تماس با ما و ارسال مطلب

 

بازگشت به صفحه نخست

صفحه ویژه انقلاب - صفحه>2 > بازگشت به صفحه نخست انقلاب

خانه از پای بست ویران است

به پیامهای موسوی، کروبی و همفکرانشان توجه کنید. این پیامها را در کنار سایر اظهار نظرها و موضع گیریها بگذارید و برآیند آن را برآورد کنید، بخوبی آشکار می شود که همه ی اینان تلاش می کنند اعتراضات  کنونی را که روندی شتابگیر در مسیر سرنگونی حکومت اسلامی دارد، به مهار خویش بکشانند که در نهایت  حکومت نحس اسلامی را از خطر سرنگونی برهانند.
ضمن تاکید دوباره بر نوشتار پیشینم، یادآوری این نکته ضروریست که باید خواستهای مستقلی را در اعتراضات کنونی فراگیر نمود و آن را به حاکمیت تبهکار اسلامی تحمیل نمود. هرگونه کوتاه آمدن در این مقطع و غلتیدن در مهار و مدیریت کسانی از درون حکومت اسلامی، عواقب بسیار خطرناکی در پی خواهد داشت.
گیل آوایی


پیام جدید میرحسین موسوی

هموطنان عزیز
از سراسر کشور اخبار بسیاری در مورد وقوع اعتراض نسبت به نتایج اعلام شده برای انتخابات اخیر به اینجانب می‌رسد. اطمینان دارم که این واکنش‌ها نه به خاطر شخص من ، بلکه از سر نگرانی نسبت به روش جدیدی از زندگی سیاسی است که دارد بر کشور ما تحمیل می‌شود. اقداماتی که در طی این چند روز شاهد آن بوده‌ایم تاکنون در جمهوری اسلامی سابقه نداشته است. اگر مردم با اضطراب تحولات فعلی را دنبال می‌کنند به خاطر نگرانی شدیدی است که نسبت به در خطر قرار گرفتن دستاوردهای عظیم انقلاب خود دارند.   کسانی که با تخلفات بسیار، نتایج غیر قابل باوری را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده اند، اینک در صدد تثبیت آن نتایج و شروع دوره ی جدید از تاریخ کشور ما هستند. اینجانب در طول انتخابات به کرات از خطرات قانون گریزی سخن گفتم و تاکید کردم که چنین شیوه ای ممکن است به استبداد و دیکتاتوری بیانجامد، و امروز ملت ما در نقطه ای قرار گرفته است که این دورنما را لمس می کند .
ما به عنوان کسانی که به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی آن پایبندیم اصل ولایت فقیه را یکی از ارکان این نظام می‌دانیم و حرکت سیاسی را در چارچوب‌های قانونی دنبال می‌کنیم. امیدوارم روند آتی حوادث نادرست بودن این برداشت را نشان دهد در عین حال هشدار می‌دهیم که در این کشور هیچ یک از کسانی که به انقلاب اسلامی علاقه دارند چنین روندی را نخواهند پذیرفت این چیزی است که خون صدها هزار شهید ما را به مسوولیت پذیری در قبال آن فرا می‌خواند .
مردم عزیز
اینجانب امروز طی نامه‌ای تقاضای خود را مبنی بر ابطال نتایج انتخابات اخیر به شورای نگهبان ارایه کردم و این کار را تنها راه حل برای بازگشت اعتماد عمومی و حمایت مردم از دولت می‌دانم. توصیه موکد و مجدد این خدمتگزار شما آن است که به صورت مسالمت آمیز و با رعایت اصل عدم برخورد مخالفت‌های مدنی و قانونی خود را در سراسر کشور ادامه دهید .
ما از مسوولان درخواست کرده‌ایم که مجوز برگزاری یک راهپیمایی بزرگ در تمامی شهرهای کشوربه ما داده شود تا در طی آن مردم فرصتی برای نمایش مخالفت خود با شیوه برگزاری انتخابات و نتایج آن پیدا کنند. موافقت مسولان با این امر می‌تواند بهترین راه حل برای مهار هیجانات فعلی باشد .
از رنگ سبز که نماد معنویت و آزادی و عقلانیت دینی و مداراست و شعار الله اکبر که حاکی از ریشه‌های انقلابی ماست دست بر نداریم. این رنگ و شعاری است که همچنان وحدت بخش صفوف ملت ما و بهترین وسیله ارتباط دل‌ها و خواسته‌های ما با هم خواهد بود .
متاسفانه تلاش گسترده‌ای برای قطع تمامی امکاناتی ارتباطی ما با هم صورت می‌گیرد و به این نکته توجه نمی‌شود که قطع این مجاری تنها منجر به آن خواهد شد که واکنش‌های موجود از شکلی هدفمند و مهار شده تغییر ماهیت پیدا کند و خدای ناکرده به حرکات کور تبدیل شود .
اطمینان دارم که خلاقیت شما راه حل‌های ارتباطی جدید و موثری را پایه ریزی خواهد کرد تا بتوانیم از اقدامات خود نتایجی مفید به حال کشور و نظام و انقلاب بگیریم .
به عنوان یک علاقمند به نیروی انتظامی توصیه می‌کنم از برخورد خشن با حرکت‌های خودجوش مردم خودداری کند و اجازه ندهد که اعتماد مردم نسبت به این نهاد ارزشمند خدشه دار شود. این مردم برای احقاق حقوق خود و حقوق شما در صحنه حاضر شده‌اند و برادران و خواهران شما هستند. قدرت نیروهای نظامی و انتظامی کشور ما همواره در وحدت آنها با مردم بوده است و درآینده نیز چنین خواهد بود .  
 به امید روزهای بهتر
میرحسین موسوی

125 نفر از اساتید دانشگاه صنعتی شریف استعفا دادند

سایت جوان فردا: 125 نفر از اساتید دانشگاه صنعتی شریف با محكوم كردن تقلب در آرای مردم استعفا دادند و اعلام كردند كه تا زمان احقاق حقوق ملت از حاضر شدن در سر كلاسهای درس و برگزاری امتحانات خودداری می كنند.

خواستهای مستقل و ضرورت همبستگی فراگیر ملی، گامی ضروری و سرنوشت ساز در شرایط کنونی ,سرزمین ما در آتش جهل و جنایت یک مُشت آدمکش می سوزد. به یاری اش بشتابیم ,گیل آوایی

در پیوند با آنچه که در میهن ما می گذرد، آیا زمان تشکیل شورا یا مجلس موسسان در تبعید برای خلع مشروعیت از حکومت اسلامی نیست!؟ آیا احزاب و سازمانها ی سیاسی و نیز شخصیتهای فرهیخته ایرانی به این ضرورت نرسیده اند!؟ در چنین شرایطی اگر با یک همبستگی فراگیر به میدان نیاییم!؟ چه وقت ضروریتر از اینی است که در آنیم!؟

آیا زمان آن نرسیده است که بدور از پراکنده کاری و اختلاف و سازمان نایافتگی زیان بخش، دست در دست هم با تشکیل یک مرکزیت فراگیر ملی و اقدام در جهت خلع مشروعیت از حکومت اسلامی در سازمان ملل و همه مراکز سیاسی مهم جهانی، اقدامی هماهنگ و فوری انجام دهیم! میهن ما در آتش جنایت و جهل و مشتی آدمکش دست و پا می زند. این سرزمین و این مردم به همه توانمندان خود نیاز دارد. بیاریش بشتابیم.

گیل آوایی

-یکی از سندهای تقلب در نمایش انتخاباتی ریاست جمهور! در حکومت اسلامی

بروز ناآرامی درپی اعلام نتایج انتخابات

معترضان به نتایج آراء مقابل ساختمان وزارت کشور با حمله پلیس ضد شورش مواجه شدند

در پی اعلام نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، منابع خبری از بروز درگیری در یکی از میادین شمال شهر تهران میان حامیان محمود احمدی نژاد و میر حسین موسوی خبر داده اند، همچنین گزارش هایی از ناآرامی مقابل ساختمان وزارت کشور ایران منتشر شده است که خبرگزاری آسوشیتدپرس آن را "جدی ترین ناآرامی یک دهه گذشته در تهران" خوانده است.

یکی از منابع آگاه هم از بروز درگیری هایی در خیابان دانشگاه در شهر زاهدان خبر داد. بر اساس اخبار دریافتی نیروی انتظامی چند نفر از طرفداران میرحسین موسوی را که در تجمعی در این خیابان حضور داشتند بازداشت کرده است.

همچنین تصاویری از راهپیمایی هزاران نفر از طرفداران میرحسین موسوی در خیابان های تهران در سایت های اینترنتی مختلف منتشر شده است که در آن حامیان آقای موسوی با دادن شعار خواستار بازپس گیری آراء خود شده اند.

یکی از فیلم های منتشر شده اتوبوسی به آتش کشیده شده را در تقاطع خیابان های قائم مقام فراهانی و مطهری نشان می دهد.

تصاویر منتشر شده، همچنین حاکی از ضرب و شتم شدید معترضان توسط نیروهای ضد شورش و لباس شخصی است و گزارشی هم از آتش زدن سه موتورسیکلت متعلق به پلیس ضد شورش منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز حامیان میرحسین موسوی در حوالی میدان ونک تهران، واقع در شمال این شهر با نیروهای پلیس درگیر شدند.

به نوشته این خبرگزاری نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از طرفداران آقای موسوی اقدام به تحصن در میان جاده ای منتهی به میدان ونک و دادن شعار کرده بودند که به بروز درگیری منجر شد.

این خبرگزاری از بروز درگیری و کتک کاری میان حاضران خبر داده و نوشته در نهایت پلیس با باتوم به معترضان حمله کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز از آتش زدن لاستیک از سوی معترضان به نتیجه انتخابات مقابل ساختمان وزارت کشور ایران خبر داده و نوشته در نقطه ای دیگر در شهر تهران هم آسیب هایی به یک بانک وارد شده است.

آسوشیتدپرس از حمله سربازان نیروی انتظامی به معترضان مقابل وزارت کشور نیز خبر داده است.

خبرگزاری فرانسه هم خبری از درگیری طرفداران میرحسین موسوی و پلیس ضد شورش در مناطق مرکزی شهر تهران منتشر کرده است.

پیش از آغاز اعتراض ها در ساعات ابتدایی بامداد شنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن)، طرفداران آقای احمدی نژاد پس از اعلام پیشتازی او در شمارش آراء، در خیابان ها حضور یافتند و به شادمانی پرداخته بودند.

ناآرامی ها در شرایطی رخ داده که آیت الله خامنه ای در پیام خود پس از انتخابات از "طرفداران نامزد منتخب و هواداران نامزدها" خواسته که از "هر گونه رفتار و گفتار تحریک آمیز و بدگمانانه پرهیز کنند".

پیش از آن و در ساعات پایانی برگزاری انتخابات هم پلیس تهران اعلام کرده بود که از ساعت ۵ عصر روز جمعه "برای برقراری نظم و امنیت" در پایتخت ایران "مانور اقتدار" برگزار کرده است.

****

گزارشی به نقل از پیک ایران

کمیته صیانت از آرا : انتخابات باطل است

هم ميهن : رییس کمیته صیانت از آرا می گوید به دلیل تخلفات گسترده ناظران و مجریان در مراحل مختلف رای گیری و شمارش آرا، انتخابات 22 خرداد باطل است.
حجت الاسلام یعلی اکبر محتشمی پور رسما از شورای نگهبان خواست این انتخابات را باطل اعلام کرده و انتخاباتی در شان جمهوری اسلامی و مطابق با موازین دموکراسی که شایسته حضور گسترده مردم باشد برگزار کند.
اولین کنفرانس مطبوعاتی کمیته صیانت از آرا ستاد میرحسین موسوی پس از اعلام شمارش آرا توسط ستاد انتخابات وزارت کشور در زیزمین ستاد میرهادی برگزار شد.
خبرنگاران به سختی از لا به لای نیرو های امنیتی خود را وارد ستاد کردند تا اعتراض های علی اکبر محتشمی پور رییس کمیته صیانت از آرا میرحسین موسوی را بشنوند.
رییس کمسته صیانت از آرا ستاد میرحسین موسوی گفت: از شورای نگهبان می خواهیم که این انتخابات غیر قانونی را باطل اعلام کندو مقدمات برگزاری یک انتخابات در شان ایران را که شاخص های مردم سالاری در آن رعایت شده باشد را فراهم کند.
علی اکبر محتشمی پوربا بیا ن اینکه برگزار کنند گان انتخابات انواع تخلف ها را انجام داده اند اعلام کرد: به هیچ عنوان این انتخابات ر قبول نداریم واز شورای نگهبان خواستار ابطال آن هستیم.
او افزود:برگزار کنندگان انتخابات تخلف های مختلفی را انجام دادند که با قطع سیستم اس ام اس کشور از غروب 21 خرداد ماه شروع شد در حالی که ما قبلا با توجه به اطلاعاتمان نسبت به این موضع هشدار داده بودیم اما مسولان وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات اعلام کرد ند به هیچ وجه چنین اتفاقی در روز رای گیر نخواهد افتاد.
او معتقد است: قطع سیستم اس ام اس کشوردر روز رای گیری پدیده نو ظهوری است چرا که در تمام دنیا در روز برگزاری انتخابات سیستم اطلاع رسانی را تقویت می کنند نه اینکه محدودیت های مضاعفی ایجاد کنند.
محتشمی پور با انتقاد از برخوردهای صورت گرفته با ناظران کمیته صیانت از آرا اصلاح طلبان بر سر صندوق های رای افزود: تخلف دیگر برگزار کنندگان انتخابات این بود که علی رغم تاکید قانون بر بازبینی و پلمب صندوق در حضور ناظران کاندیدا ها پیش از رای گیری، تمام ناظران ما را دراین مرحله از صندوق ها اخراج کردند.این تخلف در حالی صورت گرفته که سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه های خود براین موضع تاکید کرده بودند.
او اعلام کرد: در50 درصد حوزه های انتخابیه برای ناظران ما یا کارت صادر نشد یا کارت های اشتباهی فاقد اعتبار را تحویل کمیته صیانت از آرا دادند.در بسیاری از حوزه رای را عوض کردند و یا جای ناظر ما را تغییر دادند.
او ادامه داد: ما به انتخاباتی که در 50 درصد حوزه های آن ناظری وجود نداشته اطمینانی نداریم وآن را باطل می دانیم.
محتشمی پوراضافه کرد:در حالی که قانون بر حضور نمایندگان نامزدها در هیات های اجرایی از روز رای گیری تاکید دارد اما نمایندگان ما را نه تنها از ابتدا که حتی در روز رای گیری هم به این هیات راه ندادند .لااقل دیروز باید نماندگان ما در هیات اجرایی حاظر می شدند که این اجازه هم داده نشد.
محتشمی پور تخلف دیگر انتخابات را مدیریت تعرفه های رای توسط برگزار کنندگان انتخابات می داند و ادامه می دهد: در حالی که حدود 46 میلیون رای دهند داشته ایم و ستاد انتخابات حدود 58 میلیون تعرفه رای چاپ کرده اما دربسیاری از حوزه های رای گیری از ساعت 11 صبح تعرفه ها به اتمام رسیده بود. در آذربایجان شرقی با 2 میلیون 400 هزار رای دهنده در حالی که دولت ادعا می کند 2 میلیون و 600 هزار تعرفه به این استان فرستاده اما مردم از 11 صبح تا ساعت 19 در صف های طولانی حضور داشته و بر رای دادن اصرار کرده اند.
او اعلام می کند:نیت آنان این بوده که مردم را از رای دادن خسته کنند وپس از اصرارمردم بر رای دادن تعرفه ها به صورت قطره چکانی به حوزه ها فرستاده شد.به عنوان مثال دراردبیل ،کرمانشاه و شیرازبا این مشکل مواجه بوده ایم.
این اصلاح طلب افزود: در بسیاری از حوزه ها در حالی که رای دهنده ها حضور داشته اند در ساعت 21 انتخابات را پایان داده و مردم رابیرون کرده اند در حالی که قبلا تا ساعت یک شب هم رای گری در صورت حضور مردم ادامه می یافت.
او گفت: پس از پایان رای گیری و در حالی که قانون بر حضور نمایندگان کاندیدا ها در صندوق های رای تا پایان شمارش آرا تاکید دارد تمام ناظران ما را از صندوق ها اخراج کردند.
محتشمی پور اعلام کرد: نمایدگان ما در زمان تجمیع آرا در وزارت کشور در این وزارت خانه حضور نداشتند و ما هم نتایج را از تلویزیون شنیدیم.
رییس کمیته صیانت از آرا اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دهم بازهم تاکید کرد : رسما این انتخابات را باطل می دانیم و از شورای نگهبان طی نامه ای درخواست کرده ایم که انتخاباتی در شان ایران برگزار کند.
او در پاسخ به این سوال که اگرشورای نگهبان به این درخواست توجه نکنند چه خواهید کرد گفت:این اقدام اولیه ما است و در صورت عدم توجه مراحل بعدی اعتراض را انجام می دهیم.

 

آيت الله صانعی احمدی نژاد رييس جمهور نيست و همکاری با او حرام است

 خبرها حاکي از اين است که مهندس موسوی در تدارک تحصنی عمومی و ملی است که تا ساعات آينده اعلام مي شود بنا بر گزارش های دريافتی آيت الله صافی گلپايگانی نسبت به کودتا هشدار داد. همچنين گفته می شود مهدی کروبی لباس روحانيت اش را به نشانه عزا از تن درآورده است. خبر رسیده که از میان بازداشت شدگان، بهزاد نبوی آزاد شده است. ساعت ۵ عصر امروز حاميان موسوی از ستاد ميرحسين موسوی خيابان ميرهادی در وليعصر حوالی زرتشت به سمت تجريش می روند. کروبی در بيانيه اش از مردم خواست لباس سياه به تن کنند. از روز گذشته شايعاتی در مورد اعتراض آيت الله صانعی به نتيجه انتخابات منتشر می شد که هرگز تاييد نشد. اما از ساعاتی پيش اين شايعات اوج گرفت گفته می شود آيت الله صانعی برای بست نشستن به تهران آمده است. او اعلام کرده که احمدی نژاد رييس جمهور نيست و همکاری با او حرام است. اينک شايعاتی قوی از محاصره دفتر اين مرجع تقليد پخش شده است. دسترسی با سايت آقای صانعی هم از ساعاتی پيش غير ممکن شده اما پيش از آن استفتائی از ايشان در سايتشان منتشر شده بود که حرمت و معصيت کبيره بودن هرگونه دستکاری در آرای مردم را به خاطر خيانت در امانت و حقوق مردم اعلام می کرد.

دانشجویان دانشگاه تهران: رهبر کودتاچی نمی خواهیم

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران

بنابه گزارشات رسیده، دانشجویان کوی دانشگاه تهران امشب همانند شبهای گذشته اعتراضات گسترده خود را ادامه دادند که با یورش وحشیانه لباس شخصیها که سیاه پوش هستند و همچنین نیروی گارد ویژه مواجه بودند که تا به حال تعدادی زخمی و دستگیری در پی داشته است.
دانشجویان کوی دانشگاه اعتراضات خود را از ساعت 21:15 آغاز کردند.آنها از کوی خارج شدند و در خیابانها کارگر شمالی و امیر آباد به اعتراض پرداختند. دانشجویان دختر و پسر در حالی که به اعتراضات خود ادامه میدادند اقدام به دادن شعارهائی نمودند شعارهایی ماندد: رهبر کودتاچی نمی خواهیم ،نمیخواهیم/مرگ بر دیکتاتور/سیدعلی پینوشه ایران شیلی نمی شه/ توپ تانک فشفشه رهبر کودتاچی باید کشته شه/ مرگ بر این دولت مردم فریب/ مردم با غیرت حمایت حمایت
زمانی که دانشجویان در حال اعتراضات گسترده وشعار دادن بودند توسط نیروهای لباس شخصی که لباسهای سیاه بر تن داشتند مورد یورش وحشیانه قرار گرفتند. در این اسثنا دانشجویان با سنگ به مقابله با نیروهای لباس شخصی و گارد ویژه پرداختند این درگیری بسیار گسترده بود و تعداد زیادی از دانشجویان زخمی و دستگیر شدند. این درگیری همچنان ادامه دارد. زخمی ها در خود کوی در سالن تلویزیون نگه داری می شوند و بدلیل احتمال دستگیری آنها قادر به خروج از دانشگاه و مراجعه به مراکز پزشکی نیستند.در حال حاضر بیش از 11 نفر از دانشجویان پسر زخمی هستند که وضعیت تعدادی از آنها بد می باشد.نیروهای لباس شخصی و گارد ویژه همچنین به خوابگاه دختران در کوی دانشگاه حمله کردند و بنابه آخرین گزارشها 5 دانشجوی دختر زخمی شدند و امکان انتقال آنها به مراکز درمانی وجود ندارد.
از آمار دستگیر شدگان هنوز رقم دقیقی در دست نیست . ولی شب گذشته در حدود 13 دانشجو دستگیر شدند که 5 نفر آنها هنوز در بازداشت بسر می برند.
از بعد ظهر امروز اینترنت خوابگاه قطع گردیده.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ، یورش نیروهای لباس شخصی و گارد ویژه به خوابگاه دانشجویان و زخمی کردن آنها را محکوم می کند و از مراجعه بین المللی خواستار اقدامات فوری برای پایان دادن به سرکوبها در ایران است.

25 خرداد 1388 برابر با 15 ژون 2009

نشانه های عقب نشینی کوتاگران بدلیل احساس خطر از اعتراضات فراگیر مردم:

موسوی به دیدار خامنه ای می رود

به گزارش بازتاب آنلاین به نقل از جهان، یک منبع آگاه اعلام کرد مهندس میرحسین موسوی تا ساعتی دیگر به دیدار مقام معظم رهبری خواهد رفت. گفتنی است با توجه به اوضاع حساس موجود، به نظر می رسد این ملاقات یکی از مهمترین دیدارهای موسوی با مقام معظم رهبری خواهد بود.

وحشت در تهران

دانشگاه صنعتی شریف؛ تجمع گسترده دانشجویان و جوانان

فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران

تجمع گسترده دانشجویان و جوانان در بیرون و درون دانشگاه صنعتی شریف تهران

بنابه گزارشات رسیده از تهران ، دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در دانشگاه تجمع کردند وقصد خارج شدن از دانشگاه و حرکت در خیابانها را دارند.
از صبح امروز دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در دانشگاه تجمع کردند و قصد خارج شدن از دانشگاه و حرکت در خیابانها را دارند ولی حراست دانشگاه از خروج اعتراض آمیز دانشجویان به سمت خیابان ممانعت می کند و درب دانشگاه را بسته اند. دانشجویان که تعداد آنها بسیار زیاد می باشد اقدام به دادن شعارهایی مانند : مرگ بر دیکتاتور و نصرا من الله و فتحوا غریب مرگ برا این دولت مردم فریب و شعارهای دیگر.
از طرفی دیگر مردم و جوانان با شنیدن شعارهای دانشجویان به سمت درب دانشگاه صنعتی شریف حرکت کردند و در حال حاضر در آنجا تجمع کرده اند تخمین زده می شود که تعداد مردم و جوانان در مقابل درب دانشگاه به چند هزار نفر می رسد. جوانان ضمن همراهی با دانشجویان شعارهای مرگ بر دیکتاتور را بصورت هماهنگ تکرار می کنند. جو این محیط بسیار متشنج گزارش شده است.
نیروهای وزارت اطلاعات و گارد ویژه در آنجا و خیابانهای اطراف مستقر شدند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود و خود را آماده یورش به جوانان می کنند.جوانان معترض بدون ترس و واهمه علیرغم اینکه در محاصرۀ آنها هستند رو در روی نیروهای سرکوبگر قرار دارند و شعار میدهند.
نیروهای گارد ویژه به صورت گسترده در مسیر آزادی – انقلاب ایستاده اند و حرکت را تقریبا غیر ممکن کرده اند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، نسبت به سرکوب خونین جوانان و دانشجویان هشدار میدهد و آنرا محکوم می کند و از مراجع بین المللی خواستار محکوم کردند سرکوبهای وحشیانه مردم ایران است

24 خرداد 1388 برابر با 14 ژون 2009

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل
سازمان دیدبان حقوق بشر

ایرانی بپا خیز؛ گردهمايی امروز عصر در شهرهای ایران

یکی از خوانندگان از ایران: سلام تو رو خدا این را منتشر کنید ما رو تنها نزاریدددددددد. امروز يکشنبه ساعت 5 بعدازظهر محمود احمدی نژاد رئيس جمهور منتخب رهبر در يک نمايش به اصطلاح پيروزی شرکت می کند. مطمئنا با حضور نظاميان طبق همان نامه ای که قبلا ديده ايم ميخواهند يک جو روانی در جامعه راه بياندازند.

با تلفن ، اس ام اس ، ای ميل ، سايتها و وبلاگها و بقيه روشها ساير هم ميهنان را خبر کنيد : روز یکشنبه ساعت 5 بعدازظهر وعده ايرانيان ، دست در دست هم حلقه اتحاد می دهيم . بازاريان روز یکشنبه از 5 بعدازظهر درهای مغازه و شرکتهای خود را ببنديد ، اگر اين کودتا امروز موفق شود بايد چندين سال غم امروز را بخوريم . نگذاريم دولت بر ما چيره شود .

تهران : بين ميدان وليعصر و تجريش و کوی اميرآباد ،
مشهد پارک ملت ،
اصفهان خيابان چهارباغ بالا ،
شيراز خيابان حافظ ،
اهواز خيابان نادری ،
کرج خيابان اصلی گوهردشت ،
تبريز خيابان راسته کوچه و بازار ،
کرمان در مقابل استانداری ،
يزد خيابان پرفسور حسابی ،
ساری فلکه ساعت ،
گرگان خيابان ناهارخوران ،
سنندج خيابان ششم بهمن ،
چالوس خيابان راديو دريا ،
خرم آباد خيابان خرم رود ،
کرمانشاه خيابان طالقانی ،
اروميه خيابان خيام ،
رشت خيابان منظريه ،
بجنورد چهارراه مخابرات ،
بيرجند خيابان مدرس ،
زاهدان خيابان کوثر ،
اردبيل مقابل استانداری ،
زنجان خيابان سعدی ،
همدان ميدان بوعلی ،
بندرعباس بلوار امام ،
بوشهر خيابان طالقانی ،
ياسوج خيابان استاد ،
شهرکرد ميدان انقلاب ،
ايلام خيابان مسجد جامع ،
قزوين مقابل استانداری ،
قم خيابان ارم ،
اراک ميدان وليعصر ،
کاشان ميدان پانزده خرداد ،

من اگر برخيزم ، تو اگر برخيزی ، همه برميخيزند . ايرانی بپا خيز.

تظاهرات خیابانی در چند شهر ایران در اعتراض به نتایج انتخابات

۱۳۸۸/۰۳/۲۳
گزارش هاى رسيده از ايران حاكيست كه به دنبال معرفى محمود احمدى نژاد به عنوان رييس جمهور پيروز در انتخابات، هزاران تظاهر كننده به خيابان ها ريخته و در برخی نقاط با پليس درگير شدند.

وزارت كشور جمهورى اسلامى ايران روز شنبه، ۲۳ خرداد، اعلام كرد كه محمود احمدى نژاد با كسب ۲۴ ميليون و ۵۰۰ هزار راى از مجموع ۳۹ ميليون راى ريخته شده به صندوق، فرد پيروز در انتخابات دهم رياست جمهورى است.

در حالى كه اعتراض شديد نامزدها به نتايج راى گيرى ادامه دارد و هنوز به آن رسيدگى نشده است، آيت الله على خامنه اى، رهبر ايران، در پيامى به مردم ايران نتايج اين راى گيرى را تاييد كرد.

گزارش ها و تصاوير دريافتى از شهر تهران بيانگر آن است كه هزاران نفر از معترضان به آراء در خيابان هاى فاطمى، وليعصر و ميدان ونک اقدام به راهپيمايى اعتراض آميز كردند و با نيروهاى پليس درگير شدند.

تظاهر كنندگان با پرتاب سنگ و همچنين آتش زدن سطل هاى زباله شعار هاى «مرگ بر ديكتاتور»، «نيروى انتظامى، حمايت حمايت»، «موسوى، موسوى حمايتت مى كنيم»، «موسوى، موسوى، راى مرا پس بگير»، «دولت كودتا، استعفا استعفا» و «نصر من الله و فتح قريب، مرگ بر اين دولت مردم فريب» سر دادند.

از شهر مشهد نيز گزارش مى رسد كه صدها تظاهر كننده با راهپیمایی در خيابان هاى اين شهر نسبت به نتايج انتخابات رياست جمهورى اعتراض كردند.

از شهر مشهد گزارش مى رسد كه صدها تظاهر كننده با تظاهرات در خيابان هاى اين شهر نسبت به نتايج انتخابات رياست جمهورى اعتراض كردند.

مير حسين موسوى، نخست وزير سابق، و مهدى كروبى، رييس سابق مجلس، در پيامى به «ملت ايران» اعلام كردند كه نتايج انتخابات را نمى پذيرند و در مقابل آن خواهند ايستاد.

آقاى موسوى در پيام خود نتايج انتخابات را «بهت آور» خوانده و گفته است: «مردمى كه در صف‌هاى طولانى اخذ راى شاهد تركيب آرا بودند و خود مى ‌دانند كه به چه كسى راى داده ‌اند با حيرت تمام به شعبده ‌بازى دست‌ اندركاران انتخابات و صدا و سيما نگاه مى‌ كنند، آنان بيش از هميشه به دنبال آن هستند كه بدانند، چگونه و توسط چه كسانى و مقاماتى طرح اين بازى بزرگ ريخته شده است.»

وى افزود: « اينجانب ضمن اعتراض شديد به روند موجود و تخلفات آشكار و فراوان روز انتخابات هشدار مى‌دهم كه تسليم اين صحنه‌آرايى خطرناك نخواهم شد.»

مهدى كروبى نيز نتايج اين انتخابات را «مضحک» توصيف كرده است و مى گويد: «بديهى است كه نتايج و نهاد برآمده از چنين شمارش آرايى فاقد مشروعيت است و مورد قبول اينجانب نيست.»

وى اظهار داشت: «حتما در مقابل اين مهندسى و تنظيم ناشيانه راى ملت» سكوت نخواهد كرد.

دهمین دوره انتخابات رياست جمهورى كه روز جمعه برگزار شد با استقبال گسترده ايرانيان در داخل و خارج از كشور روبرو شد و به گفته اعضای ستاد انتخاباتی میر حسین موسوی و بر اساس آنچه «نظرسنجی ها از حوزه های رای گیری» خوانده شد، انتظار مى رفت كه آقاى موسوى اكثريت آراء مردم ايران را براى كسب مقام رياست جمهورى كسب كند.

اين انتخابات در حالى برگزار شد كه روز پنجشنبه سيستم ارسال پيامک در ايران قطع شد، سايت هاى اينترنتى نزديک به اصلاح طلبان از سوى كميته فيلترينگ مسدود و به ستاد انتخاباتى مير حسين موسوى در قيطريه تهران نیز حمله شد.

اصلاح طلبان مى گويند در حالى كه در بسيارى از حوزه هاى راى گيرى به دليل استقبال مردم، تعرفه هاى برگ راى تمام شد ولى وزارت كشور حاضر نبود كه كمبود تعرفه ها را جبران كند و اين در حالى است كه بيش از ۵۲ ميليون تعرفه چاپ شده بود.

نحوه اعلام سريع آراء از سوى وزارت كشور قبل از پايان ساعت اخذ راى و انتشار نتايج آن پيش از اعلام رسمى ستاد انتخابات كشور از سوى خبرگزارى هاى نزديک به دولت به گمانه زنى هاى رقباى محمود احمدى نژاد مبنى بر تقلب در راى گيرى دامن زده است.

برگرفته از :http://www.radiofarda.com/content/f4_riots_Iran_election_result/1753532.html

میرحسین موسوی هنوز در بازداشت خانگی به سر میبرد

آخرین اخبار دریافتی ار تهران حاکی است که هنوز میرحسین موسوی در بازداشت خانگی به سر میبرد و علی رغم اعلام قبلی باز هم نیروهای امنیتی اجازه نزدیک شدن هیچ خبرنگاری به منزل میرحسین موسوی را ندادند.گفتنی است دو روز پیاپی است که اعلام کرده که قصد برگزاری کنفرانس مطبوعاتی دارد ولی هردوروز با مماتعت نیروهای امنیتی مواجه شده است گفتنی است از به روز رسانی سایت های  ستاد میرحسین موسوی جلوگیری میشود هم چنین  رادیو زمانه:  درگزارش دیگری از بازداشت هنگامه شهیدی، روزنامه‌نگار و کیوان صمیمی، مدیر مسئول نشریه توقیف شده «نامه» خبر می‌دهد. این خبر هنوز از سوی منابع رسمی تائید نشده‌ است.
ماموران امنیتی شب گذشته با در دست داشتن حکم بازداشت شیوا نظرآهاری عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر، اقدام به تفتیش منزل وی کردند.
به گزارش تارنمای «کمیته گزارشگران حقوق بشر»، ماموران وزارت اطلاعات به خانواده خانم نظرآهاری گفته‌اند که وی باید هرچه سریع‌تر خود را به وزارت اطلاعات معرفی کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب تماس با سردبیر درباره ما