هنر و ادبیات پرس لیت

استقلال ...........................آزادی .....................جمهوری ایرانی

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 > 10 >

انصراف رفسنجانی از اقامه نماز جمعه تهران برای 'جلوگیری از درگیری احتمالی'

ساعاتی پس از آنکه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ایران گفت که اکبر هاشمی رفسنجانی تصمیم گرفته نماز جمعه تهران را اقامه نکند، دفتر آقای هاشمی رفسنجانی اطلاعیه صادر و اعلام کرد که او به علت "جلوگیری از درگیری احتمالی" در نماز جمعه این هفته تهران شرکت نخواهد کرد.

نفرت بر آن پیغمبری که خامنه ای از اولاد اوست، گیل آوایی

فعالان حقوق بشر در ایران  :بازداشت یکی دیگر از فعالان ستاد موسوی

خبرگزاری هرانا : مهدی (سهیل ) یادگاری دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه بین الملل قزوین و از فعالان ستاد میرحسین موسوی یکی دیگر از بازداشت شده‌گان روزهای اخیر است.  وی که 33 ساله است، پنج روز پیش در محل کارش که با محل سکونت‌اش یکی است، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد و تا کنون از وی هیچ خبری در دست نیست.  علیرغم اعتراض‌های زیاد نسبت به بازداشت‌های دو ماهه‌ی اخیر و گفته‌های برخی مسئولان که روند گسترده‌ی بازداشت‌ها متوقف شده است، این چندمین بازداشت در روزهای اخیر است و بازداشت فعالان سیاسی هم‌چنان ادامه دارد.

اشپیگل: حساب‌های ارزی مخفی ایران در بانک اوپن‌هایم  - آلمان

دويچه وله : به گزارش هفته نامه اشپیگل که روز دوشنبه منتشر می‌شود، سازمان‌های دولتی ایران از سال ۲۰۰۵ میلادی به این سو حساب‌های ارزی مخفی به میزان چندین میلیارد یورو در بانک بی اچ اف در فرانکفورت گشوده‌اند. این بانک متعلق به یکی از قدیمی‌ترین‌ بانک‌های آلمان بنام سالامون اوپن‌هایم است که اکنون بخاطر بحران مالی جهانی با دشواری روبرو شده است. دویچه بانک، یکی از بزرگترین بانک‌های آلمان و جهان در روز‌های گذشته اعلام آمادگی کرد با تزریق پول این بانک را نجات دهد. خود این بانک قبلا زیر فشار دولت آمریکا معاملات‌اش با ایران را به شدت تنزل داده بود. اکنون دویچه بانک اعلام کرده که با افشای حساب‌های مخفی ایران در بانک بی اچ اف کمک مالی به بانک اوپن‌هایم را با دشواری سیاسی روبرو کرده است

ندا، طرحی از مسعود فروزش راد - هلند

تجمع اعتراضی فردا در مقابل دادگاه: مرتضوی جلاد، مرگت باد

سایت موج آزادی: فردا قرار است دومین قسمت از سریال نمایشی موسوم به دادگاه متهمان برگزار شود. این بیدادگاه قرار بود صبح روز پنجشنبه برگزار شود، اما شوک ناشی از اعتراض گسترده مردم در روزهای دوشنبه و چهارشنبه و احتمال تداوم اعتراضات به روز دادگاه و در جلوی آن، کودتاچیان را وادار کرد دادگاه نمایشی را به تعویق بیندازند. از عموم مردم دعوت می‌شود فردا شنبه خانواده‌های زندانیان سیاسی را یاری و همراهی کنند و نگذارند دادگاه فرمایشی با متهمانی در بایکوت خبری، طبق سناریوی کودتاچیان برقرار بماند. ما قصد حضور در دادگاه و اگر نگذاشتند، تجمع در جلوی آن را داریم. نقشه محل دادگاه (با فرض اینکه دادگاه در همان محل قبلی برگزار شود) در زیر آورده شده است. رنگ قهوه‌ای نشان‌دهنده محل دادگستری و رنگ سیاه نشانه‌ محل پل هوایی است که معترضان می‌توانند تجمع خود را در پیاده رو شرقی پایین آن شکل دهند. شعارهای زیر برای تجمع فردا پیشنهاد می‌شود:

مرتضوی جلاد، مرگت باد
مرگ بر دیکتاتور

خودكشى بخاطر هتک حرمت توسط دژخيمان ولى فقيه

 

به گزارش دريافتى، دخترى به نام مريم شب چهارشنبه در تهران پس از آزادى از زندان اقدام به خودكشى كرده است.  وى كه با خوردن قرص خواب آور خودكشى كرده هم اكنون در كما بسر مى برد.

بنابر اين گزارش مريم روز هفتم مرداد در جريان تظاهرات توسط مزدوران رژيم دستگير و در زندان مورد تجاوز قرار مى گيرد. وى روز يازدهم مرداد آزاد مى شود و پس از آزادى دست به خودكشى مى زند.

تولد امام زمان  با فریاد مرگ بر دیکتاتور در ایران جشن گرفته شد !

فردا – جمعه- نیمه شعبان و روز تولد امام زمان است. یعنی یکی از جشن های سنتی شیعیان. همان سالروزی که در سال انقلاب-57- آیت الله خمینی با پرخاش به دار و دسته حجتیه و از جمله مصباح یزدی که در قم تدارک جشن امام زمان را دیده بودند گفت: کدام جشن؟ وقتی مردم را دارند می کشند چه جشنی؟ حرام است چنین جشنی. مردم عزادارند. تمام کسانی که تاریخ انقلاب را به یاد دارند می دانند که این یکی از چالش های آشکار میان آیت الله خمینی و حجیته و مصباح یزدی بود که آن را تعبیر به "تودهنی" آیت الله خمینی به این دار و دسته کردند. البته آنها جشن خودشان را با حمایت ساواک و دربار شاهنشاهی گرفتند، گرچه محدود!

شکاف‌ها در روحانیت شیعه عمیق‌تر می‌شود

مجید محمدی - جامعه شناس -

سروده بابک اسحاقی

من این شمشیر خونین را.......عبا و ریش ننگین را

همسر عبدالله مومنی: شوهرم قدرت تکلم و حرکت خود را درزندان از دست داده است 

همسر عبدالله مومنی، سخنگوی سازمان دانش آموختگان ايران (ادوار تحکيم وحدت) می گويد روز چهارشنبه با او در زندان اوين ملاقات داشته و در آن شاهد بوده است که شوهرش قدرت تکلم و راه رفتن را از دست داده و تعادل روحی و جسمی نداشته است. عبدالله مومنی را ماموران امنيتی ۴۵ روز پيش در ستاد انتخاباتی مهدی کروبی با ضرب و شتم شديد بازداشت کردند و از آن زمان در سلول انفرادی است. به گفته فاطمه آدينه وند، همسر عبداله مومنی، شوهرش نزديک به ۲۰ کيلو وزن کم کرده و صدايش بشدت می لرزيده و فقط مدام تکرار می کرده است که "جای او خوب است و دو روزاست که روزه گرفته است.» به گفته همسر آقای مومنی، در ملاقات ده دقيقه ی ديروز آنها، بازجو نيز حاضر بوده و تمام مکالمات را ضبط می کرده است.
خانم مومنی افزوده روز سه شنبه نيز عبدالله مومنی را مجبور کرده بودند با همسرش تماس بگيرد و از او بخواهد هيچ گونه مصاحبه و اطلاع رسانی درباره او نکند.

اسامی شکنجه گران زندان کهریزک از جمله رادان جنایتکار

اسامی شماری از شکنجه گرانی که تا کنون تعدادی از جوانان ایرانی را زیر شکنجه های وحشیانه در زندان کهریزک به قتل رساند اند. احمدرضا رادان (جانشین فرمانده نیروی انتظامی)،عامریان (عامری) معاون رادان، کشمیری (از دستیاران رادان)،حقی فرمانده گارد ، کومیجانی رئیس بازداشتگاه کهریزک، سروان پاسدار زندی معاون اردوگاه کهریزک ، پاسدار سید موسوی قاتل محسن روح الامینی، افسر پاسدار سید حسینی افسر نگهبان زندان کهریزک و هشت نفر از افراد گارد که با نقاب زندانیان را مورد شکنجه قرار می دادند.

۱۳۸۸/۰۵/۱۴ >> کاردار ایران در اسلو به وزارت خارجه نروژ احضار شد  

همزمان با برگزاری مراسم تحلیف محمود احمدی نژاد در تهران، نروژ با احضار کاردار جمهوری اسلامی، مراتب نگرانی خود را از نقض حقوق بشر در ایران ابراز کرد. برپایه گزارش ها، وزارت خارجه نروژ با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، دولت نروژ از وضعیت فعلی فعالان سیاسی، روزنامه نگاران، فعالان حقوق بشر و معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری نگرانی است و خواستار آزادی همه بازداشت شدگان شد.
وزرات خارجه نروژ در این بیانیه با اشاره به دستگیری های گسترده
می گوید، گزارش ها درباره شکنجه بازداشت شدگان«بسیار جدی» است.
این دومین باری است که در یک ماه گذشته، وزرات خارجه نروژ، کاردار جمهوری اسلامی را برای پاسخگویی به نقض قوانین حقوق بشری در جریان ناآرامی های اخیر در ایران احضار می کند.

یکی از پیامهای رسیده به پرس لیت  :   دولت کانادا قبول کرده که این استعلام را به شورای امنیت ببرد ، به شرط آنکه تعداد امضاکنندگان به 60000 نفر برسد، در حال حاضرفقط  23243 نفر امضا کردند. لطفا برای دوستان تان این ایمیل را فوروارد کنید و خواهش کنید که امضا کنند >     http://www.petitioniran.com/?page=petition&pid=YLT5392

۱۳۸۸/۰۵/۱۴

یک نوجوان در ایران بر اثر ضربات باتوم کشته شده است : روزنامه اعتماد ملی در شماره امروز خود، خبر از درگذشت يک نوجوان ۱۲ ساله بر اثر خونريزی مغزی پس از اصابت باتوم به سرش می دهد. برپايه اين گزارش، اين پسر بچه با نام عليرضا همراه پدرش روز هشتم مردادماه درمراسم چهلم ندا آقاسلطان در بهشت زهرا شرکت کرده بود که بر اثر اصابت ضربه باتوم به سرش دچار خونريزی مغزی می شود و جان می سپارد. خانواده اين نوجوان موفق می شوند روز دوشنبه، دوازدهم مرداد، جسد فرزند خود را پزشکی قانونی تحويل بگيرند.

گزارش از تهران 14 مرداد ساعت30/11

گزارش یکی از فعالان از تهران: باآنکه مراسم تحلیف مسخره احمدی نژاد هم اکنون درمجلس اسلامی درحال برگزاری است مردم غیور وخستگی ناپذیر تهران در جای جای میدان بهارستان وخیابانهای اطراف با خروش و فریادهای خود مجلس اسلامی ومجموعه نظام اسلامی را بلرزه درآورده>>>

هاله سحابی دستگیر شد

هاله سحابی، دختر عزت‌الله سحابی رئیس شورای فعالان ملی مذهبی، بازداشت شد.  بر اساس گزارش رسیده به «موج سبز آزادی» هاله سحابی توسط افراد و ناشناس و با ضرب و شتم دستگیر شده است.    هنوز اطلاعات بیشتری در این بار در دست نیست.

۱۳۸۸/۰۵/۱۴

 کاخ سفید، محمود احمدی نژاد را رییس جمهوری منتخب جمهوری اسلامی خواند  

رابرت گیبس سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد، از نظر دولت آمریکا، محمود احمدی نژاد رهبر منتخب جمهوری اسلامی است.
به گزارش خبرگزاری ها، آقای گیبس در پاسخ به این سوال که با توجه به اعتراضها در مورد انتخابات ایران، آیا باراک اوباما، ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد را برسمیت می شناسد، پاسخ داد "این بحثی است که ایرانی ها برای انتخاب روسای خود در موردش تصمیم میگیرند".
طی دو ماه گذشته کاخ سفید در باره مشروعیت انتخابات ریاست جمهوری ایران محتاطانه از ابراز نظری خودداری ورزیده اما مقامهای واشینگتن، سرکوب معترضان و مخالفان دولت ایران در این مدت را محکوم کرده اند.
پس از 22 خرداد و اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در ایران، هزاران نفر در اعتراض به تقلب در اعلام نتایج به خیابانها ریختند که
به کشته و مجروح شدن و بازداشت عده زیادی انجامید.

بخش سیاسی پرس لیت: به آیت الله اوباما و حجت الاسلام گیتس باید گفت پس به باند جانیان حکومت اسلامی خوش آمدید!!!  از بمباران دمکراتیک باید هم کنار آمدن با قاتلان و جنایتکاران حکومت اسلامی انتظار داشت! بالاخره همه شمشیر ها را بروی ملت ایران از رو بسته اند.

13 مرداد 1388بازداشت یکی دیگر از اعضای ستاد موسوی

ساعتی پیش مدیرعامل سابق خبرگزاری ایسنا با حکم دادگاه انقلاب بازداشت شد.  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فراکسیون خط امام(ره)مجلس«پارلمان‌نیوز»، میرحمید حسن‌زاده که در حاضر مشاور مدیرعامل ایسنا است در جریان انتخابات مدیر سایت قلم‌نیوز بوده است.  حسن‌زاده که مدیریت سایت قلم‌نیوز را پیش از این تحویل داده بود، از دوستان نزدیک ابوالفضل فاتح بنیانگذار ایسنا و رئیس کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستادمیرحسین موسوی است.  این دستگیری در محل خبرگزاری ایسنا انجام شده و کامپیوتر دفتر وی نیز توسط ماموران برده شده است.

خبر وضعیت میدان بهارستان تا ظهر امروز
از صبح امروز پلیس مشغول کارهای تدارکاتیش شده. چند کیوسک جدید کار گذاشته و مرتب در رفت و آمده. محل استقرار ماشین های پلیس؛ روبروی مجلس کنار دبیرستان اتحاد و ساختمان موتلفه گزارش شده. یک ساختمان در دست احداثه که (پلیس) برای ماشین هاش از آنجا استفاده می کنه. دوستانی که فردا میرن بهارستان حواسشون کاملا نسبت به این ساختمون باشه. احتمالا اینجا یکی از مراکزیه که نیروهاشون هم مستقر میشن. کل خبر همین بود

رضا نوربخش سردبیر روزنامه فرهیختگان

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران : رضا نوربخش سردبیر روزنامه فرهیختگان ساعتی پیش توسط نیروهای امنیتی ایران در محل کارش بازداشت شد.
در ادامه‌ی بازداشت‌ روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی رضا نوربخش سردبیر روزنامه‌ی فرهیختگان ساعت 9 شب در محل کارش بازداشت و به نقطه‌ی نامعلومی منتقل شد  . ماموران در حین بازداشت به تفتیش وسائل شخصی و محل کار وی پرداخته و بخشی از وسائل نوربخش را نیز همراه خود برده‌اند. پیش‌تر نیز به تفتیش منزل وی پرداخته بودند.
نوربخش سردبیر سابق ثبت اسناد دانش‌گاه آزاد و هم‌چنین دبیر تحریریه‌ي سایت جمهوریت است
لازم به یادآوری است که مسعود باستانی، رضا تاجیک و محمدرضا یزدان پناه از دیگر روزنامه‌نگاران این روزنامه هستند که بازداشت شده‌ بودند در این میان مسعود باستانی هم‌چنان زندانی است.
 
 

جوابي مختصر به ادعانامه دادستاني تهران در مورد سنديكاي كارگران شركت واحد

در یازدهم مرداد 1388 دادستان تهران كيفر خواستي را در خصوص حوادث پس از انتخابات و دستگیر شدگان اخیر قرائت کرد که در آن به سندیکای كارگران شركت واحد نیز اشاره شده است. سندیکاي كارگران شركت واحد وظیفه خود میداند که به اعضایش و جنبش کارگری در رابطه با اين مسائل توضيح دهد چرا که منصور اسالو در زندان میباشد و پرونده سازی برای سندیکا یعنی پرونده سازی برای دیگر نهادهای جنبش کارگری

وبلاگ موج سبز : مصاحبه محمدرضا خاتمی؛ مردم جمهوری اسلامی را نمی خواهند

امروز روزنامه اعتماد مصاحبه ای را با آقای محدرضا خاتمی منتشر کرد که حاوی مطالب عمیق و مهمی بود که مهمترین بخش این مصاحبه، اظهارات ایشان در مورد مقبولیت جمهوری اسلامی نزد مردم است. آقای خاتمی در گفتگو با کیوان مهرگان می گوید : "يکي از اهداف بزرگ اصلاح طلبان ارائه الگوي درست از جمهوري اسلامي است. ما جمهوري اسلامي خواه هستيم. البته اين کار سختي شده چون در ذهن مردم از جمهوري اسلامي همين اتفاقات نقش بسته است ولي ما نبايد از آرمان و اعتقاد خودمان دست بکشيم. اما من معتقدم جمهوري اسلامي که ما مي گوييم يک مزيت دارد و آن هم اين است که تحميل نمي شود. يعني وقتي مردم مي گويند ما جمهوري اسلامي نمي خواهيم، ما حق نداريم به مردم بگوييم اشتباه مي کنيد، بايد بخواهيد. البته مي توانيم بگوييم ما جمهوري اسلامي را قبول داريم اما اگر مردم نخواستند اين حق آنهاست".

۱۳۸۸/۰۵/۱۷

دهها تن از بستگان افراد بازداشت شده در هفته های اخیر امروز در تهران تجمع کردند 

صبح شنبه همزمان با برگزاری دومین جلسه از دادگاه معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری، دهها نفر از بستگان این افراد در مقابله ساختمان دادگاه در خیابان خیام تهران تجمع کردند.  به گفته یک شاهد عینی تعداد زیادی نیروی امنیتی از نزدیک شدن این افراد به ساختمان دادگاه و ملاقات با بستگان بازداشت شده شان جلوگیری کردند.

دادگاه نمایشی در تهران؛ اعتراض شدید دولت انگلستان

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، دولت انگلستان امروز به برپايی دادگاهی در تهران که در آن یکی از کارمندان محلی سفارت انگلستان نیز محاکمه می شد، شدیدا اعتراض کرد و آن را غیرقابل قبول دانست. یک سخنگوی وزارت خارجه انگلستان گفت، ما حضور یکی از کارمندان محلی سفارت انگستان در دادگاه را تائید می کنیم و این برخلاف قولی بود که مقامات رژیم تهران به ما داده بودند. آنها بارها به ما قول دادند که این کارمند محلی را محاکمه نخواهند کرد، ولی امروز برخلاف قولی كه داده بودند عمل كردند.  این سخنگو گفت دولت انگلستان اینگونه محاکمات و پخش آنچه را که اعترافات زندانیان توصیف شده است را شدیدا محکوم می کند.

آغاز موج جدید
پیک نت: افشاگری درباره فرماندهی سپاه
مثلث مجتبی، وحید و فیروزآبادی از دو سال پیش و با برکناری سرلشگر رحیم صفوی و برگماری سرتیپ سپاه عزیز جعفری، که علی خامنه ای به او درجه سرلشگری داد، مقدمات کودتای امروز را فراهم ساختند. او به دلیل موج گرفتگی سر درد همیشگی و مزمن دارد و بر خلاف سردار رشید و یا رحیم صفوی و حتی محسن رضائی، روحیه تسلیم و فرمانبری کورکورانه دارد و اساسا به همین دلیل نیز مثل توطئه او را در فرماندهی سپاه بالا کشید. به گونه ای که وقتی او را فرمانده سپاه کردند، همه فرماندهان سپاه که روحیه و توانائی های محدود او را می شناختند حیرت زده شدند.

آماده شدن معترضان برای حضور دو باره در نماز جمعه رفسنجانی

سایت موج آزادی: پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دقایقی پیش خبر داد که نماز جمعه این هفته در روز 23 مرداد به امامت رئیس مجلس خبرگان اقامه خواهد شد.  اکنون با قطعی شدن حضور هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه این هفته، از فعالان جنبش سبز و عموم مردم دعوت می شود با حضور دوباره در نماز جمعه 23 مرداد، بار دیگر حماسه 26 تیر ماه را تکرار کنند.

اسامی شمار دیگری از بازداشت شدگان هفته های اخیر

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

اطلاعیه‌ی از جنبش صلح آلمان

اخطار به مناسبت تهدید اسرائیل به جنگ علیه ایران

درگیریها می‌توانند و باید از طرق صلح‌آمیز حل شوند.

ای ایران

ای ایران ای سرزمین من
ای داغت سوز آتشین من
برخیز از جا تیرگی شکن
شوری بر پا کن در انجمن

۱۳۸۸/۰۵/۱۶

گزارش ها حاکی از بازداشت چند تن در مراسم چهلم کيانوش آساست 

ديده بان حقوق بشر کردستان و چند سايت خبری ديگر از بازداشت ۱۰ نفر در مراسم چهلم کيانوش آسا، خبر می دهند. اين مراسم عصر پنج شنبه در تالار عباسيه شهرکرمانشاه برگزار شد. برپايه گزارش ها، کيانوش آسا، دانشجوی رشته فوق ليسانس شيمی دانشگاه علم و صنعت در اعتراض های خيابانی پس از انتخابات، درتهران کشته شد. مراسم چهلم او با نواختن تنبورو خواندن دعاها و سرودهای آئينی اهل حق همراه بود. براساس گزارش ها، در جريان تجمع عده ای از حاضران بر سر مزار کيانوش آسا، هنگام سخنرانی برادر او، ماموران انتظام با گاز فلفل و باتوم به حاضران حمله و عده ای را بازداشت کردند.

عکسی از مسدود کردن اتوبان مدرس توسط معترضان 15 مرداد

درگیری شدید و تیر اندازی در خیابان دادمان شهرک غرب

 twitter.com/IDionysus  : از ساعت يك ربع به يازده در خيابان دادمان به شدت درگيري رخ داده. از طرف دولت مراسم جشني در پارك دادمان برگزار شده بود، كه به مردم شيريني و شربت ميدادن. در طرف ديگر خيابان دادمان عده اي از مردم در حال رقص و پايكوبي براي مقابله با اين جشن بودن. هم اكنون كه ساعت يازده و نيم (بوقت ايران) شده، تقريبن صداي تيراندازي كمتر شده ولي صداي موتور سواران شنيده ميشود

امشب معترضان خیابانهای تهران را قرق می‌ کنند

سایت موج آزادی: امشب سبزها پیاده و یا با ماشین به خیابان‌ها خواهند آمد و به خصوص پس از ساعت 10 شب، خیابان‌های اصلی تهران به خصوص خیابان ولیعصر از میدان ولیعصر تا میدان تجریش را در انحصار در خواهند آورد.  در شهرستان‌ها نیز خیابان‌های اصلی و مرکزی هر شهر پیشنهاد شده و در مشهد هم مسير خيابان احمد آباد - بلوار ملك آباد - بلوار وكيل آباد پیشنهاد شده است.  گزارشها حاکیست که نیروهای پلیس ضد شورش در تهران و در سایر شهرهای ایران به حالت آماده باش در آمده اند.

۱۳۸۸/۰۵/۱۵

شصت چهره ایرانی خواستار پيگيرد قضايی سران جمهوری اسلامی در دادگاه بین المللی شدند

شصت تن از روشنفکران و فعالان مدنی ايرانی در نامه ای از نوی پيلی Navi Pillay کميسر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر خواسته اند پرونده‌ای برای محاکمه سران جمهوری اسلامی به اتهام ارتکاب «جنايت عليه بشريت» تشکيل دهند و پس از تصويب در شورای امنيت سازمان ملل آن را به دادگاه بين المللی کيفری بفرستند. امضا کنندگان اين نامه گفته اند «کارنامه ی زمامداران سياسی ايران را مصداق روشن جنايت عليه بشريت» می‌ دانند و ضمن رد حمله نظامی به ايران يا تحريم اقتصادی آن ، از جهانيان و سازمان‌های بين‌المللی می خواهند از حقوق انسانی مردم ايران دفاع ‌کنند و رژيم جمهوری اسالمی را بخاطر سرکوب ،ارعاب و تبعيض محکوم کنند. در اين نامه همچنين محمود احمدی نژاد ، رئيس جمهورِ«متقلب و سرکوبگر جمهوری اسلامی» خوانده شده و با اشاره به احتمال حضور او در مجمع عمومی سازمان ملل در ماه سپتامبر، خواستار جلوگيری از حضور او وبازداشتش به محض خروج از ايران شده اند. اين نامه همچنين برای امضاء ديگران در سايت ويژه ای در اينترنت گذاشته شده است.
طاهر احمدزاده - داريوش آشوری- يرواند آبراهاميان -علی افشاری- سعيد امير ارجمند - عبدالعلی بازرگان-فرامرز اصلانی - محمد برقعی- مهرزاد بروجردی - رضا براهنی - رضا بورقانی فراهانی- شهرنوش پارسی پور- رامين جهانبگلو. - مهدی خانباباتهرانی- حميد دباش - مرجان ساتراپی- مهدی فتاپور- منصور فرهنگ، هادی قائمی- احمد کريمی حکاک- علی کشتگر و اکبر گنجی از جمله امضاء کنندگان اين نامه هستند.

بازداشت 10 فرمانده و رزمنده دوران جنگ ایران و عراق

بموجب پیامی که دریافت داشته ایم، ده تن از فرماندهان دوران جنگ ایران و عراق روز گذشته دستگیر شده اند. متن پیام دریافتی چنین است:«امروز چهارشنبه پس از نامه ای که فرماندهان و رزمندگان جنگ به رهبر نوشته بودند 10 تن از این افراد دستگیر شدند. حاج رحیم صارمی فرمانده سپاه تبریز، حاج مصطفی مولوی، جلیل همایی، حاج قیس آبادی و ملا رسولی از جمله این ده تن هستند که به نقطه نامعلومی انتقال داده شده اند.»

همبستگی با مردم ايران در تلاش آنان برای دستيابی به آزادی

گزارش تصويری از برگزاری مراسم همبستگی با مردم ايران در تلاش آنان برای دستيابی به آزادی.

برگزار کننده: ندا برای آزادی

موزيک متن:رفيق با صدای سياوش قميشی

تهيه ويدئو کليپ : هواداران سازمان فدائيان (اقليت)

برای ديدن کليپ در يوتيوب روی لينک کليک کنيد :

http://www.youtube.com/watch?v=ketZDS4FBTE

گزارش خوانندگان؛ حکومت نظامی در تهران و مشهد

تهران
خیابانهای مرکزی شهر . ساعت20 چهارده مرداد 5 آگوست . با حضور کم مانند نیروهای نظامی ، این مناطق چهره یک حکومت نظامی اعلام نشده را پیدا کرده است.     این حضور سنگین با انزجار و تحیر مردم رهگذر روبرو میشود  و تاثیر این حضور سنگین نظامی در آتیه روی افکار عموم مردم با هر نگاه و تفکر ، مطلبی بس قابل توجه و بررسی ست

****

من الان از تظاهرات مشهد مييام.حدوده 100 150نفر جمع شدن و يك دور در پارك زدن با اينكه شهر كاملا حكومت نظامي بود.پليس فقط جمعيت كنترل ميكرد تا اينكه از 20:30به بعد لباس شخصيها حمله كردن به جمعيت.حضوره زنان و دختران واقعا چشم گير بود

رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید آمریکا گفته است که سخنش در مورد رئیس جمهوری "منتخب" بودن محمود احمدی نژاد را تصحیح می کند.

رابرت گیبز روز سه شنبه (چهارم اوت) گفته بود که محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری "منتخب" ایران است. این مقام آمریکایی از اظهار نظر صریح در مورد "مشروعیت" ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد خودداری کرده بود. به گفته وی، این یک موضوع داخلیست که به مردم ایران مربوط است و ارتباطی به دولت آمریکا ندارد. رابرت گیبز روز چهارشنبه (5 اوت) به خبرنگاران گفت می خواهد صحبت های روز سه شنبه خود در مورد رئیس جمهوری ایران را تصحیح کند.

مادران عزادار، پرچمداران امید

فیلم؛ 14 مرداد تظاهرات در متروی تهران: مرگ بر دیکتاتور : http://www.youtube.com/watch?v=u8bQQdub28k

در رابطه با شرکت سفیر سوید در مراسم تحلیف محمود احمدی‌نژاد با دکتر بهمن نیرومند نویسنده و روزنامه‌نگار مقیم آلمان گفت‌وگو کرده‌ایم. به نظر نیرومند رفتار دوگانه اروپا توجیه‌ناپذیر است. او معتقد است اروپا می‌توانست بدون شرکت در مراسم تحلیف نیز با ایران بر سر میز مذاکره بنشیند و نیازی به شرکت نماینده اروپا در این مراسم نبود.

۱۳۸۸/۰۵/۱۴

موسوی: بازداشت ها اعتراض ها در سطح ملی را متوقف نخواهد کرد  

مير حسين موسوی در سخنانی که امروز در سايت اينترنتی او، سايت قلم نيوز، انتشار يافته، تاکيد کرده است که بازداشت فعالان سياسی، سبب خاموشی اعتراض ها نخواهد شد. آقای موسوی افزوده: دليل زنده ماندن جريان اعتراضی، پديد آمدن يک همبستگی ملی بر سر مسائل اساسی و مهم در سطح مطالبات حداقلی است. آقای موسوی با اشاره به پخش اعترافات برخی از زندانيان سياسی و نمايش تلويزونی دادگاه آنها، گفت اين دادگاهها، نشان دهنده عمق مشکلات کشور است و ما دائم گفته ايم که مسائل ما، مسائل ملی و داخلی است و ربطی به بيگانگان ندارد.

واحد مرکزی خبر (صدا و سیمای رژیم): یکی از کارکنان سازمان صدا و سیما به علت نیش زنبور و حساسیت ناشی از آن دچار ایست قلبی شد و پس از انتقال به بیمارستان طالقانی، پس از یک روز فوت کرد.  اينو ميگن نيش ولايت وقيح...!راستى چرا اين زنبوران به منزل احمدى نژاد نميروند

مراسم چهلم بهزاد مهاجر فردا پنج شنبه برگزار می شود

خبرنامه امیرکبیر: مراسم چهلم شهید بهزاد مهاجر فردا پنج شنبه از ساعت 6 عصر برگزار خواهد شد.  بهزاد مهاجر، در تجمع روز 25 خرداد بازداشت شده بود، که جسد وی پس از 46 روز به خانواده اش تحویل داده شد.
طی این مدت اقوام بهزاد مهاجر به دنبال نشانی از وی به دادگاه انقلاب، زندان اوین و مراکز قضایی مراجعه کردند، اما مسئولین از ارائه پاسخ مشخص به آنها خودداری می کردند.  آدرس محل برگزاری این مراسم: سعادت آباد، بالاتر از ميدان سرو، روبروی شهروند، خيابان هفدهم، خيابان پيوند شمالی، كوچه بيست و دوم، پلاك 11، زنگ اول

کنفرانس مطبوعاتی خانواده های شماری از زندانيان سياسی برگزار شد :۱۳۸۸/۰۵/۱۴ روز سه‌شنبه کنفرانس مطبوعاتی شماری از خانواده‌های زندانيان سياسی اخير در محل انجمن دفاع از حقوق زندانيان در تهران برگزار شد. برخی خانواده ها در اين نشست خبری گفتند درچند روز گذشته با آن تماس هايی گرفته شده وآنها را تهديد کرده بودند تا از انجام هرگونه مصاحبه خودداری کنند. خانواده‌های مصطفی تاج‌زاده، بهزاد نبوی، صفايی فراهانی، سعيد شريعتی، سعيد ليلاز، محمد قوچانی، ژيلا بنی‌يعقوب و تعداد ديگری از بازدشت‌شدگان اخير در محل انجمن دفاع از حقوق زندانيان حاضر شده بودند. در اين نشست خبری گفته شد شيوانظر آهاری و هنگامه شهيدی، ازجمله ممنوع الملاقات ها هستند و فيض الله عرب سرخی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی تا کنون هيچ گونه تماسی با خانواده اش نداشته است. برخی از خانواده ها نيز گفتند فرزندان و بستگان زندانی اشان بيمارند و نياز به مداوا دارند. از جمله ژيلا بنی يعقوب، مدير سايت کانون زنان ايران که دچار بيماری گوارشی و آسم است. همچنين گفته شد مهسا امرآبادی، روزنامه‌نگار نيز هفت ماهه باردار است و به همراه همسرش مسعود باستانی در بند ۲۰۹ اوين زندانی است. مجيد نيری، عضو سازمان مجاهدين انقلاب اسلامی نيز دوبار سکته قلبی کرده و در تماسی که روز دهم مرداد با همسرش داشته از وضعيت نامناسب جسمی‌اش گفته است.

درگیری در بهارستان و منطقه بازار

رادیو آلمان: صبح امروز در میدان بهارستان و در منطقه‌ی بازار نیروهای نظامی به سوی تظاهرکنندگان مخالف دولت حمله‌ور شدند. خبرگزاری فرانسه از حضور ۱۰۰۰ تن پلیس و بسیجی در میدان بهارستان خبر داد. به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک‌آور پرتاب شده و عده‌ای نیز دستگیر شده‌اند.

ادامه اعتراض شبانه ی مردم با فریاد الله اکبر در سه شنبه شب 13 مرداد ماه

جمهوری اسلامی در حال مذاکره با ترکیه درباره مساله قاچاق 18میلیارد دلار به این کشور است  -  ۱۳۸۸/۰۵/۱۴

حسن قشقاوی سخنگوی وزارت خارجه ایران اعلام کرد موضوع قاچاق 5/18 میلیارد دلار پول و طلا به ترکیه در حال بررسی است.
به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، آقای قشقاوی گفت،
سفارت ایران در آنکارا برای بررسی صحت یا سقم این خبر، در حال رایزنی با مقامات ترکيه است. همزمان با این گفته های آقای قشقاوی، وزرات اطلاعات با تکذیب این موضوع، از دستگیری عاملان انتشار این موضوع، خبر داد. وزارت اطلاعات در بیانیه خود همچنین مطبوعات را از انتشار چنین اخباری منع کرده است.

تظاهرات روز چهارشنبه 14 مرداد در مشهد

سبزهای مشهد سلام، همدیگر را تنها نگذاریم ما بسیاریم،شرکت در تجع اعتراضی به تحلیف کسی که رئیس جمهور ما نیست.در روز ننگ ایران 14 مرداد 88مشهد - پارک ملت و بلوار سجاد - ساعت 6 بعد از ظهر
اطلاع رسانی را فراموش نکنید. رسانه شمایید

 

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 8 >910>>> بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما