تماس با ما و ارسال مطلبinfo@perslit.com

هنر و ادبیات پرس لیت

بازگشت به صفحه نخست

دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89

مردم! شکنجه و کشتار جوانان ما در بیدادگاههای حکومت اسلامی ناشی از ضعف و هراس حکومت از سرنگونیست. همت کنید که این حکومت با دست توانمند ما رفتنی است. سرنگونی این حکومت جنایتکار را رساتر از هر وقت فریاد کنیم. زنده باد آزادی، زنده باد ایران

همسر مهدی هاشمی رفسنجانی دستگیر شد

سایت حکومتی شبکه ایران: در ناآرامی های پراکنده دیروز تهران، همسر مهدی هاشمی رفسنجانی،فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت، حوالی میدان ونک در تهران دستگیر شد. وی پس از دستگیرشدن و با طی مراحل قانونی، در اختیار مراجع ذیربط قرار گرفته است. همسر فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز و با وساطت های صورت گرفته آزاد شده و به خانواده اش پیوسته است. در جریان ناآرامی های 30 خرداد امسال نیز، فائزه، دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت در حالی که به همراه برخی بستگانش، از جمله دو دختر خود و همسر مرعشی در میان آشوبگران حضور داشتند، دستگیر شدند اما دو روز بعد با وساطت های انجام گرفته، با آزادی آن‌ها از بازداشت موقت، موافقت شد. فائزه هاشمی البته بعدها ادعا کرد که قصد آشوبگری نداشته و به دلیل گرسنگی در آن حوالی به دنبال" ساندویچ" می گشته است!

دستگيري رئيس پالايشگاه تهران به دليل احتمال اعتصاب در پالايشگاه

 اعتماد : سايت الف از دستگيري رئيس پالايشگاه تهران خبر داده است. ظاهراً احتمال اعتصاب در پالايشگاه تهران دليل اصلي اين بازداشت بوده است. همچنين حجت الاسلام عبدالرحيم سليماني اردستاني عضو مجمع محققين و مدرسين حوزه علميه قم و استاد دانشگاه مفيد، به جرم حضور در بهشت زهرا(س) در چهلمين روز شهادت جمعي از هموطنان، مورد ضرب و جرح قرار گرفته و دستگير شده است.

گزارش امشب تهران - دوشنبه شب 12 مرداد1388

ساعت 1035 دقيقه تا دقايقي پيش ا..اكبر شبانه تهران رو به لرزه انداخته بود . در مناطق گيشا ، انقلاب ،‌آزادي ،‌تهرانپارس ،‌نارمك ،‌پاسداران و طبق اخباري كه شنيدم در جنوب شهر راه آهن تهران ررو به لرزه انداختند . گريه ام گرفته بود از شنيدن اينهمه صدا از اينهمه انساني كه با تمام وجود داد مي زدند و ا..اكبر و مرگ بر ديكتاتور مي گفتند .

 

چهارشنبه روز مهمي است . شايد مهمترين روز زندگيمون . تنبلي و سستي رو بزاريد كنار 9 صبح ميدان بهارستان منتظرتونیم ميخواهيم برای احمدي نژاد مراسم تعليف بگيريم . به همه اطلاع رساني كنيد . اگرم ميترسيد اون حوالي باشيد لزومي نداره بيايد وسط ميدون . كارمنداي دولت هم اون روز بايد كم كاري كنن چون نميتونن مرخصي بگيرن

از ما میترسند : حالا شروع کرده اند عکسهای خود را از اینترنت پاک کنند تا در فردای انتقام راه گریز داشته باشند
امروز متوجه شدیم برادران بسیج و ذوب شده در ولایت فقیه بیش از آنچه ما میپنداشتیم به هراس افتاده اند . این وبسایت را نگاه کنید .
http://beheshte-khoban.blogfa.com/post-116.aspx
 آقایان دیگر شروع کرده اند تصاویر خود را روی وبسایتهای خودشان محو کنند . همینها که تا یک ماه پیش با کمال افتخار عکسهای خود را همه جا به نمایش میگذاشتند حالا جرات ندارند حتی در مقالات خودشان هم عکسهای خود را به نمایش بگذارند . دوستان ، شاد باشید که دشمن شدیدا به هراس افتاده است . از اول هم میدانستیم که این اوباش، ضعیف کش هستند و در مقابل خیزش مردم ذلیل و خوار خواهند شد و به گریه خواهند افتاد.
اعتصاب غذای نامحدود
ما تعدادی فعال سیاسی مستقل چپ , پیشنهاد مشارکت در سازماندهی و بررسی چگونگی‌ برگزاری اعتصاب غذای نامحدود در سرتاسر جهان را داریم. ما به شرکت وحمایت همگان نیازمندیم. آدرس تماس : etesabenamahdod@yahoo.de
0049-1771825338
میل به آزادی
بیش از صد سال مبارزه علیه استبداد
گذری از میان کوچه‎های تاریخ، ۱۲۸۵-۱۳۸۸
نمایشگاه عکس همراه با موزیک
شنبه ۸ آگوست ۲۰۰۹، ساعت ۲۰ الی ۲۲، رودلف پلاتز، کلن
برگزارکننده: اویسپا (جمعی از جوانان، دانشجویان و فعالان سیاسی مستقل

پرواز ارمنستان؛ مطبوعات: حمل مواد انفجاری با هواپیمای مسافربری

به گزارش سایت عصر ایران، روزنامه ایتالیایی کوریره دلاسرا نوشت، سقوط هواپیمای توپولف در قزوین به خاطر انفجار محموله ای از تسلیحات و مواد انفجاری بود. این محموله قرار بود پس از رسیدن به ارمنستان از راه ترکیه به سوریه منتقل شده و از آنجا به لبنان منتقل شود. انتقال تسلیحات بخشی از یک عملیات ویژه سپاه پاسداران بود و برخی از اعضای این نهاد نظامی در میان قربانیان سانحه قرار داشتند.

اطلاعیه مطبوعاتي

مضحکه محاکمه معترضان و روزنامه‌نگار ان را محکوم می کنیم

شرکت در این تظاهرات برای مطالبه آزادی تمام زندانیان سیاسی در ایران است؛ - شرکت در این تظاهرات برای دفاع از خواسته های بر حق و دموکراتیک مردم ایران است. آدرس: روبروی سفارت جمهوری اسلامی در بروکسل زمان: ساعت 5 بعد از ظهر، روز چهارشنبه 5 اوت 2009 کانون مدافعان حقوق بشر در ایران- بلژیک 29 ژوئیه 2009
دبیرکل سازمان عفو بین‌الملل : از برپایی محاکمه‌‌های فرمایشی خودداری کنيد

دويچه وله : در آستانه‌ی محاکمه‌ی بازداشت شدگان اخیر در ایران، سازمان عفو بین‌‌الملل از مسئولان این کشور خواست تا از برپایی محاکمه‌‌های فرمایشی خودداری کند. مسئول این سازمان در آلمان در گفتگویی با روزنامه‌ی "برلینر سایتونگ" اضافه کرد، این سازمان از دولت ایران می‌خواهد تا علاوه بر آزادی زندانیان سیاسی بازداشت‌شده، عاملان قتل معترضان را شناسایی و محاکمه کند. رییس آلمانی سازمان عفو بین‌الملل که به تازگی به این سمت منصوب شده است، اظهار امیدواری کرد تا دولت آلمان، نقض حقوق بشر در ایران را در مبادلات تجاری با این کشور و همچنین مذاکرات بر سر برنامه‌ی هسته‌ای مد نظر قرار دهد.

راهپیمایی در شهر رشت، روز هشت مرداد 1388

 • خبرتازه از ایران -- راه پيمائی خودجوش و ناگهانی مردم تهران بسمت پارک ملت ، حضور سبز و ميليونی مردم در جاهای جدا از هم ، بهشت زهرا ، مصلی و پارک ملت ، رژيم را هراسان کرده است و مامورين ديوانه وار دور خود ميچرخند و از هر سو در محاصره مردم قرار دارند. شعار مردم : پرچم خرچنگ نمی خواهيم ، رهبر الدنگ نمی خواهيم

 • طبق اخرین اخبار از پرشین رادیو، شعار مرگ بر دیکتاتور واگن های متروی تهران را فرا گرفته و در وسط خیابان ها اتش روشن شده و مردم شعار می دهند : ندای ما نمرده ، خامنه ایه مرده

 • شلیک تیر هوایی و گاز اشک‌آور در نقاط مرکزی تهران

  گزارش‌های رسیده، حاکی از شلیک تیر هوایی و گاز اشک‌آور و ضرب و شتم شدید مردم در نقاط مرکزی شهر تهران است. برخی شاهدان عینی به «موج سبز آزادی»
  خبر داده‌اند که ماموران پلیس و لباس شخصی با شلیک تیر هوایی و گاز اشک‌آور، سعی در پراکنده کردن تجمع کنندگان در خیابان‌های مرکزی شهر داشته‌اند.
  این گزارش‌ها حاکی است در خیابان‌های بهشتی، مطهری، حافظ شمالی، ولیعصر، زرتشت، فاطمی و بسیاری دیگر از مناطق اطراف، بین معترضان و ماموران درگیری‌های شدیدی روی داده است. عصر امروز بنا بود گروهی از معترضان به مناسبت جهلم شهدای جنبش سبز در مصلای تهران جمع شوند و با وجود صادر نشدن مجوز از سوی وزارت کشور، برخی سایت‌های اینترنتی تاکید کرده بودند که این قرار تغییر نکرده است. بر اساس گزارش‌های رسیده، لباس شخصی‌ها با ماسک‌های سبز دهانی بین مردم حضور یافته بودند و سرکوب تجمع‌کنندگان را از بین آنها آغاز کردند.
  همچنین گزارش‌های دیگری از حضور موتورسوارهای ضد شورش در پیاده‌رو و ضرب و شتم شدید تمام حاضران با باتوم خبر می‌دهند.

  سايت میرحسین موسوی در فيس بوک  : امروز پنجشنبه دقایقی پس از ورود به گورستان بهشت زهرای تهران توسط نیروهای دولتی با اِعمال زور، از این محل اخراج شد. جعفر پناهی (فیلمساز ایرانی) ، خانم مهناز محمدی و خانم رخساره قائم مقامی به همراه چند فیلمساز دیگر امروز (5شنبه) در بهشت زهرا دستگیر شدند و به مکان نامعلومی منتقل شدند.  صدها مامور ضد شورش خیابان امیر آباد شمالی را اشغال کرده اند . مردم رفته رفته در کوچه های منتهی به امیر آباد تجمع می کنند.  دو سوی خیابان خسروی محل شهادت ندا آقا سلطان توسط نیروی انتظامی بسته شده است و صد ها پلیس این خیابان را قرق کرده اند.  گزارشگر شبکه الجزیره در تهران گزارش داد : شدت درگیریها بین نیروهای امنیتی در تهران با مردم معترضی که برای شرکت در مراسم یادبود چهلم کشته شدگان که به دعوت بزرگان جبهه اصلاحات و برخی از خانوادههای عزادار تجمع کرده بودند لحظه به لحظه بیشتر میشود . این گزارشگر میافزاید با توجه به برملا شدن رفتارهای ناقص حقوق بشر و خشونت آمیز نیروهای امنیتی در زندانها و اضافه شدن کشته های جدید به لیست قربانیان حوادث اخیر معترضین خشمگینتر از گذشته در این مراسم حاضر شده اند و نیروهای امنیتی با شدت بیشتری برای مقابله در تهران مستقر شده اند . این گزارشگر میافزاید : بنا به کزارشهای رسیده ظاهرا از ورود موسوی به آرامگاه قربانیان توسط مامورین جلوگیری شده و در آخر اشاره میکند که گزارشگران و خبرنگاران بسیاری برای پوشش حوادث امروز اخطار دریافت کرده اند.

  گزارش خوانندگان؛ حکومت نظامی و شلیک تیر هوایی در بیرجند

  امروز پنچ شنبه حدود ساعت های 11 - 12 صبح به بعد در بیرجند پر شد از گارد ضد شورش و یگان های ویژه موتور سوار. تا هم اکنون که ساعت 5 بعد از ظهر است مزدوران رژیم از ترس تظاهرات مردم برای ایجاد رعب و وحشت در نقاطی از شهر با راه انداختن رژه موتورسواران گارد اقدام به شلیک تیر هوایی کردند.همچنین لباس شخصی های مسلح به سلاح گرم و سرد درحال گشت زنی و کنترل مردم هستند.متاسفانه تاکنون در بیرجند به دلیل جمعیت کم آن، تظاهراتی به ان صورت شکل نگرفته اما مردم با سردادن شعارهای مختلف به صورت پراکنده اعتراض خود را به دولت کودتا و کودتاگران نشان دادند.

  فیلم، حضور مردم در بهشت زهرا: مرگ بر دیکتاتور

  http://www.youtube.com/watch?v=8-L0mWeMUQ8

  گزارشگران بدون مرز

  گزارشگران بدون مرز از مرگ روزنامه نگار ایرانی خبر داد

  سازمان گزارشگران بدون مرز از کشته شدن علی رضا افتخاری، خبرنگار سابق روزنامه ابرار اقتصادی در جریان ناآرامی های اخیر ایران خبر داده است.  بر اساس بیانیه گزارشگران بدون مرز که یک سازمان مدافع حقوق روزنامه نگاران و آزادی بیان است، آقای افتخاری درتاریخ ٢٥ خرداد بر اثر اصابت ضربات باتوم بر سرش و خونزیزی مغزی درگذشته است. این سازمان می افزاید جنازه این روزنامه نگار ٢٩ ساله بیست و دوم تیر به خانواده اش تحویل داده شد. بر این اساس، علی رضا افتخاری نخستین روزنامه نگار ایرانی است که در خشونت های پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور جان خود را از دست داده است.

  گزارش خوانندگان؛ حکومت نظامی در اصفهان

  ساعتی پیش (عصر چهارشنبه) جهت انجام کاری از منزل خارج شدم .خیابان ها مملو از نیروهای گارد ویژه(اعم از لباس سبزولباس استتار)مسلح به کلت ،اسپری فلفل وباتوم است.آنها درحال مراقبت مردم وبه ویژه موتورسیکلت سواران هستند بسیاری از موتور سیکلت هارا توقیف کرده وسوار بر اتوموبیل مخصوص با خود می برند!گویا از حرکتی که قرار است فردا اتفاق بیفتد می هراسند!

  ما همه یک صداییم ...............ما همه یک نداییم

  اعتراضات شبانه مردم تهران در آستانه چهلم ندا

  آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت

  یاور استوار

  عضویت در "گروهک ضد انقلابی حقوق بشر!"

  گروهک و ضد انقلابی خواندن مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران غیر قانونی است

  پاسخ آیت الله منتظری به نامه خاتمی، موسوی و کروبی

  هدف از تشکیل سپاه سرکوب مردم و برادر کشی بود؟حاکمیت تاکنون چه نفعی از بحرانی که به وجود آورد برده است؟ جز این که اکثریت قاطع مردم عزیز را ناراضی و‏ ‏خشمگین نموده و فاصله خود را با آنان بیش از پیش کرده ؟ تصمیم گیرندگان حوادث و فجایع اخیر آیا تجربه حکومت شاه و سایر رژیم های استبدادی را از یاد برده اند؟ مگر رژیم‏ ‏شاه با ایجاد خفقان و رعب و سرکوب آزادی خواهان و سانسور رسانه ها و زندانی و شکنجه نمودن فعالان سیاسی و‏ ‏معترضین و اعتراف گیری از آنان و پرونده سازی و تبلیغات دروغ توانست در مقابل موج اعتراضات و نارضایتی های‏ ‏مردم مقاومت کند؟ ‏ ‏چرا عقلای قوم کارها را به دست یک عده افراد نامتعادل و اسیر توهمات و تمایلات خطی و گروهی داده اند. ‏چرا نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج را به برادرکشی و سرکوب مردم وامی دارند؟ آیا هدف از تشکیل سپاه و بسیج برای‏ ‏برادرکشی و سرکوب مردم بود؟

  داستان شهادت حسین اخترزند و تصاویر آن شهید 18+

  فیلم؛ اعتراضات شبانه مردم: مرگ بر دیکتاتور و روسیه : http://www.youtube.com/watch?v=FNz29Gxqj-Y
   

  آيت الله منتظری پخش اعترافات را غير شرعی، غير قانونی و غير اخلاقی خواند  

  ۱۳۸۸/۰۵/۱۳ ‏ ‏آيت الله حسينعلی منتظری در بيانيه ای، برگزاری دادگاه زندانيان سياسی اخير و پخش اعترافات برخی از آنها را غير اخلاقی، غير شرعی و غير قانونی و دادگاهی نمايشی و فرمايشی خوانده است. آيت الله منتظری در اين بيانيه گفته است:‏ ‏اين گونه اقرارها و اعتراف گيری ها که متأسفانه سالهاست در جمهوری‏ ‏اسلامی رايج شده و در زندان های غير قانونی و در شرايط کاملا‏ ‏غيرعادی و با فريب و تهديد زندانی و قطع رابطه او با‏ ‏واقعيت های جامعه و زير فشارروحی و جسمی گرفته‏ ‏ می شود، بکلی فاقد وجاهت شرعی و قانونی بوده و از منکَرات و گناهان‏ ‏بزرگ به حساب می‎آيد. آيت الله منتظری افزوده که اين اقدام از نظر شرعی و قانونی جرم قطعی است‏ ‏و مباشران و متصديان و آمران آنها بايد محاکمه و تعزير شوند. آيت الله منتظری همچنين در بيانيه خود گفته است: هيچ محکمه صالحی نبايد و نمی تواند کسی را بر اساس اين گونه‏ ‏اعترافات و مصاحبه ها محکوم به حکمی نمايد و علاوه بر آن، شکستن شخصيتهای سابقه دار و موثر در انقلاب و تشکيل‏ ‏نظام، به بهانه های واهی و ناجوانمردانه، خود يکی ديگر از گناهان کبيره‏ ‏است که آمران و عاملان آن را گرفتار وضعيتی خواهد کرد که بی ترديد‏ ‏دامن خود آنها را هم خواهد گرفت .

  نگرانی شدید همسر عبد الله مومنی درباره وضعیت شوهرش در زندان 

  ۱۳۸۸/۰۵/۱۳ فاطمه آدينه وند، همسر عبدالله مومنی، سخنگوی سازمان دانش آموختگان ايران اسلامی (ادوار تحکيم وحدت) امروز در گفتگو با راديو فردا از وضعيت همسرش در زندان بشدت ابراز نگرانی کرد. او گفت همسرش عصر دوشنبه با آنها تماس تلفنی گرفته و گفته است که در زندان انفرادی و زير فشار شديد بازجويان است.
  به گفته فاطمه آدينه وند، لحن صدا ونحوه حرفهای عبدالله مومنی نشان می داد که شديدا تحت فشار قرار دارد. مهديه محمدی ، همسر احمد زيدآبادی، دبيرکل سازمان دانش آموختگان نيز بشدت درباره وضعيت شوهرش در زندان ابراز نگرانی کرده است. عبدلله مومنی و احمدزيد آبادی به خانواده هايشان گفته اند بدرستی نمی دانند در کجا نگهداری می شوند.

  بخش سیاسی پرس لیت : به هر شیوه ممکن به دولتهای امریکا و عراق اعتراض کنید و از جنایتی که نیروهای مجاهد اسیر در عراق را تهدید می کند پیشگیری نمایید

  احتمال تحویل مجاهدین بازداشت شده در عراق به رژیم

  تلويزيون البابليه عراق به نقل از مجاهدين خلق مستقر در این کشور اعلام کرد نيروهاى عراقى 36 تن از بازداشت شدگان قرارگاه اشرف را برای تحويل به رژیم تهران به نقاط نامعلومی منتقل كردند.  اين منبع نگرانى خود را نسبت به جان افراد دستگير شده و سرنوشت نامعلومى كه در ايران با آن روبرو مى شوند، ابراز داشت.

  فیلم؛ تهران خيابان ولی عصر مرداد 12 : http://www.youtube.com/watch?v=jiIpwFaR720

  فیلم؛ تظاهرات امروز در تهران پارک ساعی : http://www.youtube.com/watch?v=ob9_0S_sWtc

  فیلم دیگری از تظاهرات تهران؛ مرگ بر دیکتاتور: http://www.youtube.com/watch?v=ZpQMrMBz_QU

  صدر اعظم آلمان برای احمدی نژاد پيام تبريک نخواهد فرستاد 

  ۱۳۸۸/۰۵/۱۲ سخنگوی دولت آلمان امروز اعلام کرد که آنگلا مرکل، صدراعظم اين کشور، برای محمود احمدی نژاد پيام تبريک نخواهد فرستاد. کلائوس فاتر، سخنگوی آنگلا مرکل گفت: با توجه به اختلافات موجود بر سر نتيجه انتخابات رياست جمهوری ايران، خانم مرکل، پس از مراسم تحليف محمود احمدی نژاد در روز چهارشنبه، برای او پيام تبريک نخواهد فرستاد. سخنگوی دولت آلمان بارديگر از دولت جمهوری اسلامی خواست تا زندانيان سياسی اخير را آزاد کند.

  اندر باب تنفیذ احمدی نژاد

  شعراز نوشین

  بازرس ويژه  موسوي ناپدد شد
  اعتماد :  محمدرضا معتمدنيا بازرس ويژه ميرحسين موسوي به دنبال تماسي که با وي گرفته شد و بعد از چند روز ناپديد شد. وي از 13 تيرماه به بعد در مکان نامعلومي نگهداري مي شود و از آن زمان تاکنون دو بار با منزل خود تماس گرفته است. محمدرضا معتمدنيا سابقه بازرسي ويژه شهيدان رجايي و باهنر و نخست وزيري مهندس موسوي را در کارنامه خود دارد. وي در اين انتخابات بازرس ستاد مرکزي موسوي بود.

  نامه آيت الله پسنديده برادر خمينی به وی در تاريخ ۱۵ مرداد ۱۳۶۲

  آيا اين ناله ها را شما می شنويد؟ يا ماشاالله با حصاری که دور شما کشيده اند، شما هم حکايت آن چوپان را داريد که گرگ به گله اش زده بود ولی او بی خبر مشغول دوشيدن ميش مورد علاقه اش بود و هيچ از جای نجنبيد تا لحظه ای که گرگ سراغ خودش آمد. اول ميش او را به پنجه ای دريد بعد هم خودش را...

  روح الامینی خواستار قصاص املان قتل فرزندش شد

  ۱۳۸۸/۰۵/۱۱ دکتر عبدالحسین روح الامینی، عضو ستاد انتخاباتی محسن رضائی، که اخیراجنازه فرزندش را از زندان تحویل گرفت، در دیداری که ، به گزارش خبرگزاری ایلنا، بیش از صد تن از اعضای هیات علمی و دانش آموختگان و دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه تهران با وی داشتند، گفت: عاملین قتل فرزندش باید پیدا و قصاص شوند تا به گفته وی، منجر به تغییر در وضعیت ِ بوجود آمده شود.  دکتر عبدالحسین روح الامینی قبلا رئیس انستیتو پاستور ایران بود و جزو مشاوران وزارت بهداشت است.
  در همین گردهمائی، بیانیه ای قرائت شد که در آن اعضای هیات علمی و دانش آموختگان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران، به بازداشت استادان و همچنین هتک حرمت دانشگاه اعتراض کردند.

  موسوی: جنبش حق‌ طلبانه مردم ارتباطی با خارج ندارد

  قلم نیوز: میرحسین موسوی امروز با اشاره به دروغ‌ پراکنی‌های رسانه غیرملی و برخی افراد و تریبون‌ها تاکید کرد: به‌رغم ادعای مخالفان، جنبش حق ‌طلبانه مردم کوچکترین ارتباطی با خارج ندارد و کاملا داخلی است.

  امروز در دادگاهی در تهران که بیش از یکصد تن از بازداشت شدگان اخیر در آن محاکمه شدند، معاون دادستانی تهران ادعا کرد که بازداشت شدگان با کشورهای خارجی در ارتباط بودند.

  گفتگو با مهدی کروبی

  کروبی :  كتك زدن مردم و شكتن دندان هايشان نمي توانيد خاموششان كنيد/ اين مردم حتي دو انگشت خون آلود خود را بالا مي گيرند و مي گويند به سمت مصلي و به مبارزه ادامه مي دهند

  اخطار سران سپاه پاسداران به خامنه ای برای برکناری احمدی نژادبنا بگزارش رسیده، سران سپاه پاسداران مشهد، اصفهان، تبریز، کرمان و خوزستان و بلوچستان به علی خامنه ای اخطار کرده اند که تا روز شنبه فرصت دارد تا احمدی نژاد را کنار بگذارد وگرنه منتظر عواقب آن باشد.

  دیکتاتور دیکتاتور این آخرین پیام است

  فیلم؛ تظاهرات شبانه در تقاطع عباس آباد ولیعصر

  http://www.youtube.com/watch?v=WxvmQ6_UIWM

  8 مرداد؛ گزارشی از تظاهرات در شهر رشت

  گزارش خوانندگان: امروز از ساعت 6.30 در شهر رشت،پارک شهر،تمام مردم هماهنگ با هم مراسم چهلم را با در دست داشتن عکسهایی از ندا و سهراب و روشن کردن شمع انجام دادند. در یک اقدام نمادین دور تا دور پارک در سکوت کامل و در حالیکه انگشتانشان را به حالت v گرفته بودند قدم زدند.اما در میانه راه نیروهای لباس شخصی و پلیس به مردم حمله کردند و اقدام به ضرب و شتم آنان نمودند.

  آخرين گزارش ها: هزاران نفر در مصلای تهران تجمع کرده اند  

  ۱۳۸۸/۰۵/۰۸  به گزارش خبرگزاری های بين المللی و شاهدان عينی، برغم حضورگسترده ماموران انتظامی و فشار آنها، که در مورادی با پرتاب گاز اشک آور و ضرب و شتم حاضران در بهشت زهرا همراه بود، هزاران نفر در چهلمين روزکشته شدن ندا آقاسلطان، ياد اورا گرامی داشتند. برپايه گزارش ها، طبق اعلام قبلی، مهدی کروبی نيز وارد بهشت زهرا شد و کوشيد بر سر مزارکشته شدگان برود اما ماموران انتظامی او را احاطه کرده اند. همچنين برپايه گزارشها ماموران انتظامی با زور مانع رسيدن مير حسين موسوی بر سر مزار ندا شده اند و نمی گذارند از اتومبيلش پياده شود. گزارش ها از تهران همچنين حاکی است مسئولان امنيتی از صبح امروز خانواده ندا را زير فشار گذاشته اند تا از رفتن به بهشت زهرا خودداری کنند. آخرين گزارش ها حاکی است هزاران نفر در مصلای تهران تجمع کرده اند.

  سی ان ان: حضور هزاران نفر بر سر مزار ندا

  شبکه تلویزیونی سی ان ان در خبری فوری اعلام کرد بیش از 2 هزار نفر هم اکنون بر سر مزار ندا آقا سالطان در گورستان بهشت زهرا حضور دارند و مراسم چهلم او را برگزار می کنند. این در حالیست که صدها تن از نیروهای پلیس ضد شورش نیز در محل مستقر شده اند. گزارش شده پلیس علیه تجمع کنندگان دست به خشونت زده است.

  شاهدان عینی از حضور مردم در مناطق مرکزی و جنوب تهران خبر ‏داده اند. پلیس به شدت از تجمع ‏افراد در میدان فردوسی تهران جلوگیری می کند.   ضدشوروش به طور گسترده در گورستان ‏بهشت زهرا مستقر شده و به ضرب باتوم مانع از ورود ‏افراد و همچنین میرحسین موسوی به داخل گورستان شد.  .
  خبرگزاری های خارجی : پليس عده ای از کسانيکه در بهشت زهرا برای چهلم جانباختگان جمع شده بودند را دستگير کرد.  در بهشت زهرا درگیری های پرا کنده یی بین مردم و نیروهای امنیتی و شبه امنیتی بسیج گزارش می شود.         جمعیت یک صدا فریاد می زند:عزا عزاست امروز! روز عزاست امروز. ایرانی باغیرت !صاحب عزاست امروز.  جمعیت بیش از 10 هزار نفر گزارش می شود.

  ماموران انتظامی موسوی را مجبور به ترک بهشت زهرا کردند

  راديو فردا :  به گزارش خبرگزاری های بين المللی به نقل از شاهدان، ماموران انتظامی با زور مير حسين موسوی را مجبور به ترک مراسم چهلم ندا آقا سلطان در بهشت زهرای تهران کردند. ماموران انتظامی همچنين ده ها تن از حاضران را بازداشت کرده و می کوشند ديگران را متفرق کنند.

  تجمع مردم تبریز در چهلم جان باختگان

  تجمع مردم تبریز در اربعین شهدای تهران
  پنج شنبه 9 مردادماه
  از ساعت 4 تا 8 بعدازظهر
  مکان: تبریز- میدان آبرسان

  انتقال برخی زندانیان اوين به نقطه ای نامعلوم در اصفهان

  روزنامه اعتماد: نمايندگان مجلس وقتي ديروز پايشان به زندان اوين رسيد که فعالان سياسي بازداشت شده چند ساعت قبل از آنجا نقل مکان کرده بودند. به اين ترتيب درهاي اوين به روي کميته ويژه مجلس در حالي باز شد که انتظار آنها براي ديدن بسياري از چهره هاي فعالان سياسي بي نتيجه ماند و مجلسي ها نتوانستند پيغام بياورند که وضعيت جسمي فعالان سياسي مستقر در زندان اوين به چه صورت است. به گفته داريوش قنبري بازداشتي هاي فعال سياسي به اصفهان منتقل شدند.

  طبق گزارشات رسیده از یک سری افراد وابسته به دادگستری تهران  تعدادی از دستگیر شدگان در جریان تظاهرات و اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ج.ا.ا  در منطقه ای حوالی شهر لوشان (ظاهرا در پادگانی نظامی) نگهداری می شوند و تحت نظر هستند و کسی از وضعیت آنها خبر ندراد و تا کنون کسی از وجود چنین زندانی آگاهی پیدا نکرده است .
  و این در حالی است که مقامات ج.ا.ا مدعی هستند کلیه معترضین در زندانهای شهرهای مربوط به خود به سر میبرند و  وضعیتی مطلوب دارند و تعداد آنها بسیار اندک میباشد در حالی که تمام نقاط ایران زندانیان زیادی به محل های نامعلوم از جمله این مکان در لوشان واقع در جاده قزوین رشت محبوس می باشند.


  تجمع بزرگ سبزها این بار در مصلای تهران همراه با موسوی و کروبی پنج شنبه 8 مرداد ساعت 6....جنبش سبز به پا خیز..
  وقتی درخواست مجوز ساعت ۶ می کنند یعنی دیگه تمام. میریم.
  مجوز نمیدن بیخود منتظر مجوز نباشید
  دولتی که مشروع نیست مجوزشم به درد نمیخوره .تو مسجد قبا 7 تیر ماه مگه مجوز نبود چرا زد و خورد شد
  این دولت خودش مجوز خودشو قبول نداره .آیت الله صانعی هم اعلام آمادگی کرده اند تا در مراسم این روز شرکت کنند..........در این سرای كه آن را وطنم ناميده ام هر روز در جويهايش خون جاريست هر روز صداي خرد شدن استخوان هايمان آزارم ميدهد هر روز ميزنند ميشكنند و تازيانه ميزنند بر تن فرشتگان فرشتگاني كه جز آزادي چيزي را نميخواهند... اي هموطن موسوی از ما درخواست کرده بریم مبادا ناامیدش کنیم.......
  همه با هم بار دیگر 25 خرداد دیگری میسازیم.الان اطلاع رسانی به بیرون از اینترنت از اهم امور است. یک نفرم یک نفره......این ادرس پوستری واسه پنجشنیه بیایید برای voa بفرستیم پخش کنه
  به پا خیزیم

  محل های تجمع بدون مجوز روز پنج شنبه 8 مرداد در تهران

  این اطلاعیه از سوی فعالین داخل کشور برای سایت ارسال شده است:

  فراخوان،هشت مرداد،مراسم چهلمین روز جان باختگان راه آزادی و یاد بازداشت شدگان:مکانهای تجمع روز هشت مرداد،ساعت 5 بعدازظهر:میدان ونک (آلترناتیو اول میدان سرو - آلترناتیو دوم پارک وی)میدان محسنی ( آلترناتیو اول بولوار کاوه - آلترناتیو دوم میدان هروی )میدان هفت حوض ( آلترناتیو اول فلکه سوم تهرانپارس - آلترناتیو دوم فلکه اول تهرانپارس)میدان فاطمی ( آلترناتیو اول میدان هفت تیر - آلترناتیو دوم میدان فردوسی ) پل گیشا ( آلترناتیو اول فلکه صادقیه - آلترناتیو دوم میدان انقلاب )هموطنان در دیگر شهرستانها حتمامراسم مشابهی را در وسط میادین شلوغ و اصلی و مرکزی شهر برگزار نمایند

  یورش وحشیانه ی نیروهای عراقی به پایگاه اشرف " مجاهدین " در عراق. ما دولت عراق را مسئول جان ساکنان بی دفاع پایگاه اشرف می دانیم و همگان را به اعتراض به یورش غیرانسانی فرامی خوانیم. دولت عراق در پیوند ضد انسانی با حکومت اسلامی ایران دست به چنین عمل غیرانسانی زده است.

  ریشه های جنایت در افکار آخوندهای جنایتکار
  شکنجه امروز از این افکار سرچشمه می گیرد.
  آیت اله محمدی گیلانی:محارب بعد از دستگیر شدن،توبه اش پذیرفته نمی شود و کیفرش همان است که قران گفته.کشتن به شدیدترین وجه .حلق اویز کردن به فضاحت بار ترین حالت ممکن.تعزیر باید پوست را بدرد،از گوشت عبور کند و استخوان را بدرد.(روزنامه کیهان،28/6/1360)/آیت اله قدوسی: در زندان ها شکنجه صورت نمی گیرد اما مجازات اسلامی اعمال می شود.(مصاحبه با روزنامه کیهان،23/11/1359)/آیت اله موسوی تبریزی:یکی از احکام جمهوری اسلامیث این است که هرکس در برابر این نظام عادل بایستد،کشتن او واجب است.زخمی اش را باید زخمی تر کرد تا کشته شود.این حکم اسلام است(مصاحبه با روزنامه کیهان،29/06/1360)/لاجوردی:ما در زندان ها تعزیر می کنیم و تعزیر با اجازه حکام شرع است(کتاب عبور از بحران اثر هاشمی رفسنجانی،صفحه 4405)/ایت اله ری شهری: اگر منظور از شکنجه همان تنبیهاتی است که اسلام به عنوان تعزیرات می گوید ما حتما ان را انجام می دهیم(مصاحبه با رادیو تلویزیون،14/11/1359
   

  دیگر صفحات ویژه انقلاب >2 > 3 > 4 > 5 >6 > 7 > 89 >>> بازگشت به صفحه نخست

  تماس و ارسال مطالب ، info@perslit.com تماس با سردبیر ، perslit@gmail.com درباره ما