دوستان، یاران و خوانندگان گرامی، خواهشمندیم هنر و ادبیات پرس لیت را به دیگران نیز معرفی کنید
تماس با سردبیر > perslit@gmail.com بایگانی پیوندکده سیاسی  بیانیه ها و برنامه ها کتابخانه صدا و ویدئو ادبیات بومی هنر داستان شعر

گزارش از اوضاع متشنج در دانشگاه هنر

دانشجویان دانشگاه هنر و دوستان نزدیک شهید صانع ژاله از شب گذشته قرار گذاشته بودند تا امروز چهارشنبه 27 بهمن ماه در مراسم تشييع پيكر او که از ساعت 9:30 در مقابل دانشگاه هنر تهران در چهارراه وليعصر آغاز می شد شرکت کنند. با توجه به اینکه خانواده شهید صانع ژاله دوستان نزدیک وی می شناختند آنها نیز در نظر داشتند برای ادای تسلیت به آنها در کنار خانواده این شهید به ابراز همدردی بپردازند و در مراسم خاک سپاری او نیز شرکت کنند.

همشهریان و دوستان دیگر این شهید از نیز از دیگر دانشگاه های تهران خود را به دانشگاه هنر رساندند تا در این مراسم شرکت کنند. اکثر دوستان او كرد زبان بوده و بدور از خانواده خود برای تحصیل در تهران و در خوابگاه به سر می بردند. اما پیش از آنکه مراسم تشیع پیکر این شهید جنبش آغاز شود خیل نیروهای لباس شخصی و بسیجی با موتور و پرچم های حزب الله به داخل تالار محل تجمع دانشجویان ریختند با عربده کشی و اوباش گری شروع به کتک زدن دانشجویان کردند. بی آنکه ملاحظه ای داشته باشند که بیشتر دانشجویان از بین دختران بودند با هر وسیله ای آنان را به باد کتک گرفتند.

در مقابل دانشجویان نیز شروع به دفاع از خود کردند که بااین درگیری فضای دانشگاه به خصوص در مقابل ورودی درب تالار کاربردی متشنج شد. نیروهای لباس شخصی مترصد ورود به تالار بودند و دانشجویانی را که اجازه ورود آنان را نمی دادند با وحشیگری دستگیر کردند. حراست دانشگاه نیز تنها گوشه ای ایستاده بودند و نگاه می کردند و نیروی انتظامی نیز در دقایق اولیه هیچ دخالتی نکرد. مراسم این شهید نیز که قرار بود راس ساعت 9:30 برگزار شود تا این لحظه به تاخیر افتاد. در بین نیروهای لباس شخصی چندین عکاس خبرگزاری های دولتی نیز بودند که از بیشتر دانشجویان عکس می گرفتند تا سر فرصت شناسایی شوند.

با دستگیری تعدادی از دوستان نزدیک شهید ژاله پیکر پاک و مظلوم او بر دوش قاتلانش به داخل دانشگاه هنر آورده شد و اوباش بسیج فریاد می کشیدند «می کشم می کشم آنکه برادرم کشت». تعداد زیادی از مقامات حکومتی در این مراسم شرکت کردند.

موضوع مهم آنجاست که برای دقایق زیادی به خانواده این شهید اجازه نزدیک شدن به پیکر او را نمی دادند. شنیده ها از اطرافیان شهید ژاله حکایت از آن دارد که به شدت تحت فشار حکومت قرار دارند و هرگونه مصاحبه برای آنان ممنوع شده است.

http://www.iranpressnews.com/source/092790.htm

به صفحه خود در فیس بوک پیوند دهید:Share  

بازگشت به صفحه نخست