تماس با ما و ارسال مطلب     > info@perslit.com
هنر و ادبیات پرس لیت  > ویژه انقلاب

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 > 10 > 11> 12 >   13

امروز صبح احسان فتاحیان اعدام شد

mohegh.blogfa محمد مصطفایی وکیل دادگستری :امروز صبح احسان فتاحیان اعدام شد.  من از محتویات پرونده و اینکه واقعا احسان مرتکب چه گناهی شده بود اطلاعی ندارم ولی به خوبی می دانم که با اعدام نوجوانان و جوانانی که متعلق به این آب و خاک هستند راه به جایی نخواهیم برد.   روحش شاد

بامداد چهار شنبه 30 آبان 1388

چند دقیقه پیش این نامه از دوستی که به حرف هایش باور دارم به دستم رسید

امیدوارم که حکم گثیف و پلید اعدام و کشتار به هر شکلی برای همیشه از  ایران و جهان رخت بربندد .  به امید آن روز  انور میرستاری

 

الان با سنندج تماس گرفتیم، خانوادهی احسان به نماینده ولی فقیه مراجعه کردهاند برای وساطت و به تاخیر انداختن اجرای حکم ولی آقای موسوی نماینده ولی فقیه در کردستان و غرب کشور این تقاضای خانواده احسان را قبول نکرده و اداره زندان هم به خانواده احسان گفتهاند که ساعت پنچ صبح معلوم خواهد شد که احسان اعدام خواهد شد یا نه. در ضمن خبر لغو حکم اعدام بنا به منبع موثق و حاضر در سنندج هیچ اعتباری ندارد و باید تا دو ساعت و نیم ديگر صبر کرد  .  به امید پيروزي

حکم اعدام احسان فتاحیان؛ درگیری در اطراف زندان ستتدج

بر اساس آخرین خبرهای رسیده به کمپین حمایت از زندانیان سیاسی و مدنی، از ساعات اولیه شامگاه چهارشنبه تعداد بسیار زیادی از ماموران امنیتی، لباس شخصی ها و همین طور پلیس ویژه ضد شورش با استقرار در خیابانهای گلشن تا فیض آباد و تایله ی پشت زندان مرکزی سنندج ، تا کنون با هرگونه گردهمایی و تجمع مردم به شدید ترین شکل ممکن برخورد کرده اند، به گونه ای که برخی گزارش ها نیز از ضرب و شتم عده ای از مردم حکایت دارد. در همین حال بخش دیگری از ماموران امنیتی نیز با استقرار در بندهای داخل زندان، به ویژه بند دو موسوم به بند پاک که احسان فتاحیان و دیگر زندانیان سیاسی و مدنی در آن زندانی بودند، ضمن برخوردهای امنیتی و وارد ساختن فشارهای روحی روانی به زندانیان، تعدادی را مورد ضرب و شتم قرار داده و مجروح کرده اند. تعداد دیگری از زندانیان بند دو نیز به سلولهای انفرادی منتقل شده اند.

یک شاعره و نویسنده کرد به اداراه اطلاعات شهر سنندج احضار شد.

به گزارش هرانا به نقل از کمیته کردستان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیمین چایچی شاعر و نویسنده کرد به اداره اطلاعات این شهر احضار شده است. طبق این احضار خانم چایچی می بایست ساعت 9 صبح فردا مورخ 18 آبان ماه خود را به اداره اطلاعات این شهر معرفی کند.  لازم به ذکر است این فعال فرهنگی روز گذشته پس از شرکت در فستیوالی در استان کرکوک اقلیم خودمختار کردستان عراق به سنندج بازگشته است. اما از دلایل احضار خانم چایچی کماکان اطلاعی در دست نیست.

13 آبان؛ خبری از صفحه فیس بوک موسوی

میر حسین موسوی مهم: چهارشنبه 13 آبان ساعت 10:30 صبح، آقای کروبی همراه مردم از میدان هفت تیر به سمت سفارت سابق آمريکا راهپيمائی خود را شروع خواهد کرد. آقایان مهندس موسوی و خاتمی هم در خیابان طالقانی حضورخواهند داشت. ديگر مسيرهای راهپيمائی به ترتيب، از ميدان فلسطين به سمت سفارت، و از تقاطع شريعتی و طالقانی به سمت سفارت، هر دو از طريق خ...يابان طالقانی خواهد بود. خبرهای رسیده حاکی ازآن است که کودتاچيان قصد دارند مثل دفعات گذشته با فرستادن عده ای اراذل و اوباش به چهره های شاخص جنبش سبز بی حرمتی کنند. هوشیاری مردم می تواند مانع چنين رفتاری شود. اين حرکات نه تنها از حرمت اين بزرگان نخواهد کاست بلکه توجه همه جهانيان را بيش از پيش به حرکت سبز مردم ايران معطوف و چهره اوباش دولتی را عريان تر خواهد کرد. وعده ما، راهپيمائی سبز سيزدهم آبان .... رسانه شمائید

خانواده‌های جمعی از زندانیان سیاسی در بیانیه‌ای از تجمع خود در روز ششم آبان خبر دادند. متن این بیانیه به شرح زیر است:>>

تجمع مردمی در مقابل استانداری آذربایجان شرقی در تبریز
"علاالدین نورمحمدزاده، 19 روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد"

شایعه مرگ خامنه ای در تهران : خامنه ای مرده است

پرتاب گاز اشک‌آور به تجمع مسالمت‌آمیز دانشجویان دانشگاه آزاد/ بازداشت یکی از دانشجویان در دفتر نهاد رهبری

بامدادخبر: نیروهای بسیج با پرتاب گاز اشک آور به صحن دانشکده‌ی فنی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز، به مقابله با تجمع مسالمت‌آمیز بیش از دوهزار نفر از دانشجویان این دانشگاه پرداخته‌اند. به گزارش بامدادخبر، درحالی که از ظهر امروز بیش از دوهزار نفر از دانشجویان واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد، همچون هفته‌های گذشته، در اعتراض به دولت کودتا و نیز برخوردهای صورت گرفته‌ی اخیر با فعالان دانشجویی این دانشگاه و سایر دانشگاههای کشور، دست به تجمع اعتراضی زده‌اند، حدود صدنفر از نیروهای مجهز بسیجی که از صبح امروز به وسیله دو دستگاه اتوبوس به این دانشگاه آورده شده بودند، با پرتاب گاز اشک‌آور و حمله به دانشجویان، این تجمع مسالمت‌آمیز را به درگیری کشاندند. بنا بر همین گزارش، هم‌اکنون یکی از دانشجویان، توسط نیروهای بسیجی دستگیر و در دفتر نهاد نمایندگی رهبری در این دانشگاه، زندانی شده است. دانشجویان همچنان در صحن دانشگاه و طبقات آن حضور دارند شعارهایی چون "مرگ بر دیکتاتور"، "دولت کودتا، استعفا استعفا"، "یاحسین میرحسین"، "نصر من الله و فتح قریب" و... فضای دانشگاه را پر کرده است.

وضعیت جسمی آقای کاظمینی بروجردی  در زندان  اوین رو به روز وخیم تر می شود

گزارشی از کهریزک، جاییکه جانیان حکومت اسلامی به تجاوز و قتل و شنکجه ی فرزندان بی دفاع ما پرداختند و اینک خود ِ این جنایتکاران مسئول تحقیق و برسی و پیگیری شکایتها شده اند! وقاحت تا کجاست!؟

دانشجويان دانشگاه شريف با شعار مرگ بر ديكتاتوربه استقبال لاريجاني رفتند
تهران دانشگاه شريف : ساعت 1400 لاريجاني وارد سالن دانشگاه شريف شد دانشجويان شروع به هو كردن وي كردند , دانشجويان شعار دادند دانشجو ميميرد ذلت نمي پذيرد و بعد همه دانشجويان سالن را ترك كردند . دربيرون محوطه دانشجويان غيور درحال شعاردادن هستند .آنها يك صدا فرياد ميزنند :
مرگ بر ديكتاتور
دولت كودتا استعفا استعفا
لازم به ذكر است كه تعداد بسيجي ها درداخل سالن 50 نفر بود .تعداد دانشجويان كه دربيرون محوطه در حال شعار دادن هستند در حال افزايش است.
http://www.youtube.com/watch?v=N7uH6Hu0u3o


اعتصاب کارگران کارخانه کشت و صنعت هفت تپه

خبرگزاری هرانا : از ساعات ابتدایی صبح روز جاری شنبه مورخ 11 مهر ماه، صدها تن از کارگران کارخانه کشت و صنعت هفت تپه دست به اعتصاب زدند.  به گزارش واحد کارگری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کارگران معترض که خواستار پرداخت شدن حقوق معوقه دو ماهه خود و منظم شدن دستمزد دریافتی بودند با تجمع در مقابل درب دفتر مدیرت این شرکت تولیدی خواستار پاسخ گویی مدیران کارخانه شدند.  این کارگران در ادامه و با گذشت ساعاتی از اعتراض، نه تنها جوابی از سوی مدیران این شرکت دریافت نکردند بلکه با تهدید حراست مبنی بر اینکه "هر چه زود تر به تجمع خود پایان دهید در غیر این صورت مجبور به برخورد با شما خواهیم بود" روبه رو شدند.  لازم به ذکر است در سال جاری این دومین بار است که کارگران این کارخانه دست به اعتصاب میزنند

بنابه گزارشات رسیده خانواده های دستگیر شدگان روز 27 شهریروماه و خانواده های فعالین دانشجوی پارک جمشیدیه در مقابل دادگا انقلاب دست به تجمعات اعتراضی زدند و خواستار آزادی عزیزان خود هستند.

بنابه گزارشات رسیده ،انشجویان دانشگاه صنعتی شریف از صبح امروز در اعتراض به حضور کامران دانشجو وزیر علوم دولت منتسب ولی فقیه در دانشگاه اقدام به اعتراضات گسترده ای نمودند.

فوري
بشتابيد به كمك دانشجويان 88.7.6 : نيروهاي سركوبگر به كوي دانشگاه تهران حمله كرده است اين حمله به تلافي تظاهرات صبح دانشجويان است ميخواهنددانشجويان راقلع وقمع كنند.  سريع برويد به كوي دانشگاه وبه آنها بپيونديد ونگذاريد كه دولت كودتا به مقاصد ركوبگرانه اش برسد  . مزدوران امروزعصرازساعت17تا2030كوي دانشگاه رامحاصره كردندو 3نفرازدانشجويان رادركوي دانشگاه دستگيركردند
فردا در تظاهرات صنعتي شريف پاسخ آنهاراخواهيم داد مهرماه امسال,هرروزدريك دانشگاه,هرروزيك تظاهرات خواهيم داشت. رئيس جمهور پينوشه ايران شيلي نميشه
فريادهردانشجوي ايراني آزادي,آزادي,آزادي
   ما زن و مرد جنگيم   بجنگ تا بجنگيم

سندی مهم از بولتن داخلی موتلفه که از تجاوز و شکنجه در کهریزک پرده بر می دارد

گواه دیگری بر جنایتهای رفته بر ملتی که توسط قاتلان اسلامی سلاخی می شوند. وای اگر از پس امروز بود فردایی

شمار دیگری از بستگان منتظری بازداشت شدند

میزان پرس: چهار روز پس از دستگیری سه نوه آیت الله العظمی منتظری دیروز ظهر حدود ساعت دوازده نیروهای امنیتی قم حامد، ناصر و هاجر منتظری سه نوه ی دیگر آیت الله العظمی منتظری به همراه مرضیه الهی نیا همسر حامد منتظری و سارا عزیزی همسر ناصر منتظری و همچنین لعیا ربانی دختر مرحوم آیت الله ربانی املشی، بتول مصطفوی منتظری عروس ایشان و محمد حسین ربانی و زهرا دوست محمدی نوه های ایشان، در راهپیمایی روز قدس دستگیر شدند. دستگیری زمانی آغاز شد که یکی از مامورین زن هنگام بازداشت هاجر منتظری دست او را گاز گرفت. این افراد حدود ساعت یازده آزاد شدند و به گفته آقایان از زمان افطار تا زمان آزادی به انها آب داده نشده بود. لازم به تذکر است حجت الاسلام احمد منتظری داماد آیت الله ربانی املشی می باشد.

خبرگزارى فرانسه: مردم زیر ضربات باتوم می گفتند مرگ بر ديكتاتور

خبرگزارى فرانسه در گزارشی از تهران از حمله مزدوران لباس شخصى به معترضان خبر داد و نوشت، مردم زیر ضربات باتوم شعار می دادند: مرگ بر ديكتاتور. این خبرگزاری نوشت، در حالى كه مردم به خانه هاى خود باز مى گشتند، لباس شخصى ها و ماموران موتورسوار به آنها حمله كردند و با باتوم آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

آغا ز تظاهرات هزاران نفر از مردم با شعار مرگ بر دیکتاتور

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران : بنابه گزارشات رسیده از نقاط مختلف تهران ،هزاران نفر از مردم تهران به خیابانها سرازیر شدند و با شعارهای مر بر دیکتاتور اعتراضات گسترده خود را آغاز کردند.
از ساعت 10:30 دقیقیه هزاران نفر به خیابانهای مختلف تهران سرازیر شدند . در حال حاضر خیابانها مملو از جمعیت و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود . هزاران نفر از مردم تهران از سمت میدان آزادی به سوی میدان انقلاب در حال حرکت هستند و همچنین از سمت میدان 7 تیر به سوی انقلاب و از سوی توحید به سوی انقلاب در حال حرکت هستند . شعارهایی که مردم سر میدهند عبارتند از : مردم چرا نشستید ایران شده فلسطین/ نه غزه،نه لبنان،جانم فدای ایران/ در حال حاضر تمامی شعارها به مرگ بر دیکتاتور تبدیل شده است.
گزارشهایی از شهرهای تبریز در چهار راه آبرسان، شیراز میدان نمازی و اصفهان میدان انقلاب حاکی از آن است که مردم دست به تضاهرات گسترده ای زده اند و با شعار مردم چرا نشستید ایران شده فلسطین و شعار مرگ بر دیکتاتور سر داده می شود.

درگیری در میدان انقلاب تهران

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

یورش نیروهای ولی فقیه به مردم با باتون و گاز اشگ آور
بنابه گزارشات رسیده از میدان انقلاب ، تمامی مسیرها منهتی به میدان انقلاب مملو از جمعیت است مردم بطور مستمر شعار می دهند.
در حال حاضر تمامی خیابانهای منتهی به میدان انقلاب مملو از جمعیت است مسیرهایی مانند خیابان آزادی به انقلاب،میدان فردوسی به انقلاب ، بلوار کشاورز و سایر خیابانها به انقلاب می باشد. تجمع گسترده مردم در میدان انقلاب است .مردم قصد حرکت بسوی دانشگا تهران را دارند ولی نیروهای سرکوبگر مسیر را بسته اند و به مردم اجازه نمی دهند که بسوی دانشگاه تهران حرکت کنند. تعداد تظاهرکنندگان صدها هزار نفر تحمین زده می شوند. هزاران نفر از مردم در حال دادن شعارهای مختلف هستند که از جملۀ آنها ؛ مرگ بر دیکتاتور/ شکنجه ،تجاوز دیگر اثر ندارد / نه غزه،نه لبنان ،جانم فدای ایران/ زندانی سیاسی آزادی باید گردد/ مرگ بر روسیه/ مرگ بر چین / توپ ،تانک ،بسیجی دیگر اثر ندارد/ پول نفت چی شده خرج بسیجی شده و شعارهای متعدد دیگر.
نیرهای سرکوبگر ولی فقیه در میدان انقلاب بصورت گسترده در مقابل مردم صف کشیده اند. گارد ویژه با باتون بسوی مردم حمله می کند و تا به حال در طی یورشهای وحشیانه به مردم در میدان انقلاب حداقل 30 نفر مورد اثابت باتونهای آنها قرار گرفتند. نیروهای سرکوبگر ولی فقیه همچنین به سوی مردم گاز اشگ آور شلیک می کنند. تعداد زیادی از نیروهای انتظامی و لباس شخصیها در این نقاط حضور دارند. مردم در مقابل یورشهای وحشیانه آنها مقاومت می کنند.
همچنین تعدادی از هلی کوپترها نیروهای سرکوبگر بر فراز نقاط مرکزی تهران در حال گشت زدند هستند.  27 شهریور 1388 برابر با 18 سبتامبر 2009

 
 

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

بنا به درخواست جمعی از فعالان مدنی ، خانواده زندانیان سیاسی و مدنی ، نهادهای انسان دوستانه در سنندج و کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی و جمعی از مردم کردستان قرار است تا ساعتی دیگر تجمعی آرام به نشانه اعتراض به اجرای حکم اعدام ، عزیز از دست رفته احسان فتاحیان در شهر سنندج ( میدان انقلاب ) برگزار شود .کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی از تمامی مردم سنندج و حومه میخواهد که به راپیمایی آرامی که از میدان انقلاب به سمت فردوسی میباشد ملحق شوند .

ساعات برگزای تجمع 5 بعد از ظهر به وقت تهران
مکان سنندج ، میدان انقلاب

ی. صفایی: پای صحبت دگراندیشان؛ گفتگو با مینا احدی

سالروز 16 آذر روز دانشجو گرامي باد دانشجويان آزاده با درود بي پايان به روان راهگشايان جنبش دانشجويي در تاريكترين ادوار تاريخ ايران،دانشجويان شهيد شريعت رضوي،قندچي و بزرگ نيا ،پنجاه و دومين سال عصيان دانشجويان بر استبداد را گرامي ميداريم

انتشار تمبر یادبود در هلند به نشانه همبستگی با مبارزات  آزادیخواهانه مردم ایران

گزارش از آکسیون سه تشکل دمکراتیک ایرانی برای صلح جهانی و حقوق بشر در ایران در بروکسل

بنابه گزارشات رسیده از میدان آب نمای پارک لاله،مادران عزادار و خانواده زندانیان سیاسی جانباخته راه آزادی ، هنرمندان،دختران جوان و تعداد زیادی از مردم با در دست داشتن شمع در میدان آب نمای پارک لاله دست به راه پیمائی زدند.>>

برگزاری دور دوم انتخابات افغانستان قوت می‌گیرد نخستین کسی که یک ماه پیش پیروزی حامد کرزای را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت، محمود احمدی‌نژاد بود. حال دو ماه پس از برگزاری انتخابات، دولت افغانستان اعلام داشت که به احتمال بسیار کرزای اکثریت مطلق را نداشته است. 

العربیه: كروبى خواستار افشاى جنایات رژیم در زندانها شد

تلويزيون العربيه: مهدى كروبى درخواست كرد به وى در تلويزيون دولتى فرصت داده شود تا موارد نقض حقوق بشر را كه در زندانهاى ايران صورت گرفته است، اثبات كند. کروبی اظهارات احمدى نژاد را كه گفته بود هیچ اتفاقی در زندانها رخ نداده است، محكوم کرد. كروبى گفت كه موارد خطرناكى در زندانها بوقوع پيوسته است. وى در سخنانش به بازداشتگاههاى غيرقانونى اشاره کرد. كروبى يک نامه رسمى به تلويزيون دولتى نوشته و در آن به اظهارات احمدى نژاد پاسخ داده است. كروبى گفت كه احمدى نژاد عادت دارد حقایق را وارونه جلوه دهد و دو باره تاکید کرد آنچه در بازداشتگاههاى قانونى و غيرقانونى رخ می دهد، بسيار وحشتناک است. کروبی گفت، در جهانى كه خبرها به سرعت انتشار مى يابد به هيچ وجه نمى شود آن را پنهان و انکار کرد. كروبى خواستار محاكمه آمران و عاملان اين اعمال شد.

ما می میریم ایران رو پس می گیریم >>قرار ما 13 آبان در سرتاسر ایران، اطلاع رسانی کنید

مادر سهراب اعرابی: حالا به زخم‌مان نمک می‌پاشند

فيلم : مادر سهراب اعرابی: قاتل پسرم را معرفی کنید

اعتراض در دانشگاه سجاد مشهد

ظهر امروز در دانشگاه سجاد مشهد حدوده 200تن شروع به شعار دادن كردند.از صبح امروز چهره دانشگاه به شدت امنيتي شده بود و نيروهاي حراست و بسيج به وضوح ديده ميشدند اما دانشجويان معترض با فرياد الله اكبر و يا حسين مير حسين و مرگ بر ديكتاتور اعتراض خود را نشان دادند.استفاده از لباسهاي سبز و مچ بند سبز چشمگير بود

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه آزاد شیراز

در ادامه اعتراضات دانشجوئی در دانشگاه های مختلف به سرکوب گسترده دانشگاهیان، دانشجویان دانشگاه آزاد شیراز واحد صدرا نیز دست به یک تجمع اعتراضی زدند. به گزارش خبرنامه امیرکبیر در تجمعی که دو روز پیش در دانشگاه آزاد شیراز(واحد صدرا)برگزار شد دانشجویان ضمن اعتراض به نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و وضع موجود در جامعه خواستار استعفای دولت کودتا شدند. دانشجویان با سر دادن شعارهایی چون دانشجو می میرد؛ذلت نمی پذیرد،نصرمن الله و فتح الغریب ننگ بر این دولت مردم فریب،دروغ گو،دروغ گو، اعتراض خود را به وضع موجود کشور وودولت نامشروع کنونی که بدون رای مردم بر سر کار آمده است بیان کردند.   در ادامه نیز دانشجویان با خواندن سرود یار دبستانی به تجمع خود پایان دادند.

محمدرضا نقدی کیست؟>>>گزارش مشروح موج سبز آزادی از سوابق فرمانده تازه بسیج

روز شنبه ساعت 1700 مادران عزادار و دستگير شدگان در پارك لاله تجمع كردند , نيروهاي مزدور حكومتي بر روي اين مادران فشار مي آوردند وماموران زن نيز جهت سركوبي اين تجمع حضور داشتند .در اين تجمع مادر سهراب اعرابي ،خواهر خسروشاهي،خواهر امير ساران ومادراني كه فرزندانشان در دهه 60 به شهادت رسيده بودند , وهمچنين هما روستا و مهتاب نصير پور بازيگران تاتر و بسياري از مادراني که فرزندان در بند داشتند حضور داشتند.مراسم تا ساعت 1800 با وجود اصرار نيروهاي انتظامي براي ترک کردن پارک ادامه يافت و ساعت 1800 بعد از يک دقيقه سکوت به احترام شهداي راه آزادي پايان يافت   Octo.03.2009

دولت کانادا پذيرفته است که شکواييه مردم ايران را خطاب به مجامع بين المللي به شوراي امنيت سازمان ملل ببرد، براي اين امر به 000′60 امضا نيازاست، لطفاً نهايت همکاري را در پخش و جمع آوري امضا بنماييد. تا کنون 27000 امضا جمع آوري شده است  http://www.petitioniran.com/?page=petition&pid=YLT5392

صاحبه با سعید حجاریان ـ (طنز سیاسی)

م ی. صفایی

تظاهرات دانشجویان دانشگاه شريف امروز  7 مهر، 29 سپتامبر

بازخواست کروبی از رفسنجانی: چرا به وظیفه نظارتی خود بر رهبری عمل نمی کنید؟
چرا سپاه پاسداران بر دارایی های ایران زمین خیمه انداخته است؟

در عجب گشتم

خواب دیدم مردم ایران چنان کوشیده اند

کزجهان بنیان جور و ظلم را بر چیده اند

نامۀ یکی از نجات یافتگان اردوگاه مرگ کهریزک خطاب به سازمانهای حقوق بشری جهان

.....دانشجوها را در هواخوری می زدند تا حد مرگ. در جایی جداگانه زندانیها را می بردند لخت مادر زاد می کردند یک اتاقک آهنی بود به بعضی از جوانترها تجاوز می کردند باتون فرو می کردند و صدای جیغ و داد همۀ ما را که گرسنه و تشنه و زخمی بودیم دیوانه می کرد. هر وقتی که احمدرضا رادان (یکی از سرکردگان جنایتکار نیروی انتظامی) می آمد روزهای پنجشنبه با هلیکوپتر همه را لخت می کردند و خودش جلوی همه می ایستاد و ما را تهدید می کرد و می گفت: امروز دیگه همتون را می کشم و می کنم زیر خاک ،اون تپه سفیده عین شما هزارتا کردیم ،اینقدر می کشیمتون تا>>

فراخوان حامیان اهدای جایزه صلح نوبل به مهدی کروبی

 

حامیان اهدای جایزه صلح نوبل به مهدی کروبی در پاریس از همه ایرانیان

صلح دوست و مبارزین ضد استبداد در سراسر جهان خواستند تا با ارسال ایمیل به آدرس cultureiran@pouya.org پشتیبانی خود را از این درخواست اعلام نمایند.

در بخشی از این فراخوان آمده است: « اهدای جایزه صلح نوبل به مهدی کروبی ستایش از صلح طلبی و استبداد ستیزی مردم فهیم و فرهیخته ایران است. با همراهی و حضور سبز و فریاد بلندتان همانگونه که حاکمان کودتاگر را به زانو در آوردید، جامعه جهانی را نیز با این خواسته خود همراه  کنید.»

 

« کمیته ایرانیان حامی اهدای جایزه صلح نوبل به مهدی کروبی »

پاریس – 20 سپتامبر 2009

دبیرخانه ی کومه له روز یکشنبه ۲۰ سپتامبر اطلاعیه ای در مورد ترورهای اخیر در کردستان انتشار داده است که متن آن به این شرح است:

هم میهنان مبارز!
مردم ازاده!
رژیم جمهوری اسلامی، حکومت سی سال ترور و ادمکشی، اخیرا" و بعد از انتخابات فرمایشی دوره دهم دست ادمکشان و جانیان قتل های زنجیره ای، و اعدام کنندگان سالهای ۶۰ را دوباره باز کرده و تسویه حساب های شخصی و سیاسی را با ترور مخالفین داخلی خود شروع کرده است.
کسانی که سالهای سال در خدمت این رژیم بوده و خدمتگزار و پادو و گوش به فرمان و مجری احکام و سیاست های این رژیم جانی بودند حالا با کمترین اظهارنظر سیاسی در ردیف مرتدین و انسان های قابل حذف قرار داده شده اند.
ترور این افراد از منظر انها حاکم کردن یک بار دیگر رعب و وحشت، بگیرو ببندها و حاکم کردن و نظامی کردن محیط های کار، اموزشی و کوچه و خیابانهای ایران است.
رژیم جمهوری اسلامی مسئولیت تمامی این ترورها را به عهده دارد و بر همگان روشن است که اینچنین حذف مخالفین جز در کارنامه رژیم جمهوری اسلامی در قاموس هیچ حزب سکولار و دگراندیش و دمکرات نمی گنجد.

دبیرخانه کومله زحمتکشان کردستان
۲۰/۹/۲۰۰۹

درگيری شديد مردم با بسیحی ها در ميدان هفت تير - 27 شهريور، روز سبز

حميد نصيري(ح.اختر)

اي تو مستِ دائم از خويِ خونگسارِ تو
تا به خلسةِ جنون, گشته كسب و كار تو
ناخداي قتلِ عام, روي بحرِ خون تويي
خون به قايقِ تو زد, موجِ خونسوارِ تو

سخن نتوان نهفت...
رضا بی شتاب
شکنجه، کُشتار، تجاوزِ جنسی، اعتراف و...
کانت می گوید: «روشنگری کوششی شجاعانه است» و هایدگر می گوید:«پرسش پارساییِ روح است». از ترکیبِ این دو سخن پرسش های بیشماری بیشِ روی انسانِ معاصر گذاشته می شود.

تجمع اعتراضی مادران عزادار در پارک لاله

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران  :  بنابه گزارشات رسیده از پارک لاله تهران،مادران عزادار طبق روال هفتگی خود در پارک لاله تجمع اعتراضی خود را بر پا کردند و اعتراضات خود را نسبت به سرکوب خونین مردم ایران و بخصوص فرزندان جانباخته خود را بیان کردند.
روز شنبه 28 شهریور ماه از ساعت 16:00 تعدادی از مادران طبق معمول هفته های گذشته در میدان آب نمای پارک لاله جمع شدند  و رفته رفته به تعداد آنها افزوده شد. ماموران نیروی انتظامی مستقر در پارک لاله با چند  موتور و تعدادی نیرو قبل از انجام هر گونه حرکتی از طرف مادران به سراغ آنها آمدند .مسئول نیروی انتظامی مستقر در پارک به آنها گفت اینجا مکانی عمومی است و شما با این کار حقوق دیگران را ضایع می کنید اینجا جای این گونه کارها نیست و هر چه زودتر از اینجا دور شوید و الا شما را بازداشت می کنیم آنوقت کارتان با کرام الکاتبین است .اما مادران بدون توجه به سخنان او به نشانه اعتراض به خونهای به ناحق ریخته شده فرزندانشان شروع به حرکت به دور میدان آب نما کردند.مسئول نیروی انتظامی پارک برای ترساندن مادران دائما با بی سیم صحبت  و درخواست نیرو می کرد.
تعداد ی از مردم نیز با دیدن مادران به جمع آنها می پیوستند و در سکوت به نشانه اعتراض حرکت می کردند.موتور سواران نیروی انتظامی نیز دائما در اطراف آنها مانور می دادند. دو اتومبیل از کلانتری 148 در جلوی درب جنوبی پارک مستقر شده بودند.مادران تا ساعت 19:00 طبق روال همیشه به حرکت اعتراضی خود ادامه دادند و در پایان مراسم با بالا بردن دست خود به نشانه پیروزی پایان دادند.

دانش آموزان و معلمان ميهنمان
با مشارکت فعال در اعتصاب سراسري جامعۀ فرهنگي و کارگري
و تداوم حضور در صحنۀ رويدادهاي سازندۀ ميهنمان،
جاي جاي سرزمينمان را به رأي خود منقوش مي سازند

با گرامي داشت ياد قربانيان شکنجه، تجاوز و قتل
قيام خلق عليه سه دهه ظلم و جنايت و فساد
حکومت اسلامي در ايران
28شهريور1388
کانون معلمان ايران

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران: عتراضات شبانه مردم تهران به خیابانها کشانده شد

بنابه گزارشات رسیده از مناطق مختلف ،مردم تهران در ادامه اعتراضات گسترده امروز خود علیه سرکوب خونین مردم بدستور ولی فقیه، امشب در مناطق مختلف مردم اعتراضات شبانه خود را در خیابانها برگزار کردند.
اعتراضات شبانه از ساعت 22:00 شروع شده است. مردم تهران در اکثر مناطق بر بام منازل و کوچه های خود اقدام به اعتراض نمودند ولی در بعضی از مناطق بجای قرار گرفتن بر بام منازل خود اعتراضات خود را به خیابانها کشاندند و در خیابانها اقدام به سر دادن بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور نمودند این اعتراضات تا لحظه انتشار این خبر ادامه دارد. مناطقی که مردم در حال حاضر در حال انجام اعتراضات شبانه هستند و بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور سر می دهند عبارتند از؛ سعادت آباد و صادقیه. تا لحظه انتشار این خبر گزارشی از درگیری نیروهای سرکوبگر ولی فقیه با مردم داده نشده است. 27 شهریور 1388 برابر با 18 سبتامبر 2009

گزارش خوانندگان؛ درگيری شديد در ميدان ونک

در حال حاضر ساعت 3:30 در تهران ميدان ونك درگيري هاي گسترده اي بين مردم و نيروهاي انتظامي در جريان است كه با حمله پليس به تظاهرات آرام مردم تظاهرات به خشونت كشيده شد و 2 ماشين ون پليس در ميدان ونك به آتش كشيده شد. همچنين عده اي هم به سمت صدا و سيما حركت كردند و شروع به سنگ زدن به ساختمان صدا و سيما ميكنند. درگيري ها لحظه به لحظه گسترده تر ميشود.

تهران؛ همه فریاد می زنند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران

سایت رویداد در تهران: راهپيمايان با در دست داشتن پرچمهاي سبز رنگ و در خيابان انقلاب به سمت ميدان فردوسي در حرکت هستند. درحد فاصل میدان هفت تیر تا ولی عصر مردم شعار میدهند: نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، یا حسین میرحسین ، کروبی با غیرت صدای خشم ملت. ده ها هزار سبزپوش خیابان کریم خان را تسخیر کرده اند. انتهای جمعیت قابل مشاهده نیست. همه فریاد می زنند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران.

از توییتز و فیس بوک :

پرتاب گاز اشک آور در خيابان سپهبد قره نی برای پراکنده کردن تظاهرات کنندگان.  ده ها هزار سبزپوش خیابان کریم خان را تسخیر کرده اند. انتهای جمعیت قابل مشاهده نیست. همه فریاد می زنند نه غزه نه لبنان جاینم فدای ایران.  مردم تهران شعار میدن نیروی انتظامی حمایت حمایت تلویزیون ایران داره یک خیابون از مشهد رو نیم ساعته داره نشون میده ... جرأت نمیکنن تهران رو نشون بدن.

کروبی خودش با بلندگوی دستی دارد شعار می دهد : مرگ بر استبداد.

در کوی دانشگاه صنعتی اصفهان جوانان سبز پوش با ماموران امنیتی درگیر شدند جمعیتی بالغ بر هزار نفر در محاصزه ماموران امنیتی هستن. ردم زیر پل کریمخان در حال زدن دستهایشان به هم و شعار دادن هست :اولین دشت گاز اشک آور امروز ! : مقابل دانشگاه صنعتی اصفهان نیروی انتظامی با جوانان سبز پوش درگیر شده //////شعار مردم در مقابل دانشگاه صنعتی شريف, نه غزه ،نه لبنان جانم فداي ايران////////.........شعار مردم میدان هفت تیر:یا حسین میر حسین////////شعار مردم در جواب مرگ بر اسرائیل مرگ بر روسی.

فیلم؛ اعتراضات شبانه مردم، کوبنده تر از همیشه: http://www.youtube.com/watch?v=Y-Qr54mD8K4

خبرگزاری فرانسه: دهها هزار نفر از معترضان در خیابانهای تهران

خبرگزاری فرانسه در گزارش دیگری از تهران نوشت، هم اکنون دهها هزار نفر از معترضان در خیابانهای پایتخت در حال تظاهرات هستند. اکثر تظاهرکنندگان شعار می دهند جانم فدای ایران. شاهدان گفتند در برخی نقاط میان تظاهرکنندگان و نیروی پلیس ضد شورش درگیری روی داده و دهها نفر دستگیر شدند.

 

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >91011 > 1213 > >>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما