تماس با ما و ارسال مطلب     > info@perslit.com
هنر و ادبیات پرس لیت  > ویژه انقلاب

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 > 10 > 11> 12 >   13 > 14> 15 > 16

کروبی: راه خروج از بحران، اجرای قانون اساسی و استقلال قوه قضاییه

فعالین داخل کشور؛ برنامه پیشنهادی دهه فجر سبز

این اطلاعیه از سوی شماری از فعالین داخل کشور برای سایت ارسال شده است:  برنامه پیشنهادی دهه فجر سبز -  مانند روزهای اول محرم ، در دهه فجر هم نه روز را همراه با اعتراض های پراکنده اطلاع رسانی می کنیم و پس از فرسوده کردن نیروهای رژیم ، در روز ۲۲ بهمن با حضوری گسترده مانند قیام عاشورا، تیر خلاص را بر پیکر محتضر این حرامیان خواهیم زد.

دوشنبه ۱۲ بهمن – اعتصاب نمادین یکروزه سبز
پنجشنبه ۱۵ بهمن – حمایت از اسرای سبز، تجمع سکوت مقابل اوین ساعت ۳-۵ بعد از ظهر
جمعه ۱۶ بهمن – “شهدای سبز زنده اند” بهشت زهرا در کنار شهدای سبز ساعت ۱۲ ظهر به بعد
شنبه ۱۷ بهمن – حمایت از مادران عزادار، پارک لاله ساعت ۵-۶ عصر
چهارشنبه ۲۱ بهمن – انفجار الله اکبر، ساعت ۱۰ شب
پنجشنبه ۲۲ بهمن – راهپیمایی تاریخی ۲۲ بهمن سبز

خبر کوتاهی از درگیریهای پراکنده در مشهد

یکی از خوانندگان: امروز (پنج شنبه) حدود ساعت 2 تا 5 مشهد ، خیابان راهنمایی و فلکه پارک حکومت نظامی بود و درگیریهایی پراکنده ای بین مردم و نظامیان و شبه نظامیان رخ داد.این وقایع در پی صدور احکام سخت برای دانشجویان مشهد و نارضایی مردم بوجود آمد.

خبر استعفای  کنسول سفارت جمهوری اسلامی ايران از تلويزيون نروز پخش شد
بنا به گزارش دريافتی، تلويزيون دولتی نروژ امروز در بخش خبری خود از استعفای محمد رضا حیدری کنسول سفارت جمهوری اسلامی ايران در نروژ خبر داد.  آقای حیدری در اعتراض به سرکوب و کشتار مردم ایران در روز عاشورا  توسط رژیم  اسلامی از مقام خود استعفاء نموده است. وی از روز بعد از سرکوب وحشيانه مردم توسط نيروهای جمهوری اسلامی به سفارت جمهوری اسلامی برنگشت.

جمهوری اسلامی در تدارک اعدام های گسترده است

كميته بين المللي عليه اعدام
آماده باش به ايرانيان خارج از كشور

طرح قانون اساسی

پیش نویس

بیانیه آقای میر حسین موسوی و ناله های سوزناک فرخ نگهدار

مجید آژنگ

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نامه محرمانه ای به نهادهای اطلاعات بیت رهبری، حفاظت اطلاعات نا جا و سپاه، دفتر دادستانی و قوه قضائیه، اسامی افراد زیر را به عنوان بدنه رهبریت فتنه در کشور اعلام کرده و گفته است برخی از این افراد از کشور گریخته اند و برخی در زندان بسر می برند و برخی نیز هنوز دستگیر نشده اند. لذا آنهایی که در زندان بسر می برند را تحت الحفظ نگهدارید و بقیه را دستگیر کنید و آنهایی که درخارج هستند را با تشکیل تیم ترور خارج از ایران بکشید.

حکم زندان، مجازات افشای قصد سوءاستفاده جنسی معاون دانشگاه

شش نفر از دانشجویان دانشگاه زنجان که معترض و افشاکنندهی قصد سوء استفادهی جنسی حسن مددی، معاون دانشگاه زنجان، از یک دانشجوی دختر بودند، مجازات میگردند. اتهام این دانشجویان "تشویش اذهان عمومی و تحریک به تجمع غیرقانونی به قصد برهم زدن امنیت کشور" است. در این رابطه بهرام واحدی، سورنا هاشمی، آرش رایجی، پیام شکیبا و محمد حسن جنیدی، به یک سال زندان و علیرضا فیروزی به یک سال و چهار ماه زندان محکوم گردیدند. حسن مددی هم اکنون در سمتی دیگر در وزارت علوم به کار مشغول است

چرا جنبش ما رهبر ندارد

خبر از حال و آینده ندارد

کجا مردم توانند بی تشکل

به اهدافی رسند ،  یا جزء ، یا کل

مجید آژنگ

بازداشت سه عضو دیگر نهضت آزادی

شبکه جنبش راه سبز (جرس): دو تن از اعضای نهضت آزادی و یکی از بستگان اعضای ارشد این حزب بازداشت شدند.  به گزارش جرس، مهندس امیر خرم از اعضای دفتر سیاسی و شورای مرکزی نهضت آزادی،  مهندس محسن محققی عضو نهضت آزادی (و داماد مهندس مهدی بازرگان دبیر کل فقید نهضت آزادی) و دکتر سارا توسلی (دختر مهندس محمد توسلی) امروز در پی مراجعه به دفتر پیگیری های وزارت اطلاعات بازداشت شدند.  دختر دیگر مهندس توسلی،(لیلا توسلی) هفته گذشته در خانه پدر خود بازداشت شده بود.  همچنین در جریان بازداشتهای بعد از روز عاشورا نیز ابراهیم یزدی دبیرکل این حزب و چندتن از اعضای شاخه جوانان و شهرستانهای نهضت بازداشت شده بودند.

روز دوشنبه 14 /10/88 ساعت 13.30 دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد تجمعی در اعتراض به حمله وحشیانه انصار حزب الله به دانشگاه آزاد مشهد برگزار می کنند. مردم ، دانشجویان، دانش آموزان و... همراه شوید مکان :درب دانشکده فنی مهندسی، باهنر

فردا تحصن اعتراضی در تمام دانشگاههای مشهد

فردا به مناسبت حمله خونین انصار حزب الله که منجر به کشته شدن احتمالی دو دانشجو دختر و زخمی شدن دست کم 10 دانشجو و بازداشت 210 تن از دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد انجامید. فردا قرار است در تمام دانشگاههای مشهد در اعتراض به این حادثه خونین تحصن شود.و تا رسیدن به خواسته های خود مبنی بر آزاد شدن دانشجویان دانشگاه آزاد و وضعیت کامل از مجروحین و برخورد با عملان این حادثه ی ننگین دست از اعتراض خود بر نمی داریم.

به گزارش جنیش راه سبز، بانگ الله اکبر آسمان تهران را در برگرفت 

به گزارش شبکه جنبش راه سبز (جرس)، فریادهای الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور فضای شهر تهران را دربرگرفت.  به گزارش خبرنگار جرس، مردم تهران از آغاز نیمه شب فریاد مرگ بر دیکتاتور و الله اکبر را پرشور تر از شبهای گذشته تکرار کردند و علاوه بر انزجار خود از کشتار معترضان در روز عاشورای حسینی وحدت و همدلی خود را نشان دادند. 
به نوشته جرس، تکبیرهای امشب مردم تهران یاد آور نخستین شبهای پس از اعلام نتایج انتخابات بود.

مـداح، قمـه کش و عابـر پیـاده!

پـویـان انصـاری 

حسین کروبی: پدرم در تهران است و به جد پیگیر مسائل روز / کسانی از مردم فرار میکنند که ظلم و جنایت کردهاند!

پارلماننیوز: فرزند دبیرکل حزب اعتماد ملی در واکنش به انتشار برخی شایعات مبنی بر خروج میرحسین موسوی و مهدی کروبی از تهران و حرکت آنها به سمت شمال کشور، این شایعات را زائیده ذهن کسانی دانست که چون میدانند به آرزوی خود دست نمییابند میخواهند با انتشار شایعاتی از این دست حداقل برای دقایقی در قالب خبر به این آرزو دست پیدا کنند.
حسین کروبی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلماننیوز»، گفت:«کسانی از مردم فرار میکنند که ظلم و جنایت کردهاند نه کسی مانند پدرم که سوابق روشنی دارند و امروز آقای کروبی و موسوی با مردم و مردم مخالف ظلم با آنها هستند.»
وی افزود:«آقای کروبی مانند روزهای قبل در تهران هستند و به جد پیگیر مسائل روز و مطالبات مردم هستند.»  کروبی خاطر نشان کرد:«انتشار شایعاتی اینچنینی توسط کسانی صورت میگیرد که چون میدانند به این آرزوی خود دست نمییابند میخواهند با انتشار شایعات دروغی مانند آنچه امروز منتشر کردهاند برای دقایقی احساس کنند که به آرزوی خود رسیدهاند و احساس سرخوشی کنند.»

حاکمیت سراپا دروغ!!! و فریبکاری: تظاهرات خودجوش از نوع حکومت اسلامی

بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، مادران عزادار و خانواده های مادران عزادار دستگیر شده از صبح امروز در مقابل زندان اوین دست به تجمع اعتراض زدند و خواستار آزادی فوری و بی قید وشرط آنها شدند. بیش از 28 نفر از مادران عزادار زندانی همچنان در زندان اوین در اسارت بسر می برند.

نشانه های مقاومت منفی
از تهران گزارش شده!

هشت کشته و زخمی حاصل تیراندازی نیروی انتظامی در ایرانشهر

خبرگزاری هرانا : تیراندازی نیروهای انتظامی در شهر ایرانشهر به سوی شهروندان عادی دست کم هشت کشته و زخمی برجای گذاشت.  به گزارش  مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته مورخ 17 دیماه، ماموران نیروی انتظامی در خیابان درزاده شهر ایرانشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان به دلایل نامعلومی به سوی یک خودروی عبوری آتش گشودند که طی این اقدام، راننده خودرو به نام مرادبخش کدخدائی فرزند عیسی در دم جان باخت و با برخورد اتومبیل وی با یک خودروی پراید و آتش گرفتن خودروی پراید چهار تن از سرنشینان خودروی پراید نیز بر اثر شدت صدمات وارده جان باختند. نیروهای انتظامی پس از تیراندازی به سوی خودروی سواری بدون هیچ کمک و اقدامی از صحنه آتش سوزی خارج شدند،  لازم به ذکر است همسر و دو فرزند آقای کدخدایی که همراه ایشان عازم فنوج  بودند نیز در طی این حادثه به شدت زخمی شدند.

جوانان دلیر میهن: ما با افتخار اعلام می کنیم که محاربیموبلاگ

بعد از شش ماه و اندی و بعد از عاشورای خونین و بعد از وقایع هولناکی که در این روز اتفاق افتاد بالا نشینان نظام که گویا شروع به خود زنی کرده اند به فکر ارعاب آن هم با محارب خواندن و حکم اعدام افتاده اند. مشخص نیست عقلا و سرکردگان این ایده با توجه به کدام اساس و بنیانی به این نتیجه رسیده اند که با چنین حیله ای میتوانند مخالفان را آرام کنند.  شما ها که هر کاری که شدنی بوده انجام داده اید,مگر تا همین الان کم آدم به سینه ی قبرستان فرستاده اید؟ مگر تا همین الان کم خانواده ای را داغدار کرده اید؟ چرا انتظار دارید از این شیوه های ارعاب سودی ببرید؟  آری ما محاربیم ,ما با افتخار محاربیم , ما محاربیم چون ترسی از کشته شدن در راه آزادی ایران نداریم,ما محاربیم چون آزاده ایم,ما محاربیم چون حق با ماست,ما محاربیم چون از حقمان کوتاه نمی آئیم,آری ما با افتخار محاربیم.

اعتصاب غذای نمادین ایرانیان کلن

برای پشتیبانی از خواسته های مردم ایران

ابوناصر و ابوحسین در حال شلیک بسوی مردم ایران

تروریستها و آدمکشان حرفه ای حزب الله لبنان، حماس، جهاد اسلامی و برخی دیگر از تروریستهای عرب، دوش بدوش مزدوران پاسدار، نیروهای گارد ویژه، لباس شخصی، بسیجی و دیگر نیروهای سرکوبگر رژیم، در کشتار و سرکوب مردم ایران حضور دارند.

کارگران نساجی مازندران دست از کار کشیدند

بیش از سیصد نفر از کارگران کارخانه نساجی مازندران امروز در اقدامی اعتراضی دست از کار کشیدند. به گزارش پایگاه خبری سفیر، این کارگران بیش از سه ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. بحران در این کارخانه در جریان واگذاری این کارخانه به یک‏ شرکت خارجی ایجاد شده و اکنون نه تنها به بیش از 300 کارگر قراردادی این کارخانه حقوقی پرداخت نشده است که نزدیک به یک ماه است از ورود تعداد قابل توجهی از کارگران قراردادی این کارخانه که بیش از هزار کارگر دارد جلوگیری می‌شود.

فیس بوک موسوی: تعیین روزی برای شعارنویسی روی اسکناس

صفحه فیس بوک موسوی: طرح فراگیر انقلاب سبز در خصوص مصوبه غیر قانونی بانک مرکزی! از کلیه اعضا و هواداران محترم تقاضا میشود برای اطلاع رسانی و اقدام جمعی ما را یاری نمایند. فرصت کوتاه است و رسانه شمایید!ا اطلاعیه زیر را پخش نمائید :

جلوی قتل و زندان و بگیر و ببندهای جاری را فقط با اعتراضهای پیگیر و ممتد می توان گرفت. انتظار برای روزی که اعتراض دیگری کنیم، فرصت به حاکمیت برای کشتار و سرکوب و مهار همه ی آنچه که از دست داده است، می دهد. هم اکنون زندانهای حکومت اسلامی مملو از جوانان بی دفاع اسیر در چنگال شکنجه گران و جانیان حکومت اسلامیست. راهی که پیش گرفته شده باید با شدت بیش از پیش ادامه داد وگرنه هرچه بیشتر به خون خواهیم نشست. در مقطع کنونی یک اعتصاب سراسری یکی از مناسب ترین راه های دفاع از خود در مقابل حکومت اسلامیست.

 

نامه عزت‌الله سحابی به هموطنان خارج از کشور

تجربه های تاریخی مان را فراموش نکنیم

بازداشت روزبه کريمي و فروغ ميرزايي /روزبه کريمي و همسرش فروغ ميرزايي، شنبه شب بازداشت شدند.

روزبه کريمي، دانش آموخته کارشناسي ارشد حقوق بشر، روزنامه نگار و عضو سازمان دانش آموختگان ايران است.به گزارش ادوارنيوز، فروغ ميرزايي نيز دانش آموخته کارشناسي ارشد حقوق بشر و وکيل دادگستري است.
13/10/1388- هرانا

سایت جنبش راه سبز: محمد یوسف رشیدی ازدانشجویان دستگیر شده دانشگاه امیرکبیر دست به اعتصاب غذا زده است.

رشیدی در روز ششم آذرماه در خانه پدری خود در نوشهر توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد و تنها خبری که از خانواده اش در اختیار دوستان وی قرار گرفته است خبر اعتصاب غذای او در بازداشتگاه اداره کل اطلاعات استان مازندران است. محمد یوسف رشیدی یکی از فعالان دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران است که در اعتراضات دانشجویی علیه حضور احمدی نژاد در دانشگاه نقش برجسته ای داشت و از زمان سخنرانی محمود احمدی نژاد در دانشگاه پلی تکنیک در تعلیق از تحصیل به سر می برد. او در هنگام سخنرانی احمدی نژاد پلاکارد بزرگی را در مقابل او بالا برده برد که روی آن نوشته شده بود:"رئیس جمهور فاشیست، پلی تکنیک جای تو نیست"

دیدار مهدی کروبی و میرحسین موسوی
جنبش راه سبز (جرس): دقایقی پیش مهدی کروبی به دیدار خانواده شهید سید علی موسوی، خواهرزاده مهندس میرحسین موسوی رفت. در این دیدار یک ساعته که میرحسین موسوی نیز حضور داشت، مهدی کروبی در سخنانی شهادت این عزیز را فاجعه ای بزرگ نامید و افزود:شهادت آن شهید بزرگوار در چنین روزی، نشان داد که دشمنان حق و آزادی تا بدانجا پیش رفته اند و از باده قدرت چنان مست شده اند که دیگر حرمتی نیز برای عاشورا و عزاداران حسینی قائل نیستند.  سحام نیوز خبر داده است که در ادامه مهدی کروبی و میرحسین موسوی دقایقی نیز پیرامون برخی مسائل از جمله بیانیه روز گذشته مهندس موسوی به گفتگو پرداختند. مشروح کامل این دیدار در خبرهای تکمیلی خواهد آمد.

واکنش یکی از هواداران جنبش سبز به بیانیه جدید موسوی

همواره به شما و دوستانتان ميگوييم كه ملت ايران تا جايي پشتيبان شماست كه دنباله رو ملت باشيد,وتا امروز بدستور شما به ميدان نيامديم كه با بيانيه شما آرام شويم.اين را در عاشورايي ترين عاشوراي تاريخ پس از عاشوراي شصت و يك هجري ثابت كرديم

درگیری در چند نقطه مرکزی تهران

بنا به گزارشهای رسیده ، عصر امروز در چند نقطه مرکزی شهر تهران تظاهرات پراکنده و درگیری رخ داده است. گزارشها حاکیست در میدان هفت تیر تهران بین مردم و نیروهای رژیم درگیری روی داده است. میدان انقلاب نیز در اشغال کامل نیروهای ضد شورش قرار دارد. شماری از مردم در مقابل مترو ميدان انقلاب در حال تجمع بودند كه مورد يورش گارد ویژه قرار گرفتند. شاهدان گفتند متروی انقلاب نیز در اين ساعت بسته شده است.

حرکت خودروهای سنگین زرهی به سمت تهران

سایت جنبش راه سبز: از ساعتی پیش صدها نیروی نظامی و دهها خوروی سنگین زرهی حرکت خود را از کرج به سمت تهران آغاز کرده اند. برخی از این خودروها که ویژه سرکوب تظاهرات های درون شهری است تاکنون در خیابانهای تهران مشاهده نشده بود.

گزارش یکی از مادران عزادار از روز عاشورا

انتشار: فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران : امروز مردم نشان دادند كه به هر آنچه بخواهند میتوانند دست یابند واكنون به نقطه ای رسیدند كه میگویند ولایت را نمیخواهند !
از خانه كه بیرون زدیم كمی تردید داشتیم بخاطر سركوب روز گذشته ومردمی كه كمتر به خیابان آمده بودند.

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >91011 > 1213 > 14 > 15 > 16> >>> بازگشت به صفحه نخست
تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما