تماس با سردبیر: perslit@gmail.com درباره ما تماس با نویساد و ارسال مطلب: info@perslit.com بایگانی پیوندکده بیانیه ها و برنامه ها سیاسی کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر
یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۳ نوامبر ۲۰۱۳
افشای نام قاتل و شکنجه گر «شهید سید ستار بهشتی» برای نخستین بار
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه پلی اکریل ایران‎
آدینه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱ نوامبر ۲۰۱۳
کارگران کارخانه پلی اکریل ایران در اعتراض به جداسازی برخی از شرکت‌های زیر مجموعه و تعدیل نیرو و همچنین حذف گزینه سختی کار از فیش حقوقی روز پنجشنبه ۹ آبان اقدام به اعتراض و تجمع مقابل این شرکت کردند.
به گزارش تسنیم، بر اساس گفته کارگران برخی از مسئولان کارخانه این شرکت که در ۴۵ کیلو متری جاده اصفهان مبارکه قرار دارد و دارای حدود ۶ شرکت زیر مجموعه است که به صورت یک هلدینگ با یکدیگر همکاری می‌کنند، به دنبال جدا سازی شرکت های زیر مجموعه بوده و در همین راستا نیز تعداد نیروی کاری برخی واحدها را تعدیل کردند که منجر به افزایش فشار به کارگران باقی مانده شده است. به گفته یکی از کارگران این کارخانه، جداسازی شرکت‌های زیر مجموعه این شرکت نیاز به تعدیل نیرو دارد و یکی از واحد ها که با ۲۰ کارگر فعالیت می‌کرد به ۵ نفر کاهش پیدا کرده و همه فشار کار بر روی این ۵ نفر است و آنها نیز برای اینکه اخراج نشوند نمی توانند اعتراض کنند. از آنجاییکه کارگران این کارخانه به دلیل سر و کار داشتن با مواد شیمیایی در پایان کار خود با بیماری های ریه و قلب مواجه می‌شوند حذف گزینه سختی کار از حقوق آنها اقدامی غیر انسانی و غیر قانونی است
حمله انتظامات دانشگاه امیرکبیر به زهرا خندان، دانشجوی ممنوع الورود
آدینه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۱ نوامبر ۲۰۱۳
خبرگزاری هرانا - ماموران انتظامات دانشگاه امیرکبیر با حمله به یکی از دانشجویان دختر دانشگاه، وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. به گزارش دانشجونیوز، روز شنبه ۴ آبان ماه، زهرا خندان دانشجوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر پس از ورود به داخل دانشگاه توسط ماموران انتظامات مورد حمله قرار گرفت و مامورین انتظامات به دلیل شرکت این دانشجو در مراسم جشن مرخصی مجید توکلی سعی داشتند که وی را از صحن دانشگاه اخراج نمایند.

اسامی تعدادی از اعدام شدگان امروز در زاهدان

به گزارش « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » اسامی ۱۰ نفر که صبح امروز بنا به گفته خود دادستان زاهدان به تلافی حمله به پاسگاه مرزی سراوان و کشته شدن ۱۴ مرزبان اعدام شدند به شرح زیر است :
۱ـ عبدالمالک میر بلوچ زهی معروف به حمزه ریگی متولد سال ۱۳۶۳، وی بیش از ۳ سال در سلول انفرادی بسر برد.اودر زمستان ۸۸ دستگیر و به اعدام محکوم شد.
۲ ـ عبدالوهاب ریگی هنگام دستگیری در مهر ماه ۱۳۸۹ هفده ساله بود.
۳- ـ مهر الله ریگی مهر ماه ۱۳۸۹ هنگامی که ۱۷ سال سن داشت با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر گردید.این نوجوان زندانی مدتی در زندان سمنان در تبعید بسر می برد.
۴ ـ نوید شجاعی ۲۱ ساله در اسفند ۱۳۸۹ دستگیر شد. وی بدون داشتن وکیل و حق دفاع از خود به اعدام محکوم شد.
۵-ـ حبیب الله ریگی نژاد شورکی متولد ۱۳۵۹ حدود ۵ سال پیش با یورش مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شد او به مدت ۱۸ ماه در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات زاهدان بود.
۶-ـ حامد وکالت ۲۰ ساله در سال ۱۳۸۸ در شهرستان چابهار دستگیر و در دادگاه زاهدان به اعدام محکوم گردید.
۷-ـ بشیراحمد حسین زهی ۲۷ ساله ،در سال ۱۳۸۹ در شهرستان سراوان دستگیر شد و در شعبه ۱ دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد.
۸ـ زندانی سیاسی جیهند ریگی در سال ۱۳۸۹ دستگیر شد . زندانی سیاسی جیهند ریگی توسط مه گلی به اعدام محکوم شد .
۹-ـ ناظر ملازهی ۲۶ ساله ۱۰ ماه سلول انفرادی تاریخ دستگیری تابستان ۸۹ حکم اعدام محل دستگیری سراوان
۱۰ـ-شیراحمد حسین زهی ۲۸ ساله ۱۳ ماه سلول انفرادی تاریخ دستگیری تابستان ۸۹ حکم اعدام محل دستگیری سراوان
در مراسم انتقام گیری کینه توزانه اعدام ۱۶ زندانی سیاسی هموطن بلوچ، محمد مرزیه (دادستان زاهدان) و ماه گلی و بازجویان وزارت اطلاعات حضور داشتند و گفته می شود که خود محمد مرزیه دادستان ولی فقیه در این استان طناب دار را بر گردان جانباختگان راه آزادی انداخت.

«نرمش قهرمانانه» در خارج و «سرکوب وحشیانه» در داخل!
بهرام رحمانی

واکنش کوتاهی به سیلی خوردن دختر کسی که خود اسیر لمپنهای برآمده از دوران طلایی خمینی جلادش است.
فقط در حکومت لُمپنهاست که چاقو دسته اش را می برد.
لُمنهای هیولایی که از آستین روحانیت به در آمده اند، به هیچ چیز جز منافع و موقعیت خود، آن هم به هرقیمت، پایبند نیستند. روندی که امروز شاهدیم، روندی ست که از بدو روی کار آمدن حکومت اسلامی آغاز شده است. این روندِ بی  حرمتی، مصداق گویایی ست از چاقویی که دسته اش را می برد. و همان است که روزگاری شاهدش بودیم چگونه به آیت الله شریعتمداری بی احترامی کردند چگونه آیت الله طالقانی را کشتند چگونه منتظری را، چگونه هر کس و هر مخالفی را از میدان به در می کردند و چگونه به حتی واجبی خوراندن رسیده اند و زنِ سعید امامی در اوین و ماجرای بازجویی های ویژه همین لمپنها را بسیارانی شنیده و دیده اند.
چه کسی فکر می کرد دختر رفسنجانی را در روز روشن مقابل چشم مردم چنان به فحش و ناسزا بگیرند چه کسی فکر می کرد رفسنجانی به اینجایی برسد که حتی قدرت یک سخنرانی نداشته باشد. چه کسی فکر می کرد هیچ آیت اللهی جز مجیز گویی و ماست مالی کردن، جرات دم بر آوردن نداشته باشد چه کسی فکر می کرد نخست وزیر دوران طلایی!! خمینی جلاد امروز به آنجایی برسد که به گوش دخترش سیلی بزنند! چه کسی فکر می کرد حکومت اسلامی به اینجا برسد که بوی متعفنِ آن حتی دامن الله و محمد و قرانشان را بگیرد و پرده از روی این دین و فرهنگ نفرت و انتقام و بی پرنسیپی بکشد!
کسانی که امروز بر اریکه قدرت در حکومت اسلامی تکیه زده اند، بسیار باید احمق بوده باشند که این روند را نبینند! واقعیت این است که شیرازۀ همه چیز از دستشان در رفته و جان کندن در همین گنداب لمپنها هیچ مفری ندارند! خامنه ای بدتر از جنتی جنتی بدتر از مصباح مصباح گند تر از همه شان، در ساختار چنین لمپنیسم انسانسوز قدرت دارند. تردیدی نیست که فردا همینها به همین بی حرمتی بدست جوجه لمپنهای همین حاکمان امروز دچار می شوند! از کوزه برون همان تراود که در اوست!
تنها درد اینجاست که مردم تا کجا می خواهند تاوان بدهند و به چنین حاکمیت سیاه و بی حرمت گردن بگذارد و به سبز و بنفش و مزخرفات کلید بدست دل خوش کنند!!!!
گیل آوایی / پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲ - ۲۴ اکتبر ۲۰۱۳

بیست و یکم مهرماه سالگرد کشته شدن ددمنشانه دکتر زهرا بنی یعقوب آبکناری

نامە منتشر نشدەای از فرزاد کمانگر خطاب بە معشوقەاش

اجرای سرود ” ای ایران من ” توسط مسعود پدرام در زندان اوین؛ ایران من بزرگتر از دنیای توست ای نارفیق

 

پیام شاهرخ و کمیته حمایت از شاهرخ زمانی برای شرکت کنندگان در اکسیون اعتراضی

رویای آزادی
من و تو۱ در بیست و پنجمین سالگرد کشتار زندانیان سیاسی سال ۶۷ مستند 'رویای آزادی' را تهیه دیده است. در این مستند شاهد روایت زنانی خواهیم بود که دهه ی ۶۰ را به عنوان زندانیان سیاسی سپری کرده اند. 'رویای آزادی' برای اولین بار با مصاحبه با این زنان زندانی از شرایط و اتفاقات آن دوران پرده بر می دارد. تراژدی تلاش برای از بین بردن عزت روح انسان و از سوی دیگر مبارزه برای باقی ماندن و حفظ امید. 

https://www.manoto1.com/videos/dreamoffreedom/vid3964 

گزارش ۹۲، نامه‌ سرگشاده به مسعود رجوی، ایرج مصداقی

شب به خیر رفیق، قتل عام زندانيان سياسي رشت
نویسنده: احمد موسوی
ناشر: نشر باران

بازماندن سالانه ۲۰ هزار دانش‌آموز از تحصیل

روزنامه تهران امروز از قول علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبر داده است: «سالانه ۲۰ هزار دانش‌آموز از تحصیل بازمی‌مانند و بخش عمده دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند.»
این روزنامه گزارش داده است که بسیاری از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل «در حاشیه شهر با خانواده‌ای آسیب‌دیده زندگی می‌کنند که خانواده به آنها اجازه ورود به مدرسه را نمی‌دهد» و گروهی دیگر از دانش آموزان بازمانده از تحصیل هم «به دلیل مسائل مربوط به هوش و توانمندی‌های ذهنی به مدرسه وارد نمی‌شوند چرا که تعداد زیادی از آنها کودکان استثنایی هستند که خانواده‌ها آنها را پنهان کرده و به مدرسه نمی‌فرستند.»

آقای روحانی صدای ما را بشنوید!
منصوره بهکیش

کدام انقلاب؟!
بهرام رحمانی

هیجدۀ تیـر ماه 1378 چه گذشت؟
بهرام رحمانی

یک نوجوان زندانی جزء اعدام شدگان گروهی دیروز

اعلامیهٔ‌ حزب کمونیست مصر
در ارتباط با رخدادهای اخیر این کشور

دولت آبادی جان، شما چرا!؟
گیل آوایی

درخواست های 135 روزنامه نگار ایرانی از حسن روحانی:  احیای انجمن صنفی روزنامه نگاران، رفع محدودیت های امنیتی، رفع اتهام از روزنامه نگاران زندانی و تبعیدی
اوضاع نامساعد مصطفی دانشجو در زندان اوین و مخالفت قاضی صلواتی با درمان
سه شنبه, ۴ تیر, ۱۳۹۲
چکیده :مصطفی دانشجو از وکلای زندانی دراویش گنابادی یکشنبه شب در پی تشدید بیماری تنفسی و حمله آسم به بهداری زندان اوین منتقل و تا پاسی از شب در بخش اورژانس بهداری این زندان تحت مراقبت قرار داشت....
مصطفی دانشجو از وکلای زندانی دراویش گنابادی یکشنبه شب در پی تشدید بیماری تنفسی و حمله آسم به بهداری زندان اوین منتقل و تا پاسی از شب در بخش اورژانس بهداری این زندان تحت مراقبت قرار داشت.
به گزارش خبرنگار کلمه، علیرغم وخامت حال این درویش گنابادی و تاکید پزشکان زندان وی باید هر چه سریعتر جهت درمان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل شود، ولی به دلیل دستوری که ابوالقاسم صلواتی رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب مبنی بر اعزام دراویش زندانی به مراکز درمانی خارج از زندان بایستی با تایید وزارت اطلاعات صورت گیرد، به همین دلیل از اعزام مصطفی دانشجو به بیمارستان خارج از زندان ممانعت بعمل آمده است.
گفتنی است بنا بر نظریه پزشکان معالج، مصطفی دانشجو باید به دلیل بیماری آسم شدید و آریتمی قلبی، دسترسی مداوم به مراکز درمانی فوق تخصصی داشته باشد و ماهیانه توسط پزشکان فوق تخصص ریه معاینه شود. این وکیل زندانی آخرین بار در دی ماه سال گذشته به بیمارستان میلاد اعزام شد اما بلافاصله به دستور صلواتی و بدون طی دوره درمانی، شبانه به زندان اوین بازگردانده شد.
نامه كارگر زندانى افشين اسانلو — نامه به اتحاديه ها ى كارگرى

پیام مادران پارک لاله به مادر افشین اسانلو

پیام تسلیت مادران پارک لاله به خانم فاطمه گل گزمی (مادر افشین اسانلو) و خانواده

زندان گوهردشت(رجایی شهر)، زندانی است که دردها و شکنجه ها و قتل ها و مرگ های خاموش بسیاری به خود دیده است. خبر فوت نازنین پسر کوچک تان افشین، غم سنگینی است که قلب ما را هم به درد آورد. این غم بزرگ را از صمیم قلب به شما مادر گرامی و خانواده تسلیت می گوییم و خود را در غم شما شریک می دانیم. امید هم چنان گذشته، مقاوم و استوار باشید تا بتوانید این غم بزرگ را تحمل کنید. ما به مادرانی همچون شما که سختی های بسیاری در زندگی کشیده و تاب آورده اید، افتخار می کنیم و نیاز داریم. باشد تا با همت و تلاش همه آزادی خواهان، دنیایی به دور از زندان و شکنجه و قتل و جنایت بسازیم.

یادش گرامی باد!

مادران پارک لاله
سوم تیر 1392

ادامه اعتراض مردم اراک به آلودگی هوا

خبرگزاری مهر : مردم اراک در اعتراض به آلودگی هوای این شهر در میدان شهدا تجمع کردند. آلودگی هوای اراک وارد بیست و چهارمین روز پی در پی شد و مردم شهر اراک همچنان امروز هم در آلودگی بیش از حد مجاز نفس می کشند آلودگی که پایان آن را مسئول یا مرجعی پیش بینی نمی کند. معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي استان مركزي از افزایش بستری بیماران قلبی و عرقی خبر داد و گفت: طی این روزها 30 درصد بستري بيماران قلبي و عروقي و 10 درصد مراجعات بيماران سرپايي تنفسي افزایش یافته است.

٢ عضو دیگر سپاه در درگیری با افراد مسلح کشته شدند

آژانس کوردپا: در نتیجەی درگیری نظامی در ارتفاعات "چهل چشمه" دیواندره، دو تن از اعضای سپاه پاسداران توسط افرادی مسلح کشتە شدند و دو تن دیگر نیز بەشدت زخمی شدند.

به گزارش آژانس خبررسانی کوردپا و به نقل از یک منبع مطلع، بعد از ظهر روز شنبه اول تیرماه سال ٩٢، دو تن از اعضای سپاه پاسداران به نام‌های "اسعد حسینی" اهل روستای "قوجک" از توابع دیواندره و "ناصر بیگی" اهل روستای "شریف‌آباد" دیواندره و ساکن سقز، در درگیری نظامی با افرادی مسلح به هلاکت رسیدند. در نتیجه این درگیری نظامی ٢ عضو دیگر سپاه پاسداران نیز به شدت زخمی شدند و این منطقه از سوی نیروهای نظامی سپاه پاسدارن تحت تدابیر شدید امنیتی می‌باشد. تا لحظە انتشار این خبر هیچ یک از نهاد و ارگانهای حکومتی و نظامی ایران، خبر کشتە و زخمی شدن این ٤ عضو سپاه پاسداران را منتشر و تایید نکردەاند. همچنین در تاریخ ٢٩ اردیبهشت ماه سال جاری در نتیجه‌ی درگیری اعضای سپاه پاسداران با افراد مسلح در ارتفاعات نزدیک روستای "مرگه‌پیرگه" از توابع بخش وزینه در شهرستان سردش، ٢ عضو سپاه پاسداران به نام‌های "محمدخان" و "کامل شمسی" کشتە شدند.

دو مار سمی در بند زنان زندان اوین

وجود دو مار سمی در بند زنان زندان اوین آرامش زندانیان سیاسی زن را بر هم ریخته است. به گزارش کلمه، بعد از آنکه دو مار سمی در بند زنان زندان اوین دیده شد، زندانیان زن موفق شدند یکی از مارها را که طولش به نیم متر می رسد، بکشند. اما هنوز موفق نشده اند که مار دوم را پیدا کنند و این موضوع آرامش را از زندانیان زن گرفته است.  وجود مار تا کنون در بند بی سابقه بوده و زندانیان نمی دانند این مارها از کجا و چه وقتی وارد بند شده اند.

خواهر افشین اسانلو: در شوک مرگ برادرم هستیم/ برادرم پیش از انتقال به بیمارستان فوت کرده بود

جرس: افشین اسانلو، فعال کارگری که روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد از زندان رجایی شهر به بیمارستان منتقل شده بود به دلیل عارضه قلبی درگذشت. 

سهراب سلیمانی، مدیرکل زندان‌های استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا با تایید خبر فوت افشین اسانلو به دلیل سکته قلبی گفته است: « افشین اسانلو در سال ۸۸ بازداشت شده بود و اسفند ماه دوران محکومیتش به پایان می‌رسید که در بیمارستان شهید رجایی کرج فوت کرده است.»
این اظهارات در حالی گفته می‌شود که در پیگیری‌های خانواده اسانلو کارکنان بیمارستان شهید رجایی می‌گویند که افشین اسانلو پیش از انتقال به بیمارستان فوت کرده بود.

تاکنون چندین زندانی سیاسی به دلیل شرایط سخت و نامناسب زندان‌ها و اهمال و عدم رسیدگی مسئولین زندان و مقامات قضایی جان خود را از دست داده‌اند؛ روندی که همچنان ادامه دارد.

فاطمه گلگری، مادر افشین اسانلو پیش از این به خبرنگار جرس گفته بود: «افشین اصلا گناهی نکرده، فقط راننده اتوبوس بود و از وضعیت بد اقتصادی کارگران شکایت داشت. امیدواریم کسانی که مسایل حقوق بشر را پیگیری می‌کنند به وضعیت زندانیان سیاسی توجه کنند و زندانیان سیاسی بی گناه را از زندان آزاد کنند.»  افشین اسانلو، برادر منصور اسانلو موسس سندیکای کارگران شرکت واحد است. این فعال کارگری از سوی قاضی صلواتی به پنج سال حبس تعزیری به اتهام «اجتماع و تبانی» با استناد به صحبت با مسافران و داشتن پاسپورت محکوم شد و دادگاه تجدید نظر استان تهران نیز این حکم را تایید کرد.

منصور اسانلو نیز در صفحه فیس بوک خود نوشته است: «افشین را در قسمت خوابگاه رانندگان ترمینال جنوب دستگیر می نند و به اطلاعات شهرری می‌برند و با هماهنگی اطلاعات اوین او را به بند ۲۰۹ اوین می‌برند و تحت سخت‌ترین شکنجه‌ها قرار می‌دهند تا از او بر علیه سندیکا و فعالیت‌های سندیکایی اقرار بگیرند. اقرارهایی دال بر همکاری سندیکا با گروههای سیاسی و اقدامات غیرقانونی و حتی تهیه اسلحه برای سندیکا یا داشتن نقشه بمب گذاری با همکاری عوامل گروه‌های سیاسی مخالف جمهوری اسلامی که همه دروغ و واهی بود و چون او این اتهامات را نمی‌پذیرد زیر فشارهای سخت‌تری قرار می‌گیرد.».

گفتنی است، افشین اسانلو در اواخر آذرماه سال ۸۹ در ترمینال اتوبوس رانی جنوب، بازداشت و چهار ماه دربند ۲۰۹ زندان اوین تحت شکنجه قرار گرفت که آسیب‌های وارده از دوران شکنجه هنوز در بدن او باقی مانده است. ضربات متعدد کابل بر بدن اسانلو باعث پارگی در کف پا و ایجاد غده در کتف او شده است.  «جرس» با خواهر افشین اسانلو پس از اعلام خبر درگذشت او گفتگو کرده است و این گفتگو در شرایطی انجام گرفت که صدای شیون و فریاد مادر افشین شنیده می‌شد.
متن گفتگو را بخوانید:

خانم اسانلو! ضمن عرض تسلیت لطفا در خصوص چگونگی درگذشت افشین برایمان بگویید؟

ما الان در شوک هستیم و خودمان هم باورمان نمی‌شود و از طریق دوستان خبردار شدیم.

بعد از اینکه خبر را شنیدید به زندان یا بیمارستان مراجعه کردید؟
بله، امروز از صبح برای پیگیری به رجایی شهر رفتم تا ببینم خبرش صحت دارد. گفتند بروید دادسرا و اجازه بگیرید تا جنازه افشین را ببینید؛ بعد که رفتم بخش، پرستار بخش گفت که افشین را پنج شنبه ساعت هشت شب به بیمارستان رجایی منتقل کرده‌اند اما قبلا مرده بوده است.

یعنی در زندان فوت شده بود؟

من هم همین را می‌خواستم بدانم و دوباره در خصوص نحوه فوت برادرم پرسیدم که گفتند وقتی او را به بیمارستان آوردند فوت شده بود اما ما باز دیدیم جوان است و شاید امیدی باشد نزدیک یکساعت هم برای احیاء او تلاش کردیم اما فایده ای نداشت.

علت فوت چه بوده؟

می‌گویند سکته قلبی کرده است.

افشین سابقه ناراحتی قلبی داشت؟

نخیر، افشین سالم بود و هیچ ناراحتی قلبی نداشت. ما وقتی خبر را شنیدیم اصلا باورمان نمی‌شد مگر می‌شود افشین سکته قلبی کند!

امروز شنبه هست آیا از روز پنج شنبه که افشین فوت کرده کسی از مسئولین زندان با خانواده تماس نگرفته تا به شما خبر دهند؟

نخیر، دو روز افشین فوت شده اما هیچکسی حاضر نشده به ما خبر بده...

توانستید پیکر افشین را ببینید؟

بله...(گریه) اصلا باورمان نمی‌شود افشین مرده باشد، سالم سالم بود...

آخرین باری که افشین را ملاقات کردید چه زمانی بود؟

هفته پیش مادرم یک ملاقات حضوری با افشین داشت و حالش خوب بود. حتی امیدوار بود که صحبت کند و بتواند به مرخصی بیاید.

چه مدت در زندان بود و نتوانسته بود از مرخصی استفاده کند؟

حکمش پنج سال بود و سه سال و نیم در زندان بود. ما خوشحال بودیم که یکسال و چند ماه بیشتر از زندانش نمانده، اما نمی‌دانستیم جوانی و جانش را در زندان از دست می‌دهد. اصلا جرمی مرتکب نشده بود. بی گناه بود و ناعادلانه در زندان بود.

شرایط زندان رجایی شهر چطور بود؟

سه سال و نیم توی زندان رجایی شهر بود که دیگر شرایط زندان رجایی شهر را همه می‌دانند و نیاز به گفتن ندارد. مادرم هم مریض بود و همه ما گرفتار. سه سال و نیم زندان در شرایط سخت گفتنش راحت است تا کسی آنجا نباشد نمی‌فهمد این عزیزان چه می‌کشند. فقط همین را بگویم که حتی هیچ کس از مسئولین زندان برای خانواده ارزش قائل نشده بودند و حاضر نشده بودند بعد از فوتش به ما خبر بدهند! دیگر چه بگویم. حالمان اصلا خوب نیست دیگر نمی‌توانم حرف بزنم. 

آتش سوزی مهیب در زندان قزلحصار

بنا به گزارش دریافتی، روز پنجشنبه 30خرداد آتش سوزی مهيبی در کارگاههای رنگ آميزی و کابينت سازی و جوشکاری زندان قزلحصار کرج رخ داد، در اين حادثه 6 زندانی در آتش گرفتار شدند که 4تن آنان در جا سوختند و دو نفر ديگر به بيمارستانی در کرج منتقل گرديدند. يکی از مجروحان حاج علی صفری حدوداً 60ساله است که در بيمارستان بستری است. گفتاوری از ایرانپرس نیوز 

یک اعدام در ملاء عام و سه اعدام در زندان مرکزی شهرکرد
يكشنبه 02 تیر 1392
خبرگزاری هرانا - یک متهم به قاچاق مواد مخدر در ملاء عام در شهرکرد اعدام شد و سه تن دیگر از جمله یک زن در زندان مرکزی این شهر اعدام شدند.
بنا به گزارش روابط عمومی دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، حکم اعدام فردی که به اتهام مشارکت در حمل و نگداری ۲۵۴۰ گرم هروئین در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرکرد صادر و توسط دادستان کل کشور مورد تأئید قرار گرفته بود، سحرگاه روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد ماه در محل سکونت این فرد واقع در منطقه مهدیه شهرکرد به مرحله اجرا درآمد.
همچنین همزمان با اجرای این حکم، احکام یک زن و دو مرد دیگر متهم به قاچاق مواد مخدر که هرکدام به اتهام خرید و مشارکت در حمل و نگهداری هروئین به اعدام محکوم شده بودند پس از تأئید از سوی دادستانی کل کشور در محل زندان مرکزی شهرکرد اجرا گردید.
بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:
ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.
کشته و اسیر شدن تعدادی از عناصر حزب الله و ایران در سوریه توسط ارتش آزاد


العربیه : دفتر اطلاع رسانی شورای فرماندهی انقلاب سوریه روز یکشنبه 23-6-2013 اعلام کرد که ارتش آزاد سوریه 34 تن از عناصر حزب الله را در روستای غوطه از توابع شهر احمدیه در شرق دمشق کشته و 4 ایرانی را نیز اسیر کرده است. بر اساس آخرین گزارشها از سوریه ارتش رژیم اسد همچنان با استفاده از موشکها و خودروهای زرهی در صدد افزایش کنترل خود بر مناطق مختلف و تلاش برای جلوگیری از گسترش نفوذ و پیشروی ارتش آزاد است. در میان بدتر شدن شرایط پزشکی و کمبود غذا و دارو و اختلالات برقی و ارتباطاتی، همچنان صدای آتش خمپاره و توپخانه در دمشق شنیده می شود. هیات عمومی انقلاب سوریه نیز اعلام کرد که ارتش آزاد سوریه قادر است بخشهای بزرگی از مناطقی در حلب را کنترل کند. مرکز رسانه های سوریه نیز از کشته و زخمی شدن دهها نفر در اثر بمباران ارتش رژیم ساد در منطقه شیخ مسکین درعا خبر داده است. در حمص نیز خبرها حاکی از آن است که نیروهای رژیم اسد به همراه حزب الله به پرتاب موشک و بوسیله توپخانه به این شهر حمله کرده و صدها نفر از ساکنان این شهر را دستگیر کرده اند.

دادستان اصفهان: ۴۰ نفر طی سال گذشته اعدام شدند
يكشنبه 02 تیر 1392
خبرگزاری هرانا - دادستان عمومی و انقلاب اصفهان خبر از اعدام ۴۰ تن در سال گذشته داد و گفت حکم ۱۲ متهم به قاچاق مواد مخدر به تایید رسیده است. بنا به گزارش فارس، دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان محمدرضا حبیبی ظهر روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: "۴۰ نفر در زمینه‌ مواد مخدر در سال گذشته اعدام شده‌اند." حبیبی همچنین به‌ مهم‌ترین پرونده‌ی اخیر در رابطه با قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و مدعی شد: "۱۲ نفر قاچاقچی عمده خرید و فروش بیش از یک تن کراک که یکی از آنها بین‌المللی است دستگیر و حکم اعدام تمام آنها صادر شده است."
فعال کارگری زندانی، افشین اسانلو جان باخت
بنا به گزارشات رسیده به« فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» زندانی سیاسی افشین اسانلو بامداد جمعه ۳۱ خرداد در بیمارستان رجایی کرج جان خود را فدای راه آزادی مردم ایران نمود.  بامداد جمعه ۳۱ خرداد ماه زنده یاد افشین اسانلو که گفته می شود دچار سکته قلبی شده بود در بیمارستان رجایی کرج جان خود را فدای راه آزادی مردم ایران نمود .
او در حالیکه در سالن ۱۲ بند ۴ زندان گوهردشت کرج در محیطی کاملا ایزوله شده که از داشتن ارتباط تلفنی و سایر حقوق اولیه انسانی محروم بود و دائم همانند سایر هم بندیانش تحت فشارهای روحی و غیر انسانی قرار داشت با این وجود بنا به گفته هم بندیانش روحیه ای شاد داشت و شوخ طبع بود و هیچ گاه از داشتن ناراحتی قلبی شکایتی نداشت .
افشین اسانلو ۴۲ ساله و از فعالین کارگری بود که چند سال پیش دستگیر و به سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ شکنجه گاه وزارت اطلاعات منتقل گردید. و پس از آن به زندان گوهردشت کرج تبعید گردید. زندانیان سیاسی و فعالین کارگری بدلیل فشارهای جسمی و روحی که بازجویان وزارت اطلاعات علیه آنها بکار می برند دچار بیماریهای مرموزی می شوند و به دلیل عدم درمان به موقع ، توسط وزارت اطلاعات تدریجا به سوی مرگ سوق داده می شوند.
بیانیه‌ زندانیان رجایی‌شهر در پی مرگ افشین اسانلو : 
شرایط زندان‌های کشور سبب مرگ زودرس زندانیان می‌شود
کرج شهری در حصار زندان‌ها
کرج شهری در حصاری از زندان‌ها است، این شهر چهار زندان بزرگ کشور یعنی زندان کچویی، ندامتگاه مرکزی کرج، زندان رجایی‌شهر و زندان قزلحصار را در خود جای داده است. به گزارش ایسنا، وجود این زندا‌ن‌ها سبب بروز مشکلات فراوان برای ساکنان این کلانشهر خصوصا ساکنان مناطق همجوار شده است و استقرار خانواده زندانیان در مناطق نزدیک به زندان که باهدف دسترسی آنها به بستگان زندانی‌شان صورت می گیرد حاشیه نشینی، بیکاری، افزایش جرایم خرد و هزاران مشکل دیگر را در کرج به دنبال داشته است.     خانواده‌های این زندانیان برای نزدیکی به این مکان گاه از دورترین نقاط ایران به کرج مهاجرت می‌کنند و از آنجایی که بیشتر آنها از وضعیت اقتصادی مناسبی برخوردار نیستند در حاشیه این شهر ساکن می‌شوند واین حاشیه‌نشینی به مرور افزایش جمعیت، تغییر هویت فرهنگی و بافت اصلی این حواشی را به دنبال داشته است.    از دیگر عواقب وجود زندان‌های متعدد در کرج می‌توان به افزایش نابسامانی‌های اجتماعی در این شهر اشاره کرد چراکه بدون شک خانواده‌های این زندانیان بارهای سنگینی بر دوش شهر محسوب می‌شوند که چاره‌ای جز تحمل آن‌ها نیست اما به نظر می‌رسد ادامه این وضعیت شهر کرج را دچار معضلات بغرنج کند به نحوی که هم اکنون نیز کرج به عنوان یکی از شهرهای جرم خیز کشور محسوب می‌شود و روزی نیست که خبری از حوادث متعدد آن در کشور منتشر نشود.    خانواده‌های زندانیان از لحاظ اقتصادی بسیار آسیب‌پذیر هستند و بی‌توجهی به آنان زمینه بسیاری از معضلات از جمله فقر و اعتیاد را فراهم می‌کند اگرچه متاسفانه به وضعیت این‌ خانواده‌ها در برنامه‌ریزی‌های شهری آن طور که شایسته است توجه نشده وعلاوه بر این اکثر خانواده‌های زندانیان از لحاظ جنبه‌های آموزشی دچار کاستی‌هایی هستند که این فقر آموزشی باعث افزایش مشکلات آنان می‌شود بدیهی است اگر به دنبال ایجاد جامعه‌ای سالم هستیم باید در برنامه‌ریزی‌های خود به این مشکلات توجه کنیم و برای حل آنان از هیچ نکته‌ای غافل نشویم. بر اساس بررسی‌های انجام شده به نظر می‌رسد خروج زندان‌ها از محدوده شهری کرج مناسب‌ترین راه برای کاهش بخش زیادی از مشکلات فرهنگی و اجتماعی این شهر است. 
شیخ حسن روحانی اسب تروای سازش ولی فقیه و سرمایه جهانی

مادر ندا آقا سلطان: امیدوارم روزی قاتل بچه ام را به من نشان دهند!

مادر ندا آقا سلطان در چهارمین سالروز کشته شدن دخترش در ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ و در جریان ناآرامی های پس از انتخابات ریاست جمهوری  به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« قرار بود دادگاه برگزار شود اما در چهار سال گذشته دادگاهی برگزار نشد. پرونده هم همچنان مفتوح است. من که دیگر نمی دانم چه بگویم. امیدوارم فقط یک روز قاتل را به من نشان بدهند و بگویند این قاتل بچه ات است.»  هاجر رستمی مطلق، مادر ندا آقا سلطان در پاسخ به این سوال که در این ۴ سال چه انتظاراتی از مقامات مسول داشته و آیا پاسخی گرفته است گفت:« انتظار داشتم دادگاه دخترم برگزار شود که نشد. نمی دانم تا زمانیکه زنده ام پاسخی می شنوم یا نه!»   مادر ندا آقا سلطان با اظهار اینکه پاسخ به سوالات در خصوص پرونده ندا برایش مشکل است، گفت:« نمی دانم چه بگویم. فقط امیدوارم روزی همه به آزادی برسند و ندا هم انشالله به هدفش برسد. چیز دیگری نمی توانم بگویم. جواب دادن به این سوال ها برایم مشکل است.»

هرانا؛ یک نفر در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد
چهارشنبه 29 خرداد 1392 ساعت 22:45 |
خبرگزاری هرانا - یک زندانی متهم به قتل در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۷ خرداد ماه یک زندانی متهم به قتل در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.
وی که سیدمجید افضلی نام داشت، از سال ۱۳۸۵ بازداشت و در زندان رجایی شهر کرج بسر برده بود. وی که به همراه سه متهم به قتل دیگر روز یک‌شنبه ۲۶ خرداد ماه به سلول انفرادی منتقل شده بود، سحرگاه روز دوشنبه اعدام گردید.
یک منبع آگاه در این زمینه به گزارشگر هرانا گفت: "سه متهم دیگر در پای چوبه دار رضایت گرفته و به بندهای خود بازگشته اند." گفتنی است، روزنامه "جوان" طی گزارشی تاریخ اعدام را سه‌شنبه ۲۸ خرداد ذکر کرده است.
بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:
ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد. بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.
در روز ۱۹ ماه ژوئن، خانم مرسده محسنی، از سوی مادران خاوران و مادران پارک لاله، در باره وضعیت ناگوار و اعتصاب غذای آرش صادقی، دانشجوی زندانی، با آقای مارتین شولز، رئیس پارلمان اروپا و خانم باربارا لوخبیلر ، رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا دیدار کرد و تراکتی را در باره آرش در سالن مملو از نمایندگان پارلمان اروپا پخش کرد.
خانم محسنی توضیح می داد که آرش مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و در یک سلول انفرادی به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد.
او سپس با خانم تاریا کرونبرک، رئیس امور ایران و اروپا و خانم ایزابل دوران، معاون پارلمان اروپا هم دیدار کرده و خواهان کمک آنان برای آزادی آرش شد.
همه این شخصیت های مهم سیاسی اروپا قول دادند که نامه ای را به سران ایران نوشته و خواهان آزادی آقای آرش صادقی شوند.>> گفتاوری از اروپرس
اعلام اعتصاب غذا زندانیا ن سیاسی گوهر دشت
مرگ تدریجی 250 زندانی سیاسی در گورستانِ زندگان گوهر دشت

قانون اساسی حکومت نحس اسلامی

گزارشی کامل از مراسم اولین سالگرد به قتل رسیدن ستار بهشتی

اعدام دستکم سه زندانی در زندان لاکان رشت

خبرگزاری هرانا - طی هفته گذشته دست‌کم سه زندانی در محوطه زندان لاکان رشت اعدام شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، متهم اول یوسف رضایی نام داشت که به اتهام یک فقره قتل عمد سحرگاه روز دوشنبه ۶ آبان ماه به پای چوبه دار رفت. یوسف رضایی که ۳۰ سال سن داشته است از حدود ۴ سال پیش در زندان بسر می‌برد. علی وهابی ۳۳ ساله و کامران سحرخیز ۳۵ ساله دو زندانی دیگر بودند که به اتهام قتل روز گذشته پنج‌شنبه ۹ آبان ماه از طریق چوبه دار اعدام شدند.  علی وهابی ۳۳ ساله از ۵ سال پیش در زندان بسر می‌برد و کامران سحرخیز ۳۵ ساله از ۸ سال پیش به اتهام قتل در زندان بسر برده است.  یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: "مدتی است دادستانی و مدیریت کل و ریاست زندان شهرستان رشت زندانیان را بالاجبار به تماشای صحنه اجرای حکم می‌برند و وادارشان می‌کنند به صحنه جان دادن همبندیان خود نگاه کنند."

حکومت اسلامی ايران، در صدر جدول اعدام ها در دنيا!
(به مناسبت یازده اکتبر روز جهانی مبارزه با اعدام)
متن سخنرانی بهرام رحمانی؛ عصر دوشنبه ١٤ اكتبر 2013، لیگانو - سوئیس

هرانا؛ جزئیاتی از نحوه اعدام حبیب‌الله گلپری پور
شنبه 04 آبان 1392 ساعت 20:11 |
خبرگزاری هرانا - حبیب الله گلپری پور که دوستانش وی را هوال باهۆز (رفیق طوفان) صدا می‌کردند، در حالی که سرود "هوال" را می‌خواند به پای چوبه‌ی دار رفت.
یکی از زندانیان سیاسی زندان ارومیه به گزارشگر هرانا گفت: "حکم حبیب‌الله گلپری شب گذشته ساعت ۱۲ به اجرا در آمد. مسئولین با خونسردی تمام این حکم را اجرا کردند. قبلاً برای زندانیان متهم به مواد مخدر که قرار بود حکم اعدام اجرا شود، درهای بند قفل می‌شد و تلفن‌های زندانیان نیز قطع. هم‌چنین گارد ویژه نیز در تمام زندان مستقر می‌شد؛ ولی حبیب الله را بدون هیچ تدبیر امنیتی خاصی بردند. حتی تلفن‌ها را نیز قطع نکردند. تنها زندان‌بان‌ها و مسئولین از صبح تا غروب روز جمعه به ما دروغ گفتند که وی را تبعید کرده اند."
وی در ادامه گفت: "زندان‌بان‌ها (روز جمعه) یک‌بار هم به دنبال وسایل حبیب‌الله آمدند و باز به دروغ به ما گفتند قرار است که وی تبعید شود. ساعت ۸ شب تلفن‌ها و هواخوری زندان طبق روال معمول هر روز بسته شد. یکی از مامورین ساعت ۸ شب به ما اطلاع داد که حبیب‌الله همچ‌نان در قرنطینه‌ی زندان است. نماینده‌ی زندانیان سیاسی خواستند با وی ملاقات کنند که یکی از مسئولین قضایی گفت به ما دستور داده‌اند که ملاقات به او ندهیم. ساعت ۹ شب یکی دیگر از زندانیان سیاسی به نام علی احمد سلیمان را نگهبانی صدا می‌کنند و به سلول انفرادی در بند قرنطینه منتقل می‌کنند. علی احمد سلیمان تا ساعت ۱۱ و نیم شب موفق به صحبت با حبیب‌الله گلپری پور شد. حبیب‌الله به سلیمان گفت قرار بود حکمش دیروز صبح اجرا شود و نمی‌داند چرا به تاخیر افتاد. ساعت ۱۱ و نیم حبیب‌الله را از سلول انفرادی، به پای چوبه‌ی دار بردند و در حضور ماموران وزات اطلاعات و قوه‌ی قضاییه اعدام شد."
وی در ادامه خاطر نشان کرد: "دو تن از زندانیان محکوم به اعدام مواد مخدر نیز به همراه حبیب‌الله به انفرادی منتقل شده بودند که صبح امروز به داخل بند برگشتند. حبیب‌الله قبل از اعدام به زندانیانی که در سلول انفرادی بودند گفته بود: به هیچ وجه نگران نباشید. زمان زیادی منتظر این لحظه بودم. این زندانیان تعریف کردند که وی در مدت انفرادی سرود ای رفیقان را برایمان خواند."

زمینه تحقق «اعلامیه جهانی اصول و حقوق بنیادین کار» را فراهم کنید

سانسور را بردارید، خودمان پاسخگو هستیم
214 نویسنده خطاب به جنتی نامه نوشتند: سانسور را بردارید، خودمان پاسخگو هستیم

برگزاری یادمان بیست و پنجمین سالگرد جان باختگان سال ۶۷ و
گرامی داشت یاد همه قربانیان در دوران رژیم اسلامی در ایران
تهیه گزارش از انور میرستاری

چرا حکومت اسلامی، از سینمای زیرزمینی ایران وحشت دارد؟!
بهرام رحمانی

اسلام و حقوق طفل و کودک در ایران!
بهرام رحمانی

«نرمش قهرمانانه» و سپاه پاسداران «محبوب دل‌ها»!؟
بهرام رحمانی

پرس لیت، یاداشت سردبیر

حکومت اسلامی به چنان مرحله از آلودگیهای مافیایی رسیده است که نه توان و نه ظرفیت دگرگونی و چرخشهایی برای برون رفت از بحرانهای خود ساخته دارد. این حکومت با هرچرخشی در داخل و خارج، یا سرنگون می شود یا همه چیز خواهد بود مگر همین حکومت اسلامی! دلالانی که در حکومت اسلامی قدرت را قبضه کرده اند جز با سرنگونی حکومت اسلامی دست ار قدرت بر نمی دارند. شاخ و شانه کشی های زیرمجموعه های مافیای ولایت فقیه(وقیح!) به پدرخواندگی خامنه ای در درون حکومت با اصل بر شاخه نشستن اما بُن نبریدن است که کم و زیاد می شود اما همۀ اینها در یک گام جلو دوگام عقب برای حفظ همین حکومت نوسان دارند ولی این به معنی تغییر ساختاری این حکومت نیست. نه روحانی نه موسوی نه هر شخصیت یا جریان سیاسی از درون این حکومت، قادر نیست چنین ساختار مافیایی ای را در هم بشکند. اصلاح طلبی و اصول گرایی و میانه روی و تدبیر و اعتدال فقط و وفقط حرفهای پوچ و عوامفریبانه است. هیچ یک از این عوامفریبی ها و حتی عوامفریبانِ در بهترین حالت خودفریبانه، قادر به تغییر ساختاری در حکومت اسلامی نیست. قاتلان خود را مجازات نمی کنند. دزدان خود را بخاطر دزدی مجازات نمی کنند. همۀ اینها با هر عنوان و برچسب و شعار و موضع گیری ای، دستشان در یک کاسه بنام حکومت اسلامی ست. با و همراه اینان نمی توان از کابوس خونبار و جنایتکارانه حکومت اسلامی خلاص شد. تنها راه رهایی از این ساختار بشدت آلوده و جنایکار اسلامی، سرنگونی همۀ حکومت اسلامی ست. مشکل ملت ما با همۀ حکومت اسلامی ست اما مشکل غرب بحران آفرینی های غیر قابل مهار حکومت اسلامی ست نه خودِ حکومت! هیچ کشور یا کشورهای خارجی ای در جهت تامین منافع ما ایرانیان یا در جهت تامین آزادیها و برپایی جامعه انسانی حرکت نمی کند. هر دولت خارجی برای تامین منافع کشور خود می کوشد. تنها حکومتی که کشور و ملت خودش را هم قربانی بقایش می کند، حکومت اسلامی ست. بنابراین وقتی یک طرف مذاکرات و کنار آمدنها با کشورهای خارجی حکومت اسلامی باشد، نتیجه آن نیز روشن است! از همین نگاه است که نه باید چشم به کشورهای خارجی برای تغییر در ایران داشت و نه چشم به درون حکومت اسلامی که راه به بهروزی برد. تنها راه برای ما ایرانیان تکیه به خود با هدف سرنگونی همه حکومت اسلامی با همه زیرمجموعه های آن است.

زنده باد زندگی
سوسن شهبازی

دادنامه؛ آقای روحانی سری به گورستان خاوران بزنید

یادمانها
سوسن شهبازی

امپراتوری مالی مافیای خامنه ای

 
افزایش مصرف کوکائین و حشیش در میان زنان ایران
معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر هشدار می‌دهد که مصرف حشیش و کوکائین در میان بخشی از زنان تهران به "سبک زندگی" تبدیل شده. این ستاد از سال ۹۰ مرکزی را مامور شناسایی ابعاد این مسئله کرده است.
در سال‌های اخیر گزارش‌های فراوانی درباره افزایش مصرف مواد مخدر صنعتی، به ویژه "شیشه" در میان زنان ایران منتشر شده است. اکنون قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از شیوع استفاده از کوکائین و حشیش در میان زنان ساکن پایتخت خبر می‌دهد.سایت خبری تابناک روز شنبه، ۲۶ مرداد ۹۲، از قول طه طاهری نوشت: «مسئله اعتیاد زنان موضوع مهمی است و از این رو این ستاد در سال ۹۰ مرکز توانمندسازی حوزه زنان را در دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی تشکیل داد تا این مسئله به خوبی شناسایی و بررسی شود.»dw

هر کی به فکر خویشه، کوسه به فکر ریشه!
(در رابطه با فتاوی تازه سیدعلی خامنه ای)
بهرام رحمانی

نامه تکان ‌دهنده یکی از سه کوهنورد گم شده

اپوزیسیون ایرانی و دمکراسی درون سازمانی
 سخنی کوتاه با خبرگان خیراندیش خودخوانده و " ناقدان " آقایان کریم قصیم و محمدرضا روحانی.

مواجهه “ادبیات مردمی” با حکم مرتضوی: از دزدی ریش تراش در کوی دانشگاه تا قتل در کهریزک

تجمع برای حفظ قدیمی ترین باغ گیاه شناسی

مردم نوشهر نسبت به تخریب قدیمی ترین باغ گیاه شناسی شمال کشور ظهر امروز چهارشنبه در مقابل مرکز تحقیقات جنگل و مرتع شهرستان نوشهر تجمع کردند.

زنان در نساجی زابل ۱۸۰ هزار تومان مزد می‌گیرند‎  / سه شنبه, ۴ تیر, ۱۳۹۲
چکیده :مسئول کانون شوراهای اسلامی کار استان سیستان و بلوچستان از نقض آشکار حقوق قانونی کارگران زن در کارخانه ریسندگی و بافندگی زابل خبر داد....
مسئول کانون شوراهای اسلامی کار استان سیستان و بلوچستان از نقض آشکار حقوق قانونی کارگران زن در کارخانه ریسندگی و بافندگی زابل خبر داد.

«محمد گل بامری» با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در این واحد تولیدی، کارفرما به غیر از چند مرد، عموما زنان را استخدام می‌کند و به آنها دستمزی به مراتب کمتر از حداقل‌های قانونی پرداخت می‌کند. وی با بیان اینکه این واحد نساجی در حال حاضر تنها کارگاه بزرگ و فعال در منطقه زابل محسوب می‌شود، گفت: به غیر از تعداد اندکی که بیمه هستند به سایر زنانی که در این کارخانه کار می‌کنند نه مزد قانونی و نه حق بیمه پرداخت می‌شود.
به گفته این مقام صنفی، در شرایطی که حداقل حقوق یک کارگر ساده ۴۸۷ هزار تومان است هم اکنون دریافتی کارگران شاغل در این کارخانه حدود ۱۸۰ هزار تومان است.
بامری بابیان اینکه نساجی زابل حدود ۱۵ سال پیش با هدف ایجاد اشتغال پایدار فعالیت خود را زیر نظر مدیرت نیمه دولتی آغاز کرد، گفت: این واحد تولیدی که هم اکنون بصورت خصوصی اداره می‌شود، برخلاف انتظار از حدود ۶ سال پیش بصورت آشکار حقوق کارگران را نادیده می‌گیرد. وی افزود: با وجود آنکه تاکنون چندین بار در خصوص نقض حقوق کارگران این کارخانه اطلاع رسانی شده است اما تاکنون بازرسان کار و تامین اجتماعی موفق به اثبات تخلف کارفرما نشده اند. این مقاک کارگری گفت: به عنوان مثال زمانی که بازرسان برای سرکشی به این واحد تولیدی مراجعه می‌کنند، کارفرمای آنقدر آنها را در پشت در ورودی کارخانه معطل می‌کنند تا کارگران بیمه نشده از چشم بازرسان پنهان شوند.
بامری گفت: در نهایت بازرسان زمانی اجازه ورود به کارخانه را پیدا می‌کنند که وقت زیادی از آنها تلف شده و تنها کارگران قانونی در کارگاه حضور دارند.
مسئول کانون همانگی شوراهای اسلامی کار استان سیستان و بلوچستان گفت: کارفرمای این واحد تولیدی برای فرار از تعهدات قانونی خود زنان را به عنوان کارگر استخدام می‌کند و بطور معمول در این واحد تولیدی کارگران زنی که پنهانی به کار گماشته می‌شوند در حال تغییر هستند.
وی افزود: کارفرما هر چند مدت یکبار برای آنکه ردی از تخلفات خود باقی نگذارد اقدام به اخراج کارگران زن می‌کند و در نتیجه با توجه به وضع اقتصادی منطقه هیچ کس حاضر نیست تا نسبت به وضع خود اعتراض کند.

نامه سرگشاده فرهنگیان کشور به آملی لاریجانی: همکاران بی گناه ما را آزاد کنید
هرانا؛ پیام تسلیت ۳۶ تن از زندانیان سیاسی اوین به خانواده افشین اسانلو

ندادن دارو به زندانی سیاسی بیمار در زندان زاهدان

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»انتقال زندانی سیاسی ایرج محمدی به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان زاهدان به دنبال اعتراض به ندادن داروهایی که خانواده اش با هزینه های زیاد برای وی خریداری کرده بود.  روز شنبه اول تیرماه زندانی سیاسی تبعیدی ایرج محمدی به بهداری زندان زاهدان مراجعه نمود و خواستار تحویل گرفتن داروهایی شد که توسط خانواده اش خریداری شده بود و می بایست ابتدا به بهداری زندان تحویل داده شود تا او از بهداری زندان تحویل بگیرد. اما هنگامی که به بهداری زندان مراجعه نمود وخواستار تحویل گرفتن داروهایش شد رئیس بهداری زندان فردی به نام یوسفی به او گفت که داروهایش گم شده است و به او دارویی داده نخواهد شد.  زندانی سیاسی ایرج محمدی نسبت به این مسئله اعتراض نمود و بر تحویل گرفتن داروهایش که با هزینه های هنگفتی خریداری شده بود اصرار ورزید. یوسفی با برخوردی وحشیانه و غیر انسانی به او گفت ما داروهای تو را برداشتیم و نمی خواهیم به تو بدهیم و این فرد با هماهنگی غلامی رئیس اطلاعات زندان به جای دادن داروهایش ،او را به سلولهای انفرادی بند قرنطینه زندان زاهدان منتقل کردند.

زندانی سیاسی ایرج محمدی در اعتراض به عدم دادن داروهایش و انتقال بی مورد او به سلولهای انفرادی دست به اعتصاب غذا نمود و از آن روز تا به حال از وضعیت و شرایط این زندانی خبری در دست نیست. یوسفی از افراد اطلاعات زندان می باشد که فاقد دانش پزشکی است ولی به عنوان رئیس بهداری زندان منصوب شده است و از زمان انتصابش به ریاست بهداری زندان به پرسنل بهداری اعلام کرده است فقط کسانی که با پتو به بهداری آورده می شوند را بپذیرند.زندانیان ناچار هستند داروهایشان را با هزینه های زیاد توسط خانواده شان تامین کنند. او فردی سرکوبگر بوده و برخوردهایش با زندانیان کاملاغیر انسانی است.این فرد به خاطر برخوردهای وحشیانه و غیر انسانی مورد نفرت تمامی زندانیان زندان مرکزی زاهدان می باشد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان زندانیان بی دفاع و ربودن داروهایی که خانواده های زندانیان با هزینه های زیاد برای عزیزانشان تامین می کنند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه خواهان ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت ولی فقیه آخوند علی خامنه و سایر آخوندهای همدست وی به مراجع قضایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی درایران
۳ تیر ۹۲ برابر با ۲۴ ژوئن ۲۰۱۳

44 زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین : قوه قضاییه مسئول مرگ افشین اسانلو است

46 میلیارد دلار هزینه شد فازی هم از فازهای پارس جنوبی به تولید نرسید

کارشناس اقتصاد انرژی با بیان اینکه به منظور بهره‌برداری جامع و کامل از تمامی فازهای پارس جنوبی به حداکثر 40 میلیارد دلار نیاز است، اعلام کرد: در طول سه سال گذشته 46 میلیارد دلار هزینه شد اما هیچ فاز جدیدی به تولید نرسیده و مسئولان دولت آینده باید نحوه هزینه منابع مالی را در این میدان مشترک بررسی کنند.  اکبر ترکان در گفتگو با مهر درباره روند سرمایه‌گذاری در طرح توسعه فازهای پارس جنوبی به ویژه از آغاز برنامه پنجم توسعه تاکنون، گفت: از ابتدای برنامه پنجم توسعه تاکنون بیش از 46 میلیارد دلار حسب آمارهای منتشر شده توسط شرکت ملی نفت ایران در پارس جنوبی سرمایه گذاری شده است. وی افزود: تاکنون 46 میلیارد دلار در پارس جنوبی هزینه شده ضمن آنکه حتی یک فاز جدید و استاندارد این میدان مشترک هم آماده بهره برداری و تولید گاز نیست. ترکان با یادآوری اینکه قطعا دولت آینده باید حسابرسی دقیق از نحوع اختصاص و هزینه منابع مالی در فازهای پارس جنوبی را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهد، تبیین کرد: تا پایان سال 1391 حدود 46 میلیارد دلار هزینه شده است ضمن آنکه شرکت ملی نفت ایران اخیرا اعلام کرده است که به حدود 30 میلیارد دلار منابع مالی دیگر بریا سال 92 نیاز است. این کارشناس اقتصاد انرژی در پاسخ به این سئوال مهر که مسئولان وزارت نفت تحریم‌ها را منجر به افزایش هزینه‌های توسعه پارس جنوبی اعلام می کنند؟ توضیح داد: تا چند هفته گذشته موضوع مسئولان وزارت نفت این بود که تحریم‌ها اثری برای توسعه فازهای پارس جنوبی نداشته است؟   وی خاطرنشان کرد: باید مسئولان پاسخگوی این مساله باشند که تحریم‌ها هزینه را چند برابر افزایش داده که با وجود صرف این هزینه‌های سنگین و کلان سرمایه‌گذاری هنوز هیچ کدام از فازها آماده بهره‌برداری نیست.

زندانی سياسی عليرضا احمدی در آستانه فلج شدن قرار گرفته است
زندانی سياسی عليرضا احمدی که از در رفتگی لگن رنج می برد، به دليل عدم رسيدگی پزشکی در زندان اوين در آستانه فلج شدن قرار گرفته است. وی که در بند 350زندان اوين است به ۴ سال زندان محکوم شده است. زندانی سياسی عليرضا احمدی در آستانه فلج شدن قرار گرفته است  زندانی سياسی عليرضا احمدی که از در رفتگی لگن رنج می برد، به دليل عدم رسيدگی پزشکی در زندان اوين در آستانه فلج شدن قرار گرفته است. وی که در بند 350زندان اوين است به ۴ سال زندان محکوم شده است.

نیروگاه اتمی بوشهر نه تکمیل شده نه راه‌اندازی

رادیو فرانسه : شمس الدین بهمنی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ایران، در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت : "طبق وعدۀ مسئولان سازمان انرژی اتمی ایران انشاء الله مهر ماه امسال نیروگاه اتمی بوشهر تکمیل و راه اندازی می شود."  شمس الدین بهمنی این توضیحات را بعد از ملاقات اعضای این کمیسیون با مسئولان سازمان انرژی اتمی کشور ارایه داد و افزود : "دستور کار بعدی کمیسیون انرژی مجلس نحوۀ فروش نفت است."
طی چهار سال گذشته مقامات جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کردند که نیروگاه اتمی بوشهر برغم دوازده سال تأخیر در راه اندازی آن به زودی به مرحلۀ بهره برداری خواهد رسید.  در این بین مقامات ایران همچنین بارها، و برغم تکذیب های خواسته یا ناخواستۀ بعدی، ادعا کرده اند که نیروگاه اتمی بوشهر راه اندازی و به اصطلاح آنان انرژی اتمی وارد شبکۀ سراسری برق کشور نیز شده است. توضیحات امروز سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ایران گویای این مطلب است که نه فقط نیروگاه اتمی بوشهر هنوز راه اندازی نشده، بلکه نیز ساختمان آن تماماً به پایان نرسیده است. افزون بر این، در روزهای گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی به نقل از منابع آگاه که سرویس های اطلاعاتی غرب هستند خبر داد که حفاظ رآکتور نیروگاه اتمی بوشهر در نتیجۀ زمین لرزه های اخیر بوشهر شکاف هایی برداشته که منشا نگرانی این آژانس و کشورهای جنوب خلیج فارس بوده است. نیروگاه اتمی بوشهر که توسط روسیه، سازندۀ نیروگاه چرنوبیل، ساخته شده دست کم دوازده میلیارد دلار هزینه برای ایران به بار آورده که معادل هزینۀ ساخت دست کم چهار نیروگاه اتمی با استفاده از آخرین تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفتۀ غربی است. 

هرانا؛ وخامت وضع جسمی محمدرضا پورشجری طی شب گذشته
يكشنبه 02 تیر 1392
خبرگزاری هرانا - محمدرضا پورشجری (سیامک مهر) وبلاگ نویس زندانی در زندان ندامتگاه مرکزی کرج، در پی وخامت وضع جسمی به بهداری زندان منتقل گردید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب گذشته شنبه ۱ تیر ماه محمدرضا پورشجری با افت فشار خون و سرگیجه شدید روبرو شد و توسط سایر زندانیان به بهداری زندان ندامتگاه مرکزی کرج منتقل گردید.
پزشکان زندان برای بهبود وضع جسمی این زندانی سیاسی تنها اقدام به تزریق داروهایی کردند که ماهیت آن برای خود وی نیز ناشناخته بوده است.
دختر این زندانی سیاسی میترا پورشجری به گزارشگر هرانا گفت: "پدرم طی تماسی تلفنی اعلام کرد، اگر من مُردم باید من را کالبد شکافی کنند، زیرا پزشکان زندان حتی نام آمپول‌هایی که به من تزریق می‌کنند را نمی‌گویند و من اطلاع ندارم چه داروهایی وارد بدن من می‌شود."
وی که در مهر ماه سال گذشته نیز بر اثر حمله‌ی قلبی در زندان تحت عمل آنژوگرافی قرار گرفت، تاکنون بارها تقاضای مرخصی درمانی و یا بستری شدن در یک بیمارستان مجهز در خارج زندان را از مسئولین کرده که تاکنون با مخالفت ایشان روبرو شده است.
محمدرضا پورشجری (سیامک مهر) وبلاگ نویس زندانی ۵۱ ساله، ۲۱ شهریور ماه ۱۳۸۹ در منزل مسکونی خود در شهر کرج بازداشت شد. او پس از بازداشت به سلول‌های انفرادی زندان رجایی‌شهر منتقل و مدت هفت ماه مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفت که این فشار‌ها موجب آسیب‌های جسمی بر روی وی گردید.
گفتنی‌ است که این وبلاگ نویس زندانی، از بیماری‌های متعددی هم‌چون ناراحتی قلبی، ضعف بینای، دیسک کمر، نارسایی کلیوی، درد معده و همچنین سوء تغذیه رنج می‌برد.
روز گذشته نیز مجموعه فعالان حقوق بشر ضمن طی یک بیانیه مطبوعاتی نسبت به وضعیت وخیم جسمی محمدرضا پورشجری اعلام نگرانی کرده بود.
شش حکم قطع ید در شیراز اجرایی می شود

 مهر:  علی القاصی مهر، دادستان عمومی و انقلاب شیراز، ظهر شنبه در نشست خبری هفته قوه قضاییه در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر، مبنی بر اینکه از چند ماه قبل برخی از سایت ها و رسانه های بیگانه خبر از وجود زندانی های سیاسی در شیراز را منتشر کرده اند تاکید کرد: اینگونه مطالب را به شدت تکذیب می کنم زیرا ما هیچگونه زندانی سیاسی در استان نداریم. وی تصریح کرد: تعدادی بازداشتها به دلیل جرایم عمومی از جمله اختلال در نظم و امنیت، عدم توجه به دستورات پلیس و.... بوده است. دادستان شیراز افزود: اما برخی از خانواده های این زندانیان با هدایت عناصر ضد انقلاب داخلی یکسری مصاحبه هایی را در سایت های مختلف داشته و سعی دارند موضوع این دستگیری ها را سیاسی جلوه دهند. القاصی مهر یادآور شد: اسناد و مدارک مختلف از این مصاحبه ها به دست ما رسیده و ما نیز دستور تعقیب این افراد را صادر کرده ایم. وی تصریح کرد: آنچه که به عنوان جرائم عمومی مطرح می شود با جرائم سیاسی متفاوت است و حتی برای برخی از آنها محکومیتی نیز صادر شده است. القاصی مهر در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص اجرای احکام جدید، گفت: مقوله امنیت و ایجاد آرامش در  استان فارس اولویت اول است و در این راستا از هیچگونه فعالیتی کوتاهی نخواهیم کرد. وی تصریح کرد: شش حکم قطع ید صادر شده که در انتظار جواب مکاتبات انجام شده با رئیس قوه قضاییه هستیم که به زودی اجرایی خواهد شد.

چند گفتار کوتاه از ناصر کاخساز

بازداشت شمار دیگری از اعضای پاسداران در سوریه
در حومه دمشق انجام گرفت: کشته و اسیر شدن تعدادی از عناصر حزب الله و سپاه پاسداران در سوریه توسط ارتش آزاد. به گزارش العربیه، دفتر اطلاع رسانی شورای فرماندهی انقلاب سوریه روز یکشنبه اعلام کرد که ارتش آزاد سوریه 34 تن از عناصر حزب الله را در روستای غوطه از توابع شهر احمدیه در شرق دمشق کشته و 4 تبعه ایرانی را نیز اسیر کرده است.
تجمع‌جمعی ازکارگران‌ساختمانی‌مقابل‌مجلس

صبح امروز بیش از 200 نفر از اعضای انجمن های صنفی کارگران و استادكاران ساختمانی سراسر كشور با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی، خواستار لغو «بند 10 الحاقی قانون بودجه سال 92» شدند.  به گزارش خبرنگار ایلنا، تجمع کنندگان با نصب پلاکاردهایی در مقابل مجلس بر لزوم اجرای قانون «رفع موانع اجرای قانون بیمه های كارگران ساختمانی  تاكید كردند.  «علی یار محمدی» دبیر كانون انجمن صنفی كارگران و استادكاران ساختمانی كشور كه در این تجمع حضور داشت به ایلنا گفت: تجمع كنندگان خواستار لغو بند 10 الحاقی قانون بودجه 92 هستند. در این بند، برای بیمه کارگران ساختمانی ردیف بودجه ای تعیین شده كه ناكافی است.  وی در ادامه افزود: دولت که هزینه های زیادی را بر خود تحمیل کرده و به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است نمی تواند ردیف بودجه ی ناكافی تعیین شده را به كارگران ساختمانی اختصاص دهد و بهتر است هزینه ی بیمه را كارگران و كارفرمایان تامین كنند. همچنین «اكبر شوكت» رئیس كانون انجمن صنفی كارگران و استادكاران ساختمانی كشور به ایلنا گفت: تعداد كارگران ساختمانی كه باید بیمه شوند بیش از 2 میلیون نفر است كه بودجه ای 2 هزار میلیارد تومانی نیاز دارد و دولت قطعا از عهده ی چنین هزینه ای بر نمی آید. وی تصریح كرد: كارگران ساختمانی باید بر اساس قانون رفع موانع اجرای قانون بیمه های كارگران ساختمانی بیمه شوند. مطابق این قانون، 7 درصد سهم كارگر را خودش می پردازد و 20 درصد سهم كارفرما از محل پروانه های ساختمانی كسر می شود. در این صورت بار مالی بیمه ی كارگران ساختمانی تا حد زیادی از دوش دولت برداشته می شود.

نامه جمعی از مردم رشت به روحانی در پی رفتار خشونت آمیز پلیس این شهر

جمعی از مردم رشت در نامه ای سرگشاده به حسن روحانی رییس جمهور منتخب ملت ایران درباره ی رفتار خشونت آمیز پلیس با مردم رشت نوشته اند: نیک می‌دانیم که هنوز حکم ریاست ۴ ساله جنابعالی بر قوه مجریه تنفیذ نشده و قدرت اجرایی ندارید اما به ما حق بدهید از باب درد و دل و سپس بررسی ماجرا در آینده‌ای نزدیک شما را در جریان وقایع اتفاق افتاده در شب ۲۸ خرداد ماه در رشت قرار دهیم تا شاید نیروهای خودسری که در ۸ ساله گذشته زبانی جز خشونت نمی‌شناختند را مورد مواخذه قرار دهید و باتوم‌های ماموران نیروی انتظامی تحت امر شما در برخورد با مردم غلاف شود و در ۴ سال آینده آنان در هنگامه اتفاقات از این دست از در تدبیر وارد شوند تا وحشت و حتی نفرت از پلیس جای خود را به اعتماد دو طرفه بدهد.  به گزارش کلمه ، در بخشی از این نامه آمده است : در شب ۲۸ خردادماه بسیاری از مردم بیگناه رشت با پرچم‌های ایران و نمادهای انتخاباتی شما فقط به خاطر بر زبان آوردن نام حضرتعالی با ضربات باتوم برقی و گازاشک آور و بعد شلیک تیر هوایی مواجه شدند. همین مردم بی دفاع بعد از این ماجرا و برخوردهای خشن‌تر به نشانه اعتراض فریاد «یا حسین میرحسین» سر دادند که منجر به خشن‌تر شدن برخوردها با مردم این شهر شد.عجیب آنکه در این برخوردها به کودکان کم سن و سالی که برای یک پیروزی فوتبالی در خیابان‌ها پایکوبی می‌کردند هم رحم نکرده و با گرفتن پرچم ایران نسبت به این کودکان گریان و پرچم ایران بی حرمتی کردند. 
شهروندان شهر رشت در بخش دیگری از شکایت نامه خود خاطرنشان کردند: طی چند روزی که از این ماجرا گذشته و شماری از شهروندان تلاش کردند از طریق مجاری قانونی چرایی هتک حرمتشان را از مجاری قانونی پیگیری کنند به این نتیجه رسیده‌اند که این نیروها می‌خواستند انتقام شکست انتخابات ریاست جمهوری را از مردم بگیرند و همانطور که خود هنگام حرکت دادن باتوم‌هایشان فریاد می زدند و می‌گفتند «اجازه نمی‌دهیم امورات به دست شما و همفکرانتان بیافتد» حالا از شما درخواست داریم به عنوان نماینده منتخب مردم از مقامات نیروی انتظامی درباره این موضوع توضیح بخواهید و بعد از تکیه زدن بر صندلی ریاست جمهوری پیگیر احقاق حق و ظلمی که بر مردم این سامان رفته باشید. و بویژه به وعده‌ای که درباره حذف «نیروهای لباس شخصی» از ساختار نیروهای امنیتی داده‌اید جامه عمل بپوشانید.

نایب رییس اتحادیه چای شمال: کشاورزان بین کارخانه و سازمان چای پاسکاری می‌شوند
نایب رییس اتحادیه چای کاران اعلام کرد: با شروع چین دوم برگ سبز چای و علی‌رغم قول های استاندار گیلان در خصوص پرداخت سریع مطالبات چای‌کاران، کشاورزان همچنان بین کارخانه و سازمان چای «پاسکاری» می‌شوند.
«پرویز شعبانی»در گفت و گو با ایلنا در خصوص «روش عجیب پرداخت مطالبات چای کاران» اظهار داشت: سازمان چای مقداری از پول پس اندازش را به پولی که هر ۳، ۲ روز در میان از کارخانه‌ها می‌گیرد می‌افزاید و مبلغی را برای امرار معاش به چایکاران می‌پردازد.
وی با اشاره به مذاکره نماینده املش در مجلس با استاندار گیلان، اظهار داشت: معاون اول رییس جمهور قول واریز ۳۰ میلیارد تومان از ۶۰ میلیاردی که قرار است به صنعت اختصاص یابد را تا اول تیر ماه داده است که در صورت تحقق این وعده حداقل مطالبات بهار چایکاران پرداخت می‌شود.
شعبانی افزود: در حالی که بهای برگ سبز درجه یک چای ۱۲۰۰ تومان و برگ سبز درجه دو ۶۵۰ تومان تصویب شده است اما هنوز پرداختی به چایکاران با قیمت قبل یعنی ۹۰۰ تومان و ۵۰۰ تومان است و پرداخت با قیمت های جدید صورت نمی گیرد.
از سایت کلمه

باهنر: روحانی یک هفته پیش از انتخابات به رهبری نامه نوشت

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای باهنر که روز شنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین سخن می‌گفت گفت: «آقای روحانی ۷-۸ روز قبل از برگزاری انتخابات نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری نوشته بودند و تکرار کرده بودند که ما همواره مطیع و همراه بوده‌ایم و اکنون نیز همراه هستیم.»

چرا ایران قادر به اصلاحات نیست؟
اعتصاب غذا در گورستانِ زندگان رجایی شهر
اعتصاب غذا؛ مرگ تدریجی 250 زندانی سیاسی در گورستانِ زندگان رجایی شهر
اعتصاب غذای دو روزه زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از تاریخ سی و یک خرداد تا یکم تیر 1392

دیدار مادران پارک لاله با خانواده ی مجید توکلی

دانشجونیوز: این بار مادران پارک لاله به دیدار خانواده ی مجید توکلی یکی از زندانیان جنبش سبز که به جرم سخنرانی در روز 16 آذر سال 88 در دانشگاه دستگیر و به 8 سال و نیم زندان محکوم شده است، رفتند.  خانواده ی مجید به گرمی پذیرای مادران بودند و از اینکه به یاد آنان هستند بسیار ممنون شدند.   مادر مجید با درد عمیقی که در دل داشت برایمان از اینکه در این چهار سال به او چه گذشته می گوید، این مادر داغدیده اینچنین درد دل کرد: در این چهارسال از منزل پا بیرون نگذاشته و وقتی می بینم که مجیدم زندانیست و نمی تواند از هوای بیرون استفاده کند من هم حتی نمی توانم پنجره را باز کنم و یا از منزل بیرون بروم. برای شنیدن صدای فرزندم بی تابم. هیچکس حق ندارد تلفن را اشغال کند، تا اگر مجید از زندان تماس گرفت تلفن آزاد باشد. حتی زمانی که نماز می خوانم گوشی را نزدیک خود می گذارم تا شاید مجیدم زنگ بزند و لحظه ای صدای او را بشنوم.
چند عمل جراحی باید انجام دهم ولی تا مجید برنگردد نمی توانم عمل کنم. شب که می خوابم تا صبح بالشتم از اشک خیس می شود. پسرم فقط 16 دقیقه سخنرانی کرد. برای هر دقیقه اش 6 ماه زندان بریده اند. می گوید: از زمانی که به رجایی شهر رفته دیگر نه ملاقات حضوری و نه تماس تلفنی دارد. تا به حال به او مرخصی نداده اند. فقط برادرش با او ملاقات کابینی دارد. هر چه پیگیری می کنند که به او تماس تلفنی بدهند، مسئولین قبول نمی کنند. مادر می گوید: چگونه اینان که ادعای مسلمان بودن می کنند یک مادر را برای چهارسال و نیم از دیدن صورت فرزندش محروم می کنند؟ حال که به او مرخصی نمی دهند، حداقل اجازه بدهند که با او تماس تلفنی داشته باشم. مادرمجید به دلیل بیماری توان اینکه روزهای ملاقات به دیدار مجید برود، ندارد. مسافت طولانی است و او مریض، ولی مسئولین انگار ترجیح می دهند که صدای این مادر رنج کشیده را نشنوند. پدر مجید هم دیسک کمر دارد و از کمر درد رنج می برد و وقتی که از ملاقات بازمی گردد حالش خیلی بد است و حتی تا چند روز نمی تواند صحبت کند. مادر از اینکه روز ملاقات به دلیل بیماری نمی تواند فرزندش را ببیند رنج می کشد و آن روز برایش مانند جهنم است.
مادران پارک لاله بعداز ابراز همدردی با خانواده ی مجید و تاکید دوباره بر لزوم آزادی زندانیان سیاسی و دلجویی از خانواده های زندانیان و شهدا، آنان را با امید به تحقق پیوستن خواسته مادران ترک کردند.

مادران پارک لاله

این صفحه را خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  
بازگشت به صفحه نخست