تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر
ویژه انقلاب

اتحادیه اروپا تحریم بیشتر ایران را تصویب کرد  

رهبران اتحادیه اروپا درنشست امروز خود در بروکسل تحریم بیشتر ایران را تصویب کردند. به گزارش خبرگزاری ها، تحریم ها اتحادیه اروپا علاوه بر تحریم هایی است که در قطعنامه اخیرشورای امنیت سازمان ملل در نظر گرفته شده است. این تحریم ها، شامل جلوگیری از سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز ایران، برقراری محدودیت بیشتر برای شرکت های حمل و نقل دریایی و هوایی ایران و معاملات بیمه و بانکی می شود. آمریکا نیز روز چهارشنبه مقررات تازه ای را برای تحریم بیشتر ایران اعلام کرده بود. وزیر خارجه روسیه اقدام اتحادیه اروپا و آمریکا را بسیار مایوس کننده توصیف کرد.

احضار مجید توکلی از زندان به دادستانی برای تکذیب نوشته‌های‌اش

رهانا: دادستانی تهران روز گذشته مجید توکلی را مورد نوشته های اخیرش تهدید کرده و به وی گفته است: «ما هر بلای به خواهیم می توانیم برسر شما بیاوریم. بهتر فراموش نکنی که در حال حاضر در زندانی. هنوز نمی دانی اسبتداد و بیداد کی و چه کاری می تواند انجام دهد.» به گزارش دانشجونیوز این احضار و تهدید پس از انتشار ۲ نوشته اخیر مجید توکلی “برای تغییر” و “ما آینده را میسازیم” انجام شده است. دادستان تهران از مجید توکلی خواسته است که با نوشتن متن تکذیبه ای، نامه خود را که در آن اعلام کرد “رهبران سبز را تنها نگذارید” به سرعت تکذیب کند. مجید توکلی عضو انجمن اسلامی پلی تکنیک در نوشته اخیر خود از شانزدهم آذر ماه گذشته و پس از سخنرانی در صحن دانشگاه امیرکبیر بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. پایان پیام

اعتصاب غذای سلمان سیما در بند دو-الف سپاه
بامدادخبر: سلمان سیما، فعال دانشجویی دانشگاه آزاد که روز 22 خرداد برای دومین بار پس از انتخابات بازداشت شده است، در تماسی تلفنی، از نگهداری خود در سلول انفرادی بند دو-الف زندان اوین که زیر نظر سپاه اداره می‌شود، خبر داد.
به گزارش بامدادخبر، وی در این تماس، گفت که از روز اول بازداشت در اعتصاب غذای خشک به سر برده و قصد دارد پس از این تماس تلفنی، این اعتصاب غذا را به صورتِ «تر» ادامه دهد.
سلمان سیما که عضو سازمان ادوار نیز می‌باشد، سال گذشته نزدیک به صد روز را در بند 209 و 350 زندان اوین در بازداشت بوده و از سوی شعبه‌ی 15 دادگاه انقلاب به شش سال حبس تعزیری محکوم شده است.

سايت کلمه: محمد نوری زاد، روزنامه نگار و فيلمساز زندانی، در وضعيت وخيمی به سر می برد 

سايت « کلمه»، نزديک به مير حسين موسوی، گزارش داد که محمد نوری زاد، روزنامه نگار و فيلمساز زندانی، در وضعيت وخيم جسمی به سر می برد. اين سايت به نقل از همسر آقای نوری زاد نوشت که وی از چند روز پيش و برای ايجاد محدوديت در ارتباطات، به بند ۳۵۰ اوين منتقل شد، که فاقد استاندارد های لازم و حداقلی است. همسر اين روزنامه نگار و فيلمساز زندانی گفت: محمد نوری زاد در ملاقت روز دوشنبه اش با او از حال مساعدی برخوردار نبوده، زيرا بعد از خروج از بند ۲۰۹ زندان اوين، دچار عفونت ريه و تب و لرز بوده است. همسر آقای نوری زاد همچنين از بروز اختلال در بينايی او بعد از ضرب وشتم ماه گذشته خبر داد و خواستار موافقت با درخواست مرخصی پزشکی وی شد. محمد نوری زاد چند ماه پيش به اتهام انتقاد از حوادث پس از انتخابات رياست جمهوری و نوشتن نامه های انتقادی به رهبر جمهوری اسلامی بازداشت و به اتهام فعاليت تبليغی عليه نظام و توهين، به ‪ سه ‬سال و نيم حبس و تحمل ۵۰‬ ضربه شلاق محکوم شد.

استقرار نیروهای سرکوبگر در تهران

خبرنگار ما از تهران: امروز و از ساعت 16:00 در تهران از میدان امام حسین تا خیابان انقلاب یگان های ویژه نیروی انتظامی مستقر شدند و نیروهای بسیج و لباس شخصی ها در دسته های پراکنده در خیابان ها و حوالی آن گشت زنی می کنند. تعداد نیروهای امنیتی مستقر در خیابان ها از روز 22 خرداد کمتر است اما به نظر می رسد وحشت رژیم از کوچک ترین حرکت از سوی معترضین آنها را در حالت آماده باش قرار می دهد و نسبت به آن واکنش شدید نشان می دهند.نکته مهم نسب ت به سال گذشته اینست که در گذشته لباس شخصی ها هنگامی نیروهای پلیس را پشتیبانی می کردند که معترضین هسته های تجمع را تشکیل داده اند و پلیس به تنهایی قادر به کنترل جمعیت نباشد. اما در اعتراضات اخیر آنها همانند نیروی انتظامی از همان ساعات ابتدایی در نقاط مختلف شهر حضور پیدا می کنند.

فردا سالگرد قتل سهراب اعرابی در بهشت زهرا

دوشنبه، 24 خرداد ماه 1389

اطلاعیه میرحسین موسوی پیرامون حمله به مردم و دانشجویان در روز ۲۲ خرداد امسال

هادی خرسندی، طنزپرداز سرشناس، در سالگرد انتخابات در گفت و گوى نه چندان جدى با رادیو فردا به حال و هوای روزهای اعتراض و مباحثی می پردازد که حول «تقلب» در انتخابات مطرح شده است.

هادی خرسندی: «هر كسى از ظن خود شد يار سبز
حسین قویمی

در سی ام خرداد سال گذشته گلوله دژخیمان ضحاک زمان قلب پاک دختر ایران زمین ندا آقا سلطان را شکافت و گل زندگانی او را پرپر کرد.میلیونها نفر در جهان با دیدن صحنه های به خون غلطیدن ندا همراه با ایرانیان گریستند. در سالگرد شهادت ندای آزادی ایران همه با هم عصر روز یکشنبه سی ام خرداد در محل شهادتش در خیابان کارگر شمالی تقاطع خسروی و صالحی گردهم می آئیم و شمعی به یاد مظلومیت او روشن خواهیم کرد.

اطلاعیه جنبش جمع یاران

آژانس ايران خبر - ۱۳۸۹/۳/۲۲
خبرنگار آژانس ايران خبـــر تهران ساعت 2215: در سعادت آباد , سيلي از مردم رو در روي نيروهاي امنيتي و لباس شخصي در حال راهپيمايي اند . همه مردم حتي بچه هاي 10 ساله نقاب زده اند .فضا كاملا امنيتي و پر از مزدوران لباس شخصي است , ولي به طور شگرفي مردم باشجاعت به راهپيمايي اعتراضي خود ادامه ميدهند .

گزارش‌ها از تهران حاکی‌ست که به‌رغم تاریک شدن هوا فضای شهر همچنان امنیتی است. ده‌ها نفر در ساعات بعدازظهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. چندین روزنامه‌نگار و فعال مدنی نیز در خانه‌های خود دستگیر شدند.

تجمع خانواده بازداشت شدگان امروز در پلیس پیشگیری/ تعداد بازداشت شدگان به 200 نفر رسید
خبرگزاری هرانا - در پی تجمعات اعتراضی امروز دست کم 200 نفر بازداشت شده اند و خانواده بازداشت شدگان در مقابل پلیس پیشگیری تجمع نمودند. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی بازداشت های گسترده امروز معترضین دست کم 200 نفر توسط نیروهای انتظامی و امنیتی بازداشت شدند، خانواده برخی از بازداشت شدگان در مقابل پلیس پیشگیری خیابان انقلاب مقابل سینما بهمن تجمع کرده و خواهان آزادی وابستگان خود شدند. پلیس پیشگیری از دادن اسامی بازداشت شدگان به خانواده ها خودداری می کند. هم چنین احمدرضا رادان جانشين فرمانده ناجا نسبت به بازداشت شهروندان معترض اعتراف کرده و گفته است: "تعداد اندكي توسط مأموران اطلاعاتي به عنوان مظنون دستگير شدند كه ظرف امشب پس از تكميل پرونده به دستگاه قضايي معرفي خواهند شد.

تهاجم يك دختر دلير به مزدوران انتظامي

به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر هنگامي كه درميدان آزادي نيروي انتظامي با مردم درگير شده بودند, يكي از دختران تظاهر كننده با نيروهاي انتظامي درگير شد و كتك خورد, ولي اين دختر دلير بلافاصله تهاجم كرده وبا ماموريني كه اورا كتك مي زدند درگير شده و آنها را متقابلا كتك زد .

پرتاب ساندیس بسوی مزدوران در دانشگاه شریف

یکی از خوانندگان: دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف از پشت دربهای دانشگاه تعداد زیادی آب میوه ( ساندیس )را به سمت نیروهای امنیتی پرتاب کردند
نیروهای امنیتی و لباس شخصیها در جلوی درب اصلی دانشگاه تهران با پرتاب ساندیس مواجه شد دانشجویان با پرتاب ساندیس شعار میدادند جالب اینجا بود که یکی از لباس شخصیها دستور جمع آوری ساندیسها را داد که با هو شدن و سوت و کف دانشجویان همراه شد

مردم در ولیعصر کلاه و سپر پلیس را ...بیرون کشیدند

مردم در ولیعصر کلاه و سپر های پلیس ضد شورش را از داخل یک ون بیرون کشیدند.
پلیسهای ضد شورش و نیروهای سرکوبگر خودروهای خود را جا گذاشتند و به طرز تحقیر آمیزی عقب نشینی کردند
جمعیت همچنان در حال افزایش است

خوانندگان؛ اخلال در پخش اخبار صدا و سیما

اخلال در پخش خبر اخبار ساعت 19 شبکه یک
همین الان تلوزیون ایران در پخش ساعت 19 دچار اختلالات شده .
برنامه اخبار ساعت 19 دچار قطع و وصلهای مکرر میشود

خوانندگان؛ آخرین خبرها از وضعیت صدا و سیما

صدای آژیر در صدا و سیما
همین الان با یکی از اقوام از صدا و سیما زنگ زد و گفت همه کارکنان رو نیروهای نظامی به پشت بام فرستادند . معلوم نیست چه خبر شده

***

جابجایی نیروهای ضد شورش از حوالی ونک به سمت صدا و سیما
طبق اخبار موثق جو در صدا و سیما به شدت متشنج شده و نیروهای امنیتی در حال رفتن به سمت سازمان صدا و سیما هستند ولی با ترافیک فعلی تظاهرات با مشکل جابجایی مواجه شده اند

گزارش دیگری از آخرین وضعیت در صدا و سیما

همین الان از طریق یکی از دوستانم تایید شد که معاونت فرهنگی صدا و سیما با تعدادی از پرسنل در یک اتاق در طبقه سوم به گروگان گرفته شده اند .هنوز از هدف این گروگانگیری که در این روز مهم رخ داده اخبار دیگری در دسترس نیست ولی خبر میرسد که در اطراف ساختمان صدا و سیما نیروهای امنیتی در حال صف بندی هستند

خوانندگان؛ اوضاع در ساختمان صدا و سیما بسیار متشنج است

خبر فوق العاده فوری !
من م . ح هستم از کارکنان صدا و سیما
همین الان
معاونت فرهنگی صدا و تعدادی از پرسنل صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توسط تعدادی افراد مسلح ( سپاهی ) که برای حفاظت از صدا و سیما وارد ساختمان شدند در یکی از اتاقهای صدا و سیما به گروگان گرفته شده اند . اوضاع در ساختمان صدا و سیما بسیار متشنج است

شنیده شدن صدای گلوله در ساختمان صدا و سیما

اعزام شدید نیرو به ساختمان جام جم
صدای شلیک گلوله در ساختمان صدا و سیما

شلیک گاز اشک آور و ضرب و شتم مردم تهران/ بازداشت دستکم ده شهروند

 اتحاديه اروپا امروز درباره تحريم بيشتر ايران تصميم می گيرد 

رهبران اتحاديه اروپا درنشست امروز خود در بروکسل درباره تحريم بيشتر ايران تصميم می گيرند. به گزارش خبرگزاری ها، تحريم های تازه، صنعت نفت و گاز، شرکت های حمل و نقل دريايی و هوايی و محدويت های بيشتر بر معاملات بيمه و بانکی ايران را هدف قرار می دهد. اين تحريم ها علاوه بر تحريم هايی خواهد بود که در قطعنامه اخيرشورای امنيت سازمان ملل در نظر گرفته شده است.

روزنامه نگار دربند دچار حمله عصبی شد

سایت کلمه: بنا بر برخی شنیده ها و گزارشات، حسین لواسانی روزنامه نگار زندانی، روز سه شنبه ۲۵/۳/۱۳۸۹ دچار حمله عصبی شده است. در پی این حمله عصبی، حسین لواسانی به بهداری اوین منتقل شده ولی علیرغم نیاز به مراقبت در بیمارستان، از انتقال او به بیمارستان جلوگیری شده است. گفتنی است این روزنامه نگار زندانی در اثر این حمله به صورت موقت و به مدت یک ساعت بینایی اش را از دست داده است. لواسانی که از چهارم مهرماه گذشته تا کنون در زندان به سر می برد، بیش از ۱۰ سال از همکاران مطبوعات اصلاح طلب، از جمله شرق، کارگزاران و اعتماد ملی بوده و دادگاه تجدید نظر استان تهران، فروردین ماه امسال، وی را به شش سال حبس تعزیری و ده سال محرومیت از فعالیت های مطبوعاتی محکوم کرد.

درود بر قهرمانی و دلاوری پرولتاریا
به یاد رفيق جانباخته منصور قماشي                

آن دسته از مبارزين در بندي كه از زندان مخوف اوين و قتل عام زندانيان سياسي توسط رژيم ارتجاعي جمهوري اسلامي جان بدر بردند و آزاد شدند، همگي با احترام و ستايش از انقلابيون كمونيستي نام مي برند كه در سال 64 توسط عمال رژيم دستگير شده بودند. كمونيستهائي كه روحيه انقلابي نويني را به زندان منتقل كردند، محرك موج نوين مبارزاتي در اوين شدند و زندان را به سنگر درخشان نبرد تبديل كردند.

بازداشت سجاد و حمزه بنام دو فعال دانشجویی در شیراز
هم‌زمان با سالروز کودتای انتخاباتی، سجاد و حمزه بنام، دو فعال دانشجویی در شیراز، روز 22 خرداد توسط اداره اطلاعات شیراز بازداشت شده‌اند.
به گزارش بامدادخبر، سجاد بنام دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شیراز پس از احضار به حراست این دانشگاه بازداشت و در اختیار اداره اطلاعات شهر شیراز قرار گرفته است. وی پیشتر، در 13 آبان سال گذشته نیز برای یک روز بازداشت شده بود.
حمزه بنام، دانش‌آموخته دانشگاه علوم قرآنی نیز پس از احضار مستقیم به اداره اطلاعات شیراز بازداشت شده است. این فعال دانشجویی نیز در 24 خردادماه سال گذشته، سه روز را در بازداشت به سر برده بود.
گفتنی است دیگر عضو این خانواده، محسن بنام، دانشجوی معلق از تحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در جریان اعتراضات سال گذشته یک هفته در بازداشت به سر برده بود، نیز بار دیگر به اداره اطلاعات احضار شده است.

متن بیانیه شماره 18 موسوی

توده های میلیونی ملت بزرگ امروز می بینند که چه کسانی دشنه در دست به دنبال زنان، مردان، پیران و جوانان می دوند و چه کسانی با برخورداری از فرهنگی نازل، در تظاهرات و جمع‌های عمومی رکیک ترین کلمات و جملات را بر زبان می آورند و مردم به جای اینها، نماهنگ های زیبا ساخته اند و پوسترهای پرمعنا به یکدیگر هدیه کرده اند و فیلم ها و عکس های بی شماری از زندگی و مبارزه مردم تهیه و پخش کرده اند و غصه ها و درد های خود را جاودانی کرده اند.

همزمان باسالروز ۲۵ خرداد؛ انتشار بیانیه۱۸میرحسین موسوی و منشور جنبش سبز

میرحسین موسوی به مناسبت  سالروز انتخابات ریاست جمهوری  بیانیه ای صادر کرده است. به گزارش کلمه وی در این بیانیه منشوری پیشنهادی برای جنبش سبز تدوین نموده که شامل اهداف، راهکار ها و هویت  جنبش سبز است و آن را به عنوان متنی پیشنهادی به جنبش در معرض دید و قضاوت افکار عمومی و صاحبنظران قرار داده است . متن بیانیه ۱۸ همزمان با سالروز ۲۵ خرداد ماه در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت

وحدت حوزه و دانشگاه شگفتا به این وحدت!!!

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند... چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند / پرسشی دارم ز دانشمند مجلس باز پرس... توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند

مرگ بر اصل ولایت فقیه و مرگ بر ديکتاتور شعارهای شبانه 22خرداد

بيست و دوم خرداد ۱۳۸۹ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۱۰

تعرض به دو دانشجوی دانشگاه شریف در مقابل دانشگاه

گزارش دریافتی: مقارن ساعت 20:50 در مقابل دانشگاه شریف چند مزدور بسیجی جلوی دو دختر دانشجو رو گرفتن و قصد دستگیری اونها رو داشتن که با مقاومت یکی از دختران مواجه شد که در این هنگام یکی از همین بسیجی ها ( با لباس مشکی ) اقدام به ضرب و شتم دانشجوی دختر کرده، به شکلی که وی را به زمین زد و مقنعه از سرش افتاد. این حرکت با اعتراض مسافرین اتوبوس بی آر تی روبرو شد و فرد بسیجی رو هو کردند. به شکلی که بسیجی مزدور از روی خشم داخل اتوبوس شد و به فحاشی نسبت به مسافرین پرداخت.

بازداشت چند تن از دانشجويان دانشگاه تبريز

به گزارش خبرنگار آژانس ايران خبـــر روز جمعه 21 خرداد, نيروهاي حراست اقدام به دستگيري چند تن از دانشجويان سراسري دانشگاه تبريز كردند و آنها را با خود بردند .
لازم به توضيح است كه اين دانشجويان از قبل مورد شناسايي قرار گرفته بودند, تاهيچگونه تجمعي دردانشگاه شكل نگيرد . همچنين بقيه دانشجويان را نيز مورد تهديد قرار دادند.

رگیری شدید در دانشگاه تهران

ندای سبز آزادی: امروز در حدود ساعت 4 بعد ازظهر، پس از پایان امتحانات، تعدادی در حدود 1000نفر از دانشجویان اقدام به تجمع کردند.
به گزارش ندای سبز آزادی شعارهای دانشجویان در این تجمع یاحسین میرحسین و مرگ بر این دولت مردم فریب سر می دادند. در اقدام تازه و نادر، انتظامات و حراست دانشگاه، با باتوم به جان دانشجویان افتادند و به شدت دانشجویان مورد ضرب و شتم قرار دادند. این بار حراست و انتظامات دانشگاه به جای باز کردن دربهای دانشگاه برای ورود نیروهای لباس شخصی و بسیجی، خود وارد عمل شدند و با باتوم به دانشجویان حمله ور شدند. آنها اقدام به جدا کردن دانشجویان از تجمع کردند و هرکس را که از جمع جدا می کردند، به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و به مکان نامعلومی انتقال می دادند. از طرفی ماشین های ون پلیس در بیرون دانشگاه به شدت به چشم می خورد.

طبق خبرهای رسیده در جلوی دانشکده هنر، صدای تیر شنیده شد. که موجب واکنش و عصبانیت شدید دانشجویان شد. وضعیت دانشگاه تهران به شدت ملتهب است. و نگرانی شدیدی بین دانشجویان وجود دارد کع خوابگاهها بار دیگر مورد هجوم نیروهای حراست و لباس شخصی قرار دارد.

تظاهرات گسترده دانشجویان دانشگاه شريف

بيست و دوم خرداد ۱۳۸۹ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۱۰

خوانندگان؛ درگیری مردم با مزدوران رژیم در ولیعصر

مردم در ولیعصر کلاه و سپر های پلیس ضد شورش را از داخل یک ون بیرون کشیدند.
پلیسهای ضد شورش و نیروهای سرکوبگر خودروهای خود را جا گذاشتند و به طرز تحقیر آمیزی عقب نشینی کردند
جمعیت همچنان در حال افزایش است

گزارش کوتاه یکی از خوانندگان از مشهد

در مشهد هستم.
الان بیرون از خانه بودم.منطقه سجاد مشهد بشدت پلیسی شده است.
با موتور و لباسهای پلنگی، گارد نپو و . . . .همه هستند.
باید اعلام کنم برداشت من اینستکه در این روز رژیم به مردم اعلان جنگ داده است.
چون ماشینهای ناجا و بسیجیان با صدای بلند نوحه خوانی های آهنگران ملعون را در خیابان ها پخش میکنند.
به امید آزادی ایران

تظاهرات اعتراضی مقابل سفارت رژیم در شهر آنکارا

وبلاگ کمیته مقاومت سبز ایرانیان در ترکیه
شنبه بیست و دوم خرداد 1389

تظاهرات اعتراضی مقابل سفارت جمهوری اسلامی در شهر آنکارا
طنین سرود ای ایران در آنکارا
ازساعت11صبح تظاهرات پرشکوه جنبش سبزایران دربرابر سفارت
جمهوری سلامی درترکیه شروع
شده ....
شعارهای نه غزه نه لبنان فقط کشتی ایران
مرگ برخامنه ای
سفارت را غرق بهت و وحشت کرده...

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست