربندشان ارتباطی ندارند که این موضوع نگرانی های بسیاری را بوجود آورده است. محمد مصطفایی وکیل دادگستری با تایید این خبر در وبلاگ خود نوشته است: “وقتی از زندان خارج شدم سر درد عجیبی پیدا کردو به من حق بدهید. اگر شما هم جای من بودید …. تمام تلفن های عمومی زندان قطع بود و زندانیها نمی توانستند با خانوادهاشان تماس بگیرند به همین دلیل هر کدام شماره های خودشان را  می داند تا به خانواده ها اطلاع داده شود که حالشون خوب است”
دویست تن از ایرانیان معترض به اعدام در ایران در پاریس بازداشت شدند

به گزارش خبرنگار پویا خبر عصر امروز بیش از دویست و پنجاه تن از ایرانیان مبارز و معترض در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس اجتماع کرده و با سر دادن شعارهایی علیه رژیم جمهوری اسلامی اعتراض خود را نسبت به اعدام پنج از مبارزان کرد ابراز داشتند. ایرانیان مبارز با حمله به سفارت ایران موفق شدند دوربین های کار گذاری شده در حیاط سفارت ایران را از کار بیاندازند. اما گروههای مختلف پلیس فرانسه با محاصره معترضان بیش از دویست از ایرانیان مبارز را دستگیر و هم اکنون در بازداشتگاه پلیس منطقه هجده پاریس بسر می برند. ایرانیان بازداشت شده از طریق ارسال اس ام اس تقاضا کرده اند تا هموطنان مقیم پاریس برای آزادی آنان در مقابل بازداشتگا پلیس منطقه هجده پاریس اجتماع نمایند.
فرهنگسرای پویا – پاریس – نه ماه مه دو هزار و نه
امروز بعد از انتشار خبر اعدام 5 تن از زندانيان سياسي در زندان اوين, همه شهرهاي كردنشين ايران يكپارچه عزادار شد.فضاي شهر سقز بسيار امنيتي است . مامورين لباس شخصي و نيروهاي انتظامي زيادي در سطح شهر براي برقراري اين حكومت نظامي چيده شده اند

خوانندگان؛ فردا همه می آییم وعده ما روبروی دانشگاه تهران

یکی از خوانندگان: سرعت اینترنت در ایران بسیار کند شده فردا همه می آییم وعده ما روبروی دانشگاه تهران ،مجلس وزندان اوین .رژیم فکر نکند همه چیز تمام شده همه چیز از نو آغاز شده اگر یک فرزاد رابه ناحق کشتید ما همه فرزادکمانگریم.

اعلام عزای عمومی در مناطق کردنشین

خبرگزاری هرانا - در راستای اعتراض به اجرای حکم اعدام ۵ زندانی سیاسی، مردم مناطق کردنشین به خصوص منطقه کامیاران و سنندج فردا مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه را بعنوان عزای عمومی اعلام کرده اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، تعداد کثیری از مردم، اصناف و فعالان مدنی مناطق کردنشین به خصوص در شهرهای کامیاران و سنندج با اعلام فراخوان های فوری از همه مردم این شهرها خواسته اند که فردا، مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه با اعلام عزای عمومی و استفاده از شیوه های مسالمت آمیز مراتب انزجار و اعتراض خود را نسبت به اجرای حکم اعدام فعالان سیاسی اعلام کنند، خبرهای غیررسمی از تلاش بازاریان برای تعطیل کردند بازار در این شهرها خبر می دهد. همچنین در شهرها و حتی در خارج کشور معترضان ایرانی برنامه هایی را در اعتراض به اجرای احکام اعدام این زندانیان سیاسی اعلام کرده اند که در این رابطه گزارشات تکمیلی منتشر خواهد شد.

گزارش مهم رئیس بازرسی کل کشور به خامنه ای
دولت احمدی نژاد  فاسد ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی

  جــرس، حمیدرضا تکاپو : با گذشت نه ماه از انتشار خبر ربایش، تجاوز و قتل ترانه موسوی، در جریان بازداشت های پس از انتخابات ریاست جمهوری و کتمان و صحنه سازی های حکومت برای جعلی نشان دادن تمام این ماجرا، منابع خبری موثق از نقش مستقیم حسین طائب، رئیس وقت بسیج و معاونت اطلاعات فعلی سپاه  در این رابطه خبر می دهند.

من لباس تنگ میوشم ، بله ..... پوشش خوشرنگ میپوشم ، بله
میشوم طناز و زیبا و ملوس ..... میخرامم در چمن چون نوعروس
زلف خود ریزم برون از روسری ..... میکنم در چشم مردان دلبری
طره گیسو دهم در دست باد ..... گور بابای تو و روز معاد
زری دلنشین

کنفرانسی که محل آن را از مردم پنهان کرده اند!

اعضای گروه 15 عبارتند از هند، ایران، اندونزی، مالزی، سریلانکا، الجزایر، مصر، کنیا، نیجریه، زیمبابوه، ونزوئلا، برزیل، مکزیک، آرژانتین، شیلی، کلمبیا، پرو و جامائیکا. از این گروه، 8 رئیس جمهور، چند معاون رئیس جمهور و وزرای خارجه آنها قرار است در کنفرانسی که روزهای شنبه و یکشنبه و دوشنبه درتهران تشکیل می شود شرکت کنند. از 170 خبرنگار رسانه های این کشورها و همچنین برخی خبرنگاران بین المللی برای پوشش خبری کنفرانس به ایران دعوت شده است. نمایشی برای آرام نشان دادن کشور و مشروعیت طلبی برای دولتی که نه تنها مردم ایران، بلکه مردم جهان می دانند که با کودتای نظامی سپاه برسر کار است و زندان های کشور را پر از زندانیان سیاسی کرده است. نه در زمان رضاشاه و نه در زمان پسرش- حتی پس از کودتای 28 مرداد- جز سالهای نخستین دهه 60 ، زندان های ایران چنین لبریز از زندانی سیاسی نبوده و حقوق اولیه مردم چنین نقض نشده  است. نمایش مشروعیت و کنترل بحران، چنان برای حاکمیت اهمیت دارد که مملکت را برای 5 روز تعطیل کرده، محل کنفرانس را از بیم حرکت مردم به طرف آن اعلام نکرده و تیم های دیده بان و کنترل را در خیابان های مرکزی تهران مستقر ساخته است. صدا و سیما در برنامه های مختلف، مستقیم و غیر مستقیم مردم را تشویق به سفر 5 روزه به شمال ایران می کند. از دل سیاست نظامی- اتمی انواع مانورهای بین المللی و جنایات داخلی بیرون آمده است. و این تازه آغاز است!> برگرفته از پیک نت

درگیری مردم پيرانشهر با نيروهاى سركوبگر رژیم

بنابه گزارش دريافتى مردم پيرانشهر امروز در اعتراض به اعدام پنج زندانى سياسى و انتقال بازارچه مرزى به شهر محمديار نقده به خيابانها آمدند و با ماموران سركوبگر نيروى انتظامى درگير شدند. هم اكنون فضاى شهر ملتهب است و به گفته شاهدان، مردم خشمگین چند خودروی نيروهاى رژیم را به آتش کشيدند.

برافروختن آتش بر فراز كوه به نشانه تجليل از 5 زنداني سياسي اعدام شده

بعدازظهر روز سه شنبه 21 اردیبهشت، شماری از مردم سنندج بر فراز کوه "آویه‌ر" به نشانه‌ی تجلیل از 5 زندانی سیاسی اعدام شده در زندان اوین، اقدام به برافروختن آتش نمودند. به گزارش آژانس ايران خبر ، مردم سنندج همچنین با سردادن شعارهای انقلابی، این اقدام جنایتکارانه‌ی را به شدت محکوم نمودند. گفتنيست بعد از اين اقدام مردم مامورين انتظامي و امنيتي به طور سراسيمه به كوه سرازير شده و به دنبال تجمع كنندگان مي گشتند.

اطلاعیه جمعی از فعالین داخل کشور

دانمارک: پایین آوردن پرچم جمهوری اسلامی در محوطه ی سفارت

ساعاتی بعد از نیمه شب سفارت و دفتر فرهنگی جمهوری اسلامی در کپنهاگ مورد آکسیون اعتراضی تعدادی از مخالفان رژیم جمهوری اسلامی قرار گرفت. در این آکسیون معترضین به اعدام های دیروز به داخل حیاط سفارت ایران وارد شده و ضمن پایین کشیدن پرچم سفارت و شعارنویسی، به اتوموبیل های نمره سیاسی سفارت هم خساراتی جدی وارد آوردند.
این چهارمین بار است که پرچم سفارت جمهوری اسلامی در سفارت کپنهاگ از جانب مخالفان به زیر کشیده می شود. همچنین ساختمان دفتر فرهنگی سفارت هم که در نزدیکی سفارت قرار دارد بی نصیب نمانده و دیوارهای آن به شعار های مرگ بر دیکتاتور و زنده باد آزادی و مزین شد.

بیانیه میرحسین موسوی به مناسبت اعدام های اخیر

در پی اعدام پنج تن از زندانیان سیاسی در زندان اوین تهران، یک حرکت اعتراضی برگزار می کنیم.

فعالان مدنی کرد از همه انسانها که مخالف اعدام هستند می خواهد که در اعتراض به اجرای حکم اعدام پنج تن از فعالان سیاسی کرد در زندان اوین فردا دوشنبه 20 اردیبهشت ساعت 15.00 تا ساعت 17.00 مقابل سفارت جمهوری اسلامی در لاهه(دنهاخ) حضور به هم رسانند.

ما دراین حرکت اعتراضی جنایت جمهوری اسلامی ایران را محکوم و حمایت خویش را از خانواده جانباختگان راه آزادی اعلام و خواستار رسیدگی نهادهای بین المللی و حقوق بشری در قبال این جنایت بزرگ هستیم.

فعالان سیاسی و مدنی کرد ساکن هلند

لازم به ذکر است که سازمان پرایم نیز از این تجمع پشتیبانی کرده و در ساعت مذکور اعلام تجمع نموده است، بدیهی است هردو تظاهرات همراه و هماهنگ و با همکاری همدیگر برگزار خواهد شد

گزارشی در باره تحویل گیری پیکر فرزاد کمانگر

خانواده فرزاد كمانگر صبح دوشنبه براي تحويلگيري پيكر فرزاد به اوين مي روند
گزارشگر كانون حمايت از خانواده جان باختگان و بازداشتي ها: خانواده كمانگر ,صبح روز دوشنبه 89.2.20 ساعت 0800 به زندان اوين براي تحويل گيري پيكر شهيد فرزاد كمانگر مراجعه كردند , اما مقامات زيربط به آنها جواب منفي و به دادگاه انقلاب ارجاع دادند .
در حال حاضر خانواده كمانگر به دادگاه انقلاب مراجعه كرد ه اند و قرار است كه از طريق آقاي خليل بهراميان , وكيل آقاي كمانگر براي تحويل گيري جسد اقدام كنند . يكي از بستگان آقاي كمانگر در اين رابطه گفت : با توجه به فضاي ملتهب و خشم و اعتراض مردم به اين اقدام صد انساني صورت گرفته , بعيد بنظر ميرسد كه به سادگي تحويل گيري پيكر فرزاد عملي باشد اما تلاش ميكنيم تا جسد را تحويل گرفته و مطابق سفارش فرزاد شهيد . او را در زادگاهش در نزديكي كامياران به خاك بسپاريم .
http://www.kanoonjb.com

تظاهرات در کلن در اعتراض به جنایت امروز حکومت اسلامی

در پی فراخوان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران برای اعتراض به حکم اعدام فرزاد کمانگر بیش از 1000 تن از مردم کردستان در مقابل دادگستری سنندج دست به اعتراض زدند

در پی اعدام پنج شهروند ایرانی توسط قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، تظاهراتی خودانگیخته توسط ایرانیان ساکن شهرهای کلن و برلین برگزار شد. صدها نفر از ایرانیان و آلمانیها علیه احکام اعدام علیه دگراندیشان به خیابان آمدند
شهر سنندج از دقايقي پيش داره به پادگان تبديل ميشه.خطوط همراه اول درتمام نقاط شهر قطعه و من با استفاده از اينترنت ايرانسل براتون كامنت ميگذارم.اميدوارم تا ارسال خبر ايرانسل قطع نشه. يگان ضدشورش و لباس شخصيها در ميدان انقلاب تا انتهاي خيابان طالقاني مستقر هستند.تعداد زيادي وانت سياه رنگ يگان ويژه پر از مامور در ساختمان بانك ملت(خيابان فردوسي سه راه شهيدنمكي)پنهان شدن.در منطقه ننله در ورودي شمالي شهر ده ها اتوبوس با ارم يگانهاي ويژه استان اذربايجان شرقي در داخل دهكده ننله پنهان شدند تا درصورت لزوم بعنوان نيروي كمكي به داخل شهر حمله كنند.ننگ بر بانك ملت استان كردستان كه ساختمانش پناهگاه قاتلين مردم كرد ايران است

در جریان تظاهرات امروز ایرانیان در برابر سفارت جمهوری اسلامی در پاریس کار به درگیری با پلیس کشیده است و دهها تن از ایرانیان در جریان این درگیری بازداشت شده اند.

تجمع خانواده زندانیان سیاسی اعدام شده، فردا صبح مقابل دانشگاه تهران

خبرگزاری هرانا - خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده با همراهی تعدادی از فعالان مدنی اعلام کرده اند که فردا در تهران دست به تجمع اعتراضی خواهند زد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده در روز جاری که تماماْ ساکن شهرستان بوده اند برای برگزاری یک تجمع اعتراضی به سمت تهران به راه افتاده اند. این خانواده ها اعلام کرده اند تجمع اعتراضی خود را از ساعت ۱۱ صبح فردا مورخ ۲۰ اردیبهشت ماه در مقابل درب ورودی دانشگاه تهران برگزار خواهند کرد، خانواده های داغدار بدین وسیله از عموم مردم و وجدانهای بیدار جهت حضور در تجمع مورد اشاره دعوت نموده اند.

جلوی سفارت المان شماره 17 پلیس برای ساعت 18 امروز در تقاطع ديگر خيابانJauresgasse جهت اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر و چهار تن دیگر . لطفا اطلاع رسانی کنید

این مطلب را در صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست