تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر
ویژه انقلاب

هادی خرسندی

افتخاری ! گوش کردم گفتگوی مضحکت.... گفتم آیا از چنین خواننده خرتر می شود  ؟

خانواده شماری از زندانيان سياسی در برابر اوين تحصن کردند 

به گزارش وبسايت کلمه، نزديک به ميرحسين موسوی، خانواده های شانزده زندانی اعتصاب کننده اوين، روز دوشنبه در اعتراض به ممنوع الملاقات بودن اين زندانيان در مقابل در اصلی اوين تحصن کردند. بنا بر اين گزارش، خانواده های اين زندانيان، روز دوشنبه برای سومين هفته متوالی، اجازه ملاقات با زندانيان را نيافتند. به نوشته اين وبسايت، ماموران زندان به اين خانواده ها گفته اند که اين زندانيان همچنان در انفرادی های بند ۲۴۰ به سر می برند، و ممنوع الملاقات هستند. اين شانزده زندانی که از حدود بيست روز پيش از هر گونه تماس تلفنی و ملاقات با خانواده هايشان محروم شده اند، در اعتراض به وضعيت بد زندان، از اوايل مردادماه، اقدام به اعتصاب غذايی چند روزه کرده بودند. در ميان اين زندانيان، فعالان مختلف مدنی و سياسی و همچنين روزنامه نگاران حضور دارند.

وضعیت وخیم زندانی سیاسی در بیستمین روز اعتصاب غذا

سایت کلمه :وضعیت جسمانی کیوان صمیمی، روزنامه نگار دربندی که هنوز در اعتصاب غذا به سر می برد وخیم گزارش می شود.

سایت ندای سبز آزادی: شنیده ها حاکی است، طی چند روز گذشته بیش از هفتاد نفر از زندانیان زندان مشهد به صورت ناگهانی اعدام شده اند

. به گزارش خبرنگار ندای سبزآزادی از مشهد، بعضی از این افراد که گویا در رابطه با مواد مخدر دستگیر شده بودند، حکمهای قضایی خود را پیش تر از این دریافت کرده بودند که بر طبق آنها مجازات اعدام شامل حال آنها نمی شده است و حتی به پرداخت جریمه های نقدی نیز کفایت شده است. اما به صورت ناگهانی دستور قضایی مبنی بر اعدام این افراد صادر گردیده است. هنوز دلیل صدور این از سوی مرجع قضایی مشخص نیست. اما گمانه زنی ها حاکی از آن است نهادهای اطلاعات و امنیتی صورت گرفته است. بنا بر اطلاعات خبرنگار ندای سبزآزادی، پیش از نیز در پرونده ای مشابه در همین شهر، در اوایل روی کار آمدن دولت نهم هنگامی که رابطۀ یکی از مامورین رده بالای انتظامی-امنیتی با گروههای مواد مخدر روشن می شود، ناگهان بیش از شصت نفر از افراد مربوط به آن پرونده (که اغلب از اهالی تربت جام و تایباد بوده اند) اعدام می شوند که در بین آنها چند نفر از بستگان مامورین نیروی انتظامی نیز وجود داشته اند. گفتنی است طبق اطلاعات بدست آمده، در بین افراد اعدام شدۀ اخیر، نام افراد زیر هجده سال نیز مشاهده شده است.

بازی بی شرمانه ی حکومت ننگین اسلامی و دفن پروفسور فرای !
دکتر تورج پارسی

برخی شرکت کنندگان در همایش بزرگ ایرانیان مقیم خارج

پانزده تن از زندانیان سیاسی زندان اوین که دو هفته در اعتصاب غذا به سر می‌بردند، به اعتصاب غذای خود پایان داده‌اند.سه شنبه , ۱۹ مرداد , ۱۳۸۹

تارنمای کلمه گزارش داده است که این پانزده زندانی بنابر «درخواست رهبران جنبش سبز» و «دیگر شخصیت‌های سیاسی» اعتصاب غذای خود را شکسته‌اند. این تارنما همچنین خبر داده است «کیوان صمیمی تا لحظه تنظیم این خبر اعتصاب غذای خود را نشکسته و گفته است تا لحظه انتقال پانزده زندانی سیاسی از انفرادی به بند عمومی ،به اعتصاب غذایش ادامه خواهد داد. کیوان صمیمی وعده کرده است به محض اینکه مقامات زندان پانزده زندانی را که تازه اعتصاب غذای خود را شکسته اند، به بند عمومی ۳۵۰ منتقل کنند، اعتصابش را خواهد شکست. کیوان صمیمی برای نشان دادن همراهی خود با دیگر اعتصاب کنندگان از امروز اعتصاب خشک خود را تبدیل به اعتصاب تر کرده است.»

سردار مشفق که مستند به سخنرانی او در مشهد، 7 عضو رهبری سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه
مشارکت علیه کودتاچی های 22 خرداد اعلام جرم کرده اند کیست؟
سردار کودتاچی
با 3 نام، 3 چهره و 3 مسئولیت

درخواست ۹ سازمان سياسی برای انعقاد پيمانی ملی ميان نيروهای سياسی برای جلوگيری از شکنجه و کشتار در ايران 

۹ سازمان و گروه سياسی در خارج از ايران با انتشار بيانيه ای ضمن گراميداشت زندانيان سياسی اعدام شده در سال ۱۳۶۷ خواستار انعقاد پيمانی ملی ميان نيروهای سياسی برای جلوگيری از شکنجه و کشتار در ايران شدند.
اين بيانيه توسط اتحاد جمهوريخواهان ايران، حزب دموکرات کردستان ايران، حزب دموکراتيک مردم ايران، حزب کومه‌ له کردستان ايران، جبهه ملی ايران در اروپا، سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران، سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)، کميته هماهنگی شورای موقت سوسياليست‏های چپ ايران و شورای هماهنگی جنبش جمهوريخواهان دموکرات و لائيک ايران امضا شده است. امضاکنندگان اين بيانيه خواستار تلاش گسترده برای جلوگيری تکرار اعدام های سال ۱۳۶۷ شدند و اعلام کردند ايران بايد از شرايطی برخوردار شود که در آن هيچ حکومتی نتواند به شکنجه و اعدام مخالفان بپردازد.

مجید توکلی، بهمن احمدی امویی، کیوان صمیمی

هشدار یک تشکل پزشکی نسبت به ادامه اعتصاب غذای زندانیان

بازداشت پدر یکی از زندانیان سیاسی اعتصاب کننده غذا

سایت کلمه: پدر علی پرویز که فرزندش از جمله زندانیان اعتصاب کننده غذا در بند ۳۵۰ است، امروز صبح بازداشت شد. پدر این زندانی سیاسی اعتصاب کننده غذا که امروز برای ارایه نامه خانواده زندانیان سیاسی به قوه قضاییه مراجعه کرده بود، در این محل بازداشت شده است.

زن محکوم به سنگسار، اتهام خود را دروغ خواند

« رسا» ، تلویزیون جنبش سبز راه اندازی شد 

تلویزیون اینترنتی رسانه سبز ایران (رســا)، در روز جمعه ١۵ مرداد ١٣۸۹ روی خروجی وب قرار گرفت و تلویزیون ماهواره ای آن نیز، در نخستین دهه ماه رمضان آغاز به کار خواهد کرد. به گزارش وبسایت جنبش راه سبز ایران – جرس - ، همزمان با آغاز یکصد و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب مشروطه،این رسانۀ دیداری و شنیداری توسط گروهی از فعالان جنبش سبز، با هدف آنچه "تحقق استراتژی جنبش سبز ملت ایران،آگاهی بخشی عمومی و ممانعت از دروغ" و در جهت انعکاس مطالبات برحق ملت ایران" خوانده شده، راه اندازی شد.
در بیانیه آغاز کار این رسانه اینترنتی آمده است تلویزیون «رسا» به هیچ دولت و سازمان و نهادی که از بودجه خارجی استفاده کند، پیوندی نخواهد داشت.
 

انتشار قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

انتقال مجید توکلی به زندان رجایی شهر

کلمه : مجید توکلی، فعال دانشجویی و یکی از هفده زندانی اعتصاب کننده غذا ، امروز از زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شد. به گزارش کلمه، مجید توکلی، عضو انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی امیر کبیر ، از فعالان انشجویی است که در پی یک سخنرانی در گردهمایی دانشجویان در روز دانشجو در شانزدهم آذرماه در بازداشت به سر می برد. وی به همراه شانزده نفر دیگر از زندانیان بند ۳۵۰ اوین در اوایل مردادماه امسال ، برای دو هفته در اعتراض به شرایط نامناسب بند ۳۵۰ و همچنین توهین ماموران زندان دست به اعتصاب غذا زده بود. شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران وی را به هشت سال و شش ماه حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و نیز پنج سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرده است.

نگرانی عمیق ديده‌بان حقوق بشر از احتمال اعدام قريب‌الوقوع سکينه محمدی آشتيانی 

سازمان ديده‌بان حقوق بشر، پس از پخش اعتراف‌های منسوب به سکينه محمدی آشتيانی از تلويزيون دولتی ايران، نگرانی عميق خود را از احتمال اعدام قريب‌الوقوع اين زن محکوم به سنگسار اعلام کرد. شبکه دوم تلويزيون دولتی ايران، چهارشنبه شب گذشته اظهارات زنی چادری با چهره پوشيده را پخش کرد که گفته می‌شد، سکينه محمدی آشتيانی است. اين زن در پاسخ به سؤالات گزارشگر اين برنامه به دست داشتن در قتل همسرش اذعان کرد. سازمان ديده‌بان حقوق بشر، مستقر در نيويورک، گفت «افرادی که ايران را اداره می‌کنند، ظاهراً شرم نمی‌کنند که ابتدا حکمی بربرمنشانه همچون سنگسار را صادر می‌کنند و پس از آن متوسل به اعترافات تلويزيونی می‌شوند». ناديا خليفه، پژوهشگر امور زنان خاورميانه در اين سازمان، گفت: دلايل زيادی وجود دارد که نشان می‌دهد آنچه اعترافات خوانده شوده به زور اخذ شده است.

ضرب و شتم یک زندانی سیاسی بند ۲۴۰ و فشار روحی برای زندانیان اعتصاب کننده

کلمه :سه افسرنگهبان زندان اوین شب گذشته با یورش به یک زندانی سیاسی که در یکی از سلول های انفرادی بند ۲۴۰ نگه داری می شود او را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند. براساس گزارش های رسیده به کلمه ،سه افسرنگهبانی که این زندانی را مورد شکنجه قرار دادند ،ضیایی ،کربلایی و محمودی نام دارند که پیش از این نیز بارها زندانیان سیاسی اوین بویژه زندانیان بند ۳۵۰ اوین را مورد توهین قرار داده اند. صدای این زندانی مورد شکنجه قرار گرفته که از شدت درد تا نیمه های شب ضجه و فریاد سر داده بود در کریدورهای بند ۲۴۰ شنیده می شد .این اتفاق شانزده زندانی سیاسی بند ۳۵۰ را که دو هفته در اعتصاب غذا بودند و همچنان در سلول های انفرادی به سر می برند ،تحت فشار شدید روحی قرار داده است.

بی خبری کامل پس از پایان اعتصاب غذای زندانیان در بند 350 اوین 

با گذشت دو روز پس از اعلام پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی بند ٣۵۰  اوین، خانواده های آنها از وضعیت این زندانیان کاملا بی خبرند. به گزارش کلمه سایت کلمه، شانزده زندانی که به مدت پانزده روز به خاطر اعتراض به شرایط نامناسب بند ۳۵۰ دست به اعتصاب غذا زده بودند، همچنان در سلول های انفرادی به سر می برند. کیوان صمیمی، روزنامه نگار دربند نیز در اعتصاب غذا به سر می برد و اعلام کرده است که تا بازگرداندن دیگران به بند عمومی دست از اعتصاب غذا نخواهد کشید .

موسوی: مردم برای اجتماعات منتظر پیام نمی مانند

سایت روز: میرحسین موسوی در دیدار با عده ای از دانشجویان استان های قم، خراسان رضوی و چهارمحال بختیاری در پاسخ به سئوال دانشجویان تاکید کرد مردم برای اجتماعات منتظر پیام نمی مانند. موسوی گفت، حق اجتماعات جزو حقوق روشن مردم است و کسی نمی تواند این حق را از مردم سلب کند در نتیجه هرزمان که مردم لازم ببینند از این حق استفاده خواهند کرد و منتظر پیام من و امثال من نخواهند بود.

یورش گارد زندان به زندانیان زندان گوهر دشت کرج

خبرگزاری هرانا - صبح امروز زندانیان بند 6 زندان گوهردشت کرج مورد ضرب و شتم گارد زندان قرار گرفتند. به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، روز سه شنبه 19 مرداد ماه گارد زندان به سالن 17 زندان گوهردشت کرج یورش برد و تعدادی از زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار داد در این یورش امکانات حداقلی زندانیان تخریب شد. گارد زندان ساعت 9 صبح به دلایل نامعلوم زندانیان سالن 17 زندان گوهردشت کرج را بیش از 3 ساعت به حیاط این بند منتقل کردند و در معرض تابش خورشید قرار دادند، آنها طی این مدت از نوشیدن آب و استفاده از سرویس بهداشتی محروم بودند، یکی از زندانیان به نام " یعقوب باقری جاهد" که به رفتار نامناسب گارد زندان اعتراض کرده بود مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفت.

وضعیت بحرانی مجید توکلی و انتقال وی به بهداری زندان اوین

رهانا  : مجید توکلی، فعال دانشجویی در پانزدهمین روز از اعتصاب غذا، در پی وخامت وضعیت جسمانی به بهداری زندان اوین منتقل شد. به گزارش خبرنگار رهانا، این فعال دانشجویی که در سلول انفرادی زندان اوین به سر می‌برد، پس از بی‌هوش شدن، به بهداری زندان منتقل شد. بر اساس اخبار رسیده وضعیت جسمی وی بسیار نگران کننده عنوان شده است به طوری که وی به مدت چند ساعت بی‌هوش بوده و تا لحظه‌ی تنظیم این خبر به هوش نیامده است. این در حالی است که وی به همراه ۱۵ زندانی سیاسی دیگر از پانزده روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برند اما هیچ ارتباطی با خانواده‌های خود نداشته و خبری از وضعیت جسمانی آن‌ها در دست نبود. طی چند روز اخیر نیز، خانواده‌های این زندانیان توسط نیروهای امنیتی تهدید شده‌اند که با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکنند. بی‌خبری از وضعیت این زندانیان، خانواده‌ها را در نگرانی فرو برده است.

تجمع خانواده های زندانيان اعتصابی در مقابل زندان اوين 

گزارش ها از ايران حاکيست که خانواده های زندانيانی که در زندان اوين اعتصاب غذا کرده اند، روز دوشنبه، پس از لغو دوباره ملاقات با بستگانشان، در مقابل اين زندان تجمع کردند. پيشتر، معاون دادستان تهران و برخی از مسئولان زندان اوين وعده ملاقات با ۱۷ زندانی سياسی را به خانواده هايشان داده بودند، اما پس از لغو اين ملاقات ها و تجمع خانواده ها، هيچ مسئولی درباره اين موضوع به آنان توضيح نداد. به گزارش سايت های نزديک به اصلاح طلبان، ۱۷ زندانی اوين از بيش از دو هفته پيش در اعتراض به بدرفتاری ماموران زندان و شرايط نامناسب در بند ۳۵۰ اين زندان، دست به اعتصاب غذا زده اند و  از آن هنگام در سلول های انفرادی نگهداری می شوند.

اعتصاب غذای زندانيان سياسی وارد سيزدهمين روز خود شد 
اعتصاب غذای ۱۷ زندانی سياسی و عقيدتی بند ۳۵۰ زندان اوين وارد سيزدهمين روز خود شد.  اين زندانيان سياسی در اعتراض به بدرفتاری زندانبانان و شرايط نامناسب زندان، سيزده روز است در اعتصاب غذا به سر می برند و از آن روز تاکنون به سلول های اتفرادی منتقل شده اند. يکی از بستگان اين زندانيان سياسی در گفت وگو با « راديو فردا» گفته است، اين زندانيان همچنان ممنوع الملاقات هستند و نتوانسته اند با خانواده های خود تماس بگيرند. به گفته وی، خانواده‌های زندانيان سياسی اعتصابی، نامه ای خطاب به مقام های قوه قضائيه نوشته اند که قرار بود امروز شنبه به دست آنها برسد. ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، از سران اصلاح طلب، آيت الله بيات زنجانی از مراجع تقليد، عبدالله نوری، وزير کشور دولت خاتمی و احمد صدر حاج سيدجوادی، وزير کشور دولت موقت مهدی بازرگان، از اين زندانيان خواسته اند تا برای حفظ سلامتی خود به اعتصاب غذايشان پايان دهند.

مهدی کروبی خواستار پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی شد

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست