تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر
ویژه انقلاب

میرحسین موسوی و مهدی کروبی امروز در یک کنفرانس خبری اینترنتی به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند. به گزارش خبرنگار کلمه در این کنفرانس خبری مجازی که با میزبانی تیم کلمه برگزار شد نمایندگان سایتهای ادوار نیوز، امروز، جرس، کلمه، سحام نیوز، تحول سبز، میزان، ندای سبز آزادی و نوروز سوالات خود را از آقایان کروبی و موسوی پرسیدند. این کنفرانس خبری با استفاده از امکانات دنیای سایبری و به صورت مجازی برگزار شد.

ویدیو کلیپی تازه منتشر شده از صحنه شهادت ندا

22 خرداد خواهیم آمد چرا که نیازی به مجوز نداریم

برای گرفتن حق خود هیچگاه منتظر اجازه دولتی نخواهیم شد که در تقلب و تجاوز و جنایت مقام نخست را داراست

بیانیه موسوی و کروبی در باره تظاهرات 22 خرداد

این رسم دولتی نامشروع است که جز به موافقان خود مجوز راهپیمایی نمی دهد / برای حفظ جان و مال مردم راهپیمایی 22 خرداد برگزار نخواهد شد

نفرت بر آن پیغمبری که خامنه ای از اولاد اوست

کنفرانس خبری مهدی کروبی و میرحسین موسوی

سایت سحام نیوز: امروز صبح مهدی کروبی و میرحسین موسوی در کنفرانسی خبری به سوالات خبرنگاران مختلف از سراسر جهان پاسخ دادند. به گزارش خبرنگار سحام نیوز«سایت رسمی حزب اعتماد ملی» این کنفرانس خبری باهدف بررسی یکساله حوادث اخیر و در آستانه سالگرد ۲۲خرداد برگزار شد.
در این کنفرانس خبری میرحسین موسوی و مهدی کروبی به صورت مشترک به سوالات خبرنگاران در حوزه های مختلف پاسخ دادند.
مشروح کامل این کنفرانس خبری و فیلم آن به زودی منتشر میشود.

درخواست پروانه برای راهپیمایی 22 خرداد؛ گفتگو با کورش زعیم
گفتگوی رادیو فرانسه با کورش زعیم
درخواست پروانه برای راهپیمایی 22 خرداد

حكومت نظامى اعلام نشده در تبريز

رژيم در آستانه سالگرد قيام خردادماه، يک حكومت نظامى اعلام نشده در تبريز برقرار كرده است. يگانهاى انتظامى در نقاط مختلف شهر گشت مى دهند و يک هليكوپتر نیز بطور مستمر بالاى شهر در حال گشت زنی است.

تشديد سركوب زنان در اصفهان

در اصفهان در درواز ه شيراز، نيروهاى سرکوبگر انتظامى و گشتهاى ارشاد، دختران را به بهانه بدحجابى سوار ماشين هاى ون مى کنند و با خود مى برند. آزار و اذيت زنان در اين محدوده اخیرا شدت گرفته است. يک دختر را به خاطر لاک ناخن ۲۰۰ هزار تومان جريمه کرده اند.

اعتصاب خشک یک خانواده ایرانی پناهجو در شهر " وان " ترکیه

آنانی که بنام مردم غزه اما در عمل از حماس حمایت می کنند با حکومت اسلامی در فلسطین چه خواهند کرد؟

حماس همان حکومت اسلامی و حکومت اسلامی همان حماس است و اینان از همان باتلاق متعفن خدای سیاسی ارتزاق می کنند که القاعده و طالبان و همه نیروهای دینی دیگر از سومالی تا الجزایر و مصر  از تیغور چین تا چیچن   روسیه سر در آخورش دارند و با توهم و اوتوپیای اسلامی جز پوپولیسم سیاهی که جامعه را به خرافه و خفقان و نظام جنایتکارانه  می انجامانند، برآیند دیگری ندارند و از این رهگذار موقعیت نیروهای بالنده و مترقی سیاسی را که برای یک جامعه انسانی  مبارزه می کنند، نه تنها دشوارتر نموده بلکه راه بر حضور و تمرکز قدرتهای خارجی هموار کرده و توجیه می کنند. >>>ادامه

سناریوی احتمالی رژیم کودتاچی برای خردادماه

سایت ندای سبز آزادی: هشدار نسبت به تکرار سناريوی حصر آيت الله العظمی منتظری برای موسوی، خاتمی، کروبی و هاشمی رفسنجانی پس از ۱۴ خرداد

بازداشت اکبر آزاد، روزنامه نگار و نویسنده در تهران
ماموران امنیتی ظهر روز سه شنبه ۴ خرداد ۸۹ با مراجعه به منزل اکبر آزاد در محله کیانشهر تهران این فعال مدنی را بازداشت و اقدام به تفتیش منزل و تهدید خانواده وی نمودند و کامپیوتر، کتابها و سایر وسایل شخصی وی را با خود بردند. به گزارش ساوالان سسی، خانواده‌ی وی در روزهای گذشته جهت اطلاع از علت دستگیری و اتهامات او به دادسرای امنیت تهران مراجعه کرده اند اما مسئولین قضایی با ممانعت از ورود خانواده به دادسرای امنیت از قبول مسئولیت بازداشت آزاد امتناع می کنند. این نویسنده از زمان بازداشت تا کنون تماسی با منزل نداشته و این امر موجب نگرانی خانواده از وضعیت سلامتی جسمی وی شده است. اکبر آزاد عضو هیئت موسس کانون زبان و فرهنگ(دیل و مدنیت اوجاغی) و از نویسندگان نشریات وارلیق و یارپاق است. وی در سالهای اخیر بارها بازداشت و به احکام حبس محکوم شده است.

درگیری مردم با مزدوران رژیم در چند نقطه تهران

بنا به گزارشها، روز گذشته در پمپ بنزين خيابان مصدق (بالاتر از سينما آفريقا)، مردمى که منتظر دريافت بنزين بودند، با مزدوران سرکوبگر درگير شدند. مردم با شعار مرگ بر خامنه اى و الله اکبر به مقابله با مزدوران رژیم پرداختند. شدت درگيرى با مزدوران بر سر بنزين به حدى بود که نيروهاى رژیم اقدام به تيراندازى هوايى کردند. همزمان گزارش شده که جوانان خيابان سهروردی با مزدوران بسیجی که به بهانه "مزاحمین نوامیس" مردم را مورد اذیت و آزار قرار می دادند، درگیر شده اند. این درگیری هنگامی رخ داد که مزدوران بسیجی قصد پراكنده كردن جوانان را داشتند.

22 خرداد؛ درگیری در خیابان جمهوری زیر پل حافظ

گزارش خوانندگان: خیابان جمهوری زیر پل حافظ ساعت 14:00 . نزدیک مرکز خرید علاءالدین شعارهای علیه دیکتاتور از سوی یک زن مسن سر داده شد و با همراهی مردم این شعارها افزایش یافت که با خروج پر تعداد نیروهای امنیتی و ضد شورش از یکی از کوچه های اطراف که احتمال میرود در پارکینگ یکی از مجتمع های مسکونی پنهان شده بودند به خشونت کشیده شدولی با دخالت و حضور خشمگین مردم نیروهای ضد شورش نتوانستند کسی را دستگیر کنند و به آن سوی خیابان عقب نشینی کردند.هم اکنون جو کاملا امنیتی در زیر پل حافظ برقرار شده کلید اعتراضات مردمی در22 خرداد با کتک خوردن نیروهای ضد شورش از سوی مردم زده شد. در زیر پل حافظ این نیروهای پلیس بودند که در دستگیری چند نفر از مردم بخصوص یک زن مسن نه تنها ناموفق بودند بلکه از خشم مردم در امان نماندند و از سوی مردم مورد حمله قرار گرفتند و با تحقیر و هو شدن از سوی مردم به سمت دیگر خیابان فراری شدند .

بیانیه مطبوعاتی خانم  باربارا لوخبیلر، نماینده سبزها در پارلمان اروپا و رئیس هیئت پارلمان اروپا در امور ایران ـ بروکسل ۹ژوئن ۲۰۱۰
برگردان: از سوی فدراسیون اروپرس

گزارش یکی از خوانندگان از وضعیت اطراف منزل موسوی

ساعت 24 شب 20 خرداد ماه ( بامداد جمعه )
منزل ما در خیابان بوستان نزدیک منزل میر حسین موسوی است هم اکنون که من با خانواده به منزل رسیدم تمام کوچه پر از مامور و لباس شخصی بود ماشینهای یگان ویژه جلوی بن بست مریم ایستاده اند و عبورو مرور کاملا ممنوع است و ما به همراه خانواده با همراهی دو مامور تا درب آپارتمان خود همراه شدیم .از همسایه ها پرسیدیم آنها گفتند از ظهر امروز ماموران بصورت بی سابقه وارد منزل آقای موسوی شدند . هم اکنون میتوانید با آمدن به سه راه فرمانیه این صف کشی نیروهای امنیتی را در مقابل خانه موسوی ببینید . در ضمن سیستم تلفن همراه و تلفن ثابت ما به طور کلی قطع است .
یک خودرو مربوط به مخابرات نیز در روبروی سفارت عربستان دیده میشود که اختلالات آنتن دهی تلفنهای همراه را احتمالا ایجاد کرده است .
من از طریق وایرلس از یک شرکت سرویس دهنده به اینترنت متصل هستم

سیزده زندانی دیگر در قزل حصار اعدام شدند

دیدار میرحسین موسوی و مهدی کروبی 17-3-1389

ادوارنیوز: مهندس میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی دو تن از  نامزدهای معترض به نتایج انتخابات امروز با یکدیگر دیدار کردند. به گزارش ادوارنیوز این دیدار به میزبانی مهدی کروبی و به منظور بررسی حوادث روز 14 خرداد و هتک حرمت صورت گرفته به نوه بنیانگزار جمهوری اسلامی انجام شده است  و قرار است در این دیدار تصمیمات جدید جهت برگزاری مراسم راهپیمایی 22 خرداد نیز اتخاذ گردد. خبرهای تکمیلی در این خصوص متعاقبا ارسال می گردد.

بنا به خبر دريافتي محمد سعيد وكيلي, پدر فرهاد وكيلي ازاعداميان سرفراز 19 ارديبهشت فوت نمود و جسدش به روستاي 'قصريان' منتقل و به خاك سپرده شده است . به گفته پزشكان, محمد سعيد وكيلي به دليل اعدام پسرش دچار شوك شده و تا آخرين نفس, منتظر بازگشت جسد پسرش بود. لازم به توضيح است كه بعد از گذشت 36 روز هنوزاز تحويل دهي اجساد اعداميان خودداري كرده اند , شنيده ها حاكي ازاين است كه اجساد اعداميان توسط عوامل حكومتي دفن شده است .

بخشنامه محرمانه براي نيروهاي انتظامي

آژانس ايران خبر - ۱۳۸۹/۳/۱۳
از دو هفته پیش طرح سركوبگرانه عفاف و حجاب آغاز شده است , در این طرح همانطور که درخبرهاي متعدد اطلاع رساني گشته است, مزدوران امنيتي با خشونت بسیار اقدام به کشیدن و کوتاه کردن موهای دختران جوان می كنند . وبه بهانه هاي مختلف به آزار واذيت زنان وجوانان ميپردازند , اما در این ایام بخشنامه ي محرمانه اي براي نیروهای انتظامی آمده است که به دلیل استفاده ابزاری و تبلیغاتی از این تیپ افراد در مراسم سالمرگ خميني هیچگونه بگیر و ببندی از اين سنخ نداشته باشند تا این مراسم بگذرد و از روز , يك شنبه 16 خرداد دوباره طرح سركوب از سر گرفته شود . این خبر توسط یکی از عناصر ذي نفوذ به خبرنگارآژانس ايران خبـــــــر داده شده است .

پس حقوق بشر کجاست؟ کجاست؟
نکند لای پای اوباماست

يا مگر غفلتاً شبی، روزی
رفته راحت به کون سارکوزی

شکار شبانه در تهران

بسیج محلات تهران را برای گشت با موتور و عملیات شبانه احضار کرده اند. به هر دو نفر آنها یک سطل رنگ سفید با قلم نقاشی داده اند تا این خبر دیواری را با رنگ سفید کنند: «مطابق اصل 27 قانون اساسی، 22 بهمن از میدان امام حسین تا میدان آزادی»

 

بیانیه مطبوعاتی خانم ایزابل دوران معاون پارلمان اروپا
و نماینده حزب سبز بلژیک در باره سفر متکی به بروکسل
برگردان انور میر ستاری

22 خرداد؛ آخرین جلسه هماهنگی موسوی و کروبی

سایت میزان خبر: آخرین جلسه هماهنگی موسوی و کروبی در آستانه سالگرد 22 خرداد امروز برگذار شد در آستانه سالگرد انتخابات 22 خرداد مهندس میرحسین موسوی و حجه السلام کروبی دو نامزد معترض انتخابات برای هماهنگی بیشتر در مورد برنامه های این ایام مجدداً با هم دیدار کردند. در این دیدار که پیش از ظهر امروز در منزل حجه السلام کروبی برگزارشد، موسوی و کروبی ضمن بررسی آخرین اخبار درمورد مسائلی نظیر نحوه حضور مردم در سالگرد 22 خرداد به تبادل نظر پرداختند.

پیام تشکر مجید توکلی از زندان اوین خطاب به هم میهنان

يکي از افرادي که روز دوشنبه گذشته 3 خرداد ماه در رشت اعدام شده داريوش همتي ميباشد که در تظاهرات خياباني در رشت دستگير شد.او 34 ساله و عضو هيج سازمان و گروهي نبود او متاهل و داراي يک دختر 6 ساله است.

مادر مجید توکلی:یک مادر هستم و شش روز است که جان فرزندم در خطر است، به دادستانی ...زنگ زده ام و گفته ام فقط یک شماره تلفن از اوین به ما بدهید تا من صدای مجید را بشنوم. این توقع زیادی است؟ شما صدایتان به هرجا می رسد بگویید، آزادی مجید را که انتظار می کشیدیم انفرادی نصیب اش شد، حالا که شنیدن صدایش را انتظار می کشم، مبادا فردا تن بی جان اش را بگذارند جلوی مان و بگویند خودش از خوردن غذا امتناع کرد

گوگل هم فیلتر شد

خبر آنلاين :  از شامگاه امروز، اختلال‌هایی در دسترسی کاربران ایرانی به سرویس‌های شرکت گوگل ایجاد شده است. کاربران برخی آی.اس.پی‌ها به هنگام اتصال به صفحه اصلی جستجوی گوگل (www.google.com) با صفحه فیلترینگ مخابرات روبرو می‌شوند. پیش از این نیز برخی سرویس‌های دیگر مانند گوگل‌ریدر و گوگل‌ترانسلیت در فهرست فیلترینگ مخابرات قرار گرفته بودند. شایان ذکر است که هفته گذشته، گوگل از سرویس خدمات امن و محرمانه خود رونمایی کرده بود.

کوهیارگودرزی عضو کمیته گزارشگران حقوق بشردرپی اعتصاب غذا درزندان، به بیمارستان منتقل شد. مادروی به دویچه‌وله گفت که نمی‌داند پسرش درکدام بیمارستان بستری است.مجید توکلی نیز به دلیل خونزیری معده در بیمارستان بستری شده است.

بشنوید: گفت و گو با مادر کوهیار گودرزی

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست