گزارش لحظه به لحظه از تجمعات روز عاشورا

خبرگزاری هرانا -: بنا بر اخبار رسيده،‌تجمع معترضان در تهران كه از چندي پيش فراخوان آن براي روز عاشورا از سوي گروه هاي مختلف منتشر شده بود آغاز شده است.
به گزارش فعالان حقوق بشر در ايران، مردم معترض از ساعت 10 صبح امروز به سمت میدان انقلاب در حرکت هستند، پلیس ضد شورش و گارد ویژه در اکثر نقاط تهران به وضوح مشهود است، خشونت های پلیس و مردم در اکثر نقاط تهران گزارش شده است.
گزارش لحظه به لحظه از نقاط مختلف تهران:
10:37– درگیری در میدان امام حسین بسیار شدید گزارش شده است ، نیروهای ضد شورش اجازه تجمع را به معترضین ندادند، ضرب و شتم مردم توسط پلیس باعث پراکندگی مردم در خیابان های اطراف شده است.
10:53- نیروهای تندرو بسیج و حزب الله با یورش به سمت مردم با سلاح سرد اقدام به ضرب و شتم مردم کردند.
11:05 – زیر پل کالج درگیری بین نیروهای پلیس ضد شورش و مردم شدید گزارش شده است، کلیه مسیرهای منتهی به میدان انقلاب بسته شده است.
11:12 – چهار راه ولیعصر درگیری شدید بین مردم و نیروهای ویژه رخ داده است ، پلیس با استفاده از گاز اشک آور سعی در پراکنده کردن جمعیت دارد.
11:21 – خیابان کارگر جنوبی درگیری های پراکنده بین نیروهای پلیس وجود دارد، در این محل نیز پلیس از گاز اشک آور برای متفرق کردن مردم استفاده نموده است، تعداد جمعیت در اطراف میدان انقلاب دهها هزار نفر گزارش شده است.
11:24 – از چهار راه ولیعصر به سمت خیابان جمهوری با شلیک گاز اشک آور معترضین پراکنده شده اند، آنها با پرتاب سنگ و سر دادن شعار به مقابله با نیروهای پلیس بر خواستند.
11:30 - ‌تعدادي از معترضان در خيابان هاي منتهي به ميدان فردوسي مجروح شده اند و تعدادي نيز توسط نيروهاي امنيتي بازداشت شدند.
12:00 – مردم معترض به در میدان فردوسی به سمت نیروهای بسیج که در اعمال خشونت بر علیه زنان دست داشته اند حمله ور شده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند، در این بین موتور سیکلت اکثر آنها به آتش کشیده شد.
12:00 - خیابان انقلاب یک دستگاه خودرو نیروهای انتظامی و موتور سیکلت در حوالی میدان انقلاب به آتش کشیده شده و خشونت های مردم نیز افزایش یافته است.
12:00 – میدان آزادی ، افرادی که از مترو خارج می شوند توسط نیروهای انتظامی به شدت مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.
12:30 – میدان ولیعصر ، درگیری شدید گزارش شده بسیاری از ماموران و مردم معترض زخمی شده اند، به علت شدت جراحات زنان و دختران در اکثر نقاط تهران زمین گیر شده اند، نیروهای گارد ویژه تا کنون دست و پای بساری از معترضین را با ضرب و شتم شکسته اند.
1:00 – برخی شاهدین از تیر اندازی های پراکنده در نقاط مختلف خبر میدهند، بنا به برخی گزارشات تائید نشده دست کم 4 تن از معترضین در اطراف میدان فرودسی مورد اثابت گلوله قرار گرفته اند.
1:30 – نیروهای گارد ضد شورش و بسیج با زنجیر و سنگ به تجمع کنندگان یورش برده اند، در این بین دست کم دو تن از هموطنان از ناحیه سر دچار شکستگی سر شده اند.
1:30 – در اکثر نقاط تهران تلفن همراه قطع شده است، سرعت اینترنت نیز از ساعات اولیه صبح به حداقل خود رسیده است.
1:30 – یک دستگاه اتومبیل گارد ضد شورش توسط معترضین حوالی پل حافظ به آتش کشیده شد ، همچنین یک دستگاه آتش نشانی در خیابان سمیه توسط معترضین به آتش کشیده شد.
شعار ها : مرگ بر خامنه ای، ابوالفضل علمدار کروبی رو نگه دار، این همه لشکر آمده علیه رهبر آمده ، تجاوز توی زندان این هم هست توی قران ، نصر من الله و فتح قريب ، مرگ بر این دولت مردم فریب، خامنه ای قاتله ولایتش باطله ، الله اکبر، یا حسین میر حسین، نیروی انتظامی حمایت حمایت

 

بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب info@perslit.com تماس با سردبیر perslit@gmail.com درباره ما