تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده صفحه نخست بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر
ویژه انقلاب

شایعه مرگ آخوند جنتی در اینترنت پیچیده است

وبلاگ زندگی زیبا: آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان و همچنین امام جمعه موقت تهران فوت کرد. او امروز به دلیل سکته به کمای مغزی فرو رفته بود ساعاتی قبل در بیمارستان بقیه الله دارفانی را وداع گفت.

****

تکذیب خبر بستری شدن آیت الله جنتی

خبرگزاری مهر: سخنگوی شورای نگهبان با تکذیب خبر بستری شدن آیت الله جنتی به علت کمای مغزی در بیمارستان، از برگزاری جلسه کاری امروز شورای نگهبان راس ساعت 10 و با حضور دبیر این شورا خبر داد. کدخدایی گفت: دشمنان در صدد ضربه زدن به نظام هستند و از طریق شایعه سازی سعی می کنند اذهان را از مسائل مهم منحرف کنند. سایت های خبری ضد انقلاب از شب گذشته تا کنون شایعه بستری شدن آیت الله جنتی در بیمارستان بقیه الله تهران را به دلیل سکته و مرگ مغزی در ابعاد وسیع در اینترنت منتشر کرده اند .

احمد جنتی عضو شورای نگهبان در کما در بیمارستان بقیه ا...لله و تحت تدابیر امنیتی
بنا به گزارشات رسیده از سایت انقلاب اسلامی,احمدجنتیعضوشوراینگهبانو امام جمعه تهران امروز سکته کرده است و در کما به سر می برد. طبق اخبار رسیده از داخل کشور بیمارستان تحت تدابیر امنیتی شدید قرار دارد. جنتی یکی از مهره های کلیدی رژیم در ترورهای مختلف بود

درگیری در مسجد قبای شیراز

تحول سبز: هم اکنون در مسجد قبای شیراز بین نیرو های لباس شخصی و طلبه های آیت الله دستغیب درگیری فیزیکی جریان دارد. بنا به گزارشات رسیده به تحول سبز، بعد از راهپبمایی روز قدس در شیراز همانطور که آیت الله دستغیب پیش بینی کرده بود، عده ای از آنها را اجیر کرده و به سمت مسجد قبا کشاندند. پیش از این مسئولین مسجد قبا با نیروی انتظامی تما…س گرفته و به آنها گفته بودند که این چنین برنامه تدارک دیده شده است. اما نیروی انتظامی از اعزام نیرو خود داری کرده و تنها به بستن حصارکشی و داربست ک پرداختند. اما لباس شخصی ها که گزارش می شود بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر هستند این داربست ها را شکسته ووارد مسجد شدند. در مسجد را شکستند و به ضرب و شتم طلبه های آیت الله دستغیب پردختند. علاقه مندان به آیت الله دستغیب در سایر جاها غیر از شیراز تنها راه کمکشان را اطلاع رسانی در رسانه ها می دانند

میدان هفت تیر ساعت 45 : 10 دقیقه
در نخستین ساعت شروع راهپیمایی روز قدس در میدان هفت تیر اولین در گیری بین نیروهای امنیتی و تعداد زیادی از مردم که شعار نه غزه نه لبنان میدادند شکل گرفت که نیروهای امنیتی شدیدا قصد سرکوب مردم را داشتند که بعلت تعداد زیاد مردم و استقبال و همراهی دیگر مردم از این شعار نیروهای امنیتی را دچار سردرگرمی کرده . همچنین در مترو و ایستگاه هفت تیر مردم شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند . اخبار تکمیلی از هفت تیر ارسال میشود

2فوری:درگیری درب منزل مهدی کروبی/ تیراندازی و حمله با ککتلمولوتف

سحام نیوز: آقای یاری سرتیم محافظان کروبی به بیمارستان منتقل شد. سر تیم محافظان مهدی کروبی که برای صحبت با محاجمین به سمت آنان رفته بود، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت به حالت اغما فرو رفت. در پی این اقدام آقای یاری به سرعت به بیمارستان منتقل شد. به گزارش خبرنگار سحام نیوز، افراد مهاجم ضمن تیر اندازی به ساختمان، اقدام به قطع کردن تمامی چراغ های خیابان کرده اند. همچنین در اقدامی دیگر لوله های انتقال آب را تخریب کردند وموجب قطع آب شده اند. متاسفانه نیروهای انتظامی صحنه را به طور کامل ترک کردند. اخبار تکمیلی در ادامه خواهد آمد.

اون ممه رو لولو بُرد......ولایت فقیه مُرد

اتحادیه اروپا خواستار آزادی شیوا نظرآهاری شد

اطلاعیه؛ اعتراض به حضور احمدی نژاد در سازمان ملل

به حضور احمدی نژاد در نشست سالانه سازمان ملل اعتراض کنیم

فوت مادر یک زندانی مقتول بر اثر خودسوزی

خبرگزاری هرانا - مادر یک زندانی که به دلیل قتل پسرش در زندان، دست به خودسوزی زده بود، در بیمارستان ارومیه فوت کرد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مادر "بهمن مسعودی" یکی از زندانیان محبوس در زندان مرکزی ارومیه که صبح روز اول شهریور ماه و پس از شنیدن خبر کشته شدن پسرش در زندان، با ریختن نفت بر روی بدنش اقدام به خودسوزی کرد. این مادر آذری زبان پس از انتقال به بیمارستان و علی رغم تلاش پزشکان به دلیل شدت جراحات وارده بر اثر سوختگی جان باخت. شایان ذکر است که بهمن مسعودی، یکی از زندانیان عادی محبوس در زندان مرکزی ارومیه بود که مورخ سی و یکم مردادماه به علت اصابت باتوم به سر در سلول انفرادی توسط یکی از ماموران زندان به نام "خانزاده" به قتل رسیده بود.

تجمع اعتراضی دانشجويان دانشگاه خواجه ‌نصير

تعدادی از دانشجويان دانشگاه خواجه‌نصيرالدين طوسي امروز در اعتراض به مشكلات صنفي و خوابگاهي خود در مقابل دفتر مركزي دانشگاه خواجه‌نصيرالدين طوسي تجمع كردند. به گزارش فارس، اين دانشجويان از آن دسته دانشجوياني هستند كه بايد مدرك كارشناسي خود را در طي 4 سال اخذ مي‌كردند اما به دليل عقب‌افتادگي واحدهاي درسي خود مدرك كارشناسي خود را در طي 5 سال دريافت مي‌كنند و به همين دليل مسئولان دانشگاه خواجه‌نصيرالدين طوسي خوابگاه‌هاي اين دانشجويان را از آنان تحويل گرفته و قصد دارند با آغاز سال تحصيلي دانشگاه‌‌ها و مراكز آموزش عالي اين خوابگاه‌ها را در اختيار دانشجويان جديد‌الورود قرار دهند. دانشجويان تجمع‌كننده به داخل ساختمان مركزي رفته و با مسئولان دانشگاه خواجه‌نصير به صحبت پرداختند اما به نتيجه‌اي نرسيدند. دانشجويان اعلام كرده‌اند تا به نتيجه رسيدن مشكلات خود در مقابل دفتر مركزي دانشگاه خواجه‌نصيرالدين طوسي تحصن خواهند كرد.

نامه عیسی سحر خیز به دبیرکل سازمان ملل
جهان باید آگاه شود
در زندان های ایران چه می گذرد

اعتصاب و تجمع کارگران کیان تایر در محوطه کارخانه

تجمع کارگران شهرداری منطقه یک آبادان

میرحسین موسوی: جنبش سبز زمینه آشتی ملی را فراهم کرده است

تجمع مقابل ساختمان وزارت تعاون

خبرآنلاین : عده‌ای از مردم با تجمع در مقابل ساختمان وزارت تعاون در خیابان قرنی برای دقایقی خیابان را مسدود کردند. به گزارش  خبرآنلاین، مردم در این تجمع که با پلاکاردهایی از آن به عنوان «تجمع قانونی» در خصوص یک شرکت تعاونی یاد شده بود، با حضور در خیابان شهید سپهبد قرنی، خیابان را مسدود کردند. بنابر مشاهدات خبرنگار ما، این افراد که بیشتر زنان و مردان مسن بودند، با نشستن در خیابان مانع حرکت ماشین‌ها شدند و ترافیک سنگینی را در این خیابان ایجاد کردند. همزمان با این تحصن نشسته، پلیس در حال نظم بخشیدن به خیابان و این تجمع بود.

درخواست اعدام دسته جمعی مخالفان به سبک سال 67

سایت کلمه: یکی از روحانیون تندرو هوادار دولت و رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی خواستار اعدام همه زندانیان سیاسی به سبک سال ۶۷ شد. ه نوشته سایت رجا نیوز، سید حمید روحانی، رئیس سابق مرکز اسناد انقلاب اسلامی که هم اکنون از اعضای هیات امنای این مرکز است در گفت و گو با “سپیدار” ارگان سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه تهران خواستار اعدام دسته جمعی مخالفان سیاسی شده است. او در این مصاحبه می گوید: “جریان سال ۶۷ اینگونه بود که منافقینی که در زندان بودند تاکتیکی اعلام توبه کردند. پس از پذیرفتن آتش‌بس که منافقین به ایران حمله کردند این ها هم در زندان آشوب کردند و شروع کردند به آتش زدن زندان و اینکه آن‌ها که می‌رسند به تهران، کار را یکسره کنند!. امام هم فرمود آنهایی که بر سرموضع هستند مهدورالدمند و باید محاکمه و مجازات شوند و آن اعدام‌ها توانست چشم فتنه را در بیاورد و ریشه آن جریان را بخشکاند. من فکر می‌کنم در فتنه اخیر هم اگر یک چنین برخورد قاطع جدی و انقلابی انجام نشود، این مشکل ادامه دار می‌شود”.

یک زندانی با اتهامات دروغین محکوم به اعدام شد
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" زندانی امیر عباس توکلی برازجانی به اتهامات دروغین درگیری و قتل نیروی انتظامی و سایر اتهامات بی اساس پس از محاکمه در شعبه 71 کیفری دادگاه تهران محاکمه و محکوم به اعدام شد.

 

زهرا بهرامی  (با ملیت ایرانی- هلندی)  یکی از دستگیر شدگان اعتراضات عاشورا در معرض صدور حکم اعدام قرار دارد

انتشار قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

دیدار موسوی و رهنورد با خانوده مهدی کروبی

تماس تلفنی ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد با مهدی کروبی، سحام نيوز

سحام نيوز: ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد در تماسی تلفنی با مهدی کروبی، اقدامات سخيف و نابخردانه ی جمعی مسلمان نما را محکوم کردند به گزارش خبرنگار سحام نيوز ميرحسين موسوی ضمن اعلام آمادگی برای حرکت به سمت منزل مهدی کروبی و حضور در کنار ايشان گفت:” متاسفانه اين افراد چيزی از آبروی کشور باقی نگذاشته اند و وضع کشور را به اين صورت درآورده اند.” مهدی کروبی نيز ضمن تشکر از آقای موسوی به ايشان گفت:” شما خود در صف اول مبارزه ايستاده ايد.” آقای کروبی در ادامه افزود:” آنچه که اکنون مهم است، دفاع از آزادی و حقوق بر حق مردم است

فوری:درگیری درب منزل مهدی کروبی/ تیراندازی و حمله با ککتول ملوتوف (۱

سحام نیوز: از دقایقی پیش به منزل مهدی کروبی حمله شد. نیروهای بسیج با استفاده از سلاح گرم اقدام به حمله به منزل مهدی  کروبی نمودند. آنها پس از شکستن درب منزل اقدام به ورود به ساختمان کردند.  نیروهای محافظ به مجبور به تیراندازی هوایی شدند. این افراد در شب قدر با هدف ایجاد رعب و وحشت اقدام به این کار کردند. متاسفانه نیروهای انتظامی علی رغم حضور در صحنه تاکنون اقدامی نکردند. اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام میشود.

تجمع گروهی از معلمان حق التدريس استان تهران در مقابل مجلس  

خبرگزاری « ايسنا» گزارش داد که جمعی از معلمين حق‌التدريس مقاطع راهنمايی و متوسطه استان تهران روز دوشنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. اين معلمان به آنچه جذب ۴۰ هزار نيروی جديد از سوی وزارت آموزش و پرورش و دعوت آنها به کار در مقطع دبيرستان به جای اين افراد ناميدند، اعتراض داشتند.  اين خبرگزاری بدون اشاره به شمار معلمان معترض نوشت که آنها برای چندمين بار در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. بر اساس اين گزارش، اين معلمين که درخواست ملاقات با نمايندگان مجلس را داشتند، طی بيانيه‌ای اعتراض خود را نسبت به انتقال شان از مقاطع دبيرستان و راهنمايی به دبستان اعلام کردند.

هر دو، چوب معامله با سپاه را خوردند و به چنگ باند معاودین عراقی افتادند

باند معاودین عراقی در قوه قضائیه

استمداد مادر ندا آقا سلطان از مجامع بین المللی برای یافتن قاتل فرزندش 

هاجر رستمی، مادر ندا آقا سلطان، درگفت وگو با کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران، با بیان اینکه پيگيری هایش در داخل کشور تاکنون به جایی نرسیده خواستار پيداکردن قاتل دخترش توسط مجامع بين المللی، از جمله دادگاه لاهه و سازمان های حقوق بشری شد. او همچنین از تلاش حکومت برای آنچه تحريف واقعيت مرگ دخترش خوانده است گلايه کرد. خانم رستمی فيلم های پخش شده از صداوسيما، اظهارات برخی مقامات مسوول همچون امامان جمعه و به صورت خاص اظهارات عزت الله ضرغامی رييس صداوسيما درباره هنرپیشه بودن ندا آقا سلطان را از جمله این تلاش ها برشمرده است. او گفت به نظر شخصی اش، ندا می تواند تنها به دست نیروهای حکومتی کشته شده باشد. انتشار ویدیوی صحنه قتل ندا آقا سلطان، دختر 27 ساله ای که در یکی از تجمعات مسالمت آمیز پس از انتخابات به ضرب گلوله کشته شد، او را در مجامع جهانی به نماد قربانیان جنبش سبز بدل کرد.

تجمع مقابل مجلس، بخاطر اخراج 120هزار معلم     

 فارس: تعدادي از معلمان چند استان كشور از جمله استان هاي سمنان رشت و آذربايجان شرقي به نمايندگي از حدود 120 هزار معلم بازخريد شده در سراسر كشور؛ صبح امروز يكشنبه در مقابل ساختمان مجلس شوراي اسلامي تجمع كردند. يكي از اين معلمان در گفت وگو با فارس در اين باره گفت: آموزش و پرورش در سال هاي اخير پس از طي مراحل گزينش و مصاحبه اقدام به استخدام قرار دادي حدود 120 هزار معلم كرده بود كه اخيرا به همه آنها اعلام كرده كه ديگر نمي توانند به كار خود ادامه دهند. اين معلم معترض ادامه داد: امروز هم حدود 50 نفر به نمايندگي از 120 هزار معلم اخراجي سراسر كشور در مقابل مجلس تجمع كرديم تا نمايندگان در اين زمينه به ما كمك كنند. وي در ادامه افزود: آموزش و پرورش دليل اخراج ما را برگزاري آزمون و استخدام مجدد معلمان اعلام كرده است. 

سازمان ملل خواستار مقابله با تبعیض در ایران شد 

کمیته ویژه «ضد نژادپرستی» سازمان ملل، روز جمعه، امروز، از جمهوری اسلامی خواست که با نژادپرستی و تبعیض قومی و مذهبی، در ایران مبارزه کند. این کمیته همزمان از تهران خواسته است که مسوولان جمهوری اسلامی را از پراکندن بذر کینه و نفرت باز دارد، و از «تبعیض مضاعفی که زنان وابسته به اقلیت های ایرانی از آن رنج می برند" جلوگیری کند.

بهزاد کردستانی شاعر کرد روز گذشته از سوی نیروهای اطلاعات حوالی منزل خود در شهرستان مریوان دستگیر شد. خبرگزاری حقوق بشر ایران - رهانا

بهزاد کردستانی، نویسنده کرد پیشتر نیز از سوی ستاد خبری اطلاعات شهرستان مریوان چندین بار احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود.به گزارش روانیوز، نامبرده همچنین از چهره های شناخته شده استان و از فعالین اجتماعی شهر مریوان بوده که در فعالیتهای مردمی و زیست محیطی از جمله برای مهار آتش سوزیهای اخیر مراتع و جنگلهای کردستان فعالیت داشت.تا انتشار این خبر از محل و دلیل بازداشت وی خبری در دست نیست.

قتل زندانی زیر شکنجه و خودسوزی مادر وی مقابل زندان

خبرگزاری هرانا - روز یکشنبه مورخ سی و یکم مردادماه، یکی از زندانیان عادی محبوس در زندان مرکزی ارومیه، در سلول انفرادی و زیر شکجه جان خود را از دست داد. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، "بهمن مسعودی" به علت اصابت باتوم به سر توسط یکی از ماموران زندان به نام "خانزاده" به قتل رسیده است. پس از اینکه خبر قتل بهمن مسعودی به خانواده ی وی رسید، صبح روز گذشته اول شهریور ماه، مادر این زندانی با حضور در مقابل درب اصلی زندان مرکزی ارومیه پس از ریختن بنزین به روی خود، اقدام به خودسوزی کرد.این مادر داغ دیده که با این اقدام خود تاثر حاضران را برانگیخته بود، تا قبل از رسیدن آمبولانس در مقابل دیدگان افراد حاضر در شعله های آتش می سوخت. گفتنی است تا لحظه ی تنظیم خبر از وضعیت جسمانی مادر آقای مسعودی و شدت جراحات وارده اطلاعی در دست نیست.

رسیدگی به جنایات رژیم؛ اطلاعیه کارزار تدارک دادگاه بین المللی

فراخوان مالی کارزار تدارک دادگاه بین المللی برای محاکمه رژیم جمهوری اسلامی به جرم جنایت علیه بشریت

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست