دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
تماس سردبیر: perslit@gmail.com   نویساد و ارسال مطلب: info@perslit.com بایگانی پیوندکده بیانیه ها و برنامه ها سیاسی کتابخانه ادبیات بومی هنر داستان شعر

حسین دریانی، هنرمند ایرانی حاجی فیروز کودکان ایرانی در جشن نوروز - برلین آلمان

 

یکی از نشانه های پسندیده و زیبا برای کودکان ایرانی در برلین دیدن حاجی فیروز است که شادی را به ارمغان می آورد. حاجی فیروز با پایکوبی خویش نوید تازه شدن می دهد و دگرگونی ای را با شناسه ی ویژه ایرانی بودن برای کودکان ایرانی می برد. جشن و آیینی که کودکان ایرانی برلین  چند و چون آن را به همت حسین دریانی، در می یابند و می آموزند که شادی و تازه شدن و مهر و دوست داشتن را به گونه ای متفاوت از آنچه در زندگی روزمره خویش می گذرانند،  تجربه نمایند.


شناسه ای که کودکان ایرانی را، به ایرانی بودن می خواند و اصل و تبار و خاکی که ریشه در آن دارند و نیاکانانشان تا به امروز پاس اش داشته اند. چنین حرکت زیبای انسانی، کار ستودنی آقای حسین دریانی است که در آینه بی زنگار ذهن کودکان ایرانی چونان یادمانی ماندگار خواهد شد و خاطره ای خوش از ایرانی بودن و جشن نوروز را به نسلهای دیگر یادگار می نهد.
امسال نیز حسین دریانی، هنرمند  ایرانی مقیم آلمان، در نماد شادی بخش حاجی فیروز، شور و شعف دوست داشتنی ای  را به جمع کودکان ایرانی برد. و این تلاش انسانی و زیبای حسین دریانی می رود که با جشن نوروزی ایرانیان مقیم برلین پیوندی دائمی بخورد و نوید بخش شناسه ای مانا برای کودکان ایرانی در آن شهر باشد.

با خبر شده ایم که آقای حسین دریانی بی هیچ چشم داشت و حتی به هزینه شخصی دست به این اقدام زیبای انسانی/ایرانی می زند و با حال و هوای یگانه ای از چهارشنبه سوری و جشن نورزوی اثری ماندگار از زیبایی و خاص بودن این آیین ایرانیان، در ذهن پاک کودکان می گذارد.

فکر کردیم با آقای حسین دریانی گفتگویی داشته باشیم و از انگیزه و چند و چون کار باخبر شویم. امیدواریم بزودی چنین گفتگویی را با ایشان داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست