تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر

ایمیل کوتاه خوانندگان از مجیدیه تهران و اصفهان

مجيديه در آتش در مجيديه تهران درگيرى به شدت بالاست.تمام مغازهها از ساعت 5 تعطيل شده

****

امروز از ساعت 14:00 اصفهان تبدیل به یک پادگان نظامی شده است. نیروهای انتظامی بطرز عجیبی در خیابانهای اصلی شهر مستقر شده اند. حتی نیروهای گارد ضد شورش رو دیدم که از خیابان شریعتی عبور می کردند.تا حال در هیچ تظاهرات یا چهارشنبه سوری این حجم جابجایی نیرو ندیده بودم. حسابی ترسیدند. فرمانده اوباش انتظامی اصفهان هم اعلام کرده که برای امروز نیروی ضربت ویژه تشکیل داده اند. خبر جدیدی داشتم می فرستم. پاینده ایران

سر دادن شعار مرگ بر خامنه ای و اعتراضات گسترده در نقاط مختلف شهر مشهد
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"اعتراضات گسترده و سر دادن شعار مرگ بر خامنه ای  در نقاط مختلف شهر مشهد و همچنین درگیری  بین مردم و نیروهای سرکوبگر  که از ساعت 18:30 آغاز شده است همچنان ادامه دارد.
روز سه شنبه 24 اسفند از حوالی ساعت 18:30  مردم بصورت گسترده در خیابانهای مختلف شهر مشهد حضور یافتند و اقدام به برگزاری جشن چهارشنبه سوری نمودند. آنها بصورت گسترده در خیابان راهنمایی ، میدان جانباز، میدان ولی آباد ،سجاد،هاشمیه و سایر نقاط مراسم چهارشنبه سوری را با شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای آغاز کردند. سیل خروشان مردم چنان گسترده است که ماموران ولی فقیه از مقابله با آنها هراسان هستند .
حوالی ساعت 19:00 نیروهای سرکوبگر  به مردمی که در خیابان هاشمیه در حال راه پیمایی و سر دادن  شعار های مرگ بر خامنه ای و مرگ بر دیکتاتور بودند یورش بردند و درگیری گسترده ای بین مردم و نیروهای سرکوبگر روی داد که منجر به فرار نیروهای سرکوبگر گردید . نیروهای سرگوبگر در ابتدای تهاجم با باتون به مردم حمله می کردند و در حدود 8 نفر دستگیر کردند.در حال حاضر خیابان هاشمیه مشهد در دست مردم می باشد.
مردم همچنین سر دو راهی طرقبه اقدام به سر دادن شعار علیه ولی فقیه نمودند. حضور گسترده مردم و سر دادن شعار اکثر نقاط شهر مشهد را فراگرفته است و هر لحظه بر شدت آن افزوده می شود.

چهارشنبه سوری؛ درگيری شديد در شاهين شهر اصفهان

گزارش دریافتی: لحظاتی پيش و درپی حمله وحشيانه نيروی انتظامی به جوانانی كه سر خيابان فردوسی مشغول رقص و پايكوبی بودند دامنه خشونت به تمام شاهين شهر كشيد.درحال حاضر درگيری شديد در فردوسی و مخابرات اتفاق افتاده و پليس چندبار شليك هوايی كرده اما در منطقه موسوم به خونه چوبيها متاسفانه بعلت بن بست بودن تعداد زيادی از هموطنانمان بشدت زخمی يا دستگير شدند. شاهين شهر از حالت چهارشنبه سوری خارج شده و بيشتر شبيه وضعيت ليبی و بحرين است. مزدوران گارد ويژه سپاه در پارك بانك استان كمين كرده و هر لحظه ممكن است به مردم حمله كنند

تبدیل چهارشنبه سوری به اعتراضات در شهر رشت

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"از لحظاتی پیش چشن چهار شنبه سوری در نقاط مختلف شهر رشت آغاز شده است. مردم با برافروختن شعله های آتش و پریدن از روی آن در موارد متعددی اقدام به سر دادن شعار علیه رژیم ولی فقیه می کنند .
روز سه شنبه 24 اسفند از حوالی ساعت 19:00 انبوهی از مردم و بخصوص جوانان در نقاط مختلف شهر رشت اقدام به برگزاری مراسم گستردۀ چهار شنبه سوری نموده اند. عمده تجمع مردم در خیابان مطهری و خیابان گلسا می باشد. جوانان از پیش محل گسترده برگزاری مراسم را در خیابان گلسا اعلام کرده بودند. در حال حاضر جوانان حین پریدن از آتش اقدام به سر دادن شعار می کنند و در مواردی بسوی نیروهای سرکوبگر که مانع انجام جشن چهار شنبه سوری هستند ترقه های پر صدا بسوی آنها پرتاب می کنند. مراسم چهار شنبه سوری تبدیل به اعتراضات علیه رژیم ولی فقیه گردیده است.
نیروهای سرکوبگر ولی فقیه از حوالی ساعت 15:00 در نقاط مختلف شهر مستقر شده اند و از ساعت 17:00 مغازه داران را وادار به تعطیل کردند مغازه هایشان می کنند . نیروهای سرکوبگر برای مردم و جوانانی که در سطح شهر هستند ایجاد مزاحمت می نمایند. همچنین علاوه بر ماشینهای آتش نشانی 5 ماشین آب پاش بزرگ مستقر کرده اند. تعداد نیروهای سرکوبگر بسیار زیاد می باشند.نیروهای سرکویگر عمدتا در خیابان مطهری و و خیابان گلسا بصورت گسترده حضور دارند.

24 اسفند 1389 برابر با 15 مارس 2011

ده‌ها تن از روشنفکران ایران و جهان خواستار دخالت سازمان ملل برای "نجات" موسوی و کروبی شدند . ۱۳۸۹/۱۲/۲۴

ده‌ها تن از روشنفکران و فعالان سیاسی ایران و جهان، در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار دخالت سریع این سازمان برای رفع محدودیت‌های به وجود آمده برای میرحسین موسوی و مهدی کروبی شدند. همزمان با برگزاری اجلاس سالانه حقوق بشر، روز دوشنبه نامه‌ای با امضای ۷۳ تن از روشنفکران و فعالان سیاسی ایران و جهان منتشر شد که از بان گی‌مون، دبیرکل سازمان ملل، خواسته‌اند تا این سازمان و جامعه جهانی برای نجات میرحسین موسوی، زهرا رهنورد، مهدی کروبی و فاطمه کروبی دخالت کند. شیرین عبادی، عبدالکریم لاهیجی، هاله افشار، داریوش آشوری، یرواند آبراهامیان، علی میرسپاسی و حسن شریعتمداری شماری از امضاکنندگان ایرانی این نامه هستند.

هیلا صدیقی، شاعر جوان در چنگال اطلاعات سپاه

این فاجعه اگر در بوشهر روی دهد، چه می کنیم؟

در یکی از نیروگاههای اتمی ژاپن وضعیت فوق العاده اعلام شد 

 ساعتی پیش در یکی از نیروگاههای اتمی ژاپن وضعیت فوق العاده اعلام شد.
تا کنون گزارشی از َنشت مواد رادیو اکتیو از راکتورهای اتمی ژاپن منتشر نشده است. گفته میشود علت اعلام وضعیت فوق العاده در یکی از راکتورهای اتمی ژاپن از کار افتادن سیستم خنک کننده این راکتوراست. برخی گزارشها هم از آتش سوزی در ساختمان توربین نیروگاه اتمی« میاگی » منتشرشده است. ۵۵ نیروگاه اتمی در ژاپن فعال است، و به گفته مقامات این کشور، در زمان وقوع زلزله، بیشتر راکتورهای اتمی ژاپن بصورت خودکار متوقف شدند.۱۳۸۹/۱۲/۲۰

سخنرانی Marietje Schaake عضو پارلمان اروپا (ALDE) در تاریخ : رویکرد اتحادیه اروپا در قبال ایران [از طرف گروه]
 
اعتصاب ۱۸۰۰ کارگر پیمانی مجتمع پتروشیمی تبریز با قبول درخواست آنها از سوی استانداری آذربایجان شرقی و وزارت کار و امور اجتماعی روز سه شنبه پایان یافت. این کارگران، در اعتراض به شرایط کاری خود، از روز هفتم اسفند ماه گذشته دست به اعتصاب زده بودند. درخواست ۱۸۰۰ کارگر پیمانی مجتمع پتروشیمی تبریز، حذف پیمانکار و قرارداد مستقیم کاری با این واحد تولیدی و نیز برخورداری از مزایایی بود که برای کارگران رسمی در نظر گرفته شده است.
اعلام وضعيت مهدي كروبي و فاطمه كروبي از سوي خانواده ايشان

سحام نيوز: در پي انتشار خبري توسط سايت كلمه مبني بر “میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی هستند” ؛ سحام نیوز در گفتگو با یکی از اعضای خانواده کروبی، آخرین وضعیت مهدی و فاطمه کروبی را جویا شد. اين عضو خانواده مهدي كروبي به ما گفت” متاسفانه تا اين لحظه هيچ اطلاعي از وضعيت مهدي كروبي و فاطمه كروبي نداريم و بنا به شواهد قوي معتقديم ايشان در منزل نبوده و به مكان نامعلومي منتقل شده اند.”

اين عضو خانواده كروبي در ادامه افزود: تا زماني كه به صورت حضوري با پدر و مادر در منزل ديدار نداشته باشيم، هرگونه خبر مبني بر حصر خانگي ايشان و مواردي از اين دست را تكذيب مي كنيم. لازم به توضيح است كه هنوز از سرنوشت سومين عضو خانواده كروبي، يعني علي كروبي كه در بازداشت به سر مي برد نيز خبري در دست نمي باشد

یورش نیروهای سرکوبگر به تعدادی از مادران پارک لاله

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" یورش وحشیانۀ نیروهای سرکوبگر ولی فقیه به تعدادی از مادران عزادار در چهار راه امیر آباد و مورد اهانت و تحت تعقیب قرار دادن آنها برای مسافتهای طولانی.
روز سه شنبه 17 اسفند ماه حوالی ساعت 16:30 تعدادی از حامیان مادران پارک لاله (عزادار ) در حال نزدیک شدن به چهار راه امیر آباد بودند که نیروهای سرکوبگر بسیج با باتون به سوی آنها یورش بردند و در حالی که با باتون یکی از حامیان مادران عزادار را تهدید به ضرب و شتم می کردند اقدام به اهانت به آنها نمودند . بسیجیها که سن آنها بین 14 الی 16 سال بود به مدت طولانی به تعقیب یکی از مادران پارک لاله پرداختند.
از طرفی دیگر محل اعلام شده توسط مادران پارک لاله مملو از نیروهای سرکوبگر بود و به هر کسی که مظنون می شدند به سوی او یورش می بردند. نیروهای سرکوبگربه مادرانی که بصورت 2 الی 3 نفره بودند و با همدیگر حرکت می کردند یورش می بردند و آنها را پراکنده می کردند . به هیچ کس اجازه ایستادن حتی برای چند لحظه را نمی دادند.مادران پارک لاله برای مدت طولانی در آن محل سعی داشتند تا مراسم اعتراضی و گرامیداشت روز چهانی زن را برگزار کنند ولی حضور گسترده نیروهای سرکوبگر و برخوردهای وحشیانۀ آنها امکان هر حرکتی را از آنها گرفته بود.17 اسفند 1389 برابر با 08 مارس 2011

حضور نیروهای امنیتی و انتظامی امروز در خیابانها و میادین اصلی شهر تهران بویژه فاطمی، ونک، ولی عصر، انقلاب، صادقیه و پونک گسترده است اما حضور این نیروها همچنان در میدان مادر(محسنی) و میدان انقلاب بیش از هرجای دیگر است. به گزارش خبرنگار کلمه از خیابان کارگر، انبوه نیروهای امنیتی راههای ورود مردم به میدان انقلاب را مسدود کرده اند و چندین بار نیز اقدام به پرتاب گازاشک آور به سمت مردم کرده اند.شاهدان عینی از شکل گیری تجمع های پراکنده مردم در این منطقه نیز خبر داده اند. برخی از سایت ها و شبکه های خبری اقدام به پخش ویدیوهایی کرده اند که تجمع گسترده ی امروز نیروهای امنیتی و گارد ضد شورش را نشان می دهد . در یکی از ویدیوهایی که تلویزیون بی .بی.سی پخش کرد مأموران پلیس در حال کتک زدن عده ای از معترضان با باتوم دیده می شوند.این ویدیو در سایت یوتیوپ بار گذاری شده است. ویدیوی دیگری در سایت یوتیوپ تعداد زیادی موتورسوار بسیجی را نشان می دهد که از یکی از خیابان های نزدیک به میدان انقلاب عبور می کنند.

نتشار بخشی از خاطرات تكان دهنده علی كروبي، در بند؛ به تاريخ بهمن

سوسن آرام: ديگر بس است!

اعتصاب کارگران پتروشیمی تبریز وارد دهمین روز خود شد

شانزدهم اسفند ۱۳۸۹ برابر با هفتم مارس ۲۰۱۱

اعتصاب 1400 نفر کارکران قراردادی پتروشیمی تبریز که از روز شنبه 7 اسفند ماه آغاز شده است ، وارد دهمین روز گردید .کارگران در طی این مدت ، با مقاومت سرسختانهُ خود ، 3 بار مدیریت و مسئولین را وادار به مذاکره با نمایندگان کارگران نمودند که در هر سه مورد به جهت عدم تمایل و مقاومت مدیریت شرکت در قبال «حذف پیمانکار» و «انعقاد قرارداد مستقیم و دستجمعی»، به بهانه های واهی و تکراری مذاکرات به بن بست رسید . و دخالت و پادرمیانی مسئولین استان ونیروهای امنیتی در راغب کردن کارگران به شکستن اعتصاب در مقابل وعده و وعیدهای رسیدگی به خواسته های آنها در آینده ، با توجه به تجربه های قبلی کارگران در این مورد و موارد مشابه ، در پی مقاومت یکپارچه کارگران و دادن شعارهای : بیز پیمانکار ایسته میریک ، والسلام ! _ وعده وعید ایسته میریک ، والسلام ! و قرارداد مستقیم حق مسلم ماست ! ، با شکست مواجه گردید . مسئولین و مدیریت پتروشیمی تبریز بعد از اینکه با ترفندها و وعده های توخالی به نتیجه نرسیدند ، برای راه اندازی کارخانه و شکستن اعتصاب ، سعی کردند با بکارگیری کارگران پالایشگاه تبریز در قبال پرداخت روزانه یکصدهزار تومان ، آنها را جایگزین کارگران اعتصابی پتروشیمی بکنند ،که با امتناع و مقاومت کارگران پالایشگاه در همدلی با کارگران پتروشیمی مواجه شده و تیرشان به سنگ خورد .سپس به کارگران پتروشیمی های جنوب ، از جمله پتروشیمی «اروند» ماهشهر متوسل گردیدند که متوجه شدند در آنجا نیز در بین کارگران ، خواسته های مشابه با پتروشیمی تبریز مطرح می باشد . کارگران پتروشیمی تبریز که در برودت زمستانی در محوطهُ کارخانه جهت احقاق خواسته های بحق خود تجمع نموده اند ، از اتحادیه ها و سازمانهای کارگری داخلی و بین المللی تقاضا دارند ، به حمایت از آنها برخاسته و همبستگی خود را با کارگران پتروشیمی تبریز اعلام نمایند.

تجمع کارگران و دانشجویان در شهر میبد
درخواست شورای هماهنگی راه سبز امید از دبیرکل سازمان ملل برای آزادی فوری رهبران جنبش سبز
نگرانی از شکنجه رهبران معترض (موسوی، کروبی و همسرانشان) به دنبال تداوم ناپدید شدن آنان
مشاور ارشد میرحسین موسوی : تکذیب زندانی شدن رهبران سبز، نشانه ترس حکومت است
آقایان! تکذیب خبر بازداشت ساده تر از این حرف هاست
گزارش مستقیم از شب
بازداشت شیخ مهدی کروبی
محمد تقی کروبی
روزنامه "لزاکو" : مقامات ایران ثروت ها ی خود را به خارج انتقال می دهند

رادیو فرانسه : در روزنامه "لزاکو"، روزنامه اقتصادی صبح پاریس، گزارشی به چاپ رسیده است در مورد نگرانی های مقامات حکومتی ایران ازاوضاع کشوروآغاز انتقال دارائی ها ازسوی این مقامات. لزاکو می نویسد: انتقال دارائی ها از سوی مقامات کشوری و لشکری جمهوری اسلامی به بانک های خارجی ازاواسط ماه ژانویه آغاز شد و در جریان ماه فوریه گذشته شتاب بیشتری به خود گرفت. لزاکو می افزاید این پول ها که به ده ها و یا صدها میلیون دلارمی رسد، نه به بانک های غربی که دراکثرمواقع به بانک های آسیائی در ترکیه، مالزی، اندونزی، پاکستان، ترکمنستان و بنگلادش صورت گرفته است. به نوشته روزنامه فرانسوی، بانک های ترکیه تائید کرده اند که یک قلم یکصد وهشتاد میلیون دلاردارائی های مقامات ایرانی به این کشورانتقال یافته و یک بانک مالزیائی نیز دریافت دویست و بیست میلیون دلاررا تائید کرده است. روزنامه اقتصادی فرانسه گزارش می دهد که بخشی از مقامات مربوط به جناح "اصولگرا"ی حکومت در حال بررسی مجرا های قانونی برای انتقال ثروت های خود به کشورچین کمونیست هستند.يازدهم اسفند ۱۳۸۹ برابر با دوم مارس ۲۰۱۱

در گیریهای پس از تاریکی هوا در چند شهر ایران ادامه دارد

گزارش های رسیده به نقل از شاهدان عینی، از درگیری های پراکنده در شهرهای مختلف ایران پس از تاریک شدن هوا و افزایش خشونت نیروهای امنیتی در برخورد با معترضان حکایت می کنند. شاهدان عینی به رادیو فردا گفته اند پس از تاریکی هوا، ماموران امنیتی در نقاط مرکزی شهر تهران با شلیک گاز اشک آور و ضرب و شتم، بر میزان خشونتها افزوده اند. خبرگزاری رویترز نیز در گزارشی از تهران تعداد معترضان را هزاران نفر ذکر کرد. در همین حال ویدیو های منتشر شده در وب سایت های خبری نشان از حضور پرتعداد معترضان در شهرهای مشهد، اصفهان و شیراز دارد. شاهدان عینی حجم درگیری ها در خیابان ملاصدرای شیراز را گسترده توصیف کرده اند.

خبرهای کوتاهی از امروز ١٠ اسفند
آخرین وضعیت تهران / درگیری شدید در اسلامشهر
سایت ندای سبز آزادی: ساختمان خبرگزاری ایرنا و چند مدرسه از جمله مدرسه آیت‌الله سعیدی به محلی برای نگهداری بازداشت‌شدگان تبدیل شد. بر اساس گزارش رسیده نیروهای لباس شخصی با بازداشت عابرین پیاده‌ در خیابان ولیعصر حد فاصل میدان ولیعصر و چهارراه ولیعصر، آنها را به داخل خبرگزاری ایرنا انتقال می‌دادند

هر لحظه بر شمار معترضان در تهران افزوده می شود

سحام نیوز: تجمع های مردم در خیابان انقلاب تهران گسترده تر شده و هر لحظه بر شمار تجمع کنندگان در میدان انقلاب و خیابان های منتهی به آن افزوده می شود. همزمان بر شمار نیروهای امنیتی نیز در این خیابان افزوده شده و شعارهای مرگ بردیکتاتور به طور پراکنده شنیده می شود .

جوانان بجای رفتن به استادیوم فوتبال به خیابانها ریخته اند

ایسنا: ديدار تيم هاي فوتبال استقلال ايران و السد قطر آغاز شد. نخستين بازي نمايندگان ايران در فصل جديد ليگ قهرمانان آسيا در حالي از دقايقي پيش آغاز شد که کمتر از 10 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادي حضور دارند. استقبال کم تماشاگران با وجود دعوت مربي و بازيکنان اين تيم از نکات عجيب است.

خبر فوری خبرگزاری فرانسه: درگیری شدید در تهران

خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از تهران نوشت، به گفته شاهدان درگیری شدیدی میان تظاهرکنندگان و ماموران حکومتی در نقاط مرکزی تهران روی داده است و ماموران با پرتاب گاز آشک آور درصدد متفرق کردن تظاهرکنندگان هستند.

اعتراض و درگیری در میدان هفت تیر تهران

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" مردم و جوانان در میدان هفت تیر اقدام به شکل دادن یک تجمع اعتراضی و سر دادن شعارهایی علیه خامنه ای نمودند.
حوالی ساعت 17:45 تجمع اعتراضی مردم و جوانان در میدان هفت تیر آغاز شد. جوانان با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتو تجمع اعتراضی خود را آغاز نمودند و به سوی خیابان ولی عصر در حال حرکت بودند که در میانۀ مسیر نیروهای سرکوبگر ولی فقیه به آنها یورش بردند و مردم را آماج باتونهای خود قرار دادند . جوانان در حین درگیری اقدام به سر دادن شعار مرگ بر خامنه ای نمودند.درگیری بین مردم و نیروهای سرکوبگر همچنان ادامه دارد.
از ظهر امروز تیپ آل محمد از لشکر محمدرسول الله سپاه پاسداران میدان هفت تیر را به اشغال خود در آورده است. این تیپ از 12 گردان تشکیل شده است که به ترتیپ گردانهای آن عبارتنداز: 201 الی 212 می باشند. این تیپ از نیروهای بسیج تشکیل شده است و از خشن ترین نیروهای لشگر محمد رسوالله می باشند.آنها تمامی میدان و خیابانهای اطراف و کوچه ها را در کنترل خود دارند و صدها نفر موتور سوار را در این نقطه مستقر کرده اند.
گزارشهای درونی از این تیپ حاکی است که ترس و وحشتی زیادی بر نیروهای آن حاکم است و نیروهای تیپ در صحبتهای بین خود می گویند در صورت شکل گرفتن اعتراضات گسترده آنها تاب مقاومت در برابر مردم را نخواهند داشت و متواری خواهند شد.

10 اسفند 1389 برابر با 01 مارس 2011

سر دادن شعار مرگ بر خامنه ای در میدان امام حسین

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران"سر دادن شعار مرگ برخامنه ای و در گیری بین جوانان و نیروهای سرکوبگر در میدان امام حسین از ساعاتی پیش آغاز شده است.
روز سه شنبه 10 اسفند ماه حوال ساعت 16:25 تعداد زیادی از مردم و جوانان با ایجاد تجمع اعتراضی اقدام به سر دادن شعا ر مرگ بر خامنه ای نمودند و به سوی میدان میدان فردوسی در حال حرکت بودند که مورد هجوم گستردۀ نیروهای ولی فقیه علی خامنه ای قرار گرفتند. جوانان اقدام به دفاع از خود نمودند و درگیری بین مردم و جوانان با نیروهای سرکوبگر روی داد این درگیری برای مدتی ادامه یافت.
در حال حاضر در اکثر نقاط مرکزی شهر مردم و جوانان تجمع کرده اند و نسبت به حضور نیروهای سرکوبگر وقعی نمی نهند.آنها خود را برای حرکتهای گسترده اعتراضی آماده می کنند.معترضین از اقشار مختلف جامعه می باشند و در میان آنها مادران و پدران سالخورده دیده می شوند.مردم و بخصوص جوانان با عزمی راسخ قصد دارند که امروز را به یک حرکت اعتراضی گسترده علیه ولی فقیه علی خامنه ای تبدیل نمایند.
نیروهای سرکوبگر در همه جا حضور دارند . دسته های موتور سوار در زیر پل حافظ مستقر شده اند و همچنین پارک دانشجو مملو از نیروهای سرکوبگر است . نیروهای سرکوبگر بصورت سواره و پیاده در خیابانها و پیاده روها حضور گسترده ای دارند . گارد ویژه با دسته های موتورسوار خود اقدام به مانور و ایجاد رعب و وحشت می کنند.

10 اسفند 1389 برابر با 01 مارس 2011

گاز زرد رنگ ترس در خیابان های تهران
دبیر کل محترم سازمان ملل آقای بان کی مون
تیراندازی م پرتاب گاز اشک آور در میدان آزادی تهران

تجمع مردم در خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب

رادیو آلمان: یک شاهد عینی به دویچه‌وله می‌گوید پیاده‌روهای خیابان ولی‌عصر بسیار شلوغ شده است. جمعیت پرشماری نیز به سوی میدان انقلاب در حرکت هستند. گزارش‌های دیگر از تجمع مردم در خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب تا آزادی خبر می‌دهند. گزارش‌هایی از شکل‌گیری تجمع‌های پراکنده در شیراز و حضور پر رنگ نیروهای امنیتی در سطح این شهر نیز منتشر شده است. در خیابان‌های ملاصدرا و میدان نمازی شهر شیراز حضور سنگین نیروهای امنیتی و ضد شورش گزارش شده است.

حکومت نظامی اعلام نشده در تهران
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" حضور گسترده نیروهای سرکوبگر ولی فقیه در میادین و خیابانهای مرکزی شهر برای ایجاد جو رعب و وحشت در بین مردم عیان است.
از حوالی ساعت 13:30 روز سه شنبه 10 اسفند ماه نیروهای سرکوبگر ولی فقیه علی خامنه ای متشکل از سپاه پاسداران،گارد ویژه، مامورن وزارت اطلاعات و بخصوص بازجویان وزارت اطلاعات استان تهران ،نیروی انتظامی ،بسیج و لباس شخصیها (نیروهای ویژه سپاه پاسداران) در نقاط مرکزی شهر تهران مستقر شدند. آنها میادین و خیابانهای اصلی شهر را را به اشغال خود در آورده اند و همچنین با ونهای خود در خیابانهای فرعی و کوچه ها مستقر شده اند و عملا در نقاط مرکزی شهر یک حکومت نظامی اعلام نشده برقرار کرده اند.
نیروهای سرکوبگر در مسیر میدان امام حسین تا انقلاب و از انقلاب تا آزادی و همچنین در پارک دانشجو حضور گسترده ای دارند.
همچنین تعداد زیادی از نیروهای سپاه پاسداران در ورزشگاه امجدیه و سفارت سابق امریکا در خیابان طالقانی مستقر شده اند.
هدف از گسیل کردن نیروهای سرکوبگر به این نقاط ایجاد جو رعب وحشت و جنگ روانی علیه اعتراض کنندگان است.
همزمان مردم بسوی نقاط مرکزی شهر در حرکت هستند و پیاده روها مملو از معترضین است . مردم و بخصوص جوانان عزمی جزم دارند که امروز را به روز خشم و اعتراضات گسترده علیه رژیم ولی فقیه علی خامنه ای تبدیل نمایند.
فریاد الله اکبر و یا حسین میرحسین در تهران و شهرستان‌ها

عاطفه اقبال : حکایت غریبی امروز فرزندان موسوی و حکایت غریبی ما در زمان نخست وزیری موسوی

اروپا هشتاد تن از ناقضان حقوق بشر در ایران را مجازات می کند

اعتصاب کارگران کارخانه پتروشیمی تبریز

سایت عصر نو: خبر دریافتی: از روز دوشنبه ۸۹/۱۲/۷ بیش از هزار و چهارصد نفر از کارگران قراردادی کارخانه پتروشیمی تبریز در اعتراض به بی توجهی مدیران و مسئولین و نهادهای دولتی از جمله معاون رئیس جمهور و وزیر نفت به درخواست های برحق خویش دست به اعتصاب یکپارچه زده و در مقابل درب ورودی کارخانه - که هم اکنون نیزادامه دارد - تجمع کرده اند.
خواست های کارگران کارخانه پتروشیمی تبریز که بیش از سه سال است برای تحقق آن دست به مبارزه پی گیر زده و تا به حال چندین بار نیز اعتصاب کرده اند،عبارتند از: ۱) انعقاد قرارداد دسته جمعی و حذف پیمانکار خصوصی ۲) افزایش دست مزد متناسب با رشد تورم و افزایش قیمت کالاها و خدمات ۳) عدم تبعیض با کارکنان رسمی کارخانه و برخورداری از امکانات رفاهی و بیمه

بازداشت موسوی و کروبی؛ رژیم از واکنش مردم ترسیده

خبرگزاری حکومتی فارس: يك مقام قضايي خبر بازداشت سران فتنه ، موسوي و كروبي را تكذيب كرد. اين مقام قضايي ضمن تكذيب خبر بازداشت موسوي و كروبي ، اعلام كرد: اين دو در حال حاضر در منازل خود به سر مي‌برند و تنها محدوديت‌هايي در تماس‌هاي آنان با عناصر مشكوك اعمال شده است. برخي از رسانه‌هاي بيگانه همچون بي‌بي‌سي و صداي آمريكا با انتشار خبر دروغين بازداشت سران فتنه درصدد فضا‌سازي و شيطنت براي دستيابي به اهداف خويش هستند.

اطلاعیه کامیونداران اصفهان مبنی بر همراهی با جنبش سبز و اعتصاب

اژه ای حصر خانگی موسوی و کروبی را تایید کرد

سایت سحام نیوز: دادستان کل کشور حصر خانگی موسوی و کروبی را تایید کرد: محسنی اژه ای گفت در قدم اول، ارتباطات سران فتنه، کاملا محدود شده و برای برخی از افرادی که به خصوص بعد از روشن شدن این مرزها، همچنان فتنه گری می کنند، ارتباطات تلفنی، رفت و آمد و اینترنتشان کاملا قطع شده است. به گفته وی در صورتی که این افراد از موضع خود دست برندارند، اقدامات بعدی انجام خواهد شد.

تلاش برای دستگیری حسین کروبی: یک روز پس از آنکه فرزند مهدی کروبی به سایت خبری سحام نیوز گفت که نیمه شب پنج شنبه هشت ماشین ون نیروهای امنیتی او وفاطمه کروبی را به مقصد نامعلومی از منزل خود خارج کرده اند، یک منبع محلی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که علاوه بر دستگیری علی کروبی، تلاش برای دستگیری دیگر فرزند این مخالف سیاسی یعنی حسین کروبی ادامه دارد و این احتمال وجود دارد که دستگیری های تازه ای از نزدیکان دو رهبر مخالف دولت نیز طی روزهای آینده صورت بگیرد.

برنامه گیلانیان برای سه شنبه 10 اسفند در رشت

از ساعت 5 در خیابان مطهری.
در صورت تشکیل شدن هسته اولیه به میدان صیقلان می رویم.
در صورت سرکوب شدن تحت هر شرایطی ساعت 6 میدان صیقلان باشیم.
نیروهای سرکوبگر سعی می کنند ما را به مسیرهای فرعی هدایت کنند ، فریب آنها را نخوریم
در صورتی که تجمع در میدان صیقلان سرکوب شد ساعت 7 در مرکز شهر (شهرداری) و در اطراف ساختمان شهرداری تجمع می کنیم
دوستان و همراهان همیشگی این وبنوشت توجه داشته باشید که شما وظیفه اطلاع رسانی به سایرین را به عهده دارید

قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

آریا شهر صادقیه پونک شهرک غرب: ماموران رژیم سرگردان

یکی از خوانندگان: آریا شهر صادقیه> پونک شهرک غرب شهرک اکباتان بسیار شلوغ مردم به شادی و پایکوبی و نیروها سر در گم از این سو به آن سو جمع میشوند و سر در گمند.

****

در رشت غوغا ست . جوانان دلاور این شهر نیز همپای دیگر نقاط ایران با حضور چشمگیر در خیابان های مطهری و گلسار ضمن برپایی مراسم چهارشنبه سوری با ماموران درگیر شده اند. از خیابان منظریه نیز خبر می رسد که تعدادی از جوانان این شهر دستگیر شده اند.

آتش زدن ماشین نیروی انتظامی در تهرانبيست و چهارم اسفند ۱۳۸۹ برابر با پانزدهم مارس ۲۰۱۱

 به گزارش آژانس ايران خبـر ساعت 8 شب يك ماشين نيروي انتظامي توسط چند موتور سوار در خيابان سلسبيل تهران به آتش كشيده شد. بنا بر گزارشها مردم هم به هیجان  بیشتر به هيجان آمده شعار  مرگ بر دیکتاتور سر دادند.

از همه جاي ميدان انقلاب صداي ترقه و انفجار مهيب به گوش مي رسد. جوانان وسايل انفجاري مانند موشك درست كرده اند و آنها را از بالاي ساختمان ها به روي گشت هاي بسيج پرتاب مي كنند. بسيجي ها هم مضطرب و سرگردان, در خيابان ها به دور خود و در پي منشاء پرتاب اين وسايل انفجاري مي چرخند.
---------------------------
درگیری‌های پراکنده و پرتاب گاز اشک آور در مراسم چهارشنبه سوری

برگزاری جشن چهارشنبه سوری در ایران، علی رغم تمامی تهدیدات نهاد‌ها امنیتی طی روزهای اخیر، به صحنهٔ اعتراضات ضد دولتی مردم در پایتخت تبدیل شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، حضور مردم در خیابان‌هایی نظیر تهران پارس، پیروزی، جمهوری، سعادت آباد، سرسبیل، نظام آباد، فرمانیه، ونک، مطهری، ولیعصر، آریا شهر و... به شدت زیاد است.

هم چنین فلکهٔ اول تهران پارس درگیری گزارش شده است و در خیابان ۱۵۴ نیروهای امنیتی اقدام به پرتاب گاز اشک آور نمودند.

از سویی در ميدان والفجر واقع در خاک سفيد درگیری شدیدی بین مردم و نیروهای امنیتی شکل گرفته و در آن بسیاری از مردم مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

نکتهٔ قابل توجه حضور کم رنگ نیروهای امنیتی در محلات و استقرار پرشمار ایشان در میادین اصلی شهر است و اینکه این نیرو‌ها تاکنون عموما سعی کرده‌اند خود را از درگیری در محلات دور نگه دارند. گفته می شود تعداد زیادی از نیروهای موتور سوار بسیج نیز با حضور در خیابان های اصلی اقدام به ایجاد فضای رعب و  وحشت و خاموش کردن آتش ها نموده اند.

صدای انفجارهای پیایی هر لحظه در تهران به گوش می‌خورد که در برخی موارد تمییز آن از وسایل محترقه و یا تیراندازی نیروهای امنیتی غیرممکن است.

چهارشنبه سوری؛ تهران در آتش و دود و بوی باروت

گزارش خبرنگار ما از تهران: مهمترین دستاور چهارشنبه سوری امسال خیزش جوانان دلاور جنوب تهران است. در محلاتی چون اتابک، خزانه بخرایی، شوش و مولوی، شجاعت جوانانی که به انواع و اقسام نارنجک های دست ساز و ترقه مسلح هستند آنچنان است که هیچ یک از نیروهای امنیتی توان مقابله با آنان را ندارند.

در تهرانپارس در شرق تهران نیز با وجود حضور گسترده نیروی انتظامی و پلیس در فلکه اول، چهارراه تیرانداز و رشید و تقریبا تمامی کوچه و پس کوچه های این منطقه شهر به حالت جنگی درآمده و مردم از هر فرصتی برای خودنمایی و آتش روشن کردن استفاده می کنند و هرگاه که خودرو انتظامی یا موتوری از لباس شخصی ها از یک خیابان رد می شود همانند نبردهای چریکی از زمین و آسمان نارنجک و آتش بر سقف و در و پیکر آنها می بارد.

در خیابان ستارخان نیز پلیس ضد شورش درپیاده روها در حال رژه رفتن است و پارک لاله به یک پادگان مطلق مبدل شده است. جالب اینجاست که در محلاتی که در محاصره پلیس و نیروهای امنیتی است مردم با استقرار در پشت بام ها از هر فرصتی برای پرتاب نارنجک به کف خیابان استفاده می کنند و به علت تاریکی هوا به هیچ عنوان قابل شناسایی نیستند.

اما در خیابان نیروی هوایی و میادین این منطقه هلهله برپاست جوانان از فرصت استفاده کردند و یا با ماشین و یا پای پیاده در خیابان آمده اند و خنده کنان بر دستپاچگی نیروهای سرکوبگر نظاره می کنند. یکی از نقاط مثبت چهارشنبه سوری حرکت مردم در شهرک های نظامی است. از قصرفیروزه و شهرک بهشتی تهران که منازل سازمانی نیروهای هوایی ارتش در آن قرار دارد خبر می رسد که مردم و خانواده ها در مقابل تمام بلوک ها آتش روشن کرده و با جشن و شادی این مراسم را برپا کرده اند

می توان گفت که بسیاری از مناطق تهران از کنترل نیروهای رژیم خارج شده و به کارزار جنگ میان مردم با سرکوبگران تبدبل شده است.

چهارشنبه سوری؛ گزارش از جنوب تهران و مشهد

ایمیل های خوانندگان

خزانه جواديه و نازي آباد يك گله آتش

تمام كوچه هاي خزانه مملو از خانواده هاست.ميدان گلچين و ابوذر رو جوانان خزانه براي نيروهاي انتظامي به جهنم تبديل كردند . بسيجيان مساجد الفتح و ابوذر از ترس بيرون نميان و الگانسهاي پليس پس از اصابت چند نارنجك از ترس ميدان ابوذر را ترك كردند . حضور انبوه خانواده ها تو دهني بزرگ مردم جنوب تهران به خامنه ايست

****

صدای ترقه و آتش و دود تمامی شهر مشهد را برداشته است. صدای ماشینهای آمبولانس مداوم بگوش می رسد. دژخیمان جمهوری اسلامی در مکانهای مهم و پر جمعیت و اعتراض خیز از جمله سجاد، احمدآباد و میدان پارک مستقر هستند. بار دیگر لبخند شادی روی لبان مردمان ایران زمین دیده می شود. به امید ایرانی آباد و آزاد

چهارشنبه سوری؛ چند ایمیل کوتاه از خوانندگان

نيروی انتظامي و شرکت ملي پخش فراوردهاي نفتي ايران ازکليه پمپ بنزين هاي سراسر کشورتعهد کتبي گرفته تادرروزچهارشنبه سوري بنزين داخل ظرف نفروشند.

****

از ساعت 14 در مناطقی از تهران صدای هلکوپتربه گوش می رسد
صدای انفجارهای پی در پی شهر را به نشاط آورده و حاکمان را در وحشت فرو برده
اتوبان ها نسبت به روزهای قبل خلوت تر است
مردم خود را برای شبی با شکوه آماده می سازند
ساعت 16.30تهران

***

من از یزد این پیام میدم این پیام رو حتما اطلاع رسانی کنید خواهشا
رژیم به شدت از چهارشنبه سوری سبز ترسیده
سر هر چهاراه تعداد زیادی مامور پلیس و راهنمایی و رانندگی ایستادن
در میادین اصلی شهر یزد (اطلسی و نعل اسبی )
تعداد بسیار زیادی مامور با زره و باتوم حدودا 50 الی 50 مامور توی میدان و اطراف میدان ها
خیابان های ورودی به این میادین را با ماشین های ون و سواری بسته اند و جلوگیری از موتور سواران نموده و موتورهای انان را با خشونت ظبط میکنند
سر هر کوچه 2 مامور با زره و بیسیم ایستادن
رژیم به شدت ترسیده ولی با این همه شرایط امنیتی باز هم صدای انفجار در شهر شنیده می شود

تلویزیون« جنبش سبز» پخش خود را از روز دوشنبه بر روی ماهواره آغاز می کند 

تلویزیون جنبش سبز با نام "رسا" از روز دوشنبه 23 اسفند، ساعت 6 بعد از ظهر به وقت تهران، پخش خود را از طریق ماهواره یوتل ست دبلیو۳ اِ W3A آغاز می کند.
در بیانیه این شبکه که بر روی سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، منتشر شده آمده است: "رسا تمام تلاش خود را برای بازتاب دادن پیام رهبران و صداهای متنوع جنبش (سبز) بکارخواهد بست."۱۳۸۹/۱۲/۲۲

گزارش فرزندان رهنورد و میرحسین به ملت از ملاقات سه شنبه با پدر و مادر

اسلام همین است که از آن بخون و خرافه نشسته ایم

سیزده نفر در کرمانشاه در معرض اعدام هستند

خبرنامه كرمانشاه - 13 نفر بزودي در كرمانشاه اعدام مي شوند . به گزارش خبرنامه كرمانشاه سرهنگ مسعود محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه درباره اين خبر مي گويد : از ابتدای سال تاکنون هفت تن از قاچاقچیان مواد مخدر در استان اعدام شده اند و حکم 13 تن نیز به زودی اجرا خواهد شد. محمدي با اعتراف به ناكامي اين شورا در مبارزه با مواد صعنتي مخدر افزود : 170 شبکه و سایت اینترنتی آموزش ساخت این مواد مخدر را می دهند و متاسفانه امکان جمع آوری مواد اولیه مورد نیاز ساخت این نوع مواد مخدر امکان پذیر نیست، چرا که بیشتر مصارف دارویی دارد. كرمانشاه يكي از بالاترين آمار بيكاري كشور را داراست كه همواره مورد مناقشه مسئولين مختلف بوده است . منبع خبر از ايسنا

العربیه: اختلاف نظر رهبر ایران با فرزندش مجتبی بر سر نحوه برخورد با سران مخالفان

پول نفت، سد راه دموکراسی
شاهین فاطمی - کارشناس اقتصادی

خبرهای کوتاه/ 17 اسفند

تحول سبز: اقدامی جدید از سوی مامورین امنیتی جهت ممانعت از تجمعات مردم / پارک انبوه ماشین های شخصی در پیاده روها.
به گزارش خبرنگار تحول سبز، با اعلام فراخوان شورای راه سبز امید و جنبش زنان جهت گرامیداشت روز زن و محکوم کردن مراجع قضایی مبنی بر زندانی کردن زنان سیاسی و عدم رعایت حقوق آنها امروز خیابانهای تهران و برخی شهرها شاهد حضور زنان بود.
در این میان آنچه که بیش از همه مورد توجه قرار گرفته بود حضور زنان و دختران بسیجی به صورت سازماندهی شده در کنار مامورین گارد ویژه بود.
بنا به گزارش شاهدان عینی در حوالی پارک دانشجو اقدامی عجیب ازسوی لباس شخصی ها صورت گرفته بود ، آنها با پارک ماشیتن های خود به صورت نامنظم در پیاده رو ها به نوعی مانع از تجمع مردم و یا حرکت آنها در دسته های چند نفره شده بودند.
گزارش های رسیده حکایت از حضور گسترده مامورین امنیتی در میادین تهران راداشته است.

آژانس ايران خبــر: هم اكنون درتهران دروازه دولت بين پل چوبي و ميدان فردوسي, جوانان شعار مي دهند: مرگ بر ديكتاتور. در نقاطي نيز بانگ الله اكبر به گوش مي رسد. جنگ و گريزها ادامه دارد. مردم ماموران را هو مي كنند.
در ميدان محسني, زنان چادري چماق بدستي كه تعداد شان از مردان چماقدار بيشتر است, به ايجاد رعب و وحشت پرداخته اند.
در خيابان جمالزاده نيز ماموران براي متفرق كردن جمعيت از تيرهوايي استفاده كردند.

خبرنگار آژانس ايران خبــر, تهران : در خيابان جمالزاده, ماموران براي متفرق كردن مردم از گاز اشك آور استفاده كرده اند.
خيابان نواب نيز شلوغ است. ماموران تعدادي از مردم را بازداشت كرده اند.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در بازداشت خانگی هستند

پس از سه هفته ابهام و تناقض در گفتار مسوولین عالیرتبه و نپذیرفتن مسوولیت قطع ارتباط موسوی و کروبی توسط متصدیان امور، تحقیق و بررسی کلمه مشخص کرد آقای موسوی و خانم رهنورد در بازداشت خانگی به سر می برند. به اطلاع مخاطبان محترم می رساند، در روزهای گذشته با توجه به انکار و ابهام مسوولین در اطلاع رسانی، با پیگیری زیاد، خبری به کلمه مبنی بر انتقال موسوی و رهنورد به پادگان حشمتیه رسیدکه بر مبنای آن و نیز به دلیل برخی اخبار نگران کننده دیگر اقدام به اطلاع رسانی صورت گرفت. بدیهی است تناقض گویی، پرده پوشی و ابهام در گفتار مسوولان در مورد وضعیت این عزیزان نیز به اخبار نگران کننده دامن می زد، وضعیتی ابهام الودی که هم اکنون نیز از سوی مسوولان ادامه دارد. عدم شفافیت و صداقت مسوولان در این زمینه و عدم اطلاع رسانی امکان دریافت خبر دقیق و قطعی را تا کنون با مشکلات جدی مواجه کرده است. اما با ادامه تحقیقات کلمه در روزهای اخیر مشخص شد خانم رهنورد و آقای موسوی تا لحظه تنظیم خبر در بازداشت خانگی به سر می برند که بدینوسیله خبر انتقال و از منزل به بازداشتگاه تصحیح و از مخاطبان محترم عذر خواهی می شود. لازم به ذکر است وضعیت نگهداری ایشان در منزل، با توجه به قطع کامل ارتباطات با دنیای خارج و سلب اختیار تردد از ایشان، چیزی فراتر از حصر به معنای ممنوعیت تردد و خروج از منزل است و در واقع نوعی بازداشت خانگی است که تاکنون هیچ مرجع قانونی حاضر به موضع گیری و پذیرش مسئولیت رسمی این عمل غیر اخلاقی و غیر حقوقی نشده است. کلمه در صورت هر گونه اطلاع از وضعیت آقایان موسوی و کروبی مخاطبان را در جریان قرار خواهد داد.

تظاهرات 8 مارس؛ استقرار نیروهای رژیم در تهران
حاجی فیروز در خیابان‌ها (تصویری)

تظاهرات 8 مارس؛ وضعیت تهران تا ساعت 3 بعدازظهر

گزارش خبرنگار ما از تهران: با نزدیک شدن به ساعت تظاهرات در تهران نیروهای امنیتی حد فاصل میدان هفت تیر تا میدان ولی عصر در حال استقرار هستند. در محدوده بلوار کشاورز بیشترین تعداد نیروهای امنیتی دیده می شوند.

در داخل پارک لاله پلیس با همکاری لباس شخصی ها اقدام به رصد و کنترل رفت و آمد مردم می کند به گونه ای که فضای باریک پیاده روهای داخل پارک تبدیل به پیستی برای خودنمایی مزدوران موتورسوار شده است. حتی مقابل درب ورودی سرویس های بهداشتی پارک لاله نیز مامور مستقر شده است.

افزایش تردد مردم و حضور جمعیت به نسبت روزهای عادی قابل توجه است و با تعطیل شدن ادارات می توان حدس زد که باردیگر عده زیادی از مردم در تظاهرات شرکت کنند.

حاشیه خیابان حجاب از بلوار کشاورز تا خیابان فاطمی پارکینگ خودروهای نیروی انتظامی شده و یگان ها از این نقطه به مناطق اطراف اعزام می شوند. در مجموعه ورزشی حجاب نیز رفت و آمدهای مشکوک دیده می شود.

در خیابان انقلاب شنیده شد که بار دیگر به کتاب فروشی ها و مغازه ها اخطار داده شده که در صورت تجمع مردم می بایست به سرعت مغازه ها را تعطیل و محل را ترک کنند.

اما مهمترین نکته حضور لباس شخصی ها در میدان ولیعصر و بوتیک ها و پاساژهای اطراف این منطقه است که به شدت حرکات مردم را زیر نظر دارند.

جمعی از فعالان ايرانی حقوق بشر، خواستار تحصن در ژنو شدند

درپی بازداشت مهدی کروبی و ميرحسين موسوی و همسرانشان، فاطمه کروبی و زهرا رهنورد، جمعی از فعالان سابق جنبش دانشجويی ايران با اعتراض به بازداشت اين چهره های اصلاح طلب و سرکوب ها در ايران خواستار تحصن در برابر دفتر سازمان ملل در ژنو شده اند
. به گزارش سايت دانشجو نيوز، در اين اطلاعيه ، زمان تحصن و تجمع از روز ۱۲ تا ۱۴ مارس، برابر ۲۱- ۲۳ اسفند ، همزمان با ارائه گزارش وضعيت حقوق بشر در ايران در نشست ژنو اعلام شده است.۱۳۸۹/۱۲/۱۶

بیانیه شماره ۵ شورای هماهنگی راه سبز امید برای تقدیر از حضور مردم و پاسداشت روز جهانی زن
به آتش کشیدن یک آخوند در امامزاده ای در ورامین
افشای اطلاعات جدید درباره سعید تاجیک، بسیجی توهین کننده به فائزه هاشمی

حمیدرضا ذاکری مامور اسبق وزارت اطلاعات از سکته خامنه ای خبر می دهد خبر قبلی ایشان در مورد دستگیری سران جنبش که روز 5 شنبه قبل انتشار یافت نیز بعد 3 روز تایید شد . هاشمی رفسنجانی و مهدوی کنی در دیداری بسیار محرمانه امروز ترتیباتی را برای جلسه ای اضطراری که فردا با حضور فرماندهان سپاه و ارتش و همچنین رئیس قوه قضائیه فردا برگزار خواهد شد را اعلام نموده اند که احتمال به یقین اختیارات رهبری را موقتا به آیت الله مهدوی کنی واگذار خواهند نمود . در همین راستا سپاه پاسداران ماموریت پیدا نموده تا از درز این خبر جلوگیری نماید تا امکانات را برای مقابله با مردم نه تنها در تهران بلکه در دیگر نقاط ایران آماده نمایند. در خبر قطعی اعلام شده که فرمانده سپاه پاسداران و واحد حفاظت سپاه در اطراف بیت خامنه ای شدیدترین حلقه امنیتی و حفاظتی را تشکیل داده اند و از وحشت هجوم مردمی پس از اعلان این خبر ترس فزاینده ای در حاکمان حکمفرما می باشد . در نهایت تهران و حکومت دیکتاتوری به سقوط نزدیک شد زنده باد ایرانیان سبز .

رفتار غیرانسانی مزدوران رژیم با فرزندان موسوی
نشريه اقتصادی فرانسه گزارش دریافتی سایت را تائید کرد

خبر فوری؛ نیروهای رژیم در خیابان های اصلی تهران

خبرنگار ما از تهران: از ساعاتی پیش تعداد زیادی از نیروهای امنیتی در خیابان های اصلی تهران مستقر شدند و علاوه بر اینکه در میادین اصلی همچون فردوسی و انقلاب نیروهای بسیج در کنار آنها دیده می شود موتورهای آنان در سطح شهر پراکنده شدند و در حال تردد می باشند. برخی از این موتور سواران مجهز به گاز اشک آور و همینطور اسلحه کلاشینکف هستند. در مسیر بین پیچ شمیران تا چهارراه ولیعصر تعداد نیروهای پلیس از تمام این نقاط بیشتر است. در میدان هفتم تیر نیز فضای نظامی حاکم است. چهارشنبه، 11 اسفند ماه 1389

تلفات شدید نیروهای سرکوب در اسلامشهر جنوب غربی تهران در درگیری با مردم - خبرها ح...کایت از آن دارد که در اسلامشهر درگیری شدیدی بین ماموران و معترضین رخ داده است و در این درگیری ها نیروی انتظامی با تلفات شدیدی روبرو شده است. اسلامشهر در جنوب غربي تهران واقع شده است و هسته اصلی تجمعات در اطراف دانشگاه آزاد این شهر شکل گرفت.به گزارش شاهدان عینی تعدادی از معترضان نیز بازداشت شده اند. صدای تیراندازی نیز در اطراف دانشگاه آزاد اسلامشهر شنیده شده است.

اعتراضات مردم رشت با شعار مرگ بر دیکتاتور

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" تظاهرات گسترده مردم رشت با شعارهای مرگ بر دیکتاتور در چند خیابان رشت به پا شد.
اعتراضات گسترده مردم رشت از حوالی ساعت 16:30 در حالی که باران بشدت می بارد آغاز شد و رفته رفته بر تعدادی اعتراض کنندگان افزوده می شد. اعتراضات مردم رشت از خیابان مطهری آغاز و بسوی حاجی آباد ادامه یافت همچنین اعتراضاتی در چهار راه میکائیل شکل گرفت. حوالی ساعت 17:30 حرکت اعتراضی مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور و فریاد الله اکبر آغاز شد شعارها به حدی شدید بود که فضای شهر رشت را در برگرفته بود.
رانندگان خودروها با بوق زدن ممتد با اعتراضات مردم همراهی می کردند نیروهای سرکوبگر با باتون به شیشه و بدنۀ ماشینها می کوبیدند ولی قادر به خاموش کردن بوق اعتراضی ماشینهای مردم نبودند.
حوالی ساعت 18:00 نیروهای سرکوبگر با عربده کشی و تهدید سعی در پراکنده کردن مردم داشتند ولی مردم به حرکتهای اعتراضی خود شدت بخشیدند.پس از آن نیروهای ولی فقیه به تجمعات اعتراضی مردم یورش بردند و با اعتراض کنندگان درگیر شدند.
نیروهای سرکوبگر لباس شخصی و نیروی انتظامی وحشیانه به مردم یورش می بردند و سعی در پراکنده کردن مردم داشتند.این درگیریها تا مدتی طولانی ادامه داشت و تعداد زیادی از مردم شهر رشت و بخصوص جوانان دستگیر شدند. تعداد دستگیر شدگان بیش از 100 نفر تخمین زده می شود.10 اسفند 1389 برابر با 01 مارس 2011

خوانندگان؛ آتش زدن خودروی انتظامی در میدان انقلاب

آتش زدن دو خودرو ون در نزدیکی میدان انقلاب توسط مردم . همین الان دو خودرو ون نیروی انتظامی توسط مردم به آتش کشیده شده
ساعت : 45 : 6> من از محل کارم براتون گزارش دادم. اینجا خیلی شلوغه

درگیری شدید در میدان انقلاب / صدای تیراندازی

رادیو آلمان: از میدان انقلاب درگیری شدید میان معترضان و نیروهای انتظامی گزارش شده است. یک شاهد عینی هم می‌گوید که صدای تیراندازی شنیده اما ندیده است که کسی زخمی شود. همچنین از خیابان کارگر تهران نیز درگیری شدید گزارش ‌شده است. یک شهروند تهرانی از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای انتظامی در خیابان ولی‌عصر با مردم خبر می‌دهد. وی می‌گوید این نیروها به مردمی هم که از پاساژهای در حال تعطیل خارج می‌شود حمله می‌کنند. جمعیت معترضان در حال افزایش است. یک شاهد عینی به دویچه وله گفت از خیابان جمال‌زاده تا میدان انقلاب گروه‌های مختلف مردم حضور دارند و به صورت پراکنده شعار می‌دهند. چندبار برای پراکنده کردن مردم گاز اشک‌آور شلیک شده است. این شاهد عینی می‌افزاید که جمعیت نسبت به ۲۵ بهمن بیشتر به نظر می‌رسد.

میدان امام حسین گاز اشگ اور زدند و گارد و لباس شخصی ها به سمت
مردمی که شهار یا حسین میر حسین و یا مهدی شیخ مهدی سر می دادند حمله کردند. به
گرازش خبرنگار سحام نيوز همچنين زد و خورد در میدان و خیاباهای اطراف به شدت ادامه
دارد. همچنين در ميدان صادقيه نيروهاي ضد شورش با مردم درگير شده اند و از گاز اشك
آور استفاده كردند

مقامات ایرانی باید آزادی و سلامتی رهبران مخالف مفقود شده را کاملا تضمین کنند

در پاسخ به گزارشات رسیده مبنی بر ناپدید شدن رهبران مخالفان ایرانی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، و با تصور بازداشت رسمی آنان، خانم باربارا لوخبیلر عضو حزب سبزهای پارلمان اروپا و رئیس هیئت نمایندگی امور ایران و اروپا در  پارلمان اروپا گفت:
ما عمیقا نگران ناپدید شدن سران مخالفان ایرانی، آقایان میرحسن موسوی و مهدی کروبی هستیم. اینگونه که از قرائن پیداست، آنان در بازداشت دولتی بسر می برند. نگرانیهای ما وقتی چند برابر می‌شود که به  بیانیه مجلس توجه کنیم که خواهان اعدام آنان هستند. وظیفه دولت ایران است که امنیت مخالفان سیاسی را تضمین نماید. ما مقامات ایرانی را برای اقدامات فوری فرا می‌خوانیم و از آنان می‌خواهیم تا آزادی و سلامتی موسوی و کروبی را  تضمین نمایند.

صدای مرگ بر دیکتاتور در خیابانهای مرکزی تهران

سایت کلمه: شاهدان عینی می‌گویند که حضور نیروهای امنیتی و لباس شخصی در خیابان‌های تهران زیاد است. این بار بر خلاف تجمع های قبلی یکی از مراکز اصلی استقرار نیروهای ضدشورش بزرگراه رسالت است.گفته می شود استقرار این نیروها به خاطر انتشار خبر انتقال میرحسین موسوی و مهدی کروبی به زندان حشمتیه در یکی از خیابان های منتهی اتوبان رسالت است. گفته می شود که پارک دانشجو در چهارراه ولی عصر تهران مملو ازنیروهای نظامی و امنیتی شده و ماشین‌ها ضد شورش در این پارک مستقر شده‌اند. در مناطق مختلفی چون میدان ولیعصر و چهار راه ولیعصر، خیابان و میدان انقلاب، میدان امام حسین و خیابان و میدان آزادی، تعدادی زیادی از نیروهای امنیتی و گارد ویژه مستقر شده‌اند. ‫در میدان آزادی، اتوبان جناح، اطراف خیابان آذربایجان و خیابان‌های منتهی به میدان انقلاب و آزادی حضور پرتعداد نیروهای انتظامی و نیروهای گارد ویژه به چشم می‌خورد. شاهدان عینی به بی .بی .سی گفته اند که صدای “مرگ بر دیکتاتور” به شکل پراکنده در میان بوق ممتد اتومبیل در خیابان های مرکزی تهران شنیده می شود. یک شاهد عینی از تهران می گوید مقابل مسجد الجواد در میدان هفت تیر این شهر، جمع زیادی از ماموران ضد شورش مستقر شده اند. شاهد عینی می گوید مسجد الجواد به محلی برای رفت و آمد نیروهای امنیتی بدل شده است. گزارش ها حاکی است از کوچه های منشعب از خیابان مطهری صدای الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور شنیده می شود . شاهدان عینی از حضور گسترده مردم در خیابانهای منتهی به خیابان انقلاب تا آزادی خبر می دهند. به گفته آنها جمعیت زیادی قدم زنان در پیاده روها به سمت خیابان انقلاب در حرکتند و بیشترین تجمعات را در محدوده دانشگاه پلی تکنیک و چهارراه ولی عصر گزارش کرده اند. شعار مرگ بر دیکتاتور یا حسین میرحسین شنیده می شود. گزارش های بی .بی .سی به نقل از شاهدان عینی نیز حاکی است که شهرداری تهران تلاش می کند سطل های بزرگ زباله را در سطح شهر جمع آوری کند. در تجمع های پیشین معترضان به خاطر مقابله با اثرات گاز اشک آور شماری از این سطل ها به آتش کشیده بودند.

جلسه 4 نفره با خامنه ای برای بازداشت موسوی و کروبی

با سلام- پنجشنبه، سر شب، آقایان جنتی، نقدی، تائب و اژه ای آمدند بیت رهبری و از خامنه ای اجازه خواستند که موسوی و کروبی را از خانه هایشان به یک زندان مخفی منتقل کنند. آنها اطمینان دادند که تدابیری برای پخش نشدن خبر این بازداشت اندیشیده و آمادگی هائی برای واکنش های احتمالی در شهر هم گرفته اند. آقای خامنه ای بازداشت خانم ها دکتر زهرا رهنورد همسر مهندس موسوی و همچنین فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی را هم به این لیست اضافه کرد و با پیشنهاد آنها برای تمام کردن شبانه کار، موافقت کرد و بعنوان فصل الخطاب گفت: الخیر فی ما وقع!

سه شنبه دهم اسفند؛ گزارش از تهران تا ساعت 14

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، به همراه همسران خود زهرا رهنورد و فاطمه کروبی، دستگیر شده و به زندان حشمتیه تهران منتقل شده‌اند.

طبق آخرین اطلاعات رسیده از منابع موثق به کلمه، بازداشت و انتقال آنها به زندان قطعی است اما زمان دقیق انتقال آنها همچنان مبهم است.

پیش از این و در دو هفته گذشته، مقامات کشور در مورد محدودیتها و نحوه‌ی حصر همراهان جنبش سبز سکوت اختیار کرده بودند. این مساله به مبهم شدن فضا و گمانه‌زنی‌ها دامن زده بود. دختران میرحسین نیز بارها با مراجعه به کوچه اختر، با پاسخ‌های مبهم و متناقض روبه‌رو شده بودند، و امکان هیچ‌گونه تماسی نیز برای ارتباط با پدر و مادرشان فراهم نشده بود. همچنین چراغ‌های خانه نیز در این چند روز خاموش بوده است. به نظر می رسد عدم اجازه تماس با خانواده‌ی موسوی و کروبی برای مطلع نشدن آنها از مکان موسوی و کروبی بوده است. این بی‌خبری و نیز مسئولیت‌ناپذیری مقامات در پاسخگویی، به برخی اخبار در روزهای گذشته دامن زده بود.

از سوی دیگر، سحام نیوز سایت نزدیک به مهدی کروبی نیز اظهارات یکی از همسایگان مهدی کروبی را نقل کرده بود که می‌گفت: نیمه شب پنج شنبه شاهد حضور هشت ماشین ون نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان و ورودی پارکینگ منزل آقای کروبی بوده و پس از دقایقی همگی به همراه یک ماشین که از داخل پارکینگ درآمده محل را ترک کرده‌اند.

در این حال امروز و پس از اظهارات متناقض و مبهم دادستان کل کشور در مورد حصر و اعمال محدودیت بر آقایان موسوی و کروبی و همسرانشان، آنچه مشخص شده، این است است که: نخست‌وزیر هشت سال دفاع مقدس و رییس دو دوره مجلس شورای اسلامی به همراه همسرانشان و به دستور مقامات عالی کشور بازداشت و به زندان حشمتیه تهران منتقل شده اند.

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست