تماس با ما و ارسال مطلب

 

بازگشت به صفحه نخست

اولین سفر گروه باله سلطنتی انگلستان به کوبا

مایکل واس

گزارشگر بی بی سی در هاوانا

به روز شده:  13:13 گرينويچ - 24 مه 2009 - 03 خرداد 1388

باله سلطنتی - اجرای ژیزل

گروه باله سلطنتی انگلستان اعلام کرده است امسال تابستان برای اولین بار به کشور کمونیستی کوبا سفر و برنامه اجرا خواهد کرد.

کوبایی ها علاقه وافری به باله کلاسیک دارند و انتظار می رود بلیط تمام برنامه هایی که قرار است توسط گروه باله سطلنتی انگلستان شاخه لندن در هاوانا اجرا شود، خیلی سریع فروش رود.

ستاره اصلی باله سلطنتی انگلستان کارلوس آکوستاست که کوبایی الاصل است. قرار است او در تمام پنج اجرای این گروه در هاوانا نقش کلیدی داشته باشد.

"خوونتود ربلده"، روزنامه کمونیستی ویژه جوانان در کوبا، سفر گروه باله سلطنتی انگلستان در ماه ژوئیه را شاخص ترین واقعه فرهنگی سال 2009 توصیف کرده است.

کوین اوهر، یکی از مدیران ارشد باله سلطنتی در یک کنفرانس خبری در هاوانا گفت که کلیه اعضای هنری این گروه برای انجام این برنامه ها به کوبا خواهند رفت. او افزود وسایل و لباس های هنرمندان و همچنین تجهیزات لازم برای اجرای این برنامه ها در 9 کانتینر دریایی به کوبا منتقل خواهد شد.

باله کلاسیک از اولین روزهای "انقلاب" در کوبا محبوبیت داشته است.

آلیشیا آلونسو، بنیانگذار باله ملی بریتانیا، عادت داشت گروه هنری خود را برای اجرای برنامه به کارخانه ها و مزارع چغندر قند در کوبا ببرد. امروزه این جزیره در آب های کارائیب با غرور ادعا می کند تماشاچیان اجراهای باله در این کشور، مطلع ترین تماشاچیان این گونه برنامه ها در دنیا هستند.

گروه باله "بلشوی" و "کروف"، دو گروه اصلی باله در روسیه، در گذشته به کوبا سفر و برنامه اجرا کرده اند اما این سفرها از دهه هشتاد میلادی به این سو تکرار نشده است.

علاقه کوبایی ها به سفر قریب الوقوع باله سلطنتی انگلستان تا حدی است که قرار است برخی از اجراهای آن به طور زنده از پرده ها بزرگ سینمایی، که در مقابل تئاتر "گراند" در هاوانا نصب است، پخش شود.

برگرفته از :http://www.bbc.co.uk/persian/arts/2009/05/090524_shr_royalballet-cuba.shtml

چاپ کنید

بازگشت به صفحه نخست

تماس و ارسال مطالب تماس با سردبیر درباره ما