علی صارمی

یکی از قدیمی ترین زندانیان سیاسی محکوم به اعدام شد


بنابه گزارش "  فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" ، زندانی سیاسی علی صارمی  به خاطر شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی سال 1367 دستگیر شده بود به اعدام محکوم شد.
روز سه شنبه 8 دی ماه زندانی سیاسی علی صارمی 62 ساله پس از 28 ماه بازداشت و بلاتکلیفی بدلیل شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی سال 1367  و بعد از چندین بار به تعویق انداختن دادگاه وی توسط صلواتی قاضی فرمایشی ولی فقیه  روز گذشته از طریق پیک قوۀ قضائیه حکم اعدام را به او ابلاغ کردند.
زندانی سیاسی علی صارمی در 14 شهریورماه 1386  پس از شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی با یورش مامورین وزارت اطلات به فرماندهی فردی با نام مستعار علوی از سر بازجویان و شکنجه گران بند 209 دستگیر و به سلولهای انفرادی زندان اوین منتقل شد. آقای صارمی بیش از 7 ماه در بند 209 بسر برد. پس از آن او را به بند 350 زندان اوین منتقل کردند . در طی مدتی که دربند 350 بود بارها مورد برخوردهای غیر انسانی شکنجه گر معروم بند 350 بزرگ نیا قرار گرفت و به دستور بازجویان وزارت اطلاعات و توسط بزرگ نیا به سلولهای انفرادی متقل گردید.او همچنین از نارحتیهای متعدد جسمی رنج می برد و نیاز مبرم به عمل جراحی دارد ولی هیچگاه او را مورد درمان قرار ندادند.

 

بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب info@perslit.com تماس با سردبیر perslit@gmail.com درباره ما